Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:09:18

Автор Тема: Филип Димитров  (Прочетена 1280 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Филип Димитров
« -: Февруари 04, 2022, 21:23:13 »
Може ли тайнствен жълт плик да тревожи Филип Димитров - докладчик по делото за главния прокурор Иван Гешев в КС? Възможно ли е, ако има такъв, съдържанието му да се отрази на решението на съда на 8-ми февруари относно запитването дали министърът на правосъдието има право да иска откриване на процедура за отстраняването на Иван Гешев.
https://frognews.bg/novini/moje-tainstven-jalt-plik-filip-dimitrov-okaje-kliuchov-izhoda-deloto-geshev.html?fbclid=IwAR226KW8zaoGtTtDhNB9uQagrmyVz7zrIQ-dqVXRAZsnCvbhVMEhO7NowR4

AnonimusBG

  • Гост
Re: Филип Димитров
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2022, 21:25:01 »
Може ли този боклук да го оставят с пенсия 400 лева?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2022, 22:13:35 »
Почитателят на лютни в МС си е проЗд явочник.
Притежател на некква удобна квартира, която не използва и даващ я под наем на ДС.
Всъщност, "наема" е нещо като Троянският кон - плакнат си го, четкат си го, но си му държат сиджимката.
Неккъф плик, дето бил някъде и дето бил неразпечатан - тва са или приказки под шипковия храст, или изветрял алкохол стигнал до градуса на дестилирана водичка.
Филю си е нула още с издигането си за шеф на СДС, такъв си и остана, то и друг не може да бъде. Може ли някой седесар да ми припомни /и да внимава, щото и аз помня!/, какъв бе Филю 90-91 г?
Че да го изтъпанят Премиер?
И сега да ми се праят разни Кон спиратори на Дан Браун - е, не вървой!
Докладчик или не - зависи от още 11 фасули, кво решение ще вземат. А там вече и сложно - има нов вятър, но има и собствени интереси, на всеки един от тези уважаеми господа, от които по принцип нищо не зависи, освен тяхното собствено добруване.
Пролича си, че съм скептик относно смисъла от съществуването на дузина клатикурци, нали?
Този орган имаше смисъл в първите години след като избухна демокрацията и сетне постепенно се превърна в нещо, айде не бухалка, но като метлата на стопанката на къщата. Или точилката и!
Е, не е като гешефтура или мутрафончета, поне неккво лице са запазили.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2022, 23:09:14 »
Може ли тайнствен жълт плик да тревожи Филип Димитров - докладчик по делото за главния прокурор Иван Гешев в КС? Възможно ли е, ако има такъв, съдържанието му да се отрази на решението на съда на 8-ми февруари относно запитването дали министърът на правосъдието има право да иска откриване на процедура за отстраняването на Иван Гешев.
https://frognews.bg/novini/moje-tainstven-jalt-plik-filip-dimitrov-okaje-kliuchov-izhoda-deloto-geshev.html?fbclid=IwAR226KW8zaoGtTtDhNB9uQagrmyVz7zrIQ-dqVXRAZsnCvbhVMEhO7NowR4

