Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:12:40

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 102317 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
  Виртуални целувки за Битанем, Ной, Лили и Трой.. Заради темата..
       Джиджа да поака  още за милувка..
  На дедо Керпи стискам крепко ръка.. Той си е .. оригиналът..  Керпеден Баба..

  ППчетери деня  се втурвах тука , па не ме пускаше ваджиската сайта..

целувките в дамаджани, молим  :t2017:

въпреки че, откакто си зех

и влизам пак във върхова форма, съм намалил и виното малце

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Toва е проблемът и на бълг. народ. Погрешно се мисли, че българите, щом са бедни (в огромната си част), значи са леви (политически). Всъщност почти всички българи са десни, защото са много завистливи и крайни егоисти, и искат да са богати, отгоре, а на другите - майната им. Мечтата на българина никога не е била всички да са добре и да са равни, а точно обратното - той да е чорбаджия, а другите да са му ратаи и да му се молят.

факт.

но пък остава успокоението, че лявата (според вас) бсп-корн е събрала единствените останали недесни българи.
щото, нали, се изписаха тонове неща колко лява ставала бсп и как била единствен пристан за левия избирател.

а батко ви от години обяснява, че бсп си е всъщност дясноцентристка партия от доста време насам.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Активен Vançe
Jr. Member
**
Коментари: 70
Профил Лично съобщение (Активен)

Re: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.
« Отговор #860 -: Днес в 17:08:32 »

  Виртуални целувки за Битанем, Ной, Лили и Трой.. Заради темата..
       Джиджа да поака  още за милувка.

   


 Е глей сега и грешка...грешки.... Наум ми беше Джиджи да почака.. писал съм "да поака".... Наум ми беше да полаская Трой и го римувам  после Ной.. Па съм го сложил след Лили..

  Може би съм прекалил с виното червен мискет ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
а батко ви от години обяснява, че бсп си е всъщност дясноцентристка партия от доста време насам.

Това само слепите не го виждат.
1989 новите леви осъществиха вътрешнопартиен/държавен преврат да ядат бабнани на корем.
Имаме проблем и той е че на този етап БСП макар и чумава е по-добра алтернатива от ГЕРБ.
Не е за хвалене за оплакване е , но- добре грип пред гроб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Banshee
Ако си ляв, ако ще да си сит "по горло, до подбородка", мислиш и за другите, не ти харесва наоколо да има бедни. За мен това е основната характеристика на левите.

 :way_to_go-1308:

Миличък, ти като дигаш палче на Banshee чети до края. Щото там за теб пише, за крайнодесните. Рай, ама не за негрите, циганите, педалите и брадатите майки. Нали? Социализъм, ама националсоциализъм. Червено знаме, ама с черна свастика отгоре. И цигани и педали на сапун. Ни ся притуряй на левите, прочее.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Може би съм прекалил с виното червен мискет ???

Мези си бе, драги, мези си. Помага.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да обсъждаш ляв ли е българинът и колко е като да обсъждаш християнин ли е и колко.  ???

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Мези си бе, драги, мези си. Помага.

  Ценен съвет.. Поакай малко, ще те похваля още.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Миличък, ти като дигаш палче на Banshee чети до края. Щото там за теб пише, за крайнодесните. Рай, ама не за негрите, циганите, педалите и брадатите майки. Нали? Социализъм, ама националсоциализъм. Червено знаме, ама с черна свастика отгоре. И цигани и педали на сапун. Ни ся притуряй на левите, прочее.  ???

Всичко чета. И внимавам какво пиша. Но ти не внимаваш в четенето  :smokin:
Негри, цигани, брадати майки - нека и за тях бъде рай, но там, откъдето са дошли.
И за педалите може да се намери място на света, специално, само за тях. Нормално,свободно място, не концлагер.

А ти не се притуряй на левите, защото си ляв само в джендърския смисъл  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Негри, цигани, брадати майки - нека и за тях бъде рай, но там, откъдето са дошли.
И за педалите може да се намери място на света, специално, само за тях. Нормално,свободно място, не концлагер.

