Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 23:04:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 565521 пъти)

Imko1, kаily и 161 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15240 -: Април 11, 2024, 21:17:23 »
Quote (selected)
щом до този момент са си траели.
Май излиза от последните екшъни, че не са си траели, а активно са участвали.
И сега участват активно - хората на едната мафия, срещу другата.
Мнооого има да се реже там, мноооого!
Имам чувството и че малцина са останали "баламите", които не са мазали филията с черен хайвер.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15241 -: Април 11, 2024, 22:09:09 »
Quote (selected)
При подадените гласове резултатите биха били следните:
ГЕРБ-СДС биха взели 27,4%,
ПП-ДБ – 17,9%,
ДПС – 15,2%,
"Възраждане" – 14,9%,
БСП – 10,5%,
ИТН – 5,2%.

Останалите гласове остават за други по-малки формации.
Декларативната сигурност на гласуване е ниска - 37,4%.
Това от Епицентър.
Ще опитам малко сметки.
Ако това остане верно, а то ми изглежда че ще е, то:
Първи извод - определено гласуват само твърдите ядра. Гъбарите отново са около 60%. Дори да сменим броя на всички избиратели с реалния - то едва ли избирателната активност ще скочи до 50%.
Втори извод - твърдите ядра избират следния брой депутати в случая за тези партии:
ГЕРБ-СДС биха взели 66 депутата
ПП-ДБ – 43
ДПС – 36
"Възраждане" – 36
БСП – 25
ИТН – 12
Или общо 218 депутата. Останалите 22 им ги подаряват пропорционално разни правещи се на интересни особи.
Трети извод-
Само при 20% по висока избирателна активност, при която е почти сигурно, че едва ли гласовете ще отидат при горните партии - те така и така вече са обрали гласовете на симпатизантите си, то депутатите на трите досега управляващи партии, вместо 145, ще паднат до около 117. Смятам грубо и на ум.
Е?
Народе????
Ако не промяна, то поне не става ли непосилна задачата на Галя?
И още един въпрос - кого щели сме били да легитимираме?
И още един - нямало смисъл от гласуване ли?!

начи дай малко корекция на сметките. отваряш ексел или либре офис калк /с него не съм работил от не знам от кога, като инсталирах фрийофис на нашите на лаптопа и повече либре, апачи и прочие не съм пипал/.

пишеш в колона а процентовете, и най-отдолу им правиш аутосума. излиза 88.4

после в съседната колонка пишеш =, кликаш на а1, сиреч на процента на гербавите, после пишеш /, кликаш на сумата 88.4, натискаш f4, че да стане с доларчета отпреде, сиреч $a$7, и после дописваш *240. и получаваш броя депутати.

копираш надолу и си готов.

между другото, това е от галъп. щото там в епицентъра и маркет линкс са се изявили. при тях е соншонжмо, докато при галъп малко от малко са тръгнали нанякъде, в смисъл че герб + ппдб + дпс вече е по-малко от 160.

като цяло е мижи да те лажем, тука ченгеджийниците не са хванати, ето:
Quote (selected)
Изследването е проведено за БНТ между 28 март и 5 април 2024 г. сред 805 души по метода „лице в лице“ с таблети. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното стандартно отклонение е ±3.5% при 50-процентните дялове. 1% от цялата извадка е равен на около 54 хиляди души.

https://www.gallup-international.bg/48325/bnt-electoral-snapshot/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15243 -: Април 11, 2024, 22:46:04 »
Еретикът Асен Василев беше изгонен от „Александър Невски“ с викове: Вън, блуднице ниедна
Сигурно е отишъл човекът да запали една свещ за Бог да прости държавата, като знае какви са ги сътворили, пък и тези преди неговата шайка.
А според мен мястото на грешниците е точно в храма, стига да искат да се покаят и намерят път, не от лицемерие.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15244 -: Април 11, 2024, 23:31:49 »
Quote (selected)
Главы МИД Франции и Германии сообщили об учреждении обновленной Антанты для борьбы с Россией. Франция и Великобритания объединили усилия для нанесения России военного поражения на Украине. Победа России на Украине поставит крест на надеждах Франции и Великобритании получить контроль над ЕС после ухода из Европы американских военных.


