Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:53:53

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293553 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Аре бегайте в техничарския отсек!
Тук се пие и се бие!

Че какво ви пречи да се пие междувременно?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Engels
Но само ако стигнат до общ хардуерен формат, с което скоро няма да се справят.

И web-bundles на Гугъл са достатъчни да осерат всичко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аре бегайте в техничарския отсек!
Тук се пие и се бие!

Че какво ви пречи да се пие междувременно?
Ми, после налитаме на интелектуалци. :t0328: :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Е, ти си по-голям параноик от мен  :cool-1084:

Всъщност осн. ми цел не е security and privacy, а олекотяване за компютъра и чист от визуални досади екран за мен  :D

Е, аз подходих по другия начин -- вдигнах паметта до максималната за машината. И вече мисля, че 16 GB RAM са стандартни за съвременните операционни системи. Сложих и SSDisk.

Не виждам какви други подобрения мога да направя, освен да се заровя в детайлите какво и кога се пуска при стартиране, но не мисля че ще постигна голяма разлика във времето за стартиране.

Бих си поиграл така на някоя стара машина, но пък там качвам някоя дистрибуция специално за много стари машини.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Аре бегайте в техничарския отсек!
Тук се пие и се бие!

Че какво ви пречи да се пие междувременно?
Ми, после налитаме на интелектуалци. :t0328: :t0328:

Че кой тук е интелектуалец?! Те не бяха ли в другия форум :m1731:

Ами наздраве тогава, да не страдаш чак толкова. Аз ще ходя да забъркам един джин физ  :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Целият интернет е замислен за следене и контрол на световното стадо, както и да е.
Това хлапе ме кефи, тука е само на 13:
 
https://www.youtube.com/watch?v=DRrTujHaHis

Все още има култура из Европа, а тука е само една чалга, хората дори забравиха какво е красиво! Нашите артисти радват европейците. Тъжно!
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

Целият интернет е замислен за следене и контрол на световното стадо, както и да е.

Но въпреки това е изключително полезен.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не е замислен, но се ползва.
Много неща са са измислени за добро, но става както винаги.
Сега и ваксините ще вкарат от здравеопазващ в здравезастрашаващ режим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Да, така е, в това е гениалността на Запада, комунизмът дори не се опитваше да опакова привлекателено, каквото предлага.

Няма да им се получи, обаче.

Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат на: Engels
младото поколение музиканти си падат повече по готови WAV файлове и готови музикални фрази

Само че нито това е музика, нито такива цъкачи са музиканти.
Каквито са тенденциите в политиката, такива са и в музиката.
Имат огромно желание, но им липсват възможности.
Но не им пречи да се пробват.
Винаги се намира някой да ги подкрепи срещу заплащане или бъдещи услуги както е в политиката.
Или пък обират протестен вот като ТриФонов, май наистина се очертава като трета политическа сила, голям цирк се очертава в следващия парламент.

 

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
вече мисля, че 16 GB RAM са стандартни за съвременните ОС

времето за стартиране

И 4 ГБ са предостатъчни, ако е пипнато както трябва  8) Особено за неигрови лаптоп.

Времето за стартиране въобще не ме интересува. Интересува ме веднъж пуснато, да върви бързо и гладко.

Впрочем уродливият systemd скоро ще се опита да отнеме свободата за пипане и ще трябва да се надяваме програмите да могат да вървят с други инити.

П.П. След малко ще ям и ще изям поне 5 кюфтета с домати и сирене. За пиене - само чиста вода. Нямам компоти  :'(
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ами наздраве тогава, да не страдаш чак толкова. Аз ще ходя да забъркам един джин физ  :t0328:
А, само с тоник! Щото ковидът дебне, а с хинина от тоника го посрещаме во всеоружие!
В наше село обаче тоникът нещо си загубва хинина! Между старите ми запаси тоник и новите ми запаси има разлика! Добре че съседите индуси внесоха някаква тонизираща вода в малки бутилчици, там хинин бол, ще минем на нея за временно ползване!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
вече мисля, че 16 GB RAM са стандартни за съвременните ОС

времето за стартиране

И 4 ГБ са предостатъчни, ако е пипнато както трябва  8) Особено за неигрови лаптоп.

Времето за стартиране въобще не ме интересува. Интересува ме веднъж пуснато, да върви бързо и гладко.

Впрочем уродливият systemd скоро ще се опита да отнеме свободата за пипане и ще трябва да се надяваме програмите да могат да вървят с други инити.

П.П. След малко ще ям и ще изям поне 5 кюфтета с домати и сирене. За пиене - само чиста вода. Нямам компоти  :'(

При мен нещата вървят гладко, нищо че съм със systemd. Паметта се изразходва от приложения, а не от операционната система. А аз се разглезих малко -- работя поне по две-три неща едновременно.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ами наздраве тогава, да не страдаш чак толкова. Аз ще ходя да забъркам един джин физ

Щастливец!
Аз съм мъж под чехъл! :walking_home_crying-1328:
Не мога да избирам, каквато салата направи жената.
Днес взехме малко сельодка ( в топлото не е препоръчително ама ГГЗ ).
Сега с малко лук, лимон и зехтин се мъча над един стандарт.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
се мъча над един стандарт.
Недей. Вземи си една "Беленькая" на спирт альфа.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не съм спец по водките, за мен битката за спирт алфа е маркетингов трик.
Същата като ирландско/шотландско.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Алфа е най-чистия спирт, ако се вярва на търговеца.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Quote (selected)
Ми, после налитаме на интелектуалци.

