Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:36:26

Автор Тема: НАТО  (Прочетена 78531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #300 -: Май 29, 2021, 08:47:53 »
Ние отвсякъде сме много зле. Ти къде си учил български?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #301 -: Май 29, 2021, 08:56:30 »
Ние отвсякъде сме много зле. Ти къде си учил български?
Това не е интересно.
Интересно е как паметник на Червената армия (освободителка  :lol: ) се отнася с това чужди воиници да влизат в българско предприятие с оръжие непоканени.  Виж си аватара!

raider = someone who enters a place illegally and usually violently

I am amazed! Тук няколко човека си казаха какво мислят, а БГ политици и журналисти си трайкат. Президентът ви дали каза нещо по случая?
Е, какво толкова е станало? :lol:
« Последна редакция: Май 29, 2021, 09:15:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #302 -: Май 29, 2021, 09:15:21 »
Чудех се какво прави ревностен американец сред български тъпанари. За мисионерска дейност не ти достига доста сещаш се какво.
Сигурно не те пускат в ревностните американски форуми? Да не е заради политкоректността? Или заради граматиката? Я кажи, верно ли е че като ти чуят акцента и ставаш малко.. как беше думата... второ качество американец? За един приятел питам.
Туземците имаме една поговорка: по-добре пръв на село, отколкото на колене пред орангуамериканци, вагиносупремасисти, джендър-чейнджърс и прочее достижения на вашата цивилизация.

Бай дъ уей, какво стана с половината ваши паметници на бели исторически личности във вашата страна?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #303 -: Май 29, 2021, 09:16:58 »
Интересно е как паметник на Червената армия (освободителка  :lol: ) се отнася с това чужди воиници да влизат в българско предприятие с оръжие непоканени.  Виж си аватара!

Butch, хайде да смениш алкохола или поне да намалиш неговото количество преди да започнеш да твориш коментари тук.

Защото в момента не правиш нищо друго, освен да араламбиш, да не използвам и по-силна дума.

Много ми е интересно, какво ще приказваш, ако случайно се надигнем срещу непоканените чужди войници и твоят син се окаже между тях?

А иначе връзка между паметника на Червената армия и влизането на чужди войници непоканени има, стига да можеш да я видиш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #304 -: Май 29, 2021, 09:18:37 »
Ако искаш не се мори да пишеш на аборигенски български. Карай на американски. Тук всички ще те разберем.
Ще помагаме. Ю кен ду ит!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #305 -: Май 29, 2021, 09:23:09 »
В този форум се написаха маса неща за терористката Якова която застреляла български офицер. Изпъдихте форумец заради нея. Сега като ви пиша за рейдърството ви ставам неудобен. :t2407:
Това с араламбенето си го използвай другаде.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #306 -: Май 29, 2021, 09:26:21 »
Чудех се какво прави ревностен американец сред български тъпанари. За мисионерска дейност не ти достига доста сещаш се какво.
Сигурно не те пускат в ревностните американски форуми? Да не е заради политкоректността? Или заради граматиката? Я кажи, верно ли е че като ти чуят акцента и ставаш малко.. как беше думата... второ качество американец? За един приятел питам.
 цивилизация.

Коле, нищо не си разбрал от живота. Плаче ми се за теб.
Акцента няма значение. Имаш ли $ си уважаван. Я, изненада! И в БГ е също така. Значи не е до Америката или акцента.
« Последна редакция: Май 29, 2021, 09:36:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #307 -: Май 29, 2021, 09:31:19 »
Коле, нищо не си разбрал от живота. Плаче ми се за теб.
Да ти дам кърпичка?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #308 -: Май 29, 2021, 09:32:44 »
Свиркай си! Ще го преживея.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #309 -: Май 29, 2021, 09:39:10 »
Let's agree to disagree.
Мир?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #310 -: Май 29, 2021, 09:40:57 »

Много ми е интересно, какво ще приказваш, ако случайно се надигнем срещу непоканените чужди войници и твоят син се окаже между тях?