е, не. ако са далече, как ше ви пречат (което е смисъла на съществуването им). не става така :ouch-2147:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 01:00:21 от SgtTroy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

 Е глей сега и грешка...грешки.... Наум ми беше Джиджи да почака.. писал съм "да поака".... Наум ми беше да полаская Трой и го римувам  после Ной.. Па съм го сложил след Лили..

Ето доста по-добра рима:

Ванс със седем дамаджани
Бе решил сержант да храни
Само седем дамаджани
Млад сержант не щат нахрани

Че се бързо Ванс засрами
И наместо дамаджани
Пълна джипка с армагани
На сержанта натовари


 :0007: :0007: :0007:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ай ,че се отплеснах.... тя ,пък Джиджи имала логорея , нямаш Джиджи ,  ей на туй мойто му се вика логорея!!!
:b0205:

Тук, в "Керпеден", логорея имат 3-ма души: Фирмин-а, Ной-ка, а вече – и ти.  :D

А ти прочете ли вчерашния ми коментар, дедо Керпи, където те питам, дали мога да те наричам така?

И още по-важно!!!

1. Където те поздравявам за прекрасния аватар с бела риза и вратовръзка – ааааТски е изискан!  :aplause:
А ако некой ден решиш да го смениш, разрешавам само с бела риза и папЬОнка!!! :smile-1081:

2. И където поздравявам и сина ти за ПРЕКРАСНИЯ ЕТИКЕТ на рекламираното от него вино.
Требе да се опита – некой ден в твойта кръчма ...   :roll-1076:
О, Джиджи, можеш ,разбира се ,че можеш!!! Мене отдавна ме дедосват приятелите и децата, че гаче винаги съм бил дедо.Само един двама приятели съученици ме зоват по име колкото да ме объркват.
Няма да го сменям този аватар защото още не съм му се нарадвал, пък и той работи там ,където ме знаят. Благодаря ти за добрите думи и пожелания.Откъм деца и приятели съм един щастлив човек ,Джиджи . Понякога съм се чудил дали  всичко това се случва точно на мене . Жена ми много ме майтапеше за тия ми съмнения. Дай ,Боже всекиму да получи поне толкова радост от децата си ,колкото аз досега!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ив. Костов:

"Дясното поставя акцент върху ценността на собствеността и сигурността. Лявото поставя акцент върху справедливостта и солидарността."

Това значи ли, че лявото не е сигурно, а дясното не е справедливо?
Не.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ив. Костов:

"Дясното поставя акцент върху ценността на собствеността и сигурността. Лявото поставя акцент върху справедливостта и солидарността."

Това значи ли, че лявото не е сигурно, а дясното не е справедливо?
Не.
И как да се  ориентира горкият електорат , като ни сигурността му- сигурност , ни солидарността му- солидарност,за справедливост  по социологически проучвания и дума да не става... И какво , остана ни едната гола собственост в реални граници и туйто! И  въпрос за 100к: Какви сме? Леви или десни!?!?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И как да се  ориентира горкият електорат

Той, електоратът, много лесно се ориентира, обаче хем го сърби, хем го боли. Българите исторически и генетически са леви, даже крайно леви. Никой народ не е възпял "чорбаджиите изедници". Неописуемо мразят успелия и богатия, но много искат да са като него. Казарменият комунизъм не му хареса, затова сега се бори за казармен капитализъм.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Може би съм прекалил с виното червен мискет 

Ми тогаз, пий МЕРЛО. Некак по-безопасно е ... 

Като дете, мама едва ли не ми дробеше попара с мерло.  :D
От неколкото корена, дето тати си ги кОпаше с кеф на вилата ...  :beer-405:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 12:15:09 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Ноя - за канадците и т.н..

Това е голяма грешка.
Сега ще ти скочат да ти разясняват етноси, националности, религиозни, сексуални и други "особености на Канада". :t0328:
:clap-3332: :blush-3296:  :b0316:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 13:03:27 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Като дете, мама едва ли не ми дробеше попара с мерло. 

