Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:58:30

Автор Тема: НАТО  (Прочетена 78626 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #420 -: Май 31, 2021, 18:45:53 »
Българинът като цяло, с известни всем изключения, си пада по телняшките. Българинът, като цяло, и задникът си няма да врътне в интерес на натутоту и европейските пудели. Може да го наричате както щете, но над 35 години се опитвате да го настройвате срещу Русия - е, нЕма да стане и даже и не става, колкото и трагично да ви звучи. В интерес на истината в определени случаи/визирам националния ни манталитет/ страхливецът може да свърши чудеса :smokin:

Българинът, като цяло, и задника си не врътна финтерес на Варшафския договор и на СИФ  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #421 -: Май 31, 2021, 18:46:16 »

Слет смъртта на Сталин, Хрушчоф изнася целата документация ф Щатите, дава я на Кенеди, той си я слага ф джоба и отива ф Далас на посещение. Там го гръмват, обаче при аутопсията документацията не се одкрива и се губи домомента,
Майтап си правиш, но има подобен случай.
Има един Митрохин от СССР, издигнал се до шеф на архива в КГБ. Човекът с години копира документацията на КГБ (не е имал камера или "ксерокс" та всичко е преписвал.)
Агенти, операции, структури...Determined!
Записките си ги е крил под дюшемето в дачата. Така години наред. Идва "новото" време. Свързва се а англичаните (дали MI5 или MI6) и забегва с писанките. Има написани книги от него. Bestsellers.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vasili_Mitrokhin
« Последна редакция: Май 31, 2021, 18:52:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #422 -: Май 31, 2021, 18:56:51 »
Майтап си правиш, но има подобен случай.
Има един Митрохин от СССР, издигнал се до шеф на архива в КГБ. Човекът с години копира документацията на КГБ (не е имал камера или "ксерокс" та всичко е преписвал.)
Агенти, операции, структури...Determined!
Записките си ги е крил под дюшемето в дачата. Така години наред. Идва "новото" време. Свързва се а англичаните (дали MI5 или MI6) и забегва с писанките. Има написани книги от него. Bestsellers.

Първо не вервам в подобна "самоотверженост" на човек на подобна служба/там е жесток подбор!/ - еле пък руснак на подобна служба да стане подлога на ингилизите. И да крие в дюшемето - това е първото место, дето всеки ще провери/практика още от средновековето/. Холивуд ви идва в повече. Ако случайно е верно, просто става дума за предателство за пари.
Бъч, аз не вярвам в чудеса. Честният човек никога не става предател, той се бори...и знам какво говоря

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #423 -: Май 31, 2021, 19:00:17 »
Българинът, като цяло, и задника си не врътна финтерес на Варшафския договор и на СИФ  :smokin:

Национална особеност - липса на достойнство, гарантираща оцеляване...засега
Скивай Бонго кви ти реди заради сърбите, направо ни оправда оцеляването..и липсата на секакво достойнство :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #424 -: Май 31, 2021, 19:00:36 »
Идва "новото" време. Свързва се а англичаните (дали MI5 или MI6) и забегва с писанките. Има написани книги от него. Bestsellers.
Най-обикновено продажничество, не е да кажем, като Кеймбриджката петорка (шесторка), предали страната и империята си, по идеологически причини, този си е само за парите.

А пропо, какво е вършил СССР и не са го правели западняците?! Няма разлика.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #425 -: Май 31, 2021, 19:02:18 »
Първо не вервам в подобна "самоотверженост" на човек на подобна служба/там е жесток подбор!/ - еле пък руснак на подобна служба да стане подлога на ингилизите. И да крие в дюшемето - това е първото место, дето всеки ще провери/практика още от средновековето/. Холивуд ви идва в повече. Ако случайно е верно, просто става дума за предателство за пари.
Бъч, аз не вярвам в чудеса. Честният човек никога не става предател, той се бори...и знам какво говоря
Свалил съм книгите. Ако искаш да ти ги изпратя. Случаят се смята за един от големите успехи на MI6. Цялата история на КГБ.