Филип Димитров е любител на жълти пликове т. н. Manila envelope. Навремето съм го виждал на видео наблюдението в лоби бара на хотел Шератън (тогава така се казваше, лоби бара беше в дясно след влизане) да прибира пачки долари от един господин в такъв плик. Познавам го още от 1984 година, когато като млад адвокат ползваше кантора мисля на третия етаж в напречните коридори на търговския дом срещу Съдебната палата. Тази кантора беше явочна кантора на ДС. С Филип ме запозна позната от неговата компания, с която имахме сделка/размяна на недвижимо имущество. Тя беше племенница на мой приятел колега от службите. Беше твърде смотан като адвокат, та се наложи да му обясня далаверата. Беше ми от полза, защото беше стажувал в Нотариата на Попа и тогава във връзка с нов закон имаше много прехвърляния на имоти и страхотни опашки. Той обаче уреди да изповядваме сделката в обедната почивка без да чакаме дългата опашка. Още тогава ми правеше впечатление на неадекватен. По-късно го препоръчах на братовчед ми, но той му даде тъп съвет и се наложи да намеря читав адвокат за братовчед ми. Много се учудих като цъфна в политиката, но по-късно разбрах, че на някакъв семинар американците го харесали, защото другите разговаряли на английски по десетопръстната система. Косьо фъфела е друга бира - грамотен, но завършена бандюга, нищо че като ме види ме избягва и се прави, че не ме познава. Български магистрати и политишънс дами и господа!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2022, 00:01:21 »
Quote (selected)
другите разговаряли на английски по десетопръстната система
Е, да, ПАГ все още значеше нещо.
Тогава!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2022, 09:38:33 »
Филип Димитров е любител на жълти пликове т. н. Manila envelope. Навремето съм го виждал на видео наблюдението в лоби бара на хотел Шератън (тогава така се казваше, лоби бара беше в дясно след влизане) да прибира пачки долари от един господин в такъв плик. Познавам го още от 1984 година, когато като млад адвокат ползваше кантора мисля на третия етаж в напречните коридори на търговския дом срещу Съдебната палата. Тази кантора беше явочна кантора на ДС. С Филип ме запозна позната от неговата компания, с която имахме сделка/размяна на недвижимо имущество. Тя беше племенница на мой приятел колега от службите. Беше твърде смотан като адвокат, та се наложи да му обясня далаверата. Беше ми от полза, защото беше стажувал в Нотариата на Попа и тогава във връзка с нов закон имаше много прехвърляния на имоти и страхотни опашки. Той обаче уреди да изповядваме сделката в обедната почивка без да чакаме дългата опашка. Още тогава ми правеше впечатление на неадекватен. По-късно го препоръчах на братовчед ми, но той му даде тъп съвет и се наложи да намеря читав адвокат за братовчед ми. Много се учудих като цъфна в политиката, но по-късно разбрах, че на някакъв семинар американците го харесали, защото другите разговаряли на английски по десетопръстната система. Косьо фъфела е друга бира - грамотен, но завършена бандюга, нищо че като ме види ме избягва и се прави, че не ме познава. Български магистрати и политишънс дами и господа!
Косьо Фъфела да не е КосьоМи?

За ФД съм споменавал в покойния форум - съсед ми е, живее на ул. "Любата", обича да се разхожда в махалата през почивните дни - той във вечния си син блейзър, с фишу, под ръка с д-р Мариана. Тъжна картинка.

С тоя дебил задочно ме свързва е една "семейна" история със щастлив край  - някога намерих в къщи една черно-бяла снимка, на един мъж, приличащ на Уди Алън, на гърба посвещение на староанглийски (не питайте как познах).
Попитах докторката къф е тоя англичанин, тя умря от смях - на снимката се оказа ФД от периода, когато е ухажвал съпругата ми, написаното е цитат от Шекспир, та така ...

Писъл съм също така за някои малко известни факти от битието му, за които спорихме с милата Миранда (мисла, че тя е регистрирана и тук) - 1. той е католик, 2. той е единственият не-медик, практикувал психоанализа в България 3. той е участвал като статист в филма "Адаптация" 4. за синдрома "Морено".

Какви политици имахме някога, а сега Д. Атанасова, Т. Йорданов, ТомаБи, Макс & Мориц, ееееех!!!
 
« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 09:55:34 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2022, 09:50:39 »
Точно както ги описва Г. Климов!
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Филип Димитров
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2022, 09:51:39 »
Беше твърде смотан като адвокат,

Фильо развежда един приятел. И му прави среща пред съда. Нашият отива и Фильо му вика: "Всичко съм уредил, прокурорът знае, съдията знае. Признаваш си всичко чистосърдечно и ще ти дадат две години условно". Моят приятел се уплашил и му казал, че вече не иска да се развежда. Условно, условно, ама си е присъда. След известен пазарлък Фил се усетил, че това е друг човек. Накрая го разведе неуспешно. От матрялна гледна точка.