Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:49:31

Автор Тема: Турция  (Прочетена 23482 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #180 -: Май 15, 2023, 12:14:10 »
На картата /Лъчо-пак  :well_done-1299: / много ясно се вижда, че Калъчдароулу има повече гласове в районите на международен туризъм, провинция Централен Анадол, където се намира Анкара, съседната и провинция и цялата, съсипана от земетресението територия до границата със Сирия.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #181 -: Май 15, 2023, 12:17:49 »
Честно казано мен ''патриотичното'' възпитание'' в посока османизация и отстъплението от светския характер на държавата на комшиите не ми харесва, домашното насилие над жени, традиционно лишавани от възможност за образование и работа, също не ми е никак безразлично.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #182 -: Май 15, 2023, 12:38:30 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #183 -: Май 15, 2023, 13:02:59 »
А военните преврати като стара Кемалистка традиция харесват ли ти?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #184 -: Май 15, 2023, 13:11:10 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

еее, това не е по английски маниер, да знаеш.
the lamers club honourable member …

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #185 -: Май 15, 2023, 14:11:07 »
Русата госпожица - С какво Киличдароглу е по добре за България ?
Турция при Ердо/г/ан доста силно отстъпи от светската държава на Мустафа Кемал.  Ако Калъчдароулу, като шеф на партията наследник на партията на Ататюрк стане президент, предполагам по-малко ще мисли, че е угодно Аллаху Турция да се ''османизира'' и повече за един по-светски имидж на страната. Турция счита за свое културно пространство всички мюсюлмански републики на бившата СССР. Имаше и една карта на бившата Османска империя, включваща и територията на България. Не особено приятно, бих казала.  Човешки права, насилие над жени 38% срещу 25% в Европа, на практика отсъстващо равноправие между двата пола, ранни бракове, момичетата като правило не продължават да учат след завършване на основно образование... Реалността в Турция рядко има допирни точки със сериалите, които бълва.
Това с процентите си е типична манипулация. Преди да се приеме ИК от Италия се твърдеше, че поне 80% са жертви на домашно насилие. Приеха я и вече станаха 25% въпреки, че за всяка следваща година статистиката показва увеличаване на убийствата на жени.
Ако е вярно това, че момичетата не продължавали след завършване на основното си образование, то тогава какво да кажем за положението у нас - над 50% момичета и момчета завършили 8-ми клас са функционално неграмотни.
И въобще общите приказки за права, равенство и други подобни, сравнени с реалното положение в Европа, са глупости за наивници, задължителна част от евроатлантическия новоговор.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #186 -: Май 15, 2023, 14:20:24 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:
Не съм туркинче. В Турция има руси и светлооки етнически турци, в България впрочем също. Всеки има категорично и неотменно право да се самоопределя етнически и национално. И позовавайки се на това свое гражданско и човешко право декларирам, че съм от българския етнос и с християнско вероизповедание /източно православна/. Съм на разположение с реплики и дуплики при наличие на уточняващи въпроси. :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #187 -: Май 15, 2023, 14:22:57 »
Лоша новина: Оган поддържал Калъчдароглу
Quote (selected)
Занявший 3-е место Оган заявил, что во втором туре поддержит Кылычдароглу.
Очертава се изключително оспорвана битка след 2 седмици...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #188 -: Май 15, 2023, 14:29:01 »
И въобще общите приказки за права, равенство и други подобни, сравнени с реалното положение в Европа, са глупости за наивници, задължителна част от евроатлантическия новоговор.
Означава ли това, че одобряваш липсата на равноправие и наличието на домашно насилие?!
+++++
''Повечето от турските избиратели в България са предпочели кандидат-президента на опозицията Кемал Кълъчдароглу пред досегашния държавен глава на юж...''
от www.petel.bg
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #189 -: Май 15, 2023, 14:42:57 »
Всеки сам решава. Ще сгрешат ако подкрепят старчока. Но тяхна си работа.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #190 -: Май 15, 2023, 14:47:35 »
И въобще общите приказки за права, равенство и други подобни, сравнени с реалното положение в Европа, са глупости за наивници, задължителна част от евроатлантическия новоговор.
Означава ли това, че одобряваш липсата на равноправие и наличието на домашно насилие?!
+++++
''Повечето от турските избиратели в България са предпочели кандидат-президента на опозицията Кемал Кълъчдароглу пред досегашния държавен глава на юж...''
от www.petel.bg

Това го имаше още вчера на Haberturk .

