Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:34:56

Автор Тема: Белорусия  (Прочетена 60143 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #480 -: Май 27, 2021, 10:26:20 »
Ти се надяваш още да е жива?! Не съм такъв оптимист като теб.
They came, they helped... she died

https://m.youtube.com/watch?v=6DXDU48RHLU

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #481 -: Май 27, 2021, 10:34:11 »
Че ти къде видя в одеският холокост украинци?
Нямаше да ме жегне толкова въпросът ако не се долавяше една цинична нота. Избитите са били проруски настроени и анти-майдан. Отговори си какви са били майданските екзекутори, ако не чистокръвни унтер укр-меншен с амбиции за велика и чистокръвна укроландия

П.П. Сори за изместването на темата. Нещо ми стана гнусно, та реагирах. Ще продължа дискусията за украйна в темата за украйна.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #482 -: Май 27, 2021, 10:40:24 »
Какво са някакви си петдесетина (!!) жертви, запалени живи, екзекутирани при опит за спасение. Сред тях и бременни.
Мисля с дълбоко убеждение, че извратен и ненавиждащ се народ като украинците неслучайно тачи "херои" като бандера и си заслужава съдбата
ЧЕ какви са тез "украинци". Няма такава нация. Даже такъв народ няма.
Има напъни в посл. гадини да се сглоби некво "хомункулусче" :smokin:
 
А за Одеса са полцки еретици, от селата около Лвьов.

Памфуций

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #483 -: Май 27, 2021, 12:41:50 »
Какво са някакви си петдесетина (!!) жертви, запалени живи, екзекутирани при опит за спасение. Сред тях и бременни.
Мисля с дълбоко убеждение, че извратен и ненавиждащ се народ като украинците неслучайно тачи "херои" като бандера и си заслужава съдбата

Не! Мисля, че у всеки народ има хора способни на жестокост и името на висши идеали като Бог, Родина, Нация,  и прочее. И че в такива ситуации избива най-лошото в човека и жестокостта ескалира. И че -в крайна сметка - независимо, че загиват по този начин, е по-добре от онова, което случи в във войната в Донбас.
И двете страни са въоръжени - от "порезно-колещи оръжия" , през "Молотов" и пневматично оръжия, та до автоматично стрелково оръжие.
Впрочем тук пише.
https://www.kommersant.ru/doc/2977887

Quote (selected)
2 мая исполняется два года со дня массовых беспорядков в Одессе с участием проукраинских и пророссийских активистов. Тогда погибли 48 человек, более 200 пострадали.

Как начались беспорядки

2 мая 2014 года в 15:00 сторонники Евромайдана планировали организовать «Марш единства Украины» и собрлись на площади в центре Одессы. Около 15:30 активисты Антимайдана выдвинулись в сторону Греческой площади, где состоялись первые столкновения с первыми жертвами: погибли шесть человек (четыре на месте, два скончались в больнице).

Политическое дело

Отступая, антимайдановцы начали строить баррикады у торгового центра «Афина», где позже были заблокированы сторонниками Евромайдана. Очевидцы утверждали, что обе стороны использовали «коктейли Молотова», брусчатку, а также травматическое оружие. К 18:00 в «Афине» осталось около 30 антимайдановцев, а большая часть их противников начала выдвигаться в сторону площади Куликово Поле.

Огромната вина е на местните власти, които не успяват да отделят двата лагера.
===
Тръмпославо. в руската укипедия пише:
 
Quote (selected)
Прибыв на перекрёсток Греческой и переулка Вице-адмирала Азарова, Боцман направляется к месту столкновений. Укрываясь за милицейской шеренгой, Боцман неоднократно стрелял одиночными в сторону активистов «Евромайдана»[309]. Это их не останавливает: при выстрелах «майдановцы» отбегали назад, затем атаковали снова. По подсчётам члена так называемой «Группы 2 мая» Юрия Мукана, Боцман совершил 18 выстрелов. Милиция и антимайдановские активисты, оказавшись под плотным градом камней, начали отступать. Сторонники Евромайдана, имеющие большое численное преимущество, принялись окружать и теснить оппонентов со всех сторон[310]. В это самое время (16:10) появляется первая жертва: пулей в живот смертельно ранен десятник «Правого Сектора» Игорь Иванов (от полученного ранения он умер в больнице)
« Последна редакция: Май 27, 2021, 12:51:24 от Бонго »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #484 -: Май 27, 2021, 12:47:18 »
Не! Мисля, че у всеки народ има хора способни на жестокост и името на висши идеали като Бог, Родина, Нация,  и прочее. И че в такива ситуации избива най-лошото в човека и жестокостта ескалира. И че -в крайна сметка - независимо, че загиват по този начин, е по-добре от онова, което случи в във войната в Донбас.