Дядо ми, светла му памет, цял живот лозар и винар, само веднъж съм го виждал подпийнал, да залитне, като ходи. От попара с вино. Бяха останали с един негов авер, да полеят градините. И в жегата се прибрали да обядват. Ама хлябът им сух, от предния ден. И си бяха направили попара, с виното, да хапнат.  ;D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И си бяха направили попара, с виното, да хапнат.

А пък баща ми изобщо не пиеше – нито глътка.  :D

Но като "medicus humanus", много държеше на дечицата да се дава от време на време червено винце.
Собствено производство!  :ive_got_it-1379:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Е имаше такова, повечето от нас списващите във форума са плод на такова обучение.

Хм, който си е карал детството по времето на Сталин, може. За нас, по времето на "застоя", (правилното име е "разведряването") по-скоро беше като часовете по пеене, не го приемахме много насериозно Едва доста след това осъзнах какво са ни говорили.

Не знам Асол как не реагира, като я прати Жижи да е карала детство по времето на Сталин.

Молим?!  :blurry_drunk-2127:

То бива, бива, ама така сте си развинтили въображението, че не помните вече КОЙ, КЪДЕ и КАКВО е казал.  :nuts:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 13:30:02 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ако имаш предвид че примерно либхер има завод за ладилници......
Ми имам 40-50 годишен "мраз" дето си работи като пушка. Един "либхер" колко ще изкара?
Гаранцията, пет, десет?

Всичко правено едно време е правено да те надживее. Вечер си спестявам българските тъпни, да не си развалям вечерята, и докато се храня гледам “Salvage Hunters” с Дрю Причард по Discovery Channel . Пристрастен съм направо. Но за това друг път.  :D

Покрай това, гледах един епизод и от друго шоу. В него ремонтират и реновират стари машини, с много шантава цел - продават ги на такива, дето чакат Третата световна и се готвят да оцелеят след нея. Все неща, дето биха работили навсякъде и всякога. Бяха награбили един електрожен с генератор. Сипваш му гориво и ... заваряваш. Правен през 50-те, комай. Кабели не могат да му намерят, че този стандарт вече не е актуален. И това нещо завъртя и запали. Безотказно.

Имам съученик, впрочем, който така започна един сега мощен бизнес - с уважение към създаденото. Реновираше машини за тютюневата промишленост. На старите машини слагаше модерно управление, електроника, и ги продаваше. защото механичната част е непокътната - стомана и ковано желязо, няма чупене, няма разваляне. Докато започна сам да произвежда машини. Сега е сред лидерите на пазара, авторитет.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Имам съученик, впрочем, който така започна един сега мощен бизнес - с уважение към създаденото. Реновираше машини за тютюневата промишленост. На старите машини слагаше модерно управление, електроника, и ги продаваше. защото механичната част е непокътната - стомана и ковано желязо, няма чупене, няма разваляне. Докато започна сам да произвежда машини. Сега е сред лидерите на пазара, авторитет.

Ето такива хора заслужават да са богати, а не банкерската измет.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Имам съученик, впрочем, който така започна един сега мощен бизнес - с уважение към създаденото. Реновираше машини за тютюневата промишленост. На старите машини слагаше модерно управление, електроника, и ги продаваше. защото механичната част е непокътната - стомана и ковано желязо, няма чупене, няма разваляне. Докато започна сам да произвежда машини. Сега е сред лидерите на пазара, авторитет.

Ето такива хора заслужават да са богати, а не банкерската измет.

Не знаеш колко си прав, дори. Става дума за Димитър Янчев и жена му Славянка. Димитър беше отличник като ученик. Спортист. Алпинист. Каратист. Летец - авиошколата на ОСО. Парашутист. Парапланерист - по твойта част. Завърши с отличие Военно-въздушното - летец-изтребител на МиГ-21, мисля първи випуск, който завърши на него. Бизнесът започна, след като се уволни от ВВС,  като с един друг колега се катереха да ремонтират и боядисват заводски комини, алпинисти щото. После купуваха стари жилища и ги реновираха - основен ремонт, нови инсталации, всичко и ги продаваха. Докато започна и бизнеса им с машините за тютюневата. Айгер инженеринг е тяхна. Работи заедно с жена си и сина си, синовете си, всъщност, да са живи и здрави всички.

