Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:19:25

Автор Тема: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021  (Прочетена 15398 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил




-----------------------------------------------------------
актуалните правила се намират в

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1681.0




С прискърбие изпратихме на Големия Небесен Сървър форума на вестник "Сега". Голяма част от нас са тук поради онзи форум. Но този форум не е онзи форум прероден от пепелта. Затова се налага от време на време да се припомнят базовите правила.
Тук слагам за обсъждане текущи форумни правила, за да може всички форумни членове да ги огледат и ако сметнат за необходимо - да коментират, предлагат, отхвърлят части и формулировки. Форумът не е Омуртагова колона, нищо не е издялано в камък, затова търпи развитие. Ударението е на "търпи".

Основополагащо правило: «Не прави на другия това, което не би искал да ти се случи на теб!» Ако някой не се сеща откъде иде – древен равин обяснил на поредния трол Тората докато стоял на един крак. Тъй като в онези времена интернет нямало, налагат се няколко дребни допълнения.

Правило № 1: С модератор, особено глобален и с администратор не се спори;
Правило № 2: Не се вземайте прекалено на сериозно в Internet — вреди на здравето;
Правило № 3: Не се чувствайте длъжни да отговаряте на всеки отговор на ваш коментар;
Правило № 4: Бъдете авангардисти по отношение на ненормативната лексика;
 Правило № 5: Уважавайте българския език – кой колкото му стигат силите;
Правило № 6: Правилата за цитиране са същите като във всяка уважаваща себе си медия – кратки извадки с посочване на автора (ако е известен) и източника, откъдето е взет цитатът. Ако цитатът е на разположение интернетно – дава се връзка. Авторското право се защитава навсякъде;
Правило № 7: Всички коментари/мнения във форума остават собственост на създателите си, които изрично приемат, че в рамките на форума са предоставили правата си безвъзмездно за ползване в обсъжданията. Това върви с отговорността за съответното мнение, при потърсване на такава. С написването на коментар/мнение, авторите на коментарите изрично се съгласяват, че освобождават създателите и обслужващите форума и асоциираните с тях лица от отговорност за изказаните от авторите идеи. Повече по въпроса може да се прочете в различните закони за защита на свободата на словото. Те не престават да важат само защото не са цитирани изрично.
Правило № 8: Мненията следва да са изразени в рамките на един шрифт на мнение, в не повече от два размера и/или цвята на шрифта. Количеството разрешени емотикони е два на мнение. Форуми за графични изяви бол болана, този не е от тях.

В зависимост от нарушенията се налагат ограничения, неизвестно защо наричани наказания, на съответните потребители – спектърът е от ограничение на написаното, известно като "триене", през временно ограничение на достъпа, известно като частичен или пълен бан, и завършва с постоянно ограничение, известно като "пожизнен ецих с пирони" или "пожизнен фризер";

Критерии:

За триене - всичко, което би било неприемливо да се каже публично и за което не бихте искали да се налага да носите наказателна отговорност (анонимността в нета е доста относителна), независимо дали е насочено към колега по форум или към друга личност; което е обидно, злепоставящо и т.н. На безусловно триене подлежат спам, реклами, тролене и персонално насочена ненормативна лексика към участник във форума. Каквито и формулировки да се сложат, винаги ще са обтекаеми и никога няма да покриват всичко. Въпрос предимно на здрав разум, такт и възпитание. Мястото е за дискусия, за лаф, за разпускане, не за изразяване на ежедневни фрустрации, създадени другаде. В този форум има средства на разположение на отделния потребител да се справи с дразнещите го хора без да прибягват до оплаквания до модерацията на форума, но модерацията съществува за тежки случаи.
За ограничаване на достъпа - периодично непридържане към добрия тон и към духа на дискусиите. В идеалния вариант 3 дни, не повече, поради това, че всяко чудо е за три дни.
За пожизнен ецих с пирони - крайности, бруталности и т.н.


« Последна редакция: Януари 17, 2022, 12:53:45 от паралелепипед »

gossinger

  • Гост
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #1 -: Април 05, 2021, 01:02:15 »
Правило № 9: Мненията трябва да са по темата. Леки отклонения са допустими, но не повече от един път. Допълнителните отклонения ще бъдат изтривани без обяснения.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #2 -: Април 05, 2021, 01:09:18 »
"Правило № 1: С модератор, особено глобален и с администратор не се спори."

