Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 15:23:30

Автор Тема: From COP-21 to COVID-19: The Collapse of ‘Predictive Models’ and the Return to …  (Прочетена 3160 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
From COP-21 to COVID-19: The Collapse of ‘Predictive Models’ and the Return to Return to Actual Thinking
By Matthew Ehret
http://canadianpatriot.org/from-cop-21-to-covid-19-the-collapse-of-predictive-models-and-the-return-to-actual-thinking/

American Surgeon General Jerome Adams’ recent announcement that America would begin using real data and real trends instead of the World Health Organization-Bill Gates driven ‘predictive models’ came as a breath of fresh air for many who were beginning to lose hope that reason had been banished from world policy. When compared with reality, the WHO/Gates-funded narrative justifying the total shutdown of global economies falls apart like a house of cards as outlined perfectly by the Swiss Propaganda Research Institute’s Facts of COVID-19.

Powell’s announcement opens up a larger discussion on the nature of the human mind, and how the the oligarchy has managed to subvert nation states over the past 50 years using a simple technique that replaces actual creative thinking for mind-less computer modelling.
The Global Coup: Predictive Models Take Over Actual Thinking

The age of “predictive doomsday models” in many ways grew out of the 1972 Limits to Growth study funded by the Club of Rome which popularized the technique of tying temperature increases to carbon dioxide and projecting economic variables like population, resource losses, and “pollution growth” into the future in order to scare the hell out of their incredulous victims and intimidate nations to drastically modify their collective behavior.


Превод на статията е публикуван на сайта „Гласове“ -- https://glasove.com/categories/na-fokus/news/kolapsyt-na-prognoznite-modeli-i-vryshtane-kym-realnoto-mislene

Има достатъчно материал за размишление според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
"Връщане към реалното мислене"

Т.е. "Приземяване, приземяване, приземяване!"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Четох я, тревожно е, че ни управляват компютри с ИИ. И като че ли цялата световна паника и истерия бе ръководена от зловещ изкуствен интелект.

А вижте какво се е изцепила Елена Йончева: Кампанията за изкуствения характер на коронавируса може да има много сериозни последици!

Кога стана правоверна евроатланчика (на заплата и екстри), кога и почерна з...а?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Maximus II
тревожно е, че ни управляват компютри с ИИ

Тревожното е, че много хора сте повярвали в тази лъжа.
Компютрите правят това, което им зададат хората, а една от целите на лихваро-мафиотската световна върхушка е да се скрие зад паравана "ИИ".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Създават фонд за набиранре на 8 милиарда, за разработване на лечение и ваксина срещу КОВИД19, Гришо и Стефка подкрепят, нашите дават 100 хиляди... фондацията на Бил и Мелинда Гейтс - 100 милиона и точно тук ме загубиха!

Слагам бас от сега, че Бил и Мелинда Гейтс ще се месят в работата, 1000 към 1!
« Последна редакция: Май 04, 2020, 20:54:31 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Все пак не съм съгласен, Big data анализирана с ИИ, задава алгоритмите, с които елитът ни кара право към световния концлагер.
Вие си ги избрахте!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
https://www.uni-bonn.de/neues/111-2020?fbclid=IwAR2ldBt1y8nFHDtqRdYXBZ1dLx-5SYXGsZ2dzgERFLM79wBuFqiHbRT71G4 ...резюме на български едик може да намерите в мрежата, ето част от него (малко е дълго, ще прощавате, ако искате, четете немския текст), изследването повдига повече въпроси отколкото дава отговори, но е интересно и показателно как се работи.

