Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 08:15:17

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 548793 пъти)

0 Потребители и 32 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5220 -: Ноември 25, 2022, 21:13:18 »
Момент,
там ежедневно пристигат от околността на работа милиони хора. След края на работния ден си заминават.
Вече съм забравил колко тира всяка нощ докарват разни офисни консумативи, но числото бе по памет към 8 000.
Ами предполага се, че толкова боклук / под всякаква форма/ трябва да се извозва.
Не разбирам какво чудно има в мащаби?
Че за съвременния технологичен свят e ясно, че е идиотия да се събира на едно място (особено офис планктон), но това е друга бира.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5221 -: Ноември 25, 2022, 21:17:25 »
Това което си преведох от Кайли пише за л***а.
И ми стана интересно.
Обикновено ги пречистват някак си.
Но да ги карат с влакови композиции?????
И къде ги карат все пак?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5222 -: Ноември 25, 2022, 21:24:21 »
И къде ги карат все пак?

Вероятно до пречиствателни станции. Или до фабриките на мосю Трикател? :lol:
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5223 -: Ноември 25, 2022, 21:25:55 »
Кайлето не си прави труда да посочва източник, но не пише за извозване на лайна, а на боклук.
Просто се споменава в някакъв закон, че било забранено лайната...и т.н.
Ако тук бе вплетено името и на Путин, щях да мога да позная и източника и, но сега ме мърси да гугля.
 :bigok:
А, пише си го.
The Daily Wire is an American conservative news website and media company founded in 2015 by political commentator Ben Shapiro and film director Jeremy Boreing. The company is a major publisher on Facebook
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5224 -: Ноември 25, 2022, 21:28:53 »
Кайлето не си прави труда да посочва източник,

Дал съм източник.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5225 -: Ноември 25, 2022, 21:29:36 »
Кайлето не си прави труда да посочва източник, но не пише за извозване на лайна, а на боклук.
За чисти лайна (no pun intended) става дума

"Prospective rail strike may leave millions of pounds of feces in New York City"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5226 -: Ноември 25, 2022, 21:31:21 »
Quote (selected)
Дал съм източник.
Видях. И източника видях.
Основно медийно поле - сураттефтеря.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5227 -: Ноември 25, 2022, 21:33:57 »
Quote (selected)
Дал съм източник.
Видях. И източника видях.
Основно медийно поле - сураттефтеря.

Английският ми е много куц.
Но human waste го разбирам от линка на кайлито.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5228 -: Ноември 25, 2022, 21:45:57 »
Quote (selected)
A prospective national railway strike could halt the trains that transport human waste out of New York City, leaving residents of the Big Apple stuck with the roughly 2.4 million pounds of excrement they produce each day.
Ми гледай сега - ако това е първоизточника -
https://justthenews.com/politics-policy/health/prospective-rail-strike-may-leave-millions-pounds-feces-new-york-city?utm_source=news.google.com&utm_medium=news-app&utm_campaign=external-news-aggregators
Там по ясно пише, но пак си играят с думите.
Все едно да напишат тук - "ако фирмите по чистота стачкуват в София, ще потънем в лайна."
п.п. не ми е до тях, но се вкисвам от прекомерно обръщане на внимание на съмнителни източници.
Които, дори и да са прави в нещо, обикновено са склонни да правят от мухата слон, само и само някой да им обърне внимание.


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5229 -: Ноември 25, 2022, 21:56:16 »
Aprospective national railway strike could halt the trains that transport human waste out of New York City, leaving residents of the Big Apple stuck with the roughly 2.4 million pounds of excrement they produce each day.
https://justthenews.com/politics-policy/health/prospective-rail-strike-may-leave-millions-pounds-feces-new-york-city?utm_source=news.google.com&utm_medium=news-app&utm_campaign=external-news-aggregators

И превода на Гугъл.
Предстояща национална стачка на железниците може да спре влаковете, които транспортират човешки отпадъци от Ню Йорк, оставяйки жителите на Голямата ябълка да останат с около 2,4 милиона паунда екскременти, които произвеждат всеки ден.

От твоя линк.