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #191 -: Май 15, 2023, 14:52:21 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:
Не съм туркинче. В Турция има руси и светлооки етнически турци, в България впрочем също. Всеки има категорично и неотменно право да се самоопределя етнически и национално. И позовавайки се на това свое гражданско и човешко право декларирам, че съм от българския етнос и с християнско вероизповедание /източно православна/. Съм на разположение с реплики и дуплики при наличие на уточняващи въпроси. :)))

В Турция, по точно в европейската й част реално няма турци. Затова е пълно със светлокоси и светлооки. Между другото, драга ми Здравке, помаците /или иначе казано българомохамедани/ са над 70% светли хора. И не са турци. Обикновено са разположени в планински райони и затова има даже историческо обяснение :nuts:

п. п. Мидхат паша има мноо интересно писмено творчество. Препоръчвам! :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #192 -: Май 15, 2023, 14:52:33 »
Повечето от турските избиратели в България са предпочели кандидат-президента на опозицията Кемал Кълъчдароглу пред досегашния държавен глава на южната ни съседка'
Не е изненада. ДПС бяха поканили сина на "Сина на фехтовача" в България, а не Ердоган. (Ясен знак, че, както бях писал тогава, са повече американска, отколкото турска партия.)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #193 -: Май 15, 2023, 14:54:36 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

еее, това не е по английски маниер, да знаеш.

Виж сега, Това неѝното е неуважение към публиката и. Тук голяма част могат да четат , а някои дори и с разбиране. На тази публика да и разпъваш стари лозунги си е неуважение и не е комилфо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #194 -: Май 15, 2023, 14:59:42 »
Не ми се пророкува, но според мен Ердоган ще спечели. А дори и да не спечели, Турция я чакат яки сътресения. За нас е идеално, за руснаците, въпреки че на пръв поглед не изглежда така/сори, Здравке, убедена съм, че това са ти мотивите за симпатията към реднешките кандидати/- също :smokin:

п. п. В най-лошия случай - винаги можеш да разшириш Босфора и/или реално да докараш Турция до фалит :nuts:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #195 -: Май 15, 2023, 15:09:47 »
''В Турция, по точно в европейската й част реално няма турци.'' Асол, много интересен извод. На какво се основава това твое заключение, по възможност с доказателства?
Българомохамеданите може да се окажат етнически с по-чист български произход от много от нас. А дали в България има и ако да, колко са реално етническите турци, а не татари, черкези, турчеещи се цигани, власи и др. също едва ли някой знае, а и едва ли има някакво значение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #196 -: Май 15, 2023, 15:15:12 »
''В Турция, по точно в европейската й част реално няма турци.'' Асол, много интересен извод. На какво се основава това твое заключение, по възможност с доказателства?
Българомохамеданите може да се окажат етнически с по-чист български произход от много от нас. А дали в България има и ако да, колко са реално етническите турци, а не татари, черкези, турчеещи се цигани, власи и др. също едва ли някой знае, а и едва ли има някакво значение.

Аз доказателствата ти ги посочих по-горе. Творчеството на Мидхат паша. И, не. Не е руски източник. И много работи ги е писал далеч по- рано от мислите за "комунизъм" в Русия, и в България в частност. Не веднъж съм заявявала, че гледането на телевизор и четенето на евроатлантическа преса води до тотално затъпяване. Непознаването на историята на България също е национален проблем, дори и сред хора с некакви претенции

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #197 -: Май 15, 2023, 15:15:20 »
"Между тем в один день с президентскими выборами прошли и парламентские. Правящему "Республиканскому альянсу" достались 322 места из 600. Это означает, что Кылычдароглу будет очень непросто превратить Турцию из президентской республики в парламентскую, как он собирается." :smokin:

На това май никой не обърна внимание.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #198 -: Май 15, 2023, 15:22:12 »
Турчеещи се цигани има малко в Северна България, предимно в Ловешко. В цяла Северозападна България няма нищо турчеещо се, ако щеш да се метнеш в кълбо напред и назад няколко пъти. Успехите на депесето там са свързани с корупция. Махнеш ли мъните, всичко си се връща по старому.
Здравке, знаеш ли какво? Никога няма да простя на тъпото ти седесе и производните му боклуци, че надмина себе си да унищожи Северна България. Най-вече северозападна и централна. Тепърва ще си плащате за това. Вероятно екстрементите не са имали представа какви отмъстителни хора ражда тази земя. Ще плащат и повръщат