https://www.telegraph.co.uk/news/2024/04/07/world-is-safer-for-a-renewed-entente/
Антанта обаче против Русия...
Тия или съвсем се смахнаха, или разчитат на срутеното от тях самите образование на поданиците на, кхъ-кхъ, обединения (или колективния беше?) Запад.
 Баси Запад-налите.
И кой ли този път ще е третият - официален - Антант-ьор, който възнамерява храбро да нашамари Русия?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15245 -: Април 11, 2024, 23:45:53 »
Quote (selected)
Главы МИД Франции и Германии сообщили об учреждении обновленной Антанты для борьбы с Россией. Франция и Великобритания объединили усилия для нанесения России военного поражения на Украине. Победа России на Украине поставит крест на надеждах Франции и Великобритании получить контроль над ЕС после ухода из Европы американских военных.


https://www.telegraph.co.uk/news/2024/04/07/world-is-safer-for-a-renewed-entente/
Антанта обаче против Русия...
Тия или съвсем се смахнаха, или разчитат на срутеното от тях самите образование на поданиците на, кхъ-кхъ, обединения (или колективния беше?) Запад.
 Баси Запад-налите.
И кой ли този път ще е третият - официален - Антант-ьор, който възнамерява храбро да нашамари Русия?

Ами албионците ще му смъкнат напальонките на галският петел. Той сигурно си мисли че ще кукурига най силно в дуета. Де Гол се обръща в гроба.

"Франция впервые передаст авианосец под командование НАТО"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15246 -: Април 12, 2024, 00:00:04 »
Мани, мани. Аз особено се впечатлих от:

These are once again dark days. Russia’s war of aggression in Ukraine... is having a profound impact on European and Euro-Atlantic security

Излиза, че дивашкият укрофашизъм  и онуй, дето междувременно го спретнаха избраните в Газа, не са dark и agression, а светлина и благодат. И работят за European and Euro-Atlantic security.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15247 -: Април 12, 2024, 00:04:49 »
Западните лидери са откачили, макарона ептен, някъде четох, че и той пробутал уруспията за поста навремето, не знам вярно ли е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15248 -: Април 12, 2024, 00:42:24 »
Западните лидери са откачили, макарона ептен, някъде четох, че и той пробутал уруспията за поста навремето, не знам вярно ли е.

Вярно е. Меркел не беше  щастлива с Манфред Вебер, който трябваше да стане шеф и тогава дойде Макрон, като специалист по зрели жени  :surr:. Така имаме това което имаме.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15249 -: Април 12, 2024, 05:11:19 »
Цитат на: Фют
Така имаме това което имаме ...
... като такова. (По Цв.Цв.)  :0005:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15250 -: Април 12, 2024, 12:17:36 »
като цяло е мижи да те лажем, тука ченгеджийниците не са хванати, ето:
Точно така! Както винаги, до изборите ще ни заливат с платени от когото трябва цоциологически "проучвания" с цел отказване от гласуване. Не бива да им се вярва!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15251 -: Април 12, 2024, 15:28:27 »
Dmytro Kuleba
@DmytroKuleba
Congratulations to Stefan Dimitrov on his appointment as Bulgaria’s Foreign Minister. We value our partnership with Bulgaria and look forward to advancing our cooperation for the sake of security and prosperity for both our nations, the Black Sea region, and beyond.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15252 -: Април 12, 2024, 17:37:03 »
Мъдростта на вековете:

"Който пачки вади, от пачки умира"
Бойко Борисов
 :too_funny-1052:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15253 -: Април 12, 2024, 18:01:46 »
Quote (selected)
ГЕРБ прибра цялата печалба от сглобката
Борисов е на път да вземе реванш, след като с Пеевски успешно "сготвиха" ПП-ДБ
https://www.segabg.com/category-observer/gerb-pribra-cyalata-pechalba-sglobkata
Идат избори, няма лошо.
Лошото е че следващо редовно правителство ще е възможно само със "супер сглобка" - ГЕРБСДС + ДПС + ППДБ.
Като последните няма да получат никаква власт, ще име е позволено само да подкрепят "евроатлантическо" правителство баредено от Баце и Шиши.
Не я виждам тая работа = плъха денков в миша дупка, Кирепарапето не по-висок от кетотортите на Линда, буля Асена с престилка да пере и готви на Спецов, а Лена... ех Лена...
П.П. Хаитянския вуду магесник ще си направи сам кукла и сам ще се намушка до смърт. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15254 -: Април 12, 2024, 18:55:06 »
Quote (selected)
Гръцката национална електрическа компания придобива фотоволтаици в България
...
Споразумението се отнася до около 90 фотоволтаични парка в Италия (503 мегавата), Румъния (516 мегавата), България (500 мегавата) и Хърватия (445 мегавата), които се намират в различни етапи на развитие, съобщи гръцката държавна телевизия ЕРТ, цитирана от БТА.
https://manager.bg/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/grackata-nacionalna-elektricheska-kompania-ste-pridobie-fotovoltaici-v-balgaria-italia-harvatia-i-rumania
По някаква "странна" причина византийците не искат да си изкоренят маслиновите насаждения и да насадят фотоволтаици вместо тях, но "щедро" дават такава възможност на други.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15255 -: Април 12, 2024, 20:16:46 »
Quote (selected)
НОВА ПАРТИЯ СЕ УСТРЕМИ КЪМ РУСОФИЛСКИЯ ВОТ, НАЧЕЛО С ИВЕЛИН МИХАЙЛОВ И НИКОЛАЙ МАРКОВ
...
Поредна новосъздадена партия ще се бори за дял от проруските и антиевропейски гласове в България на предстоящите национални и европейски избори на 9 юни.

Основателят на т.нар. "Исторически парк" Ивелин Михайлов обяви, че ще се кандидатира за ЕП заедно с бившия служител на НСО Николай Марков. Те ще се явят с подкрепата на партия “Величие”, основана през лятото на 2023 от хора около Михайлов.
https://boulevardbulgaria.bg/articles/ne-e-hubavo-no-samo-za-pred-publika-ivelin-mihaylov-i-polk-nikolay-markov-shte-se-yavyavat-na-evroizborite
Величаво Възраждане.
Упс!
Quote (selected)
Матей 7:16-18
Библия, ревизирано издание
16 По плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни или смокини от репеи?

17 Също така всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.

18 Не може добро дърво да дава лоши плодове или лошо дърво да дава добри плодове.

Може, може....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15256 -: Април 12, 2024, 20:31:55 »
"Полковникът" смята, че не бива да излизаме от NAziTO, защото нямаме армия.
Със сигурност знае, че нямаме армия именно заради членството си в NAziTO...
Със сигурност знае и че това, дето NAziTO уж щяло да ни пази, е мегаизмама!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15257 -: Април 12, 2024, 20:34:31 »
Ами... "полковник" от инфлуенсърската армия.
На мен Азис, че и Евгени Минчев са  ми по-симпатични, поне не лъжат и не мажат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15258 -: Април 12, 2024, 20:43:39 »
На мен Азис, че и Евгени Минчев са  ми по-симпатични, поне не лъжат и не мажат.

Като казват, внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне, някъде мернах интервю с Азис, искал да става министър на културата!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15259 -: Април 12, 2024, 20:48:15 »
Че какво му е на Азис?
Има повече принос в българската "култура," от повечето министри последните 30 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15260 -: Април 12, 2024, 21:23:47 »
Че какво му е на Азис?
Има повече принос в българската "култура," от повечето министри последните 30 години.

Знам, че имаш чувство за хумор.  ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15261 -: Април 12, 2024, 21:30:57 »
Азис е много интелигентен. Без ирония. Едно интервю съм му гледала преди години, съставих си мнение.
Не знам разправяла ли съм тук как преди две години една чисто бяла французойка, но определено не от аристократичните слоеве, като разбра, че съм българка, веднага каза - Азис.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15262 -: Април 12, 2024, 21:43:23 »
Азис е много интелигентен. Без ирония. Едно интервю съм му гледала преди години, съставих си мнение.
Не знам разправяла ли съм тук как преди две години една чисто бяла французойка, но определено не от аристократичните слоеве, като разбра, че съм българка, веднага каза - Азис.