Впрочем тук пише.
https://www.kommersant.ru/doc/2977887

Огромната вина е на местните власти, които не успяват да отделят двата лагера.
===
Тръмпославо. в руската укипедия пише:

Бонго си се оказва един промит мозък с големи претенции.
Пфу. Отвращава ме.
Нямам никакво желание да общувам повече с хора оправдаващи изгарянето на живи хора.
Игнор.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #485 -: Май 27, 2021, 12:49:07 »
Не! Мисля, че у всеки народ има хора способни на жестокост и името на висши идеали като Бог, Родина, Нация,  и прочее. И че в такива ситуации избива най-лошото в човека и жестокостта ескалира.

Когато на конкретно злодеяние някой започне така да си криви душичката, да маже с баданата и да философства за дявола, дремещ у всеки човек, е ясно, че той не желае да заклейми въпросната жестокост, а в случая ужасно престъпление, и всъщност го защитава.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #486 -: Май 27, 2021, 12:51:02 »
Ако беше от форума на Сега, а не n-найсто превъплащение на врекаажа, щеше да знаеш за какво говоря.
Поне 3 три пъти съм поставяла анализът на Тимур Гази за одеските събития.
Ама нанай.
Едни и същи глупости, едни и същи клишета от пресата.
А какъв е мотивът, кой стои зад него, и къде се цели, това са непознати неща за нашата психоделична менталност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #487 -: Май 27, 2021, 12:52:37 »
Темата е за Белорусия все пак.

Има отделна тема за Украйна, ако не сте забравили.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #488 -: Май 27, 2021, 12:54:22 »
По повод на приземения в Минск самолет   все се мъча да повдигна темата за лицемерието на Запада /кой знае защо никой друг не я подхваща/ ви призовавам да сравните реакцията на ЕС - институциите на две събития:
- болките в кръста на Навални в колонията
- изгарянето на 50 живи хора в Одеса.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #489 -: Май 27, 2021, 13:00:21 »
В версии Лукашенко о «минировании» самолета Ryanair нашли несостыковку
https://lenta.ru/news/2021/05/27/ryanair_luka/

Quote (selected)
Издания The Daily Beast и Der Spiegel опубликовали исходное письмо, полученное сотрудниками аэропорта Минска во время инцидента с посадкой самолета авиакомпании Ryanair, и нашли несостыковку в версии президента Белоруссии Александра Лукашенко о причастности к «минированию» группировки ХАМАС.

Как отмечают журналисты, сообщение от имени палестинского движения пришло на почту воздушной гавани на 24 минуты позже, чем пилотам сообщили о взрывном устройстве на борту (12:33 по московскому времени). Это подтверждает сведения о том, что посадка лайнера была спецоперацией белорусских властей для задержания бывшего главреда Telegram-канала NEXTA Романа Протасевича, считают авторы расследования.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #490 -: Май 27, 2021, 13:00:33 »
По повод на приземения в Минск самолет   все се мъча да повдигна темата за лицемерието на Запада /кой знае защо никоя друг не я подхваща/ ви призовавам да сравните реакцията на ЕС - институциите на две събития:
- болките в кръста на Навални в колонията
- изгарянето на 50 живи хора в Одеса.

Бачо аз се опитах няколко пъти но бях залят от словесна помия от няколко човека и се отказах.
Успех.
Дано имаш повече късмет.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #491 -: Май 27, 2021, 13:04:08 »
Е, как никой не подхваща.
Аз писах, показах, доказах...
Останалото е пълнеж, и инструкции.
Тактиката на врекаажа пиши лъжи, пиши лъжи, все нещо ще остане. А после тези лъжи ще ги представим за пълната истина, не ме засяга, и не се връзвам на повода му. Тук имаме работа с подготвен един или двама човека с „подходящата„ информация, която навреме им се подава от център Своеврменно впръскване на някаква тема, или идея за увличане на останалите участници в лъжливо направление на основната тема. Настойчивост, придружена от наглост и арогантност. 
Вие се включвате във форума, за да си кажете дилетантското мнение, и да си почешете езиците, а излизате с натъпкани с „необходимите„ глупости за промиването на един мозък.
Професионална дейност.

Ето, станахме двама с Анонима.:t1813:
« Последна редакция: Май 27, 2021, 13:17:59 от Алиса .. »

Памфуций

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #492 -: Май 27, 2021, 13:04:43 »
Не! Мисля, че у всеки народ има хора способни на жестокост и името на висши идеали като Бог, Родина, Нация,  и прочее. И че в такива ситуации избива най-лошото в човека и жестокостта ескалира.

Когато на конкретно злодеяние някой започне така да си криви душичката, да маже с баданата и да философства за дявола, дремещ у всеки човек, е ясно, че той не желае да заклейми въпросната жестокост, а в случая ужасно престъпление, и всъщност го защитава.

