Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 18:45:08

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1871990 пъти)

0 Потребители и 105 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2820 -: Април 27, 2021, 15:41:38 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203318_tozi_parlament_moje_pone_da_zapochne_sudebnata_reforma/
В отворено писмо инициативата "Правосъдие за всеки" призовава депутатите да закрият спешно спецсъдилищата и да въведат обжалване в съда на прокурорските откази за образуване на дела.
Ако искат да сменят досегашното управление на държавата, това е едно от първите неща, което трябва да направят. Заедно с това е нужна и промяна на избора на членовете на ВСС. Без да се махне Каскета, няма начин промяната да стане.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2821 -: Април 27, 2021, 15:43:22 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203318_tozi_parlament_moje_pone_da_zapochne_sudebnata_reforma/
В отворено писмо инициативата "Правосъдие за всеки" призовава депутатите да закрият спешно спецсъдилищата и да въведат обжалване в съда на прокурорските откази за образуване на дела.

Това е прекрасно, Бонго, но при така създалите се обстоятелства, не може да стане в тоя парламент!!!
А това е и идеята на Ристю /Христо Иванов!/ от момента, в който тези спецсъдилища бяха създадени.  :m1201:


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2822 -: Април 27, 2021, 15:49:35 »
Като коментираме написаното от П. Паунова и качествената журналистика, е добре да се гледа Лили Маринкова във факти.бг и нейните интервюта. И на тези години не отстъпва от качеството.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2823 -: Април 27, 2021, 15:52:34 »
ИТН не е ампутирало абсолютно НИЩО, тъй като изопщо НИ СИ Е отваряло устата досега!!!

Да, бе! Уж стенографираш телевизора, пък не знаеш.
Отказаха се от няколко неща. Поредното е гласуване по пощата. 

Виж, това съм го пропущила, ама е лошо ...

Надявам се поне от електронното да не са се отказали!!!



Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2824 -: Април 27, 2021, 16:07:04 »
Quote (selected)
Ето и любимецът на Джузепе
Имаше времена, га ми се струваше за манипулатор поне средна ръка.Ти, не "любимеца" ми.
Този за пръв път го забелязах преди няколко дни.Направи ми впечатление многото лайкове за поста му. От десен форум!
А и самият пост бе доста читав.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 16:31:09 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2825 -: Април 27, 2021, 16:07:45 »
Джи би ли формулирала "електронно гласуване"?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2826 -: Април 27, 2021, 16:22:03 »
Quote (selected)
Аз бях.
ОК, останалите палци де ги раздадох, да се считат за почетни.
 :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2827 -: Април 27, 2021, 16:25:00 »
Джузепе, беше просто закачка.
Я глей тук какво става:
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203817_pravnata_komisiia_reshi_prezidentut_da_pravi/?ref=home_mainStory
Quote (selected)
Правната комисия в Народното събрание ще предложи на депутатите да подкрепят идеята на партията на Слави Трифонов "Има такъв народ" президентът да назначава членовете на Централната избирателна комисия (ЦИК) по предложение на парламентарните партии, но по определена от него процедура.

Днес се видя, че предложението се подкрепя от "Има такъв народ" и ДПС, а ГЕРБ и БСП се въздържат. При гласуването в комисия не се разбра колко са гласовете "за" и "въздържал се", но председателят на правната комисия Радостин Василев обяви, че се приема. Предстои гласуване в пленарната зала.
.......

Според ГЕРБ президентът ще има конфликт на интереси, тъй като ще има и избори за държавен глава т.г. "Демократична България" и БСП се обявиха за професионална избирателна комисия.


Правната комисия реши още, че секции в чужбина ще се образуват в посолствата и консулствата, на места, където са подадени поне 40 заявления и както и където в последните пет години е имало поне една секция със сто избиратели.


Решено бе заявления за гласуване по настоящ адрес да се подават не в съответната община, а електронно в ГРАО.

Ако Асолката е била фактор преориентацията  наБСП към професионална ЦИК  - емотикон за кланяне доземи. 



Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2828 -: Април 27, 2021, 16:31:26 »
А тази професионална цик кой ще я назначава? Това е основния въпрос.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2829 -: Април 27, 2021, 16:36:31 »
В БГ не трябва да има нещо, което да не е с мандати и то по къси. Какво значи "професионална", по закона за държавния служител ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2830 -: Април 27, 2021, 16:40:49 »
Правителство не може да разтури партия, както не може и да махне Гешев. Впрочем, ако някой тръгне да забранява ГЕРБ, аз ще бъда от първите, които ще протестират.