Сега, Моят син е завършил USMA West Point и е избрал да бъде цивилен. Не искаше да погледне униформа. Няма как да се окаже между тях. Къде ще е твоят син, като се надигнете? Ако се надигнете...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #311 -: Май 29, 2021, 09:55:49 »
When you're in a hole, stop digging.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #312 -: Май 29, 2021, 10:00:10 »
Чудех се какво прави ревностен американец сред български тъпанари.
Приписваш ми неща които не съм и съм ги заявил. Не съм "ревностен" американец или българин. Дори не знам какво е това. Не ме интерисува.
Писал съм го: Гражданин съм на света. Никаква хартийка (паспорт) не може да ме направи един или друг.
Като такъв се чувствам свободен. Мога да мисля каквото искам и да го пиша. Ако не ви харесва...у лево.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #313 -: Май 29, 2021, 10:12:49 »

Много ми е интересно, какво ще приказваш, ако случайно се надигнем срещу непоканените чужди войници и твоят син се окаже между тях?

Сега, Моят син е завършил USMA West Point и е избрал да бъде цивилен. Не искаше да погледне униформа. Няма как да се окаже между тях. Къде ще е твоят син, като се надигнете? Ако се надигнете...

Къде ще бъде моят син, когато (ако) се надигнем, е негов избор, а не мой. И не е твоя работа да задаваш такива тъпи въпроси.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #314 -: Май 29, 2021, 10:13:39 »
Навярно е много хубаво да се чувствуваш свободен. Макар по същество това да е едно субективно усещане. Въпрос на фантазия.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #315 -: Май 29, 2021, 10:14:17 »
А, не си българин, ни с хартийка, нито без. Не бой се.
И накъдето по света искаш, у лево, у десно, плувай, плувай...
Сешшсе?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #316 -: Май 29, 2021, 10:15:15 »
Все пак твърде важно е да узнаем какво точно се случи в Чешнегирово.
И официалните български власти дължат обяснение.
Президент, премиер, вътрешен министър, военен, външен?!? Не Херо.
Предполагам, все пак, някакво недоразумение.
Щот американците нямат капка интерес да нагнетяват антиамериканизъм, който у нас и без подобни простотии заема застрашителни (за техните цели) размери...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #317 -: Май 29, 2021, 10:17:23 »
Сега, Моят син е завършил USMA West Point и е избрал да бъде цивилен. Не искаше да погледне униформа. Няма как да се окаже между тях. Къде ще е твоят син, като се надигнете? Ако се надигнете...

Къде ще бъде моят син, когато (ако) се надигнем, е негов избор, а не мой. И не е твоя работа да задаваш такива тъпи въпроси.
Ти го зададе. Не си миропомазан. Редно беше и аз да ти го задам. Или си мислиш, че като си модератор, можеш само ти да задаваш въпроси?
Тъп, остър... :ouch-2147:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #318 -: Май 29, 2021, 10:17:58 »
Снощи Кошлуков нищо не обели по повод случая. Имало много други по-важни новини.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #319 -: Май 29, 2021, 10:20:25 »
Не съм кот Леополд, не призовавам всички да живеем дружно, но не разбирам това отношение към писанията на  Butch.
На мен пък ми е много интересно да разбера какво знае, мисли, чувствува и усеща един българин - натурализиран американец. Отношението му към Родината и към втората му родина...
Щото подобна житейска трансформация си е феномен някакъв, все пак...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #320 -: Май 29, 2021, 10:23:18 »
Снощи Кошлуков нищо не обели по повод случая. Имало много други по-важни новини.
Че само Кошлуков ли? Това нещо е станало преди 17 дни, ние го разбрахме вчера...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #321 -: Май 29, 2021, 10:25:49 »
Снощи Кошлуков нищо не обели по повод случая. Имало много други по-важни новини.
Това измекярче, без всякакви принципи сега е зает да си запази службичката, че без нея трябва да отвори пак куфара с кинкалерия.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #322 -: Май 29, 2021, 10:27:59 »
На мен пък ми е много интересно да разбера какво знае, мисли, чувствува и усеща един българин - натурализиран американец. Отношението му към Родината и към втората му родина...
Баче, върни се няколко поста по-назад: "вие", "вашата", "у вас", "държавата ви", " вас ви управлява"
Енджой, както се вика у тях