-Едно време се запознавах с лафа "еди-кой-си, с извинение: - инженер". В зависимост от случаят, поставях и "музикант".

ddantgwyn, на мен операционната с-ма ми е поставена на SSD-то, но за рама ми трябва още малко за да го вдигна на 16Г. Основно работя с няколко тежки графични програми и ако не изключа браузера, вентилаторите започват да вият, дори с i7 вътре. Отдавна съм се договедил за една много по-сериозна машина само за работата, а досегашната (Делл, горен клас лаптоп), да остане за разните забълбуквания... Но - мъни, мъни - нема за луксове.

Ной, така и не разбрах защо в действителност низвергнаха ХИНИНА?! А той от векове се ползва и в натурата - из Африките и другаде, а при соца и като синтетика - не помня да имаше грипни епидемии. Имаше оня Аналгин-хинин и май отделно: - хинин. С Тоник се наливам от м. февруари. Смесвам го с други гадости, но без захар. Щото аспартамЪТ е особено полезен. Е, вече май не го отбелязват като съставка, но нейсе. И даже да мелят стари гробищни кокали срещу уруки в разните ко'ли, моли - важното е, че пием и се храним здравословно. Индуси тука няма, а ТОНИКа още нагарча, та знае ли се? Може, таквоз, с кокалите да правят някаква магия, да са станали горчиви....

Успешен ден на всички!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной, така и не разбрах защо в действителност низвергнаха ХИНИНА?! А той от векове се ползва и в натурата - из Африките и другаде, а при соца и като синтетика - не помня да имаше грипни епидемии. Имаше оня Аналгин-хинин и май отделно: - хинин.
Е, що задаваш отговори?! Ми защото му е изтекъл патентният срок, затова. И струва по-малко от долар за почти цялостното лечение на пациента. И не само струва по-малко от долар, ами и върши работа, гадната му съставка! Вместо да тичат около здравния министър журналистки с отворени устенца и да подквичват за нови вентилатори и нови ваксини и нови лекарства по шест бона за три дни - даваш на пациента три зелени хапчета и му минава! Противна работа, нито нови разработки плаща държавата, нито твоите приятели от промишлеността могат да си пробутват вентилаторите по цена на платината, инкрустрирана с брилянти от короната на Елизабет Втора, докато един 3-Д принтер ги произвежда на цена под петак за парче. Кажи ми, как да пуснат хинина при тези условия!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Eisblock
на мен OS ми е поставена на SSD-то, но за рама ми трябва още малко за да го вдигна на 16Г.
Основно работя с няколко тежки графични програми и ако не изключа браузера, вентилаторите започват да вият, дори с i7 вътре.

 i7 от Бразуел (мисля) нататък е котлон. Настолна машина с нов АМД-проц. и дискретна граф. карта ти трябват. И граф. ти програми да ползват хардуерно ускорение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Благодаря, интересна идея с AMD. Трябва да видя как е на фронта "Борба на СРU-тата".

До една определена година назад следях всички новости и пр. в Харуера. Щото ползвах за мойте тестови машини компютърни майн-боарди, а самите специализирани периферни устройства, бяха върху евро-платки като стандарт и набучени на бусова платка. Имаше няколко различни, даже една със собствен процесор за да събира данните и предварително да обработва от 5 периферни микро-контролера... Интересното бе, че самият бус се виждаше от към майн-боарда като ... един прост харддиск! И в зависимост от сложността на тестовата машина, се избираше подходяща процесорна платка - затуй и следях и самите СРU-тата как се развиват.

ДЕЛЛът го давам на редовни времеви отсеци за поддръжка и там го чистят и проветряват всякак. Но гледам, щом "диспечера на задачите" види някоя апликация да дръпне над 5..6% ресурси на процесора и вентилаторите започнали да вият. И да, двата ми основни САD пакета поддържат хардуерно ускорение. Ще трябва да видя да сглобя някаква нова платформа - основното е да не вият вентилаторите. Даже съм решил, че ако се договедим да се преместим в един планински град, тамошната ми работна стая дава възможност извън нея да поставя разните шумни устройства - в друго пространство. А когато там ще правя разни аудио-измервания, тогава ще движа апликациите с някой от лаптопите.

Извинявам се на форумците извън сферата на компютри, компоти и прочие подобни, но ми бе много приятно да разменим някоя и друга мисла с колегите техничари тъдява и се надявам на снисхождение.
 :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Вероятно някой е успял да гледа предаването  по БНТ , но нека и тук има следа към него.
Какво казва Харвард за произхода на българите
https://bnt.bg/news/genetichnata-istoriya-na-balgarite-v270318-281898news.html

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Преди да съм изгледал предаването, ще предположа, че ще намали славянския процент у нас.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Преди да съм изгледал предаването, ще предположа, че ще намали славянския процент у нас.

