Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 04:38:14

Автор Тема: Бъдещето  (Прочетена 76333 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #420 -: Септември 05, 2022, 20:59:13 »
Отдавна съм изоставил мисълта за недостиг, за това говорят само сатанистите.
Така успяват да уплашат и управляват по-лековерните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #421 -: Ноември 11, 2022, 14:20:48 »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #422 -: Ноември 11, 2022, 14:38:46 »
Хммм... претоплени манджи...
Няма "суперкомпютър World One" ... така се наричаше една компютърна програма преди 50 години, и точно тя беше напаравила такива "предсказания"... да речем, че преа 2020 г. вече няма да има кво да се яде поради замърсяването, хората ще почнат да мрат така, че населението ще спадне до нивото на 1900 г.
Но за вярата бронебойни патрони няма открити, нали така беше...

Quote (selected)
...In 1973, a computer program dubbed World One was developed at MIT to model global sustainability. Instead, it predicted that by 2040 our civilization would end...
https://bigthink.com/surprising-science/in-1973-an-mit-computer-predicted-the-end-of-civilization-so-far-its-on-target/
:smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #423 -: Ноември 11, 2022, 15:23:09 »
2020 г. вече няма да има кво да се яде поради замърсяването, хората ще почнат да мрат така, че населението ще спадне до нивото на 1900 г
Хммм....  :smokin:

А, всеки да си вярва в каквото си иска. Аз възприемам пророчествата за край на света като опит за заостряне на вниманието определена посока, къде паникьорски, къде с основание. В тоя смисъл напоследък се поприпомниха ясновиденията за край на света в ядрен апокалипсис. Макар че, според мен, погиването е постепенен процес и не включва взривен обрат.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #424 -: Януари 21, 2023, 14:23:29 »
Quote (selected)
И "Гугъл" изненадващо обяви масови уволнения
Съкращенията ще обхванат всички отдели на компанията, включително за набиране на персонал и инженерните звена
...
Съкращенията идват в момент на икономическа несигурност, но и на обещаващи технологични разработки, в които компании като "Гугъл" и "Майкрософт" инвестират, като в разрастваща се софтуерна област, известна като "генеративен изкуствен интелект".

"Уверен съм в огромната възможност пред нас благодарение на силата на нашата мисия, стойността на нашите продукти и услуги, както и на ранните ни инвестиции в изкуствения интелект", пише още в съобщението на Пичай до служителите на "Гугъл".
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/i-gugul-iznenadvashto-obyavi-masovi-uvolneniya
Ми твай!
Следващата технологична революция, в предните от пазара на труда изпадаха първо ниско квалифицираните.
Тази започва от средата надолу.
ИИ с лекота побеждава образован служител, работи 24/7/365 без почивка.
Толкова до "учението цял живот" което съвременните капиталистически гурута прокламират.
Мисля че 1 милиард даже са много.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #425 -: Януари 21, 2023, 18:06:41 »
Не се трогвам от предсказанията на суперкомпютъра!

 :beer_:


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #426 -: Януари 21, 2023, 18:12:30 »
И суперкомпютъра не те мисли.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #427 -: Януари 21, 2023, 18:47:37 »
Гугъл все повече ме дразни, вече не може да се работи с него,, ИИ е навсякъде, иззел е всички функции и не ти дава да шавнеш. Това е истинската диктатура.
Една чанелка от години говори да се махнем от телефоните щото е опасно, че в един хубав момент интернетът ще си замине и т.н. Аз преди време се хилех, ама сега се усещам, че съм все по-склонна да тегля майна на интернета и да се оттегля. Еле на големите платформи с ИИ. Абе да не може човек да влезе, клип да изгледа, преди си инсталирах сама Уиндоус а и усещах, че контролирам нещата. Сега вече усещам, че нищо не контролирам и ИИ ме подмята насам натам и не ми дава нищо да правя, като вица за космическата ракета - храни кучето и не пипай нищо.
И отдавна очаквах ИИ да стигне момента, когато няма да има нужда вече от програмисти.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Бъдещето
« Отговор #428 -: Януари 21, 2023, 20:36:36 »
Кайли
Твоя си работа, но аз в телефона съм разрешил само на няколко нужни и проверени приложения достъп до личните ми данни.
Всички останали ме питат ще им разреша ли нещо когато им трябва.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #429 -: Януари 21, 2023, 20:46:43 »
Ми и аз така, ама то са човъркания безкрайни, после, как стана изведнъж така, че телефонът не може без гугъл? Нерде китайски телефони, нерде гугъл, откъде накъде, за да си прочета форума тук, трябва да мина през гугъл? Имам комп, таблет и телефон, на едното да пипна нещо в гугъл, трите мърдат, в кенефа не ме ли следват. Искам на таблета да съм едно, на компа друго, на телефона трето.
Спряха старите уиндоуси, моят е 8,1, сега нов комп с нов уиндоус, който непрекъснато да ме следи и да не мога да го изключа?!? Оттук ме дебне уиндоус 11, де ме следи непрекъснато, оттам гугъл, всички правят, каквото си искат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Бъдещето
« Отговор #430 -: Януари 21, 2023, 21:01:01 »
Ми и аз така, ама то са човъркания безкрайни, после, как стана изведнъж така, че телефонът не може без гугъл? Нерде китайски телефони, нерде гугъл, откъде накъде, за да си прочета форума тук, трябва да мина през гугъл? Имам комп, таблет и телефон, на едното да пипна нещо в гугъл, трите мърдат, в кенефа не ме ли следват. Искам на таблета да съм едно, на компа друго, на телефона трето.
Спряха старите уиндоуси, моят е 8,1, сега нов комп с нов уиндоус, който непрекъснато да ме следи и да не мога да го изключа?!? Оттук ме дебне уиндоус 11, де ме следи непрекъснато, оттам гугъл, всички правят, каквото си искат.