AnonimusBG

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #323 -: Май 29, 2021, 10:28:52 »
Все пак твърде важно е да узнаем какво точно се случи в Чешнегирово.
И официалните български власти дължат обяснение.
Президент, премиер, вътрешен министър, военен, външен?!? Не Херо.
Предполагам, все пак, някакво недоразумение.
Щот американците нямат капка интерес да нагнетяват антиамериканизъм, който у нас и без подобни простотии заема застрашителни (за техните цели) размери...

Ясно е че е недоразумение.
Най вероятно нещо с ЖПС-а.
Те не могат вече да направят и крачка без него.
Само че от 11.05 мина сума време и въпреки опитите на собственика да получи някакви извинения всички мълчат като пукали.
Страх ги е да не им се скарат брадърушките ли?
Просто случая е показателен колко е нашият суверенитет и как всички мълчат като насрани за да не им се скара Херо Мустафа.
Тя между другото за това време успя да инспектира няколко министерства и НАП, но не намери време да поднесе извинение за случая. Макар и формално.
Това говори за отношението им към нас.
Пък на разни личности им текат лигите като споменат САЩ и НАТО.
« Последна редакция: Май 29, 2021, 10:34:36 от AnonimusBG »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #324 -: Май 29, 2021, 10:30:17 »
Баче, върни св няколко поста по-назад: "вие", "вашата", "у вас", " вас ви управлява"
Енджой, както се вика у тях
А как да пиша? Нито съм гласувал за тези, нито съм ги търпял. Дори не им плащам данъци да ги крадат. Чий е Борисов? Не е мой министър - председател. Не е и бил.
А, да. В стария форум си пишех по същият начин. Може да се провери.
« Последна редакция: Май 29, 2021, 10:37:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #325 -: Май 29, 2021, 10:32:25 »
Не мога да разбера за какво го захапахте Бъч?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1359
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #326 -: Май 29, 2021, 10:34:11 »
Късметлии!
Ако бяха влезли в петък в края на работния ден можеше и да има "ситуация".
Едни френски командоси могат да споделят опит.
Ако бяха не в Чешнигирово, а в Перник, сигурно щеше са има ситуация.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #327 -: Май 29, 2021, 10:38:34 »
Има и нещо много положително в цялата работа. Бая безродници се пръждосаха. "Плъховете напускат първи" и така нататък.
Но пък след като напуснат, стават големи патриоти, много загрижени за изоставените аборигени. И се натискат да упражняват конституционните си права.
Интересни са и настроенията сред емигрантската общност. Например, "Възраждане", една определено патриотична и подчертано русофилска формация, печели близо 7,5% от гласовете от чужбина и само 2,45% от гласовете в Бг. Изненадващо или не, са получили общо 27 гласа от Русия (при общо над 12 600 от чужбина).
Като че ли такива като Буч, дето телом са на запад, но духом - на изток, не са никак малко.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #328 -: Май 29, 2021, 10:44:37 »
Има и нещо много положително в цялата работа. Бая безродници се пръждосаха. "Плъховете напускат първи" и така нататък.
Коле, едно въпросче!
Утре, нека да е след месец като се прибера в БГ, ще престана ли да съм безродник?
Това отношение към емигрантите е обидно. Останало е от времето когато "другарите" определяха забегналите като "предатели". Това са вашите синове, дъщери, съседи... Трябва да го надживеете. Let it go!
Това не съм аз. На мен ми е все едно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #329 -: Май 29, 2021, 10:45:05 »
Само патриоти сте останали в БГ. Само малко ви е страх да мъцнете нещо за "гостите" в униформа. :lol:
Вижте си армията! Има ентусиазъм в нея само за командировки в чужбина. За жалките $100 на ден. Кому "к..а" търсеха в Афганистан и Ирак?
Патриотите, както писах преди малко, са отишли да си развяват париотизма из чужбините. Ние тук се оправяме както можем.
Но повдигаш един интересн въпрос - какви би трябвало да са задачите на българската войска ? Да отиде и по примера на големия брат да насажда демократични ценности в Горна Волта ? Да кисне в казармите и да чопли семки ? Или ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #330 -: Май 29, 2021, 10:50:26 »
Патриотите, както писах преди малко, са отишли да си развяват париотизма из чужбините. Ние тук се оправяме както можем.
Но повдигаш един интересн въпрос - какви би трябвало да са задачите на българската войска ? Да отиде и по примера на големия брат да насажда демократични ценности в Горна Волта ? Да кисне в казармите и да чопли семки ? Или ?
Май не си служил на НРБ. Не знаеш какво се правеше?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #331 -: Май 29, 2021, 10:52:56 »
Коле, едно въпросче!
Утре, нека да е след месец като се прибера в БГ, ще престана ли да съм безродник?
Едва ли. Както се описваш "гражданино на света" това при теб е състояние на духа.
Дет се вика, when your brain goes numb преставяш да забелязваш накъде те влачи течението.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #332 -: Май 29, 2021, 10:53:26 »
Май не си служил на НРБ. Не знаеш какво се правеше?
Ами, помня, например, че последните около 6 месеца преди уволнението, старият набор заминаваше на бригади "в помощ на социалистическото (селско) стопанство". Ти не си ли ходил ?