Т.е. л*****а ги карат с влакое.
Така се получава.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5230 -: Ноември 25, 2022, 22:04:01 »
Анонимус,
виждам какво и къде пише.
Коментирах на Кайлето трите изреченийца пляснати в поста и.
От там не става ясно какво се кара с влакове - от поста на Кайлето.
Писах и това, че ме мързи да търся източника какво е надиплил.
Е, потърсих, намерих, проверих - даже го дадох.
Написах си и мнението след като видях какво пише и в първоизточника.
Нямам какво повече да кажа.
Дори съжалявам, че започнах.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5231 -: Ноември 25, 2022, 22:08:35 »
Темата е миризлива и на мен не ми е много приятно.
Но се учудих че може да е така.
Не ми се вярва.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5232 -: Ноември 25, 2022, 22:12:10 »
Темата е миризлива и на мен не ми е много приятно.
Но се учудих че може да е така.
Не ми се вярва.
---
Не виждам никакъв проблем всеки ден 30-40 тира да извозват лайната на Ню Йорк вместо с влак. Та това е една композиция. Не мога да си представя, да нямат 30-40 цистерни за лайна.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5233 -: Ноември 25, 2022, 22:13:54 »
Демократическата партия запазва контрола си във федералния Сенат на САЩ.
И?. Нема да пийчват Бидоня, голем праз. Даже по добре, щот индийското цигане сий бало мамата.
Обаче парите дава камарата на представителите. Тъй че след нова година, че им се стъжни :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5234 -: Ноември 25, 2022, 22:21:50 »
Темата е миризлива и на мен не ми е много приятно.
Но се учудих че може да е така.
Не ми се вярва.
---
Не виждам никакъв проблем всеки ден 30-40 тира да извозват лайната на Ню Йорк вместо с влак. Та това е една композиция. Не мога да си представя, да нямат 30-40 цистерни за лайна.

Ха.
Къде ги карат тези л***а?
И що не си направят пречиствателни станции като бели хора?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5235 -: Ноември 25, 2022, 22:53:19 »
Какъв линк, какви 5 лв. Над мен е даден линка, аз само сликнах на него. И статията започва с:

А prospective national railway strike could halt the trains that transport human waste out of New York City, leaving residents of the Big Apple stuck with the roughly 2.4 million pounds of excrement they produce each day.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5236 -: Ноември 25, 2022, 23:00:19 »
Даже и надолу в продължението си го пише, че и пише къде ги карат, използвали са няколко различни думи, които всички означават едно и също

Under normal circumstances, New York City's human waste would enter landfills spread across the Southern United States via train, the Daily Wire noted. Federal law prohibits the city from dumping its fecal matter in the ocean. Without running trains, the waste would remain in the city, presenting a significant threat to public health.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5237 -: Ноември 25, 2022, 23:22:50 »
Един въпрос.
Карат ли л*****а с влакове някъде?
Или не?
Аз не вярвам.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5238 -: Ноември 25, 2022, 23:47:21 »
Много добре казано

Политический стратег Рик Уилсон, начавший свою карьеру в 1988 году в избирательной кампании Джорджа Буша-старшего, автор двух антитрамповских бестселлеров New York Times, заявил:

Дональд Трамп предпочел бы, чтобы Джо Байден был президентом тысячу лет, чем Рон ДеСантис был президентом в течение пяти минут.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5239 -: Ноември 26, 2022, 00:29:06 »
Един въпрос.
Карат ли л*****а с влакове някъде?
Или не?
Аз не вярвам.
across the Southern United States
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5240 -: Ноември 26, 2022, 17:46:31 »
В САЩ е създаден вариант на коронавируса с 80% смъртност
Quote (selected)
В Съединените щати е създаден вариант на коронавируса, който убива 80% от лабораторните животни, заяви в събота генерал-лейтенант Игор Кирилов, началник на силите за радиационна, химическа и биологична защита на руските въоръжени сили. «През октомври в Бостънския университет е създаден изкуствен патоген на коронавирусна инфекция на базата на щама Омикрон и оригиналния вариант от Ухан. Модифицираният вирус, получен от американците, е причинил смъртта на 80% от заразените животни с развитието на атипични неврологични симптоми и тежко белодробно увреждане», каза Кирилов на брифинга. Той добави, че защитните свойства на антителата намаляват 11 пъти при взаимодействие с новия патоген, а съществуващите ваксини срещу него са неефективни.

