Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 15:48:58

Автор Тема: линията на Карман  (Прочетена 23211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #120 -: Юни 24, 2019, 19:58:33 »
Quote (selected)
Той, радиационният фонд и тук е бая висок, и си има име – тъпунгий, между простотий и подлеций стои в оная там таблица… Особено опасен и съвсем облъчващ.
https://e-vestnik.bg/30581/al-yo-i-drugi-talasami-ot-radiatsionnia-fon/
Нооо сладко четово/плетиво, а бе на кой как му иде отвътре! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #121 -: Юни 24, 2019, 20:13:34 »
Quote (selected)
Колко областни града взехте със Станишев и Миков, а?

Кой пита? Александър Македонски, невям? Ти колко града превзе, казваш? Пръв си бил горе, на стените, а? Или долу, при вратите пръв си натиснал?  :t0328:. А вземи пак кемането да ми поскрибуцаш за БКП.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 20:41:41 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23731
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #122 -: Юни 24, 2019, 20:16:09 »
Quote (selected)
Колко областни града взехте със Станишев и Миков, а?

Кой пита? Александър Македонски, невям? Ти колко града превзе, казваш? Пръв си бил горе, на стените, а? Или долу, при вратите пръв си натиснал?  :t0328:. А вземи пак кемането да ми поскрибуцаш за БКП.
Да зададем въпроса по друг начин.
Колко областни града загубихте под вещото ръководство на Станишев и Миков.
Жокер!
Помощ от неприятел Бургас............
Ако и публиката/кибиците  помогнат.........
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 20:41:22 от Ной »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #123 -: Юни 24, 2019, 20:31:58 »
Кат споменахте друже Лилов се присетих че любимия ученик Пирински аха, аха да се пробва да седне в стола на Нинова.
Ма кво става с другия - паркетния ляф Яначко? Загуби се нейде....
 
Quote (selected)
А вземи пак кемането да ми поскрибуцаш за БКП.
По кротко, че колку годин стоите на раменете на Бае ви Тодар.
Без него сте къде АБВ.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 20:35:43 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #124 -: Юни 24, 2019, 21:07:22 »
Quote (selected)
П.П. Под "бежанци" се имат предвид ислямските нашественици. Защо са вманиачени по ИК, всички знаем.
кви ислямски нашественици?
Броят на ислямските нашественици у нас е нула и продължава да спада.
И кой е фманиачен по ИК, тоа който денонощно я коментира или тоя, на когото документът не му праи никакво фпечатление?
И защо слет като фсички знаете тези очевидно неверни неща, не се стремите да се коригирате?
Броят на ислямските нашественици в Европа е десетки милиони, повечето от тях 2-ро и 3-то поколение. С гражданства на европ. д-ви, закотвени, неизгоняеми.
Към тях постоянно добавяни нови такива, за опресняване на духа на Хиджра.

По ИК са вманиачени тези боклуци, които обявяват яростно, че никога няма да простят на попречилите им да я наложат като закон в европ. д-ви.

И понеже и вие знаете това, въпросът е защо лицемерите и си въобразявате, че можете да ни излъжете.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 21:11:17 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #125 -: Юни 25, 2019, 09:09:43 »
Интересна статия на Петьо Цеков в "СЕГА".
Опозицията достигна линията на Карман

Интересен смисъл, вложен във фразата "интересна статия" ...  :m1708:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #126 -: Юни 25, 2019, 09:52:08 »
Quote (selected)
И понеже и вие знаете това, въпросът е защо лицемерите и си въобразявате, че можете да ни излъжете.
Вас фсеки може да ви излъже. И го прави.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #127 -: Юни 25, 2019, 10:10:49 »
Интересна статия на Петьо Цеков в "СЕГА".
Опозицията достигна линията на Карман

Интересен смисъл, вложен във фразата "интересна статия" ...  :m1708:
Щом е събрала над 125 коментара, значи е предизвикала интерес. Макар и не с това, което ми бе на мен интересна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #128 -: Юни 25, 2019, 10:44:27 »
А вземи пак кемането да ми поскрибуцаш за БКП.

Ренегатите много ги боли като им припомниш за бившата им партия. От която се срамуват, но не могат да се отрекат публично, защото електоратът им ще ги изостави на милостта на лесбийките и гейовете. Остава им само нощно време да сънуват кошмари как са лицемерили като са писали мотиви за встъпване и как са лъготили за тях поръчителите им.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #129 -: Юни 25, 2019, 11:07:08 »
Интересна статия на Петьо Цеков в "СЕГА".
Опозицията достигна линията на Карман

Интересен смисъл, вложен във фразата "интересна статия" ...  :m1708:
Щом е събрала над 125 коментара, значи е предизвикала интерес. Макар и не с това, с което ми бе на мен интересна.

И на мен. Щото аз точно тва имах НАпредвид.  :way_to_go-1308:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #130 -: Юни 25, 2019, 11:59:18 »
Quote (selected)
Ренегатите много ги боли като им припомниш за бившата им партия. От която се срамуват, но не могат да се отрекат публично, защото електоратът им ще ги изостави на милостта на лесбийките и гейовете. Остава им само нощно време да сънуват кошмари как са лицемерили като са писали мотиви за встъпване и как са лъготили за тях поръчителите им.

О, не. Жалкият ренегат си ти. Вместо да ми гъгнеш за лесбийки и гейове, вземи си припомни ТИ с какви мотиви си влизал в БКП и какво от тях си доказал с делата си. Ако БСП е предала "бившата им партия", то къде е твоята, непредадената от теб? Ти какво направи за 30 години да я опазиш или възродиш, като не си я опазил навремето? До кое достигна в политическото си обществено развитие? До титаничната борба с лесбийките и гейовете, с която да се оправдаеш пред себе си и да държиш фрустрацията си в граници, които да ти позволят да не се гръмнеш? Или лесно ти беше да ръсиш клиширани тъпни в стил късната АОНСУ , докато чл.1 бе в сила, аплодирайки Живков. Но когато дойдоха истинските изпитания за идеи и дела, показа се колко некадърни, негодни и невежи сте всъщност. Безполезни. Безплодни. В буркан отгледани спаружени хибриди на късния соц. А моето поколение, в глупостта си, още дълго, по инерция, ви имаше доверие, че нещо знаете, че нещо разбирате и че нещо можете. И ви следваше. Е, видя се. Я вземи, та се скрий, отпадък жалък на историята. :peeing-2085: И гледай, пътем, да не срещнеш поръчителите си. Впрочем, да не ти пука - и да си имал срам някакъв някога, ама едва ли, загубил си го отдавна. Лесбийки и гейове ... Жалък нещастник. Комунист? И една клетка жива от комунист няма в тебе. И никога не е имало. Иначе нямаше да сме на този хал днес. 30 години имаше на разположение да разправяш спомени на "пионерчета" за славното си БКП минало. Е, къде са днес младите комунисти, които си възпитал, комсомолците? Къде се червените им знамена? На кой площад, на кой връх, на кой комин заводски се веят гордо и непокорно? Не, драги. Няма такива. Ялов си да ги създадеш. Ама ти си глей лесбийките и гейовете, те са ти виновни, че си негоден.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #131 -: Юни 25, 2019, 12:02:56 »
Quote (selected)
От която се срамуват, но не могат да се отрекат публично, защото електоратът им ще ги изостави на милостта на лесбийките и гейовете.

те немат милост. Ще ви заколят докато спите. Аз затва спя с ено отворено око, за да не ме заколят.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #132 -: Юни 25, 2019, 12:07:01 »
Quote (selected)
От която се срамуват, но не могат да се отрекат публично, защото електоратът им ще ги изостави на милостта на лесбийките и гейовете.

те немат милост. Ще ви заколят докато спите. Аз затва спя с ено отворено око, за да не ме заколят.

Шимейлите са най-безмилостни!

Positano 20 siege by the shemale army ще стане локален хит.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #133 -: Юни 25, 2019, 12:45:24 »
Ти какво направи за 30 години да я опазиш или възродиш,

Е, не можах да я опазя от либералните хлебарки. И не ти ли миришат краката, за да ми даваш сополиви либерални оценки какъв комунист съм бил или какъв съм. Какъвто-такъвто! Във всеки случай не като тебе. Не съм ренегат, не съм си продал партията на Сорос. Борил се бил! Бориш се за правата на гейовете и срещу председателя си. Ама за ренегатите какво е един председател, бил той късния Живков или ранната Корни. Важното е да се "модерен ляв".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #134 -: Юни 25, 2019, 13:17:22 »
Ти какво направи за 30 години да я опазиш или възродиш,

Е, не можах да я опазя от либералните хлебарки. И не ти ли миришат краката, за да ми даваш сополиви либерални оценки какъв комунист съм бил или какъв съм. Какъвто-такъвто! Във всеки случай не като тебе. Не съм ренегат, не съм си продал партията на Сорос. Борил се бил! Бориш се за правата на гейовете и срещу председателя си. Ама за ренегатите какво е един председател, бил той късния Живков или ранната Корни. Важното е да се "модерен ляв".

Не, не ми миришат краката, щом ти е важно. В армията си научих урока - краката да са сухи. Тези, с мокрите крака, шляпаха зад строя по чехли, заради разядени от гъбичките стъпала. И не, не съм си продал партията на Сорос. Не мисля и че кой да е друг я е продал. Честно казано, не мисля и че Сорос въобще е отправял оферта за това. Тъпните за Сорос са изцяло в твоя и на такива като теб арсенал. Те го въздигнаха до неподозирани, сигурен съм, и за него висоти.

За другото си прав - бих се борил за правата на гейовете и срещу председателя си, както и срещу всякой друг убеден или ситуативен хомофоб. Какво е да си председател го пише в Устава.

И, накрая, пак си прав. Да съм модерен и ляв ми е важно. Толкова важно, че, както имах повод да отбележа и преди, левите демократи либерали от Ню Йорк или Чикаго ми се видят по-леви и по-модерни, с това и по-близки, от разни otvrat-ни фашизоидни рудименти с леви претенции, през две преки ако ще да били.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #135 -: Юни 25, 2019, 13:25:14 »
реакцията никога не е лява.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #136 -: Юни 25, 2019, 13:27:53 »
... и за да не скучаеш, да си имаш занимавка по-съдържателна и полезна от това да се дърлиш с Firmin, ето ти две неща за размисъл и коментар (може и да ти харесат):

За загрявка, нещо от уважавания и харесван от мен проф. Проданов:
https://pogled.info/avtorski/Vasil-Prodanov/nyu-iork-taims-publikuva-nov-komunisticheski-manifest.105949

... а после, за десерт и житейска подслада, и нещо от "обичания" и "уважаван" от теб Сорос:
http://epicenter.bg/article/Amerikanski-miliarderi-nachelo-sas-Soros-prizovavat-za-po-visoki-danatsi-za-svrahbogatite-/186475/7/0

 8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #137 -: Юни 25, 2019, 13:45:14 »
Фирмин, вие няма ли да си избирате ново/старо ръководство по всички нива? Щото започна навсякъде вече :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #138 -: Юни 25, 2019, 13:51:47 »
Фирмин, вие няма ли да си избирате ново/старо ръководство по всички нива? Щото започна навсякъде вече :nuts:

Ти мя оцъкляш, чадо! Как тъй ще е започнало! Не знам за решение за пълен цикъл отчети и избори в цялата партия. Мъ то и аз кво ли знам ... Хич ся не грижи Позитано за мойто знание. Я виж там, имаш връзки, намери доклада на Жаблянов пред Конгреса, че нещо не бързат да ни го сведат върховете партийни.  :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #139 -: Юни 25, 2019, 13:56:44 »
Я виж там, имаш връзки, намери доклада на Жаблянов пред Конгреса, че нещо не бързат да ни го сведат върховете партийни.  :image008:
ей ти го доклада, кайли стайл: https://www.youtube.com/watch?v=5JBGLtSp4YY
приятно слушане

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #140 -: Юни 25, 2019, 14:09:47 »
Какво значи връзки!? Ние ще избираме, та реших, че така ще е навсякъде..трябва да се обновяват списъци и съдържание на ППО-та, все пак. Иначе, страда представителството. Имам предвид приноса, ако щеш и на гласове, например. И присъствието в НС, също. Никой не бива да го е страх от членовете на Партията му :D
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 14:11:50 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #141 -: Юни 25, 2019, 14:18:20 »
Quote (selected)
Мандатът на председателите на ОбС, РС, ГС, ОблС на БСПи на ОбКК, РКК, ГКК, ОПКК на БСП може да бъде прекратен предсрочно с решение на органа, който ги е избрал, или по решение на НС на БСП за насрочване на заседание на съответния орган или предсрочен цикъл отчети и избори

Чл.18, ал.7 на Устава на БСП. Не знам за такова/такива решения на НС. Проверка на членството, писах тук наскоро, е необходима и належаща. Разбира се и на ниво ОПО. То няма как да е иначе. Но и за такова решение не знам. Вероятно е някое старо, неизпълнено, забавено, забравено. Кой да знай.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #142 -: Юни 25, 2019, 14:42:47 »
Quote (selected)
приятно слушане

Предпочитах ... четене, че съм по-скоро от четящите, нежели от слушащите - така съм свикнал, да си водя и бележки. Но, независимо от това, благодаря за линка. Възползвах се.

Докладът е добър. Личното обръщение на Жаблянов, в края на доклада - също, макар и да е, предполагам, натежало на слушателите. Въпросът е какво ще произтече от всичко това. Ако я караме, както сме я карали, ще я докараме докъдето сме я докарали. В това не бива да има съмнение. Без промяна промяна няма и няма как да има. Е, да видим кой каква поука си е извлякъл и доколко е способен да се промени. Пътят към успеха си е все така скрит и към днешна дата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #143 -: Юни 25, 2019, 14:48:10 »
какво ще произтече - разни жълтурести медии бяха блъвнали, че жаблянов вече не е член на иб. бил изгонен. не съм прочел нито потвърждение, нито отричане, даже и "без коментар" не съм. така че засега това е клюка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #144 -: Юни 25, 2019, 14:50:22 »
иначе и аз предпочитам четене, най-малкото щото този едночасов клип ще го обработя като текст за не повече от 15 мин. айде 20 да са. ама останалите два-три пъти по толкоз са си чисто загубено време.

но не намерих пълния доклад, само извадки по разни сайтове.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #145 -: Юни 25, 2019, 14:59:58 »
Quote (selected)
разни жълтурести медии бяха блъвнали, че жаблянов вече не е член на иб. бил изгонен

Това няма и не може да има каквато и да е връзка с доклада. Докладът е колективно "умотворение", прието с консенсус, на твърде разнообразна в състава си, а така също и немалка в броя си група членове на НС.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #146 -: Юни 25, 2019, 18:30:15 »
..... нещо от уважавания и харесван от мен проф. Проданов:
https://pogled.info/avtorski/Vasil-Prodanov/nyu-iork-taims-publikuva-nov-komunisticheski-manifest.105949
Четох го това в гласовете. Много несериозно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #147 -: Юни 25, 2019, 19:35:33 »
Виждам, че тук отново се е разгорял ожесточен диспут за неща, които вече бяха казани в над 2,000 коментара в темата „Социологията” – е, може би не във всичките, де …  :D

Диспут между защитниците на сегашното ръководство на БСП /включая и мен, без да имам нищо общо с това!/, от една страна, и т.нар. „вътрешна партийна опозиция”, от друга.

Което ме наведе на мисълта да направя съпоставка между спечелилата опозиция на онзиденшните избори в Истанбул, подкрепена солидно от кюрдите като външна опозиция, които допринесоха основно за тази огромна победа, и споменатата по–горе „вътрешна опозиция” в БСП, която бе основна причина да се запази и този път съотношението на политическите сили в България – с една дума, на СТАТУКВОТО!!!  :too_happy-1067:
 
Затова ще препостна тук разговор м/у Джузепе и мен по тоа въпрос от темата „Трети път майка и баща”:

Джузепе:
Quote (selected)
Друго показателно – кюрдите, може би най–крайните противници на Ердоган, се отказват от свой кандидат, за да може да спечели опозиционния кандидат и го подкрепят!
Как да тълкуваме и двата факта, сравнявайки ги с резултати и мурафети в БГ?!?

Джиджи:
Quote (selected)
В случая ти говориш за партийната опозиция в рамките на турската държава.

А в нашия случай можеш да търсиш вътрешната опозиция в рамките на ена партия, заради която се запази статуквото в нашата държава. 

Ест такая малнькая разница, n'est-ce pas
:t0103:



« Последна редакция: Юни 25, 2019, 19:50:34 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #148 -: Юни 25, 2019, 19:45:00 »
Джиджи,
там имах предвид, че наглед нямащи нищо общо формации, започват да си сътрудничат в името на това, на "султана" да му се свият перките и въпреки полицейщината в Турция, хората намират начин да се солидаризират за спиране на най-голямото зло, излизат, гласуват и побеждават.
Тук - неккви низвергнати състезатели са готови да изядат неудобните им на тях и по този начин се поставят в услуга на нашичкия султан, какво да говорим повече и за тях и за гъбарите.
Когато фактите говорят, само гьонсуратите не мълчат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #149 -: Юни 25, 2019, 19:54:18 »
Ми нали и аз казвам по–горе същото това, може би не със същите думи!!! :ive_got_it-1379:

Данбиданеестаналоясно.  :sad-3295:
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 19:56:19 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #150 -: Юни 25, 2019, 22:10:08 »
бих се борил за правата на гейовете ... срещу всякой друг

Ето ги целите фирминови страст, цел и смисъл на живота.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.