Споря с всекиго, с когото не съм съгласен. Без въобще да ме интересува с какъв ранг е.
А когато не го правя (или го правя рядко), това значи, че изпитвам голямо уважение и доверие към този човек.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #3 -: Април 05, 2021, 07:32:54 »
"Правило № 1: С модератор, особено глобален и с администратор не се спори."

Споря с всекиго, с когото не съм съгласен. Без въобще да ме интересува с какъв ранг е.
А когато не го правя (или го правя рядко), това значи, че изпитвам голямо уважение и доверие към този човек.
Абсолютно си прав, изборът на глагол е неудовлетворителен. Може би да сложим "наддумва"? Спорът е благородно дело ако е в търсене на истината.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #4 -: Април 05, 2021, 07:49:28 »
Вече съм си казвал мнението.
Правилата и законите са врата у поле, кой иска минава през тях.
Ще се дърлим помежду си и с управата от време на време, важното е през по-дългите периоди да не се озлобяваме и да подаваме и поемаме топката по-лежерно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #5 -: Април 05, 2021, 08:04:11 »
"Правило № 1: С модератор, особено глобален и с администратор не се спори."

Споря с всекиго, с когото не съм съгласен. Без въобще да ме интересува с какъв ранг е.

А когато не го правя (или го правя рядко), това значи, че изпитвам голямо уважение и доверие към този човек.

Абсолютно си прав, изборът на глагол е неудовлетворителен. Може би да сложим "наддумва"? Спорът е благородно дело ако е в търсене на истината.

Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.

За това, когато някой от администрацията каже да се намали тестостерона в някоя дискусия, това не подлежи на обсъждане, а на изпълнение. 

Досега не знам някой да е бил наказан за това, че е спорил с някой от администрацията в някоя от темите по същество на темата. Нито при старите модератори, нито при новите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #6 -: Април 05, 2021, 09:09:07 »
Преформулирайте го това първо правило, напр. "По въпросите за модериране и администриране на форума не се спори", да стане ясно, че с модератор не се спори само когато е с модераторската си шапка.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #7 -: Април 05, 2021, 09:36:29 »
Това как да се разбира:
Quote (selected)
Правило № 4: Бъдете авангардисти по отношение на ненормативната лексика;
?
Да се псуваме и да бъдем псувани на воля, може би ?
Това
Quote (selected)
Правило № 8: Мненията следва да са изразени в рамките на един шрифт на мнение, в не повече от два размера и/или цвята на шрифта. Количеството разрешени емотикони е два на мнение.
може да се нарече 'правило анти-джиджи' и е крайно неуместно, според мен.
И още - подкрепям манрико за споровете с модератор/администратор.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #8 -: Април 05, 2021, 10:31:30 »
Това как да се разбира:
Quote (selected)
Правило № 4: Бъдете авангардисти по отношение на ненормативната лексика;
?
Да се псуваме и да бъдем псувани на воля, може би ?

Намери и разбери "притчата" за авангардистите. Ако не можеш да разбереш идеята зад нея, не мога да ти помогна.

Това
Quote (selected)
Правило № 8: Мненията следва да са изразени в рамките на един шрифт на мнение, в не повече от два размера и/или цвята на шрифта. Количеството разрешени емотикони е два на мнение.
може да се нарече 'правило анти-джиджи' и е крайно неуместно, според мен.

Според теб. Според други е закъсняло.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #9 -: Април 05, 2021, 10:32:24 »
Преформулирайте го това първо правило, напр. "По въпросите за модериране и администриране на форума не се спори", да стане ясно, че с модератор не се спори само когато е с модераторската си шапка.