Оригинално съобщение на ТАСС
Quote (selected)
МОСКВА, 26 ноября. /ТАСС/. Искусственный возбудитель коронавирусной инфекции на основе штамма омикрон и исходного "уханьского" варианта был создан в октябре учеными Бостонского университета. Об этом в субботу заявил начальник войск радиационной, химической и биологической защиты (РХБЗ) Вооруженных сил РФ генерал-лейтенант Игорь Кириллов в ходе брифинга перед конференцией государств - участников Конвенции о запрещении биологического и токсинного оружия (КБТО).

"В октябре в Бостонском университете был создан искусственный возбудитель коронавирусной инфекции на основе штамма омикрон и исходного "уханьского" варианта. Полученный американцами модифицированный вирус вызывал гибель 80% заболевших модельных животных с развитием атипичных неврологических симптомов и тяжелыми поражениями легких. Проверка защитных свойств антител показала 11-кратное снижение их способности обезвреживать новый патоген и неэффективность существующих вакцин", - сказал Кириллов.

Минздравом США было принято решение о проведении расследования деятельности руководства университета. По словам Кириллова, тем не менее, проведение "бостонского эксперимента" говорит о том, что в Соединенных Штатах отсутствует система государственного надзора за НИОКР в сфере генетической инженерии и синтетической биологии. "Несмотря на высокие биологические риски, исследование было проведено на средства американского госбюджета без соответствующего одобрения национального регулятора по биобезопасности", - подчеркнул он.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5241 -: Ноември 26, 2022, 19:48:25 »
След 20 години прекрасно справяне с работата си, председателят на избирателната комисия в Сан Франциско е уволнен заради това, че е бял:

https://www.youtube.com/embed/Hiw55ptOI1c

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5242 -: Ноември 26, 2022, 20:54:28 »
След 20 години прекрасно справяне с работата си, председателят на избирателната комисия в Сан Франциско е уволнен заради това, че е бял:

Културна революция! :lol:
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5243 -: Ноември 26, 2022, 21:01:50 »
Фонът ще напише ли нещо за влаковете с л*****а или ще чака да свалят Путин?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5244 -: Ноември 26, 2022, 21:06:01 »
Него и на тия влакове не го качват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5245 -: Ноември 26, 2022, 21:12:02 »
Той направо да се качва на влака, щото никакви пучове или брожения в Русия не се предвиждат

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5246 -: Ноември 27, 2022, 10:14:48 »
Quote (selected)
Защо американците мразят Путин?
https://glasove.com/na-fokus/zashto-amerikantsite-mrazyat-putin
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5247 -: Ноември 29, 2022, 00:10:45 »
Under normal circumstances, New York City's human waste would enter landfills spread across the Southern United States via train, the Daily Wire noted. Federal law prohibits the city from dumping its fecal matter in the ocean. Without running trains, the waste would remain in the city, presenting a significant threat to public health

Хм, това аз не го знаех. Че те толкова ли са изостанали? В нашия (вярно, малък) град, в пречиствателната станция се трудят неуморно трилиони бактерии, които превръщат отпадъците в по-полезни отпадъци и пречистен вода. Всички големи консуматори на вода за поливане (игрища за голф, и т.н.) могат само от нея да ползват -- забранено е да се полива с питейна вода.

Има една голяма компания за торове (Milogranite), която използва чoвешки отпадъци за торове за ливади. Вярно, че Ню Йорк е колкото две Българии като население, но да не могат да спретнат няколко пречиствателни станции?


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5248 -: Ноември 29, 2022, 08:10:57 »
Quote (selected)
но да не могат да спретнат няколко пречиствателни станции?
Абе малко си е зор там. Нямам идея как се справят освен с контейнери.Само в Бруклин има малко леки хълмчета, наклони но в Манхатън си е плоча на няколко метра над океанското равнище и основно с небостъргачи, чиито основи са доста под това равнище. Представи си сега и метрото със десетките му линии, разни комуникационни канали и т.н. и то от тази мрежа не остава начин да има канализация въобще. Все пак в канализацията трябва да има естествен отток, а при това положение - накъде?
Не ги знам как се справят, може да имат някакви подземни камери където да се събира всичко и сетне да се изпомпва и изнася с цистерни, особено ако е забранено да се излива в океана.
Всъщност Пловдив е на подобно дередже, как се справят там - в Марица вероятно, но как го докарват с канализацията, като и те са плоски?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5249 -: Ноември 29, 2022, 20:45:23 »
В Невада броенето продължава. Имат цифром и словом 3 (три!) бюлетини да преброят още, но не ги преброяват (щракнете върху "SHOW ALL COUNTIES", за да разберете какво имам предвид):