п. п. Ся ще кажа нещо гадно. Аз нямам нищо против Княжество България, плюс нашата си Македония. У Варна ще скачате, както сте скачали винаги - според мнението и влиянието на ръководството. Останалото да се дави според местната си простотия

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #199 -: Май 15, 2023, 15:24:20 »
А що се отнася до Мидхат паша, съм що годе наясно, какво е направил този европеец по мислене, за Русчук и вилаета. И, че след неуспешния опит за сваляне на султан Абдул Хамид от власт е емигрирал в Лондон, а не в Багдад. /От русенски род съм по бащина линия /.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #200 -: Май 15, 2023, 15:28:52 »
А що се отнася до Мидхат паша, съм що годе наясно, какво е направил този европеец по мислене, за Русчук и вилаета. И, че след неуспешния опит за сваляне на султан Абдул Хамид от власт е емигрирал в Лондон, а не в Багдад. /От русенски род съм по бащина линия /.

Мидхат паша е направил нещо много по-важно от това да бъде местен администратор. Обяснил е на внятен език, че в България реално няма турци. И се е доказателствено подковал :smokin:

п. п. И не го е направил като новоизлюпен европеец, а като чист турчин! Горното ти лирическо отклонение  е ваша, новоевроатлантическа мъртвородена трактовка

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #201 -: Май 15, 2023, 15:30:35 »
Здравке, знаеш ли какво? Никога няма да простя на тъпото ти седесе и производните му боклуци, че надмина себе си да унищожи Северна България. Най-вече северозападна и централна. Тепърва ще си плащате за това. Вероятно екстрементите не са имали представа какви отмъстителни хора ражда тази земя. Ще плащат и повръщат
Хората, които се самоопределят като етнически турци у нас живеят на североизток - в области Шумен, Търговище, Разград, по-малко в Добрич и Варна. В области Бургас, Хасково и Кърджали също има наши съграждани, определящи се като турци.
-------
Що се отнася до начина ти на изразяване, относно ''моето'' СДС, ще се въздържа от коментар, защото все пак си жена.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #202 -: Май 15, 2023, 15:33:49 »
Мидхат паша е направил нещо много по-важно от това да бъде местен администратор. Обяснил е на внятен език, че в България реално няма турци. И се е доказателствено подковал
Е, по негово време не правото на самоопределение не е съществувало в днешния му смисъл. Афроамериканката Упи Голдбърг изповядва юдаизма и се самоопределя като еврейка, например. Уф, реднешки пример, достоен за презрение сред тази височайша аудитория.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #203 -: Май 15, 2023, 15:34:56 »
Здравке, знаеш ли какво? Никога няма да простя на тъпото ти седесе и производните му боклуци, че надмина себе си да унищожи Северна България. Най-вече северозападна и централна. Тепърва ще си плащате за това. Вероятно екстрементите не са имали представа какви отмъстителни хора ражда тази земя. Ще плащат и повръщат
Хората, които се самоопределят като етнически турци у нас живеят на североизток - в области Шумен, Търговище, Разград, по-малко в Добрич и Варна. В области Бургас, Хасково и Кърджали също има наши съграждани, определящи се като турци.
-------
Що се отнася до начина ти на изразяване, относно ''моето'' СДС, ще се въздържа от коментар, защото все пак си жена.

Не е нужно да се въздържаш. Което си разрешавам на себе си, не забранявам на опонента си. И пак ще подчертая - в България етнически турци - няма. Забележи, че източникът ми не е руски! За твое съжаление не е и евроатлантически. Е, времето в този случай не е в услуга на сорос :smokin:

п. п. Да се  позоваваш на Упи наравно с Мидхат паша е най-малкото невежество. Това е ниво на американско гето ...във всякакъв аспект. Дъно! И то не по расови причини....

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #204 -: Май 15, 2023, 15:37:41 »
Няма никакво значение какво мислим ти и аз по въпроса за нечия етническа принадлежност. Не ни влиза категорично в работата, че Хасан се чувства като турчин, пък ако ще да е рожба на шведка и марсианец.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #205 -: Май 15, 2023, 15:39:44 »
Няма никакво значение какво мислим ти и аз по въпроса за нечия етническа принадлежност. Не ни влиза категорично в работата, че Хасан се чувства като турчин, пък ако ще да е рожба на шведка и марсианец.