О, Боже! "Много интелигентен"? Неграмотен, необразован...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15263 -: Април 12, 2024, 21:47:22 »
Не е ентелектуал, интелигентен е. Аз уважавам интелигентните хора.
Ентелектуалите са идиоти.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15264 -: Април 12, 2024, 21:54:58 »
Асен Василев е много по-интелигентен, него уважаваш ли?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15265 -: Април 12, 2024, 23:28:02 »
Откъде накъде да е интелигентен? Тъпо
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15266 -: Април 13, 2024, 02:16:59 »
Цитат на: Maximus II
Асен Василев е много по-интелигентен, него уважаваш ли?
Ти не се връзвай на тия приказки, че педалите били много умни  :too_funny-1052:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15267 -: Април 13, 2024, 08:48:55 »
опс
« Последна редакция: Април 13, 2024, 08:56:40 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15268 -: Април 13, 2024, 09:58:57 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15269 -: Април 13, 2024, 11:23:44 »
Проста задачка по аритметика: Преди последните избори за НС първансимеоновците са завишили процента на ПП-ДБ с 2,24% и за занижили процента ДПС с 0,45% и на "Възраждане" с 1,16%. Ако приемем, че "представителната" им извадка е същата като преди година и наложим тези корекции върху резултатите от последното им "проучване" (до 5-ти април, т.е. без отчитане на последните скандали!), получаваме:
  • ПП-ДБ: 17,9% − 2,24% = 15,66%
  • ДПС: 15,2 + 0,45% = 15,65%
  • "Възраждане": 14,9% + 1,16% = 16,06%
Несъмнено последните скандали ще се отразят отрицателно на ПП-ДБ и те ще изпаднат зад ДПС, така че (ако приемем данните на първансимеоновците за верни) подредбата ще бъде:
  • ГЕРБ
  • "Възраждане"
  • ДПС
  • ПП-ДБ
  • БСП
  • ИТН
Сиреч, спрямо положението отпреди година ПП-ДБ изпадат с 2 места надолу, а "Възраждане" и ДПС се изкачват с по 1 място нагоре. Само след 8 седмици ще видим дали ще стане така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15270 -: Април 13, 2024, 13:25:56 »
Quote (selected)
Полк. Невяна Митева бе назначена за зам.-министър на външните работи
https://glasove.com/novini/polk-nevyana-miteva-be-naznachena-za-zam-ministar-na-vanshnite-raboti
Полковник зам външен.
Правилно, ако е някоя цивилна гарга може да не разбере какво искат от НАТО.
То не че и полковника е полковник, ама поне ги разбира ПР работите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15271 -: Април 13, 2024, 13:49:30 »
Quote (selected)
Общо 40 000 метра сондажи за злато край София и Перник е планирала канадската „Велосити Минералс“
Въпреки че държавата е разрешила сондажи с обем 3 000 метра за злато и мед в Златуша, плановете на канадската компания „Велосити Минералс“ са много по-мащабни. Това става ясно от презентация до инвеститорите на компанията от март тази година.
https://glasove.com/na-fokus/obshto-40-000-metra-sondazhi-za-zlato-kray-sofiya-i-pernik-e-planirala-kanadskata-velositi-minerals
Естествено е да са поне 40 000 метра за терен от 194,3 кв. км., даже мисля че ще са повече.
Нивото на калинките в държавната администрация отдавна не е тайна.
3 000 метра са 30 сондажа по 100 метра. Това е допустимо само за водоизточници, петрол или газ.
За полезни изкопаеми сондажите са различни - ядкови, вади се ядка, измерват се различни концентрации от различните сондажи и се чертае 3D карта на полезните и безполезни скали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15272 -: Април 13, 2024, 14:45:43 »
Може да е свръх интелигентен, ама друг един голям роден авторитет - именно Луна, се изказала , че той не ставал за министър на културата. Иначе между Азис и Атанас Атанасов /оня, вечно нахиленият веселяк от перваза на прозореца/ бих предпочел Васко Цигането...
« Последна редакция: Април 13, 2024, 14:54:30 от Bacho Кольо »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15273 -: Април 13, 2024, 15:01:23 »
Иначе межд Азис и Атанас Атанасов /оня, вечно веселяк от пермаза на прозореца/ бих предпочел Васко Цигането...
И аз не виждам по-приемлив кандидат за минкулт от Азис. Пасва като ръкавица по мярка на държавата ни и имиджа и. Освен това може да пее и народът го харесва. Луна президент, ББ минпред, Азис минкулт. Другите вакантни длъжности за министри и първите им заместници се пускат на търг с явно наддаване. Аз по причина дълъг стаж и опит в своя си бранш смятам да подам оферта за зам на Милошев.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15274 -: Април 13, 2024, 16:06:07 »
Аз по причина дълъг стаж и опит в своя си бранш смятам да подам оферта за зам на Милошев.
Като гледам 30-годишния подбор, баш тези ти качества те правят неподходяща, само ще пречиш  :))) 

