Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 17:17:27

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 191994 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1260 -: Април 04, 2021, 10:57:40 »
"Масово председателите и членовете на СИК не знаят как се работи с машините за гласуване и съобщават, че не са били инструктирани", обявиха пък от "Изправи се! Мутри вън!"."

Тва от линка към СЕГА.
Но аз да кажа, че в моята секция в наше село (малко населено местенце) ме насочиха към жена от комисията, която очевидно отговаря за машината и само ми подаде картата без никакъв инструктаж кво и как да правя, от какъвто инструктаж нямаше и никаква нужда. Просто гласуването с машина е много просто. Ама много просто. Много по-просто от ползването на банкомат и телефон. И всичко беше точно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1261 -: Април 04, 2021, 11:03:58 »
Ами снощи обясняваха, че като инсталират машините и всяка комисия ще извади нулев протокол, т.е. все пак поне председателят трябва да е "на течение".
Само не знам защо ставаше малко по бавно, обикновено не съм чакал повече от 1-2-ма души, този път пред мен бяха 5-6. Бюлетината колкото и да е голяма, не вярвам да обърква някого.
А с машината...абе какво мислите, мутрата дали с машина ще гласува? 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1262 -: Април 04, 2021, 11:07:22 »
Адвокат Гунчева: Съветвайте хората си да гласуват на хартиен носител. ЦИК е разпоредила - веднага след приключване на изборния ден, урната с квитанциите да бъде запечатана, без да се преброят. В протокола се нанасят, освен данните от хартиените бюлетини, само данните от разпечатката на машината. Невъзможността да се засекат с квитанциите е предпоставка за тотална подмяна на вота!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1263 -: Април 04, 2021, 11:11:23 »
Засичат ги - броят квитанциите от машината и ги сравняват с числото от разпечатката.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1264 -: Април 04, 2021, 11:17:42 »
Друг е въпросът, че трябваше машините да са интернет свързани и веднага да се отчита резултата на централно ниво, а не да се записва във флашпаметите ѝ, че да се четат сетне файлове...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1265 -: Април 04, 2021, 11:19:50 »
Гласувах. Машинно. Бързо и лесно.
И не ударя ток!... :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1266 -: Април 04, 2021, 11:24:17 »
Гласувах. Машинно. Бързо и лесно.
И не ударя ток!... :)
С гумени ръкавици ли беше? :m1248:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1267 -: Април 04, 2021, 11:33:32 »
Да гласуваш е все едно от торба с тикви да се опитваш да напипаш пъпеш. Кой слага тиквите в торбата?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1268 -: Април 04, 2021, 11:37:31 »
Да гласуваш е все едно от торба с тикви да се опитваш да напипаш пъпеш. Кой слага тиквите в торбата?

