Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 14:17:54

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2102369 пъти)

0 Потребители и 163 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1980 -: Юни 03, 2021, 17:38:33 »
 SgtTroy
От линковете ли се оплакваш?
Смятай, че не са предназначени за теб, и не ги чети.  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1981 -: Юни 03, 2021, 17:40:17 »
И повярвай ми, това не е работа за скучаещи домакини, които си мислят, че флиртуват виртуално за убиване на времето, тук са заложни много неща, и играят много пари.
Освен това не си избрала правилният обект за флирт.  :nuts:
Я да го ударим на русофилство:
"На длинную витиеватую ругань врага спартанец отвечал только: "От дурака слышу"."
При това съм си направила труда да отида и да донеса точния цитат, да не стане обърквация някаква.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1982 -: Юни 03, 2021, 17:41:55 »
Аз не съм некакъв патриотар особен, ама да виниш българските управляващи за провала на руската политика е особено дъно на нихилзма. Една значителна част от "русофилите" тук са досущ калвинисти - измъчвани от вината на първородния грях  и обсебени от идеята за предопределение.

Така е. Но това също е въпрос на личен избор, на разбиране за родова памет, на индоктринираност и т.н.

Винаги ще има хора, които ще са докачливи на тема Русия. Просто броят им ще намалява прогресивно и няма как да е иначе. По чисто демографски причини.

Особено в периода след 2007 България се отвори много към ЕС, отделно емиграцията след 1990 навсякъде другаде по света.
Пътят на България е все по-малко свързан с Русия и за съвременниците значението на Русия е все по-малко, независимо какви са причините за това и независимо дали това в крайна сметка е за добро или за зло.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1983 -: Юни 03, 2021, 17:43:39 »
SgtTroy
 :crying_with_laughter-3302:
Тук тези, дето трябва да ти пуснат някой грош в протегнатата ръчичка, са се запътили към затвора.
Съдба, какво да правиш!

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1984 -: Юни 03, 2021, 19:13:39 »
Така е. Но това също е въпрос на личен избор, на разбиране за родова памет, на индоктринираност и т.н.

Винаги ще има хора, които ще са докачливи на тема Русия. Просто броят им ще намалява прогресивно и няма как да е иначе. По чисто демографски причини.

Особено в периода след 2007 България се отвори много към ЕС, отделно емиграцията след 1990 навсякъде другаде по света.
Пътят на България е все по-малко свързан с Русия и за съвременниците значението на Русия е все по-малко, независимо какви са причините за това и независимо дали това в крайна сметка е за добро или за зло.

Но ние ТРЯБВА да имаме добри отношения с Русия, поради десетки причини - най-много заради географията. Но няма да можем да имаме добри отношения с Русия, заради позиции от типа:
Quote (selected)
Защото населението е проруски настроено, поради ИСТОРИЧЕСКИТЕ причини.
Затова трябва да се подкопае това недоразумение в историята с разни освобождения, обща писменост, славянство, и да се насади омраза и презрение към Русия. Т.е. да се унищожи руското влияние в България чрез изопачаване на историята.

За тая фаталистка теология говоря, която омесва минало и бъдеще, добри отношения с Русия и руско влияние/ 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1985 -: Юни 03, 2021, 19:16:00 »
Но ние ТРЯБВА да имаме добри отношения с Русия, поради десетки причини - най-много заради географията. Но няма да можем да имаме добри отношения с Русия, заради позиции от типа:
За тая фаталистка теология говоря, която омесва минало и бъдеще, добри отношения с Русия и руско влияние/

Съгласен.

Аз като прагматик казвам, че трябва да имаме прагматични отношения с Русия.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1986 -: Юни 03, 2021, 19:19:35 »
Това е , към момента и калъпът, който руските "СМИ" масово налагат, и - в крайна сметка ще бъдем измерени с този аршин.
Колко масово? Къде въобще е България в руските "СМИ"?
Някъде малко  преди Монголия и Румъния. И мнооооого назад в сравнение с Полша, Сърбия, Чехия и Унгария...


Което  е показателно, само по себе си...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1987 -: Юни 03, 2021, 21:04:53 »
Цялата руска преса е на сиджимка на демократите в САЩ
ЦЯЛАТА.
Либералната преса в Русия нито е руска, нито работи за интересите на Русия.
Както и центровете от където Бонго и бонговчетата черпят матриялчета и вдъхновение.
Затова е много удобно да се позовава Бонго на либералната преса в Русия.
От една копаня, едни трици ядат.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1988 -: Юни 03, 2021, 21:28:49 »
Цялата руска преса е на сиджимка на демократите в САЩ
ЦЯЛАТА.
На това как да реагираме?
Да плачем или да се смеем?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1989 -: Юни 03, 2021, 21:41:15 »
Лично аз още не съм решил как да реагирам на тва Тръмпославино изявление.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1990 -: Юни 03, 2021, 21:53:26 »
За реагирането, всеки да реагира както намери за добре.
Съобщавам факт, а всеки да го смила според вкуса и стомаха.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1991 -: Юни 03, 2021, 22:19:25 »
Ти направо разката фамилията на понатието "факт"!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1992 -: Юни 03, 2021, 22:33:11 »
Лично аз още не съм решил как да реагирам на тва Тръмпославино изявление.
Какво толкова му мислиш - прекръстваш се три пъти, плюеш през лявото рамо, чукаш на дърво, ръсиш захар по пътя, после заклинанието "Бай, бабо, да ма не срещне!" и готово!  :0005:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1993 -: Юни 03, 2021, 22:38:07 »
Quote (selected)
Пътят на България е все по-малко свързан с Русия и за съвременниците значението на Русия е все по-малко
Така смятал и султан Абдул Азис.
П.П. Също и Кирияк Стефчов, де.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1994 -: Юни 04, 2021, 12:07:42 »
Върло интересно!

 Един от основните руски фондове се освобождава изцяло от доларите
Москва може да се откаже и от петролните контракти в долари при допълнителни американски санкции


https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/edin-osnovnite-ruski-fondove-se-osvobozhdava-izcyalo-dolarite

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1995 -: Юни 04, 2021, 12:33:07 »
При това незамедлително
Quote (selected)
and instead invest in euro, chinese yuan and gold assets

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1996 -: Юни 04, 2021, 12:43:24 »
При това незамедлително

То се очакваше отдавна. Ама нали се ги жалят. Предполагам, че го държаха за десерт. Ако ресурсният експорт излезе от долара, ще има квич. Това са милиарди инфлационна шума.  Буч да му мисли.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1997 -: Юни 04, 2021, 12:43:27 »
Така смятал и султан Абдул Азис.
П.П. Също и Кирияк Стефчов, де.
Едно уточнение, все пак:
Абдул Азис е бил наясно, че не баш така.
А Киряка  и Кирячетата и до днес така смятат ...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1998 -: Юни 04, 2021, 12:46:29 »
При това незамедлително

То се очакваше отдавна. ... Това са милиарди инфлационна шума.  Буч да му мисли.
Буч не го мисля.  Заделил е някой и друг франк в Базел или Лозана...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1999 -: Юни 04, 2021, 13:15:28 »
При това незамедлително