Кое е конкретното злодеяние, отврат - подпалването на "Профисъюзния дом"? То ей така се се случва, може би? Някакви хора мирно се били събрали в Профсъюзния дом, но дошли извергите ей така и ги подпалили?

Айде пак от руската викиедия:
Quote (selected)
Примерно в 14:55 противники Евромайдана получили информацию о том, что во дворе дома № 36 по улице Жуковского (где расположен штаб общественной организации «Рада громадської безпеки») якобы раздают огнестрельное оружие участникам Евромайдана, а также загружают оружие в автомобиль. Они направились по указанному адресу и пытались прорваться во двор. Им препятствали милиционеры, выстроившиеся шеренгой перед входом. Активисты также разбивали стёкла в автомобилях, припаркованных возле этого дома. Они надеялись обнаружить там огнестрельное оружие, но оно так и не было найдено. Затем они вернулись на Александровский проспект[297]. Сторонники Антимайдана заверяли милиционеров, что собираются идти параллельно колонне ультрас и вмешаться только в случае, если те изменят маршрут шествия и пойдут сносить лагерь на Куликовом Поле. Куда именно планировала выйти колонна Антимайдана так точно и не установлено. Факт в том, что их маршрут пересекался с дорогой колонны «Самообороны». Милиционеры попытались развести две враждебные колонны, ставя на пути активистов заслоны. Предположительно, стражи правопорядка пытались запереть их в тупике[298].

Однако в последний момент Долженков развернул сторонников Антимайдана и повёл их на Греческую площадь, скандируя: «Майданутых на кол!»[299]. Командиры одесской самообороны Майдана, узнавшие о сборе антимайдановских активистов, пытались дозвониться до «Капитана Какао», но он так и не взял трубку. В процессе движения участники марша в масках и касках выкрикивали агрессивные лозунги в сторону сторонников Евромайдана[300]. В 15:28 враждебные стороны наконец увидели друг друга. Тут же начались столкновения у выхода на площадь[289][301][302]. С одной и с другой стороны летели светошумовые гранаты, а со стороны ТЦ «Афина», захваченного сторонниками Антимайдана, велись выстрелы по противникам[303]. В первые минуты противостояния активистов разделил кордон милиции, полностью перекрыв улицу, однако, это мало помогло, ведь дерущиеся постоянно перемещались по улицам и каждая из сторон перекидывала камни и взрывные пакеты через кордон милиции. За первые полчаса противостояния, пострадали минимум 10 человек, которые были почти сразу выведены из толпы для предоставления медицинской помощи[278]

Що за лицемерие! С това приключвам.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #493 -: Май 27, 2021, 13:11:57 »
За зверството в Одеса съм дал линк там, където му е мястото - не в Белорусия, а в Украйна

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #494 -: Май 27, 2021, 13:12:39 »

сами са се запалили?

бонго, това поведение ДОРИ за теб е гнусно.

пъсъ. що се отнася до викиПедията, в конкретния случай

Эта страница в последний раз была отредактирована 25 мая 2021 в 09:00.


.... много са ти гъвкави източниците, бонго....
« Последна редакция: Май 27, 2021, 13:22:48 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #495 -: Май 27, 2021, 13:25:08 »
Тактиката на врекаажа пиши лъжи, пиши лъжи, все нещо ще остане...
Професионална дейност.

Право в десятката  :thup:

Гледай сега как ще възкръсне и Баншито му :)))
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #496 -: Май 27, 2021, 15:30:55 »
Е, как никой не подхваща.
Аз писах, показах, доказах...
Останалото е пълнеж, и инструкции.
Тактиката на врекаажа пиши лъжи, пиши лъжи, все нещо ще остане. А после тези лъжи ще ги представим за пълната истина, не ме засяга, и не се връзвам на повода му. Тук имаме работа с подготвен един или двама човека с „подходящата„ информация, която навреме им се подава от център Своеврменно впръскване на някаква тема, или идея за увличане на останалите участници в лъжливо направление на основната тема. Настойчивост, придружена от наглост и арогантност. 
Вие се включвате във форума, за да си кажете дилетантското мнение, и да си почешете езиците, а излизате с натъпкани с „необходимите„ глупости за промиването на един мозък.
Професионална дейност.

Ето, станахме двама с Анонима.:t1813:
Сигурно само аз съм учил "Диалектически материализъм" и "Научен комунизъм". Беше преди 50 години, но помня, че пишеше: Няма някаква абсолютна истина в обществените отношения и събитията се обясняват съобразно класовите разбирания на представящия събитията. Истината не е някаква стерилна субстанция, не са нещата както в природните закони, да важат универсално.
Нещата в Беларус изглеждат по един начин на емигранта който си е загубил родината НРБ, и по друг начин на една реститутка за която Червената армия на Дунава е кошмар който те събужда нощем със студена пот. :lol:
Затова за един Лукашенко е патриот който си пази държавата от разсипия, а за друг е диктатор и терорист.
Всеки трябва да определи с кого е. Универсални неща са в Библията - в Новия Завет но там е една утопия.
Войната не е спирала, не само в 1984 на George Orwell. Война и за умовете. Не на "old fart" като мен, но за младите без жизнен опит.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 15:52:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #497 -: Май 27, 2021, 15:34:02 »

Тактиката на врекаажа пиши лъжи, пиши лъжи, все нещо ще остане. А после тези лъжи ще ги представим за пълната истина, не ме засяга, и не се връзвам на повода му.

Тръмпославо, би ли ми припомнила за кво конкретно съм излъгал?
 :nuts:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #498 -: Май 27, 2021, 15:40:37 »
Тръмпославо, би ли ми припомнила за кво конкретно съм излъгал?
 :nuts:
Аз мога да ти припомня, ако искаш. Вчера за пореден път излъга кат дърт циганин:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1551.msg116710#msg116710

И тва не е някакво изключение - ти лъжеш постоянно. Лъжец нагъл.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #499 -: Май 27, 2021, 15:54:18 »
Аз мога да ти припомня, ако искаш. Вчера за пореден път излъга кат дърт циганин:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1551.msg116710#msg116710

И тва не е някакво изключение - ти лъжеш постоянно. Лъжец нагъл.
Публикуваното е цитат од твой коментар, така че няма как аз да съм излъгал. Над цитата има име, дата и час.
 
Нейсе, отдавам объркването по одношение на афторството на силните ти чуфства към мен. Теа чуфства спират притока на серотонин ф главата ти и...така.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #500 -: Май 27, 2021, 15:58:59 »
Публикуваното е цитат од твой коментар, така че няма как аз да съм излъгал. Над цитата има име, дата и час.
 
Нейсе, отдавам объркването по одношение на афторството на силните ти чуфства към мен. Теа чуфства спират притока на серотонин ф главата ти и...така.

Напротив - излъгал си.

"Тва твое изказване как се однася до твърдението, че социализмът предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд?"

Чие е тва твърдение и къде може да го прочетем, господин лъжецо?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #501 -: Май 27, 2021, 16:10:26 »
Задал съм въпрос.
По кво се познава, че некой е задал въпрос?
По въпросителния знак(?) фкрая на изречението.
Защо зададох тоа въпрос?
Щото група колеги, между които и ти*, сведохте човешките потребности до 3(три), а именно, цитирам "храна, вода и потслон", край на цитата. 

Фсветлината на таа драстична редукция на броя на човешките потребности, лозунгът "Од фсекиго спорет труда, на фсекиго спорет потребностите" придоби малко странен, да не кажа нездраф, одтенък и сцел изясняване на случая зададох така формулирания од мен въпрос.


------------
*да ти цитирам ли пак кво си написал, или да те пожаля?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #502 -: Май 27, 2021, 16:12:04 »
Задал съм въпрос.
По кво се познава, че некой е задал въпрос?
По въпросителния знак(?) фкрая на изречението.
Защо зададох тоа въпрос?
Щото група колеги, между които и ти*, сведохте човешките потребности до 3(три), а именно, цитирам "храна, вода и потслон", край на цитата. 

Фсветлината на таа драстична редукция на броя на човешките потребности, лозунгът "Од фсекиго спорет труда, на фсекиго спорет потребностите" придоби малко странен, да не кажа нездраф, одтенък и сцел изясняване на случая зададох така формулирания од мен въпрос.


------------
*да ти цитирам ли пак кво си написал, или да те пожаля?

Задал си въпрос за несъществуващо твърдение, към което според теб се отнася коментарът, към който задаваш въпрос. Идиот.

Щял да ме пощадява.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #503 -: Май 27, 2021, 16:16:51 »
Названы темы переговоров Путина и Лукашенко 28 мая
https://lenta.ru/news/2021/05/27/tema/

Quote (selected)
Президент России Владимир Путин обсудит с белорусским коллегой Александром Лукашенко совместные проекты в энергетике и продвижение интеграции в рамках Союзного государства. Темы встречи лидеров двух государств, которая пройдет 28 мая, назвал официальный представитель Кремля Дмитрий Песков, передает ТАСС.

По его словам, в Кремле также ждут, что Лукашенко расскажет об инциденте с самолетом Ryanair и задержании российской гражданки, которая находится в белорусском СИЗО.

Ранее Лукашенко заявлял, что основной темой переговоров станет экономика.

Спорет мен, последните две изречения, особено най-последното, издават некои од чуфствата, които изпитва руското ръковотство към Лука.