https://www.nbcnews.com/politics/2022-elections/nevada-senate-results

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5250 -: Ноември 29, 2022, 20:55:54 »
Ню Йорк дали ще потъне при глобалното затопляне, а?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5251 -: Ноември 29, 2022, 21:02:41 »
Няма, олаби!
Quote (selected)
Теоретично, цялостното стопяване на Гренландския ледник би повишило нивото със 6,7 м, на Западноантарктическия ледник – със 7 м, а на Източноантарктическия – с около 58 м. Тоест, максимално възможното повишаане на нивото на океана е с около 71 м. Учените смятат, че пълното стопяване на ледниците при всички положения би отнело хилядолетия, така че подобни сценарии не се обсъждат, когато става въпрос за обозримото бъдеще. Предвижданията в доклада на IPCC (2014), в хода на прогнозираните сценарии на увеличаване на температурите, до края на века повишението на нивото би трябвало да бъде между 1,2 и 2,4 м.
https://www.climateka.bg/promeni-nivoto-svetovniya-ocean-znachenie/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5252 -: Ноември 29, 2022, 21:22:22 »
Тия прогнози са измама, защото са базирани на лъжливото предположение, че промените ще са линейни, на постоянно затопляне, а климатът на земята винаги е бил цикличен, дълги и къси периоди на затопляне и охлаждане. Логичното предположение е, и за напред да е така, така че повишение с 70 метра няма да има.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5253 -: Ноември 29, 2022, 21:29:36 »
Е че Ню Йорк таман ще го потопят
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5254 -: Ноември 29, 2022, 21:54:28 »
В Украйна се очертава затишие, независимо от напъните на САЩ за победа.
Ефективна ПВО система за дадена страна е сложна система радари, управляващи зенитно ракетни комплекси. Единични бройки стават само за точкова отбрана, но не и за пълна защита!
До сега ВСУ активно и успешно използват съветските ЗРК Бук и С-300, които получиха в наследство от СССР, но за тях вече нямат ракети. Ракетите на ЗРК Бук и С-300 са вертикално изстрелвани и определят курса си за целта едва след като са във въздуха т. е. това са ракети fire and forget! Ъгълът на изстрелване на "Бук" не изисква настройка и последователни изстрелвания може да бъдат само през няколко секунди.
Представител на Пентагона заяви, че осигуряването на Украйна със системи за противовъздушна отбрана е един от приоритетите на военното ведомство и дискусиите по този въпрос продължават. САЩ обаче все още не планират да доставят ПВО системи Patriot на Украйна. Ще доставят, ама друг път. Patriot-ите до сега имат доста мижава успеваемост при използването им в Близкия Изток (от войната 1991 година насам). Известен е „дружествен огън“, който свали едно британско Торнадо, а също и изтребител  F/A-18. Един слаб пърформанс в Украйна би се отразил твърде зле на продажбата им и за това САЩ ще мотат, но няма да не ги доставят. Дори Турция си закупи С-400!
Понастоящем НАТО може единствено да достави NASAMS, в същност нищо съществено! Дори НАТО да достави свои ПВО системи, трябва да предостави и съответен персонал с тях, който ще попадне под руски удари, и съответно ще бъде достатъчен Casus belli за РФ.
Малоумният генерален секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че постоянното снабдяване с оръжие на Киев е единственият начин за постигане на мир в Украйна. Логиката му е желязна!
Действията на РФ ми напомнят на действията на руския генерал Тотлебен при обсадата на Плевен след няколко катастрофални атаки. Просто искат бавно да сварят украинците в собствен сос.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5255 -: Ноември 30, 2022, 04:17:47 »
Е че Ню Йорк таман ще го потопят

И както се казва по морето: - Наоколо им ще заплуват милиони "кебапчета"...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5256 -: Ноември 30, 2022, 18:03:57 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5257 -: Декември 03, 2022, 17:36:55 »
Quote (selected)
Мъск огласи документи как Туитър е укрил скандал със сина на Байдън
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/musk-atakuva-semeystvo-baydun
Ще има зрелища.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5258 -: Декември 04, 2022, 15:38:19 »
Доналд Тръмп : Масовото фалшифициране на изборите допуска, че конституцията може да бъде отменена!

Белия Дом : Това е анатема. Тръмп посяга на душата на нашата нация...