И все пак.. аз искам тиквата да има поне някакъв интелект. Някакъв. Душата ми се бунтува, когато оня орангутан вземе да ломоти нечленоразделно пред камерите.  "Три папи са ме галѝли по главата". WTF?!?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1269 -: Април 04, 2021, 11:37:58 »
Да не гласуваш е се едно да обясняваш на другите, как да намерят пъпеша в торба с тикви.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1270 -: Април 04, 2021, 11:44:28 »
"С гумени ръкавици ли беше?"
С галоши. Гумени. Брезентови ръкавици, по две на всяка ръка - все пак съм стар жичкаджия... :)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1271 -: Април 04, 2021, 11:47:39 »
А, ей го бе!
https://blitz.bg/obshtestvo/borisov-glasuva-i-otpravi-vazhno-poslanie-video_news809623.html
Знааае Той!
Никкво доверие на каквото и да е друго, освен на Цеццооу, а га го нема - само на МишоК!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1272 -: Април 04, 2021, 11:48:32 »
"С гумени ръкавици ли беше?"
С галоши. Гумени. Брезентови ръкавици, по две на всяка ръка - все пак съм стар жичкаджия... :)
Предполагах, при всеки досег с партии трябва да се вземат поне елементарни хигиенни и други защитни мерки. :cool-1084:
« Последна редакция: Април 04, 2021, 11:52:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1273 -: Април 04, 2021, 11:49:37 »
Quote (selected)
по две на всяка ръка - все пак съм стар жичкаджия..
Точно така!
И докосваш с кокълчетата на пръстите, че кат перне тока и се свият мускулите...
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1275 -: Април 04, 2021, 12:05:30 »
Гласувах. Машинно. Бързо и лесно.
И не ударя ток!... :)
И аз така. Че и преференция ударих.
Сега да видим... :popcorn:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1276 -: Април 04, 2021, 12:14:34 »
Броят само квитанциите от машината, няма как да се види, машината твоя избор ли запаметява или друг, и какъв отчет ще изкара накрая. Имаше такива шашми на избори в САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1277 -: Април 04, 2021, 12:31:59 »
У нас традиционно теорията куца и всичко трябва да се учи по пътя на пробите и грешките. Или съответно дори и тогава не се научава.
Съвсем скоро ще си проличи надеждността на машинното гласуване... или "намесата на руски/китайски/марсиански (нужното се подчертава) хакери в изборите".
 :popcorn:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1278 -: Април 04, 2021, 12:36:27 »
И аз гласувах, по класическия начин. Винаги ползвам собствена химикалка, от хигиенни, а не от конспиративни съображения. Имаше направо тълпа - опашки по двайсетина човека на секция. Правеше впечатление доста електорат на много преклонна възраст, видимо докаран от чакащи придружители. Не се наблюдаваше никаква дистанция между хората, въпреки минаващите през няколко минути разпоредители с такава молба. Опитите за предреждане (основно от възрастния електорат) бяха масови. На нашата опашка се предредиха поне 5-6 човека. Нямаше шумни скандали, само тихи ехидни подхвърляния, че същите тези хора още утре на висок глас пак ще ни поучават как се спазват правилата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1279 -: Април 04, 2021, 12:43:01 »
Quote (selected)
Нямаше шумни скандали, само тихи ехидни подхвърляния, че същите тези хора още утре на висок глас пак ще ни поучават как се спазват правилата.
Жега ли усещам?
Споко бе, 80% са си 80%!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1280 -: Април 04, 2021, 12:53:27 »
Quote (selected)
Нямаше шумни скандали, само тихи ехидни подхвърляния, че същите тези хора още утре на висок глас пак ще ни поучават как се спазват правилата.
Жега ли усещам?
Споко бе, 80% са си 80%!
Каква жега? Обикновена простотия. Да закараш в претъпкан коридор хора от възрастова група с 30-40% смъртност при пипване на ковид даже не е и простотия, а нещо доста повече. Аз съм преболедувал, но се съмнявам повечето от изборните герои дали и те са така. Това е тягостното, а не резултатите. Те са се формирали отдавна, доста преди изборния ден. Сега само ще придобият законната си форма.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1281 -: Април 04, 2021, 12:55:12 »
Броят само квитанциите от машината, няма как да се види, машината твоя избор ли запаметява или друг, и какъв отчет ще изкара накрая. Имаше такива шашми на избори в САЩ.
Няма! Все пак и софт и фърм уеъра на машините е изработен предварително и е доста трудно да го бъгнат, не е като през нета.
И няма как да запаметява МОЯ избор, щото jебеммуй анонимността тогава.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1282 -: Април 04, 2021, 12:58:10 »
Quote (selected)
Те са се формирали отдавна, доста преди изборния ден. Сега само ще придобият законната си форма.
Верно бе, то и аз къф съм...а протоколите и те ли бяха отпечатани и що тогава се притесняваха, че можело резултата да закъснее, щот Ковид, туй-онуй...?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1283 -: Април 04, 2021, 13:02:30 »
Quote (selected)
Те са се формирали отдавна, доста преди изборния ден. Сега само ще придобият законната си форма.
Верно бе, то и аз къф съм...а протоколите и те ли бяха отпечатани и що тогава се притесняваха, че можело резултата да закъснее, щот Ковид, туй-онуй...?
Не става въпрос за конспирации, а само за здрав разум. Хората, които са отишли до урните са решили как да гласуват доста преди днешния ден. Някоя и друга простотия днес няма как да пререши резултатите. Както казваш, 80% са си 80%.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1284 -: Април 04, 2021, 13:09:04 »
Опитите за предреждане (основно от възрастния електорат) бяха масови. На нашата опашка се предредиха поне 5-6 човека. Нямаше шумни скандали, само тихи ехидни подхвърляния, че същите тези хора още утре на висок глас пак ще ни поучават как се спазват правилата.