Най-любопитното е накрая - цялото изследване струва само 65 000 евро, питам се дали скоро някои в нашата страна ще финансира подобно изследване - например за заразения граз Банско?
Калинчо?
Quote (selected)
Обобщение крайните резултати:
🔹 Период на провеждане: от 30 Март до 6 Април, 6 седмици след избухване на инфекцията в областта Гангелт. В тази област беше проведн карнавал, който значително допринесе за превръщането на областта в най-тежко засегнатата за Германия.
🔹 Изследвани: общо 405 домакинства, 919 участници - отнесено към всички жители в областта Гангелт, съответства на извадка от 7,3%. Домакинствата са избрани така, че да бъдат възможно най-представителни за съответната област. Обхванати са повече стари хора, но са включени по-малко деца.
🔹 Инфекция със SARS-CoV-2 е открита при около 15,5% от всички изследвани лица. Досега познатата честота на инфекции в областта Gangelt е възлизала на 3%. Това означава, че чрез проучването, се установяват пет пъти повече заразени, отколкото първоначално обявените, чрез тестове 3%.
~~~
▪️ За първи път в проучването е определен действителния брой на всички заразен хора в дадено място (симптоматични и асимптоматични) и дава информация за т.нар. „тъмна цифра“ - неоткритите случаи.

▪️ Досега бяха известни само потвърдените и докладвани случаи, но тъй като този брой никога не включва всички инфектирани хора, това изкривява информацията за разпространението на вируса и смъртността. Проучването използва PCR тестове, за да провери дали изследваните лицата са били болни, но и тестове за откриване на антитела, благодарение, на което са открити и хора, които по време на епидемията на са били тествани за доказване на Инфекция с вирус.

▪️ Резултатите потвърждават предишни предположения, че тестовете обхващат само част от всички заразени хора, а броят на нерегистрираните случаи е много по-голям.

🔹 Брой загинали: 7 души
🔹 Index Fatality Rate, IFR: възлиза на 0,37% (делът на смъртните случаи -7, сред всички заразени индивиди, включващо и безсимптомните и недиагностицирани инфекции сред хора).
Това означава, че средно 37 души умират на всеки 10 000.
В зависимост от метода на математическата корекция, IFR варира между 0,24% и 0,43%.

▪️ Тази стойност е по-висока от тази за сезонния грип (0,1 до 0,2%) и под стойността на CaseFatalityRate - посочена в докладите на Института „Робърт Кох“, в която се включват само обявените случаи.

🔹 .....
🔹 Безсимптомно носителство е открито в 22,1% от изслседваните, т.е. при всеки 5-ти, заболяването е протекло безсимптомно. Това показва, че хората могат да пренасят и предават вируса, без да имат симптоми на заболяването и потвърждава важността от спазването на дистанция.
🔹 14% от всички изследвани са имали вече антитела срещу вируса, а инфекция чрез ПСР е доказана сред 2,4%.

▪️ Използван е методът ELISA, търговското име на теста е Euroimunn.
▪️ Специфичността на теста възлиза на 99%, което означава, че на всеки 100 изследвания души, един ще даде фалшиво положителен резултат, т.е. на практика индивида не е бил никога заразен с вируса, но тестът го отчита като такъв.
▪️ С цел повишаване достоверността от тестовете с антитела и изключване на кръстосана реакция с други коронавируси, са направени и допълнителни неутрализиращи тестове.

🔹 .... Рискът от инфекция в едно домакинство често е по-малък, отколкото се предполагаше. Изглежда заразените деца заразяват родителите или братята и сестрите си по-често, отколкото възрастните заразяват други членове в същото домакинство.
Ето как:
▪️ Изследователите са проследили веригите на инфекция: къде са се заразили хората - и дали (или до каква степен) вирусът се е разпространил в домакинствата. Изненадващото е, че рискът от заразяване с КоВ у дома е сравнително нисък - и той намалява, колкото повече хора живеят в домакинство.
▪️ Тези, които живеят сами, са имали общ риск от инфекция, възлизащ на 15,5% в Gangelt. В домакинство от двама души, рискът да се заразите от вашия съквартирант е малко над 40 %, а в домакинство с четири човека е било само 18 %.
▪️ Ако дете под 18-годишна възраст е било заразено, рискът от заразяване в домакинство с три лица е 66% по-висок, отколкото когато е бил заразен възрастен - 33%

🔹 ВАЖНО