Не го гледах, но прочетох едно материалче в наука.бг
Накратко съвременният българин е най-близък с прабългарите, а те са една халогрупа с индианците.
Абе щом генетиката така казва ще трябва да проговорим и прабългарски, а не да се лигавим с някакъв славянски език.
https://nauka.bg/text-izsledvane-genetici-harvard-arheolozi-naim-proizhoda-balgarite/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Та такива са първите резултати, но трябва да направя трета уговорка – това е човек от края на Първото Българско царство. Можем да говорим за него като за човек с потенциален прабългарски произход, но може да се окаже и славянин от тези живеещи на територията на Аварския хаганат, като евентуално е с баща или прадядо авар, които евентуално са били с далекоизточен произход.
Мисля че е редно да се почне с третата уговорка.
Дет се вика късмет, можеха и нещо от свинско погребение да пратят за сквениране.

Но пък напълно обяснява отношението на САЩ към нас.
Гледат на територията и населението като резерват с индианци.
Даже ни разрешават да правим казина.
« Последна редакция: Септември 14, 2020, 21:09:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Вчера бях в съседния резерват, на старите ловни полета, и какво донесох, мммм! Най-почтено го откраднах от 'FranceskRivalta'8 изпод статията на недонатровения Навални. :t0328:

Александр Роджерс: Игра без правил — если бы Россия вела себя как Литва и США

12.09.2020 07:22

Владимир Владимирович досмотрел сводку новостей и задумчиво произнёс «А что, так можно было?».

Потом ему доложили: «Постоянный представитель США при ООН Кей Бейли Хатчисон рассказала о том, что российским властям необходимо расследовать произошедшее с Алексеем Навальным, если они хотят, чтобы страну и дальше воспринимали всерьез».
А затем ещё и литовский сейм нацарапал там какую-то бумажку о недопустимости нахождения Белоруссии в составе Союзного Государства.
«Ну ладно, раз они настаивают».

На следующий день вышел указ.
1. Назначить главами прибалтийских округов Раймонда Паулса, Валдиса Пельша и Юозоса Будрайтиса. Кому какой округ пусть определят сами.
2. Признать Сару Вагенкнехт законно избранным канцлером Германии.
3. Признать президентом Франции Марин Ле Пен.
4. Признать Филиппа Киркорова президентом Румынии.
5. Губернатором Калифорнийского федерального округа вновь назначить Арнольда Шварцнеггера.
6. Премьер-минстром Швеции назначить Дольфа Лундгрена. А, чего мелочиться – всей Скандинавии оптом.
7. Премьер-министром Великобритании назначить Ровена Аткинсона. Он тоже клоун, как Борис Джонсон, но хотя бы смешной.
7а. Должность британской королевы упразднить за ненадобностью.
8. Легитимным премьер-министром Японии признать Кэри-Хироюки Тагава. Чтобы закрыть вопрос с Курилами, Хоккайдо включить в ДФО (теперь японцы следующие 70 лет будут мечтать уже о возвращении Хоккайдо).
9. Признать Билла и Хилари Клинтон виновными в удушении Джеффри Эпштейна.
10. Признать независимость и целостность Ирландии, недопустимость её деления на Северную и Южную.
11. Признать аргентинскими Фолклендские острова.
12. Подтвердить китайскую принадлежность Тайваня.
13. Восстановить территориальную целостность Югославии и Чехословакии.
14. Губернатором Аляскинского федерального округа сделать Дмитрия Медведева.
15. Вернуть Джигурду Украине.
16. Вернуть Германии исторические земли, временно оккупированные Польшей.
17. Вернуть Гибралтар Испании.
18. Признать гражданку Елизавету Виндзор виновной в убийстве принцессы Дианы.
19. Признать Армена Гаспаряна президентом Армении.
20. Включить Молдову в состав Приднестровья.
«Что-то ещё забыл… что же именно? а, эту, Украину… вечно о ней забываю».
21. Украину отменить.
22. В референдум о вхождении Пуэрто-Рико в состав США включить пункт «или России».
23. Генеральным Секретарём ООН назначить Владимира Сафронкова.

Можно так можно. Нужно пользоваться, пока они не передумали.

Россия ведь всегда играет по правилам…

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Накратко съвременният българин е най-близък с прабългарите, а те са една халогрупа с индианците.