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=1&newsid=19594

 :way_to_go-1308:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Парапланерист - по твойта част
Бъркаш ме с Мики.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Цитат на: Firmin
Парапланерист - по твойта част
Бъркаш ме с Мики.
Пак че не е с Джиджи. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Парапланерист - по твойта част
Бъркаш ме с Мики.

Извинявай! Не мисля той да се засегне, а и ти няма за какво, надявам се, в този случай. Така, когато човек прави по десет неща едновременно  ;D Дано в другото, което правя днес, да не съм омотал нещо, че празникът няма да ми е оправдание.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Парапланерист - по твойта част
Бъркаш ме с Мики.
Пак че не е с Джиджи. :)
Ще ти се на тебе!  ;D Теб да объркам с Джиджи. Метни някой и друг емотикон в повече, болд, цвят, повечко чуденки, и направо ти е излязнал късметят.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Firmin
Парапланерист - по твойта част
Бъркаш ме с Мики.
Пак че не е с Джиджи.
Ще ти се на тебе! Теб да объркам с Джиджи. Метни някой и друг емотикон в повече, болд, цвят, повечко чуденки, и направо ти е излязнал късметят. 

 ;) :t0153:  :P :t0153:  :-\

Сори, ама Фирмин-а ме предизвика ... :t0120:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 20:27:15 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

 ;) :t0153:  :P :t0153:  :-\

Сори, ама Фирмин-а ме предизвика ... :t0120:
А цвят??? А чуденки???  :cocktail:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ив. Костов:

"Дясното поставя акцент върху ценността на собствеността и сигурността. Лявото поставя акцент върху справедливостта и солидарността."

Това значи ли, че лявото не е сигурно, а дясното не е справедливо?
Не.
И как да се  ориентира горкият електорат, като ни сигурността му - сигурност, ни солидарността му - солидарност, за справедливост  по социологически проучвания и дума да не става...
И какво, остана ни едната гола собственост в реални граници и туйто! И  въпрос за 100к: Какви сме? Леви или десни!?!?

Тук имаше една темичка за "леви-десни", отворена /май от Принца?/, и то не чак толкоз отдавна.

Отдавна ѝ се каня и даже съм събрала малко материал, ама все не остава време.

Затова, ако някой се сети къде е и му е интересна, нека да я "повдигне".  :aplause:

А ако ли не, да ме уведоми на "лични", за да го направя аз.
За което, :t3721: предварително!!!
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 20:40:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

 ;) :t0153:  :P :t0153:  :-\

Сори, ама Фирмин-а ме предизвика ... :t0120:
А цвят??? А чуденки???  :cocktail:
:b0302: :b0301:

Бел. Ной: Както речеш  :nuts:

« Последна редакция: Декември 06, 2019, 21:23:14 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

 ;) :t0153:  :P :t0153:  :-\

Сори, ама Фирмин-а ме предизвика ... :t0120:
А цвят??? А чуденки???  :cocktail:
:b0302: :b0301:

Бел. Ной: Както речеш  :nuts:
:b0348:

P.S. Съжалявам, че не запазих обяснението си за феномена "натрупване на емотикони" поне за себе си.  :D

Щото секи път е различен.  :nuts:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 22:34:30 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Oще  Още  Още 
Норма! Щото докато съчиня каква е връзката между комиксите на Госини и Юдерзо за Астерикс и феминизма, пък го прекарам през Втората Световна и френските исторически драми, мозъкът ми е станал на комикс!
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 23:50:47 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Oще  Още  Още 
Норма! Щото докато съчиня каква е връзката между комиксите на Госини и Юдерзо за Астерикс и феминизма, пък го прекарам през Втората Световна и френските исторически драми, мозъкът ми е станал на комикс!

Не е комикс. Защото:

Напъните ти да си съчиняваш връзки между комиксите на Госини и Юдерзо за Астерикс и феминизма могат да ти служат единствено за камуфлаж.     

