Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Ноември 26, 2022, 15:17:57

Автор Тема: Бъдещето  (Прочетена 48741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 19293
    • Профил
Re: Бъдещето
« Отговор #420 -: Септември 05, 2022, 20:59:13 »
Отдавна съм изоставил мисълта за недостиг, за това говорят само сатанистите.
Така успяват да уплашат и управляват по-лековерните.

Активен Kole

• Just Member
  • Коментари: 3303
    • Профил
« Отговор #421 -: Ноември 11, 2022, 14:20:48 »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

• Just Member
  • Коментари: 539
    • Профил
« Отговор #422 -: Ноември 11, 2022, 14:38:46 »
Хммм... претоплени манджи...
Няма "суперкомпютър World One" ... така се наричаше една компютърна програма преди 50 години, и точно тя беше напаравила такива "предсказания"... да речем, че преа 2020 г. вече няма да има кво да се яде поради замърсяването, хората ще почнат да мрат така, че населението ще спадне до нивото на 1900 г.
Но за вярата бронебойни патрони няма открити, нали така беше...

Quote (selected)
...In 1973, a computer program dubbed World One was developed at MIT to model global sustainability. Instead, it predicted that by 2040 our civilization would end...
https://bigthink.com/surprising-science/in-1973-an-mit-computer-predicted-the-end-of-civilization-so-far-its-on-target/
:smokin:

Активен Kole

• Just Member
  • Коментари: 3303
    • Профил
« Отговор #423 -: Ноември 11, 2022, 15:23:09 »
2020 г. вече няма да има кво да се яде поради замърсяването, хората ще почнат да мрат така, че населението ще спадне до нивото на 1900 г
Хммм....  :smokin:

А, всеки да си вярва в каквото си иска. Аз възприемам пророчествата за край на света като опит за заостряне на вниманието определена посока, къде паникьорски, къде с основание. В тоя смисъл напоследък се поприпомниха ясновиденията за край на света в ядрен апокалипсис. Макар че, според мен, погиването е постепенен процес и не включва взривен обрат.