Щото си им дала да се синхронизират.
Аз не им давам, но трябва да си помниш паролите.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #431 -: Януари 22, 2023, 08:08:57 »
Как точно ще си замине интернета ?

Дори в Северна Корея има интернет.....

 :nuts:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kwangmyong_(network)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #432 -: Януари 22, 2023, 09:03:00 »
Как точно ще си замине интернета ?

Дори в Северна Корея има интернет.....

 :nuts:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kwangmyong_(network)

единият начин е като се сегментира. като ти остане достъп само до българската част на паяжината, какво ще правиш?

виж там какво е определението за internet.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #433 -: Януари 22, 2023, 13:05:47 »
Щото си им дала да се синхронизират.
Аз не им давам, но трябва да си помниш паролите.
Не съм им дала. Поне през хрома съм го махнала, откъде другаде се синхронизира тая гадост?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #434 -: Януари 22, 2023, 13:09:43 »
Как точно ще си замине интернета ?

Дори в Северна Корея има интернет.....

 :nuts:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kwangmyong_(network)

Ногу просто, едно слънчево изригване в правилната посока, предизвикано от глобалното затопляне, предизвикано от човека, и край.
Примерно.
Друг начин - ИИ дотолкова да изземе всички функции, че да ти писне и да спреш да влизаш, за да не се разправяш с него.
Трети начин, като навсякъде се наложи цензура и почнеш да гледаш само реклами, а на теб ти е позволено само да пускаш котенца и кученца.
Като се случи правилното изригване, обаче, всичко ще замине, щото всичко е стъпило на интернет, самолети, полети, навигация, банки...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #435 -: Януари 22, 2023, 13:09:58 »
Според мен е илюзия че можете да забраните нещо.
Всяко движение се обработва и архивира за нуждите на гуглето.
Забраните правят синхронизациите ненатрапчиви и невидими за вас.
За Гугъл и накачулените служби всичко е прозрачно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #436 -: Януари 22, 2023, 13:32:24 »
И аз мисля така.
Отделно, махам разни опции, след време гледам, сами пак са се включили. Абсолютно всичко се следи. Ама да ме следят, майната им. Товарят ми устройствата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #437 -: Януари 23, 2023, 14:37:34 »
Quote (selected)
Чат ботът ChatGPT вече не може да бъде забранен в училищата
...
Базираният на мощен изкуствен интелект чат бот ChatGPT не само пише чудесни съчинения, но и пише сорс код на всякакъв програмен език, като дори най-подробно описва всеки ред в стил на най-съвършен дебъгер. Така например, може да му бъде зададено да напише програма калкулатор на програмния език Python и той много бързо ще я напише. Остава само този код да бъде копиран и стартиран. Всъщност в тази област ChatGPT е най-силен, като дори може да портва дадена програма от един език за програмиране към друг.
https://glasove.com/tehnologii/chat-botat-chatgpt-veche-ne-mozhe-da-bade-zabranen-v-uchilishtata
Ква я мислехме ква стана.
Вместо да решава вселенски проблеми ИИ тръгна по тъч линията да финтира образованието.
Ще да си помислиш че копира чичко Шорош. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #438 -: Януари 24, 2023, 18:42:55 »
Quote (selected)
Милиардерът Бил Гейтс инвестира в австралийска стартираща компания за климатични технологии, която планира да намали емисиите на метан, отделян от кравите, съобщи ВВС.
...
Базираната в Пърт стартираща компания Rumin8 работи върху хранителна добавка – синтетично възпроизведена от червени водорасли,  която спира образуването на газ.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/bil-geits-investira-v-tehnologia-za-namalavane-na-metana-ot-kravite
Бях се притеснил че телешкото варено ще стане по-скъпо от черния хайвер.
Олекна ми, ама си мисля че вървят в грешна посока.
Да бяха пипнали няколко гена и да подобрят кравите в морски крави.
Ми тъй де, вместо да им носят водорасли с камиони кравите сами щяха да ходят да плуват и да пасат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #439 -: Януари 27, 2023, 18:00:16 »
Quote (selected)
Неотдавнашното стартиране на ChatGPT на OpenAI, зад който стои финансовата подкрепа на Microsoft, предизвика тревога в Google. Сега гигантът има планове да демонстрира версия на своята търсачка с функции за чатбот тази година и да разкрие повече от 20 проекта, задвижвани от изкуствен интелект.