А още по-малко можеш „да ги прекарваш през Втората Световна и френските исторически драми!”


« Последна редакция: Декември 07, 2019, 02:32:31 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Oще  Още  Още 
Норма! Щото докато съчиня каква е връзката между комиксите на Госини и Юдерзо за Астерикс и феминизма, пък го прекарам през Втората Световна и френските исторически драми, мозъкът ми е станал на комикс!

Не е комикс. Защото:

Напъните ти да си съчиняваш връзки между комиксите на Госини и Юдерзо за Астерикс и феминизма могат да ти служат единствено за камуфлаж.     

А още по-малко можеш „да ги прекарваш през Втората Световна и френските исторически драми!”
Пояснявам за родените по-късно:
1. В комиксите на Госини и Юдерзо дамите участват в местните битки наравно с мъжете, което е доста напредничаво за времето, когато са рисувани Астерикс и Обеликс.

2. Втората Световна е времето, когато дамите участват във френската Съпротива наравно с мъжете. Едит Пиаф получава Ордена на почетния легион за това, че носи в козметичната си чанта с двойно дъно фалшиви документи за затворниците в лагерите, в които отива да пее втори път. На първия път очарованите фрицове нямат нищо против да се щракнат на портрет с певицата, тя иска още и портрет със затворниците, що да не се угоди на каприза на една артистична дама, хем нищо не струва. После снимката се увеличава, готвят се фалшиви лични карти с истинските фотографии и немалка част от успелите да избягат отървават кожата именно заради наличието на такава карта. И това е само един от най-известните примери.
 
3. По същото време Франция, която е окупирана, се занимава с производството на исторически филми. Както се досещаш, не се правят филми за Гестапо, а за великите кралски особи. Дворци, карети, балове, дами, кавалери, галантност и галантин, само и само нищо за съвремието. Изкуството като чисти гащи с тантели на насран задник. Бягството от действителността на част от "интелектуалния елит" на нацията, докато другата част се надига от болничната койка в Канада и отива да лети в разузнаването въпреки изричната забрана да го прави.

4. Което ни води до колаборационизма и неговите последствия, като остриганите дамски глави на дамите, които били в по-близки връзки с окупаторите. Лишаването от космения покров не давало възможност на дамата да "изчезне" от погледа на съседи и роднини, било нещо като временно клеймо. И именно върху дамското излъчване, което и било основа на близките връзки. Така "коафираните" дами бил посмешище за околните, а именно на феминистките, които не се продавали за парче хляб и така.

5. Което ни води обратно в света на комиксите, където по древни религиозни обичаи обилното окосмяване се приема за знак на сила (цитат за Самсон и Далила) или доброволното лишаване от него се приема за почитание към боговете и спазване на обещание (косите на Вероника, мит и съзвездие). Във всички култови комикси имаме поне по една дама със съответната прическа, която гарантира нейния статус - от школската панделка на Матилда във Фастъчетата до синьото нещо на главата на Марж Симпсън.

6. Което идва на ни каже, че комиксите затвърдяват стереотипите - което и беше задача на проекта.

Така де, ама колко сме такива, дето го можем да го минем по тази Мьобиусова лента.  :smokin:


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил

Не че имам нещо против Гринго и Жижи, но са типични десни. Нормално десни де, не крайнодесни. Крайнодесните май също са за солидарността и социалното равенство, но изключват решително големи групи от мечтания си рай.
Не знаех, че да припомняш факти от не чак толкова отдавнашното светло социалистическо минало ме характеризира като 'десен'.
Колко необективни могат да бъдат хората ... :m1731:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Прав си Гринго, а Джиджи не е лява, не е дясна а еуфорична. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Цитат на: Firmin
Имам съученик, впрочем, който така започна един сега мощен бизнес - с уважение към създаденото. Реновираше машини за тютюневата промишленост. На старите машини слагаше модерно управление, електроника, и ги продаваше. защото механичната част е непокътната - стомана и ковано желязо, няма чупене, няма разваляне. Докато започна сам да произвежда машини. Сега е сред лидерите на пазара, авторитет.