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15275 -: Април 13, 2024, 16:33:37 »
НОВА ПАРТИЯ СЕ УСТРЕМИ КЪМ РУСОФИЛСКИЯ ВОТ, НАЧЕЛО С ИВЕЛИН МИХАЙЛОВ И НИКОЛАЙ МАРКОВ
...
Поредна новосъздадена партия ще се бори за дял от проруските и антиевропейски гласове в България на предстоящите национални и европейски избори на 9 юни.

След толкова висене по студиата, купища недомлъвки, закани и всевъзможни пророчества, полковнико така куцо да реши интригата с името на отрочето  :t2618:
Какъв антиклимакс. Поне да беше РАЛО, че МЕЧ си имаме вече. Ама диригента и ветрения докато им обясниш за уреда, употребата му, съюза, па употребата му, то ще минат още пет врътки на изборните ротативки. И така д'Величие. Диригента нек' се сърди, че са го изпуснали в преброяването.
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15276 -: Април 13, 2024, 18:22:30 »
Аз по причина дълъг стаж и опит в своя си бранш смятам да подам оферта за зам на Милошев.
Като гледам 30-годишния подбор, баш тези ти качества те правят неподходяща, само ще пречиш  :)))
От С. Великова в днешното ''Политически некоректно'' - ''както е тръгнало, скоро всеки българин ще е бил министър поне веднъж.'' Ми...права е. Жалко, че Волгин ще липсва до изборите, тъй като ще бъде кандидат за евродепутат на ''Възраждане'' от варненската им листа. Той ми е много по-интересен за слушане, въпреки разминаването ни в част от възгледите.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15277 -: Април 13, 2024, 18:28:45 »
Това е половината болка.
Май и Карбовски ще е в листата, предполагам софийска квота.
Ама в друга повече "Величествена"  от  колкото родолюбива партия.
Quote (selected)
Карбовски пред БНР: Какво седи зад репликата "Който пачки вади - от пачки умира?"
https://www.lentata.com/karbovski-pred-bnr-kakvo-sedi-zad-replikata-koyto-pachki-vadi-ot-pachki-umira
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15278 -: Април 13, 2024, 18:43:31 »
Предизборната кампания може да не е почнала официално или да не приключила още старата, обаче пеерастката и тече нонстоп.
Quote (selected)
Война на преференции: Ще се избият ли ПП и ДБ вътре в листата за евродепутати?
https://glasove.com/intervyuta/voyna-na-preferentsii-shte-se-izbiyat-li-pp-i-db-vatre-v-listata-za-evrodeputati
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15279 -: Април 14, 2024, 01:32:19 »
Поне да беше РАЛО, че МЕЧ си имаме вече.