Може и да е вярно, как се обясняват приликите на нашите шевици и индианските в северна Америка.
Килим на племето Навахо, Сев. Америка -

Килим на племето Апачи, Сев. Америка -

‘Пеперуда’ при индианците Навахо, означаващ ‘Вечен живот’ -

Не може да е случайност.
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Бях поразен, когато преди години видях на пазара на занаятчиите в Санта Фе килими с досущ същите шарки като в дома на баба ми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Аз пък съм поразен от формата на минаретата. Те са абсолютно доказателство, че пророкът Мохамед е имал частна ракета. Това също така значи, че първите животни в космоса са били любимите му козички, а защо не и любимата му камила. (Да не се бърка с една друга Камила, втора жена на гръцко-немски принц на Западен Пакистан.)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил



От 9/11 до Великия рестарт. Как Кристалина Георгиева и Клаус Шваб изпълняват чужд сценарий
Автор: Пепе Ескобар, unz.com
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/ot-911-do-velikiya-restart-kak-kristalina-georgieva-i-klaus-shvab-izplnyavat-chuzhd-stsenariy?fbclid=IwAR2J-ew0brCw4uAf8q8o7PLEvg0OOy5cBQaBEiGQkHH1SojMMZluURZZz4U



Quote (selected)
Георги Варненски
В глобален мащаб се случват все повече ако не необясними, то поне твърде странни събития и процеси. Подреждайки пъзела от тях, попадаме в ситуацията на работниците от съветската фабрика за самовари - като съберат всички части, все Калашников се получавал. При нас разликата е само това, че вместо АК47 всеки път имаме Нов Световен Ред.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Опитахме се да го монтираме, не се получи.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.2640#lastPost
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
Quote (selected)
Георги Варненски

В глобален мащаб се случват все повече ако не необясними, то поне твърде странни събития и процеси.
 ... всеки път имаме Нов Световен Ред.

Quote (selected)
ЗИП

Мирис на напалм рано сутрин. Прекрасно. Сблъсък между Запада и "Китай-Русия" още по-прекрасно.
Чувствам как ще почнат да гърмят оръдия в Северна Европа около Полша, Беларус и Литва.... :))

 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Приети текстове   
PDF 135k      WORD 56k
Четвъртък, 19 септември 2019 г. - Страсбург   Окончателна версия
Значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа   
   P9_TA(2019)0021      RC-B9-0097/2019

Резолюция на Европейския парламент от 19 септември 2019 г. относно значението на европейската историческа памет за бъдещето на Европа (2019/2819(RSP))
Quote (selected)
Европейският парламент,
2.  изтъква, че Втората световна война, най-разрушителната война в историята на Европа, започна като непосредствен резултат от придобилия печална слава договор за ненападение между нацисткия режим и Съветския съюз от 23 август 1939 г., също така известен като пакт „Молотов — Рибентроп“, и тайните протоколи към него, с които два тоталитарни режима, които споделят целта за покоряване на света, разделиха Европа на две зони на влияние;"
https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_BG.html?fbclid=IwAR1gy3POniXU_mXzE8M_85AeznIqtFTxja-ZzDDx1yJ41krYAVWccoKJeCI

История ли , факти ли... да ви пИкам на резолюцията!!!
 Или пък "Осанна!!!"  , " Алелуя!!!" " Свет,свет,свет .. Европейски съвет!!!"
Или да си лаем на месечина както сме свикнали!!! Дееба!!!
« Последна редакция: Септември 22, 2020, 16:41:21 от Kerpeden »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
безпрецедентна демонстрация на два милиона литовски, латвийски и естонски граждани, които си подадоха ръце, за да образуват човешка верига, свързала Вилнюс с Рига и Талин;
Сериозен аргумент! :too_happy-1067:
Обаче нас сталинистите ще ни водят в Нюрнберг. :bluegrab:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Поздрави от един стар приятел ,когото мнозина познават!!!




Quote (selected)
Gratzian Kolev

2 ч.  ·

Допълнение към речника на българския език Михаил Хаджистатиев (любител-езиковед) 1част

Много пъти ми се е искало да кажа нещо просто, но поради липсата на дума, която като етикет да прилепне към него, аз трябва да излея тиради от слова и накрая, само поради факта, че никой не се е сетил да измисли дума за това нещо или действие (или пък просто състояние) на мен ми се налага да преровя мозъка си и да търся асоциативни термини и словосъчетания и пак да не се получи точно това което съм искал да изразя.
След дълго и обстойно проучване, аз реших да революционизирам нашия език и да го издигна на висотата която му се подобава.

При първите словообразуващи общества на индивидите натоварили се с тази благородна задача им е било много по лесно да кръщават обкръжаващата ги действителност и взаимоотношенията между обектите са били далече по изчистени от днешната напластеност на дебели и мазни пластове от семантични натрупвания. За нашия прародител фрази от рода: "Класифицирай паранормалните отклонения в квантовата теория пречупена през спектъра на емпеокритичния диалектизъм" биха звучали толкова абсурдно, колкото абсурдно звучат и на мен (може би и много повече). Не е ли по-лесно да заменим този фойерверк от помпозни фразировки с нещо от рода на: "Крумп бастото"? или "Морен изо?" или някакво подобно съчетание от почти невероятно големия избор от комбинации между познатите ни букви? От една страна езика ще стане по-лаконичен, по-точен и с обогатен арсенал от конкретни названия. На довода на някои мои критици, че по този начин ние бихме имали безброй думи и запомнянето им би било физически невъзможно аз мога да отговоря, че и сега имаме достатъчно много и дори и днес никой не употребява целия арсенал от съществуващи думи, но попитайте някой философ какво значи емпеокритицизъм и той ще Ви обясни, попитайте някой софтуерен специалист, какво значи кернел и той ще Ви отговори. Нека всяка жаба да си знае гьола, а ако ли пък иска да скочи в нечий друг - добре дошла! Само поради факта, че болшинството няма нужда от 90% от съществуващите думи не е предтекст за тяхното унищожаване, защото дори само веднъж един човек да иска да употреби една дума за нещо си струва тази дума да се измисли и прикрепи към речника, защото може би след векове на някой би му хрумнало същото нещо и да си помисли, че е много велик, но ако погледне в речника и ще види, че не е чак до там велик.