Значи, в случая не става дума какво мислим ти и аз, а какво е мислил Мидхат паша. Съзнавам, че нямаш чувството за историчност и не разбираш разликата

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #206 -: Май 15, 2023, 15:41:27 »
И искаш да ни убедиш, че за нас като интерес е по важно кви са правата на жените в Турция, нежели съседът ни кво прави в световната политика?
Ммммиии... не знам, добре, фсеки има право на самоопределяне, нали така бе по ИК,?
Всеки с интересите си, Джузепе  ;)
То затуй сме и на тоз... евроатлантически, с извинение, хал.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #207 -: Май 15, 2023, 15:44:56 »
Значи, в случая не става дума какво мислим ти и аз, а какво е мислил Мидхат паша. Съзнавам, че нямаш чувството за историчност и не разбираш разликата
Какво е мислил Мидхат паша през XIX век е едно, а как се самоопределят етнически българските граждани през XXI е друго.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F#%D0%95%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #208 -: Май 15, 2023, 15:50:04 »
Значи, в случая не става дума какво мислим ти и аз, а какво е мислил Мидхат паша. Съзнавам, че нямаш чувството за историчност и не разбираш разликата
Какво е мислил Мидхат паша през XIX век е едно, а как се самоопределят етнически българските граждани през XXI е друго.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F#%D0%95%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2

Авторитетите са авторитети защо ги е произвела историята. Всяко племе, дори и нашето от време на време се сеща за нея. Сороси и телевизорите не са по-големи от историята. Помислили са си го, но тя ще ги погребе, както винаги е правила. Когато парите станат по-малко от  или равно на хората, които ги притежават, нищо не може да помогне. И това е така от 21 века насам, а и от преди това

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #209 -: Май 15, 2023, 15:51:23 »
Значи, в случая не става дума какво мислим ти и аз, а какво е мислил Мидхат паша. Съзнавам, че нямаш чувството за историчност и не разбираш разликата
Асольче, като у нас е нямало значителна група хора, считащи се за етнически турци, от къФ зор беше смяната на имената и ''голямата екскурзия'' през осемдесетте? Че май е имало и емиграция към Турция през шестдесетте години на миналия век. Това поне е най-нова история.
----
Спри се с тия телевизори, джанъм. У нас се гледа само чат-пат ''Последният печели'' по БНТ 1. Други родни тв-та, НЕ.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #210 -: Май 15, 2023, 15:53:58 »
Значи, в случая не става дума какво мислим ти и аз, а какво е мислил Мидхат паша. Съзнавам, че нямаш чувството за историчност и не разбираш разликата
Асольче, като у нас е нямало значителна група хора, считащи се за етнически турци, от къФ зор беше смяната на имената и ''голямата екскурзия'' през осемдесетте? Че май е имало и емиграция към Турция през шестдесетте години на миналия век. Това поне е най-нова история.

Оппа! Стана дума за голямата екскурзия. Аз за нея мога да разказвам много, защото точно 4 месеца бях в Разградско на бригада и не само аз. Внимавай какво ще ми разказваш за тогава, щото моите впечатления са много преки. И нямат нищо общо с вестниците ви и спомените на боклуци, които и един ден не са прекарали там!

п. п. ВТУ жънеше и оправяше повредена техника. Наши колеги от техникуми също оправяха повредена всякаква техника. Останалото бехме на къра и по консервни фабрики. Процес от началото до края. И да - там нямаше витиз, митиз, кръпки, парчета и прочее разкош, и бабината ти трънкина. Тогава нямаше и толкова паразитни специалности никъде. И, да! Най-големия зор го изнесоха всички инженерни вузове, дето после тези, които не ставахте за нищо и вързано куче не можехте да убодете в гъза, ни обявихте, че ви не трябваме. Е, 30 и кусур години вилнеете..какво направихте? Мръсна Кочина...това "построихте"
« Последна редакция: Май 15, 2023, 16:05:06 от Aсол »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #211 -: Май 15, 2023, 15:58:21 »
Нищо няма да ти разказавам, защото не съм била там. Съседско семейство с което се имахме използва факта, че е с турски имена и скоропостижно емигрира в Германия, поканено от техни, живеещи там роднини, когато почнаха събитията. Знам само това.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #212 -: Май 15, 2023, 16:05:56 »
Асольче, явно имаш лични сметки за уреждане. Не с мен. Аз не съм наследила СДС от баща си. И ако не си разбрала, вече не гласувам. Ти си тази, която до вчера хвалеше БСП и в частност Нинова, а после прегърна идеите на ''Възраждане''. Интересно, ако и хората на Костадинов те разочароват, как ли ще се промени ''електоралната'' ти нагласа?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #213 -: Май 15, 2023, 16:09:07 »
Асольче, явно имаш лични сметки за уреждане. Не с мен. Аз не съм наследила СДС от баща си. И ако не си разбрала, вече не гласувам. Ти си тази, която до вчера хвалеше БСП и в частност Нинова, а после прегърна идеите на ''Възраждане''. Интересно, ако и хората на Костадинов те разочароват, как ли ще се промени ''електоралната'' ти нагласа?