PS Никакви лични чувства не влагам при даване на тази информация. Нещата са такива каквито са. Холивуда няма връзка.
Винаги са ми били по-интересни документалните книги или такива по действителни случаи от fiction.
Ще кажете, защо под дюшемето. Докато си е правил записките, не е бил във връзка с никой. Няма защо да е заподозрян. Та може и в кухненския бюфет, никой няма да му рови.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 19:12:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #426 -: Май 31, 2021, 19:05:41 »
Чувал съм го само мимоходом, но принципно човек (или Ми-6) трябва да внимава какво купува, особено когато иде ангро - defector's goods might too be defective ;)
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #427 -: Май 31, 2021, 19:10:24 »
По повод на случая в Чешнигирово, се сещам за един случай във Франция, САЩ тренират с психотропно вещество, върху неподозиращите жители на едно френско село, има полудели, умрели, янките нямат морални скрупули да издевателстват и върху свои "приятели", даже и върху свои граждани.
Вие си ги избрахте!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #428 -: Май 31, 2021, 19:12:58 »
аз също сметам данапиша бестселър за Сталин и фотошопа. Ноо интересен е мотивът на Сталин да избере баш Ежоф за тестовете на прототипа.
Сталин вот так рассуждал:
Quote (selected)
Тоа Ежоф е ебати хобита, такова дребно цовеце реално може да се намъкне въф секакви тесни пространства, буквално насекъде, което ми дава ноо голема свобода да експериментирам с изобретението.
Резултатите не закъсняват.
Фиг. 1:


Флево:Оригиналната фотография, изобразяваща Сталин придружен од некви други лица, между които не е Ежоф.
Фдесно: Слет като Сталин я обработва по джигитален път(щото е джигит), фотографията вече съдържа Ежоф.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #429 -: Май 31, 2021, 19:13:16 »
 Случаят се смята за един от големите успехи на MI6

Нема лошо! И ква ти е тезата? В тая игра има успехи и тесли. КГБ явно не трябва да спира да се хвали. Само два случая са достатъчни: Кеймбриджката петьорка и Олдрич Еймс.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #430 -: Май 31, 2021, 19:18:22 »
Национална особеност - липса на достойнство, гарантираща оцеляване...засега
Скивай Бонго кви ти реди заради сърбите, направо ни оправда оцеляването..и липсата на секакво достойнство :smokin:
Мдааа, Петко Каравелов с "В моето Отечество такива неща не стават, господа!" и краката му, покрити с одеало, защото не могли да му надянат обувки, си е направо липса на всякакво достойнство.
„Мирно! Идва българският генерал Владимир Вазов – героят от Дойран“ пък е направо липса на всякакво достойнство.
"Подписах, но не приемам!", плачещият на балкона си Вазов, "В коя страна фашистите не са диваци и варвари?"
Все безгръбначни, ей така за пример!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #431 -: Май 31, 2021, 19:22:02 »
На мен мама ми разказа виц днес, но може да съм закъсняла със седем часа и да сте го чули вече:
"Ох, дано на командосите не им заръчат да нападнат Крим, че Кричим отиде, та се не видя за десет минути! "

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #432 -: Май 31, 2021, 19:22:38 »
Quote (selected)
Мдааа, Петко Каравелов с "В моето Отечество такива неща не стават, господа!" и краката му, покрити с одеало, защото не могли да му надянат обувки, си е направо липса на всякакво достойнство.
„Мирно! Идва българският генерал Владимир Вазов – героят от Дойран“ пък е направо липса на всякакво достойнство.
"Подписах, но не приемам!", плачещият на балкона си Вазов, "В коя страна фашистите не са диваци и варвари?"

...Христо Стоичкоф од басейна фхотела с неговото "Айн цу цвай цу дрън!"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #433 -: Май 31, 2021, 19:23:31 »
Мдааа, Петко Каравелов с "В моето Отечество такива неща не стават, господа!" и краката му, покрити с одеало, защото не могли да му надянат обувки, си е направо липса на всякакво достойнство.
„Мирно! Идва българският генерал Владимир Вазов – героят от Дойран“ пък е направо липса на всякакво достойнство.
"Подписах, но не приемам!", плачещият на балкона си Вазов, "В коя страна фашистите не са диваци и варвари?"
Все безгръбначни, ей така за пример!
Нещо мноо си се объркала - зачитай се внимателно, а не гледай ника, щото се чувстваш длъжна да "му начукаш кофата"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #434 -: Май 31, 2021, 19:24:53 »
Случаят се смята за един от големите успехи на MI6

Нема лошо! И ква ти е тезата? В тая игра има успехи и тесли. КГБ явно не трябва да спира да се хвали. Само два случая са достатъчни: Кеймбриджката петьорка и Олдрич Еймс.
Защо трябва да имам теза? Не е автомобил, за да ми трябва. Или dental insurance.
Отговарях на wreckage.
Специално за Еймс, става дума за кинти. Robert Hanssen също.
От всичкото което съм прочел   CIA & MI 6 са били по-успешни от GRU & KGB. Нека оставим идеологиите настрани. Винаги е ставало дума за пари.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #435 -: Май 31, 2021, 19:29:11 »
Винаги е ставало дума за пари.