То се очакваше отдавна. Ама нали се ги жалят. Предполагам, че го държаха за десерт. Ако ресурсният експорт излезе от долара, ще има квич. Това са милиарди инфлационна шума.  Буч да му мисли.
Русия няма ресурс да събори долара. Китай има, но не иска бързо или дори изобщо.
Тези 120 милиарда $ ви изглеждат много, защото кръгозорът ви е едно нощно шкафче пълно с евро и злато, но не са.
Аз не гледам какво казва някакъв руски фонд, гледам:
https://finance.yahoo.com/quote/GC%3DF?p=GC%3DF
BTW мисля...
Историята ни казва, че когато се сменя световният хегемон, това става с голяма война. Долара неминуемо ще даде фира, но няма да ви даде повод за радост. Ще ни затрупа всички. Особено разни колонии, които си държат златото в метрополията. Защото convenient... :lol:
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 13:24:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2000 -: Юни 04, 2021, 13:24:07 »
инфлационна шума
:well_done-1299: изключително точно казано!
При това досега тези милиарди инфлационни пари бяха изкарвани извън сащ, така че да не причиняват щета на сащката икономика, а сега ще се наложи да се върнат обратно и да си стоят в страната на произход*
Нищо чудно с тези масиви шума да видим бургер за $50 и биричка за $100. Не знам дали ще го докарат до Зимбабве, но ще е интересно да се види  :popcorn:
______
* освен разбира се, ако не бъдат отпуснати като помощи на разни крайно нуждаещи се страни от третия свят и те да станат... от четвъртия

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2001 -: Юни 04, 2021, 13:27:07 »
Русия няма ресурс да събори долара.

Тя не може да го събори, но ще го обезцени чувствително. Намери си данни за износа на руски суровини в долари, легни по гръб, затвори очи и си представи какво става с тези долари, когато не са в оборот. Ако можеш да си представиш, де. Ако не, аз ще ти помогна.
Другото нещо, което можеш да си представиш е, че ако Русия мине на Евро, например, или на друга валута, или дори на рубли, цената на еврото или рублата ще се повиши и това отново ще се отрази на долара.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2002 -: Юни 04, 2021, 13:31:17 »
Русия няма ресурс да събори долара.

Тя не може да го събори, но ще го обезцени чувствително.
Колко е това чувствително. Последните 4 дни златото падна, виж горе графиката! *
Не мисли какво ти се иска! Вие нямате нефт и газ. На какво се радваш?
Тук е специалиста по дренки. Той ще ви даде информация за тях...

*Напоследък се чудех, защо от $1930 падна на $1870. Златото. То ще да е заради този руски фонд.

А изобщо си е притеснително. Преди 25 години една златна монетка като куотърче (четири девятки чистота с кленов лист или виенската филхармония на гърба), струваше около $400, сега около $1900. С толкова се вдигнаха и цената на имотите.
Та на какво се радвате?
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 13:44:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2003 -: Юни 04, 2021, 13:38:42 »
Ще разкара долара, ще мине на евро.
Няма да мине на рубли.
Еврото не е ли по малкият брат на долара.?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2004 -: Юни 04, 2021, 13:40:12 »
Колко е това чувствително.

Добре, ще ти го обясня с ябълки и круши. Представи си, че общото количество долари в обръщение в света (реални и виртуални) е 1000. От тези 1000, да речем, 200 обслужват руския износ на суровини. Ако Русия мине на евро, или рубли, тези 200 долара стават излишни. Т. е. надпечат. Това вече са инфлационни долари, защото не са в оборот. Но освен това, за бъдещите сделки, купувачите ще трябва да купуват евро, за да се разплащат с Русия. Това ще породи търсене на съответната валута и ще повиши стойността ѝ. А всяко повишаване на стойността на дадена валута, отслабва другите. Сега разбра ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2005 -: Юни 04, 2021, 13:41:00 »
Ще разкара долара, ще мине на евро.
Няма да мине на рубли.
Еврото не е ли по малкият брат на долара.?
Мъдро.  :ok:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2006 -: Юни 04, 2021, 13:43:08 »
Колко е това чувствително.