Мислех, че е ясно за какви ситуации се отнася това правило, но има логика в това, което предлагаш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #10 -: Април 05, 2021, 11:14:36 »
Цитат на: Ной
Абсолютно си прав, изборът на глагол е неудовлетворителен. Може би да сложим "наддумва"? Спорът е благородно дело ако е в търсене на истината.
:well_done-1299:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #11 -: Април 05, 2021, 11:24:46 »
Правило № 9: Мненията трябва да са по темата. Леки отклонения са допустими, но не повече от един път. Допълнителните отклонения ще бъдат изтривани без обяснения.
А който спами повече от три пъти, ще иде на топло, на студено, където си иска, за три дена, при рецидив за седмица и т.н.
Има тема за изборите, пише се за изборите, има тема за коронавируса, пише се за коронавируса, не може навсякъде да се пише за всичко, щото тогава да се отвори само една тема за целия форум и всички да си пишем всичко там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #12 -: Април 05, 2021, 11:30:00 »
Най-сетне – поздравления! За да има на какво да "стъпи" човек.  :well_done-1299:

Напълно съгласна съм с логиката на Манрико:

Преформулирайте го това първо правило, напр. "По въпросите за модериране и администриране на форума не се спори", да стане ясно, че с модератор не се спори само когато е с модераторската си шапка.

Но пък ми се струва, че биха могли да възникнат недоразумения за това, какво е "спам" и какво е "чат", каквито имаше в самото начало с първите двама модератори.  :think:

« Последна редакция: Април 05, 2021, 13:03:30 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #13 -: Април 05, 2021, 12:23:08 »
Аха, "ЧАТ": - спомням си свинарника Чат в най-старият Скай-форум. Каква само отходна яма бе...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #14 -: Април 05, 2021, 12:30:53 »
''Но пък ми се струва, че биха могли да възникнат недоразумения за това, какво е "спам" и какво е "чат", каквито имаше в самото начало с първите двама модератори.''  Сигурно ще имаме достатъчно възможности да изясним това при конкретни примери.А и малко от малко самоконтрол няма да навреди никому, мисля.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #15 -: Април 05, 2021, 12:42:06 »
Quote (selected)
Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.
Да правите правила по мерките на Жижи е меко казано тъпо.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #16 -: Април 05, 2021, 12:52:45 »
Цитат на: Джиджи
Но пък ми се струва, че ...

'айде, почна се  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #17 -: Април 05, 2021, 12:57:04 »
''Но пък ми се струва, че биха могли да възникнат недоразумения за това, какво е "спам" и какво е "чат", каквито имаше в самото начало с първите двама модератори.''  Сигурно ще имаме достатъчно възможности да изясним това при конкретни примери.

Има такива примери от преди 2 ½  години, Здравче, но не знам дали ще мога да се насиля да ровя ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #18 -: Април 05, 2021, 13:00:51 »
Quote (selected)
Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.
Да правите правила по мерките на Жижи е меко казано тъпо.

Стига с тая Жижи, бе! :t0135:

Гаче ли само Жижи има ф тоя форум ... 


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #19 -: Април 05, 2021, 13:13:07 »
Quote (selected)
Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.
Да правите правила по мерките на Жижи е меко казано тъпо.

Ок, нека сме тъпи, но на нея достатъчно пъти и беше обяснявано, намеквано, натъртвано, че визуалният и стил дразни. Не само от мен, но и от други форумци.
the lamers club honourable member …

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #20 -: Април 05, 2021, 13:34:28 »
Quote (selected)
Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.
Да правите правила по мерките на Жижи е меко казано тъпо.

Стига с тая Жижи, бе! :t0135:

Гаче ли само Жижи има ф тоя форум ... 

Orgasmic  :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #21 -: Април 05, 2021, 13:45:12 »
Това как да се разбира:
Quote (selected)
Правило № 4: Бъдете авангардисти по отношение на ненормативната лексика;
?
Да се псуваме и да бъдем псувани на воля, може би ?

Намери и разбери "притчата" за авангардистите. Ако не можеш да разбереш идеята зад нея, не мога да ти помогна..
Да се формулират правила, чийто смисъл се крие в притчи и подлежи на субективно тълкуване е нелепо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #22 -: Април 05, 2021, 13:47:14 »
Това как да се разбира:
Quote (selected)
Правило № 4: Бъдете авангардисти по отношение на ненормативната лексика;
?
Да се псуваме и да бъдем псувани на воля, може би ?

Намери и разбери "притчата" за авангардистите. Ако не можеш да разбереш идеята зад нея, не мога да ти помогна..
Да се формулират правила, чийто смисъл се крие в притчи и подлежи на субективно тълкуване е нелепо.

Според теб.

Притчата е еднозначна. Но някой пак го мързи и иска да му бъде сдъвкано. За да може да мрънка после.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #23 -: Април 05, 2021, 14:10:12 »
предлагам уточнения

Правило № 1: С модератор, особено глобален и с администратор не се спори относно правилата и тяхното прилагане.


Правило № 8: Мненията следва да са изразени в рамките на един шрифт на мнение, в не повече от два размера и/или цвята на шрифта. Количеството разрешени емотикони е два на мнение. Емотиконите в чуждите цитати не се отчитат. Емотиконите в собствените цитати се отчитат при броенето на емотиконите.

един емотикон е поне 30 на 30 пиксела, ако не е анимиран. Сиреч заема нет поне колкото 900 букви. Не мога да си представя, че някой няма да може да изрази с 900 букви каквато и да е смислена мисъл, та му се налага патерица, тормозеща всички останали...

Логическото ударение е върху СМИСЛЕНА.

Една усмивка, едно намигане - бива. Ама да ми се теглят едни чаршафи с гърчещи се киликанзери и то без никаква ясно артикулирана теза.... обидно....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #24 -: Април 05, 2021, 14:15:55 »
Quote (selected)
Не мисля, че е прав, защото правилото се отнася не за нормална дискусия, а за модерирането или администрирането на форума. Когато се направи забележка от модератор (защото обикновено с такава се започва), започват едни спорове от типа "кой си ти, че да ми казваш какво да правя". За пример -- Джиджи.
Да правите правила по мерките на Жижи е меко казано тъпо.

Стига с тая Жижи, бе! :t0135:

Гаче ли само Жижи има ф тоя форум ... 

Orgasmic
За теб, от твоя страна ли, Mae Ashi?!

« Последна редакция: Април 05, 2021, 14:24:13 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #25 -: Април 05, 2021, 16:21:15 »
Правило № 3 (редактирано) Ако нямате какво да кажете, изберете друго място за упражнение в нищонеказване. Сквернословие и празнодумство са два смъртни форумни гряха. За тях се налага епитимия. Не се чувствайте длъжни да отговаряте на всеки отговор на ваш коментар;

Чат можете да си осъществите на лични. Много колеги го правят. Там, зад завеската, можете да се попържате лично, драматично и елегантно, без да създавате публичен фонов шум.

Фоновият публичен форумен шум е известен също и като спам, съответно се елиминира чрез триене.
« Последна редакция: Април 05, 2021, 17:17:30 от Ной »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #26 -: Април 05, 2021, 16:53:09 »
Щяха да правят гласуването задължително и го направиха - на думи.
Без съответни санкции, народопсихологията ни е такава, че всичко остава само на думи.
Правила №№2,3,4 и 5 в този смисъл са излишни.
Остават пожелателни и се разчита на добрия вкус.
По малко правила и по ясни санкции са достатъчни, в крайна сметка си има модератор(и) за тълкуване на нюансите.
Така мисля.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #27 -: Април 05, 2021, 17:16:23 »
  Аз си пожелавам правило, да ме баннят , кога се помоля, и за колко време помолям..
 
Така щях да избегна пиански ми масали за сирене в стомна, щях да избегна възмущение на Сержант Трой, той пък да накара кумеца си / Визш чиновник в БАБАХЪ/ да ми търси сергията в Кап. Андреево.. .. Да стовари цялата сила на държавата  и Трой да не преглътва   красиви семейни митологии..


    Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму.. На жижи,шершанти и тути кванти.!!!

 



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #28 -: Април 05, 2021, 17:19:34 »
  Аз си пожелавам правило, да ме баннят , кога се помоля, и за колко време помолям..
 
Така щях да избегна пиански ми масали за сирене в стомна, щях да избегна възмущение на Сержант Трой, той пък да накара кумеца си / Визш чиновник в БАБАХЪ/ да ми търси сергията в Кап. Андреево.. .. Да стовари цялата сила на държавата  и Трой да не преглътва   красиви семейни митологии..


    Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму.. На жижи,шершанти и тути кванти.!!!
Ванче, ми просто речи "не ми давайте да пиша от ... до ... и ще  те уредим! Наш човек си!  :ok:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #29 -: Април 05, 2021, 17:37:23 »
Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму..

В никакъв случай! Чешити сте и двамата, обичам да ви чета натюр. Много обичам!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #30 -: Април 05, 2021, 17:51:32 »

Щяха да правят гласуването задължително и го направиха - на думи.

Без съответни санкции, народопсихологията ни е такава, че всичко остава само на думи.

Правила №№2,3,4 и 5 в този смисъл са излишни.

Остават пожелателни и се разчита на добрия вкус.

По малко правила и по ясни санкции са достатъчни, в крайна сметка си има модератор(и) за тълкуване на нюансите.

Така мисля.

Ми досега също се разчиташе на добрия (ви) вкус, но както се вижда за някои той се оказа, че не е достатъчен.

Правилата до № 5 от първоначалния вариант ги има от 2018 година, може да погледнете в "технически" или в "правила" точно кога са пуснати, включително и правилото за ненормативната лексика и авангардизма, както и това за уважението към българският език.

Наказанията също са ясни -- забележка, редакция на мнение, триене на мнение и ограничаване на различни права на потребителя и са по преценка на модераторите.

Това е, публичното коментиране на действия на модераторите или администраторите -- само в съответната тема в раздела "Организационни". В други теми ще бъдат приети за спам или нещо още по-лошо.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #31 -: Април 05, 2021, 17:58:13 »
Quote (selected)
Ванче, ми просто речи "не ми давайте да пиша от ... до ... и ще  те уредим! Наш човек си!  :ok:

Той па се е скъсал да пише.
Не му трябва бан за такива сладкодумци антибан да се отчита по еднаж на 24 часа! :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #32 -: Април 07, 2021, 11:33:30 »
Аз моля за определение на “спам” или поне за някаква ориентация.

Но, ако е възможно, не “по езоповски” и не витиевато …

Защото днес вече изникна „казус”, но тъй като е в Лични, не мога да го публикувам тук.

Знам, че е трудна задача, но би било добре сепак да имаме нещо, формулирано колкото е възможно по-ясно (imho)

За което благодаря предварително


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #33 -: Април 07, 2021, 11:46:01 »
Quote (selected)
Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща. Спамът е използван и с други цели и използвайки други медии, като Usenet, търсачки, уеблогове, ICQ, IRC и SMS.

Спамът, разпространяван чрез услугите за моментни съобщения е по-известен като spim.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BC

джидже, аз пък моля за определение на 'гащи' и точно, не по езоповски и не витиевато тълкуване на 'връзвам си гащите'.

за което благодаря предварително :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #34 -: Април 07, 2021, 12:51:25 »
Quote (selected)
Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща. Спамът е използван и с други цели и използвайки други медии, като Usenet, търсачки, уеблогове, ICQ, IRC и SMS.

Спамът, разпространяван чрез услугите за моментни съобщения е по-известен като spim.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BC

джидже, аз пък моля за определение на 'гащи' и точно, не по езоповски и не витиевато тълкуване на 'връзвам си гащите'.
Що, на теб падат ли ти вече ...  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Април 07, 2021, 13:53:33 от Джиджи »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #36 -: Април 07, 2021, 14:41:00 »
Здравченце, ама това требе да е в рубриката за разтуха, джанъм! Това за скъсаните гащи и срама, или за свалените гащи и упадъка си е чисто за там! Искам само уточнение - черните дантелени гащи също ли са към скръбните или може да се носят, особено ако не може да се гладят?  :tongue_:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #37 -: Април 07, 2021, 14:49:50 »
Драга Ной, приший червени фльонгички на черните дантелени гащи. Не ги глади с ютия, само оправи евентуалните гънки с оня модерен уред на пара. Дано съм ти била полезна.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #38 -: Април 07, 2021, 15:01:19 »
Драга Ной, приший червени фльонгички на черните дантелени гащи. Не ги глади с ютия, само оправи евентуалните гънки с оня модерен уред на пара. Дано съм ти била полезна.
Си, си! Само може ли да не са червени фльонгичките, че тук с тези политически брожения... Имам едни розовички на точици, така де, неутралитет да се спазва, че инак човек ще го емнат от вси страни! Така ако не внимавам, може и в политиката да ме вкарат, че и в управлението, пази Боже,

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #40 -: Април 07, 2021, 15:03:09 »
Sorry. :t1818:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #41 -: Април 07, 2021, 16:04:27 »
Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму.

  Ама в никой случай на Рекидж, ами на епигоните му ..хеля на епигонка  , дето има снаха  полякьиня.. /което не я оправдава/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #42 -: Април 07, 2021, 22:55:12 »
ена бърза питанка: има ли неква възможност емотата в цитатите автоматично да се режат? че ми е мноо досадно да ги дялкам ено по ено.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #43 -: Април 07, 2021, 23:16:05 »
ена бърза питанка: има ли неква възможност емотата в цитатите автоматично да се режат? че ми е мноо досадно да ги дялкам ено по ено.
Мисля, че не. И аз ги трия ръчно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #44 -: Април 08, 2021, 00:53:41 »
ена бърза питанка: има ли неква възможност емотата в цитатите автоматично да се режат? че ми е мноо досадно да ги дялкам ено по ено.

май не, но има възможност изобщо да няма емотикони :0005:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #45 -: Април 08, 2021, 10:25:41 »
ена бърза питанка: има ли неква възможност емотата в цитатите автоматично да се режат? че ми е мноо досадно да ги дялкам ено по ено.
Мисля, че не. И аз ги трия ръчно.
Аз също. А тоя почин бе въведен лично от мен, и то доста отдавна!

Но малцина мъ последваха ...

« Последна редакция: Април 08, 2021, 10:29:22 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #46 -: Април 08, 2021, 11:53:07 »
Да се забрани  правДопис по Рекидживискиму.

Ся, да бъдем наясно:

Тоя правДопис бе въведен в Стария форум не от Рекиджа, а от самия Hamel.

Гигант на мисълта и словотворчеството със "задявки", който, ако дойде тук, не само ше разведри атмосферата, а и ше дигне отново настроението, поне моето!!!

Quote (selected)
Ама в никой случай на Рекидж, ами на епигоните му ... хеля на епигонка  , дето има снаха  полякьиня.. /което не я оправдава/

От какво да я оправдава бе, джанъм?!?

Ами, тя си е фльорца – баси тъпата фльорца, и то със снаха-полякиня оДгоре на сичкото!!!

Как смее изопщо?!? :sniperer:


« Последна редакция: Април 08, 2021, 14:45:29 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #47 -: Април 08, 2021, 16:47:46 »
Quote (selected)
Правило № 5: Уважавайте българския език – кой колкото му стигат силите;

 :ouch-2144:

 :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #48 -: Април 13, 2021, 20:36:55 »
Насам, народе, насам!

Гледам, че обсъжданията позатихнаха, което ме кара да вярвам, че повечето от вас са си изяснили това, що им е било неясно, и са се изказали по това, що биха желали да се промени.

Правилата и в момента си важат, да не стане объркване.

Модификациите ще бъдат нанасяни до последния момент, известен като Лазарова събота, щото на Връбница Христо влязъл в Йерусалим, та и правилата да влязат в пълния си блясък, хем лесно се помни.


Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #49 -: Април 13, 2021, 21:09:44 »
Липсва ми едно такова, макар и малко пожелателно правило.

Не се дръж с другите така, както не искаш да се държат с теб.
Като се държите като гаменчета не изисквайте с вас да се отнасят като с лордове.

На беснодесните и останалата герберастия може да им доде нанагорно,
че са свикнали на вседозволеност, но мога само да им съчувствам.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #50 -: Април 13, 2021, 21:17:49 »
Липсва ми едно такова, макар и малко пожелателно правило.

Не се дръж с другите така, както не искаш да се държат с теб.
Като се държите като гаменчета не изисквайте с вас да се отнасят като с лордове.

На беснодесните и останалата герберастия може да им доде нанагорно,
че са свикнали на вседозволеност, но мога само да им съчувствам.

Явно основополагащото правило, изразено така:
"Основополагащо правило: «Не прави на другия това, което не би искал да ти се случи на теб!» Ако някой не се сеща откъде иде – древен равин обяснил на поредния трол Тората докато стоял на един крак. Тъй като в онези времена интернет нямало, налагат се няколко дребни допълнения."

ще се наложи да бъде дообяснявано в паралелепипеден нюанс. В смисъла за лордовете.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #51 -: Април 14, 2021, 13:07:15 »
Може да е забавно от време на време да преиначим нещо на игра, но постоянното шутовско кълчене си е гавра.