▪️ .....
▪️Цифрите показват, че събирането в затворени пространства може да бъдe свързано с повишено вирусно натоварване, което означава, че хората вдишват повече вируси и следователно могат да се разболеят по-сериозно.

КАКВО НЕ КАЗВАТ ДАННИТЕ:
🔹Коефициентът на смъртност сред заразените, IFR, не може да бъде отнесен за цяла Германия, т.к разпределението на участниците по възрастови групи не е представително. И: Проучването в Хайнсберг включва само седем смъртни случая, което прави статистическите изкривявания много вероятни.

▪️ По същия начин данните не говорят за това колко голям е броят на необявените случаи в Германия. Тъй като данните от Gangelt не могат просто да бъдат прехвърлени за цяла Германия - отчасти защото областта, която е изследвана, е гореща точка, с особено силно огнище на зараза, поради карнавалното празненство.

▪️ Независимо от това, изследователите дават първата си оценка, използвайки моделни изчисления. Ако стойност на IFR и потвърдениете от Ковид смъртни случаи (приблизително 7 600 към този момент в Германия), се отнесът към броя на заразените, може да се пресметне, че над 1,8 милиона са досега заразените хора в Германия. Следователно броят на необявените случаи би бил 11 пъти по-голям, от определения по-рано, чрез всички лабораторни изследвания - и следователно в горния край на досегашните оценки. Други учени обаче смятат тези екстраполации за недопустими, тъй като вирусът е бил в състояние да се разпространява на карнавала много по-интензивно, отколкото в нормалното ежедневие. Структурата на населението също може да се различава. Авторите на изследването също изтъкват това.

▪️ Цифрите могат да бъдат използвани например за подобряване на симулационните модели за разпространение на вируса.

🔹Проучването е на стойност 65 000 евро

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
"Изненадващото е, че рискът от заразяване с КоВ у дома е сравнително нисък - и той намалява, колкото повече хора живеят в домакинство"

Това е нещо изумително  :icon_idea:
Според мен показва нещо, което досега никога не е приемано официално, а именно, че:

Специфичен имунитет се предава и усилва между хората без контакт с имуногена (елемента, предизвикващ имунен отговор)  :blurry_drunk-2127:
Т.е., че имунните ни с-ми по някакъв начин си предават точна и подробна информация за това, с което са се срещнали  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Съмнявам се, по-скоро е въпрос на имунна система, самотните са с отслабен имунитет, здрави са по-големите семейства, от значение е и хигиената и дисциплината, тук не можем да се сравняваме с тези в Германия, особено малцинствените общности, виждаме че точно при тях расте заразяването, вижте колко цигански махали бяха блокирани.

Тоест, при нас е точно обратното.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Хайде обясни ми как няколко човека ще живеят заедно, един ще се зарази, а другите - не.
Обясни ми и защо при "дисциплинираните" жители на Германия (от които всеки пети е турчин) заразяемостта е толкова по-висока от тази в Турция, където хората живеят заедно и се събират много повече от немските темерути.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Много са факторите.

Съпругът на починалата лекарка в Сливен също е дал положителна проба за коронавирус. Първият му тест е показал отрицателен резултат.
Неговите възрастни родителите също са заразени с COVID-19, както и 12-годишното им дете.
« Последна редакция: Май 05, 2020, 14:00:39 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Даваш ми за пример единичен случай, а тук говорим за статистика.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Не ме разбираш, смятам че статистиката в Германия и България ще е различна, по много причини.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Различна ще е, но съм сигурен, че по-големи групи развиват по-добър имунитет от малките. Индианците в Сев. и Южна Америка са били малобройни, разпръснати и са умирали почти на 100 % от епидемиите, донесени от белите. Докато азиатци и европейци, живеещи нагъсто, са оцелявали в доста по-голям процент и от много по-страшни болести.
Впрочем погледни относителните стойности за 4-те индийски д-ви - Индия, Бангладеш, Пакистан, Шри Ланка, и ще видиш за какво става въпрос.
« Последна редакция: Май 05, 2020, 18:41:37 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Nor1, прочети това, не е дълго, така стават нещата, от доста време:

https://webcafe.bg/vlast/2095750628-kogato-cambridge-analytica-stapi-v-balgariya.html

https://webcafe.bg/web/1464514205-aggregateiq-vtorata-kompaniya-koyato-razkriha-che-tochi-danni-ot-facebook.html

"Така изглежда модерният колониализъм. Лесно е да направиш пари... но първо трябва да имаш свой човек на власт", каза той пред британските депутати.

Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
"Стаден имунитет" се изгражда за стотици години, даже хиляди, чрез естествен отбор, измирали са цели човешки популации, да кажеш че като преболедуват 70% от населението, ще имаме "Стаден имунитет" е дълбоко невярно.

Индианците в северна Америка и сега, ако не са имунизирани, не са устойчиви на едра шарка.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Индианците в северна Америка и сега, ако не са имунизирани, не са устойчиви на едра шарка.
Бас държа, че и българите, които не са имунизирани, не са устойчиви на едра шарка (ако не са я преболедували).

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Индианците в Сев. и Южна Америка са били малобройни, разпръснати и са умирали почти на 100 % от епидемиите, донесени от белите. Докато азиатци и европейци, живеещи нагъсто, са оцелявали в доста по-голям процент и от много по-страшни болести.
Впрочем погледни относителните стойности за 4-те индийски д-ви - Индия, Бангладеш, Пакистан, Шри Ланка, и ще видиш за какво става въпрос.

ма нали до вчера "различните раси и подраси" реагираха различно на вируси/бактерии/слънчева светлина и т.н.
са изведнъж гъстота на населението... :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
"Стаден имунитет" се изгражда за стотици години, даже хиляди, чрез естествен отбор
Близо два месеца ни държат запряни по домовете, нали?
Значи имал си достатъчно време да прочетеш поне бегло какво е това популационен имунитет, вместо да приказваш пълни глупости. И кой те бие през устата да го правиш?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Цитат на: Nor1
Индианците в Сев. и Южна Америка са били малобройни, разпръснати и са умирали почти на 100 % от епидемиите, донесени от белите. Докато азиатци и европейци, живеещи нагъсто, са оцелявали в доста по-голям процент и от много по-страшни болести.
Впрочем погледни относителните стойности за 4-те индийски д-ви - Индия, Бангладеш, Пакистан, Шри Ланка, и ще видиш за какво става въпрос.
ма нали до вчера "различните раси и подраси" реагираха различно на вируси/бактерии/слънчева светлина и т.н.
са изведнъж гъстота на населението... :nuts:

Някакво противоречие ли виждаш ?  ???
Питай каквото не ти е ясно, ще обясня  :smokin:... когато съм на кеф  8)
« Последна редакция: Май 05, 2020, 19:05:41 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Maximus II
"Стаден имунитет" се изгражда за стотици години, даже хиляди, чрез естествен отбор, измирали са цели човешки популации
да кажеш че като преболедуват 70% от населението, ще имаме "Стаден имунитет" е дълбоко невярно.

Бъркаш Калофер и Калифорния  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Някакво противоречие ли виждаш ?  ???
Питай каквото не ти е ясно, ще обясня  :smokin:... когато съм на кеф  8)

е, не.
аз ше те питам нещо за имунитет, ма ти ше решиш, че аз искам да си правя имунитет и ше почнеш да ми обясняваш колко сложно и скъпо е правенето на имунитет, и как трая някой мноо добър да ми го направи имунитета, а пък аз всъщност ше съм питал само от едното любопитство, а не че искам да си правя...та най-добре да ги избегнем тия недоразумения  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
аз ше те питам нещо за имунитет, ма ти ше решиш, че аз искам да си правя имунитет и ше почнеш да ми обясняваш колко сложно и скъпо е правенето на имунитет, и как трая някой мноо добър да ми го направи имунитета

Не позна  8)
Туй не е комп. сигурност и резервираност  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Олабете жилата малце!
Коронавирусна песен под музиката на "Милион червени рози"
Вы просили еще песен про корону?