ПП. Това през 70-те.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #333 -: Май 29, 2021, 10:59:02 »
какви би трябвало да са задачите на българската войска ?

Като на всяка нормална национална войска - да защитава България от чуждо нападение. Нищо повече! А също и да помага в мирно време за това или онова. В момента българската армия не изпълнява тези задачи. И да иска - не може да ги изпълни. БА е наемнически легион, който изпълнява агресивни, фашистки мисии в чужбина и защитава чужди интереси. Затова българите не дължат абсолютно никакво "уважение" на тази армия "Бранколеоне", дето дават даже подкупи да отидат американски пандури в Афганистан или Ирак.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #334 -: Май 29, 2021, 10:59:12 »
А как да пиша?

Ами пиши така, че да не създаваш тук разделителни линии.

Защото, колкото и да те харесвам аз, на мен също не ми допадат никак тези "вие", "вашата", "у вас", "вас ви управлява" …

Можеш да туриш например по ено „при нас тук” и „при вас там”, което ще премахне личния /едва ли не нападателен?!/ елемент, който определено дразни
И само давам това като приятелски съвет (), а не като „модератор НА сянка” ...  :tongue_:

« Последна редакция: Май 29, 2021, 11:14:28 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #335 -: Май 29, 2021, 11:02:05 »
Ами, помня, например, че последните около 6 месеца преди уволнението, старият набор заминаваше на бригади "в помощ на социалистическото (селско) стопанство". Ти не си ли ходил ?