Не. Агентит винаги са ги деляли на „по идеологически причини„, и „за пари„
Първите винаги са имали по голяма стойност и надежност.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #436 -: Май 31, 2021, 19:30:27 »
От вичкото което съм прочел   CIA & MI 6 са били по-успешни от GRU & KGB. Нека оставим идеологиите настрани. Винаги е ставало дума за пари.
Мечтата ми е да напечатат пълния отчет за опитите за убийство на Фидел Кастро! Бас държа, че ще е световен бестселер, ще се продава в историческата секция, в криминалетата и в хумор и сатира! Ще убия прасенцето-касичка и ще си го купя това четиво, само да го публикуват! Тези успехи не трябва да се крият, в никакъв случай! Е, може да настане пак криза с пуканките, но пък какъв сериал става после! Казина, кубинки, ракети, Гранма, палатката пред ООН-то, любовницата с крема за отравяне, Джеймс Бонд нервно дъвче репички в ъгъла! Ех, защо почина Шон Конъри, каквъ Фидел щеше да стане от него!  :0007:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #437 -: Май 31, 2021, 19:31:47 »
От всичкото което съм прочел   CIA & MI 6 са били по-успешни от GRU & KGB.

А, има си хас да си прочел нещо различно. И един приятел навремето много четеше "Паралели" и звучеше убедително.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #438 -: Май 31, 2021, 19:34:04 »
Тамън слязох да си зема една биричка и стана ясно, че в магазинчето не е излязла последната ревизия с бая пари - а продавачката беше една хитра бабка с цайси и внуче. Завъртя се за месец, направи ми доста лошо впечатление, ма нали не е мое, си затраях..
Сайбията - уж пенсионирано векере, пък къде е гледал не знам (те затова бабите на връщане от Ю Америка първи ги джобят на летището)

Не винаги е за пари - има и по-лошо - CE-то в MICE

ПП Алиса ме преварила  :thup:
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #439 -: Май 31, 2021, 19:36:46 »
От всичкото което съм прочел   CIA & MI 6 са били по-успешни от GRU & KGB.

А, има си хас да си прочел нещо различно. И един приятел навремето много четеше "Паралели" и звучеше убедително.
Откакто "другарите" обърнаха на капитализъм (turn over a new leaf) марксистко-ленинската ми подкованост я издуха вятъра. Паднаха ѝ цинтите. Нищо не мога да направя.
Нека да го илюстрирам с картина от "American beauty". Препоръчвам на wreckage!
https://www.youtube.com/watch?v=gHxi-HSgNPc

PS Писах цинтове. Да обясня на тези които не са служили с пример. Това са къси гвоздей с квадратна глава които се набиват на подметни на войнишки обувки. Набиваха се. В моята служба в Шумен ни обуха с такива, но някой от началниците се усети, че ще драскаме мозайките и паркета в класното и ги събраха и цинтовете ги смениха с дървени подострени клечки. В първият дъжд и снега после, обувките пропуснаха. Та тъпотийте на военщината не почват от Храбрият войник Швейк.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 22:03:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #440 -: Май 31, 2021, 19:36:55 »
Българинът, като цяло, и задника си не врътна финтерес на Варшафския договор и на СИФ  :smokin:
За Варшавския договор, слава Богу, не се наложи.
А за СИФ, да имаш да вземаш!Колко години си работил по съвместни проекти и програми на СИФ?!?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #441 -: Май 31, 2021, 19:44:20 »
Ето един от агентите на сталинската разведка, който е бил от категорията „по идеологически причини„
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_A._Wallace
След смъртта на Рузвелт, е трябвало да стане президент на САЩ, и тогава СССР и САЩ са щели да  се обединят. Още след войната.
Но проанглийските агенти в Демократическата партия започват кампания срещу Уолас  преди вътрешнопартийните междинни избори, което довежда до смяната му с Труман.
След два месеца Рузвелт сам ли умира, или са му помогнали, неизвестно, и Труман става президент.
Представяте ли си само, какъв би бил светът сега?
Ето тази „грешка„ се опитва да изправи сега Тръмп.
Да върне САЩ на основата на международни отношения от времето на Рузвелт, и Уолас.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 19:56:16 от Алиса .. »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #442 -: Май 31, 2021, 19:51:38 »
Този Труман, нали?