------------------
Quote (selected)
Задал си въпрос за несъществуващо твърдение, към което според теб се отнася коментарът, към който задаваш въпрос.

Ми фслетствие од твоя списък од легитимни човешки потребности, лозунгът следва да изглежда така:

"Офсекиго спорет възможностите, нафсекиго храна, вода и потслон"

Аз кво да направя?*



--------------
*тва беше въпрос.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 16:25:12 от wreckage »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #504 -: Май 27, 2021, 16:25:36 »
"От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите". Това единственият разумен начин за съществуване на тая планета. Всякакви други упражения водят до гибел.

Потребностите на един човек са: храна, вода и покрив. Ти може да мислиш, че едрогърда блондинка е потребност, ма не е.


1. Казваме какъв е единственият разумен начин за съществуване на тая планета.
2. Дефинираме потребностите.
3. Чудим се как може изобщо хората да правят логическа връзка между 1. и 2. и въртогъзим до откат.
 :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #505 -: Май 27, 2021, 16:31:39 »
Quote (selected)
твърдението, че социализмът предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд?"
"От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите". Това единственият разумен начин за съществуване на тая планета. Всякакви други упражения водят до гибел.

Потребностите на един човек са: храна, вода и покрив. Ти може да мислиш, че едрогърда блондинка е потребност, ма не е.


1. Казваме какъв е единственият разумен начин за съществуване на тая планета.
2. Дефинираме потребностите.
3. Чудим се как може изобщо хората да правят логическа връзка между 1. и 2. и въртогъзим до откат.
 :smokin:

Въртогъзите и си бъркате по дупките, но тва си е ваша работа. Нито някъде се споменава думата "социализъм", нито съм твърдял, че квото и да било "предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд". Или докажи, че съм твърдял и казвал подобни неща, или лапни нещо дебело и си трай.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 16:37:23 от Дозирис 2.0 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #506 -: Май 27, 2021, 16:32:01 »
Quote (selected)
1. Казваме какъв е единственият разумен начин за съществуване на тая планета.
2. Дефинираме потребностите.
3. Чудим се как може изобщо хората да правят логическа връзка между 1. и 2. и въртогъзим до откат.

дай да си говорим за Белорусия, че ше земат да я затворят.

Лично асъм на мнение, че Путин въопще не искаше оня идиот да му усложнява живота с дебилиите си и наближава моментът да реши кво да го праи. Русия има интерес од съществуването на Буферна република Беларус и нема никъф интерес од неконтролирано събаряне на Лука, обаче Лука е loose cannon и вероятно неподатлиф на контролирано сваляне од власт.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 16:43:59 от wreckage »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #507 -: Май 27, 2021, 16:34:20 »
дай да си говорим за Белорусия, че ше земат да я затворят.

Хубаво, ама първо ще се наложи да признаеш, че си лъжец. После си говорѝ квото искаш.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #508 -: Май 27, 2021, 16:35:24 »
Цитат на: SgtTroy в Днес в 16:25:36
твърдението, че социализмът предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд?"
Цитат на: SgtTroy в Днес в 16:25:36
"От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите". Това единственият разумен начин за съществуване на тая планета. Всякакви други упражения водят до гибел.

Потребностите на един човек са: храна, вода и покрив. Ти може да мислиш, че едрогърда блондинка е потребност, ма не е.

1. Казваме какъв е единственият разумен начин за съществуване на тая планета.
2. Дефинираме потребностите.
3. Чудим се как може изобщо хората да правят логическа връзка между 1. и 2. и въртогъзим до откат.
 :smokin:

Вътрогъзите и си бъркате по дупките, но тва си е ваша работа. Нито някъде се споменава думата "социализъм", нито съм твърдял, че квото и да било "предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд". Или докажи, че съм твърдял и казвал подобни неща, или лапни нещо дебело и си трай.


Ше можеш ли да погледнеш първия цитат, щото немам спомен ф 16:25 да съм писал нещо подобно, мерси.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #509 -: Май 27, 2021, 16:36:50 »
Ше можеш ли да погледнеш първия цитат, щото немам спомен ф 16:25 да съм писал нещо подобно, мерси.

Ще мога да го погледна. Ще разкарам псевдонима ти от цитата. Моля.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #510 -: Май 27, 2021, 16:39:03 »
Въртогъзите и си бъркате по дупките, но тва си е ваша работа. Нито някъде се споменава думата "социализъм", нито съм твърдял, че квото и да било "предлага удовлетворяване на само три потребности и то срещу положен труд". Или докажи, че съм твърдял и казвал подобни неща, или лапни нещо дебело и си трай.

Тоест да докажа нешо, което никога не съм писал и което ти ми приписваш?
Ми няма  :0007:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #511 -: Май 27, 2021, 16:39:59 »
Quote (selected)
Хубаво, ама първо ще се наложи да признаеш, че си лъжец. После си говорѝ квото искаш.