ПП. Това през 70-те.
В армията не съм ходил. Бях в ПВО на страната. В завода съм ходил много. По БГ форуми много се пише негативно за бригадите по ком-соц време. Голямо неразбиране на въпроса. Някой тази ръчна работа трябва да я върши. В Калифорния има милион мексиканци и други латино да берат ягоди, портокали и каквото се сетиш. Не мисля, че тези които са на бюра или във фабрики (доколкото ги има) са по-ценни (значими) от тях. Само защото им плащат по-малко и на ръка не прави тази работа по-маловажна.
По соц България нямаше на юг от Арда (Rio Grande) някакви мексиканци, та най-нормално беше току що станалите граждани да я вършат тази работа. :smokin:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #336 -: Май 29, 2021, 11:05:40 »
Butch, това отношение не е към емигрантите, а само към тия, които си мислят, че са упълномощени да размахват пръст, да говорят назидателно и да обясняват на останалите в бившата им Родина как трябва да се живее.
Ти забелязваш ли например един форумец, заселил се в РФ (няма значение дали е в Русия или другаде, просто жив пример. Нарочно не му пиша ник-а) да прави това, което си позволяваш?
Имай си мнение, ама не забравяй откъде си изпълзял, пардон избягал, щото е малко смешно да се святкаш ние какви сме и в какво живеем, а вие как сте някак по-други.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #337 -: Май 29, 2021, 11:06:07 »
Цитат на: Butch в Днес в 10:44:37
   
Quote (selected)
Коле, едно въпросче!
    Утре, нека да е след месец като се прибера в БГ, ще престана ли да съм безродник?

Едва ли. Както се описваш "гражданино на света" това при теб е състояние на духа.

Дет се вика, when your brain goes numb преставяш да забелязваш накъде те влачи течението.

А ти – по повод на безродниците! – просто не си прав!  :t26157:

Защото това означава ли, че всичките 2 500 000 българи, напуснали родината по конкретни причини, заселили се по други места, но голяма част от тях вече искащи да се върнат – всичките те ли са безродници?!?
 :m1201:

Ами – НЕ, не са!!!


« Последна редакция: Май 29, 2021, 11:12:23 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #338 -: Май 29, 2021, 11:08:40 »
По БГ форуми много се пише негативно за бригадите по ком-соц време.

Пишат тея, дето не са ходили, естествено. Ние, като ученици и студенти се кефехме на бригадите. 20-30 дена емоции, минимално напрягане, че накрая и по некой кинт даваха. Никой не е роптал. И в армията не сме негодували от бригадите. Даже обратното - бригада означаваше да излезеш навън от поделението, некоя заварка, некоя биричка скришом.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #339 -: Май 29, 2021, 11:12:50 »
какви би трябвало да са задачите на българската войска ?

Като на всяка нормална национална войска - да защитава България от чуждо нападение. Нищо повече! А също и да помага в мирно време за това или онова. В момента българската армия не изпълнява тези задачи. 
Защо да не ги - всъщност, я - изпълнява ? Някой да е нападал България напоследък ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #340 -: Май 29, 2021, 11:13:56 »
Butch, това отношение не е към емигрантите, а само към тия, които си мислят че са опълномощени да размахват пръст, да говорят назидателно и да обясняват на останалите в бившата им Родина как трябва да се живее.

Аз пиша каквото мисля. Ти също можеш да пишеш каквото мислиш и да не слагаш на форумците етикети. Аз не го правя. Пиша как трябва да е. Няма как аз да съм виновен за състоянието на нещата. Малко съм виновен, че ги казвам. Защо да не казвам как трябва да се живее? Всеки трябва да е наясно.
Къде го видя назидателният пръст?
 Нека има малко вълнение! Виж горе по темата броя на учасниците! Ако не пишех това което пиша, дали щеше да има този интерес?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #341 -: Май 29, 2021, 11:15:52 »
А забелязваш ли някой да те пита? Що реши, че всеки го интересува?
Пак казвам - имай си мнение, но не се чувствай длъжен постоянно да го споделяш, особено припявайки "къде съм аз, къде сте вий"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #342 -: Май 29, 2021, 11:17:19 »
А забелязваш ли някой да те пита?
Погледни другите теми! :m1201:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #343 -: Май 29, 2021, 11:19:30 »
По БГ форуми много се пише негативно за бригадите по ком-соц време.