Българинът си гласува/не'гласува винаги за партия "Гребло". И все се чуди що все го боли глЪвЪтЪ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15280 -: Април 14, 2024, 09:46:27 »
Quote (selected)
САЩ изпращат тежка инспекция на база Граф Игнатиево заради F-16
Изтребителите може да бъдат разположени първоначално в друга държава, ако няма сертификат
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sasht-izprashtat-tezhka-inspekciya-na-baza-graf-ignatievo-zaradi-f-16
Ние може да не сме готови, но украинците със сигурност, ще си пазим самолетите там.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15282 -: Април 14, 2024, 21:08:52 »
За пореден път наблюдаваме двойните стандарти във външната политика на България
Цитат на: К. Тодоров
Терористичната израелска атака срещу иранското посолство в Дамаск беше подмината с пълно мълчание, докато закономерният и очакван ирански отговор към Израел беше незабавно осъден от МВнР в социалната мрежа Х в 3:46 посред нощ с позиция само на английски език. Това поражда следния логичен въпрос: къде точно е написана позицията, в българското външно министерство или в американското посолство?
Риторичен въпрос. "Българското" външно министерство е просто аватар на американското. "Българската" де юре "държава" е де факто филиал на Демократическата партия на САЩ.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15283 -: Април 15, 2024, 11:03:46 »
Цитат на: Maximus II
Асен Василев е много по-интелигентен, него уважаваш ли?
Ти не се връзвай на тия приказки, че педалите били много умни  :too_funny-1052:

Ааа, не си прав!
Quote (selected)
Готвачът-окултист заяви, че само естетите са хомосексуалисти, то било свързано със самата същност на естетизма.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15284 -: Април 15, 2024, 17:41:37 »
Quote (selected)
Христо Грозев: Страх ме е да се върна в България
У нас е пълно с полезни идиоти, готови да служат на Русия без пари
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/hristo-grozev-strah-me-e-da-se-vurna-bulgariya
Идиоти!
Остави че симпатизират на Русия, случва се да има "заблудени".
Обаче да го правят без пари вече е ужасно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15285 -: Април 15, 2024, 18:30:49 »
🤣 малееей, кви идиоти си подбират от  US службите. Всъщност ако не бяха идиоти, щяха да са русофили. Без пари.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15286 -: Април 15, 2024, 18:32:20 »
Quote (selected)
Българите с най-голямо доверие към Йончева, Станишев и Джамбазки сред настоящите евродепутати

Данните са от представително за пълнолетното население на страната проучване, проведено от СОВА ХАРИС по поръчка на Агенция «КРОСС» в периода 9 - В интересн 12 април 2024 г. сред 800 български граждани. Изследването е реализирано по метода на стандартизираното телефонно интервю.
https://glasove.com/novini/balgarite-s-nay-golyamo-doverie-kam-yoncheva-stanishev-i-dzhambazki-sred-nastoyashtite-evrodeputati
Харесвам такива статистически разЯдки.
В интерес на истината това са настоящите еродепутати които изобщо са известни на попула.
Естествено с нищо то евродепутатстването си, а от жълтите страници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15287 -: Април 15, 2024, 18:56:00 »
Quote (selected)
В България преди години бяха непрекъснато Макрон и редица европейски лидери. Сега ги гледаме само по телевизията, а преди премиерът на Китай стоя 4 дни, Меркел, Макрон и Тереза Мей бяха тук, британският премиер беше тук, разхождаха се по Моста на влюбените. Сега сме в тотална изолация. Хекимян сега може да ви разкаже, ако е в добро настроение, какво нещо се е случвало по медиите, докато ни съборят, възмути се Борисов.


Малоумно ли е всичко това сега, ние бяхме в чакалнята на Еврозоната, откачихме се от Румъния, а сега Румъния е много по-напред. Като влезеш сега в Русе са дупки, ями, тъмница, мръсотия. Сега пътят до Русе щеше да е готов, а три години сме спали, "Хемус", "Струма" щяха да са готови - а сега хем парите ги няма, хем нищо няма, само дългове има, отсече лидерът на ГЕРБ.
https://glasove.com/novini/boyko-borisov-mislya-da-vkarame-fandakova-na-parvo-myasto-kato-deputat-na-izborite
Веуик! :nuts:
Почвам да си мисля че учЕните не са прави, след ядрен взрив не само хлебарките ами и Той ще оцелее, че даже ще му е гот.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #15288 -: Април 15, 2024, 19:24:40 »
Обществено обсъждане на "Стратегията за детето 2024–2030"
Quote (selected)
Като потвърждение на изречените опасения за легализирането на опасни посегателства над психиката и личностното развитие на децата и ограничаването на правата на родителите Иван Вълков сподели и новината за правителствено решение от 4 април 2024 г. На едно от последните си заседания Министерският съвет под ръководството на Николай Денков и вероятно по предложение на министър Иванка Шалапатова е взело решение за реализиране на програма за ранно детско развитие, включваща ранно сексуално образование. Предвидените дейности са скандални и противоречащи на морала, а достъп до децата в образователните институции е даден и на НПО, което е силно притеснително.
Знаех си аз, че ША−ЛАПА−ТОВА е направила някаква мръсотия!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15289 -: Април 15, 2024, 20:45:25 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15290 -: Април 15, 2024, 20:46:48 »
Знаех си аз, че ША−ЛАПА−ТОВА е направила някаква мръсотия!