Виж, това с ехидните забележки не го разбирам -- можели са да проявят повече разбиране (спомни си приказката за дядо, син и внуче и дялкането на копаня).

Аз още не съм гласувал, но не мисля да се разправям и за това.
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1285 -: Април 04, 2021, 13:15:40 »
Quote (selected)
Да закараш в претъпкан коридор хора от възрастова група с 30-40% смъртност при пипване на ковид даже не е и простотия, а нещо доста повече.
Кой, бе, кой ги закара? Кой насрочи изборите за днес, въпреки че беше предупреден многократно, че е възможно да не е преминал пролетният пик на епидемията, а можеше спокойно да ги насрочи за средата на май?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1286 -: Април 04, 2021, 13:20:07 »
Дежурният така си говори - ехидно. той по друг начин не може.
А виж, че манерку се появи, голяма изненада, не можах да го хвана в стария форум, даже по ено време си мислех да не му се е случило нещо, се пак, другарче.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1287 -: Април 04, 2021, 13:21:36 »
Quote (selected)
Да закараш в претъпкан коридор хора от възрастова група с 30-40% смъртност при пипване на ковид даже не е и простотия, а нещо доста повече.

Кой, бе, кой ги закара? Кой насрочи изборите за днес, въпреки че беше предупреден многократно, че е възможно да не е преминал пролетният пик на епидемията, а можеше спокойно да ги насрочи за средата на май?

Ай ся, пак Радев (ви е) виновен  :cool-1084:

Ами по тази логика, що Бойко не подаде оставка миналото лято и изборите да се бяха провели преди 6-8 месеца?!

Този начин на мислене не е позитивен, според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1288 -: Април 04, 2021, 13:23:38 »
Дежурният така си говори - ехидно. той по друг начин не може.

Абеее, не съм много съгласен -- в повечето си коментари тук е съвсем нормален и коректен.

А виж, че манерку се появи, голяма изненада, не можах да го хвана в стария форум, даже по ено време си мислех да не му се е случило нещо, се пак, другарче.

Е, той и там пишеше, но беше избрал друго амплоа -- не афишираше чак толкова много антикомунизма и антиБСП-изма си :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1289 -: Април 04, 2021, 13:33:31 »
Quote (selected)
ЦИК спря гласуването с машини във Велико Търново. До радикалната мярка се стигна, след като местната районна избирателна комисия (РИК) е получила сигнали за грешка в софтуера, която е станала причина за размяна между имената на кандидатите и номерата на преференциите им.

Така че, по-полека с доверието в машините, те никога няма да ви подведат, но хората, които влагат алгоритми в машините, със сигурност имат желания да ни измамят, за едни пари, разбира се, винаги е за едни пари.  :lol:

Quote (selected)
От Института за социална интеграция (ИСИ) – неправителствена организация, която участва в наблюдението на изборите, съобщиха, че 5 от 6-те сигнала за нередности, които са отправили към 9.30 часа сутринта, засягат машинното гласуване.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 13:36:01 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1290 -: Април 04, 2021, 13:39:50 »
Quote (selected)
А виж, че манерку се появи, голяма изненада, не можах да го хвана в стария форум, даже по ено време си мислех да не му се е случило нещо, се пак, другарче.