А некои от нас даже не можемЕ и да пишемЕ, щото просто бягахме от бригади и не сме ходили ...  :lol:

« Последна редакция: Май 29, 2021, 16:11:15 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #344 -: Май 29, 2021, 11:21:08 »
Едно време, в учебниците по история, в силно негативен контекст се изясняваше и значението на "ангария". :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #345 -: Май 29, 2021, 11:23:19 »
Погледни другите теми! :m1201:
Тук конкретно зададеният към теб въпрос беше..?

Например: Butch, кажи сами ли сме си виновни ние българите? Как мислите вие американците?

Нещо такова?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #346 -: Май 29, 2021, 11:24:04 »
Едно време, в учебниците по история, в силно негативен контекст се изясняваше и значението на "ангария".
:th_up:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #347 -: Май 29, 2021, 11:28:49 »
Butch, това отношение не е към емигрантите, а само към тия, които си мислят, че са упълномощени да размахват пръст, да говорят назидателно и да обясняват на останалите в бившата им Родина как трябва да се живее.
Ти забелязваш ли например един форумец, заселил се в РФ (няма значение дали е в Русия или другаде, просто жив пример. Нарочно не му пиша ник-а) да прави това, което си позволяваш?
Имай си мнение, ама не забравяй откъде си изпълзял, пардон избягал, щото е малко смешно да се святкаш ние какви сме и в какво живеем, а вие как сте някак по-други.
Остави настрана изрази като "изпълзял", "избягал"... Напомняш ми onzi. Някаква завист ли усещам? От никъде не съм изпълзявал или бягал. Дошъл съм в САЩ с редовни документи и виза. Не съм прескачал огради или пълзял.
Писал съм какво не е добре в САЩ. Защо да не пиша какво не ми харесва в БГ? Само заради нечие засегнато самолюбие? Няма как да го направя.  :t26157:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #348 -: Май 29, 2021, 11:30:51 »
Едно време, в учебниците по история, в силно негативен контекст се изясняваше и значението на "ангария".

Ангария е когато бачкаш без да ти плащат. На мен след всяка бригада са ми плащали. Ученическа и студентска. И понякога даже ми е било неудобно. За казармата ти обясних. Натискахме се да ни турят в някоя бригада да излезем от поделението. Ако ти си искал да си стоиш в казармата и да не помиришеш цивилизация, това си е твой проблем.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #349 -: Май 29, 2021, 11:32:42 »
Ти го зададе. Не си миропомазан. Редно беше и аз да ти го задам.

Умнико, въпросът ми отнасяше до теб -- какво ти ще дрънкаш, а не какво ще прави синът ти.

Ти ми задаваш въпрос, който се отнася за синът ми -- къде ще бъде той. И получаваш съответния отговор.

Или си мислиш, че като си модератор, можеш само ти да задаваш въпроси?

Тъп, остър... :ouch-2147:

Не, като модератор мисля, че поведението ти клони към откровено тролене, защото тези неща ги пишеш не за първи път. И в случая нарушаваш правило, което е действащо. Ще оставя Ной да прецени какво да прави с теб.

Когато се научиш да задаваш смислени въпроси, тогава може да се надяваш и на такива отговори.

И намали пиенето, не можеш да носиш.
« Последна редакция: Май 29, 2021, 11:37:49 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #350 -: Май 29, 2021, 11:35:25 »
Хайде малко  :t1207:
Споменахте "ангария". Митрополит Методи Кусев в Стара Загора е използвал селяните в неговата епархия на ангария да направят чудесният парк "Аязмо". Било е гол хъл, камъняк и плочи. Носили са пръст с каруци от полето. Засаждали дървесни видове донесени и от чужбина.
Другарите го бяха кръстили "Ленин". След 10 Ноември беше прекръстен най-правилно на негово име.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #351 -: Май 29, 2021, 11:38:36 »
Темата, все пак, е НАТО.
По-конкретната - Чешнегирово...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #352 -: Май 29, 2021, 11:45:28 »
Напомняш ми onzi. Някаква завист ли усещам?
За сравнението - благодаря, поласкан съм.
За зависта - ех, ама как точно ме усети! Ще го кажа много внимателно и политкоректно - след една от специализациите ми, сметнах на пръстите на лявата си ръка, че не ми се остава в толкова расоводиверсифицирано и свободно общество.
Да имаш избор е по-добре от това да размахваш американско тескере и да учиш останалите на акъл. Всеки според камбанарията си.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #353 -: Май 29, 2021, 11:45:50 »
"Умнико, въпросът ми отнасяше до теб -- какво ти ще дрънкаш, а не какво ще прави синът ти.