Добре, ще ти го обясня с ябълки и круши. Представи си, че общото количество долари в обръщение в света (реални и виртуални) е 1000. От тези 1000, да речем, 200 обслужват руския износ на суровини. Ако Русия мине на евро, или рубли, тези 200 долара стават излишни. Т. е. надпечат. Това вече са инфлационни долари, защото не са в оборот. Но освен това, за бъдещите сделки, купувачите ще трябва да купуват евро, за да се разплащат с Русия. Това ще породи търсене на съответната валута и ще повиши стойността ѝ. А всяко повишаване на стойността на дадена валута, отслабва другите. Сега разбра ли?
Казах по горе, че Русия няма ресурс. Само си предполагаш, че Русия държи 1/5 част от търговията с суровини или нефт и газ. Няма такова нещо.
Ядат ми се дренки...
Една мижава икономика не може да събори нищо...
Някои китайци се връщат в Китай от Bay Area, за руснаци не съм чул да се връщат в Русия. Те не виждат ли, че долара е шума?
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 13:49:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2007 -: Юни 04, 2021, 13:47:44 »
Казах по горе, че Русия няма ресурс. Само си предполагаш, че Русия държи 1/5 част от търговията с суровини или нефт и газ. Няма такова нещо.

Ама, ти май изобщо не чуваш петела! Аз ти дадох елементарен пример, за да го разбереш. Никой не е казал какъв е делът на руския доларов експорт в световната търговия. Но все е някакъв, нали? Е. колкото е - толкова долари ще излязат от оборот.
Не знам за какви ресурси говориш или си представяш, но Русия изнася ресурси. Много ресурси. Това нефт, газ, въглища, титан, митан се нарича ре-сур-си. За кратко от природни ресурси.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2008 -: Юни 04, 2021, 13:52:46 »
Ядат ми се дренки...
Така бях като бях на 18. Главата ти бучи и си мислиш, че всички мацки са точно за теб. Маалко по-късно разбираш, че не е точно така...  :t23145:
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2009 -: Юни 04, 2021, 13:53:45 »
Доколкото вчера чух става въпрос за евро, юани и злато.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2010 -: Юни 04, 2021, 13:55:58 »
Казах по горе, че Русия няма ресурс. Само си предполагаш, че Русия държи 1/5 част от търговията с суровини или нефт и газ. Няма такова нещо.

Ама, ти май изобщо не чуваш петела! Аз ти дадох елементарен пример, за да го разбереш. Никой не е казал какъв е делът на руския доларов експорт в световната търговия. Но все е някакъв, нали? Е. колкото е - толкова долари ще излязат от оборот.
Не знам за какви ресурси говориш или си представяш, но Русия изнася ресурси. Много ресурси. Това нефт, газ, въглища, титан, митан се нарича ре-сур-си. За кратко от природни ресурси.


Е и? Тоя руски фонд ще повлияе на долара, колкото Зимбабве може да повлияе на турската инфлация.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2011 -: Юни 04, 2021, 13:58:14 »
Доколкото вчера чух става въпрос за евро, юани и злато.

Да. Но в Русия се чуват силни гласове някои износи да минат на рубли. Или поне да се подпишат двустранни спогодби за разплащане в собствена валута. Това е най-доброто за всеки износител.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2012 -: Юни 04, 2021, 13:58:47 »
Дали ще имате повод за радост ако юана замени долара?
Ако Дънди Прешъс го няма, а на негово място се настани някой руски олигарх като Абрамович или Милер, дали ще сте по-добре? Съмнявам се.
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 14:11:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2013 -: Юни 04, 2021, 13:59:59 »
Дали ще имате повод за радост ако юана замени долара?

Да, а ти?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2014 -: Юни 04, 2021, 14:14:34 »
Дали ще имате повод за радост ако юана замени долара?