Нямам лични сметки за уреждане. Държа на истината. И тя включва и времената и част от тях, за които нищо не знаете, но ви е удобно да замитате. Няма да ви се позволи това! Аз продължавам да съм ортодоксално червена - това са ми идеите и те не се променят. Удивителното е, че ти ги свързваш с личности.
Здравке, идеите са идеи, личностите са преходния елемент. Не знам, как по-просто да ти го обясня

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #214 -: Май 15, 2023, 16:17:53 »
Удивителното е, че ти ги свързваш с личности.
Ами защото смятам, че личностите създават, развиват и най-вече разпространяват идеите. Няма нужда да ми обясняваш каквото и да е. Ортодоксално червена, хм. Без коментар за твоето ''идейно'' самоопределение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #215 -: Май 15, 2023, 16:20:21 »
Удивителното е, че ти ги свързваш с личности.
Ами защото смятам, че личностите създават, развиват и най-вече разпространяват идеите. Няма нужда да ми обясняваш каквото и да е. Ортодоксално червена, хм. Без коментар за твоето ''идейно'' самоопределение.

Знаеш ли на какво викат западните ти приятели "ортодокс"?

Джокер - приликите му с "червеното" са над 90% :nuts:

п. п. Ся, специално за теб, нищо че ако се наложи след време ще кажеш, че не си го прочела - извинение ще си намериш, щото си мноо заета с нещо си там. Ако Костадинов и група се отметнат, аз ще им духна под опашката. Точно както го направих с Нинова и на всичкото отгоре, това го бях заявила многократно, но ти се направи на.... незабелязала :smokin:

Накратко. Личностите нямат значение. Обещанията се изпълняват. Просто и ясно..като за дебили
« Последна редакция: Май 15, 2023, 16:25:59 от Aсол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #216 -: Май 15, 2023, 17:34:48 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

еее, това не е по английски маниер, да знаеш.

Виж сега, Това неѝното е неуважение към публиката и. Тук голяма част могат да четат , а някои дори и с разбиране. На тази публика да и разпъваш стари лозунги си е неуважение и не е комилфо.

няма да споря дали е или не е, просто отбелязвам, че можеше да и го кажеш по англичанския маниер, щеше да те разбере, нищо повече.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #217 -: Май 15, 2023, 18:00:58 »
Quote (selected)
Ако Костадинов и група се отметнат, аз ще им духна под опашката. Точно както го направих с Нинова и на всичкото отгоре, това го бях заявила многократно,
Това и да не бе го заявявала бих се обзаложил, че ше го направиш.
Не в това е проблема - духането под опашката.
А броя пъти.
Виж, не го разбирай буквално, но и изборът за партнер в живота е нещо подобно - има два варианта - или си отваряш очите, или ако сбъркаш ги отваряш втория път още повече.
Не, че не може да има и трети път, ама кога народецът ни е бил все още мъдър, е казал нещо за стомната и водата.
И за да не се засегнеш на избор - то и аз си мислех по някое време като ми бе писнало от мърлячи и свинари в БСП и поглеждах към "Възраждане".
Добре, че изчаках!
Не, че нещо лошо бих казал, ама първо са уан мен шоу, второ - шансът да влезат в употреба на мамковината /щото такова е предназначението на партийките навсякъде/, клони към "0"!
Просто е - щото те сами не щат!
Пеят все за 50%+1 - нещо, което на практика няма как да стане с фрагментираният ни, почти в насипно състояние обществен живот, че на всичко отгоре и с прогресивно затъпяващият и оскотяващ народец.
С някакво твърдение от последното ми изречение да не си съгласна?
Хубави хора, мъ ялови!
Природата не обича такива.
Нищо лично!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #218 -: Май 15, 2023, 18:10:45 »
Изборът на партньор в живота и изборът на партия не са съвсем едно и също нещо.
Политиците лъжат/флиртуват с избирателите. Даваш им доверие, не си изпълняват обещанията и безпроблемно може да им биеш шута.
В семейството е по-различно, защото в повечето случаи сте създали деца и в името на тях се правят компромисите.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #219 -: Май 15, 2023, 18:18:53 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

еее, това не е по английски маниер, да знаеш.

Виж сега, Това неѝното е неуважение към публиката и. Тук голяма част могат да четат , а някои дори и с разбиране. На тази публика да и разпъваш стари лозунги си е неуважение и не е комилфо.

няма да споря дали е или не е, просто отбелязвам, че можеше да и го кажеш по англичанския маниер, щеше да те разбере, нищо повече.

Аз съм франкофон :)))

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #220 -: Май 15, 2023, 18:23:01 »
Не знаех че си туркинче. Там има ли руси или само блондинки ?  :think:

еее, това не е по английски маниер, да знаеш.

Виж сега, Това неѝното е неуважение към публиката и. Тук голяма част могат да четат , а някои дори и с разбиране. На тази публика да и разпъваш стари лозунги си е неуважение и не е комилфо.

няма да споря дали е или не е, просто отбелязвам, че можеше да и го кажеш по англичанския маниер, щеше да те разбере, нищо повече.

Аз съм франкофон :)))

 :thup:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #221 -: Май 15, 2023, 18:25:50 »
Quote (selected)
В семейството е по-различно, защото в повечето случаи сте създали деца и в името на тях се правят компромисите.
Ми не съм казал, че не е!
Ако тъпите политици не започнат да мислят за народеца си, като за собствените си деца - бем ти политиците!
Дори да приемем, че народецът е "дете в неравностойно положение".
Което си отговаря на реалността. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #222 -: Май 15, 2023, 19:28:13 »
За Турция - за мен е ясен втория тур!
Бих заложил 5 стинки.
Третият турчин претендент - оня с 5%, рекъл че ше даде подкрепата си за оня, който забрани кюрдите...грубо казано.
А те, кюрдите, подкрепят опонента на Ердоган.
Айде - честито султане!
Не ми е приятен, но в политиката и при роднините е така - живееш с тези, които Господ ти е пробутал!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #223 -: Май 15, 2023, 19:40:16 »
Тия дни четох че Здравака я сърби за правата на...
А за правата на неродените?
За чехъчето в джунглата или пустинята?
Мое скромно мнение.
СССР освен от предателство пострада и че изнасяше социализъм за сметка на руснаците.
Сега и американците си изнесоха сичката "демокрация" и у тях не остана нищо демократично та са се запътили към колапс.
Здравчето вика че не е туркиня, нема лошо и да е, ама това са първични полови белези, вторичните - религията е това е друга манджа.
За ужасТ на евротлантиците туркинчетата раждат и не е ебават да се самозатриват.
Хич не се фърлят на "кариера", после на 40-50 да се чудят как да забременеят инвитро.
Природа, равенството е хубаво нещо ама в периода 20-30 години жените губят няколко години в раждания и няма как да наваксат изостването освен в единични гениални случаи.
Факт!
Същите тия патешкожълтопаветници дет  за природата са склонни даже да си изрежат маникюра кат стане въпрос за човешката природа - мъж, жена, деца... застават непоклатимо срещу нея!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #224 -: Май 15, 2023, 20:16:49 »
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #225 -: Май 15, 2023, 21:43:18 »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #226 -: Май 15, 2023, 21:50:09 »
Това за Реджеп бей може да се изтълкува и като седнал на два стола :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #227 -: Май 15, 2023, 21:57:53 »
Изключително сексистки изказвания. Не знам защо бъркат някои равноправие със стремеж за кариера. Да те омъжат на 16 за някой, когото са избрали родителите ти и да прекараш живота си между детската, кухнята, парцала за чистене и единственото ти развлечение е да ходиш по гости / в Турция на гости се ходи без покана и без предупреждение / за да одумваш отсъстващите, да чакаш на съпруга си за всяка стотинка, ега ти и живота. Едва ли господа имате съпруги, които едва могат да четат и пишат, едва ли искате това за дъщерите и внучките си.
« Последна редакция: Май 15, 2023, 22:09:36 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #228 -: Май 15, 2023, 22:12:46 »
Никой не коментира, че партията на Ердоган спечели мнозинство в парламента.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #229 -: Май 15, 2023, 22:14:12 »
Quote (selected)
Никой не коментира, че партията на Ердоган спечели мнозинство в парламента.
Кво се чудиш?
Ми не е "правилно" бе чоуек!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #230 -: Май 15, 2023, 22:43:52 »
Quote (selected)
в Турция на гости се ходи без покана и без предупреждение
УжасТ!
Те сигурно го правят от човещина, не като при евроатлантиците с предизвестие, нотариално заверено желание да видиш майка си. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #231 -: Май 15, 2023, 22:44:52 »
Никой не коментира, че партията на Ердоган спечели мнозинство в парламента.

« Отговор #197 -: Днес в 15:15:20 »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #232 -: Май 15, 2023, 22:50:32 »
Добре , че само на гости. По ивропата искат предисвестие и нотариално съгласие не само за " ходене на гости "  :surr:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #233 -: Май 16, 2023, 00:03:15 »
Quote (selected)
Цитат

    в Турция на гости се ходи без покана и без предупреждение

УжасТ!

Абе, не знам как ти е малкото име, но не си ли чувал, че и у нас все още се ходи без покана и без предупреждение на ИМЕН ДЕН?!  :i_laughing:


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #234 -: Май 16, 2023, 04:45:06 »
Това за Реджеп бей може да се изтълкува и като седнал на два стола
Асоциации от типа
Quote (selected)
детската, кухнята, парцала за чистене
действително.
А отвъд битово-домакинските хоризонти: 

Удобно полегнал на два континента.
Свързва ги здраво, комфортно му е, чувства се у дома си и не се страхува.
Щото знае как се прави и умее да го прави. В интерес на Турция, а не на Вашингтонския обком.

Впрочем
Всекиму според хоризонтите му
или
По хоризонтите им ще ги познаете 
:smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #235 -: Май 16, 2023, 13:38:32 »
Здравче, аз съм на принципа, че мъжът трябва да изкарва достатъчно пари, за да издържа семейството, ако жената иска да си отгледа децата. Имаше едно разсъждение, как 50-те години мъжът е работел само в семейството в сащ, жената домакиня и са имали достатъчно средства да имат къщичка и да си отгледат децата. Сега мъжът работи, жената работи, децата учат и работят и са затънали в кредити. И май навсякъде е така.
Жените, които искат да работят и да правят кариера, нека го правят, жените, които искат да съвместят кариерата с отглеждането на деца, нека го правят. Жените, които искат да си бъдат домакини, нека го правят. За децата е най-добре да се гледат от майките си. Ама не става така. Даже и обратното не става - жената да прави кариера, пък мъжът да гледа домочадието. Заплатите са така направени, че да не стигат.
От друга страна, детските градини намаляха драстично, бабите и дядовците ги накараха да работят до 67, знаеш ли какъв е ужас и какви лупинги се правят, за да имаш деца в днешно време?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #236 -: Май 16, 2023, 14:06:47 »
Кайле, под написаното от теб се подписвам. Абсолютно вярно е. Съществен момент - право на избор за една омъжена жена да работи, или не. И няма нищо укоримо в това тя да реши да бъде само майка, домакиня и разбира се - съпругата, която осигурява спокойствие и уют в дома. Акцентът още веднъж е на и.з.б.о.р. Не на принуда, или най-малкото липса на алтернатива. И да, знам как се гледаше малко дете и преди 1990, наясно съм и към днешна дата.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #237 -: Май 16, 2023, 14:15:33 »
Здравче, избор няма, пак повтарям и.з.б.о.р няма. Днешната майка трябва да работи. Дали те притискат с директни укази и закони, или икономически, все те притискат. Ако наистина Ердоган притиска туркините да не работят, то съвременният евроатлантизъм не дава избър на жените да не работят. Само че онова било тирания, а това демокрация. Все без възможност за избор.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #238 -: Май 16, 2023, 14:18:19 »
Заплатите у нас са друга тема.И зависят от много и най-различни фактори. Спорили сме с теб не веднъж за заплати и доходи. Но не е тук мястото.
---
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #239 -: Май 16, 2023, 14:20:35 »
Кайле, не Ердоган притиска туркините. Той само насърчава тежкия традиционен патриархат в страната си, наричайки го ''нашите традиционни семейни ценности''.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...