Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 12:13:00

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2102146 пъти)

0 Потребители и 158 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1800 -: Юни 01, 2021, 15:05:53 »
Европа ще си ползва ресурсите от Русия, Китай - също и трите сили ще си заживеят живота, освободени от англосакското бреме. Щото, последното ще се е маргинализирало до невъзможност да влияе на отношенията им.

Доста идеалистично и утопично си описал бъдещето. Няма как да стане така. Това е борба на империалистически сили за мангизи и пазари. Изкочиха две нови империалистически държави (Русия и Китай) които си търсят място под слънцето. Едните искат част от кокала, другите не го пускат. Такива противоречия не се разрешават мирно. Конкурентите се унищожават безмилостно. Ако ставаше толкова лесно, досега да са се разбрали. Първата световна беше жестока, защото трябваше да елиминира четири империи. И докато дебелите чичковци дебелееха, патриотичните шилета отиваха да мрат за тях по фронтовете с цветя и оркестри. Да мрат за некви измислени и втълпени им от либералите "национални идеали". Война ще има и то голяма. Всички се готвят за нея. Положението е абсолютно същото както преди двете световни. Шилетата навсякъде биват обработвани, облъчвани и мамени. Трябва да се подготви почвата и пушечното месо.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1801 -: Юни 01, 2021, 15:14:40 »
Quote (selected)
Джузепе,
не се надай на китайците.
Още преди няколко години и техният проект се оттече.
Аз не се надам на никой и от 30 г. по този повод е стъпил само веднъж майстор  в къщи и то щот не щяха да ми продадат пресостат за хладилника да си го сменя, без да включват труд.
Също в този ред си мисля, че всеки трябва сам да си оправя държавицата, без да наднича в чинията на другите, камо ли на съседа си.
Щото - хора разни, едни могат толкова, други повече, едни искат едно, други държат на друго и единствените в сий момънт дето искат да насаждат ред са саксите.
Китай квот прави, прави, ако искат другите - да купуват, ако не искат - няма.
Руснаците квот правят - правят, правят го за себе си, ако не им харесва на другите - ми да си го заврът, не е тяхна работа.
Германци, французи...и те правят, но също правят за себе си и не поглеждат в чужда паница.
Общо погледнато, всички гореизброени не са сами и си имат колизиите, но не се стремят да строяват другите както им се иска точно на тях.
Саксите кво правят!
Ценности въвеждат!
Ай стига.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1802 -: Юни 01, 2021, 15:15:47 »
 „Изкочиха две нови империалистически държави (Русия и Китай) които си търсят място под слънцето. ..„
Това е, което не може да се схване.
Че борбата е между Наднационалната финансова система и отделните държави.
Русия, Китай, САЩ, те се борят, или поне в тях има сили, ядра, които се борят срещу тази финансова система, обхванала чрез своите структури във всяка една страна, целият свят.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1803 -: Юни 01, 2021, 15:25:57 »
Quote (selected)
Руснаците квот правят - правят, правят го за себе си, ако не им харесва на другите - ми да си го заврът, не е тяхна работа.
тва е главната разлика между текущия руски разказ за света и съветския.

Фторият е инклузивен, базиран върху, од ена страна, грижа за интересите на световния пролетариат и оддруга, праото на секи на национално самоопределение.

Първият е потчертано ексклузивен и обърнат навътре фсмисъл на "ние сме опкръжени одсекъде од гадове, обаче не ни пука, щото иаме суперяки оръжия", а колкото до праото на национално самоопределение, то действа само фслучаите, фкоито не ни засяга интересите.

СССР освен атомни пушки имаше гигантска "мека сила". Текущата Русия има почти никаква такава сила.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1804 -: Юни 01, 2021, 15:27:26 »
Quote (selected)
обхванала чрез своите структури във всяка една страна, целият свят.
А, тва башка, има го и е може би и основното, но все още банкстерите не могат да надделеят в глобален аспект, опитват се да го правят чрез държавите си. А последните се държат различно.
И не е ясно, ако бъдат оставени на мира от основния бандит, дали няма да се справят и с тази проказа.
С пари се купува почти всичко, но съм си гурен, че съвест се купува с мнооого пари, достойнство и чест на народ - може би, но със страшно много пари.
Е, все още няма такива пари, които да купят всеки и всичко.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1805 -: Юни 01, 2021, 15:28:37 »
СССР освен атомни пушки имаше гигантска "мека сила". Текущата Русия има почти никаква такава сила.

Така си мислиш.
И грешно мислиш :crying_with_laughter-3302:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1806 -: Юни 01, 2021, 15:38:15 »
Quote (selected)
Доста идеалистично и утопично си описал бъдещето.
Малко тъй се е получило, но нямам часове време да дращя с внимание към пълнота и прецизност.
Но ти пък си другата крайност, в която пък аз не вярвам. Докато има военен паритет, война няма да има. Дебелите чичковци с пурите са всичко друго, но не и самоубийци.
Ще правят всичко възможно да утепат противника, но без война, щото може да не видят дали е станала тая работа с утепването.
Може би затова ще измислят секкви простотии, дори и вируси /не вярвам и в това/, но война, в класическия смисъл на думата - не!
Освен ако някой сенилен, добрал се до куфарчето и оторизиран и само от него да зависи и натряскал се и изпаднал в неизлечима депресия...ама пък дори и в този случай - не мое уцели червеното копче.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1807 -: Юни 01, 2021, 15:43:08 »
Quote (selected)
Текущата Русия има почти никаква такава сила.
Мъ сериозну?
Ми да се върнем тогава на темата от първият ми пост по дискусията - кога, в кое време през студената война германци са показали такъв среден пръст на хегемона?
Кога, през студената война, хегемонът е свил рамене и е казал - "ми вече не ме бръснат за слива дори и васалите..."
И да не би това да е станало само с благия поглед на руснаците?
Аде бе!
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 22:33:22 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1808 -: Юни 01, 2021, 15:49:35 »
Но ти пък си другата крайност, в която пък аз не вярвам.

Не съм крайност, а диалектик. Военният паритет беше фактор при съществуването на т. нар. социалистически блок. Това беше идеологическо противопоставяне, не ставаше въпрос за пари. Сега положението е друго. Кво значи паритет? Руските и китайски империалисти ще си стоят затворени в държавите и няма да могат да си подадат носа навънка ли? Или американските империалисти ще гледат спокойно как едно по едно им отнемат парчета от баницата? Когато става въпрос за мъни, няма мама, няма тате. Това са закономерни процеси, описани прекрасно от тов. тов МарХ и Ленин. Положението е абсолютно същото като преди 1СВ. Втората е горе-доле същата, но с некои идеологически нюанси.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1809 -: Юни 01, 2021, 15:55:52 »
Кога, през студената война, хегемонът е свил рамене и е казал - "ми вече не ме бръснат за слива дори и васалите..."

Заострям ти вниманието да правиш разлика между тогава и сега. Тогава СССР имаше идеология. Това предлагаше на света. Народите избираха между идеологии. И нямаше хегемон. САЩ станаха хегемон след разпада на СССР. Сега Русия е капиталистическа държава като всяка друга. Вече няма идеология. От нея тъпанарите очакват да покаже стандарт, богатство, за да се присламчат към нея. Ти много добре помниш опорките на идиотите от СЕГА - "Русия има икономика като Холандия", "всеки ходи на Запад, а не в Русия", заплатите били толкова и т.н. Те точно това искат да им се предложи. И тъй като Русия все още е слаба икономически - не може да им го предложи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1810 -: Юни 01, 2021, 15:57:47 »
Същото, същото, колко да е същото?
Ако преди половин век е имало големи шансове някой да излезе победител, има ли такива сега?
Силно се съмнявам. Ами дотогава, докато не се появят - ще си стоят в къщи и ще опитват да се разширяват според възможностите си да напреднат без да загинат.
Дали Маркс и/или Ленин им е минавало през ума, че може да се стигне до онова състояние, което боксерите наричат "клинч"?
Аде стига де, то има учения надживели хилядолетия, но те се отнасят фсе до онова дето ще си стоиш на брега и ше видиш трупа...абе отнесени от вихъра им викам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1811 -: Юни 01, 2021, 16:01:01 »
Малко уточнение в оновните понятия.
Американски империализъм, и
китайски хегемонизъм.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1812 -: Юни 01, 2021, 16:03:06 »
Дали Маркс и/или Ленин им е минавало през ума, че може да се стигне до онова състояние, което боксерите наричат "клинч"?

Не може да има клинч тука, бе, дърто! Що нямаше клинч след Сараево? Що не дадоха на Хитлер Полския коридор? За кокала няма клинч. Или е мой, или е твой. А ако съм силен, дори колкото теб, що да ти правя компромиси? Така е в махалата, така е и там горе.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1813 -: Юни 01, 2021, 16:10:47 »
Дубре!
 :ok:
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1814 -: Юни 01, 2021, 16:11:00 »
Ако преди половин век е имало големи шансове някой да излезе победител, има ли такива сега

Има.
Х?
 :t1813:
Не унивайте!
Всичко върви на шес.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 16:20:43 от Алиса .. »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1815 -: Юни 01, 2021, 16:22:11 »
  wreckage
 :well_done-1299:
Keep up the good job!

[Няма как да стане така. Това е борба на империалистически сили за мангизи и пазари. Изкочиха две нови империалистически държави (Русия и Китай) които си търсят място под слънцето. Едните искат част от кокала, другите не го пускат. Такива противоречия не се разрешават мирно. Конкурентите се унищожават безмилостно. Ако ставаше толкова лесно, досега да са се разбрали.
:th_up:
Може и по-кратко. Няма нищо за мен в капиталистическа Русия. Това е за "меката" сила.

И нещо от мен. Този Володин нещо послъгва. :t26157:
"И недрата принадлежат на държавата."
Миналата година се правиха промени на конституцията. По мнение на Н. Стариков не се промени статута на подземните богатства в Русия. Както и положението на Централната банка. Имат дълъг път до независимост.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 16:31:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1816 -: Юни 01, 2021, 16:36:07 »
Няма нищо за мен в капиталистическа Русия.

Е, няма кяр! Ти кво очакваш? Да ти подарят квартира, пълна с пари и шест вида топла вода?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1817 -: Юни 01, 2021, 16:40:27 »
Няма нищо за мен в капиталистическа Русия.

Е, няма кяр! Ти кво очакваш? Да ти подарят квартира, пълна с пари и шест вида топла вода?
Аз съм доволен. Реагираш както и очаквах. Поне ключа от квартирата. С парите... :lol:
Изпускаш меката сила и бъркаш.
За мен капиталистическа Русия слабо се различава от други кап. страни. Не ме въодушевява. И там има виолончелисти с милиарди. И тук има рапажия с милиард и change.
 Малкият човек го гърбят и навсякъде богаташите си крият мангите в офшорки. Да не би да платят някой $ данък.
Виж, ако стана милиардер или "беден" милионер може би ще инвестирам в Русия.
Ако и тогава...
Аз живея тук и сега. Сегашната Русия не е царска Русия която е освободила (създала) по нейни си причини БГ, та можем да си пишем на български.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 16:51:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1818 -: Юни 01, 2021, 16:52:20 »
Ти си гледай капиталистическите Щати, и остави Русия.
Не ги разбираш ти тези работи.
Русия не само на БГ, но и на САЩ са помагали да отстояват независимост
Успех желаем на всичките САЩ по света, и процъфтяване.
А ние да си гледаме нашата територийка, че пред нас са блеснали житата

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1819 -: Юни 01, 2021, 16:53:56 »
Дубре!

Дърто, последно ще ти дам само един пример (може и да го знаеш) за това дали в света на империализма има изобщо некакви сентименти. Нито една от основните руски банки не присъства в Крим. Както и стотици големи руски компании, които се страхуват, че ще ги орежат със санкции. Големият руски бизнес му е транс таковата михи за положението в Русия.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1820 -: Юни 01, 2021, 17:01:21 »
Докато 3D-то на руските велможи (деньги, дома, дети) е у врага, а руският език жадно поглъща всякакви „термини“ от американския, докато Русия продължава да стрива на прах знаменитото си някога образование, а културата ѝ все повече се доминира от западните калъпи, дотогава нейните врагове ще продължават да тържествуват. Всъщност те постепенно я разяждат отвътре. А строенето на черкви за армията няма да промени тази тенденция.
Спомена се, че трупът на Ленин остава в мавзолея. Остава, ама маскират входа всеки път, когато има парад – да не се вижда. И все по-изкуствено приповдигнато звучат гласовете от телевизора на 9 май.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1821 -: Юни 01, 2021, 17:08:54 »
Докато 3D-то на руските велможи (деньги, дома, дети) е у врага,

Това са си руски идиотщини от 300 години. Такъв им е елитът. Но това нищо не означава. Врагът е конкурент, но лош и зъбат. Някои се надяват да минат метър, други нямат избор, трети си мислят, че парите им ще ги направят "равни" с онея потомствени аристократи. Но в Русия местният капитал надига глава Той все още е малък и "патриотичен". Но е опасен. Той свали царя и разруши империята. Засега ще бъде "национално отговорен". Но когато шунтира днешните големи - и той ще отиде на запад.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1822 -: Юни 01, 2021, 17:20:09 »
Quote (selected)
Това са си руски идиотщини от 300 години. Такъв им е елитът
Там е работата, че при соца не беше така.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1823 -: Юни 01, 2021, 17:23:33 »
Що не спрете с глупостите.
И вместо да си губите времето в празни приказки, вземете прочетете или изгледайте нещо за руската действителност.

„местният капитал надига глава Той все още е малък и "патриотичен". Но е опасен. Той свали царя и разруши империята„
Царят го сваля Февруарската революция, извършена от княз Лвов,  Керенски и други масони 33та степен,  и ръководени от английското посолство . Какъв „патриотичен „капитал, тук става дума за интернационални финанси.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1824 -: Юни 01, 2021, 17:25:11 »
Там е работата, че при соца не беше така.

Е, не беше, но пък партийният елит затова събори СССР. За да стане пак така.  Нали веднага след това същите запяха "давайте жить дружно". Явно това си е неква славянска продажност. Българският "елит" да не е по-различен?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1825 -: Юни 01, 2021, 17:47:45 »
Quote (selected)
И вместо да си губите времето в празни приказки, вземете прочетете или изгледайте нещо за руската действителност
Be rahat – и чета, и гледам, и имам преки впечатления. И не виждам ни причини, ни поводи за ентусиазирани изцепки в адрес России.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 18:13:22 от аменеменема »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1826 -: Юни 01, 2021, 18:06:27 »
Обаче, от вчера ги започнаха. Най-сетне.
Либерастите.
Арести, обиски и... съответния квич и вой на запад. Както и на някои намиращи се все още в Русия лица, на които отрицателното им IQ не им позволява да се усетят, че са вече на пангара.
За Навални се не сеща вече никой.
За Беларус не излезе никаква информация за повече от петчасовия разговор Путин/Батько.
Както каза днес Д-р Сосновски:
– Дали през цялото това време са разговаряли за приземения в Минск самолет, или по икономически въпроси!
 :t26157: (хубаво е да имаме и един намигащ емотикон, IMHO)
Украйна е в пълен шаш. Не само от неяснотата Беларус-Русия, а и въобще генерира идиотщини една след друга.
Става все по-интересно. Даже загадъчно, някак...


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1828 -: Юни 01, 2021, 18:15:41 »
Первый сошёл! Начался серийный выпуск «Аурус»


Говорят, че за него се записвали като за Москвич. От ОАЕ.

https://www.youtube.com/watch?v=5DE55juRz8o

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1829 -: Юни 01, 2021, 18:48:12 »
Первый сошёл! Начался серийный выпуск «Аурус»


Говорят, че за него се записвали като за Москвич. От ОАЕ.

https://www.youtube.com/watch?v=5DE55juRz8o
Жалка история!
Гледах малко, имало 500 поръчани.
Толкова са шафрантиите в един московски квартал.
Последното от което имат нужда е премиум автомобил за шепа олигарси.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1830 -: Юни 01, 2021, 18:57:19 »
имало 500 поръчани.

А ти колко искаш! 2 милиона? Това е скъпа играчка, не е за всеки новостартирал мунчо. Още повече, че марката сега прохожда.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1831 -: Юни 01, 2021, 19:01:14 »
имало 500 поръчани.

А ти колко искаш! 2 милиона? Това е скъпа играчка, не е за всеки новостартирал мунчо. Още повече, че марката сега прохожда.
Точно играчка, не е автомобил.
Гаражен хендмейд.
Преди години се бях загледал в руски сайтове за маниаци, те отдавна тунинговат, че и правят от нищото единични автомобили с уникални характеристики.
От тия 500 половината отиват директно в частни колекции като примерно 1065-ти автомобил.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1832 -: Юни 01, 2021, 19:02:10 »
Be rahat – и чета, и гледам, и имам преки впечатления. И не виждам ни причини, ни поводи за ентусиазирани изцепки в адрес России.„

Въпрос на информационно ниво, въпрос на начин на възприемане и обработка на информацията, въпрос на разпознаването на целта, и най вече - въпрос на убеденост.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1833 -: Юни 01, 2021, 19:24:48 »
Ако почнат да дават по един Сухой Суперджет безплатно към Ауруса, ще потръгнат продажбите.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1834 -: Юни 01, 2021, 19:29:48 »
Тоа Aurus изглежда като нещо, което се мисли за Rolls-Royce Phantom.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1835 -: Юни 01, 2021, 19:36:01 »

Украйна е в пълен шаш. Не само от неяснотата Беларус-Русия, а и въобще генерира идиотщини една след друга.

Най-голямата идиотщина - реакцията и срещу Белорусия след самолета...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1836 -: Юни 01, 2021, 20:41:46 »
Москва разреши на руските туристи да летят за България

Това май не е вярно.
Днес много се мотах с колата и слушах радио.
България не я споменаха.
Запомних Англия, Унгария, Хърватия и някакви екзотични страни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1837 -: Юни 01, 2021, 20:44:32 »
По оптимистични данни на туроператорите в края на юни "ще видим".
Такива са отговорите от руските им партньори.
Инфото е от днес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1838 -: Юни 01, 2021, 21:00:08 »
Россия возобновляет авиасообщение с Британией и еще восемью странами
https://www.kommersant.ru/doc/4837623

Няма нищо такова.
Някой представя желанията за действителност.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1839 -: Юни 01, 2021, 21:05:11 »
Очакват се това лято 5 млн руснаци да почиват в Крим.
Почивки в чужбина няма да има.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1840 -: Юни 01, 2021, 21:07:30 »
Супер върло интересно! Батька информира баларуското правителство за разговорите с тов. Путин. Няколко пъти набляга на "съюзното государство". Набляга, че Беларусия е отворена за руско военно присъствие, за да се противопостави на НАТО. И други интересни неща. Батька е смирен и благ. По всичко личи, че е почнал да чува петела. Отчитаме също, че и батька младши беше на срещата с тов. Путин. Кремъл не възразява на приемствеността.

Смотрите и гледайте,


https://www.youtube.com/watch?v=AzS3qN8aWsk

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1841 -: Юни 01, 2021, 21:19:56 »
Очакват се това лято 5 млн руснаци да почиват в Крим.
Не  по-малко интересен въпрос - колко украинци ще почиват?
От 2014 насам броят им растеше от годна на година

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1842 -: Юни 01, 2021, 22:43:28 »
Quote (selected)
Може и по-кратко. Няма нищо за мен в капиталистическа Русия
Някои като ги чета и си мисля да задам няколко въпросТчета, макар да знам, че ше си изгубя времето.
Защо капиталистически САЩ, ще искат да затрият капиталистическа Русия? Защо капиталистически САЩ, ще искат да затрият и още по капиталистически Китай? Да се конкурират, докато сринат капиталистическия си конкурент - разбрано, но тук възникват още други въпроси.
Защо капиталистическа Франция не иска да затрие капиталистическа Германия? Поне не да я затрие. Или обратното - капиталистическа Германия да затрие...Прости ли са, че стигат само до конкуренция?Нямат исторически поводи и причини ли?
Нещо по умни ли са саксите, че искат затриване на Китай и Русия?
Що, от друга страна капиталистическа Русия не се кани да затрива капиталистически Китай, ми строи газопроводи към него? Луди ли са?
Що капиталистическа Русия, не иска да затрие капиталистическа Германия?
Поводи ли няма? Ми даже и натам строи газопроводи, че и на санкции се подлага, само и само да ги дострои?
.....
Абе май има луди или по точно не толкова луди, колкото елементарни, ама се чудя дали да си направя труда да прочета някой и друг отговор, ако се пак някой се похарчи да ме светне.
Да обобщя - що ените - тъй, пък другите - инак!
Нали Божем, се капиталисти и готови да стигнат до край?
Ъ?
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 23:19:39 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1843 -: Юни 02, 2021, 12:23:59 »
Защо капиталистически САЩ, ще искат да затрият капиталистическа Русия? Защо капиталистически САЩ, ще искат да затрият и още по капиталистически Китай? Да се конкурират, докато сринат капиталистическия си конкурент - разбрано, но тук възникват още други въпроси.

Нищо подобно. САЩ по отношение на Русия водят политика на сдържане. Голямото им противопоставяне е с национал-социалистически Китай, който разчита на поддръжката от Русия. Съответно Русия вижда сметка от поддръжката на Китай , за да отслаби САЩ и да постигне основните си цели, които засега се очертават като възстановяване на съветските граници, където е възможно или поне налагане на твърдо руско вляние в граничните републики.

ПП. За Тръмпослава оцветих "засега"  :nuts:
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 12:59:55 от Бонго »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1844 -: Юни 02, 2021, 12:35:27 »
Точно така виждам и аз нещата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1845 -: Юни 02, 2021, 12:50:08 »
Нещо по умни ли са саксите, че искат затриване на Китай и Русия?

Защото са супер сили. Едната ресурсно и военно, другата икономически. Едната протяга ръце към тяхното, а другата вече е взела дебело парче от тяхното. Времената на "конкуренцията" отминаха безвъзвратно. Франция и Германия не са заплаха за САЩ. Те са васали. Тронът не се интересува за какво се дърлят бароните докато му служат.
Дърто, Русия затова сега е на това дередже, защото след разпада на СССР олигарсите и управниците ѝ разсъждаваха точно като тебе: сега всички сме капиталисти, ще бъдем равни, свободно ще се конкурираме, Русия няма интереси. Да, ама не! Животът показа друго.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1846 -: Юни 02, 2021, 12:55:04 »
Бонго
По добре не би могло да се каже.
С малко допълнение - влияние и в Източна Европа.
Или поне в Румъния и България.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1847 -: Юни 02, 2021, 13:17:54 »
https://russian.rt.com/world/article/488333-bolgariya-rossiya-osvobozhdenie-140-let
Това е от 18та г.

Quote (selected)
Свой вклад в отдаление Болгарии от России, как ни парадоксально, внесла и сама Российская империя.

«После Сан-Стефано русскими властями Болгарии в 1879 году была навязана либеральная так называемая Тырновская конституция, которая устранила от рычагов управления православное духовенство — ту часть образованного населения, которая могла быть нашей опорой. Вся власть перешла в руки революционных интеллигентов и их партий»,  — утверждает Медоваров.
По его словам, эта конституция и сыграла роковую роль в становлении прозападной ориентации болгарского политического класса. При первом князе Болгарии Александре I Баттенберге болгарский политикум благоволил союзу с Великобританией, а после восшествия на болгарский престол Фердинанда Саксен-Кобург-Готского в 1897 году — с Германией и Австрией.
....
Однако, по мнению болгарского эксперта, вполне вероятно, что в 2018 году в Болгарии произойдут перестановки во власти. Сейчас правительство Борисова опирается на шаткую коалицию его партии ГЕРБ («Граждане за Европейское развитие Болгарии») с националистическим блоком «Объединённые патриоты», внутри которого, в свою очередь, существуют разногласия касательно отношений с Россией.

«Я думаю, что в конце года, в ноябре-декабре, правительство сменится, будут новые выборы и мы будем нормально работать с Россией», — утверждает Милетков.

«Для нас сейчас ситуация благоприятна в том смысле, что, по крайней мере, народ настроен к нам лояльно, и этот народ показал свои способности, избрав адекватного президента», — считает Медоваров.

По мнению эксперта, выход Болгарии из-под влияния США — «вопрос не только балканский, а глобальный». «Если американская хватка начнёт реально слабеть во всём мире, то у нас будет и больше возможностей на Балканах», — утверждает политолог.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1848 -: Юни 02, 2021, 13:41:57 »
Цитат на: Бонго link=topic=611.msg118488#msg118488
Това е от 18та г.
[/quote
Е, и? Къф е пойнта?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1849 -: Юни 02, 2021, 13:58:57 »
Пойнта и той не го знае, а аз му обяснявам повестката на утрешният ден.
Е, не на утрешният, а на 16 юни.
Може би.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1850 -: Юни 02, 2021, 14:39:11 »

Това е от 18та г.

Е, и? Къф е пойнта?

Щом не си го разбрал, значи няма смисъл да ти се обяснява.
Само една реплика: българските либерали стават "русофоби" не под влияние на "нихилисти" или "западно образование". Един Петко Каравелов, който е сочен като "архи-нихилист" от тогавашната нашенска консервативна и руската "охранителна" преса , така и не става "русофоб", дори по принизените критерии желаещите да лижат руски сапоги.  Либералите стават "русофоби" заради суспендирането на Търновската конституция установяването на Режима на пълномощията от юли 1881 до декември 1883 година. Тогава един Драган Цанков дори възкликва "не ви щем ни меда ни жилото", защото с руска императорска благословия, руските генерали у нас интернират Драган Цанков и Петко Славейков.  Петко Каравелов, Захари Стоянов и др. са принудени да избягат в Източна Румелия. Някои от тях дори стигат до там да предложат на Алеко Богориди да стане княз на България!
Обратно след свалянето на Режима на пълномищята, либералите застават зад княз Александър , защото в княжеската инстутиция те виждат гаранция за самостоятелността на България. По същата причина, в условията на руски бойкот, те са принудени да търсят княз из виенските кръчми и бордеи, защото къде-къде по-приемливи фигури от Фердинанд отказват поради страх от Русия.
Не България, поради някакви мистериозни "прозападни агетни" се отдръпва от Русия, а руската политика катастрофира в България поради неразбирането на българските условия.... Подобно е наразбирането, страхувам се, и сега.   

« Последна редакция: Юни 02, 2021, 14:44:51 от Бонго »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1851 -: Юни 02, 2021, 14:56:06 »
Страхувай се.
Аз не се.

Обичате под дулата на М16 да ви крещят "Сит даун!"
Ами сядайте, ДЕПМ!
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 15:05:42 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1852 -: Юни 02, 2021, 14:59:18 »
Обичате "Сит даун!"
Ами сядайте, ДЕПМ!

наруски неели "Сиз даун"?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1853 -: Юни 02, 2021, 15:01:28 »

 :th_up: :t2015:

тролиш
Няма какво да дублираш цели мнения, само за да им завреш едно пръстче отзад.
Уважавай четящите.

« Последна редакция: Юни 02, 2021, 17:11:05 от паралелепипед »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1854 -: Юни 02, 2021, 15:01:49 »
Съответно Русия вижда сметка от поддръжката на Китай, за да отслаби САЩ и да постигне основните си цели, които засега се очертават като възстановяване на съветските граници, където е възможно или поне налагане на твърдо руско влияние в граничните републики.

За Тръмпослава оцветих "засега"

А аз за теб, Бонго, оцветявам "възстановяване на съветските граници" ...
Щото то бива, бива "wishful thinking", ама от туй повече не виждам накъде!  :m1201:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1855 -: Юни 02, 2021, 15:07:01 »
Какъв ти е зорът за либералите на теб?
Либералната идея и либерализма са английска бъзикня, и съвсем нормално е и българските и занзибарските либерали да са русофоби. Те и в самата Русия либералите са русофоби, у нас ли да са русофили?
Е, има и изключение, и някои са ориентирани на Виена, но това недоразумение от дестилетия е урегулирано.
А сега да си дойдем в днешните дни.
От година поне оповестявам и повтарям. На либрализма са сложени тиранти.
Там, горе, в светът на боговете. За твое улеснение - в светът на синята кръв.
Живеем в уникално време, и е чиста проба тъпотия да прозяпаме процесите и промените, които се извършват пред нашите очи. Залезът на Средиземноморската библейска цивилизация на Западният проект.
Да чорт с ними! Ние никога не сме принадлежали към нея. Освен като роби през последните тридесет години.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1856 -: Юни 02, 2021, 15:09:08 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1857 -: Юни 02, 2021, 15:14:24 »
Чорт — устаревший вариант написания слова, который встречается во многих словарях русского языка выпущенных до 1956 года. В современном языке такое написание считается орфографической ошибкой.

Всичко  наред.
Ние сме от старите-
Тук глупакът си ти.

Не се моткай из краката на другите, ако няма какво да кажеш, щото това си е просене на ритници.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1858 -: Юни 02, 2021, 15:18:51 »
Не се моткай из краката на другите, ако няма какво да кажеш, щото това си е просене на ритници.

Квото имах ти го казах  :125:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1859 -: Юни 02, 2021, 15:29:48 »
Бонго постепенно възстановява привичната си лексика, а и тон, в целом. Например, пак започна да приказва за „лизане на руски сапоги“.
За радост на алтер егото на рекиджа.