Не си фположение да поставяш условия, а аспък неам потребност* да праа фалшиви самопризнания, така че ще одклоня предложението ти.

Кажи сега нещо за Лукашенко.


------------
*щото потребностите са три, нали така?


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #512 -: Май 27, 2021, 16:49:04 »
Другарю либерал-фашист, ОБЕКТИВНИТЕ потребности са това. Може да добавим и въздуха към тях, но той засега е гарантиран за огромното мнозинство.

П.П. Писнало ми е да ти гледам егоцентричните напъни, честно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #513 -: Май 27, 2021, 16:52:26 »
ОБЕКТИВНИТЕ потребности са това.

Ти пък кво се връзваш? Не виждаш ли, че те манипулират? За всеки с два грама мозък е ясно какво си казал.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #514 -: Май 27, 2021, 16:59:07 »
Quote (selected)
Другарю либерал-фашист, ОБЕКТИВНИТЕ потребности са това.

храна, вода и потслон, теа три неща.

Даже и токът е извън списъка, ако че Ленин каза друго.

Да, ама форигиналната си редакция лозунгът не гласи "Одсекиго спорет възможностите, насекиго спорет ОБЕКТИВНИТЕ потребности", а гласи другояче.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 17:10:14 от wreckage »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #515 -: Май 27, 2021, 17:17:12 »
дай да си говорим за Белорусия, че ше земат да я затворят.

Лично асъм на мнение, че Путин въопще не искаше оня идиот да му усложнява живота с дебилиите си и наближава моментът да реши кво да го праи. Русия има интерес од съществуването на Буферна република Беларус и нема никъф интерес од неконтролирано събаряне на Лука, обаче Лука е loose cannon и вероятно неподатлиф на контролирано сваляне од власт.
На Путин Беларус не му е бащиния, и Лукашенко не му е губернаторче като Роман Абрамович, който беше назначил (или последния си е купил губернията) та да решава за тях. Народът на Беларус избира Лукашенко 6 пъти.
"Идиот" не носи информация, показва само твоето отношение, което е от значение като дупка у кофа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #516 -: Май 27, 2021, 17:18:18 »
Ся, аз фразата "всекиму според потребностите" я разбирам, че на всеки се дава точно според потребностите. Но може и да не разбирам точно, щото аз и разликата между "всекиму според потребностите" и "всекиму своето" не я разбирам много.
Ако пък се приеме, че "всекиму според потребностите" означава - на всеки задължително се осигуряват минималните потребности, а оттам нагоре, както се случи, ще излезе, че всички развити държави са построили комунизма, защото социалните им системи осигуряват на всички минимума от храна, вода и подслон. Има хора, които не се възползват от социалните системи и предпочитат да са бездомни, но това си е тяхно решение. Ако разликата е, че при комунизма потребностите ще се удовлетворяват насила, както може да се предположи от известния лозунг "Железной рукой загоним человечество к счастью", това вече е друго.

П.С. Сега прочетох - Маркс не бил казал, че това за потребностите ще е реално, а че ще е написано на знамето. А пък ние знаем, че написаното на знамена и плакати от камунизите нямаше много общо с действителността.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #517 -: Май 27, 2021, 17:21:12 »
На Путин Беларус не му е бащиния, и Лукашенко не му е губернаторче като Роман Абрамович, който беше назначил (или последния си е купил губернията) та да решава за тях.

Абе, че не е - не е, ама батька къде ще бега ако го подгонят неговите? Затове сега батька трябва да е разбрал какво му се готви на него и Баларус и единственото му спасение е да започне да реализира по-най-бръз начин стъпките за съюзната държава. Няма тън-мън! Само съюз с Русия им е спасението.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #518 -: Май 27, 2021, 17:24:46 »
Руснаците продължават леко да тролят западните авиокомпании отказващи да летят през Беларус.
Днес пак са отказали на французите и австрийците влизане във въздушното им пространство по друг маршрут освен през Беларус.
Става весело.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #519 -: Май 27, 2021, 17:25:18 »
На Путин Беларус не му е бащиния, и Лукашенко не му е губернаторче като Роман Абрамович, който беше назначил (или последния си е купил губернията) та да решава за тях.

Абе, че не е - не е, ама батька къде ще бега ако го подгонят неговите? Затове сега батька трябва да е разбрал какво му се готви на него и Баларус и единственото му спасение е да започне да реализира по-най-бръз начин стъпките за съюзната държава. Няма тън-мън! Само съюз с Русия им е спасението.
На Путин не му е проблем Лукашенко. Путин му е проблема. Трябва да си избира кой ще продължи линията на независимост. Трудна, може би невъзможна задача.
Съюзната държава не е само проблема кой да я води. Доколкото разбирам има разлика и в икономическите системи - държавен и частен капитализъм съответно. Поправете ме ако не съм разбрал правилно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #520 -: Май 27, 2021, 17:27:41 »
Днес пак са отказали на французите и австрийците влизане във въздушното им пространство по друг маршрут освен през Беларус.

Е, как няма да откажат! Това да не е селски хамбар, всеки да си влиза и излиза откъдето му скимне. Има си установени коридори, свързано е със сигурността и т.н. А и нема лошо да ударят едно рамо на батька.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #521 -: Май 27, 2021, 17:28:26 »
Quote (selected)
Ся, аз фразата "всекиму според потребностите" я разбирам, че на всеки се дава точно според потребностите. Но може и да не разбирам точно, щото аз и разликата между "всекиму според потребностите" и "всекиму своето" не я разбирам много.
Ако пък се приеме, че "всекиму според потребностите" означава - на всеки задължително се осигуряват минималните потребности, а оттам нагоре, както се случи, ще излезе, че всички развити държави са построили комунизма, защото социалните им системи осигуряват на всички минимума от храна, вода и подслон.

Няма да си губя повече времето с нагли  :t2407:





Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #522 -: Май 27, 2021, 17:30:55 »
Руснаците продължават леко да тролят западните авиокомпании отказващи да летят през Беларус.
Днес пак са отказали на французите и австрийците влизане във въздушното им пространство по друг маршрут освен през Беларус.
Става весело.
Допускам, че повечето пътници за тези полети са руснаци. Авиокомпаниите ще понесат известни загуби, но тъй като причината е форсмажор, ще трябва само да върнат парите за билетите. Пътниците ще трябва или да се откажат да пътуват или да се оправят сами и да си намерят как да стигнат до Москва. Щом казваш, че ще им е весело, сигурно е така.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #523 -: Май 27, 2021, 17:31:33 »
Последно добавям един коментар:

Затова воюваме помежду си, щото има тъпи копелета, които лъжат кат цигани. Това поведение  няма как да бъде толерирано до безкрайност. Търпиш, търпиш, па им размажеш тиквите по паважа.

Ае.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #524 -: Май 27, 2021, 17:33:21 »
Има хора, които не се възползват от социалните системи и предпочитат да са бездомни, но това си е тяхно решение.

П.С. Сега прочетох - Маркс не бил казал, че това за потребностите ще е реално, а че ще е написано на знамето. А пък ние знаем, че написаното на знамена и плакати от камунизите нямаше много общо с действителността.
Горният троли на max и не виждам защо му се връзвате. Нека си умре с тъпотийте който вниса. Не му отговаряйте. Нали не мислите, че безплатно ви сниса тролщините?
Тези които спят по улиците на LA и San Francisco сами са избрали "свободата" да са гладни и без покрив. Нале?
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #525 -: Май 27, 2021, 17:36:40 »
Ще стане интересно ако решат да ги потролят и на азиатските направления.
Форсмажор така да се каже.
Всъщност аз мисля че който трябва е разбрал каквото трябва и като отшуми всичко ще се върне в нормалните релси, но колко победни релации ще има дотогава.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #526 -: Май 27, 2021, 17:39:59 »
На Путин Беларус не му е бащиния, и Лукашенко не му е губернаторче като Роман Абрамович, който беше назначил (или последния си е купил губернията) та да решава за тях.

Абе, че не е - не е, ама батька къде ще бега ако го подгонят неговите?
Батката се показа с калашник (е вярно, без пълнител). Показа, че не се готви да бяга. Трябва да сте го разбрали. Това с автомата беше изявление, декларация. Който разбрал, разбрал...
Тези с бело-червените знамена го разбраха. Кротнаха се.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #527 -: Май 27, 2021, 17:40:07 »
Ти може да мислиш, че едрогърда блондинка е потребност, ма не е.
Ако може да е брюнетка. Щот съм блондин...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #528 -: Май 27, 2021, 17:42:45 »


Лично асъм на мнение, че Путин въопще не искаше оня идиот да му усложнява живота с дебилиите си и наближава моментът да реши кво да го праи. Русия има интерес од съществуването на Буферна република Беларус и нема никъф интерес од неконтролирано събаряне на Лука, обаче Лука е loose cannon и вероятно неподатлиф на контролирано сваляне од власт.

Тва е. И то е близо до ума.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #529 -: Май 27, 2021, 17:45:22 »
Горният троли на max и не виждам защо му се връзвате. Нека си умре с тъпотийте който вниса. Не му отговаряйте. Нали не мислите, че безплатно ви сниса тролщините?