Да, а ти?
Имал съм възможност да търся работа и обявите да казват, че е предимство да знаеш  Cantonese или Mandarin.  В Bay Area. Не ми е изглеждало окуражаващо.  :t1813:
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 15:05:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2015 -: Юни 04, 2021, 14:15:28 »
Тавагишчи, според информацията в "Сега", този руски фонд имал в Банк России и ще продаде около 40 млрд долара. Обемът М2 на доларите е около 20 трилиона. Ще се продадат 0,2%. Не е обем, който да предизвика сътресения на пазарите. Всъщност, за последното денонощие доларът даже леко поскъпва.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2016 -: Юни 04, 2021, 14:17:38 »
Доколкото вчера чух става въпрос за евро, юани и злато.

Да. Но в Русия се чуват силни гласове някои износи да минат на рубли. Или поне да се подпишат двустранни спогодби за разплащане в собствена валута. Това е най-доброто за всеки износител.
Износът и фонд за национално благосъстояние са различни неща.
Въпреки че са свързани.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2017 -: Юни 04, 2021, 14:24:35 »
Износът и фонд за национално благосъстояние са различни неща.

Аз говоря за износа. Фондът си е фонд. Той ще си обърне доларовите активи в нещо друго и това няма да некъв удар по долара. Но човекът казва какво ще направят с износа ако САЩ продължават да ровят. Там вече ще зи заболи.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2018 -: Юни 04, 2021, 14:38:00 »
Как се казва 14-цифрено число?

https://www.usdebtclock.org

За да се измъкнат от дупката, в която са се вкарали, на САЩ им трябва нещо феноменално, историческо, което да бележи цяла епоха, като кацането на Луната. Едно кацане на Марс, например. Само че там тайконавтите най-вероятноще ги изпреварят.

Това е мирният вариант, де.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2019 -: Юни 04, 2021, 14:46:01 »
Това е мирният вариант, де.

Е, няма как! Такъв дълг не се изтрива с мирни средства. Напечатаната шума си е напечатана шума. На всички им е писнало от нея. Те кво си мислят, че ще надуват балона хиляда години ли?
Те са способни и на един друг "мирен" вариант, но ще завлекат света след себе си. Ще си срутят борсите и всички ще се набълбукаме. Затова умните хора кътат жълто и бегат от долара.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2020 -: Юни 04, 2021, 15:11:43 »
Слушам днес коментари по радиото за срещата Путин-Байдън, и дочувам, че една от точките за обсъждане щяла да бъде закриването на офшорите. Ама Байдън ли ще я постави, не разбрах.
Сещам се, че четох преди време, че цялата икономика ли, благоденствие ли, рахат ли на Англия се крепял на печалбите от офшорните зони..
Няма лабаво. Брексит изглежда ще се дотаркаля до Британкапалъ.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2021 -: Юни 04, 2021, 15:22:39 »
Тръмпославо, ти не знаеш кво са офшорните зони, нито пък кво са офшорките и хептен немаш претстава ква е разликата между двете неща.
И нее ясно кво опщо има Англия ства. Англия неможе да каже на примерно остроф Ман или на остроф Джързи да престанат да бъдат офшорни зони, нито пък Байдън може да нареди тва на щата Делауер или Невада.

Башка, че Англия нема да вземе участие фсрещата на Байдън и Путин. Главно щото не съществува като политическа единица, щото не е човек, не е държавна глава и не на последно място, щото не е поканена да участва.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2022 -: Юни 04, 2021, 15:55:33 »
Новина! Тов Путин докладва, че днес е завършена първата нитка на СП2. Работата по втората продължава по план.

На 9:06 от клипа

https://www.youtube.com/watch?v=s6BDbwYWorw



Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2023 -: Юни 04, 2021, 16:06:19 »
Англия неможе да каже на примерно остроф Ман или на остроф Джързи да престанат да бъдат офшорни зони, нито пък Байдън може да нареди тва на щата Делауер или Невада.
Хайде бе, не можело, не ме разсмивай, а могат да казват на Китай и Русия какво да правят и какво не? :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2024 -: Юни 04, 2021, 16:58:08 »
Тов. Путин о судьбе ТРАНЗИТА газа через Украину!