Е, той и там пишеше, но беше избрал друго амплоа -- не афишираше чак толкова много антикомунизма и антиБСП-изма си
След като ме баннаха за вечни времена там, дълго се чудех дали да се регистрирам с втори ник, защото почна да става безинтересно, накрая се регистрирах, но я карах по-лежерно, за да не ме баннат пак - нямам желание и нерви да им се регистрирам през ден.
След време ме разпознаха по стила, но белег за падането на нивото им е и, че от всичките уж Ентелегентни културтрегери никой не се сети, че Фламанд е тенорът в последната опера на Рихард Щраус - Капричио.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1291 -: Април 04, 2021, 13:40:10 »
Quote (selected)
със сигурност имат желания да ни измамят, за едни пари, разбира се, винаги е за едни пари
Споменатата грешка е по-скоро именно грешка и се обяснява по-лесно с калпаво свършена работа, отколкото със зла умисъл. По-неприятно в случая е това, че заради грешката са отменили машинното гласуване в целия окръг.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1292 -: Април 04, 2021, 13:41:07 »
И аз я свърших тази работа. Се пак боклука се изфърля сутрин!
Тва не е било. три-четири цигари кесих навънка. После и по коридорите. Не знем как е другаде но при нас навалица бактън.
Явно Мутрата нема удържи!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1293 -: Април 04, 2021, 13:43:19 »
Дежурният така си говори - ехидно. той по друг начин не може.

Абеее, не съм много съгласен -- в повечето си коментари тук е съвсем нормален и коректен.

А виж, че манерку се появи, голяма изненада, не можах да го хвана в стария форум, даже по ено време си мислех да не му се е случило нещо, се пак, другарче.


Е, той и там пишеше, но беше избрал друго амплоа -- не афишираше чак толкова много антикомунизма и антиБСП-изма си :cool-1084:
Неатку си е офчарофче. Е явно новото поприще е въвело корекции.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1294 -: Април 04, 2021, 13:44:39 »
Абе няма ли музикални класации, избрани филми, меню за вкъщи?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1295 -: Април 04, 2021, 13:46:05 »
Абе няма ли музикални класации, избрани филми, меню за вкъщи?
В ПИК има - няма изненади спрямо прогнозите от последните дни.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1296 -: Април 04, 2021, 13:55:45 »
Е вие ако чакате социолозите сами да си плюят на суратя......
Че отричат до последно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1297 -: Април 04, 2021, 14:01:22 »
Гласих и аз, машинно да я видя каква е и тая шашма.
Комисията беше потресена като поисках машинно явно не сме много екстремистите.
Взех си картата и към слот машинката, слагам кръстче то ми вади точка, слагам чавка пак.
Викам :
- Бе, тук що няма чавка и кръстче?
Докато продължа:
-Има само точка.
Трима от комисията бяха скокнали пребледнели.
Викам:
-Оправих се (свободно)!
И минахме без тълкуване на джендъра.
Обаче пак се чувствам ограничен в избора.
На ония с хартиените им дават избор за чавка и кръстче, мен само една точка за съсредоточаване.
За емотикони, подчертаване, удебеляване и смяна на цвета въобще не са помислили, не знам как ще успеят да гласуват някой задочни познати. :crying_with_laughter-3302:
П.П. Иначе културна работа, машинката си пусна касова бележка, ама ми я взеха сигур да не мога да правя рекламация след година.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 14:07:03 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1298 -: Април 04, 2021, 14:45:58 »
Абе няма ли музикални класации, избрани филми, меню за вкъщи?
В ПИК има - няма изненади спрямо прогнозите от последните дни.

Какви изненади да има, след като ГЕРБ са платили 30К долара?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1299 -: Април 04, 2021, 14:54:04 »
Quote (selected)
А виж, че манерку се появи, голяма изненада, не можах да го хвана в стария форум, даже по ено време си мислех да не му се е случило нещо, се пак, другарче.

Е, той и там пишеше, но беше избрал друго амплоа -- не афишираше чак толкова много антикомунизма и антиБСП-изма си

След като ме баннаха за вечни времена там, дълго се чудех дали да се регистрирам с втори ник, защото почна да става безинтересно, накрая се регистрирах, но я карах по-лежерно, за да не ме баннат пак - нямам желание и нерви да им се регистрирам през ден.