А за лустрация :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2831 -: Април 27, 2021, 16:47:36 »
Много добър анализ на Димитър Аврамов:
https://offnews.bg/nashite-avtori/zashto-smeniame-bojko-borisov-s-politicheski-kloningi-750629.html


На този Димитър Аврамов много му личи "евроатлантиазма". Сигурно е финансово мотивиран за това. АзаБ?

"Ако сме общество от типа на тези в Русия, Беларус, Венецуела или африканските държави, тогава трябва просто да си оставим настоящия “аз” да си управлява и като ни трябва нещо, да се помолим и да ударим чело в земята. "

Изброените три държави са независими и необвързани.* България има доста път да извърви, за да стане такава. Ако изубщо някой си го постави за цел. За кои африкански държави става върос не е ясно. Някои държави от Африка са по-подредени. Не ги грабят така откровено.

* Не съм чул някое посолство там да им привиква активисти на партии и да им казва какво е "по-добре".
« Последна редакция: Април 27, 2021, 17:11:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2832 -: Април 27, 2021, 17:01:21 »
На мен пък в статията на Д Аврамов ми направи впечатление текстът
Разбирам нежеланието на Слави Трифонов да влезе в коалиция с БСП, ДПС или ГЕРБ и да разчита на подкрепата им за това или онова гласуване. И ние, нормалните хора, не искаме да сме заедно с другите. Политическият плурализъм обаче на първо място означава да приемем априорно, че има хора, които гласуват за БСП, ДПС и ГЕРБ и да търсим съгласие с тях.
ДЕмек, ИТН трябва да уважат 'гласа народен' и да напарвят коалиция с изброените партии ? На първо място - с ББ, като най-харесван от хората ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2833 -: Април 27, 2021, 17:16:33 »
Това е съществено
Quote (selected)
Бюрото по защита, което в момента е на пряко подчинение на главния прокурор, да премине към Министерството на правосъдието като самостоятелен специализиран отдел. Това предвижда законопроект, внесен от Виктория Василева и Тошко Йорданов от "Има такъв народ"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2834 -: Април 27, 2021, 17:23:17 »
Quote (selected)
ДЕмек, ИТН трябва да уважат 'гласа народен' и да напарвят коалиция с изброените партии ?

Не мисля, че има предвид коалиция. Не е и нужно. Съгласие по определени теми понякога е необходимо и се е намирало в предишните НС. Което дори не е съглашателство.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2835 -: Април 27, 2021, 17:57:57 »
На този Димитър Аврамов много му личи "евроатлантиазма". Сигурно е финансово мотивиран за това. АзаБ?

"Ако сме общество от типа на тези в Русия, Беларус, Венецуела или африканските държави, тогава трябва просто да си оставим настоящия “аз” да си управлява и като ни трябва нещо, да се помолим и да ударим чело в земята. "

Изброените три държави са независими и необвързани.* България има доста път да извърви, за да стане такава. Ако изубщо някой си го постави за цел. За кои африкански държави става върос не е ясно. Някои държави от Африка са по-подредени. Не ги грабят така откровено.

* Не съм чул някое посолство там да им привиква активисти на партии и да им казва какво е "по-добре".

Аврамов посочва, че декларираната ни политическа система е различна от тази на изброените държави. Не разсъждава върху ефективността им. Докога ще повтаряте фейка с привикването в амбасадата?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2836 -: Април 27, 2021, 18:07:54 »
Аврамов посочва, че декларираната ни политическа система е различна от тази на изброените държави. Не разсъждава върху ефективността им. Докога ще повтаряте фейка с привикването в амбасадата?

Дрън, дрън...
Каква ли ще да е тази уникална българска политическа система?  Пиша, че трите държави са независими.
Като станете независими, тогава ще си направите ВАШЕ правителство. Дори една Венецуела няма чужда армия на своя територия. Поне да ви дадат паспорти като Пуерто Рико. Или поне безвизов режим. Макар че пак няма да сте независими.
Толкова ли е трудно да се прочете текст от 3 изречения?
Евроатлатикът се обади. Аз съм "pleased".
Дори БСП лидерката тича в US посолство. Какво ли обсъжда там?
Кое е фейк? Това че БГ политици ходят в чужди посолства? И генерали.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 18:21:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2837 -: Април 27, 2021, 18:16:10 »
Quote (selected)
Докога ще повтаряте фейка с привикването в амбасадата?
Фейк бяха и ония три сенатора дето спряха ЮП, и "Признали сме Хизбула за терористична организация. Спрели сме три големи руски проекта. Спрели сме руски самолети над морето." и то е фейк, и многократните инструктажи на Каскета в Америка и те си бяха фейк. Низ от фейкове.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2838 -: Април 27, 2021, 18:21:08 »
Дори БСП лидерката тича в US посолство. Какво ли обсъжда там?