Строг, но справедлив!

https://www.youtube.com/watch?v=sTHk15sDFrI

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2025 -: Юни 04, 2021, 17:00:31 »
Хайде бе, не можело, не ме разсмивай, а могат да казват на Китай и Русия какво да правят и какво не? :lol:
и те правят ли тва, което им е казано?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2026 -: Юни 04, 2021, 17:24:01 »
Остров Ман, и другите оффшорни островчета из океаните по една случайност са все частна собственост кралицата.
Случайност някаква...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2027 -: Юни 04, 2021, 18:00:15 »
Доколкото вчера чух става въпрос за евро, юани и злато.

Да. Но в Русия се чуват силни гласове някои износи да минат на рубли. Или поне да се подпишат двустранни спогодби за разплащане в собствена валута. Това е най-доброто за всеки износител.

Значи по памет външната търговия на Русия 2012-2013 г. е била около 70-80% в $.
Сега е около 35-40%.

Търговията с Китай е около 30-35% в рубли и юани.

Бъч ясно е че 50 - 100 млрд. нищо не могат да направят.
Но тук е важен тренда.
Т. н. Вашингтонски консенсус лека полека си заминава.
Сами са си виновни.
Какво очакваха като започнаха да наказват когото си поискат за каквото си решат.
Че наказаните ще се държат като източноевропейските послушковци?
Естествено че ще търсят други пътища.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2028 -: Юни 04, 2021, 18:44:43 »
Тръмпославо, ти не знаеш кво са офшорните зони, нито пък кво са офшорките и хептен немаш претстава ква е разликата между двете неща.
И нее ясно кво опщо има Англия ства. Англия неможе да каже на примерно остроф Ман или на остроф Джързи да престанат да бъдат офшорни зони, нито пък Байдън може да нареди тва на щата Делауер или Невада.

Башка, че Англия нема да вземе участие фсрещата на Байдън и Путин. Главно щото не съществува като политическа единица, щото не е човек, не е държавна глава и не на последно място, щото не е поканена да участва.
Всъщност може обявява ги за враг на американската селищна система и всеки който прави транзакции през тях се наказва.
Закона го има, с него се налагат санкции и сега.
Дали ще го направи?
Съмнявам се, краткосрочно биг мъни ще се върнат на Уолстрийт и след две години като си платят данъците ще станат литъл мъни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2029 -: Юни 04, 2021, 18:52:36 »
Относно преминаването на РФ на разплащания различни от долара.
Икономиката на РФ е нищожна на фона на света.
Няма да минат на рубли защото ще изгорят жестоко.
При предната криза всички се насочиха към швейцарски франк като "стабилна" валута в резултат на което франка поскъпна, местната икономика беше пред колапс - нищо не можеха да изнасят при такъв курс.
Там първи въведоха отрицателни лихви за да се отърват от навлеци повдигащи курса.
Трябва им голяма икономика която да служи като буфер за техните игрички, дали ще е ЕС или Китай ще видим.
Златото не става за такива спекулации, не е податливо на печатане или триене.

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #2030 -: Юни 04, 2021, 19:10:54 »
Друг пример.
Иран е под санкции не помня от кога.
Китайците купуват нефт от Иран.
Някак си заобикалят $.
Путин днес е споменал че не им се иска, но ако се наложи ще продават нефт и газ в други валути.
Бъди сигурен че като се появи алтернатива и други продавачи и купувачи ще се замислят.
Погледни картата.
Това е поне 30-40% от земното кълбо.
Ако се завърти въртележката.
Всякакви чудеса се случват.