https://www.trumanlibrary.gov/photograph-records/58-4

Скуза, тоя ББ код докат го натамъня за resize...
« Последна редакция: Май 31, 2021, 20:00:39 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #443 -: Май 31, 2021, 19:56:26 »
Ние сме в темата на НАТО.
Препоръчвам едно видео на един "враг" (родее се с Виктор Суворов).
Защо USA не унищожава СССР (когато го може)?
https://www.youtube.com/watch?v=86S8MPT6r0M&t=43s

PS Изгледах го до края. Не видях отговор. Може да не съм внимателен
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #444 -: Май 31, 2021, 20:03:21 »
Този Труман, пътуващото търговче.
А Уолас много хубав мъж.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #445 -: Май 31, 2021, 20:05:23 »
Ние сме в темата на НАТО.
Препоръчвам едно видео на един "враг" (родее се с Виктор Суворов).
Защо USA не унищожава СССР (когато го може)?
https://www.youtube.com/watch?v=86S8MPT6r0M&t=43s

PS Изгледах го до края. Не видях отговор. Може да не съм внимателен

Суворов го четат/верват му е по-точно, щото и аз съм го чела/само откровени стипендианти на сороското отровено обощество - това е несериозно. А наполедък даже и тоз льольо връща назад. Сигурно е усетил пътя на парите - тия са страшни ....и задника ще си продадат. Усещам, че родните непеошки ще избягват да го цитират :nuts:

п. п. Не знам колко жалко човече трябва да си,ако си се запознал със сивито на сороса, да го прокламираш и да го величаеш за борец на нещо си. По мое мнение трябва да си ментално увреден

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #446 -: Май 31, 2021, 20:10:25 »

п. п. Не знам колко жалко човече трябва да си,ако си се запознал със сивито на сороса, да го прокламираш и да го величаеш за борец на нещо си. По мое мнение трябва да си ментално увреден
Нищо не разбрах. Колко жалко човече да съм?
 Става дума за Марк Солонин и по-важно "Защо САЩ не унищожава СССР?" Май не стигна докрай, за да пишеш след 4 минути. Завиждам ти за идеологическата "подкованост".
СССР постига някакъв паритет в ядреното оръжие и носителите чак към 1975.
Някой има ли отговор защо САЩ не унищожават СССР от 1945 до 1955 (1960) година например?
PS  Май трябваше да пропусна Виктор Суворов (Резун). Впускате се по несъщественото.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 20:29:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #447 -: Май 31, 2021, 20:11:14 »
Суворов го четат/верват му е по-точно,

Начи, човек, който верва на Резун, спокойно можеш да го туриш в графа "безнадежно оли". Дори с малко обща култура, на всеки трябва да е ясно, че пише пълни глупости. Още повече, че той сам твърди (гордо), че за силогизмите си бил ползвал само вестници. Представяш ли си некой да напише нова история на България по вестници?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #448 -: Май 31, 2021, 20:14:58 »
Суворов го четат/верват му е по-точно,

Начи, човек, който верва на Резун, спокойно можеш да го туриш в графа "безнадежно оли". Дори с малко обща култура, на всеки трябва да е ясно, че пише пълни глупости. Още повече, че той сам твърди (гордо), че за силогизмите си бил ползвал само вестници. Представяш ли си некой да напише нова история на България по вестници?
Той Биков вече написа нещо такова, после медиите обърнаха палачинката и хафтора ги последва, даже стана виден гербер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #449 -: Май 31, 2021, 20:22:54 »
Някой има ли отговор защо САЩ не унищожават СССР от 1945 до 1955 (1960) година например?
Аз имам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #450 -: Май 31, 2021, 21:08:52 »
Бъч
Защото и без паритет са можели да се унищожат едни други.
Много отрезвяващо е било за Щатите изпитанието на 60 мегатонната цар бомба през 1961 г.
Нещата са много комплексни.
Появява се ракетна ПВО.
Появяват се атомни подводници.
Съветските танкове са в Европа.