Притеснението е разбираемо - реално защо ти е Google Search, което е просто поле за писане на ключови думи, когато можеш да се обърнеш към ChatGPT и да получиш завършен отговор с препоръки и контекст? През декември 2022 г. научихме, че ръководителите на Google се тревожат, че въпреки сериозните инвестиции в AI технологията, твърде бързото ѝ внедряване може да навреди на репутацията на компанията. Не е случайно, че в края на януари 2023 г. Google обяви, че съкращава повече от 12 000 служители и се фокусира върху AI като домейн от първостепенно значение.
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/vazhodat-na-chatgpt-ili-kak-generativniat-ai-stana-novata-igrachka-na-it-gigantite
Ми твай бъдещето.
Homo Sapiens
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #440 -: Януари 27, 2023, 18:26:16 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Притеснението е разбираемо - реално защо ти е Google Search, което е просто поле за писане на ключови думи, когато можеш да се обърнеш към ChatGPT и да получиш завършен отговор с препоръки и контекст?
Homo Sapiens

Посоката е ясна - търсенето да бъде достъпно за още по-тъпи и мързеливи потребители, които да получават още по-неизискващи критично мислене "отговори" и "истини" от последна инстанция.

Homo Sapiens
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #441 -: Януари 27, 2023, 18:46:51 »
Quote (selected)
Съкращенията в Big Tech се пренасят и в Европа. SAP ще освободи 3000 служители
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/sakrasteniata-v-big-tech-se-prenasat-i-v-evropa-sap-ste-osvobodi-3000-sluziteli
Очертава се лавина, IT боговете ще ги архивират до малък бъг.
От където дошло там и отишло.
ЕС е вреден за вашето здраве!



Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Нов революционен CRISPR метод
« Отговор #444 -: Декември 15, 2023, 16:54:53 »
Heoтдaвнaшният нaпpeдъĸ в тexнoлoгиятa зa peдaĸтиpaнe нa гeни СRІЅРR, peзyлтaт oт cътpyдничecтвoтo мeждy Macaчyзeтcĸия тexнoлoгичeн инcтитyт и Унивepcитeтa Дюĸ, paзшиpи oбxвaтa нa инcтpyмeнтa дo пoчти вcичĸи чoвeшĸи гeни и тo c oщe пo-гoлямa пpeцизнocт. Toзи нaпpeдъĸ, ĸoйтo пoзвoлявa дa ce пpoмeнят нeдocтъпни дoceгa гeни, oтвapя вpaтaтa ĸъм иcтинcĸa гeнeтичнa мeдицинa и пepcoнaлизиpaни тepaпии.
Πpeди тoвa СRІЅРR cиcтeмитe бяxa oгpaничeни дa мoдифициpaт caмo 12,5% oт гeнитe пopaди cпeцифичнитe oгpaничeния, cвъpзaни c paзпoзнaвaнeтo нa ДHK пocлeдoвaтeлнocттa.
Oтвъд нeпocpeдcтвeнитe пpилoжeния, paзшиpявaнeтo нa възмoжнocтитe нa СRІЅРR oтвapя вpaтaтa зa иcтинcĸa peвoлюция в oблacттa нa гeнoмнaтa мeдицинa. Изcлeдoвaтeлитe и ĸлинициcтитe мoгaт дa oчaĸвaт лeчeниe нa мнoгo пo-шиpoĸ ĸpъг гeнeтични зaбoлявaния, вĸлючитeлнo и тaĸивa, ĸoитo дoceгa ce cмятaxa зa нeлeчими.
Toзи нaпpeдъĸ би мoгъл дa дaдe тлacъĸ и нa изcлeдвaниятa в oблacти ĸaтo биoлoгиятa нa cтapeeнeтo, ycтoйчивocттa нa бoлecти и peгeнepaциятa нa тъĸaнитe. 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Бъдещето
« Отговор #445 -: Януари 07, 2024, 17:41:44 »
Това е от 1972 г.: