Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:27:02

Автор Тема: „Ковид-19“ като Божие наказание  (Прочетена 11746 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #60 -: Март 25, 2020, 13:21:08 »
, няма причина след отминаване на заразата държавите да не отворят отново границите си. Може би - заради мигрантския проблем, но той не е свързан с вируса.

Ударил си, може би без да искаш, в десетката!
Точно така, след корона-вируса, хората и институциите  ще променят отношението си към много въпроси, които нямат никаква връзка с корона-вируса.
« Последна редакция: Март 25, 2020, 16:07:35 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #61 -: Март 25, 2020, 13:29:15 »
 :smokin:
 :way_to_go-1308:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #62 -: Март 25, 2020, 14:46:31 »
Драги ми, Гринго, имам едно такова усещане за нещо видяно. И тъй като съм жена, ще ми простиш начи, имам лошото чувство, че някога съм чела подобни на твоите бисери. Въпреки че съм жена, обаче, аз съм склонна да правя селекция на на-често срещаните явления/мнения. И независимо, че съм жена, мога да си спретна поне точна табличка от определени зависимости и да я анализирам. И начи, кво ми говори тази табличка!? Ами тя ми говори, че си алтер его на КАЛКИ. Разбира се, възможно е и да бъркам, ама не ми се случва често. Мноо поздрави от социалдемокрацията, ама не тази, както ти я разбираш... :nuts:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #63 -: Март 25, 2020, 15:26:04 »
Добри хора, кво стана с САЩанското учение из пътищата на Германия, Полша и Естония? Отмениха ли го или...?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #64 -: Март 25, 2020, 15:45:31 »
Гринго весело хвърля трошички и ние ги кълвем.
Вируса - ще мине.
Миграцията - това нямало нищо общо.
Солидарен съюз - не било задължително.
Отмяната на Шенген- правилна.
Че то от ЕС остана само байрака бе Гринго! :smokin:
И тлъстите заплати на умните и красиви нищоправци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #65 -: Март 25, 2020, 15:50:48 »
Че то от ЕС остана само байрака бе Гринго! :smokin:
И тлъстите заплати на умните и красиви нищоправци.
Нъц! Байракът не остана. Един скромен италиянец го махна и го смени с руския. Виж, тлъстите им заплати си текат със страшна сила...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #66 -: Март 25, 2020, 15:59:23 »
Къде изчезна господин Гринго? Много ми липсва като европейска алтернатива, а точно сега е времето да я браним! :smokin:

Quote (selected)
Един скромен италиянец го махна и го смени с руския.

По този случай имам много какво да кажа и ще трябва да се върна години назад. И няма да говоря за един скромен италианец , а за хората в една държава, които много харесвам и които преди повече от десетилетие ме спечелиха с това, което са - много приличат и много не приличат на нас. Знам, че е твърде противоречиво, но...Италия е прекрасна страна! И Белла чао е истина, жива и до днес!
« Последна редакция: Март 25, 2020, 16:04:11 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #67 -: Март 25, 2020, 16:08:55 »
От експлозия на евроатлантически ценности рязко сменихме процеса на имплозия.
Малкото вирусче ще обърне големия европейски файтон.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #68 -: Март 25, 2020, 16:17:19 »
В Обединените щатове всеки път, когато някой хахо изпозастреля двайсетина ученика, потусът и всички след него повтарят с изменено лице (като графинята), че „нацията боледува“ и „нещо трябва да променим“. Така до следващия месец, когато стрелбата наистина става в съвсем друго училище. Никога не се повтарят!

Тъй като се учим от дълбоката премъдрост на Големия бял брат, и ний сега повтаряме в унес, че светът боледува и непременно, ама непременно ще променим нещо. В този дух очаквайте и промените, които ще направи светът със себе си след гепидемията. Ще свали насраните си гащи и с усмивка ще нахлузи следващите, всичко това без да става от фотьойла.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #69 -: Март 25, 2020, 16:19:45 »
Начи, лично аз имам особенното усещане, че щом свърши епидемията с COVID-19/20/21.. и т.н. всичко ще си се върне в старото русло на истинския, всепобеждажащ неолиберализъм (ака. либерастия), даже Brexit ще обърне посоката и ще стане Brin (или нещо такова).
А като свърши и преселението на африканците и талибаните, САЩ и Канада ще се натискат да станат членове на ЕС. Притеснявам се само, че Бойчето може да не ги иска!

Остана една Австралия, ама те не са толкова либерални!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #70 -: Март 25, 2020, 16:20:23 »
Quote (selected)
Ще свали насраните си гащи и с усмивка ще нахлузи следващите, всичко това без да става от фотьойла.

Май си прав.
За съжаление. :sad-3295:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #71 -: Март 25, 2020, 16:31:38 »
Начи, лично аз имам особенното усещане, че щом свърши епидемията с COVID-19/20/21.. и т.н. всичко ще си се върне в старото русло на истинския, всепобеждажащ неолиберализъм (ака. либерастия), даже Brexit ще обърне посоката и ще стане Brin (или нещо такова).
А като свърши и преселението на африканците и талибаните, САЩ и Канада ще се натискат да станат членове на ЕС. Притеснявам се само, че Бойчето може да не ги иска!

Остана една Австралия, ама те не са толкова либерални!

Нищо няма да бъде същото! Ще има глад в  буквалния смисъл на думата. И то глад във въжделената Европа. Независимо от бодряшките изказвания и изкривената статистика - в Европа не ходят всички по молове! И не ядат салата "Цезар", хамон, помежду другото.. Хайверът е запазен за руски туристи и меснтите знаменитости.  В Италия повечето се хранят /и обичат паста "алио олио". В Испания едно от най-популярното ястие в частите, извън морето е "шкембе", във всичките му познати нам разновидности и приготвления. Лучената чорба и прословутия петел в доматен сос съвсем не са случайно явление във Франция. Идея си нямам откъде си черпите сведенията, но Европа отново влиза във "феодализма", доколкото става дума за личната осигуреност откъм продоволствие.
Горното го написах, защото по стечение на обстоятелствата имам доста прилично впечатление от споменатите държави. Не от вестници и не от общолафови бюлетини на ЕК.
« Последна редакция: Март 25, 2020, 16:35:26 от Асол »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #72 -: Март 25, 2020, 16:38:54 »
Идея си нямам откъде си черпите сведенията...
И аз така - идея си нямам откъде ми идва понякога този сърказъм (мисля, че това беше думата) :)

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #73 -: Март 25, 2020, 17:25:31 »
Гринго, бая пъти съм се обосновавала, защо ЕС си заминава и няма да го направя отново.
Е, не че съм очаквал да обясниш нещо... Това си е типичния твой стил, за който негодуваш малко по-надолу:
Quote (selected)
Апропо, и би ли сменил маниера си на общуване, ако обичаш. Изпраскаш някакви си твои аксиоми и се чувстваш в правото си да задаваш въпроси и изискваш отговори от опонентите си, при условие че  ти изказваш единствено и само собствената си твърда вЕра, никога, никога не подкрепена с какъвто и да било аргумент. По-горе Джузепе даде чудесен пример на твоите "обосновани" мнения.
Не е вярно. За разлика от теб, джузепето и други, винаги се старая да отговоря на зададените ми въпроси. Без шикалкавене.
Не, не "изпрасквам аксиоми", а споделям мнения - аксиомите ги праскате вие. Ако си забелязала, почти винаги използвам формулировки като "според мен ..." или "мисля, че ...".
За разлика.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #74 -: Март 25, 2020, 17:32:07 »
Мммм... Не е съвсем вярно. Ние например, българите, съществуваме чудесно в неолиберална Европа без да сме в шенгенското пространство.

Нямам усещането, че съществуваме чудесно, нещо ми липсва перспективата (не за нас), ама нейсе.
Липсва ти перспектива, защото Бг не е част от шенгенското пространство ? Може. На мен не ми липсва - пътувам често из въпросното пространство и минавам границите само като си покажа личната карта. Може би - защото не пътувам с кола, а само по въздух.

Quote (selected)
Гринго, една държава в нужда моли за помощ световната общност - преди всичко ЕС, САЩ, без тези държави да имат формално задължение да  помагат - получава отказ, къде мълчалив, къде формален - помощ идва от Китай, Куба, Русия, при това безвъзмездно. Ние получихме "помощ" от турците в самото начало, също без формално да са задължение да помагатл Толкоз.
ЕС също помогна на Китай в началото, когато в Европа нещата не бяха критични. По спомени - бяха им изпратени десетки тонове медицинско оборудване.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #75 -: Март 25, 2020, 17:33:56 »
Драги ми, Гринго, имам едно такова усещане за нещо видяно. И тъй като съм жена, ще ми простиш начи, имам лошото чувство, че някога съм чела подобни на твоите бисери. Въпреки че съм жена, обаче, аз съм склонна да правя селекция на на-често срещаните явления/мнения. И независимо, че съм жена, мога да си спретна поне точна табличка от определени зависимости и да я анализирам. И начи, кво ми говори тази табличка!? Ами тя ми говори, че си алтер его на КАЛКИ. Разбира се, възможно е и да бъркам, ама не ми се случва често. Мноо поздрави от социалдемокрацията, ама не тази, както ти я разбираш... :nuts:
Верно, имаш склонност към клюкарство и интригантство.

ПП. Или имаш милиционерска закваска ?
« Последна редакция: Март 25, 2020, 17:36:07 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #76 -: Март 25, 2020, 17:37:56 »
Драги ми, Гринго, имам едно такова усещане за нещо видяно. И тъй като съм жена, ще ми простиш начи, имам лошото чувство, че някога съм чела подобни на твоите бисери. Въпреки че съм жена, обаче, аз съм склонна да правя селекция на на-често срещаните явления/мнения. И независимо, че съм жена, мога да си спретна поне точна табличка от определени зависимости и да я анализирам. И начи, кво ми говори тази табличка!? Ами тя ми говори, че си алтер его на КАЛКИ. Разбира се, възможно е и да бъркам, ама не ми се случва често. Мноо поздрави от социалдемокрацията, ама не тази, както ти я разбираш... :nuts:
Верно, имаш склонност към клюкарство и интригантство.

Не е нито клюкарство, нито интриганство да свалиш нечия некадърно поставена маска. Приеми го с достойнство и си смени отново ника - някога може и да ти се получи :D

Любопитно ли ти е да ти разкажа как те познах? А те заподозрях, още когато се регистрира непосредствено сред като се опита да напуснеш форума със специално уведомление. Имам слабост към родните поговорки...те като за такива като теб са предавани от поколение на поколение и в един момент някой се е сетил да ги запише  :nuts:

п. п. Нямам милиционерска закваска, но  съм обучавана в подобни практики в рамките на ...на ЕС :D
« Последна редакция: Март 25, 2020, 17:47:16 от Асол »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #77 -: Март 25, 2020, 17:46:57 »
Интересно сте писали, само гледам Асол се мъчи да просветли очарованието на Гринга (сериозно, не се бъзикам).  :smokin: Но!

- Всякакви големи ПРОМЕНИ, са били винаги придружавани от някаква масова акция "Дим и завеса". Просто за забавление на плебса за да не подскача и мъти локвите по новият Път. И колкото по издълбоко са прицелени тези, толкоз маскировките са по разлати по тавата - плоската земя.
8)
Основното което става сега е, че въздухът на глобалното преформатиране в либерални кюлоти взе да не достига и то запецва. Битката е в двете крила на банкеро-сатанинския интернационал - т.е. наддържавните кланово-корпоративни интереси - под тревожния поглед на Глобалният предиктор. Които дори не се интересуват от неговите намерения. Случиха се множество провали: - Ирак-Иран, със забавяне при Иран, дестабилизацията на държавите по бреговете на Средиземно море - до момента вече ВСИЧКИ те са обхванати. По един или друг начин... - Да изреждам ли? Както и провала с Китай, Индия и пак Иран. Така някак си изневиделица слогана "...Сирия ке падне" и глобалните последствия след това, бяха сериозно отложени и на сцената пак се появи главният враг и лелеяна жертва на АСЦ-паразитен консорциум, Руссия! Това отвърза и атаката над ЕС с привлечените пълчища и включване на "болният човек" от началото на миналият век, в играта...

За сегашната криза: - Тя е резултат от директно ритане през кокалчетата, над копитцата, на двете Кланово-корпоративни групировки у сащисаните. И за постигане на страничен ефект - сриване на потомците на Дракона. Обаче сметката им, въпреки откритото нападение с разни щамове и разхвърлянето им насам-натам, бяха объркани от посоката на отката. Китай бързо се съвзе и всякаквите гнили ябълки се отправиха към септичните ями. Уви - бумеранга се върна назад, а през това време един от най-големите публични играчи, ако не и единственият-най-най, взе, че на 15 януари удари изненадващо. Публиката, външната най-вече, не разбра основното случило се: - Отстраняване на една особена прослойка там от властовите лостове! Другото е гарнитура, щото императорската мантия можеше да се приготви и по-късно.

Централно място в следващите месеци, до година, ще е отстраняване на долара в голяма степен от международната софра и избора на тав. Тръмпи в ролята на техен си имперски ликвидатор. През февруари т.г. Китай поиска срещу материални неща за износ към Тях не долари - а реални пари?! Централните банки и поделения - зависими от фед, се обхващат постепенно от тремор... и в този дух, някак изведнъж една друга "идея", всъщност стара практика, получи нова гласност - Ялта 2. Все в духа на времето. И забележете - тя не бе осмяна... Помните ли значението на първото 'и издание?

Значи, някои си мислят, че всичко си остава както преди епидемията (може и с кавички)? И тя е дошла ей така, от скука и преяждане?

Ще има промени и то какви ни очакват, плюс - вталяване! За добиване на по обтекаеми телесни контури и придружени със загуба на много "свободи", освен само тегло. Вече са пуснати стари правила за трениране и възобновяване на прежните навици - поне в Източна Европа не съвсем забравени. Другите ли?

- Нищо им няма, ще ги усвоят доста бързо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #78 -: Март 25, 2020, 17:59:55 »
Quote (selected)
Доларът се понижи след договорения от правителството на САЩ и Сената стимулиращ пакет от 2 трилиона долара като мярка за спасяване на бизнеса и индустрията в страната, съобщи Ройтерс.
https://www.manager.bg/finansi/dolart-se-ponizhi-sled-stimulirashchiya-paket-na-sashch-ot-2-triliona

Преди му викаха инфлация, сега "количествено облекчаване".
Целулозата кът, не стига за тоалетна хартия, ще стигнем и до алтернативни материали. При голям недоимък, банкнотите могат да се перат и използват многократно. :bigok:
Едно пиронче на на стената и ..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #79 -: Март 25, 2020, 18:41:40 »
https://www.youtube.com/watch?v=JTVXEGIS3LE&feature=youtu.be

Трогателно! Особено финала. С ангела, прегърнал Италия.
Всеки сам вкъщи.
Вижте и на кои е посветено.
БРАВО!!!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #80 -: Март 25, 2020, 19:03:39 »
п. п. Нямам милиционерска закваска, но  съм обучавана в подобни практики в рамките на ...на ЕС :D
Е, тогава - бъди щастлива.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #81 -: Март 25, 2020, 19:26:33 »
Quote (selected)
Олимпийска шампионка: COVID-19 е наказание за обидите срещу Русия

https://www.segabg.com/hot/category-sport/olimpiyska-shampionka-covid-19-e-nakazanie-za-obidite-sreshtu-rusiya

Май имаме "победител" в анкетата. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #82 -: Март 25, 2020, 20:14:44 »
Животът ме научи, да не бързам с изводите, някъде имаше събрано, как видни богоборци са умирали, Ленин се молел за греховете си на масата, Волтер крещял да му доведат кюре, да се изповяда... Тука, а и в предишния форум, много се афишираха като атеисти, либертарианци и пр. , но със сигурност, никой не знае, а вярата не е знание.
Вие си ги избрахте!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #83 -: Март 25, 2020, 20:25:18 »
Quote (selected)
а вярата не е знание

А и не трябва да е!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #84 -: Март 25, 2020, 20:45:38 »
Quote (selected)
някъде имаше събрано, как видни богоборци са умирали, Ленин се молел за греховете си на масата, Волтер крещял да му доведат кюре, да се изповяда
Поне малко от малко подбирай какво четеш.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #85 -: Март 25, 2020, 21:45:43 »
Да подбирам как, по заглавието, или по автора?
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #86 -: Март 25, 2020, 22:47:40 »
Quote (selected)
Да подбирам как, по заглавието, или по автора?
Защо не по съдържанието? Това, което цитира, звучи толкова инфантилно, толкова несериозно, че се чудя защо си му обърнал внимание.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #87 -: Май 20, 2020, 23:36:48 »
"Този индивид (либералът), се разглежда сам по себе си, независимо от социалния или културен контекст. Това е същество, напълно независимо от своите себеподобни, изцяло собственик на себе си, без да дължи нищо на обществото, свободно определящо своя избор, който цели винаги и единствено да максимилизира рационално своята изгода, т.е. своя материален интерес и лична печалба. Тази теза превръща човека в същество на сметката и интереса.  Моделът е търговец - пазар: това е Homo economicus."

Ален дьо Беноа

В Гласове са го превели, ето го целия:
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/alen-do-benoa-sreshtu-liberalizma

« Последна редакция: Май 20, 2020, 23:47:49 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #88 -: Май 21, 2020, 09:29:01 »

Целулозата кът, не стига за тоалетна хартия, ще стигнем и до алтернативни материали. При голям недоимък, банкнотите могат да се перат и използват многократно. :bigok:

Едно пиронче на на стената и ..



 :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #89 -: Май 21, 2020, 09:42:12 »
банкнотите могат да се перат и използват многократно

Както е тръгнало, ФЕД и ЕЦБ да печатат милиарди и трилиони, и до там ще стигнем.
Вие си ги избрахте!