Солонин има дар на разказвач, но кой знае защо при него винаги Съветите са лошите, а другите са добрите.
Не им вярвам на такива разказвачи.
Той е просто по-добро издание на Суворов.

Тук си пишем за след войната, но бих ти препоръчал нещо за Втората световна война.
Много обективно. Изчистено от всякаква идеология. 96 серии.
https://www.youtube.com/watch?v=Sk5UHe7IkpU&list=PLdzMglp86v_Ykziug8RLyz1NlURrkd4cV

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #451 -: Май 31, 2021, 21:23:49 »
Quote (selected)
ащо USA не унищожава СССР (когато го може)?

Може на баба си дирника. След кончината на фон Браун/да обяснявам ли кой е?/ реднеците са технологично ядрено и не само чучело - всичко се разпада. Да се сърдят на Курчатов и не само на него. Крадци и мошеници. Да подкупваш и да крадеш не е като да ти ражда нещо полезно мозъкът. Чисто и просто, като гражданин на САЩ!
п. п. Бъч, ако исках преди 30 години щях да отида в скапаната ти държава. Тя ме покани, аз й отказах. Пантиш ли разликата между нас двамата?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #452 -: Май 31, 2021, 21:32:41 »
Може на баба си дирника.
:well_done-1299:
Асол, кажи за батутите до Международната космическа станция

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #453 -: Май 31, 2021, 21:34:45 »
ащо USA не унищожава СССР (когато го може)?
Всъщност САЩ разполагат ядрено оръжие в Европа за да
успеят да уравновесят тоталного превъзходство на руснаците в конвенционалните оръжия. Някой беше смятал колко дивизии не им достигат и няма откъде да ги намерят, не помня, но бяха доста.
Сега може да се зададе обратния въпрос. Защо руснаците не унищожават САЩ?
Ноистина имо паритет ро броя зядрени заряси, но руснаците са в състояние на ги доставят много по бързо и по ефективно. Това без да броим новите хиперзвукови носители.Нали некой не си въобразява че Б-52 има шанс да навлезе на руска територия и да пуска язрени бомби. А основно ямериканците са на бомби.
Единствено в адрените подводници има някакъв паритет.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #454 -: Май 31, 2021, 21:45:56 »

Единствено в адрените подводници има някакъв паритет.
Вземи се в ръце! За какъв паритет става дума при ядрените подводници? Колко подводници имат Русия от клас Los Angeles & Virginia? Ohio class?
Специално от класа на Ohio руснаците имат 2 или 3. Дмитрии Донски и Юрии Долгоруков. САЩ имат 18!
Харесвайте си Русия, но си отворете очите!
А това за Фон Браун начупи всичкият фаянс. Та той е починал 1977 година. На 66 години.
А в интервюто на Солонин се говори за годините до 60-та.
САЩ са абсолютен доминант (световен лидер) до Виетнамската война. Тя ги съсипва и не могат да се оправят от тогава. Финансово и морално.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 21:54:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #455 -: Май 31, 2021, 21:51:00 »
За какво им е на САЩ да унищожават СССР, каква ще е печалбата? За какво им е на СССР/ Русия да унищожават САЩ, имат си всичко, ни територия им трябва, ни пазари, ни ресурси. След Сталин, доктрината на СССР е "Мирно съвместно съществуване". А и светът след ядрена война, на никого нямада трябва.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #456 -: Май 31, 2021, 21:52:54 »
За какво им е на САЩ да унищожават СССР, каква ще е печалбата? За какво им е на СССР/ Русия да унищожават САЩ, имат си всичко, ни територия им трябва, ни пазари, ни ресурси. След Сталин, доктрината на СССР е "Мирно съвместно съществуване". А и светът след ядрена война, на никого нямада трябва.
Да те поправя приятелски. Такава е доктрината чак при Брежнев.
Нали помниш "Кузкину мать"? Е, това е на кукурузника.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #457 -: Май 31, 2021, 21:55:36 »
Става, не е много по-различно.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #458 -: Май 31, 2021, 22:06:42 »
Quote (selected)
А това за Фон Браун начупи всичкият фаянс. Та той е починал 1977 година. На 66 години.