Защо "дори"? БСП с какво е по-различна от другите либерални партии? Защо непрекъснато трябва да се правят асоцииации между БСП и Русия? Да, електоратът ѝ е русофилски, но това няма никакво значение. Ръководството е друга манжа.
Крайно време е да приемем, че България не е суверенна държава. България не може да вземе нито едно суверенно решение без добро от Брюксел или Вашингтон.  Какво се тръшкаме, че сами си избрахме да станем банана държава?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2839 -: Април 27, 2021, 18:22:08 »
Quote (selected)
Докога ще повтаряте фейка с привикването в амбасадата?

Прав си. Може да не е имало привикване. Може, обаче, да е имало отиване...
Изобщо, за прошляци като нас, няма друг вариант.
Ти за какво мислиш е тая амбасада тук? В джендема.
Да не би да е да помогне с нещо на държавицата ни?
НИКОГА не се е случвало такова нещо.
Ако точно тази амбасада се прави че помага с нещо, то е САМО и ЕДИНСТВЕНО да реализира някаква изгода за тях.
От каквото и да е естество и величина.
Обратен вариант не съществува.
________________________
Бел. авт. Изводът ми е чисто емпиричен.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2840 -: Април 27, 2021, 18:23:26 »

Крайно време е да приемем, че България не е суверенна държава. България не може да вземе нито едно суверенно решение без добро от Брюксел или Вашингтон. 
И от Турция...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2841 -: Април 27, 2021, 18:24:53 »
2016:

Бившият правосъден министър Христо Иванов, политологът Даниел Смилов, журналистът от Клуб Ζ Иван Бедров и представителят на "Протестна мрежа" Николай Стайков се снимаха заедно с американския заместник-държавен секретар Антъни Блинкен. Фотосът беше разпространен днес от американското посолство, два дни сред срещата, чийто домакин е бил посланик Ерик Рубин.

https://glasove.com/categories/novini/news/hristo-ivanov-i-protestna-mrezha-na-sreshta-v-posolstvoto-na-sasht

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2842 -: Април 27, 2021, 18:28:35 »
Quote (selected)
Дори БСП лидерката тича в US посолство.

Няма такова нещо. Имало е посещение на посланичка в централата на БСП, но дотам. Май само Борисов е ходил в американското посолство.

ПП - А, не бил само той?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2843 -: Април 27, 2021, 18:29:40 »
И от Турция...

Турция е друго! Това вече е продажност. Но по въпроса за националния суверенитет няма какво да се дискутира.Всеки американски щат е сто пъти по-суверенен от милата ни, бананова територийка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2844 -: Април 27, 2021, 18:33:20 »
Quote (selected)
Какво се тръшкаме, че сами си избрахме да станем банана държава?
Е, ама банани поне има!
Ся, внасяме повече домати от бананите, ама твай друга бира. И чесън внасяме, само че от Китай. И лук - предимно от Германия и Полша. И картофи, ама от Франция. Иначе сме били земеделска държава. След това пък станахме и нация техническа и правехме ЕИМ. И тея всички неща сме ги изнасяли. Но ни помогнаха.
За бананите.
И за тиквите ни помагат. Но тикви не изнасяхме, щото имахме малко.
Не като сега.
Абе...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2845 -: Април 27, 2021, 18:37:53 »
Е, ама банани поне има!

Има, щото не ги купуват.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2846 -: Април 27, 2021, 18:50:08 »
Днес пак взех ено кило.
Два лева, май еквадорски. И розови домати кило, че по вървят на ракийцата, днес отпечатах бурето с гроздова, та рекох... три лева килото. На примоция.
Гръцки.
Купих си и овче сирене. "Олимпус". По около 20 лв. килото, ама аз взех само опаковка от 400 гр. Май пак гръцка фирма са. Приведено към заплатите 89 г., килото струваше към 7.60 лева. Българска работа!
Ами наздраве!
 :t0328:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2847 -: Април 27, 2021, 18:53:24 »
Ами наздраве!

Вляз!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2848 -: Април 27, 2021, 18:54:41 »
Where?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2849 -: Април 27, 2021, 18:57:13 »
Where?

В гърлото, къде! Така викаме в махалата. Тарикатската.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2850 -: Април 27, 2021, 18:57:22 »
Дрън, дрън...
Каква ли ще да е тази уникална българска политическа система?  Пиша, че трите държави са независими.
Като станете независими, тогава ще си направите ВАШЕ правителство. Дори една Венецуела няма чужда армия на своя територия. Поне да ви дадат паспорти като Пуерто Рико. Или поне безвизов режим. Макар че пак няма да сте независими.
Толкова ли е трудно да се прочете текст от 3 изречения?
Евроатлатикът се обади. Аз съм "pleased".
Дори БСП лидерката тича в US посолство. Какво ли обсъжда там?
Кое е фейк? Това че БГ политици ходят в чужди посолства? И генерали.

Ми аз питам точно това - толкова ли е трудно да се прочетат тези изречения. Българската политическа система е парламентарна демократична система - поне по конституция. Това казва Аврамов. Толкова. Не се предполага да ни управлява батька, батюшка , падишах 
Това няма нищо общо с обфускациите , с които групичката поборници за авторитаризъм и диктатура, се опитвате да придадете на думите на Аврамов друго значение - бази, членство в НАТО и ЕС. НИЩО общо.
Ми ходили са политици в посолства през годините - какъв е точно проблемът? Какво отношение има срещата на Иванов с Рубин преди пет години със ситуацията сега? Ходят на официални срещи, за които те надлежно информират обществото. 
И не ми се правете на борци за национален суверенитет. Други политици ходят в Кремъл , където получават медали за усилията им да вкарат България в "русский мир" - ма не видях някой от вас да се е възмУтил и огОрчил.  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2851 -: Април 27, 2021, 18:57:50 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2852 -: Април 27, 2021, 19:00:34 »
Днес пак взех ено кило.
Два лева, май еквадорски. И розови домати кило, че по вървят на ракийцата, днес отпечатах бурето с гроздова, та рекох... три лева килото. На примоция.
Гръцки.
Купих си и овче сирене. "Олимпус". По около 20 лв. килото, ама аз взех само опаковка от 400 гр. Май пак гръцка фирма са. Приведено към заплатите 89 г., килото струваше към 7.60 лева. Българска работа!
Ами наздраве!
 :t0328:

Ми кой те кара да купуваш "Олимус". Аз купувам овче "Конаре" или "Вършец" - около 14 кг килото. На ЕлБи също е някъде там. 

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2853 -: Април 27, 2021, 19:01:32 »
От "Биволъ" опровергаха Тошко Йорданов: Никога не сме писали за депутатката Росица Кирова!
Сега Тошко трябва дас е извинява и на "Биволъ"!   :cool-1084:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2854 -: Април 27, 2021, 19:07:54 »
За мен е показателно, че БГ преса и телевизии (например Скат) нападат Слави Трифонов и неговата партия.
Не бил направил правителство. Защо да го прави? Не вижда подкрепа, не го прави. Това е парламентаризъм. Не му е в интереса на партията. Искате партийно представителство, получавате го. Не може да си попитате народният представител защо го прави, нали?
Помогнал бил Божков на Антоанета Стефанова. Защо това да е позорно? Като помагаше на футболистите на "Левски" не беше укорително? Някой да ми припомни Божков от Дубай, дали беше осъден? Не, нали? Или не се харесва от БГ зрител и  гласоподавател, че е богат? Така е в капитализма. Някой са богати...дори много. Ама държал хазарта. Хазартът е законен и го има във всички държави. Не непременно навсякъде както е в БГ.

Горното е невчесани мисли, не ги пиша да се харесам на всички.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 20:45:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2855 -: Април 27, 2021, 19:14:34 »
"Други политици ходят в Кремъл , където получават медали за усилията им да вкарат България в "русский мир" - ма не видях някой от вас да се е възмУтил и огОрчил. "

Май не си наясно с фактите. Николай Малинов който получи орден от Путин не е политик. не се е явявал на избори, не е в партия. Май е само председател на дружество "Русофили".
Поправете ме ако не съм прав!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2856 -: Април 27, 2021, 19:15:02 »
Можеше поне да опита, а не да връща мандата, преди да са му го дали. Когато избиратели са те пратили в парламента, трябва да работиш за техните интереси, не да мислиш за тези на партията си!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2857 -: Април 27, 2021, 19:15:56 »
"Други политици ходят в Кремъл , където получават медали за усилията им да вкарат България в "русский мир" - ма не видях някой от вас да се е възмУтил и огОрчил. "

Май не си наясно с фактите. Николай Малинов който получи орден от Путин не е политик. не се е явявал на избори, не е в партия. Май е само председател на дружество "Русофили".
Поправете ме ако не съм прав!
Участва на последните избори и събра около 13К гласа.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2858 -: Април 27, 2021, 19:16:24 »
Малинов има вече партия, която участва в изборите, не влезе.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2859 -: Април 27, 2021, 19:19:26 »
Малинов има вече партия, която участва в изборите, не влезе.
Имаше ли партия като взе ордена?
Важната дума е "вече". Орденът беше миналата година. Тогава имаше ли партия?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2860 -: Април 27, 2021, 19:20:09 »
Днес пак взех ено кило.
Два лева, май еквадорски. И розови домати кило, че по вървят на ракийцата, днес отпечатах бурето с гроздова, та рекох... три лева килото. На примоция.
Гръцки.
Купих си и овче сирене. "Олимпус". По около 20 лв. килото, ама аз взех само опаковка от 400 гр. Май пак гръцка фирма са. Приведено към заплатите 89 г., килото струваше към 7.60 лева. Българска работа!
Ами наздраве!
 :t0328:
Сиренето беше 3.60/4.60(5.60)  краве/овче.
Ама беше по БДС

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2861 -: Април 27, 2021, 19:22:14 »
Малинов има вече партия, която участва в изборите, не влезе.
Не само това. Преди новата партия, беше депутат в ПГ на БСП. Това също го прави "политик", според мен. 
ПП: Бърза справка в Уики за биографията му:
Quote (selected)
През 2009 г. за кратко е народен представител от парламентарната група на Коалиция за България в 40-о Народно събрание. През 2013 г. е избран за депутат в 42-рото Народно събрание от Коалиция за България с 26,61% от гласовете в 25-и МИР „София-3“.[2]

От ноември 2009 до юни 2015 г. е член на Националния съвет на БСП; от юни 2012 до ноември 2014 – председател на Комисия по политически комуникации и медийна политика към НС на БСП; от май 2012 до ноември 2014 г. – зам.-председател на ИБ на ГС на БСП – София, и от ноември 2009 до юни 2012 г. – член на Изпълнителното бюро на НС на БСП.

През юни 2015 г. напуска БСП заради конфликт на ценностите му с поведението на ръководствата от последните години.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23800
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2862 -: Април 27, 2021, 19:23:34 »
Разсъждение за чудо и приказ! А основно за в кошчето.
Понеже „пеенето на Катюша по седенките“ (което току-що си измисли) е инфантилно, значи каквото прави Гергов за личната си изгода е русофилство? Бравос.
Егати културните отношения, дето ги е развил Гергов! Да произвеждат в „русофили“ такива като него и Сидеров е най-сигурният начин за РФ да затрие приятелите си в България.
Са да съ определим кой брат, кой на булката сват.
Жална макя България дето Гергов и е баш русофила.
Одма съм ЗА!
Ама на фона на другите измекяри даже Гергов взе да изпъква и не е негова заслугата.
Другите са по-големи подлоги.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2863 -: Април 27, 2021, 19:24:09 »
Не само това. Преди новата партия, беше депутат в ПГ на БСП. Това също го прави "политик", според мен.
Като депутат ли ходи в Москва? Не, нали?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2864 -: Април 27, 2021, 19:24:19 »
На новите избори може да влезнат и Възраждане и Божков и Малинов и Марешковалеркаракачанката и Мая пак и Ристю, турците са абонати, БСП, ГЕРБ - ясно.
ИТН, с кого бе чалга непоръбена, ще направите достлук, че да управлявате?
Риторично питам.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23800
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2865 -: Април 27, 2021, 19:26:23 »
Quote (selected)
ИТН, с кого бе чалга непоръбена, ще направите достлук, че да управлявате?
Ти го каза! O:-)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2866 -: Април 27, 2021, 19:27:19 »
Quote (selected)
Сиренето беше 3.60/4.60(5.60)  краве/овче.
Така беше, аз приравних цената към сегашните заплати, сетне върнах обратно...абе 7.60 по РРР, ся кво да обяснявам повичи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2867 -: Април 27, 2021, 19:28:55 »
Като депутат ли ходи в Москва? Не, нали?

Не - ходи като обвиняем  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2868 -: Април 27, 2021, 19:29:04 »
На новите избори може да влезнат и Възраждане и Божков и Малинов и Марешковалеркаракачанката и Мая пак и Ристю, турците са абонати, БСП, ГЕРБ - ясно.
ИТН, с кого бе чалга непоръбена, ще направите достлук, че да управлявате?
Риторично питам.
 :t2407:
Слави Трифонов не е вкарал БГ в "приятелското" НАТО, не е продал нито една БГ държавна банка или летище на концесия, не е купил фърчила на хартия по $120 милки парчето, но ви е крив. Що ли? Щото пее лековати песнички и ви разбута "подредената" къщичка. Ха, хах...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2869 -: Април 27, 2021, 19:30:08 »
Участва на последните избори и събра около 13К гласа.

И кво това? Какъв е проблемът да има руски орден? При условие, че цяло стадо политици са се продали на американците? Това, че ибрикчийстват без ордени и без пари не ги въздига.     

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2870 -: Април 27, 2021, 19:30:27 »
Quote (selected)
Ти го каза!
Ми пак няма да им стигне, да увеличат турчолята с 5-6 и да станат 35, чалгата ще намалее, няма да вземе 86!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2871 -: Април 27, 2021, 19:32:14 »
Слави Трифонов не е вкарал БГ в "приятелското" НАТО, не е продал нито една БГ държавна банка или летище на концесия, не е купил фърчила на хартия по $120 милки парчето, но ви е крив. Що ли? Щото пее лековати песнички и ви разбута "подредената" къщичка. Ха, хах...
Не е бе, не е!
А ся кАжи какво Е???
Щото управление се прави не с какво не е!
Я, не ми отговаряй!
Губим си времето.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2872 -: Април 27, 2021, 19:32:36 »
Не - ходи като обвиняем  :smokin:
Обвиняем нищо не значи. Като не го осъдят говори много за некадърността и мракобесието на обвинението.
Думата тук е "alleged".*

* Represented as existing or as being as described but not so proved; supposed.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2873 -: Април 27, 2021, 19:35:13 »
ВЪзраждане влизат. При това могат да оберат повечето "патриотичен вот" а той е доста.Сидеров на Президентските взе към 30 процента от гласовете. Аде това са парламентарни, но 10-15% е реално.
Божков също има шансове да влезе. И ще стане интересно.
Малинов според мен трябва да е в БСП+
Интересно е с Боец. Голяма промяна. Явно яко с ги натискали по "съдебна линия"  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2874 -: Април 27, 2021, 19:36:43 »
Ми пак няма да им стигне, да увеличат турчолята с 5-6 и да станат 35, чалгата ще намалее, няма да вземе 86!
С такива патриоти "турчолята" и с такива фенове на БСП като "onzi" българите са живи умрели.
В стария форум имаше един "Бай Хасан" от LA (California). Той внасяше отрезвителна мисъл. Къде ли е?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2875 -: Април 27, 2021, 19:38:13 »
Джузепе, беше просто закачка.
Я глей тук какво става:
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/27/4203817_pravnata_komisiia_reshi_prezidentut_da_pravi/?ref=home_mainStory
Ако Асолката е била фактор преориентацията  наБСП към професионална ЦИК  -
емотикон за кланяне доземи.
Одма!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2876 -: Април 27, 2021, 19:39:22 »
С такива патриоти "турчолята" и с такива фенове на БСП като "onzi" българите са живи умрели.
В стария форум имаше един "Бай Хасан" от LA. Той внасяше отрезвителна мисъл. Къде ли е?
В жърмани? Хамерика става все по-малко привлекателно място.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23800
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2877 -: Април 27, 2021, 19:40:06 »
Ми пак няма да им стигне, да увеличат турчолята с 5-6 и да станат 35, чалгата ще намалее, няма да вземе 86!
Бе ти не ги мисли, кога Сокола се усмихне благо ще се намерят "национално отговорни" дУпедати  от ГЕРБ, БСП, парични и други сдружения  в името на вимето.
И за нас ще го правят, да не мислиш че имат задни мисли. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2878 -: Април 27, 2021, 19:40:11 »
В жърмани? Хамерика става все по-малко привлекателно място.
Съгласен на 100%
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2879 -: Април 27, 2021, 19:41:41 »
В жърмани? Хамерика става все по-малко привлекателно място.

За кого?!?
  :lol:
Щото Бъч отдавна е там, а много други не са ...  :crying_with_laughter-3302: