Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 20:36:26

Автор Тема: Позволявам си, без да спазвам правилата  (Прочетена 74545 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #180 -: Ноември 22, 2018, 20:45:38 »
 
Quote (selected)
"Курка, млеко, яйки"
   :nuts:
Ето нагледно, как свършиха тез младежи:
http://www.youtube.com/watch?v=KdD0Xps2B6A
Във филмчето има уникални кадри доказващи факти, които мислех, че са измислица, градски легенди или пропаганда. Въобще цялата поредица е уникална, според мен де...
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 21:30:54 от zLaGaD »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #181 -: Ноември 22, 2018, 21:15:07 »
А статията е идеологическа пропаганда на индивид с неясен и неоформен мироглед, за интелект даже не говоря.
Разсъжденията за НЕПа на колегите - куца на някои количеството "изядени" книжки, без да се обиждате. През ПСВ капиталистическа Русия произвежда, като общ брой, по-малко картечници, отколкото 1  /един/ вид от най-доброто ордие на ВСВ, произведено от сталинските индустриални гиганти. При това пуснато в производство "по погрешка".

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #182 -: Ноември 22, 2018, 22:42:15 »
Момчето само или не съвсем самоволно, получи своята известност. Ако ще и да е Херостратова. Няма да има нужда да си измисля тапетни протестни плакати. Бъдещи нов политик. Ще има да се фейсва, туитква и прочие, като репресиран протестър и борец против .. абе, против квото и да е.
Щото в нормална държава, тихо и възпитано щяха да го честитят с яка глоба, с бонус да плати разходите за почистването и никой нямаше да прави национална сензация от вандалщината.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #183 -: Ноември 23, 2018, 12:07:04 »
Quote (selected)
/Поглед.инфо/ Пет години след началото на „Революцията на достойнството” Киев се оказа заложник на войната в Донбас – той не може да победи в тази война, както и да признае поражението и да загуби завинаги тази част от територията си. Затова Киев в момента има един избор – да продължи въоръжения конфликт в източната част на страната. Ако изведнъж войната приключи, то в страната ще започне политическа криза, разсъждава полското обществено-политическо списание Polityka заедно с представители на украинската експертна общност.

Украйна постепенно се превръща в Израел – страната която води военни действия, но в която едновременно продължава нормалният живот. Но Киев не е обявил война на Москва. Границата е открита, преминават автобуси и влакове. Фронтовата линия в Донбас денонощно се пресича от 30-40 хил. граждани, например, за да си получат украинските пенсии, пише изданието.

Според Денис Козански, донецки журналист, преминал в Киев, Русия ще даде Донбас само при свои условия: Киев ще трябва да предаде на региона максимално широка автономия, предвиждаща правото на вето във външната политика. В такъв случай Донбас ще стане котвата, която ще удържа Украйна на изток, не позволявайки ѝ да продължи пътя на Запад. За интеграцията между ЕС и НАТО няма да става и дума, пише авторът на статията Збигнев Рокита.

Не сме загубили войната, затова не трябва и да се предаваме. На мнозина им се струва, че това ще донесе мир, но според мен тъкмо обратното: ще започне политическа криза и още по-страшна война. Украинците ще започнат да се сражават помежду си на улиците. Това, че конфликтът продължава е най-добрият от всички възможни варианти”, смята Казански, който смята, че продължаването на войната е не само допустим, а направо най-добър вариант.

Така Киев ще стане заложник на войната – той няма да може нито да победи, нито да признае своето поражение, веднъж и завинаги загубил част от източната си територия, а украинците все по-често се замислят толкова ли им е нужна „евроинтеграцията и териториалната цялост на всяка цена”.

Впрочем, в Украйна все по-често говорят, че загубата на Донбас е донесла и плюсове.

„На първо място в момента има няколко милиона избиратели по-малко, сред които преобладават привържениците на интеграцията с Русия. На второ място Украйна извлече икономическа изгода: Донбас трябваше да се подкрепя от централата власт, остарелите заводи и мини бяха нерентабилни. На трето място ние се избавихме от много агенти, в този регион външното влияние бе много силно”, обяснява член на експертния съвет на киевския Център за изследването на армията, конверсията и разоръжаването Павел Кост, упорито повтарящ мита от времето на „Оранжевата революция”, че уж Донбас е бил подкрепян финансово от правителството.

Кост също напомня, че 75% от местните сътрудници на Службата за сигурност на Украйна и 80% от полицията, а също така много граничари преминават на страната на сепаратистите. Най-големият плюс е според него това, че процесът на формиране на съвременната политическа нация се ускорява.

Polityka цитира интересен експерт: положителният момент в загубата на Донбас той смята това, че Украйна се е отървала от „баласта” под формата на инакомислещо население (да оставим брътвежите за „остарялата” и „смучеща” икономика на Донбас, без която, както показва практиката, „обновената” от Майдана страна просто не може да съществува – заради това тя пак купува донбаски въглища, наречени африкански). Странно е, че авторът не вижда в тези приказки проява на нацизъм: аналитикът в прав текст говори, че милиони жители на Донбас пречат на създаването на украинската нация. Това е чист нацизъм.

http://pogled.info/svetoven/Polytika-ukraina-postepenno-se-prevrashta-v-izrael.99180

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #184 -: Ноември 23, 2018, 13:36:11 »
Polityka цитира интересен експерт: положителният момент в загубата на Донбас той смята това, че Украйна се е отървала от „баласта” под формата на инакомислещо население (да оставим брътвежите за „остарялата” и „смучеща” икономика на Донбас, без която, както показва практиката, „обновената” от Майдана страна просто не може да съществува – заради това тя пак купува донбаски въглища, наречени африкански). Странно е, че авторът не вижда в тези приказки проява на нацизъм: аналитикът в прав текст говори, че милиони жители на Донбас пречат на създаването на украинската нация. Това е чист нацизъм.
====
Това за "нацизма" позиция на поглед.инфо ли е или на полския вестник?
Щото по този признак, третата българска държава, а и не само тя на Балканите, от основаването и та чак до 1989 г. е нацистка. Само дето е решавала проблемите с населението, което вижда като пречка за национално консолидиращите процеси, по друг начин - било с размяна на население със съседите, било с изселнически спогодби - май бяха над 9 с Турция за целия период, като общо изселилото се население (без това около "възродителния процес") е над милион и 300 хиляди души, било с методите на насилствената асимилация, било чрез прогонване на компактни маси население.
Да не говорим, че голяма част от така модните напоследък националистически политики, които биват проповядвани в редица европейски страни, също попадат под критиката, че са "нацистки". 
В тоя порядък заключението е подобно на фундаментално неграмотния текст от в-к "Дума" за фашизма, с който се открива тая тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #185 -: Ноември 23, 2018, 16:36:45 »
Полско-укренски мокри сънища. Украйна скоро ще е руска. Цялата, не само Донбас. Ама първо трябва добре да огладнеят и озвереят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #186 -: Ноември 23, 2018, 16:45:04 »
Явно още не е много студено.
Януари, февруари, може пак да подкарат с кладите на Майдана, тогава кого ли ще горят?
Не вярвам да са американски сенатори, те там дето са с....ли не ходят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #187 -: Ноември 23, 2018, 18:40:15 »
Quote (selected)
В тоя порядък заключението е подобно на фундаментално неграмотния текст от в-к "Дума" за фашизма, с който се открива тая тема.
Нямаше нужда толкова дълго да се трудиш да сглобяваш цитати, трябваше направо да пляснеш това последното. То и без това аргументи липсват и сега.
От съ мОриш?
Или както казва един много уважаем форумец:
Quote (selected)
Сарказмът за сметка на автора не отменя валидността на позициите в текста.
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 18:43:30 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #188 -: Ноември 23, 2018, 19:55:31 »
Quote (selected)
В тоя порядък заключението е подобно на фундаментално неграмотния текст от в-к "Дума" за фашизма, с който се открива тая тема.
Нямаше нужда толкова дълго да се трудиш да сглобяваш цитати, трябваше направо да пляснеш това последното. То и без това аргументи липсват и сега.
От съ мОриш?
Или както казва един много уважаем форумец:
Quote (selected)
Сарказмът за сметка на автора не отменя валидността на позициите в текста.

Аз и дума не съм отворил за автора, само дадох с едно изречение своето мнение за статията. Повтарям текстът е фундаментално неграмотен - исторически, политически, социлогически, всякак. Да го коментирам конкретно просто би вдигнало акциите на писанието. Но съветвам интересуващите се по темата за фашизма да се върнат към оригиналния фашизъм в Италия, особено в аспекта за отношението към Съветска Русия. Все пак фашистка Италия беше една от първите западни държави, която призна СССР.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #189 -: Ноември 23, 2018, 20:20:29 »
Но съветвам интересуващите се по темата за фашизма да се върнат към оригиналния фашизъм в Италия, особено в аспекта за отношението към Съветска Русия. Все пак фашистка Италия беше една от първите западни държави, която призна СССР.
Виж сега , ние тук , в твое отсъствие постигнахме нещо като конвенция - да не правим разлика между италианския фашизъм и германския национал-социализъм.
Да, ясно е че двата термина не са тъждествени, че погледнато строго научно  между тях има разлики, но за форумните ни дебати "фашизъм" подхожда напълно като описание на това , което поднесе Германия на света в средата на миналия век.

П.С. Интересно , дали Италия няма да бъде една от първите западни държави, признала законността на присъединяването на Крим към Материка!?!

« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 20:24:10 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #190 -: Ноември 23, 2018, 20:28:52 »
За фашизма щеше да се говори друго ако не беше посегнал на евреите.
Поредната социалистическа издънка.
Пътят към съвършенството (комунизмът ) е труден и дълъг.
Човечеството ( както всеки отделен човек ) пробва първо с малки усилия и стига до голям проблем.
После по-трудният. после още по-трудният... докато стигне до верният път.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #191 -: Ноември 23, 2018, 20:50:29 »
Бачо  :way_to_go-1308:
Отдавна се дразня, когато се опитват да се изсулват терминологично, обсъждайки говно и лайно!
Особено, когато това се прави от хора, имащи претенции на разбирачи.
п.п. И не само Германия, нека бъде ясно мнението ми - и Япония и Италия и България!
Основното което се опитват от трийстина години да правят бонгоподобните, е да размиват с различни способи - терминологично, политкоректно, псевдонаучно, популистки и всякак - това, че в България е имало ФАШИЗЪМ!
Ами имало е, искат или не искат, приемат или не приемат, преструват ли се или не, заработвайки или не, в България е имало фашизъм. Фашизъм или дупедавство на нацизма - нека си заврът терминологичното различие и академичното самочувствие където слънце не огрява!Поне, докато има хора, които все още помнят какво са им разказвали пребитите им бащи и майки от първо лице!И роднините на онези, които не са могли вече да разказват. Без съд и присъда!
Съд! Тези същите "академици", дето си изкривяват от злоба суратя, когато иде реч за Народния съд! Същите, дето си мълчат като пукали за ястребинчетата, и не вдяват, че деца не могат да бъдат виновни, дори и да са ноторни престъпници според съответното властващо "право"!
Малко съм емоционален, но ми писва ледения академизъм и извратенящина на особи, опитващи се да градят успех върху човешките трагедии опирайки се на въздухарските си академични прецизности.
И тези същите "академици", дума не обелващи за това как става така, че един паметник насред София, изпълнен със стотици криминални престъпници, или поне болшинството от тях - не бива нито един път оскверняван от жителите на столицата, а антифашистките паметници са поругавани вече не знам колко пъти, но за това си мълчат академичетата!
Хей, "академиците" или в случая - ед. число, нали не сте забравили, че Бог според вас е справедлив? Не ви ли е страх от това? Или не ви пука?Или не се замисляте?
Ами все ваши проблеми!
 И не се надайте на палачинката или махалото! Може би не сега, но може пък да имате и деца! За тях не помислихте ли?
Риторичен въпрос!!!
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 21:21:28 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #192 -: Ноември 23, 2018, 21:04:56 »
Quote (selected)
обсъждайки говно и лайно

Мъдър старец си ти!
Дет се вика все в г.з! :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #193 -: Ноември 23, 2018, 23:48:34 »
Quote (selected)
бонго-бонго
Аз и дума не съм отворил за автора, само дадох с едно изречение своето мнение за статията. Повтарям текстът е фундаментално неграмотен - исторически, политически, социлогически, всякак. Да го коментирам конкретно просто би вдигнало акциите на писанието. Но съветвам интересуващите се по темата за фашизма да се върнат към оригиналния фашизъм в Италия, особено в аспекта за отношението към Съветска Русия. Все пак фашистка Италия беше една от първите западни държави, която призна СССР.

Достоен отговор на Old_BG:   :aplause:
Основното което се опитват от трийстина години да правят бонгоподобните, е да размиват с различни способи - терминологично, политкоректно, псевдонаучно, популистки и всякак - това, че в България е имало ФАШИЗЪМ!


С по-голям успех от теб бонго-бонго, мога да твърдя, че твоето писание/мнение е фундаментално вредно и отвратително, защото по своята същност е НЕОФАШИСТКО! Любим прийом с разни псевдо теоретични заглавичквания да се оправдава грозната и престъпна формация фашизма. Такива действия в някои Европейски страни се преследват от закона!
Вземи си твоите неофашистки писания и си ги заври – знаеш къде. (Спазвам благоприличие, та за това трябва да разчитам на твоята досетливост)
Иначе за собствено си удоволствие чети „по-логически свързаните и последователни мнения“ на ветропоказателя Огнян Минчев, ще те накарат добре да се чувстваш.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #194 -: Ноември 24, 2018, 00:07:22 »
За разведряване на обстановката:
„Срещу фашистите ми е било най-трудно, просто защото не съм се засичал с тях”

В класната стая влиза нов учител:
- Здравейте деца, казвам се Аврам и съм либерал - сега станете всички и и се представете както се представих аз.
- Казвам се Хелга и съм либерал!
- Казвам се Гюнтер и съм либерал!
- Казвам се Ханс и съм фашист!
- Ханс, но защо си фашист? - пита учителя.
- Защото баща ми е фашист, майка ми е фашистка, братята ми са фашисти и приятелите ми също.
- Ханс, ако майка ти беше прост*тутка, баща ти наркоман, а братята ти и приятелите ти гейове... ти какъв щеше да си?
- Тогава щях да съм либерал!


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #195 -: Ноември 24, 2018, 00:59:25 »
Олди и Енгелс  :yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #196 -: Ноември 24, 2018, 01:26:20 »
Олде,
 :t1236:
БРИЛЯНТНО!!!!!!
Мойте уважения!
 :t0328:

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #197 -: Ноември 24, 2018, 11:19:13 »
Но съветвам интересуващите се по темата за фашизма да се върнат към оригиналния фашизъм в Италия, особено в аспекта за отношението към Съветска Русия. Все пак фашистка Италия беше една от първите западни държави, която призна СССР.
Виж сега , ние тук , в твое отсъствие постигнахме нещо като конвенция - да не правим разлика между италианския фашизъм и германския национал-социализъм.
Да, ясно е че двата термина не са тъждествени, че погледнато строго научно  между тях има разлики, но за форумните ни дебати "фашизъм" подхожда напълно като описание на това , което поднесе Германия на света в средата на миналия век.

П.С. Интересно , дали Италия няма да бъде една от първите западни държави, признала законността на присъединяването на Крим към Материка!?!

Като конвенция вие можете да приемете, че земята е плоска. За "форумните ви дебати" сте приели не само, че немският национал-социализъм и фашизмът са едно и също, но сте и извели немският национал-социализъм като основният фашистки модел. То тези "конвенции" ги приемате, за да оправдаете крайния резултат, който желатете да получите. И това е основният порок на самата статия, привнесена от "Дума", подобен с нейната собствена злоупотреба с името на Искра Баева, която никога не би се подписала под този текст. Подобен пример е признакът "отношение към православието" - означава ли , че съветската власт до Великата отечествена война е фашистка по този признак - ми не. Тя е просто атеистична власт и се опитва да унищожи Православната Църква като атрибут на царизма и "отживелица". Съответно, в момент на върховно напрежение, Сталин реабилитира Православието и Църквата за нуждите на войната, защото в подобни ситуции напълно естествено търсиш сцепление и търсиш всякакви идеологически опори , които да подпомогнат усилието във войната.     

В действителност фашизмът, замислен в Италия е различен като концепция и принципи от национал-социализма на Хитлер. При все присъщия му национализъм, той никога не е бил расистки и не е проповядвал унищожението на цели раси. Включително и в отношението към евреите, за което споменава олд-ът. Самите отношения между фашистка Италия и национал-социалистическа Германия в началото са трудни и съпътствани с враждебност, при все положителното отношение на Хитлер към Мусолини. Но в крайна сметка, ХИтлер оценява високо и Сталин, нали?!
Те са доста по-трудни от - да речем - отношенията между фашистка Италия и съветска Русия. Дори в периода на испанската гражданска война дружеските отношения, вкл. във военната сфера между Мусолини и Сталин се запазват. Дори да пренебрегнем цялата положителна реторика на Мусолини към съветска Русия, имаме и твърденията от най-високо съветско ниво, че фашизмът не е пречка за развитие на съветско-италианските отношения. 

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #198 -: Ноември 24, 2018, 11:43:02 »


Като конвенция вие можете да приемете, че земята е плоска. За "форумните ви дебати" сте приели не само, че немският национал-социализъм и фашизмът са едно и също, но сте и извели немският национал-социализъм като основният фашистки модел. То тези "конвенции" ги приемате, за да оправдаете крайния резултат, който желатете да получите.
.....
 Дори да пренебрегнем цялата положителна реторика на Мусолини към съветска Русия, имаме и твърденията от най-високо съветско ниво, че фашизмът не е пречка за развитие на съветско-италианските отношения.
Сталин поддържал връзки с Мусолини. Да ти имам и аргументите! А какво е трябвало да направи СССР? Да нападне фашистка Италия?
То и Молотов подписал пакт с Рибентроп - най-великият аргумент на Koziak partners .
Само, че съветски войски около Милано няма. Има обаче, италиански дивизии под Сталинград.
И на 22 юни пълчищата на Рибентроп тръгнаха към Москва, а не обратното.

Прочее, то и в момента Русия поддържа връзки със САЩ , въпреки, че те са агресивна, корумпирана, свръхмилитаризирана, проядена от алчност и некадърност държава. Държава,  обявила света за зона на американски интереси. Държава, която подклажда конфликти, братоубийствени войни, цветни "революции" и арабски пролети из цялото земно кълбо. 
А какво да прави Русия, как да реагира Путин?!? Да я атакува с Тополи, Кинжали и Сармати...това ли трябва да направи?
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 11:56:55 от Bacho Кольо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #199 -: Ноември 24, 2018, 11:44:48 »
Quote (selected)
Но в крайна сметка, ХИтлер оценява високо и Сталин, нали?!