Точно така! И с неговата кончина връо на технологиите и цивилизацята в реднешко са приключили/да не зачекваме темата за "невидимите" самальоти/. Доста по късно, демек към днешна дата, се види резултатът. Тотал щета! Да се повторя - краденето  и изнудването не са като да роди нещо главата...собствената. Генофондът на реднешко не позволява раждането на велики открития. Таз нАука всъщност е мноо "несправедлива"...сичко обяснява с натрупвания, пък като  се замислиш   за натрупванията...мани, мани

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #459 -: Май 31, 2021, 22:11:37 »
Генофондът на реднешко не позволява раждането на велики открития.
:t2015:
Мани, мани...
Тук става дума за фашизъм (както го разбирам). Аз излазям. :m1329:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #460 -: Май 31, 2021, 22:12:27 »
Не ми се търсят линкове в момента.
Да,САЩ са можели да да победят,а не да унищожат СССР при един ядрен конфликт по онова време,но първият който е пожелал използването на ядрено оръжие по време на война е изпратен в оставка/ген.Дъглас Макартър/,поради реакциите на световната общност.
1947-1957г., ако се води ядрена война,основните бойни действия ще са в Европа,но това е нож с две остриета/пример Чернобил/.
С извеждането на  „Спътник-1“ през 1957г.,ситуацията се променя и след анализи от военното и политическо ръководство на САЩ отчитат,че въпреки превъзходството ще бъдат унищожени 20 големи града,а САЩ смятат,че тези загуби са неприемливи.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 22:38:57 от Accipiter »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #461 -: Май 31, 2021, 22:15:21 »
ще бъдат унищожени 20 големи града,а САЩ смятат,че тези загуби са неприемливи.
:th_up:
Дори да са унищожени 5 мегаполиса със САЩ е свършено. Нивите ще останат.
Две "къщи" се събориха и в перманентна криза.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #462 -: Май 31, 2021, 22:16:35 »
Не е имало период дори от 5 минути, в които САЩ са могли да унищожат Русия (Руската империя, СССР, Руската федереция)

...поне не и през последните 245 години.


Обратното - също.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #463 -: Май 31, 2021, 22:20:45 »
:t2015:
Мани, мани...
Тук става дума за фашизъм (както го разбирам). Аз излазям. :m1329:
Кое е фашизъм? Обективната оценка за умствения багаж на преобладававащото мнозинство от гражданите на САЩ? И що трябва да ме наричаш фашист, когато ти казвам, че интелектуалният ви капацитет е съзмерим с този на  редовна кокошка? Ние все пак сме в ЕС, кокошките имат дори по-специални права от гражданята -тях ги убиват хуманно. За гражданЯта още нема директива спецялна...тях ги морят всички останали директиви