Ето такива хора заслужават да са богати, а не банкерската измет.

Не знаеш колко си прав, дори. Става дума за Димитър Янчев и жена му Славянка. Димитър беше отличник като ученик. Спортист. Алпинист. Каратист. Летец - авиошколата на ОСО. Парашутист. Парапланерист - по твойта част. Завърши с отличие Военно-въздушното - летец-изтребител на МиГ-21, мисля първи випуск, който завърши на него. Бизнесът започна, след като се уволни от ВВС,  като с един друг колега се катереха да ремонтират и боядисват заводски комини, алпинисти щото. После купуваха стари жилища и ги реновираха - основен ремонт, нови инсталации, всичко и ги продаваха. Докато започна и бизнеса им с машините за тютюневата. Айгер инженеринг е тяхна. Работи заедно с жена си и сина си, синовете си, всъщност, да са живи и здрави всички.

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=1&newsid=19594

 :way_to_go-1308:

Защо им направи такава антиреклама?
Твоя си работа?

Айгер Инженеринг Напишете мнение
1 2 3 4 53 точки от 317 мнения


https://bgrabotodatel.com/company/2402?__cf_chl_jschl_tk__=8d44da07997423d79d3412638255c0068ce59528-1575732397-0-AYRXI8O6g6sj1O14HaBT0aeLNlkUnHVAbiHKC6yLckryja96Y2rmR3tW_N-WkESAXGBUsm2Jij-Wik862VgJG0DGtvybo0j6WkgE6zWi5U_7KNnC8J6VjP8i9BQYAL7vuWmSjtZm2GwZE3ry2p488ncElYMbh8iXa8bcJC3q4zkvVtrr5bCRhuOc-CanXXTL4wMLjAifqL9dELYKP7Ey1276XOwtOKVkzQATwGDMpRr9Rkjj-etmT3BIesJ6MGODefRgKvD1QlvrDOEpGXKb7yE

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
AnonimusBG не трябва да се вързваме на Фирмин.
Той е от хората със специален талант и лопатка да настъпи ефекта е като от мотика. Щом му харесва защо да го лишаваме от блаженство. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Едит Пиаф получава Ордена на почетния легион за това, че носи в козметичната си чанта с двойно дъно фалшиви документи

Чай са! Едит Пиаф не беше ли обявена за колаборатаковата, стригана, къдрена  и забегнала от Франция? Чак пък ла резистонс!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За последно.
Не си ми интересен.
Колкото и да си мислиш че си велик.

Ще го преживея това, да не съм ти интересен. Със сигурност.  ???

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Едит Пиаф получава Ордена на почетния легион за това, че носи в козметичната си чанта с двойно дъно фалшиви документи

Чай са! Едит Пиаф не беше ли обявена за колаборатаковата, стригана, къдрена  и забегнала от Франция? Чак пък ла резистонс!
няма май такива факти в живота на Пиаф, кога се е случило това?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Едит Пиаф е сред най-известните люде в сферата на забавлението във Франция, после бързо превзема цяла Европа и Щатите. Отново противоречива е информацията за живота и в Париж по време на окупацията. След войната има обвинения за колаборация с немците, но тя казва, че е работила за Съпротивата - и тъй като наистина са налице такива данни, нещата се успокояват.

https://nbox.bg/component/k2/item/15973-edit-piaf-ne-sazhalyavam-za-nishto.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
За последно.
Не си ми интересен.
Колкото и да си мислиш че си велик.

Ще го преживея това, да не съм ти интересен. Със сигурност.  ???

Слава Богу.
Бях се притеснил.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
половината ми клас, по едно или по друго време, е работил за Янчеви

Автогол
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не знаех, че да припомняш факти от не чак толкова отдавнашното светло социалистическо минало ме характеризира като 'десен'.
Колко необективни могат да бъдат хората ... :m1731:

Ама не си ли? Извинявам се тогава. Понеже каза, че си питал и в стария форум кой днес живее по-зле от някога и съм запомнила, че Манрико непрекъснато питаше това.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
половината ми клас, по едно или по друго време, е работил за Янчеви

Автогол

Кое?  ??? Кое е автоголът, освен личните данни, в случая? Че съм ти писал за неща и личности, които са ми, да речем така, добре известни? Въпреки, че аз, например, за разлика от доста съученици и приятели, нито с тях, а още по-малко - за тях, не съм работил.  ???