Ти ми задаваш въпрос, който се отнася за синът ми -- къде ще бъде той. И получаваш съответния отговор."

Умнико, не ти е работа къде ще бъде синът ми! Или да го намесваш? Къде се намираш?
Каква ти е работата като модератор, да споменаваш синът ми?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #354 -: Май 29, 2021, 11:46:01 »
Но повдигаш един интересн въпрос - какви би трябвало да са задачите на българската войска ? Да отиде и по примера на големия брат да насажда демократични ценности в Горна Волта ? Да кисне в казармите и да чопли семки ? Или ?
Аз винаги съм разглеждал мисиите  като тренировка на българските части е реални условия. А ако са на разноски на САЩ или НАТО - още по-добре. Като сме членове на този съюз трябва да извличаме преди всичко ползите.
За жалост, ние правим точно обратното: бази - ми добре, ама да плащат за тях. Но в стремежа да се угоди на електората ние ги правим "съвместни бази", т.е. американците ги ползват безплатно.
Самолети - ми добре, но при изгодни условия, а не по начина, по който го направиха.
Същото се отнася и до друго въоръжение и техика.
И всичко от опита ни да покажем, че хем сме в НАТО, хем не сме. Поне да го правехме като гърците , а ние го правим по най-урбулешкия начин.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #355 -: Май 29, 2021, 11:49:08 »
Бонго,
България плаща на свойте войници да са в Афганистан или Ирак или Босна. Не НАТО.
Какваа тренировка е да пазиш вътрешният периметър на летището на Кандахар? :t26157:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #356 -: Май 29, 2021, 11:51:26 »
Едно време, в учебниците по история, в силно негативен контекст се изясняваше и значението на "ангария". :smokin:

По-скоро в съвременния контекст на трафик и модерно робство. Замъкват ги някъде, вземат им документите , настаняват ги в примитини условия. И после като тръгнат да им плащат - им удържат майка си и баща си, а работниците получават жълти стотинки.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #357 -: Май 29, 2021, 11:57:41 »

И всичко от опита ни да покажем, че хем сме в НАТО, хем не сме. Поне да го правехме като гърците , а ние го правим по най-урбулешкия начин.
Би ли припомнил кога и как сме показали,  че "хем не сме" в НАТО?!? Щото за "хем сме" се сещам и сам.

Памфуций

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #358 -: Май 29, 2021, 11:59:39 »
Бонго,
България плаща на свойте войници да са в Афганистан или Ирак или Босна. Не НАТО.
Какваа тренировка е да пазиш вътрешният периметър на летището на Кандахар? :t26157:
Ми за това говоря - не ние да плащаме, а да сме на техна издръжка.
Босна и Косово не са към НАТО,
Босна е към Юфор, плаща се от ЕС.
За Косово плаща ООН.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #359 -: Май 29, 2021, 12:05:51 »
Ако ще ходим но света , за да се тренираме, що не го правим интелигентно и пълноценно?!? Защо, напр.,  години на ред нашите мисии в Афганистан летяха до Бишкек с американски транспортни самолети? Пък нашите Спартани ръждясаха от бездействие в Северния район на софийското летище. И летците ни така и не се научиха да ги управляват...