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #464 -: Май 31, 2021, 22:25:19 »
Точно така! И с неговата кончина връо на технологиите и цивилизацята в реднешко са приключили/да не зачекваме темата за "невидимите" самальоти/. Доста по късно, демек към днешна дата, се види резултатът. Тотал щета! Да се повторя - краденето  и изнудването не са като да роди нещо главата...собствената. Генофондът на реднешко не позволява раждането на велики открития. Таз нАука всъщност е мноо "несправедлива"...сичко обяснява с натрупвания, пък като  се замислиш   за натрупванията...мани, мани
Надявам се, че е моментно помрачение и ще си го изтриеш лично. Иначе Бъч е прав, това е евгеника, а тя има лоша слава.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #465 -: Май 31, 2021, 22:26:26 »
В USA не можеш (не е прието) да кажеш за някой, че е тъп (dummy). Ще кажеш, че е "little slow", "mentally challenged"..."need more time"  :smokin:
Другарката Асол има друго виждане. Аз го уважавам...
« Последна редакция: Май 31, 2021, 22:49:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #466 -: Май 31, 2021, 22:40:00 »
И аз мисля като Асол, в САЩ културата и науката са предимно вносни, поп културата не е култура.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #467 -: Май 31, 2021, 22:43:47 »
А  защо  трябва да се унищожават?
И от къде тази безумна мисъл?
СССР И САЩ никога нямаше да воюват помежду си.
По времето на ВСВ и двете страни по негласно споразумение се стремят колкото може повече удари да нанесат на Британската империя.
Това е техният враг. И на двете страни - Англия.
Англия, която стои зад появата на фашизма в Германия , и английските банки, които докарват Хитлер на власт.
Прочетете биографията която дадох линк по горе.
В САЩ 20те, 30те години, по време на ВСВ, в Сената има силно лоби което поддържа СССР, подръжници на СССР и в Републиканската, и в Демократическата партии, общественото мнение в САЩ е на страната на победителя и съюзника от войната с фашизма-СССР.
Това, че проанглийската група току що е спечелила малка победа с назначаването на Труман за президент, още нищо не значи.
Завладяването на САЩ от британците,  основаването на Дълбоката държава и поставянето на САЩ под неин контрол е дълъг процес, който завършва едва осемдесетте години.
Погледнете как се развиват нещата в СССР и САЩ.
Април 45та Рузвелт умира и президент става Труман. Масон, проанглийски агент.
Март 53та Сталин умира и управлението на СССР преминава в ръцете на проанглийската група на опортюнистите.
Не мога да нарека Хрушчов троцкист, а и никой до сега не съм срещнала да го е направил, но  че бил повлиян от Троцки - да.
На коронясването на Елизабет юни 53та година за поздрав на кралицата, във военноморското пристанище заедно с другите кораби от страните-колонии на Британската империя, гордо е строен и кораб от военноморските сили на Съв. съюз. Току що станалият колония на Англия СССР, поздравява кралицата.
И така, докато Съветският съюз официално е заявил своят статут, в Щатите се води неравна борба  с либерализма, с проникването на дълбоката държава и превръщането на САЩ в колония на БИ. Кенеди пробва - го отстрелват, На Никсън му устройват гейт..
Та кой има интерес от раздухване на вражда между САЩ и СССР ?
Да се ударят челно двете големи държави и да се самоунищожат.
Ами този, който би останал и би властвал спокойно след това над целия свят.
Ето това разбраха в крайна сметка някои другари и в САЩ, и в Съв. съюз, което доведе до развала на СССР.
А колкото до ядреното оръжие - 45та година от Германия в САЩ се прехвърлят полуготовите две бомби, заедно с урана. По заповед на Труман и тези, които стоят зад него бомбите са хвърлени в Япония. Други няма. И уран няма. Започва трескава работа по създаване на следващите. Проект Манхатън започва своята работа едва в началото на 50те години. 49та година СССР създава своя атомна бомба.
Но ако някой си мисли, че с една бомба може да се унищожат САЩ или Съв съюз... По разработките на американците, изводът е, че за да бъде унищожен СССР е необхдимо да бъдат бомбардирани 75 процента от градовете на страната.
Колко бомби са това?
Едва в началото на 80те години ядреният потенциал на двете страни достигна възможността за взаимоунищожаването им.
И тук - Да, ама не.
Та въпросът защо САЩ не е унищожил Съв.съю е повече от глупав.
САЩ и Съв.съюз, Русия сега,  винаги са се подкрепяли срещу общият враг - Британската империя.
И никога не биха воювали, нито ще воюват помежду си.
Останалото е англицка пропаганда.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 22:54:53 от Алиса .. »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #468 -: Май 31, 2021, 22:46:32 »
Англия, която стои зад появата на фашизма в Германия , и английските банки, които докарват Хитлер на власт.

Ъхъ, Англия стои зад фашизма толко силно, че даже принуждава Дуарте 8 да абдикира като отявлен привърженик на Хитлер и на идеите му, а фпоследствие го държи физгнание до края на живота му.

Не е истина ква каша е фглавата ти...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #469 -: Май 31, 2021, 22:53:25 »
Вземи се в ръце! За какъв паритет става дума при ядрените подводници? Колко подводници имат Русия от клас Los Angeles & Virginia? Ohio class?
Специално от класа на Ohio руснаците имат 2 или 3. Дмитрии Донски и Юрии Долгоруков. САЩ имат 18!
Харесвайте си Русия, но си отворете очите!
А това за Фон Браун начупи всичкият фаянс. Та той е починал 1977 година. На 66 години.
А в интервюто на Солонин се говори за годините до 60-та.
САЩ са абсолютен доминант (световен лидер) до Виетнамската война. Тя ги съсипва и не могат да се оправят от тогава. Финансово и морално.
Става дума за технологичин паритет.
И руските и американските пжодводници са боеспособни и имат сравними възможности. Бройките са друго.
Което не може да се каже за други класове стратегически оръжия.
Например мобилни МКБР, дори тежките ракети в шахтите. Не знам доколко американските изобщо са боеспособни.

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #470 -: Май 31, 2021, 23:00:00 »
А  защо  трябва да се унищожават?

