Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:10:33

Автор Тема: Молдова  (Прочетена 3300 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Молдова
« -: Юни 15, 2019, 17:22:18 »
Не зная струва ли си, но случаят е уникален.
Щатите, Европа и Русия с общи усилия създадоха правителство от две антагонистични партии (проруските социалисти и прозападната ACUM) за да свалят от власт прорумънската Демократична партия на олигарха Влад Плахотнюк.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #1 -: Юни 15, 2019, 17:40:53 »
Малко закъсняла тема, случаят е приключен.
Дано не се налага да я развиваме...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #2 -: Юни 15, 2019, 18:18:11 »
Малко закъсняла тема, случаят е приключен.
Дано не се налага да я развиваме...

Дали е така?

Конституционный суд Молдавии сам себя поправил
Он пересмотрел свои же решения о незаконности новой власти

https://www.kommersant.ru/doc/4003322?from=main_6

Политическа целесъобразност?!?!?!
Ега ти КС който в течение на една седмица се хвърля от минус в плюс.
Какви са юридическите му аргументи?
Аргументът е един - 15 минутното посещение на америчкия посланик в офиса на Демократичната партия.
На никой не му трябва нова конфликтна точка.
И така са достатъчно.
И бизнес джетоветовете на летището в Кишинев.
Баровците бягат да му мислят пешките.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #3 -: Юни 15, 2019, 19:02:31 »
Значи ще си имат нов КС.
Стария ако продължава да драпа, може да висе по дръвчетата.
Толкова за тоя конфликт - там има руски миротворци. :)
А да се гъбаркаш с тях е вече проверено кауза пердута - случват ти се едни руски дивизии....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #4 -: Май 25, 2022, 18:04:34 »
Арест Додона означает, что Молдова находится на «развилке». Возможно всего два варианта. Первый вариант - будет арестована вся оппозиция, чтобы, когда начнётся тяжелейший экономический спад, некому было возглавлять протест. Вторая развилка - Молдова всё-таки подумает, что это странная практика, когда каждая следующая власть сажает предыдущую. Если они выберут разгон оппозиции, они подожгут Приднестровье. Здесь не надо иллюзий, это мечта - открытие второго фронта против России в этом регионе

Армен Гаспарян
https://t.me/romagolovanov/8456

този коментар засега отразява и моята позиция.

да видим кво ще става

зара на сащ-ците да подпалят молдова е огромен...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #5 -: Май 25, 2022, 18:24:20 »
Имам усещането, че Русия в лицето на Путин, да е жив и здрав, гони съветските граници. Според мен, психологически момент би бил присъединяването на Казахстан. Казахите, ако са умни, ще клекнат. Мисля че е в техен интерес. Надутите балтийци още не са разбрали, че представляват някакъв интерес единствено заради морето.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2727
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #6 -: Май 27, 2022, 11:41:12 »
Сотни сторонников и членов оппозиционных Партии коммунистов Республики Молдова и партии "Шор" собрались на антиправительственный митинг у здания кабинета министров, следует из прямой трансляции.

https://t.me/tass_agency/137534
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #7 -: Септември 01, 2022, 22:04:23 »
Quote (selected)
Руският външен министър Сергей Лавров предупреди, че всякакви действия, застрашаващи руския миротворчески контингент в сепаратисткия регион на Молдова - Приднестровието, ще бъдат разглеждани като нападение срещу Русия, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

"Всички трябва да бъдат наясно, че всякакви действия,

застрашаващи нашите военнослужещи, ще бъдат разглеждани в съответствие с международното право като нападение срещу Русия", каза Лавров в реч в Московския държавен институт по международни отношения.
https://www.vesti.bg/sviat/lavrov-tova-shte-byde-razglezhdanokato-napadenie-sreshtu-rusiia-6150524
Пътят за Одеса май минава през приднестровието, от изток релефа и бункерите са в повече, ама от запад...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #8 -: Септември 02, 2022, 13:24:27 »
Аз мисля, че пътят от Русия към Одеса минава през зап. Румъния, а пътят към Лвов - през изт. Германия  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #9 -: Септември 02, 2022, 14:16:58 »
Каква западна Румъния? Че стана прекалено голяма, съм съгласен. Нали да не се минат ни нападнаха и отнеха Добруджа. България заема възлово място, и всички съседи са против нея. Фердинанд е подценил това. Много груба грешка. Имало е чалъм да балансираме и постигнем повече. Сегашните ни управници няма ги коментирам.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #10 -: Септември 02, 2022, 14:24:49 »
Въобще не отварям дума за България и Добруджа. Говоря за Русия и Румъния. И малко за Унгария.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #11 -: Септември 02, 2022, 14:34:11 »
Забъркани са работите в цяла Европа от време оно. Сталин има своя достоен принос. Дооплеска работите със замах.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #12 -: Септември 02, 2022, 19:30:15 »
Нищо не е оплескал Сталин. Направи най-доброто, което можеше да се направи тогава. Тито оплеска нещата на Балканите. После Горбачов предаде половин милиард хора.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #13 -: Септември 02, 2022, 19:40:38 »
Поразмърдаха се някои граници.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #14 -: Септември 02, 2022, 19:47:21 »
Аз мисля, че пътят от Русия към Одеса минава през зап. Румъния, а пътят към Лвов - през изт. Германия  :cool-1084:

А за Киев през Лондон, и попътно една гъбка в Брасъл

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #15 -: Септември 05, 2022, 12:17:41 »
Нищо не е оплескал Сталин. Направи най-доброто, което можеше да се направи тогава. Тито оплеска нещата на Балканите. После Горбачов предаде половин милиард хора.
  :well_done-1299:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2022, 19:04:54 »
Молдавию плавно толкают по украинской дорожке
Quote (selected)
Сейчас готовится запрет партии "Шор", которая выступает главным организатором огромных митингов в Кишиневе (на пике до 50 000 человек) за отставку Санду и действующего правительства, которые предлагают молдованам увлекательно провести зиму отапливая многоэтажки дровами на фоне отключений света.

На фоне падение рейтингов Санду и прочих "румын", Запад для удержания контроля над Молдавией движется к установлению там очередной правой диктатуры, которая будет запрещать оппозиционные партии и СМИ под молчаливое одобрение западных "демократов" (точно также, как легко закрывали глаза на закрытие различных СМИ и десятков партий на Украине), держа про запас опцию интервенции с территории Румынии в случае, если режим Санду начнет заваливаться под воздействием уличных протестов.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23480
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2022, 19:10:28 »
Както и предрекох, колективният запад в лицето на Нюланд няма сили даже да изпече тава курабийки и ще праща предимно лозунги и санкции тип канселиране на квот падне.

П.П. Лъчо, ич да не ти дреме от тия дето ич ги нема. :ok:
« Последна редакция: Ноември 08, 2022, 19:16:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Молдова
« Отговор #18 -: Март 30, 2023, 19:35:04 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #19 -: Май 16, 2023, 14:31:24 »
Молдова напуска ОНД след три десетилетия членство
Откакто Русия нападна Украйна, тази организация не може да се нарича общност, заявиха от Кишинеу

https://www.segabg.com/category-foreign-country/moldova-napuska-ond-sled-tri-desetiletiya-chlenstvo  :i_slamhead:


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #20 -: Май 16, 2023, 23:03:41 »
До 10 г. ще БЪДЕ това, което трябва да бъде - Руска Империя. Заобиколена от приятелски д-ви. От Лисабон до Владивосток  :smokin:
Как ще се нарича няма значение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #21 -: Май 20, 2023, 00:09:24 »
Санду обвинила Москву в «попытке переворота»
https://www.mk.ru/politics/2023/05/19/sandu-obvinila-moskvu-v-popytke-perevorota.html

Мисля че на тьотката хич не и е лесно.
От една страна я натискат спонсорите.
От друга явно има предупреждение от Русия че ако стане нещо с Приднестровието Молдова няма да я има.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #22 -: Май 20, 2023, 00:24:11 »
И тази - малка бях, а сега малко бремена  :i_laughing:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Молдова
« Отговор #23 -: Май 20, 2023, 00:49:15 »
Молдова - класическо недогосурарство. В същия смисъл и в същата степен, като Украйна
« Последна редакция: Май 20, 2023, 01:07:01 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Молдова
« Отговор #24 -: Юни 01, 2023, 22:49:24 »
Молдавия опровергла допуск ВСУ на свою территорию в военных целях
https://www.mk.ru/politics/2023/06/01/moldaviya-oprovergla-dopusk-vsu-na-svoyu-territoriyu-v-voennykh-celyakh.html

Ем им се иска, ем не им стиска.
Те и сега понякога ракетите на път за Украйна минават през Молдова.
Па и Гагаузия нещо забръмча.
А там е много интересно.
Уж са турски вилает, но са абсолютно проруски настроени и по конституция имат автономия.