След време ме разпознаха по стила, но белег за падането на нивото им е и, че от всичките уж Ентелегентни културтрегери никой не се сети, че Фламанд е тенорът в последната опера на Рихард Щраус - Капричио.

Няма как да не си сигурен, че не са се сетили.

Аз например нямам навика да споменавам публично такива неща, най-малкото от уважение към избора на човека. Та може и други да са били като мен  :smokin: 
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1300 -: Април 04, 2021, 15:03:13 »
Кайле, ето ти бе душа.
https://blitz.bg/izbori-2021/goreshcho-prouchvane-povecheto-blgari-shche-glasuvat-za_news809576.html
От сутринта ги запраскаха.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1301 -: Април 04, 2021, 15:13:01 »
/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1302 -: Април 04, 2021, 15:36:01 »
Quote (selected)
С галоши. Гумени. Брезентови ръкавици, по две на всяка ръка - все пак съм стар жичкаджия...

Презерватива, не го обявѝ. Вероятно от скромност, не вярвам да е от притеснение... :cool-1084:
« Последна редакция: Април 04, 2021, 16:21:48 от Bradatko »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7444
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1303 -: Април 04, 2021, 15:42:37 »
Цитат на: buratinob
За емотикони, подчертаване, удебеляване и смяна на цвета въобще не са помислили,
не знам как ще успеят да гласуват някой задочни познати.
:lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1304 -: Април 04, 2021, 16:19:43 »
Quote (selected)
Да закараш в претъпкан коридор хора от възрастова група с 30-40% смъртност при пипване на ковид даже не е и простотия, а нещо доста повече.
Кой, бе, кой ги закара? Кой насрочи изборите за днес, въпреки че беше предупреден многократно, че е възможно да не е преминал пролетният пик на епидемията, а можеше спокойно да ги насрочи за средата на май?

Да не бъдем голословни, а?
28 март са изборите, няма какво да си търсят оправдания – президентът е казал „28 март“, той го е изговорил и сега се чуди как на база на медицинските специалисти да ги отмени – по този начин премиерът Бойко Борисов коментира във Велико Търново днешните консултации при държавния глава

и още:
Изборите са на 28 март, Радев да не си търси оправдания: Борисов

Човек, ако иска да не манипулира, ще намери нужните му данни. Да не говорим, че го има и в БосфорТВ!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1305 -: Април 04, 2021, 16:38:15 »
Quote (selected)
Галъп: Към 15 ч. избирателната активност е над 30%
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/galup-kum-15-ch-izbiratelnata-aktivnost-e-nad-30
Всичко се движи в границите на очакваното, вероятно няма да минем 2,5 милиона гласували.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1306 -: Април 04, 2021, 17:10:54 »
Quote (selected)
Галъп: Към 15 ч. избирателната активност е над 30%
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/galup-kum-15-ch-izbiratelnata-aktivnost-e-nad-30
Всичко се движи в границите на очакваното, вероятно няма да минем 2,5 милиона гласували.
Процентите се смятат на 6.5 милиона избиратели. Ако гласуването е равномерно във времето (не е, но ако е) има шанс даже и кота 3 милиона гласували да се прескочи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1307 -: Април 04, 2021, 17:15:13 »
Quote (selected)
Галъп: Към 15 ч. избирателната активност е над 30%
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/galup-kum-15-ch-izbiratelnata-aktivnost-e-nad-30
Всичко се движи в границите на очакваното, вероятно няма да минем 2,5 милиона гласували.
Процентите се смятат на 6.5 милиона избиратели. Ако гласуването е равномерно във времето (не е, но ако е) има шанс даже и кота 3 милиона гласували да се прескочи.
Тук вали на пресекулки, не е време за гъби, но и не предразполага към фриволно отиване до урните.
Предполагам голямата активност е минала, ако успеят пак да задраскат 600 000 бюлетини като "невалидни" няма да има изненади.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1308 -: Април 04, 2021, 17:28:18 »
Quote (selected)
Галъп: Към 15 ч. избирателната активност е над 30%
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/galup-kum-15-ch-izbiratelnata-aktivnost-e-nad-30
Всичко се движи в границите на очакваното, вероятно няма да минем 2,5 милиона гласували.
Процентите се смятат на 6.5 милиона избиратели. Ако гласуването е равномерно във времето (не е, но ако е) има шанс даже и кота 3 милиона гласували да се прескочи.
Тук вали на пресекулки, не е време за гъби, но и не предразполага към фриволно отиване до урните.
Предполагам голямата активност е минала, ако успеят пак да задраскат 600 000 бюлетини като "невалидни" няма да има изненади.
Това с 600 хил невалидни бюлетини малко се поизкривява. При 2 тура и местни избори, фактически има 5 избора с възможности за грешки. Сега е един. Зависи колко са мобилизирали римския електорат и колко е подготвен, но вероятно невалидните ще са от сорта на 100 хиляди, малко отгоре или малко отдолу.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1309 -: Април 04, 2021, 17:29:59 »
Quote (selected)
Сега е един.
Сега са два.
Машинен и хартиен всеки със свой набор грешки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1310 -: Април 04, 2021, 17:31:26 »
Оставете този спор за времето, когато станат ясни резултатите от днес, защото сега е малко или повече безсмислен (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1312 -: Април 04, 2021, 17:33:34 »
Ми 100К невалидни при 2.5 млн. гласували, са си 4% и в очаквания фрагментиран парламент това би могло да наклони крайния резултат от най ляво до най дясно /условно казано/.
И без това както се очаква, ако може да бъде съставено дори и програмно правителство /или експертно ли, каквото и да е там/, то това ще бъде на ръбъ.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1313 -: Април 04, 2021, 17:39:12 »
Очаквам утре Ал Йо да каже, че днес е един хубав ден за българската демокрация. :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1314 -: Април 04, 2021, 17:41:24 »
Quote (selected)
Волен Сидеров: Ще има нови избори, тези няма да решат нищо
А здрасти, този и той откри Америка!
Тези няма да решат нищо редовно, но нали цялата дъндания е да се промени ИК, да се приемат няколко закона за съдебната власт и да се подготвят извънредните избори в относително нормална среда.
Да и да се изведе мамковината от идиотията "иди ми доди ми" в здравеопазването, или поне да се насочи в сравнително нормална посока.
Ся е като лодка без платна в бурно море, на която и е изчезнало управлението.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23795
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1315 -: Април 04, 2021, 17:43:29 »
Тази тема май ще трябва да я избягваме още 3 часа, че покрай невинните коментари се натрупва и лека пропаганда.
Моля да спрем за малко!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1316 -: Април 04, 2021, 19:25:49 »
+2 гласа на Nо14. Този път чакахме само 30-40 минути, на опашката можеха да се видят главно млади и на средна възраст хора. Добре, че бяха организирани и отворени допълнителни секции, иначе можеше и да пропуснем гласуването - не си струва да се чака по 3-4 часа, като сложиш към тях и пътуването става съвсем неприемливо.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 19:28:00 от kasapina »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1317 -: Април 04, 2021, 19:53:50 »
Нищо и няма на темата. Тук секциа няма. МОе всеки хортува квот си сака.
 
Некой пусна ли за Цвък, бре.
"Демократи" бол, републиканци - нъц.
 
А Цецоу мое разгони герперската фамилия.
Луд е кат Кьовешиту има и месианска мания ......
Кат нищо мое напълни арестите с томислафчета.
Па им знае и кирливите потници.
 :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1318 -: Април 04, 2021, 19:55:22 »
Тъкмо за Цецоу си мислех - дир.бг му дава 1% което е изключително радостна новина. Мястото на тоя е в затвора, не в политиката. Герб няма как да им разгони фамилията, освен ако не е решил солидарно с тях да ходи в централен софийски.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1319 -: Април 04, 2021, 19:56:45 »
Слави прецака БСП
"The future is already here – it's just not evenly distributed."