Изрично съм писал по горе победят,а не унищожат,но все пак си права,апетитите към азиатската част на Русия са от Британската империя,доказа се,че Меделин Олбрайт не е казвала подобно нещо.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #471 -: Май 31, 2021, 23:01:08 »
Що не разгледате британските военноморски сили.
Британската империя с население над 4 млрд население какъв потенциал има?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #472 -: Май 31, 2021, 23:03:11 »
Кое е фашизъм? Обективната оценка за умствения багаж на преобладававащото мнозинство от гражданите на САЩ? И що трябва да ме наричаш фашист, когато ти казвам, че интелектуалният ви капацитет е съзмерим с този на  редовна кокошка? Ние все пак сме в ЕС, кокошките имат дори по-специални права от гражданята -тях ги убиват хуманно. За гражданЯта още нема директива спецялна...тях ги морят всички останали директиви
:smokin: Съдейки по управляващата класа в България, интелектуалният капацитет е направо неустоим! Премиерът ляга с "Винету", австрийският език е на почит, официалната втора по значение партия се води от музикант, абе това щастливите кокошки да не са придобили избирателни права напоследък?
А за обективната оценка - все се сещам как слепците описвали слона, който били пипнали: слонът е като живо въже, слонът е като тръба, слонът е като талпа...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #473 -: Май 31, 2021, 23:03:19 »
ква британска империя?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #474 -: Май 31, 2021, 23:04:15 »
Става дума за технологичин паритет.
И руските и американските пжодводници са боеспособни и имат сравними възможности.
Прочети това!
https://www.globalsecurity.org/intell/world/russia/toshiba.htm
Едва след 1984 г СССР се доближава в технологиите на САЩ- специално при обезшумяването на подводниците. СССР купуват металорежещи фрези (комплекси) от Toshiba, да обработват витлата (точност), за да намалят кавитацията и по този начин да ги обезшумят. Най-важен параметър. Голям успех за СССР. Една от причините да се крият витлата на подводниците.

PS писах купуват, но става дума за спец. операция. Не за купуване от Aliexpress или Амазон.  :lol:
« Последна редакция: Май 31, 2021, 23:10:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #475 -: Май 31, 2021, 23:12:46 »
Надявам се, че е моментно помрачение и ще си го изтриеш лично. Иначе Бъч е прав, това е евгеника, а тя има лоша слава.
Аре да не ми се правиш на по католик от папата, нито е евгеника, нито е призив за изчистване на хора - просто реална експертна констатация за умствения багаж на населението на определен район - викат му статистика! Ще ти бъде ли удобно да не привнасяш в този форум новопридобите ти ти по местоживеене усещания за справедливост, щото скоро ще трябва да ни изтриеш всичките. Ти не си човекът, който има капацитет да ме обвинява във фашизъм!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #476 -: Май 31, 2021, 23:15:14 »
Аре да не ми се правиш на по католик от папата, нито е евгеника, нито е призив за изчистване на хора - просто реална експертна констатация за умствения багаж на населението на определен район - викат му статистика! Ще ти бъде ли удобно да не привнасяш в този форум новопридобите ти ти по местоживеене усещания за справедливост, щото скоро ще трябва да ни изтриеш всичките. Ти не си човекът, който има капацитет да ме обвинява във фашизъм!
Аз не обвинявам, аз констатирам.
И дето е речено, ако за умствения капацитет на рибата се съди по уменията й да се катери по дървета, то той определено е нисък.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #477 -: Май 31, 2021, 23:17:51 »
Непрекъснато ми ходиш по петите! Опитвам се да не ти обръщам внимание и със сигурност мога да се справя, но ти поради някакви причини си много упорта. Да се повторя - ти не си и не можеш да бъдеш човекът, който може да ме нагизди към фашизма! Без значение колко чаршафа със стихотворения от училище ще изпишеш

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #478 -: Май 31, 2021, 23:18:22 »
Що не разгледате британските военноморски сили.
Британската империя с население над 4 млрд население какъв потенциал има?
Ако въпроса е към мене,то отговора е лесен,Британската империя и другите хищници си разпределят ресурсите на Сибир.
Британската Общност ли си имала в предвид,когато си писала за 4 млрд?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #479 -: Май 31, 2021, 23:21:56 »
Ladies,

припомнете си поне правило № 3, моля.
the lamers club honourable member …