Точно така. Щом се позволява постоянна гавра с бълг. език, тогава трябва да бъде позволено и на Жижи да пише както си иска, и на Капитана да псува. Обратното значи, че ментето на Хамел е с привилегии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #52 -: Април 14, 2021, 21:31:31 »
Quote (selected)
Правилата и в момента си важат, да не стане объркване.
Споменавай го на по палавите /млади демек/.
Ной, знайш ли квой предимството на дрът кат мен?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #53 -: Април 14, 2021, 21:31:47 »
Да се изокам и аз:
Всеки да пише както иска и му позволява клавиатурата. Стига да му се разбира.
Аз съм за това да не се налага цензура и ако някой се накаже с лишаване от "жизненоважно" участие във форума, да е за седмица или месец. Най-много. Свобода за фона, хера или както е на кеф да се нарича сега!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #54 -: Април 14, 2021, 21:53:33 »
Да се изокам и аз:
Всеки да пише както иска и му позволява клавиатурата. Стига да му се разбира.
Аз съм за това да не се налага цензура и ако някой се накаже с лишаване от "жизненоважно" участие във форума, да е за седмица или месец. Най-много. Свобода за фона, хера или както е на кеф да се нарича сега!
"Както иска" в рамките на приетото форматиране. "Каквото си иска" в рамките на приличното и законното.
Свобода за фона, хера или както е на кеф да се нарича сега - следващия февруари. При същите гореизложени условия. Инак исконното му право да пише каквото си иска може да бъде упражнявано на много други места без цензура, негова воля.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #55 -: Април 14, 2021, 22:12:59 »
Нещо много разтягате това което наричате "закон". Кажете си, че не ви отърва на вижданията. Частните. Ще ви разбера.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #56 -: Април 14, 2021, 23:07:54 »
Нещо много разтягате това което наричате "закон". Кажете си, че не ви отърва на вижданията. Частните. Ще ви разбера.
Нищо сложно няма със законодателството. Четеш, прилагаш. Дали ми отърва на вижданията е друг въпрос. Но ако моите виждания се разминават със законовите, за мое съжаление законовите имат предимство в съда.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #57 -: Август 23, 2021, 19:13:15 »
Quote (selected)
23.08.2021 18:36🔯 Pаннобудния🐀трол 🏳‍🌈 Кочерин🔯
.
..


23.08.2021 18:30bond22
Жери е на майка ти путката долна, непоръбена!!

Гот, а⁉️

Не питам!
Казвам!!

😂😂
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/covid-19burgas-vleze-v-chervenata-zona-6130057

Мисля вече да не коментираме местната модерация.
Вижте какво се вихри в "професионално" модерираните форуми.
Разбира се принос за липсата на такива залитания имат и всички колеги които като цяло са доста по-читави от повечето други места.
Радвайте се, забавлявайте се, ако стане гаф и ви цензурират първо премислете вместо да скачате на кръв ! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2021, 10:19:45 »
Аз имам предложение да бъде въведено правило, което да ограничава модераторите от своеволности. Персоната, която се прави на модератос - лелепитеда - си позвлява да влиза в полемика по същество, че и с червено се намесва в постингите - квалификации като "тролиш", "пишеш глупости", "манипулираш" и подобни.
Това е нередно - или да спори на равна нога с останалите форумци, както Нойка прави, или - когато се прави на модератор - стриктно да си гледа модераторството.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Форумни правила за обсъждане / 4 април 2021
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2021, 11:00:43 »
Аз имам предложение да бъде въведено правило, което да ограничава модераторите от своеволности. Персоната, която се прави на модератос - лелепитеда - си позвлява да влиза в полемика по същество, че и с червено се намесва в постингите - квалификации като "тролиш", "пишеш глупости", "манипулираш" и подобни.
Това е нередно - или да спори на равна нога с останалите форумци, както Нойка прави, или - когато се прави на модератор - стриктно да си гледа модераторството.

А опцията самия ти да се държиш прилично не ти ли идва наум като най-логично в тази ситуация?

Без да обиждаш. Без да тролиш. Без да се ебаваш с ника на опонента.

Или можеш да комуникираш само когато опонента ти е със запушена уста и не може да ти отговори?

Странно искане някои да се самоскопяват, за да могат други да правят каквото им скимне.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...