Ша го лапаме ние, стадото!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15291 -: Април 15, 2024, 21:04:02 »
Quote (selected)
Невидимата ръка на свободния пазар ще направи така, че енергетиката се развива, заяви Делян Добрев.
Формално е прав, инвестира се в печеливши дейности, ако цената на енергията намалява енергетиката няма да се развива.
Друг е въпросът колко е свободен пазара когато има дотации за изграждане на мощности и защитни цени за производителите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15292 -: Април 15, 2024, 21:14:05 »
"Невидимата ръка на пазара" до сега е докарвала само икономически кризи и войни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15293 -: Април 16, 2024, 01:59:55 »
Quote (selected)
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поиска привечер първа оставка в служебното правителство на Димитър Главчев, като насочи гнева си към външния министър Стефан Димитров:
"Ако Главчев не смени Стефан Димитров, няма да има никаква подкрепа! Ако иска да ме чуе, ако иска да се съобрази, после ще направя така, че да се съобрази".
Три часа по-късно Главчев чу Борисов и смени Стефан Димитров с Даниел Митов. :0005:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15294 -: Април 16, 2024, 09:19:03 »
Мутрата показа истинското си нагло "лице". Мисля, че сега Радев ще ги поизпоти, колкото е възможно. Не знам какво ще стане, ако не се съгласи. Че нищо е ясно, но как точно?  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15296 -: Април 16, 2024, 09:36:40 »
Quote (selected)
Не съм говорил с Данчето (Йорданка Фандъкова), но мисля на тези избори да я вкараме на първо място като депутат.
 Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който провежда среща с членове и симпатизанти в столичния район "Подуене". След думите му препълнената зала бурно аплодира него и Йорданка Фандъкова.
Сравни
Quote (selected)
Когато той свърши речта си, двамата дописници се ослушаха в слабите ръкопляскания и бързо записаха: „Бурни аплодисменти, които преминаха в овация…“ После размислиха и намериха, че „преминаха в овация…“ е май доста силничко. Московчанинът се реши и задраска „овация“. Маховик въздъхна и я остави.
  Сякаш времето е спряло. Сигурно защото "О, миг поспри, ти тъй си хубав."
« Последна редакция: Април 16, 2024, 09:53:21 от Пенчо бре »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15297 -: Април 16, 2024, 09:37:38 »

Главчев е добър човек.
Предполагам, още по-добър счетоводител.
Главчев има желание да го запомним като непартиен, независим служебен премиер.
Желание има. Гръбнак няма.
Главчев е едно  безгръбначно,  ГЕРБично същество

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15298 -: Април 16, 2024, 09:44:36 »
Главчевци не знаят какво е това "достойнство", не са им го преподавали! Като един Антошка са...
Quote (selected)
Дили - дили, трали - вали,
Это мы не проходили,
Это нам не задавали.
   

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15299 -: Април 16, 2024, 09:58:18 »
Когато той свърши речта си, двамата дописници се ослушаха в слабите ръкопляскания и бързо записаха: „Бурни аплодисменти, които преминаха в овация…“ После размислиха и намериха, че „преминаха в овация…“ е май доста силничко. Московчанинът се реши и задраска „овация“. Маховик въздъхна и я остави.
Цитирам дословно поставено в скоби след пасаж от реч на Хрушчов: (Бурни аплодисменти, преминаващи в овации и възгласи: Ура! Браво! Да, правилно! Така е!)