Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 23:58:23

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1872379 пъти)

0 Потребители и 95 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12060 -: Август 01, 2021, 19:21:49 »
за нея една стилна вратовръзка е равносилна на извънземен интелект
Слафка, Меранда, Жижи, Лилянка и още една-две от форума на „Сега“ са същества от женски (предполага се) пол, които разсъждават с някакъв непознат на останалите орган.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12061 -: Август 01, 2021, 19:23:55 »
Quote (selected)
На тебе ти е неприятно, че Радев бил атакувал правителството
верно ли? :0005:
не знам за какво говорим тогава

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12062 -: Август 01, 2021, 19:25:41 »
аменеменема, човече, трогателна е тази жар, но не ми е интересно, съжалявам :smokin:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1380
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12063 -: Август 01, 2021, 19:26:53 »
6 732 316 е броят на избирателите, които имат право на гласуване, ИТН има 657 829 - без малко 10% от българите му се доверяват, и се дуе като пуяк, че е спечелил избори! Как се управлява с 10% одобрение, и то в началото, после неминуемо ще спада.
Това е вярно, при положение, че 6 074 687 избиратели са гласували за други партии или формации, т.е. против ИТН.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12064 -: Август 01, 2021, 19:30:37 »
Това е вярно, при положение, че 6 074 687 избиратели са гласували за други партии или формации, т.е. против ИТН.
Не съм съгласен, негласувалите не са избиратели на Слави! Да знам, така расъждават политиците, защото така им отърва, казват, че негласувалите са съгласни да ги управлява спечелилият най-много гласове, но е лъжа.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12065 -: Август 01, 2021, 19:31:18 »
верно ли?

Ами, трябва да е верно, щото не аз съм казал това:

"че се занимаваше основно с противопоставяне на правителството"

Айде, молим! Казах ти, дръж се естествено!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12066 -: Август 01, 2021, 19:32:47 »
аменеменема, човече, трогателна е тази жар, но не ми е интересно, съжалявам :smokin:

одмое име поздраф за аменеменемата

https://www.youtube.com/watch?v=gLlWIfKO0sU

 :smokin: :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12067 -: Август 01, 2021, 19:33:11 »
аменеменема, човече, трогателна е тази жар, но не ми е интересно, съжалявам
Ето доказателство за каквото написах: човек каже нещо, и как се разбира то от някои – привижда им се жар, трогателност и стремеж някой да им прави интересно. А няма нищо подобно. Следователно съответният читател е разсъждавал с помощта на орган, който трудно можем разбра какъв е.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12068 -: Август 01, 2021, 19:36:27 »
Меее . Мекаджиите не ги броя за българи. Много професоря и цоцоложки мекат на поразия. Говорителките и те са болни от таз болест.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12069 -: Август 01, 2021, 19:38:44 »
няма такова нещо като "върна ви го тъпкано" в политиката, не е цел, едно нищо е това
не се прави политика за да върнеш тъпкано някому!
това е идиотизъм. формен. покрай сериалчетата лилито не е успяла да забележи, че срещу радев се водеше война. която той безапелационно спечели.

с кой акъл бочко обяви война на генерал, на който това му е работата - военна стратегия и тактика - бочко си знае. но и тук радев показа компетентност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12070 -: Август 01, 2021, 19:42:27 »
Quote (selected)
Шансът завладяната държава да бъде отнета от мафията е на път да бъде пропилян. Изпарява се надеждата България да се справи веднъж завинаги с кукловодите. И да не допуснем стари или нови "почетни" лидери или фейсбук ментори да управляват живота ни.
https://www.segabg.com/category-video/vsichki-se-karat-boyko-pecheli
Шансът никога не е бил голям, другият път вместо бюлетина ще взема да пусна фиш от тото, там ми се струва по-реално. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12071 -: Август 01, 2021, 19:44:39 »
Quote (selected)
Там пращаха само "наши момчета". Проверени, без роднини, засегнати от мероприятията на народната власт.

Това изобщо не е вярно! Ти откъде го прочете? В некой седесарски парцал?
Аз съм бил там, във Втори район. Само в нашия взвод имаше всякакви момчета. Имаше обикновени, от разни села, имаше и синове на АБПФК, имаше и обикновени връзкари - на местна почва в съответното градско комендантство, имаше и такива, които изобщо нямаха нищо общо с Партията, а даже напротив.
Във взвода имахме двама джаз-саксофонисти. Как ти се струва? Как се гледаше на джаза в онези времена? Аз бях там от 71 до 72-ра година.
Така че, първо е добре да се проверява, а после да се пише...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12072 -: Август 01, 2021, 19:45:25 »
Това е вярно, при положение, че 6 074 687 избиратели са гласували за други партии или формации, т.е. против ИТН.