Тук е мястото и да изложа моята иновативна теория, която смятам ще доведе до смесени отзиви всред широката публика, но нали и Галилей е бил смятан за чудак?

Кратко историческо въведение

За първобитния човек, оцеляването е било цел номер едно и поради тази семпла потребност именно е възникнал езика.
В дъното на не особено просторна пещера премръзналият от студ наш прародител (нека го наречем Бончо) си е седял увит в смрадливи кожи и си мислел къде да намери кремък, за да си реконструира копиеподобното оръжие. Унесен в сложният за него процес, който векове след това ще бъде наречен - мислене свиреп тигър (с характерните за него котешки стъпки) изплувал от тъмнината, облизвайки се предвкусващ предстоящия пир с бончовите вътрешности. За най-голямо щастие на Бончо и нещастие на тигъра, току що завръщащия се от водопой, нека го наречем - Гунчо, забелязал дебнещия звяр и не след дълго време достигнал до заключението, че ако не направи нещо, неговия (може би) брат би бил се превърнал на същата воняща пихтия на която се бе превърнала майка им, когато я настъпи мамута. Без дори да съзнава Гунчо отворил устата си и извикал: "Уоуууууууууу" . С този си гениален акт той от една страна успява да уплаши тигъра, който до тогава не бил чувал такива звуци и конфузно се оттеглил от мизансцена, а от друга страна той осъществил първата комуникация и Бончо (не толкова от това, че осъзнал каква историческа стъпка е постигната, колкото от страх) скочил инстинктивно, стиснал дефектното си копиеподобно оръжие и изпръхтял от недоумение (може би?).

Осъзнавайки, че Гунчо му е спасил живота (или нещо подобно) Бончо се приближил до (може би) брат си и потупвайки го по рамото в знак на благодарност си отворил устата и от гърлото му изригнала някаква звукова мешавица, която звучала като "Гуууд! Гуууд!". От този момент нататък за тях станало ясно (което личало по клатенето на главите им), че след този инцидент словосъчетанието "Уоууууууууу", (което след векове еволюирало, до доста по-цветущото и описателно "Мръдни, да ти !!! майката! Не виждаш ли оня тигър как си е наточил зъбите за да те схруска като ямболска милинка!) ще се обособи като фонетична връзка в случай на животогрозяща ситуация. Като субпродукт "Гуууд! Гуууд! се превърнало във възглас за одобрение, а когато той бил съчетан с потупване по рамото, на особено категорично одобрение.

Изминали известно количество векове и пра-пра-пра-пра-пра-внуците на нашите познати навлезли бавно и мъчително в робовладелското общество. Клонът на Бончо се оформил като робовладелчески и както подобавало си имал определено количество роби които извършвали болшинството от физическата работа в именията на Бончеви. Постепенно разделението на труда си казвало думата. Бончеви станали толкова богати, че дори си позволили да имат и роби, които се занимавали с непродуктивен труд, а именно писари, счетоводители и дори си имали нещо рядко за онова време: роб - поет с което се гордеели особено много. Не толкова, че имали потребност от поезия, колкото за престиж. Когато отивали на баня и там срещайки се с колегите си - робовладелци те не изпускали възможността да попарадират със статутната си придобивка. В края на краищата робът-поет имал и други по-прозаични задължения в къщата, като например да изхвърля гърнетата с изпражненията всяка сутрин от стаите на собствениците си, а също така и да извежда по три пъти на ден мастифа на семейството на разходка, неговия щат е бил за поет и това било важното. От останали ни ръкописи се вижда, че като поет той не бил нещо особено (няколко хвалебствени оди повлияни от Марциал и Омир и две поеми за походите на Александър Македонски), но това не е било от особено значение за неговите собственици, които и без това нищо не разбирали от поезия.

През същото време наследниците на Гунчо бавно кретали по еволюционната стълба и достигнали само до нивото на обикновени граждани - плебеи, нищо особено за онова време (както и в сегашно). Докато въпреки своята не особено изразена интелигентност Бончеви започнали да употребяват нови думи и да бъдат в крак с модните езикови тенденции при Гунчеви единствения що годе по-образован индивид е бил Спартак Гунчев, който поради увлечението си към спорта е имал възможност да удари големи пари, подписвайки договор с "Гладиаторите" от Рим, където успял да се задържи цели три сезона и се разминал само със загубата на едно око и един бъбрек. Освен съответните парични знаци, които му позволили да отвори своя гладиаторска школа в съседния окръжен център, той донесъл от тогавашната столица на света и много нови думи (предимно спортни термини).