 :nuts:

Апропо Тръмп даде вечеря на която присъстваха Кание Уест и Ник Фуентес....

 :blurry_drunk-2127:
« Последна редакция: Декември 04, 2022, 15:44:59 от ЗИП »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5259 -: Декември 04, 2022, 17:09:36 »
Поливинчасово интервю в Луганск с индийка, членка на една от американските компартии (не разбрах коя). Оборва тезата, че КНР е империалистическа държава:

https://www.youtube.com/watch?v=xFiMYA_P34A

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5260 -: Декември 04, 2022, 17:47:17 »
Доналд Тръмп : Масовото фалшифициране на изборите допуска, че конституцията може да бъде отменена!

Белия Дом : Това е анатема. Тръмп посяга на душата на нашата нация...

 :nuts:

Апропо Тръмп даде вечеря на която присъстваха Кание Уест и Ник Фуентес....

 :blurry_drunk-2127:



Е, бях се притеснила вече, кога най после ще се повдигне въпросът с фалшификациите  :)))
Нансито надмина и Хилъри по майсторство. Трябва да и се зачете.
Ама и тръмпова дружина не е вчерашна.
От тук натам става интересно.
Марикопа, Марикопа, от там ще тръгне лавината


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5261 -: Декември 06, 2022, 18:09:39 »
Илън Мъск заяви, че има реална заплаха за живота му след първата вълна разкрития за начинът, по който Туитър цензурира, тоест затъмнява, замълчава, забранява да се говори за Хънтър Байдън и прословутия му лаптоп.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5262 -: Декември 07, 2022, 00:22:11 »
Да живее втората годишнина от Великият октомврийски социалистически преврат в САЩ!

„В своето решение Тучи каза, че съдиите са уморени от съдебни дела, „които неоснователно подкопават общественото доверие в момент на нарастваща дезинформация и НЕДОВЕРИЕ В ДЕМОКРАТИЧНИЯТ ПРОЦЕС“.„

Дали поражението на Кари Лейк и Марк Финчем от федерален съдия ще започне тенденция?
https://news.yahoo.com/federal-judges-smackdown-kari-lake-140043549.html


Колко познато звучи това за „демократичният процес„
Нали и в България цялата разруха беше извършена в името на демократичният процес
А историята в Аризона е такава
След като на изборите рез 2020 най голмите нарушения бяха извършени в щата Аризона, а конкретно в окръг Марикопа отчетените гласове бяха 170 пъти повече от жителите на окръга, на сегашните избори кандидатката от Реубликанската партия в Аризона Кари Лейк е помолила своите избиратели да изпратят бюлетините си по пощата с обратна разписка. И след обявяването на резултатите в полза на нейната съперничка от Демократическата партия, тя оспорва резултатите и подава иск в съда за повторно преброяване на хартиените бюлетини. Съдът отхвърля иска , защото съдиите били уморени от съдебни дела...

Ето това се казва демократична диктатура
Да живее Втората годишнина от Великият Американски Преврат!







Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5263 -: Декември 10, 2022, 15:53:17 »
Американската сенаторка Кирстен Синема от щата Аризона каза днес, че напуска Демократическата партия и става независима, предаде Ройтерс.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5264 -: Декември 10, 2022, 16:55:21 »
САЩ, 1941 г.:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5265 -: Декември 10, 2022, 17:31:59 »
Тази картинка сигурно е от поредицата „Демократите прелитат над Конгреса„
https://ic.pics.livejournal.com/sergey_semin_01/85014452/19933/19933_original.png
И е свързана с поста на Асол

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5266 -: Декември 11, 2022, 22:45:14 »
Как сообщает Fox News, координатор по стратегическим коммуникациям в Совете национальной безопасности Джон Кирби в беседе с журналистами не смог объяснить выбор властей США в пользу баскетболистки Грайнер при обмене на россиянина Виктора Бута.
Он уклончиво ответил, почему на россиянина в первую очередь не был обменен сотрудник американского посольства в Москве Марк Фогель.
"В этом конкретном случае существует ограничение", - уклончиво ответил Кирби.

https://www.mk.ru/politics/2022/12/11/belyy-dom-ne-smog-obyasnit-pochemu-grayner-obmenyali-ranshe-fogelya.html

Ха ха
Защото баскетболистката е черна лезбийка, а Марк Фогел е бял мъж.
В случая руснаците май успешно са използвали ЛГБТ истерията на Запад.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5267 -: Декември 12, 2022, 00:38:02 »
Оня с токчетата, де бидон го назначи за отговорник по ядрените отпадъци, го хванали да краде луксозни дрехи и го прибрали на топло. Дано да са го вкарали при жените, да му е гадно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5268 -: Декември 12, 2022, 00:53:27 »
Оня с токчетата, де бидон го назначи за отговорник по ядрените отпадъци, го хванали да краде луксозни дрехи и го прибрали на топло. Дано да са го вкарали при жените, да му е гадно.