Я и аз малко да поспекулирам, като теб. Все пак Хитлер оценява доста по-високо бай ти Чърчил, щото се засилва да се проверява срещу Сталин. Е, накрая бившите му приятели от острова се настаняват на страната на победителите и до днешен се гаргарят с великата немска нация, но "оценяващият" високо Сталин няма възможност да види докъде е довел държавата си. Към днешна дата покорен васал на "победителите" :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #200 -: Ноември 24, 2018, 12:01:52 »
бонго-бонго



Както да въртиш и сучеш, целта на твоето псевдо научно занятие е размиване същността на фашизма! Тази твоя нахална настойчивост предполага допускане за някаква материална изгода. Тук няма да може да изкараш паница леща!
No Pasaran !
P. S.
Вземи си твоите неофашистки писания и си ги заври – знаеш къде. (Спазвам благоприличие, та за това трябва да разчитам на твоята досетливост). …

NB. Captain, без псуване! И това не е молба. Не това е начина да обориш опонент.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 14:23:51 от von Gossinger »

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #201 -: Ноември 24, 2018, 12:47:30 »
Грубата и насилствена манипулация на историята и фактите, на науката и истината са присъщи и в основата на фашизма.

Меката, но безскрупулната манипулация на истината, историята и фактите, са присъщи на съвременния "либерализъм".

Каква е разликата?

Без изтребление, с хуманно приспиване.

Нямало фашизъм, бил такъв или онакъв. По делата ще ги познаете.
Човеконенавистно разбиране за излишни и неудобни хора. Както и да е прикрито.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #202 -: Ноември 24, 2018, 14:37:54 »
В момента по "Вяра и общество" има предаване, посветено на екзарх Стефан.
Като най-голям негов грях му се вменява фактът, че е сътрудничил на съветското разузнаване по време Втората световна война. Конкретно - с екзархийския автомобил е прекарвал радиостанцията на резидента на съветското разузнаване и под носа на немските пеленгатори са предавани данни за движението германските войски.

Кой, мислите му го вмени?
Разбира се, че политическата проститутка Антон Тодоров.
Преди 3-4 дни си говорихме за разликата между фашиста и фашизоида.  Те ви един учебникарски пример за фашизоид.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #203 -: Ноември 24, 2018, 14:42:25 »
Кой, мислите му го вмени?

Разбира се, че политическата проститутка Антон Тодоров.

Преди 3-4 дни си говорихме за разликата между фашиста и фашизоида.  Те ви един учебникарски пример за фашизоид.

Аха, значи фашизоида всъщност е криптофашист и при възникване на подходящи условия се превръща в отявлен такъв?
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #204 -: Ноември 24, 2018, 15:00:07 »
Аха, значи фашизоида всъщност е криптофашист и при възникване на подходящи условия се превръща в отявлен такъв?
Не съвсем, не съвсем. Фашизоидът е нещо по-друго. Преди време се опитах да го обясня през аналогия, ама май не ме разбраха. Сега ще ти го кажа на теб, защото не се съмнявам, че ти, поне ти, ще го разбереш.


Металоидите, както добре знаеш , са химични елементи, които  притежават  някои метални свойства, но не са метали.
А фашизоидът се отнася към фашиста така, както металоидът към метала.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #205 -: Ноември 24, 2018, 15:28:18 »
Има един въпрос, който не се обсъжда много. В Испания при управлението на Франко има ли фашизъм или не? Какво е отношението на антифашистките сили, Република България, гражданската и полически коректната трактовка... :image008:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #206 -: Ноември 24, 2018, 15:30:07 »
Има един въпрос, който не се обсъжда много. В Испания при управлението на Франко има ли фашизъм или не? Какво е отношението на антифашистките сили, Република България, гражданската и полически коректната трактовка... :image008:

Испанците са си дали много добър отговор на този въпрос.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #207 -: Ноември 24, 2018, 15:38:40 »
Quote (selected)
В Испания при управлението на Франко има ли фашизъм или не? Какво е отношението на антифашистките сили, Република България,

Същото, като долното, но авторството не е мое

http://espina-roja.blogspot.com/2015/11/sueno-y-mentira-de-franco-de-pablo_22.html
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 15:43:09 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #208 -: Ноември 24, 2018, 16:16:57 »
Quote (selected)
Испанците са си дали много добър отговор на този въпрос.
Тук все пак обсъждането е между българи. За фашизъм все се вземат примерите с Италия и Германия, а Испания стои някак в една политкоректна сянка...
Въпросът е за злоупотребата с понятието (термина),  като в същия контекст може да се обсъди и дали има фашизъм при едни полковници в Гърция, при едни други военни в Аржентина, при едни марксисти в Камбоджа...