Бавно и мъчително еволюцията развивала езика на нашите прародители. Тъкмо стигнали до някаква прилична степен и започнали да пристигат някъде от далечните земи славяни. Освен, че донесли със себе си съвършено нов език, те успели също така и да асимилират аборигенното население. Стари и нови термини и думи се боричкали докато по-силната и по-точна вземела превес и така се оформила базата за днешния български език.

Бончеви били по-консервативни и все още употребявали термини като математика, олимпиада, философия и тъй нататък, докато Гунчеви успели да се сродят с новите пришелци и да употребяват повече от новите термини - мляко, хляб, ракия. По някое време, пристигнали и прабългарите и това направило словообразуването още по-комплицирано. Бончевият клон успял да се сроди с военнолюбивите пришелци и да поиска от тях съдействие при борбата със силната Византия. Лека по лека с течение на векове наследниците на Бончо и Гунчо успели да развият говоримия език до такова съвършенство, че вече могли не само да си измислят богове и да ги кръщават, но също така и да достигнат до именоването на далече по-абстрактни понятия, като пърхут, мазол, туршия, запек, сирене по шопски, райбер и т.н.

Един от Бончевския род дори успял да стане цар, но тъй като по онова време царете не носели фамилни имена, а само цифри той останал в историята като Борис I. По онова време (както и сега) безброй религиозни секти бродели из земите ни и се мъчели да приобщят невинното население към своите обози. Борис I, който си падал тарикат решил, че щом като народа така или иначе се нуждае от нещо в което да вярва, то поне това нещо да бъде регламентирано и узаконено и ако е възможно да носи някаква полза за самия него. Седнал той и написал въпросник със стотици глупави въпроси и го изпратил на тогавашните религиозни кокорбашии в Константинопол и Рим, за да види кой от тях ще му предложи по-изгодна сделка. Злите езици говорят, че в края на краищата по стар български обичай подаръци, подкупи и връзки са били решаващия фактор.

Самото приемане на вярата било съпроводено с известна доза кръвопролития, но в края на краищата това не е било кой знае какво нещо по онези времена. Една от главните спънки за покръстването на народа се оказала езиковата бариера и тъй като тогава не съществували курсове по изучаване на чужди езици се наложило да се измисли азбука и да се натоварят съответни лица в тогавашната институция с ранг на сегашно министерство на просветата да се заемат с напълването на кратуните на различните субекти на държавата с куп нови думи и термини като - кандилница, клисар, евангелие и куп такива.

След един сравнително дълъг период на войни, преврати, робства и освобождения езика ни се е огъвал, поочуквал, пообогатявал и с една дума еволюирал. Думи като баклава, гювеч, локум, леблебия и шербет станали неразделна част от всекидневния говор. Изобилието на синоними в някои насоки достигнало до такова съвършенство, че дори за например една такава активност като блудстване, съответната извършителка можела да бъде наречена: курва, проститутка, пачавра, блудница, мистрия, парантия, уруспия, въртиопашка, парясницa, куротрошачка, шантонерка, развалена, разюздена кучка, парцал, шанташ, парантия, кюския, гювендия, брънтия и още поне дузина такива нарицания.

В по-нови времена французите започнали да бъдат считани като модерни и това от своя страна донесло куп френски термини и думи в нашия език, като билет, мерси, писоар, будоар. След това пък германския език станал много популярен всред народа и като език на новата техника довлякъл в нашата лингвистика термини като пакет, шайба, вундеркинд и бирхале. След това, поради добре познати политически причини руският език успява да обогати нашият с куп термини и думи от рода на оборка, зарядка, разведка, катюша и водка, но неговият безспорен принос е в сферата на абревиацията. Термини като ДЗС, ТКЗС, Профком, Нарком, Завуч и Политбюро са немислими без намесата на съветската словообразуваща техника.

В последните години, благодарение главно на компютърното ограмотяване английската терминология стана водеща и в почти всеки език на планетата Земя думи като принтер, ДОС, флопидиск, факс и плотер имат едно и също значение. Да не забравяме също и сателитната телевизия която направи от целия свят едно огромно село и искаме или не мнозинството от така наречените развлекателни програми са на този език. Когато фермера Джонс в Оклахома гледа Барт Симпсън, то и японския продавач на телевизори Ито гледа същото, както и австралийския пожарникар Елмор, френския фризьор Папен, немския колбасар Фриц, полския стоманолеяр Шчимански и разбира се Бончеви и Гунчеви.

Малко математика

Тъй като математически погледнато само двубуквените думи които могат да се образуват от комбинации на букви само от нашата азбука си мисля ще бъде някъде около 30 на тридесета степен! Нека две трети от тях отпаднат като неблагозвучни (мн, фт, зс...), то кратки съчетания като ор, бо, фу, ъм, ру, ки, ед и т.н. могат да ни служат идеално за обрисуване на невъобразимо богатата палитра от настроения, технологични термини, екологични бедствия и дори аромати на пръдни с характерна свойствена само за тях дума.