Златото май ги плаши най-много поради описаните от буратино причини.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2031 -: Юни 05, 2021, 15:40:48 »
Quote (selected)
"Знаете какъв е проблемът, ще ви кажа като бивш гражданин на бившия Съветски съюз. Какъв е проблемът на империите - те мислят, че са толкова мощни, че могат да си позволят малки прегрешения и грешки. Тези ще купим, тези ще ги изплашим, с тези ще се договорим, на тези ще дадем мъниста, онези ще заплашим с военни кораби. И това ще реши проблемите. Но броят на проблемите нараства. Идва момент, когато вече не можете да се справите с тях. А САЩ, с уверена походка, с твърда стъпка, вървят точно по пътя на Съветския съюз “, каза Путин.
https://glasove.com/categories/novini/news/putin-sashch-vrvyat-po-stpkite-na-svetskiya-syuz
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2032 -: Юни 05, 2021, 19:00:09 »
Quote (selected)
Президентът на Русия Владимир Путин съобщи, че прокарването на тръбите от първото разклонение на газопровода “Северен поток-2” е успешно завършено в петък.

"Радвам се да съобщя, че днес, преди два часа и половина, полагането на тръбите от първото разклонение на газопровода “Северен поток-2" беше успешно завършено, работата по второто продължава. Цялата линейна работа, включително морската част е завършена ", каза Путин на пленарната среща на Международния икономически форум в Санкт Петербург.
https://pogled.info/svetoven/russia/putin-zayavi-che-prokarvaneto-na-trabite-na-parvoto-razklonenie-na-severen-potok-2-e-uspeshno-zavarsheno.130376
Ула ла!
Дали ще скочат с Бай Дън докато са наблизо да отрежат лентата с Меркелица?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2033 -: Юни 07, 2021, 14:36:46 »
Quote (selected)
Руското ръководство е наясно , че Русия нищо няма да постигне и нищо да получи*.

Баче,
Интересното е, че и Байдън нищо няма да получи, но за разлика от ВВП адски много се надява...
Което ще стане ясно след срещата, ако изобщо се състои.
А и тя (срещата) ще е в 90% от времето при закрити врати, така че...
А, бе... ще е интересно.
Интересното ще е в това, какво ще стане в САЩ.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2034 -: Юни 07, 2021, 14:57:21 »
Quote (selected)
Дали ще скочат с Бай Дън докато са наблизо да отрежат лентата с Меркелица?
Бай Дън кво ше прай там - ше им маа с ветрилото ли или ше им държи чадъра?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2035 -: Юни 07, 2021, 15:04:03 »

Баче,
Интересното е, че и Байдън нищо няма да получи, но за разлика от ВВП адски много се надява...
Съгласен съм. Неслучайно писах, че на Путин ще му е по-лесно заради липсата на очаквания /тук даже не става въпрос, че е далеч по-подготвен и в далеч по-добра психическа, емоционална и физическа форма от пазиБоже опонента/

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2036 -: Юни 07, 2021, 15:12:34 »
На таа среща и двамата ще получат фсичко, което са искали, и доволни од постигнатото, ще се разотидат по къщите си.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2037 -: Юни 07, 2021, 15:15:58 »
Байдън трябва да открадне кноухау, за да може и фамериканските домове да е 27 градуса през зимата, както и в широка страна мая радная  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2038 -: Юни 07, 2021, 15:17:53 »
Мисля си, че пазарлъците им ще се въртят около две неща /основно/- колко, кои и как части от Европа да са под влиянието им и второ, сенилния ще моли да не се сближават повече Русия и Китай.
За второто - ясно каква конфигурация с пръсти ще получи, дано успее да я разчете правилно и да запомни отговора поне до края на срещата.
За първото - завършването на СП2 дава до некъде отговор, но още не е ясно - може сенилния да се пазари да изостави губещият проект Украйна и околностите, срещу по сдържана енергийна експанзия на руснаците в Европа.
За Сирия - вж. т. 2, за Иран - не знам, за Венецуела и Либия - също вж. т. 2
И т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #2039 -: Юни 07, 2021, 15:25:27 »
няма да има никакви пазарлъци, защото те не са целта на срещата. Целта на срещата е самата среща.