Хванали го два пъти вече.
Аз четох за скъпи куфари по летищата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5269 -: Декември 12, 2022, 12:35:07 »
Да не се чудите после що човечеството деградира.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5270 -: Декември 12, 2022, 13:02:03 »
Е, щом в америка е зле, ще рече че у нас е биртаман.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5271 -: Декември 13, 2022, 13:52:41 »
Трансджендерното нещо, помощник на ам. министър на ядрената енергетика, Сам Бринтон е уволнено за кражби по летищата. Елена Поптодорова каза "здрасти!".

https://m.lenta.ru/news/2022/12/13/uvolenbrinton/


Аз ще бъда с чудна рокля, ших си я сама...
« Последна редакция: Декември 13, 2022, 13:58:20 от Kole »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5272 -: Декември 13, 2022, 20:34:28 »
Нищо не разбираме ние, от цивилизация!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5273 -: Декември 13, 2022, 21:41:29 »
Роклята- нищо особенно,
но мустакът, намазан с червилооо

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5274 -: Декември 13, 2022, 21:53:44 »
Колко си изостанала!  :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5275 -: Декември 14, 2022, 05:29:31 »
Мария Захарова о том как западные СМИ замалчивают катастрофу на нефтепроводе Keystone Pipeline:⁠⁠

Вы что-нибудь слышали об американо-канадском нефтепроводе Keystone Pipeline? Нет? А о том, что на границе американских штатов Канзас и Небраска на днях произошла одна из крупнейших экологических катастроф десятилетия? Тоже, наверное, первый раз читаете.

Рассказываю.

В самом центре американского континента прямо по фермам и местным водоёмам текут буквально реки сырой нефти из-за разлива, но СМИ об этом сообщают крайне дозированно.

Потому что невыгодно, потому что зелёная повестка, и как вообще при демократах, известных своей экологической ангажированностью, может произойти такая катастрофа? А вот может.

На редких кадрах, которые всё-таки иногда прорываются в СМИ, видно, насколько загрязнены территории Канзаса и Небраски. Канадские СМИ не отстают. О разливе молчат, но если и сообщают, то как бы между делом и неохотно признают, что это «крупнейший прорыв нефтепровода в его истории». Речь идёт о загрязнении десятками тысячей баррелей нефти территории. Но в медиапространстве как будто ничего не произошло. Где же «разоблачительные» статьи в CNN вроде тех, которые они печатают, когда рассказывают об инцидентах в других странах?

Экология – экологией, а политика по расписанию.

Кстати, крупные экологические НПО и их филиалы в США и Канаде (Greenpeace USA, Greenpeace Canada, Nature Conservancy Canada, WWF, EDF, EICES, FFI, Global Green, IUCN, Birdlife International) тоже молчат.

https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/4316

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5276 -: Декември 15, 2022, 21:33:06 »
Някой съмнявал ли се е?



Между другото, още от 1999 г. са сменили названията "Мъж на годината" и "Жена на годината" с "Личност на годината".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5277 -: Декември 15, 2022, 21:38:37 »
Разбъркаха го тоя тълковен речник, обърнаха го с хастара навън.
Вече и "личност" не е това което беше, така че може да са прави. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5278 -: Декември 16, 2022, 06:53:17 »
Правилно, най-личният плъх - начело. Поддържам!
 :suicide:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5279 -: Декември 16, 2022, 07:14:41 »
Лицата около него са по интересни
Няма нито един военен
Дори и Зе не е в камуфражка, с коато се показва навсякъде от февруари насам, а в спортен екип.
Най долу са „они же дети„,
Вдигнати юмруци виждаме
Поне двама доктори
Арестович може би най горе вдясно с превързан безименен пръст.
Онази сатанистка статуя, подобие на която има и в София
много слънчогледи
« Последна редакция: Декември 16, 2022, 07:33:27 от Алиса »