Ммне! При гласуванита "въздържал се" се брои против. Теоретично. Щото няма логика ако си "за", да не асуваш "за". А в конкретния случай не само проив шоото. Ето, аз съм против всички и не съм гласувал. Ако бех за някой - щях да гласувам за него.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12073 -: Август 01, 2021, 19:46:15 »
Всъщност най-важни резултат е, че Бочко не е Алфа. Тва вече и на сукалчетата стана ясно.
И другия Момент, Слафчу не е алфа и няма шансове да стане колку и да се пъне и да пригласят мисирките и цоцолозите.
 
Това е обощението в две изречения на политическата ситуация :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12074 -: Август 01, 2021, 19:50:30 »
Не съм съгласен, негласувалите не са избиратели на Слави! Да знам, така расъждават политиците, защото така им отърва, казват, че негласувалите са съгласни да ги управлява спечелилият най-много гласове, но е лъжа.
Това, че негласувалите са за или против едикойси естествено е невярно. За съгласието да управляват спечелилите комбинация от най-много действителни гласове обаче зависи от гледната точка. Чисто морално - може да са съгласни, а може и да не са. Технически обаче, негласуването или пускането на недействителен глас (или против всички) означава точно това - съгласие да управляват тези, спечелили необходимия брой действителни гласове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12075 -: Август 01, 2021, 19:52:05 »
Quote (selected)
Излизаш пак на избори, печелиш ги, правиш правителство и след това предлагаш", каза още Слави.

Това като да съм го чувал от едни други уста наскоро.
 
Повторение.
Няма разлика между Баце и Слави, същите са и клакьорите им и за съжаление са много.
Битка между две футболни агитки на ниво държавно управление.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12076 -: Август 01, 2021, 19:56:20 »
Технически обаче, негласуването или пускането на недействителен глас (или против всички) означава точно това - съгласие да управляват тези, спечелили необходимия брой действителни гласове.

Не е вярно! Нищо такова не значи. И каква е тази глупост, че си "съгласен" да те управлява този или онзи? Тея, дето са гласували за "Възраждане", например, дали са съгласни да ги управлява шоото? По същия начин и негласувалите не са съгласни да ги управлява всяка от участващите партии.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12077 -: Август 01, 2021, 19:59:07 »
Технически обаче, негласуването или пускането на недействителен глас (или против всички) означава точно това - съгласие да управляват тези, спечелили необходимия брой действителни гласове.
Напомням, че преди имаше изискване в ИК участието да е над 50% за да са действителни едни избори. Впрочем и сега го има, касателно например референдумите. На мен ми вижда безумно произнасянето на суверена по един частен въпрос да има по-високи изисквания от избиране на представителство за години напред.
НО явно некои решиха да се праят на хамериканци, нищо че техната система е коренно различна.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12078 -: Август 01, 2021, 20:02:05 »
Технически обаче, негласуването или пускането на недействителен глас (или против всички) означава точно това - съгласие да управляват тези, спечелили необходимия брой действителни гласове.

не. технически тези, които не са гласували, им е безразлично кой и как ги управлява.

също технически тези, които са пуснали глас против всички крещят, че на сергията не намират никой, на когото да се доверят.

и също технически тези, които са пуснали невалидна бюлетина, или са имали избраник, но химикалката е излязла извън квадратчето, или някой е помогнал бюлетината да стане невалидна, или те сами са я направили такава, задрасквайки още нещо след като са направили снимка, която да представят на плащача извън секцията. или нещо друго. т.е. за тези ти не знаеш нищо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12079 -: Август 01, 2021, 20:02:46 »
Напомням, че преди имаше изискване в ИК участието да е над 50% за да са действителни едни избори.

а сега гласуването е задължително.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12080 -: Август 01, 2021, 20:06:10 »
участието да е над 50% за да са действителни едни избори. Впрочем и сега го има, касателно например референдумите. На мен ми вижда безумно произнасянето на суверена по един частен въпрос да има по-високи изисквания от избиране на представителство за години напред.

Няма изискване за 50%, ако не ме лъже паметта. За да се признаят резутати от референдум, изискването е да са гласували не по-малко от гласувалите на последните парламентарни (или местни, ако референдумът е местен) избори.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12081 -: Август 01, 2021, 20:07:14 »
не. технически тези, които не са гласували, им е безразлично кой и как ги управлява.

Не съм съгласен! Не е въпрос на безразличие. Хора гласуват за миниатюрни партии с пълното съзнание, че те не могат да управляват. На тях безразлично ли им е? Негласувалите са същите. Но това изобщо не значи, че ти е безразлично кой те управлява. Просто го няма на терена.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12082 -: Август 01, 2021, 20:07:18 »
Напомням, че преди имаше изискване в ИК участието да е над 50% за да са действителни едни избори.
Не съм абсолютно сигурен, но това важеше за мажоритарни избори - кмет и президент, като това май касаеше само избирането на първи тур. За втори тур - колкото отидат...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12083 -: Август 01, 2021, 20:11:45 »
В началото си беше общо правило за всички избори. Вкл тези за ВНС
« Последна редакция: Август 01, 2021, 20:17:07 от 66 »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12084 -: Август 01, 2021, 20:19:04 »
не гласувалите са за или против едикойси естествено е невярно

Според мен не гласувалите в голямата си част са срещу цялостната политическо-икономическа система! Те не се идентифицират вече дори с държавата си. Обстоятелства и причини - дал Господ!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12085 -: Август 01, 2021, 20:21:26 »
А иначе от позицияга на "власста като начин на употреба", моте и да прафургаме нереализирани и неполучени гласове.
Същественото е обаче ча БЪлгария е представителна демокрация.
Тоест каква част от суверена представлява една или друга пол. сила. В тази връзка Итенейците могат да претендират че представляват 8-10 %.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12086 -: Август 01, 2021, 20:21:59 »
Кой ти гледа. Те и изборите задължителни. Ма като няма кого да избираш ... . Да пускат тотото. Няма да е по-зле. Но ще е по-евтино.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12087 -: Август 01, 2021, 20:22:41 »
Нали за да управляваш един народ демократично, трябва голямата част от него, да те одобрява, или вие господа градска десница не сте демократи, чак до там?!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12088 -: Август 01, 2021, 20:24:51 »
Quote (selected)
В тази връзка Итенейците могат да претендират че представляват 8-10 %.

Има ли значение какво трябва да претендират?
На следващите избори ако отидат 60 000 човека и с половин процент може да са мнозинство със 121 депутата.
Реалностите са такива, ИТН са с най-много депутати, за другото си чешем езиците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12089 -: Август 01, 2021, 20:25:58 »
реалостта е че не стигат

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12090 -: Август 01, 2021, 20:29:32 »
 В тази връзка Итенейците могат да претендират че представляват 8-10 %.

Да, а геп колко представляваха? 10-12% Без купения и корпоративен вот. И тука е много важен профилът на феновете. А той изобщо не е "млади", "граждани", "селяни", "вишисти" и т.н. А "разумни", "прости", "тарикати", "измамници" ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12091 -: Август 01, 2021, 20:29:52 »
Стигат им да протакат и да пречат на всяка промяна, даже за още едни избори им стигат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12092 -: Август 01, 2021, 20:36:59 »
Бай Слави ша яде хурката. Натам отиват раптите. Но трябва наритваме банкянеца, дуловката, томчовците и оня сополанко.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12093 -: Август 01, 2021, 20:47:37 »
не. технически тези, които не са гласували, им е безразлично кой и как ги управлява.

Не съм съгласен! Не е въпрос на безразличие. Хора гласуват за миниатюрни партии с пълното съзнание, че те не могат да управляват. На тях безразлично ли им е? Негласувалите са същите. Но това изобщо не значи, че ти е безразлично кой те управлява. Просто го няма на терена.

нищо общо нямат! гласувалите за когото и да е, без значение колко малък или голям ти се струва на теб, са заявили ясно предпочитанията си, упражнили са конституционното си право на глас и са избрали формация, достойна за техния вот.

негласувалите не са направили нищо подобно. дали от незнание, скука, обикновен мързел или щото смятат, че е мноо куул, но те са показали тотална неспособност да се ориентират в политическия пейзаж и затова са отишли за гъби.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12094 -: Август 01, 2021, 20:49:56 »
Ма като няма кого да избираш ...

таз простотия издава само безхаберността на изричащия я. специално в тези последните избори имаше всичко - от крайно ляво, през цетър, до крайно дясно. никой не ти е виновен, че не си си направил труда да се осведомиш.

всъщност я сподели според теб кой точно политически сегмент липсваше?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12095 -: Август 01, 2021, 20:55:24 »
Хора гласуват за миниатюрни партии с пълното съзнание, че те не могат да управляват.

и още нещо - как си сигурен дали тези партии не са нарочно шкартирани, след като имаше случаи на под половин процент негостиг, и това при над 5% невалидни бюлетини? какво им е миниатюрното, ако са останали на под процент от долния праг? естествено, че ако си симпатизант на такава партия, имаш цялата мотивация на света да идеш, да гласуваш и с твоя помощ любимците ти да получат представителство.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12096 -: Август 01, 2021, 21:00:51 »
ако са останали на под процент от долния праг? естествено, че ако си симпатизант на такава партия, имаш цялата мотивация на света да идеш, да гласуваш и с твоя помощ любимците ти да получат представителство.
Така е. Даже нещо повече - имам мотивация да глсувам за такава партия дори без да съм сигурен, че именно тя е моята.
С такива   аргументи през март гласувах за Изправи се! Мутри...., през юли - за Възраждане

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12097 -: Август 01, 2021, 21:01:22 »
Quote (selected)
специално в тези последните избори имаше всичко - от крайно ляво, през цетър, до крайно дясно.

Специално в последните два избора нямаше нито ляво, нито център или дясно.
По една или друга причина - страх от вирус, от машини, от окопалата се гербавщина имахме нещо като референдум за или против ББ.
Нямаше агитация, партиите не успяха да излъчат послания, да стигнат до избирателите.
Това че в нета имало инфо, в централата на партията на вратата на чистачката имало закачена програма е за активни членове, не за случайни избиратели каквито са вероятно 90% от избирателите.
Честно казано единствените с някаква завършена и непроменена програма бяха ГЕРБ и ДПС, при тях няма празно ще се краде и това им стига да си активизират хората. БСП се загуби във вътрешните си битки ( дано вече да е минало, ама като гледам не ), нейните привърженици се интересуват повече от Нинова/Гергов?добрев от колкото какво мисли партията за РБ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12098 -: Август 01, 2021, 21:06:24 »
негласувалите не са направили нищо подобно. дали от незнание, скука, обикновен мързел или щото смятат, че е мноо куул, но те са показали тотална неспособност да се ориентират в политическия пейзаж и затова са отишли за гъби.

И кво следва от това? Че трябва овчепоклонно да приемат всяко управление, което разни чалгари са им наложили ли? Че който не е гласувал няма право да критикува властта ли? А може би са се ориентирали в политическия пейзаж и затова са отишли за гъби? Щото не са като овцете, дето гледат социологическите проучвания и викаст: "а, тея са първи и аз ще гласувам за тях".

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12099 -: Август 01, 2021, 21:07:12 »
Захванали сте тема, която нема точно решение...
P.S. При тая изборна система, която ползваме (даже с компенсаторния механизъм на преференциите) винаги ще има "прекарани".
P.P.S. За съжаление тия системи, които дават донякъде справедливост, са доста сложни, време и ресурсоемки.
И затова се избират системи, които са несъвършени, но за сметка на това са лесни за използване...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12100 -: Август 01, 2021, 21:08:30 »
Специално в последните два избора нямаше нито ляво, нито център или дясно.
глу-пос-ти!

ако другите ти е трудно да ги определиш, то имаше жан отляво, костя отдясно и агите в центъра.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12101 -: Август 01, 2021, 21:10:12 »
глу-пос-ти!

ако другите ти е трудно да ги определиш, то имаше жан отляво, костя отдясно и агите в центъра.
И Божков на юг от центъра в Дубай. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12102 -: Август 01, 2021, 21:10:59 »
И кво следва от това? Че трябва овчепоклонно да приемат всяко управление, което разни чалгари са им наложили ли?
да. те са съгласни с всичко, затова не са отишли да обявят какво точно искат.

Quote (selected)
Че който не е гласувал няма право да критикува властта ли?
а, да критикува може секи, особено популярно се бистри политиката у хоремага, след третата ракия.

Quote (selected)
А може би са се ориентирали в политическия пейзаж и затова са отишли за гъби? Щото не са като овцете, дето гледат социологическите проучвания и викаст: "а, тея са първи и аз ще гласувам за тях".
виж отговора на първия въпрос. айде и за теб, ти поне пейзажа го знаеш - имаше ли непредставен политически сегмент на последните избори?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12103 -: Август 01, 2021, 21:12:07 »
Същественото е обаче ча БЪлгария е представителна демокрация.
Тоест каква част от суверена представлява една или друга пол. сила. В тази връзка Итенейците могат да претендират че представляват 8-10 %.
Такава трактовка е малко изкривена, но е коректна. В такъв дух излиза, че БСП представляват към 5%.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12104 -: Август 01, 2021, 21:15:41 »
ако другите ти е трудно да ги определиш, то имаше жан отляво, костя отдясно и агите в центъра.

Добре, де, каква ти е тезата? Че задължително трябва да гласуваш за някого, дори и да не отговаря на твоите виждания ли? Щото някой го бил нарочил за ляв, десен или намкъв си? Или щото си мислиш, че бил некъв? Айде, дай на хората сами да преценяват кой какъв е и дали има смисъл да се гласува за някого.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12105 -: Август 01, 2021, 21:21:14 »
тезата ми е, че
1. ако не гласуваш, то си съгласен с всичко, което ще ти се случи. дали при липсата на изявен от твоя страна вот е етично да критикуваш последствията от избора, който си направил /сиреч че си избрал да не избираш и да си съгласен/ - си решавай ти.

2. ако гласуваш и нямаш изявен фаворит, би трябвало да намериш партията с най-близките до твоите идеи. това се прави, като се постараеш да се информираш кой какъв е и за какво се бори. ако не го направиш - отиваш на 1. мързелът не е основание.

3. ако гласуваш и имаш изявен фаворит - тогава всичко е ясно, гласуваш си за него.

4. ако фаворитът ти те е разочаровал - отиваш на т.2.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12106 -: Август 01, 2021, 21:22:29 »
имаше ли непредставен политически сегмент на последните избори?

Имаше, и то много. Ти може да си мислиш, че е имало всичко, но на практика имаше само и единствено либерали. Леви, десни, центристи, но ... либерали. Имаше ли марксистка партия? Аз не видох. На тебе ти се вижда много, щото са много партии. На мен ми се вижда едно и също: либерална демокрация, пазарна икономика, евроатлантически ценности, НАТО, ЕС малък и среден бизнес. Да съм пропуснал нещо, което някой от всички не е заявил? Та, какво викаш имаше на последните избори?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12107 -: Август 01, 2021, 21:27:17 »
Имаше ли марксистка партия? Аз не видох.

Quote (selected)
Комунистическата партия на България /КПБ/ е политическа организация,
учредена в съответствие със Закона за политическите партии в Република
България.
...
КПБ е част от международното
комунистическо движение, от българската и световната левица.
В своята дейност КПБ се ръководи от марксистко-ленинското учение, от
постиженията на съвременните обществени науки и се опира на опита,
традицията и новите идеи на международното комунистическо и работническо
движение.
част от коалицията на бсп. малко си гледал. недостатъчно някак.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12108 -: Август 01, 2021, 21:28:23 »
Такава трактовка е малко изкривена, но е коректна. В такъв дух излиза, че БСП представляват към 5%.
И? И с 5 и с 8 или 10% не можеш да претендираш за предсатвителност, несъмнено.
Разбира се това което би трябвало да се търси е баланс между представителност и ефективност.
Според мен едно връщане на изискването за >50% участие в избори плюс корекция, че правителството се избира по същия ред по-който се освобождава, тоест с гласуване от списъчния състав, а не от кворума е добър баланс, за начало.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12109 -: Август 01, 2021, 21:28:39 »
Извинявам се за участието, макар и символично.

Но наличието на Спектър, не означава КАЧЕСТВО. Още по-малко, 4-ката се различават по нещо кой-знае колко съществено. Щом от Козяк ги натиснат и свалят гащите. А тези, така или иначе са винаги мускурливи и дори сериозно оцапани!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12110 -: Август 01, 2021, 21:35:36 »
част от коалицията на бсп. малко си гледал. недостатъчно някак.

Напротив! Много съм гледал! Името не прави партията. Какви марксисти са, ако са в коалиция с либерална левица? Само заради индексацията на пенсиите ли? В коалицията ще отстояват същото като всички: либерална демокрация, пазарна икономика, евроатлантически ценности и т.н. Това ли е марксистка партия?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12111 -: Август 01, 2021, 21:36:05 »
Quote (selected)
ИТН все пак ще запознае групите на ДБ, БСП и ИБГНИ със състава на бъдещото правителство
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/slavi-trifonov-demokratichna-bulgariya-iska-postove
Изненада!
Ще бъде забавно ако им покаже едни, а до петък ги превъртят няколко пъти. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12112 -: Август 01, 2021, 21:43:00 »
В своята дейност КПБ се ръководи от марксистко-ленинското учение, от
постиженията на съвременните обществени науки и се опира на опита,
традицията и новите идеи на международното комунистическо и работническо
движение.

Това е прекрасна реклама. Но тя означава, че почти по всички въпроси депутатите от КПБ трябва да гласуват против решенията на коалиционната си парламентарна група. Не съм забелезал такова нещо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12113 -: Август 01, 2021, 21:44:20 »
Въпрос с повишена трудност:
Ако нещо мутрее като ББ, изживява се като висша инстанция като ББ, сменя си мнението поне един път на 24 часа като ББ, с какво е различно от ББ?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12114 -: Август 01, 2021, 21:47:07 »
Извинявам се за участието, макар и символично.

Но наличието на Спектър, не означава КАЧЕСТВО. Още по-малко, 4-ката се различават по нещо кой-знае колко съществено. Щом от Козяк ги натиснат и свалят гащите. А тези, така или иначе са винаги мускурливи и дори сериозно оцапани!
сам си противоречиш. хем искаш качество, хем индивидуалност. качествено изделие е това, което лесно и бързо може да бъде подменено с аналогично друго също толкова качествено изделие. примерно ако искаш да смениш нарциса боко с нарциса славчу има особености, сиреч качеството там е не особено високо.

не знам кои са 4-ката, така че спирам дотук. ако обаче гледаш козяк, то бсп единствени му се опънаха за стамбулската, миграцията и так далее.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12115 -: Август 01, 2021, 21:48:04 »
А Чалгаря еруптирал.
Очакваше и то за днес.
 
Quote (selected)
Не му е отредил да бъде първа и да решава кой какъв ще бъде.
Убавец. Най-вероятно ще представи правителство. ГЕРБ и ДПС ще му го изберат на "първия", послед след месец Бочко че му маа чембери, а след два че го изплюе, сдъфкан :smokin:
« Последна редакция: Август 01, 2021, 21:54:51 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12116 -: Август 01, 2021, 21:48:29 »
В своята дейност КПБ се ръководи от марксистко-ленинското учение, от
постиженията на съвременните обществени науки и се опира на опита,
традицията и новите идеи на международното комунистическо и работническо
движение.

Това е прекрасна реклама. Но тя означава, че почти по всички въпроси депутатите от КПБ трябва да гласуват против решенията на коалиционната си парламентарна група. Не съм забелезал такова нещо.

това е цитат от устава има. ако не го спазват - прокурор и да ги закриват.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12117 -: Август 01, 2021, 21:50:08 »
Quote (selected)
то бсп единствени му се опънаха за стамбулската, миграцията и так далее.

Молко уточнение:
Това се случи по времето на Тръмп, който също не беше привърженик на двете самоубийствени течения.
Та, нито натиска, нито опъването са били някакво предизвикателство.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12118 -: Август 01, 2021, 21:52:38 »
Молко уточнение:
Това се случи по времето на Тръмп, който също не беше привърженик на двете самоубийствени течения.
Та, нито натиска, нито опъването са били някакво предизвикателство.

и още едно уточнение: администрацията си натискаше неистово за тях. така че баш предизвикателство си беше, като толко я харесваш тази дума. нинова я правеха на дармадан разни станишевци, пес-жени-недоклатенички и прочие измисленяци и измисленячки.

като беше толко лесно, що подписът на боковата кокона все още не е оттеглен, м?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23807
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12119 -: Август 01, 2021, 21:54:20 »
Натискаха твойте немци, уви не са фактор на наша територия, ние сме за крака на козата.
Може да сме в ЕС, ама даже техният приятел ББ се похвали че европските лидери ги ... с 200.
ЕС е вреден за вашето здраве!