Лавинообразно, в геометрична прогресия нарастват възможностите ни когато се обърнем към трибуквените, четирибуквените и т.н. комбинации, а да не говорим за възможностите, които ни се отдават при миксването на новите думи с познатите ни окончания, представки, наставки и тем подобни спомагателни части на речта. Чрез преместване на ударението пред нас се отваря друга врата към експериментирането с обогатяването на речта, а когато прибавим и придобилите гражданственост чуждици и жаргони революционизирането на българския език изглежда по-просто и от отварянето на бутилка бира.

В краткия проекто-речник аз съм включил една нищожна част от примери, които са само първата искра на пожара от словотворене, предстоящ на нас и идните поколения. Моята скромна задача е да надмина езиковото богатство на английския език, а за вас оставам по-нататъшното еволюиране на родната ни реч.

Опити в тази насока са правени от професор Баланако се не лъжа, но неговата главна задача е била да изчисти нашият език от чуждици, като ги замени с къде удачни, къде не дотам удачни родни словосъчетания. Според мен чуждите думи в българския език са не само добре дошли, те са необходимост тъй като колкото повече цветове имаме на палитрата, толкова по-ясна и точна картина можем да нарисуваме. Езикът е главният инструмент за комуникация и колкото по-съвършен е той, толкова по-широки са нашите хоризонти и вместо да наречем например нашата тъща тъпа, дебела, лакома, грозна и сврадлива егоистка, колко по добре би и прилягал събирателният епитет смърдувка.

Когато кажем телевизор, ние разбираме, че това е приемник на звукови и визуални възприятия, поднесени ни от специално предназначена за целта групировка от творци и технически лица със съмнителни естетични критерии посредством нарочен предавател алоциран на телевизионна кула, живописна планина или просто спътник.

Когато кажем палачинка в нашия мозъчен визуализатор изниква картината не на думата палачинка, както е написана тук, а просто онази смес от яйца, брашно, масло и вода, със съответния златист цвят и дори вкусовата ни памет може да възстанови чувството на блаженство, което сме изпитали при унищожаването на някой определено сполучлив екземпляр от горепосочените. Разбира се, при отделните индивиди нюансите са различни. При едни тя е пълна с шипков мармалад, при други със сладко от портокалови кори, при трети дори е залята с кленов сироп, но въпреки това на всеки който има познания върху този обект му е пределно ясно за какво става дума.

В някои страни в последните години особено нарасна популярността на телефонния и сиберспейсния секс. В първият случай индивид от противоположния пол (ако клиента е хетеросексуален) шепти възбуждащи въображението и подтикващи към онанизъм сексуално ориентирани фрази по телефона и за това семпло наглед удоволствие нашият герой киха от порядъка на 5 до 10 долара за 3 минути. (поне в Канада цените са от този порядък). Ако тук, интонацията, съответните пръхтенета и стонове допринасят за по-дълбокото законспириране на нашият илюзорен ръкоблюдец, то при втория вид, така наречения сиберсекс, два индивида свързани с помощта на днешната технология само посредством компютърен модем изписват на екраните на мониторите на партньорите си фрази и възклицания, сценични подробности (като при драматургичен вариант на пиеса) и обрисуват емоционалната си ангажираност докато достигнат съответните оргазми.

Както се вижда от горните примери силата на говоримото и дори написаното слово днес е в небивал възход и ние не трябва да се ограничаваме само със семплия арсенал от думи с които досега разполагаме, а да провокираме скрития "Колумб" в нас и да разширяваме границите на познатото
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 11:34:55 от Kerpeden »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Бравос му.

И ясен, и кратък, както винаги.
Палосич! Палосич!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, що не поканиш Грацко да пийнем по едно, а?
Предай му, че кандардисваме и Дебелия Румен, той знае, даге.

К`ъф домакин си?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Винаги съм му харесвал писанията.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Грацко да докара и комшията си - prof. Popovski.

Е тогава ще е гоуем дженк.
Палосич! Палосич!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Канил съм го!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Мисля, че последното нещо са позициите.
По-важното е умствения багаж, а при него той е сериозен!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Bradatko
Мисля, че последното нещо са позициите.

Не са. Истината и моралът са преди всичко. Пет пари не давам за знанията на някого, ако е лъжец.

П.П. Грациан и Поповски не ги знам. Бонго е лъжец.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Преди да забравя, да подсетя нещо ВАЖНО:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.
Защо тогава не виждам бонго тук ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.
Защо тогава не виждам бонго тук ?

От ПРОФИЛА на бонго-бонго:

Участие
: от ноември 20, 2018 г. до ноември 28, 2018 г. /само 8 дни!!!/ и само с 62 коментара

Коментар № 3 /от Профила!/:

Quote (selected)
Съжалявам, че се включих във вашия форум. По всичко изглежда, че въпреки желанието ми, участието ми е контрапродуктивно, провокира допълнително ожесточение, да не говорим за призивите за цензура и метафорична лична разправа (колкото и учудващо да е, че те идат от хора, които се оплакват, че били цензурирани и гонени в стария форум).

Ще се опитам да изтрия профила си и се надявам желанието ми да бъде уважено. Мир вам.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
С предисловие от Коментар № 9Бонго цитиращ Captain Buddy:

Quote (selected)
Captain Buddy:

Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.

Често е дискутиран т. н. фалит на България от разни мики-маус икономисти като Христо Христов, Красен Станчев, а тук от бонго-бонго to name but a few.

Каква е истината?

През 1989 година в резултат на предателството на ръководителя на КПСС Горбачов се стигна до провал на социалистическата система в Източна Европа. Псевдо учени като бонго-бонго твърдят (форума на Сега), че кризата на  "Комунизма в смисъл управлението на БКП" е системна, а не структурна и следователно непреодолима. Китай е надлежно доказателство за тази груба пропагандна лъжа.
....

Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 10:16:56 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.

Защо тогава не виждам бонго тук ?

Ами попитай го него.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
С предисловие от Коментар № 9Бонго цитиращ Captain Buddy:

Quote (selected)
Captain Buddy:

Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.
Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!

Точно така. Браво на Капитан Бъди. Жалко, че него вече го няма, а не лъжеца Бонго.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.

Защо тогава не виждам бонго тук ?

Ами попитай го него.
Това го предлагаш преди или след като прочете двата цитата на Джиджи по въпроса ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
С предисловие от Коментар № 9Бонго цитиращ Captain Buddy:

Quote (selected)
Captain Buddy:

Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.
Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!

Точно така. Браво на Капитан Бъди. Жалко, че него вече го няма, а не лъжеца Бонго.

Ами, при тва палажение, ше продължавате да СИ каните, а те нема да ВИ идват ...  :D

 :shy_whistler-1043:
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 13:58:03 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ангелите на коравите мъжаги бонго-бонго и Firmin се оказаха твърде слаби.
И двамата подвиха опашки, след като писанията им бяха посрещани с доста масово неодобрение. Да им се чуди човек.
Аз съжалявам за липсата им.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.
По същия начин, по който се позиционира например Гринго, Калинчо, сержанта. А "десните" позиции на Грациан са преувеличени (пак се бърка "антикомунизъм" с дясна подиция) - познавам го от средата на 80-те, когато свиреше на уашборд в една диксиленд група, от 2003 сме се "боричкали" и във форума-майка, нищо дясно няма.


« Последна редакция: Септември 29, 2020, 12:54:26 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
.....

.....
Защо тогава не виждам бонго тук ?

Пепи, имам на диска си лична кореспонденция с бонго, все пак аз го поканих. Нямам право да огласявам какво ми писа, когато реши да се оттегли, не е това, за което тънко намекваш.

За мен е интересно защо зачезна миндербиндера - публично обвини администратора и модератора, че го цензурират, и без барем да обясни се чупи - ако имаш контакт с него, попитай, интересно ще е, благодаря.
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 12:56:05 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост



Ами, при тва палажение, ше продължавате да СИ каните и нема да ВИ идват ...  :D
 :shy_whistler-1043:
Малкият боклук пак осра темата - моме, покайвам се и искам прошка от четящите за това, че преди две години те поканих .... съжалявам, че няма как да те натиря, кюфтенце.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Интересно как си представяте да се позиционират в този подчертано ляв форум категорично десните позиции на Грациан.
Виждам, че следите изявите му във ФБ.

По същия начин, по който се позиционираха и тези на Бонго. Имаше спорове с него, но не помня да е имало призиви да бъде изгонен.

Защо тогава не виждам бонго тук ?

Ами попитай го него.

Това го предлагаш преди или след като прочете двата цитата на Джиджи по въпроса ?

Не, всеки човек с малко разум в главата би се обърнал към него за отговор на въпроса, който задаваш. Останалото е някаква форма на заяждане.

Защо го правиш ти знаеш най-добре. Аз мога само да спекулирам …
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: Джиджи
С предисловие от Коментар № 9Бонго цитиращ Captain Buddy:

Quote (selected)
Captain Buddy:

Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.
Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!

Точно така. Браво на Капитан Бъди. Жалко, че него вече го няма, а не лъжеца Бонго.

Ами, при тва палажение, ше продължавате да СИ каните и нема да ВИ идват ...  :D

Ами ти при това положение защо се буташ между шамарите :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
И тук, и във форума на „Сега“ лицето бонго, което очевидно има познания по история, не се колебае да ги използва само точно толкова и така, че да манипулира. У него няма и сянка от добросъвестност. Затова не един път съм се учудвал на наивността на колеги с леви убеждения, които бързат да обсипят бонго с похвали, когато той пресметнато реши да отстъпи, в някое отделно взето изречение, от характерната за него тенденциозност и манипулативност. Тази привидна и минимално дозирана обективност е само похват за утвърждаване на манипулативния му стил – не мож манипулира успешно, ако тенденциозността ти е явна и не прави малки изключения.
Та, за разлика от други колеги, не чувствам липсата на бонго тук. Той участва не за да споделя искрено мнение и знание, а за да се реализира като манипулатор.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
И тук, и във форума на „Сега“ лицето бонго ...
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.