Убеден съм, че е безплатно. На света не ще се намери олигофрен, който да даде пукнат цент за подобно нищонеказване.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #530 -: Май 27, 2021, 17:46:02 »
Русия има интерес од съществуването на Буферна република Беларус и нема никъф интерес од неконтролирано събаряне на Лука
Тва е. И то е близо до ума.
Не е! Както ние не мислим Македония и Западните покрайнини за буферна зона така и руснаците не виждат Белорусия като такава.
Виждаме ги като част от цяло, така я виждат и руснаците Белорусия. Не може да е друго.
Не може трима предатели в Беловежката гора да променят нещата от живота.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 18:45:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #531 -: Май 27, 2021, 17:47:11 »
Тва е. И то е близо до ума.

Фсмисъл, че Путин би инициирал цветна революция или нещо подобно, за да смени Лука?  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #532 -: Май 27, 2021, 17:47:46 »
Това с автомата беше изявление, декларация. Който разбрал, разбрал...

Абе, ние го разбрахме, ама сега ще ги залеят със санкции. Ама, я виж отврат как чува петела:

"Междувременно външният министър на Литва Габриелиус Ландсбергис изрази опасения от възможно анексиране на Беларус от страна на Русия. Лукашенко готви промяна на конституцията, за да направи възможно обединението на Русия и Беларус в една държава. „Това е Крим, само че в по-големи мащаби”, цитира думите му ДПА.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Белорусия
« Отговор #533 -: Май 27, 2021, 17:49:15 »
Quote (selected)
Не е. Както ние не мислим Македония и Западните покрайнини за буферна зона така и руснаците не виждат Белорусия като такава.

Глупости.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #534 -: Май 27, 2021, 17:51:35 »
Глупости.

Кое са глупости? Глупости са Беларус - "буферна държава". Тя и Украйна беше "буферна, нали"? И Грузия и т.н. Да си ги вземат те под крилото, пък после пак ще са буфер.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #535 -: Май 27, 2021, 17:53:37 »
Глупости.
Много си зелена, за да прецениш какво пиша.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #536 -: Май 27, 2021, 17:55:08 »
Русия има интерес од съществуването на Буферна република Беларус и нема никъф интерес од неконтролирано събаряне на ЛукаНе е. Както ние не мислим Македония и Западните покрайнини за буферна зона така и руснаците не виждат Белорусия като такава.
Виждаме ги като част от цяло, така ги виждат и руснаците Белорусия. Не може да е друго.
Съгласен съм. За обикновения руснак Белорусия не е буферна зона. И чувства белорусите много по-близко до себе си, отколкото ние  - македонците.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #537 -: Май 27, 2021, 18:03:45 »
Буферна република Беларус(БРБ) е буферна държава, одтук и определителят "буферна" прет "република". Фтоа смисъл Путин по-скоро би търпял Лука, одколкото да го събаря, щото
а)със самолетната идиотщина Лука се фкара фположението на далит по одношение на Запада;
и
б)щото ако почне да го събаря, процесът на събаряне лесно може да излезе извън контрол, а с него и Белорусия.

Оддруга страна, Путин е наясно, че Лука е винаги готоф да ползва буферността си, за да му се качва на главата, което се търпи до момента, фкойто одношенията им од зоната на diminishing returns, където са фмомента, флезат фзоната на negative returns.

Ноо съм любопитен как ще се развие утрешната им среща.

--------------
Quote (selected)
Съгласен съм. За обикновения руснак Белорусия не е буферна зона. И чувства белорусите много по-близко до себе си, отколкото ние  - македонците.
"Обикновеният руснак" е конструкт од типа на "българинът", "бизнесът" и т.н.
Путин е реален индивит с реална власт и е начело на Русия.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 18:08:46 от wreckage »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #538 -: Май 27, 2021, 18:10:23 »
 :lol:
Забравил си какво ти писа Каптън Бъди: Ако махнеш извращенията на езика си , ще си подобриш "импакт фактора".
BTW Поздравявам го за точната мисъл. :notworthy:
Това го запомних, не съм си го записал. :lol:

Буферна република: blah, blah...
Путин в едно от последните си изявления каза, че Русия ще използва ядреното си оръжие ако е нападната Русия и/или нейните дружески държави. Или заплашена. Мисля, Беларус е под ядрен чадър.
Сигурен съм, България не е.
« Последна редакция: Май 27, 2021, 18:24:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Белорусия
« Отговор #539 -: Май 27, 2021, 18:16:48 »
:lol:
Забравил си какво ти писа Каптън Бъди: Ако махнеш извращенията на езика си , ще си подобриш "импакт фактора".
BTW Поздравявам го за точната мисъл. :notworthy:
Това го запомних, не съм си го записал. :lol:
не чуфствам вътрешна неопходимост од промяна фначина си написане и не виждам що треа да си усилвам допълнително въздействието.
Асда не съм чудовище?

Плюства од лелята на Спайдърмен знам, че зголемата мощ идва и големата одговорност.