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #209 -: Ноември 24, 2018, 16:29:51 »
Quote (selected)
Меката, но безскрупулната манипулация на истината, историята и фактите, са присъщи на съвременния "либерализъм".
Каква е разликата?
Без изтребление, с хуманно приспиване.
- Интересна тук е скоростта на изтребването. Струва ми се, и не само на мен, че пращането на милиони, десетки милиони друговерци, другокултурници и пр. и пр. като "мигранти" в Европа, е началото на невъобразимо унищожение населението на един цял континент.

Заради тези неща и най-вече заради последното безумие с масовата миграция, ги наричам либерал-фашисти!!!
 :bluegrab:

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #210 -: Ноември 24, 2018, 16:53:53 »
Quote (selected)
Струва ми се, и не само на мен, че пращането на милиони, десетки милиони друговерци, другокултурници и пр. и пр. като "мигранти" в Европа, е началото на .....
Според мен (и не само), използването на глагола 'пращане' е неуместно. Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Прекомерното и не на място лепене на етикет 'фашизъм' води до обезличаване и изпразване от съдържание на понятието.

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #211 -: Ноември 24, 2018, 17:05:08 »
Според мен (и не само), използването на глагола 'пращане' е неуместно. Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Като е стихиен процес , защо идват само младежи-мъже от 18 до 35 години ??? Защо 95% от мигрантите са такива ? Защо няма момичета , жени с малки деца ? Защо тези "икономически" мигранти идват със скъпи смартфони , давайки по 5000€ на трафикант и вероятно още толкова джобни ??? С такива пари в Азия и Африка биха могли да живеят добре години наред !

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #212 -: Ноември 24, 2018, 17:07:05 »
Все си мислим, че сме видели най-лошото докато не ни се случи нещо ПО.
Ефектът от масовата миграция има всички предпоставки да се окаже по-пагубен от световните войни.
След няколко опита Европа да бъде заличена чрез войни, сега може да си заминем от обикновено преяждане.
ЕАТЦ ще се окажат по-вредни от идеята на нацистите.
След няколко опита за расова хомогенност ще се поробва с расова аморфност.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #213 -: Ноември 24, 2018, 17:07:42 »
Quote (selected)
унищожение населението на един цял континент.
Население, което по някакви причини е счетено за излишно или неудобно.
Quote (selected)
Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.
От стихийно разръчкани държави.

Чоки ме изпреварил :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 17:10:54 от силивряк »

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #214 -: Ноември 24, 2018, 17:10:42 »
Прекомерното и не на място лепене на етикет 'фашизъм' води до обезличаване и изпразване от съдържание на понятието.

Напротив , фашизма с времето започва да придобива още по-широки измерения , прикривайки се зад думи като "либерализъм" и "демокрация" , че съдържанието му започва да прелива !

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #215 -: Ноември 24, 2018, 17:12:19 »
Когато разръчкаш кошера (държаватата) осите излитат и жилят наред.
Толкова за стихиите.
Виновните първи се спасяват, остават невинните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #216 -: Ноември 24, 2018, 17:23:53 »
Quote (selected)
при едни други военни в Аржентина

Латинска Америка също си има традиции в тази област. Да не забравяме, че бая фашист се е изпокрил точно там (в щатско тоже) след ВСВ. А като си започнал - аз любимия на приятелите на твърда ръка Пиночет също го възприемам като фашист. На всичкото отгоре легендите, че бил изправил Чили на крака вече започнаха да се праскат по шевовете...но пък в духа и традициите на фашагите е избил бая "комундета". Такива, дето пречат на днешните демокрАте да си построят мечтания капитализъм :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #217 -: Ноември 24, 2018, 17:24:01 »
Цитат на: Bacho Кольо
Фашизоидът е нещо по-друго. Преди време се опитах да го обясня през аналогия, ама май не ме разбраха
Преди време аз обясних разликата, ама ти не ме разбра. Фашистът е фашизоид, който не е ял достатъчно бой навреме.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #218 -: Ноември 24, 2018, 17:28:01 »
Quote (selected)
Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Без съмнение - съвсем стихиен. Толкова стихиен, че се е пръкнАла цела фондация, ангажирала корабчета, които ги обират от бреговете на Африка, например и ги стоварват в европейските пристанища. Тва от хуманизъм - да не си помисли някой нещо друго

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #219 -: Ноември 24, 2018, 17:30:43 »
Според мен (и не само), използването на глагола 'пращане' е неуместно. Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Като е стихиен процес , защо идват само младежи-мъже от 18 до 35 години ??? Защо 95% от мигрантите са такива ? Защо няма момичета , жени с малки деца ? Защо тези "икономически" мигранти идват със скъпи смартфони , давайки по 5000€ на трафикант и вероятно още толкова джобни ??? С такива пари в Азия и Африка биха могли да живеят добре години наред !
Ами те парите някак стихийно долитат при брадати демократични майки от мъжки джендър,
скъпите смартфони стихийно падат на земята пред тях,
картите на маршрута им и упътванията какво да лъжат емиграционните някак стихийно се инсталират
(пък и те са все високообразовани и интелигентни, и са факири на ИТ) и т.н..

Всичко е стихийно, не вярвайте на очите и на разума си, вярвайте на "правилните" "анализи" на "правилните" соросови проститутки.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 17:32:53 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #220 -: Ноември 24, 2018, 17:36:46 »
Quote (selected)
След няколко опита Европа да бъде заличена чрез войни, сега може да си заминем от обикновено преяждане.
Това ме заинтригува, . Дай още pls.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #221 -: Ноември 24, 2018, 17:46:14 »
Европейците като "господари на света" решиха, че им се полага само да се тъпчат.
Обслужващите дейности ги прехвърлиха на емирантите.
След ВСВ погълнаха голямо количество турски работници, и от колониите.
Падна завесата и последният четвърт век лапаха източноевропейци.
Сега ние свършихме и захапаха каквото могат да докопат.
Погълнаха го, но не могат да го смелят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #222 -: Ноември 24, 2018, 18:03:59 »
Аха, значи фашизоида всъщност е криптофашист и при възникване на подходящи условия се превръща в отявлен такъв?
Не съвсем, не съвсем. Фашизоидът е нещо по-друго. Преди време се опитах да го обясня през аналогия, ама май не ме разбраха. Сега ще ти го кажа на теб, защото не се съмнявам, че ти, поне ти, ще го разбереш.

Металоидите, както добре знаеш , са химични елементи, които  притежават  някои метални свойства, но не са метали.
А фашизоидът се отнася към фашиста така, както металоидът към метала.

Аз още тогава те разбрах, но си представи, че алхимиците са прави и има условия, при които металоидите се превръщат в метали. За тези условия говоря пък аз.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #223 -: Ноември 24, 2018, 18:28:20 »
Според мен (и не само), използването на глагола 'пращане' е неуместно. Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Като е стихиен процес , защо идват само младежи-мъже от 18 до 35 години ??? Защо 95% от мигрантите са такива ? 
Очевидно защо - защото са млади и здрави и могат да оцелеят в трудни условия.

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #224 -: Ноември 24, 2018, 18:30:40 »
Quote (selected)
Прекомерното и не на място лепене на етикет 'фашизъм' води до обезличаване и изпразване от съдържание на понятието.

Напротив , фашизма с времето започва да придобива още по-широки измерения
Точно за това говоря. Колкото по-всеобхватно става едно определение, толкова по-несъдържателно е.

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #225 -: Ноември 24, 2018, 18:35:39 »
Quote (selected)
Миграционната вълна от последните няколко години е стихиен процес.

Без съмнение - съвсем стихиен. Толкова стихиен, че се е пръкнАла цела фондация, ангажирала корабчета, които ги обират от бреговете на Африка, например и ги стоварват в европейските пристанища. Тва от хуманизъм - да не си помисли някой нещо друго
Предполагам, не искаш да намекнеш, че първо са били създадени едни фондации, пък после из Африка и Близкия Изток са плъзнали техни рекламни агенти, раздаващи флаери "Заповядайте в Европа" ?

Мимоходом да отбележа, че хуманизмът е универсална човешка ценност. Не е възможно веднъж да е добро, а друг път - зло.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #226 -: Ноември 24, 2018, 18:49:00 »
Quote (selected)
Мимоходом да отбележа, че хуманизмът е универсална човешка ценност. Не е възможно веднъж да е добро, а друг път - зло.

И вероятно включва бомбене докато не се "хуманизират" и "демократизират" суверенни държави.
След това включваме турбо хуманизъм за сметка на трети страни. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #227 -: Ноември 24, 2018, 19:27:35 »
Quote (selected)
Предполагам, не искаш да намекнеш, че първо са били създадени едни фондации, пък после из Африка и Близкия Изток са плъзнали техни рекламни агенти, раздаващи флаери "Заповядайте в Европа" ?

Намеквам нещо още по-лошо - първо, чрез малоумни лобита  се разсипват съвсем умишлено отделни държави, а после идва добрият самарянин-подстрекател да гепи кинти. То си е процес и въпрос на кост-бенефити анализ и цЕла нАука - как да печелим за сметка на тъпанарите и/или по-слабите докато им раздаваме мъниста. Нищо ново под слънцето :smokin:
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 19:29:39 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #228 -: Ноември 24, 2018, 19:37:46 »
Цитат на: Minderbinder
Предполагам, не искаш да намекнеш, че първо са били създадени едни фондации
Не, разбира се. Първо е създаден планът за всичката "спонтанност".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #229 -: Ноември 24, 2018, 19:47:27 »
"малоумни лобита"

--------

Те не са малоумни.

Те действат целенасочено и студено-пресметливо.

Малоумни са подскачащите с меченца и свещенца в ръченца по площади и сокаци.

Малоумни са дерящите гърлата си под бошлаф петиции, апели и възвания.

Малоумни са вярващите, че екзарх ще спаси раята...
Палосич! Палосич!

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #230 -: Ноември 24, 2018, 19:57:13 »
Quote (selected)
Намеквам нещо още по-лошо - първо, чрез малоумни лобита  се разсипват съвсем умишлено отделни държави, а после идва добрият самарянин-подстрекател да гепи кинти. То си е процес и въпрос на кост-бенефити анализ и цЕла нАука - как да печелим за сметка на тъпанарите и/или по-слабите докато им раздаваме мъниста. Нищо ново под слънцето
Увличаш се по теории на конспирацията.
Каквито и икономически цели да преследват намесите на САЩ в Сев Африка и Близкия Изток, масовата миграция не е между тях. Още по-малко пък пъклените планове за унищожаване на европейската цивилизация.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #231 -: Ноември 24, 2018, 20:01:15 »
Minderbinder
Каквито и пъклени замисли да имат САЩ по света първо не могат да приемат,че Европа може да ги конкурира като властови и идеологичен център.
После  суровини и пазари.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #232 -: Ноември 24, 2018, 20:19:53 »
Quote (selected)
Увличаш се по теории на конспирацията.

Нищо подобно - става дума за алчност и за пари, а за целта е нужно огромно влияние и некакви разходи, иначе казано "пазарни отношения", които не се гнусят да купуват местни продажници - Господ е наспорил с глупаци и идиоти. И, ако е необходимо ще се унищожи квото може - разбирай по-малката и беззащитна хапка, затънала в самодоволство и консуматорство. Години усилия са положени за това. Виж, на Изток е по-сложно. А най-смешното е, че независимо, че са си инсталирали марионетки в източна Европа, там пък съвсем не преде холивудското притворство. И за да не ме разбереш криво, смятам, че точно гражданите на САЩ са най-големите жертви - те, горките, могат и да се усетят, единствено и само тогава, когато над главите им се стовари целият гняв, натрупан срещу лъжедемокрацията им.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #233 -: Ноември 24, 2018, 20:34:55 »
Цитат на: Minderbinder
Увличаш се по теории на конспирацията
Либерастка класика  :icon_idea:
Всеки, който говори против либерастките лъжи, е "конспиратолог, шовинист, ретрограден, късоглед, пречещ на прогреса, нехуманен, популист" и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #234 -: Ноември 24, 2018, 20:39:10 »
Нор забрави най-важното.
Фашист! :t2027:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #235 -: Ноември 24, 2018, 20:45:29 »
От изток и юг на Европа бе така внимателно и щателно избомбено и съборено, така презизно, сякаш са залагали взрив по схема. И всичко това се сурва в Европа. Никаква конспирация нема.
Отделно Меркел изкукуригва странно и почва да кани млади мъже и да ги дарява с жилища, здравеопазване и пари на ръка. Ей така стихийно изкуква...

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #236 -: Ноември 24, 2018, 21:30:34 »
Цитат на: buratinob
Нор забрави най-важното.
Фашист! :t2027:
Не съм го забравил, реших да не го споменавам нарочно, да не подновявам дебата "фашисти или фашизоиди".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #237 -: Ноември 24, 2018, 21:35:51 »
Извинявай!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #238 -: Ноември 24, 2018, 21:44:21 »
Quote (selected)
Увличаш се по теории на конспирацията.

Нищо подобно - става дума за алчност и за пари, а за целта е нужно огромно влияние и некакви разходи, иначе казано "пазарни отношения", които не се гнусят да купуват местни продажници - Господ е наспорил с глупаци и идиоти. И, ако е необходимо ще се унищожи квото може - разбирай по-малката и беззащитна хапка, затънала в самодоволство и консуматорство. Години усилия са положени за това. Виж, на Изток е по-сложно. А най-смешното е, че независимо, че са си инсталирали марионетки в източна Европа, там пък съвсем не преде холивудското притворство. И за да не ме разбереш криво, смятам, че точно гражданите на САЩ са най-големите жертви - те, горките, могат и да се усетят, единствено и само тогава, когато над главите им се стовари целият гняв, натрупан срещу лъжедемокрацията им.
Защо не прочете целия ми коментар ?
Доста ясно съм писал, че не вярвам че целта на всички тези действия е да се залее Европа с мигранти. Както убедено вярват някои.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #239 -: Ноември 24, 2018, 21:46:06 »
А каква е била целта? Да облагородят Европа с расови нерези? Щото цел все пак е имало.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.