AnonimusBG

  • Гост
Цитат на: Firmin
половината ми клас, по едно или по друго време, е работил за Янчеви

Автогол

Кое?  ??? Кое е автоголът, освен личните данни, в случая? Че съм ти писал за неща и личности, които са ми, да речем така, добре известни? Въпреки, че аз, например, за разлика от доста съученици и приятели, нито с тях, а още по-малко - за тях, не съм работил.  ???

Многоуважаеми господине.
Прочетете линка който съм ви дал по-горе и ако можете си го набутайте в многоуважаемата ваша тиква или глава. Изборът е ваш.
Би било добре след това да се свържете с вашите съученици и да разберете кой от тях колко е забогатял и работи ли все още в тази суперфирма.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Неуважаеми господине, направих глупостта да жертвам време от единствения си живот, та да прочета писаното в онзи форум.

Видно от стила и повтарящите се типични грешки при писане, твърде ограничен брой тролове го пълни с простотиите си. Част от тях или изритани некадърници, с лични хейтърски мотиви, или пък платени от конкуренцията. Твърде съм далеч от мисълта, че там всичко е цветя и рози, а и въобще не ми е работа какво е. Никой не е заловен в капан и заведен там насила. Напротив.

Факт са резултатите - фирмата произвежда и продава в цял свят. Те се обясняват, в повечето случаи, с факта, че ключови, опитни и висококвалифицирани служители работят усилено - според троловете, щото са зомбита. Дали? В този глад на кадри, трудно ми е да повярвам как служители от това ниво робуват там. Колкото до Янчеви - да, фирмата е семейна. Създали са я, собственици са. Капиталисти. Имат си и някои "странности". Що? Вие какво очаквате? Певци в църковния хор?

Общо взето, въпрос и на нагласа е. Работил съм за капиталисти, в производството и не само. Да не се заричам, но не мисля да повторя. Като държавен служител, дори да бъда експлоатиран по някакъв начин или пък да не съм възнаграден в необходимата степен, което ми е отнето или не ми е дадено - остава за държавата. Това е за мен съвсем приемливо. Честният частник, жив и здрав - да се оправя без мен.  ???

п.п. Пропуснах. Не че е важно, ама пък ... Та, въпросния форум можеш да си го набуташ в ... Не, не в тиквата. В по-тъмно място.  ???
« Последна редакция: Декември 07, 2019, 21:43:31 от Firmin »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Честният частник, жив и здрав - да се оправя без мен.  ???

Малко признание.
Quote (selected)
Аз не мога да създавам, мога само да преразпределям това което честният частник и неговите служители произведат!
Е, пак е нещо до сега и това го нямаше.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Честният частник, жив и здрав - да се оправя без мен.  ???

Малко признание.
Quote (selected)
Аз не мога да създавам, мога само да преразпределям това което честният частник и неговите служители произведат!
Е, пак е нещо до сега и това го нямаше.

Амиии ... не точно. Доста време и сили в този ми живот отидоха, а понякога и още отиват, в това да не позволя на разни "честни частници", под предлог, че създават нещо, всъщност да преразпределят, като си заделят. От общото. Обществени поръчки, концесии, приватизация, еврофондове ... Такива едни неща. И, уви, в повечето случаи, баш тези, де имат синки на гърдите да се фраскат как са честни частници, които ми изкарват заплатата с пот на чело, се оказват банални крадци. Разбойници, направо. Как да не им се радваш! ???

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Доста време и сили в този ми живот отидоха, а понякога и още отиват, в това да не позволя
на разни "честни частници", под предлог, че създават нещо, всъщност да (крадат - бел. ред.)

Аз се питам дали си успял да им попречиш на краденето, и ако си успял,
как за толкова време не са те изхвърлили от системата, че и по-лошо  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Firmin
Доста време и сили в този ми живот отидоха, а понякога и още отиват, в това да не позволя
на разни "честни частници", под предлог, че създават нещо, всъщност да (крадат - бел. ред.)

Аз се питам дали си успял да им попречиш на краденето, и ако си успял,
как за толкова време не са те изхвърлили от системата, че и по-лошо  :icon_idea:

умрете си за клюки и пикантерии.

е кво очакваш който и да е човек да ти каже в един форум - вероятно да ти направи експертен анализ на предотвратена далавера, включително и как може да се направи тая далавера. тва с имена на живи участници, които, ако прочетат нещо подобно, могат веднага да пуснат дело за клевета. дори и евентуално историята да е напълно истинска.

ми или го приемаш на доверие, или не. ако изобщо е толко важно.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Nor1
Аз се питам дали си успял да им попречиш на краденето, и ако си успял,
как за толкова време не са те изхвърлили от системата, че и по-лошо  :icon_idea:
умрете си за клюки и пикантерии
тва с имена на живи участници
ми или го приемаш на доверие, или не. ако изобщо е толко важно.

Интересно къде видя клюки и пикантерии  :m1731: Че даже и имена на живи участници  :m1731:
И ДА, важно е! :icon_idea:
Точно това е най-важното - да бъдат спрени, хванати и наказани крадците и вредителите,
при това още на етап планиране на кражбата  :icon_idea:

Преди 30 г. приехме едни неща на доверие, преди 20 г. други, преди 10 г. - трети.
Сега май вече на никого за нищо не хващаме вяра и това много дразни тия, дето пак се опитват да ни пробутат разни ... нечитави неща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Писна ми от г-н Фирмин.
За пореден път изплю едно нищо с обратен ефект.
Вземи си малко отпуска и не се закачай с батковците.
Опитвах се да се абстрахирам от умните му глупости, но то не се търпи.
Айде чао засега.
Да видим колко ще изтърпя този път.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Амиии ... не точно. Доста време и сили в този ми живот отидоха, а понякога и още отиват, в това да не позволя на разни "честни частници", под предлог, че създават нещо, всъщност да преразпределят, като си заделят. От общото. Обществени поръчки, концесии, приватизация, еврофондове ... Такива едни неща. И, уви, в повечето случаи, баш тези, де имат синки на гърдите да се фраскат как са честни частници, които ми изкарват заплатата с пот на чело, се оказват банални крадци. Разбойници, направо. Как да не им се радваш! ???
Всеки е осъден да гледа от своята камбанария.
От моята нещата изглеждат точно по обратния начин. Държавни служители зинали уста да изсмучат соковете на държавни поръчки, че и на малкото работещи.
Частният интерес и при социализма е в конфликт с общото.
Сега обаче е доста по-гадно даже държавният интерес минава първо през цедката на чиновническият "личен интерес", после ако остане нещо в бюджета.
Ако и там остане нещо отива при господарите отвъд локвата.
Колкото до синките по гърдите прегледай новините и виж кой се тупа, вярно синки няма, то на такива охранени снаги трябва яка тояга да се получи нещо.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
От моята нещата изглеждат точно по обратния начин. Държавни служители зинали уста да изсмучат соковете на държавни поръчки, че и на малкото работещи.

Значи е време да преосмислиш гледната си точка. Най-баналната схема за ограбване на всички в тази държава е точно чрез обществените поръчки. Понеже държавата била лош стопанин търговете се "печелят" от "честни" частници в съучастие с актуалните "управляващи". Държавните чиновници и то само най-доверената и малка част от тях са само брънка от веригата, която източва държавния ресурс. Печелившите са две групи - елитът на управниците и разни "бизнесмени" :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
търговете се "печелят" от "честни" частници в съучастие с актуалните "управляващи".

Тия не бяха ли "слугите на народа".
Далеч съм от мисълта, че човекът гледащ ме намръщено зад гишето е големият корупционер.
Той също краде, но това което може, най вече от времето на хората на опашката.
ЕС е вреден за вашето здраве!