Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:18:56

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874591 пъти)

0 Потребители и 66 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28860 -: Юни 24, 2022, 19:35:54 »
АнонимъсБГ,
Според мен проблемът действително не е в онези оядени марионетки в ЕС, не е в нордическите макета, в някой си Османи, нито в калтаците измекяри в НС.
Моят проблем е:
Какво стана - отново - със земята на Ботев и Левски?
 И с населението на въпросната земя.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28861 -: Юни 24, 2022, 19:38:58 »
Какво стана - отново - със земята на Ботев и Левски?
Нападнаха я скакалци. Сини площадни скакалци.
А те са напаст :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28862 -: Юни 24, 2022, 19:45:18 »
Харизаха на БЮРМ езика ни, историята ни, културата ни, същността ни, само това ни беше останало, Корнела се прави на умряла лисица, въздържали се били!

Бог да прости България, народ без история, няма бъдеше!
пак ли виеш на умряло бе, боколюбецо?

що не си погледнеш боко, дето не искаше да го сменяш, как върти гъза? м? що? що само корнелия ти е в плювалника?

в случая нинова допусна грешка и това ще се отрази негативно на бъдещите избори. да, в случая няма разлика между против и въздържал се, но точно затова трябваше да гласуват против.

обаче този, дето вие за боко откак е станал тука форума, да не си поглежда въртогъзия идол, а да зяпа все за нинова, ми дойде малце в повече.

пфу.

Това, което си написал е пълна идиотия, и встрани от реалността! Извини се на форума!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28863 -: Юни 24, 2022, 20:01:39 »
Нинова повече от това не можеше да направи. Тя се пазеше да не я обвинят за причинител на кризата, А доставките за Украйна, ако ги е имало, допускам че са били по линия на военното министерство, т.е. не е прясна продукция. Поне всички други така правят. И САЩ си постигат другата цел - да подменят оръжието с тяхно. Материална и политическа изгода.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28864 -: Юни 24, 2022, 20:02:10 »
Светице
Когото трябваше купиха.
Когото трябваше продадоха.
Малко иносказателно, но тъй наречения елит буквално го купиха, а простия народ го изгониха да аргатува в Европа.
Това което мръсните комунисти построиха за 45 г. го продадоха на вторични суровини.
И даже това което остана не могат да го боядисат
Кой да строи и развива нещо в БГ?
Сама знаеш какво масово образование получавахме ние безплатно и що за образование получават сега.
Оттук се почва.
Аз не съм оптимист.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28865 -: Юни 24, 2022, 20:03:01 »
Българите избраха да ги представляват лъжци и предатели. Целият парламент, заедно с новата формация ПП беше съставен само за тази мръсна работа. Е, свършихте я. Ашколсун!
Юроди неразумни, отроци на блудницата, иноци на дявола сте всинца днес.

https://www.lentata.com/page_25685.html
а
Не се възмущавай! Върни се 100 години назад - ще видиш същото ...рая. Ганю не се вълнува от българите, а от крадците подобни на лекето стамболов. В нищо не участвало, но осребрило неучастието си. Просто рая...

п. п. Проблемът, Софи, да си го кажем честно е в средностатистическа  :i_sheepish:, която е втарачена само в собствения си зимник. Няма смисъл да си търсим други причини. Причината е ясна - племе от оцеляващи...на всяка цена. Подобно племе просто не заслужава да има държава. То е винаги в поза партер. Не ми е приятно, но това са фактите- И аз изобщо не съм оптимист - това е робски народ, със съответните пристрастия...но нищо няма да направи сам - чака все някой да го отърве. Козирните карти свършиха
« Последна редакция: Юни 24, 2022, 20:09:02 от Aсол »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28866 -: Юни 24, 2022, 20:09:19 »
Като рецитирате хайдушки песни, барем, сипахте ли си по една ракия, така, за кураж?

Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28867 -: Юни 24, 2022, 20:09:43 »
стига вихте срещу българите, няма ли се осеферите?
При тая политическа система с тоя начин на избори толкоз
20 години вече ви обяснявам, че системата така е направена, че нищо да не може да се направи извън кръга, дърпащ конците
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28868 -: Юни 24, 2022, 20:10:52 »
Сама знаеш какво масово образование получавахме ние безплатно и що за образование получават сега.
Оттук се почва.
Аз не съм оптимист.
И аз не съм.
Знам, виждам, през мен минават випуски и випуски, че и Законът Игнатов опустошава и малкото оцеляло.
Ако "дойде ден на Съд", първи и най-безмилостно трябва да се осъдят "реформаторите" на образованието.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28869 -: Юни 24, 2022, 20:12:26 »
стига вихте срещу българите, няма ли се осеферите?

Вия срещу ония духовни наследници на българите, които си залостиха портите, когато Ботев влезе във Враца!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28870 -: Юни 24, 2022, 20:13:31 »
А доставките за Украйна, ако ги е имало, допускам че са били по линия на военното министерство, т.е. не е прясна продукция.

Овенното министерство не се занимава с износ на специална продукция. Всичко минава през фирми и министерството на търговията. Нинова лъже елементарно, но знае, че запознатите хора се броят на пръсти. Търговията с оръжие е стриктно регламентирана в цял свят. Тя не става само с представянето на един ендюзър сертификат, че това отивало уж някъде. Подписват се декларации, че въпросното оборудване няма да попадне където не трябва и т.н. Има черни списъци и ако търговецът лъже - повече не му се дават разрешителни. Факт е, че българско оръжие стига до Украйна. Тогава съответните фирми би трябвало да бъдат лишени от лиценз или да не им се продава нищо. Но Нинова е проста филия. Много повече точки щеше да натрупа ако беше казала. "Да, открихме непочтени търговци, но повече няма да им продаваме нищо". Но тъпата мисирка се изпъпани с "Нито един патрон не е отишъл в Украйна". Това е епитомът на БСП.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28871 -: Юни 24, 2022, 20:13:54 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28872 -: Юни 24, 2022, 20:15:21 »
Законът Игнатов опустошава и малкото оцеляло.

Това е нищо, само гледай какво наследство ще оставят реформите на сегашния плъх!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28873 -: Юни 24, 2022, 20:22:35 »
- "Какво значи *регистрирани 164 гласа*, а *гласове 228* общо?!"

Регистрирани означава присъстващи. Като гледах част от заседанието - залата бе полупразна! И явно "регистрирани 164" са присъстващите. Откъде се появяват тези за 228 гласували?! Това ЛЕГИТИМНО ГЛАСУВАНЕ ЛИ Е?! Защото разликата е 64 депутати!!! Изглежда, за заради не присъстващите, другите са гласували с пачка депутатски карти!

Легален ли е вота?!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28874 -: Юни 24, 2022, 20:23:51 »
Това е нищо, само гледай какво наследство ще оставят реформите на сегашния плъх!
Колегите в СУ - ЮФ, ФФ, ИФ, ФСлФ, ФКНФ вкупом му обясниха подробно, колегите им от останалите факултети ги подкрепиха освен... 3 броя.
То им рече, че не го били разбирали. И ще си пробута "реформите", "той ил' някой негов наместник, син на Лойола и брат на Юда".
А междувременно "обучението в електронна среда" в комбинация с "реформите" (посред изолация) ликвидира основното и средното образование.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28875 -: Юни 24, 2022, 20:27:29 »
А междувременно "обучението в електронна среда" в комбинация с "реформите" (посред изолация) ликвидира основното и средното образование.
Ами вишото? Не минахте ли всички на "дистанционно"?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28876 -: Юни 24, 2022, 20:29:38 »
Нинова повече от това не можеше да направи.

Нинова остана във властта и с това се нареди до лоеният, мазен Съсел! Стана нелегитимна за дори съглашенската си, дребно буржуазна, скопена партия!

Остана на власт и с това предопредели съдбата не само собствената и на "партията си", а и на България.

Трудно е да говоря сега, обаче равносметката на везната ми е: - Дядо ми четник с Яворов и убит 23 г., вуйчо ми умря заради Македония, баба ми умря заради изселването 'и и т.н. - А от другата страна на везната няма НИЩО.

Пропаст.

Защото тепърва ще тръгнат попълзновенията на мекеретата зад "каузата РСМ" на предателите. Ще загубим и Пиринска Македония!

Помнете това!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28877 -: Юни 24, 2022, 20:36:05 »
- "Какво значи *регистрирани 164 гласа*, а *гласове 228* общо?!"

Регистрирани означава присъстващи. Като гледах част от заседанието - залата бе полупразна! И явно "регистрирани 164" са присъстващите. Откъде се появяват тези за 228 гласували?! Това ЛЕГИТИМНО ГЛАСУВАНЕ ЛИ Е?! Защото разликата е 64 депутати!!! Изглежда, за заради не присъстващите, другите са гласували с пачка депутатски карти!

Легален ли е вота?!

Аз на това не му обърнах внимание.
Интересен въпрос.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28878 -: Юни 24, 2022, 20:38:52 »
Ами вишото? Не минахте ли всички на "дистанционно"?
Минахме. За удобство на академичните ръководни тела даже общите събрания на унито и фак-ултетите при нас все още текат "електронно" - няма въпроси, няма критики, пей ректорско сърДце. Симулакрум някакъв.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28879 -: Юни 24, 2022, 20:39:32 »
От какъв зор пък да губим Пиринско? Ами дай да си търсим покрайнините, още от Добруджа, излаз на Бяло море, Одринско. Това са кръчмарски теми вече.
.......................
Електронната система за гласуване в парламента е доста кьопавичка. Има основание за оспорване на гласуването.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28880 -: Юни 24, 2022, 20:41:27 »
Колегите в СУ - ЮФ, ФФ, ИФ, ФСлФ, ФКНФ вкупом му обясниха подробно,
Няма да стане с обяснения, вие не разбирате, такива хора унищожават каквото им е поръчано, защото ви мразят! Мразят ви защото самите те са се родили посредствени, а и им плаща Сорос добре!

Този добре знае, какво прави!
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28881 -: Юни 24, 2022, 20:42:24 »
От какъв зор пък да губим Пиринско? Ами дай да си търсим покрайнините, още от Добруджа, излаз на Бяло море, Одринско. Това са кръчмарски теми вече.

Абе има няколко решения на европейския съд за ОМО "Илинден".
Не се знае на партньорите какво ще им скимне след години.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28882 -: Юни 24, 2022, 20:43:02 »
стига вихте срещу българите, няма ли се осеферите?
При тая политическа система с тоя начин на избори толкоз
20 години вече ви обяснявам, че системата така е направена, че нищо да не може да се направи извън кръга, дърпащ конците

Не мога да не вия срещу българите. Това е племе, а не народ. Душа, що си мислиш, че констатацията ми е приятна? Аз не живея в телевиоора

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28883 -: Юни 24, 2022, 20:43:12 »
Защото тепърва ще тръгнат попълзновенията на мекеретата зад "каузата РСМ" на предателите. Ще загубим и Пиринска Македония!
Това е доказано от историята. Винаги когато Френци, ингилизи и прочия швеци са си пъхали мазните кървави кунки на балканите сме губели територии, винаги  :smokin:
Е дебила-предател Ристю, че ми обяснява колко добро било предложението на макарон  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28884 -: Юни 24, 2022, 20:43:30 »
От какъв зор пък да губим Пиринско
Питай ОМО "Илинден" - като влезнат у Унията, ке ни съдат и осъдат у ЕСПЧто, че не ги региструваме.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28885 -: Юни 24, 2022, 20:45:49 »
Както го е писал по-горе 66, дабедабе, тъй го е рекъл преди век и половина и дядо ти Славейков:

Немци, френци, англичани
наши са враждебници,
дружни с нашите тирани,
с нашите изедници.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28886 -: Юни 24, 2022, 20:45:55 »
Да имахме един Иван Михайлов... те, комунягите интернациналисти за това изтрепаха ВМРО! И тия са интернационалисти, сега им викат глобалисти.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28887 -: Юни 24, 2022, 20:47:20 »
Това са кръчмарски теми вече.

Така ли?

- Щото на един близък вече стреляха по прозореца. Сега стъклопакета е залепен с кръгла лепенка - така да занят Онези, че е видял. Защото е писал в Суратя с името си като нормален българин с нормални, не предателски настроения. Затуй и го "предупреждават" тукашните радетели за влизане в античката държава!

Не напразно им забраниха "партията"...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28888 -: Юни 24, 2022, 20:47:30 »
Пела ще си търсят ли?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28889 -: Юни 24, 2022, 20:49:02 »
Да имахме един Иван Михайлов.
Мани, мани, оня ден писах при гласовитите, че ако бяха живи Ванче и Менче, тия измекяри щяха да видят едни френски предложения... Обаче ме тривнаха. Не зная какво са му сторили на Явор Иванчо и Мелпомена.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28890 -: Юни 24, 2022, 20:50:44 »
Пела ще си търсят ли?

Едва ли.
Елините си опекаха работата.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28891 -: Юни 24, 2022, 20:53:17 »
Пела ще си търсят ли?
Тцъ, щото върви с Олимпиада, а за нея е сигурно, че не е била нордическа.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28892 -: Юни 24, 2022, 21:00:25 »
Доколкото съм дълбал в историята, без претенции особени, мисля че древна Македония не е била толкоз обширна, колкото сега се опитват да я изкарат.
...................
Скопие е доста смешен град с тия нацвъкани паметници. То арки, то колонади на педя земя. Сгъстена история някак.
« Последна редакция: Юни 24, 2022, 21:33:49 от dabedabe »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28893 -: Юни 24, 2022, 21:01:59 »
Доколкото съм дълбал в историята, без претенции особени, мисля че древна Македония не е била толкоз обширна, колкото сега се опитват да я изкарат.
И е била на сегашна гръцка територия  :smokin:
То тогаз гърция е била атина и на юг.
Въсщност гърция е нямало имало е неколко десетки градчета в неколко рехави "съюза" дето са ги менкали

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28894 -: Юни 24, 2022, 21:05:04 »
И аз тъй мисля, и тия кухи намеци за Пиринско са ми малко пресилени, да не кажа смешни.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28895 -: Юни 24, 2022, 21:05:37 »
И няма общо ни с БЮРМ-ците, ни с РСМъйците.
А "езикът" им е създаден в сръбски манастир през 1946 г.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28896 -: Юни 24, 2022, 21:07:24 »
Те, сороспиите, така създадоха с Дейтънското споразумение и бошняшкия "език", който е диалектът на сръбските помаци.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28897 -: Юни 24, 2022, 21:18:34 »
На мястото на днешна БЮРМ е било трако-илирийско царство Дардания. Сегашната БЮРМ е наречена Македония, от някакъв немски историк, през XIX век. Така му се сторило. През средновековието Македония е само източно римска провинция, намираща се в днешна Тракия.


Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28898 -: Юни 24, 2022, 21:18:48 »
Quote (selected)
Изцяло се съгласявам! БСП умря
ОК!!!
Айде да го web@ тогава да спазваме добрия тон - за умрелия или добро, или нищо!
Нали така беше?
Щото и на мен чикиджийстването зе да ми идва в повече.
Се едно се намирам фъф нужника на Дневник и чета имбецилите им за озоновата дупка и виновният за това Путин.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28899 -: Юни 24, 2022, 21:20:50 »
за умрелия или добро, или нищо!
Да, но предателството трябва да се помни и напомня!!! А Иван Михайлов ги стреляше!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28900 -: Юни 24, 2022, 21:23:34 »
Това е нищо, само гледай какво наследство ще оставят реформите на сегашния плъх!
Колегите в СУ - ЮФ, ФФ, ИФ, ФСлФ, ФКНФ вкупом му обясниха подробно, колегите им от останалите факултети ги подкрепиха освен... 3 броя.
То им рече, че не го били разбирали. И ще си пробута "реформите", "той ил' някой негов наместник, син на Лойола и брат на Юда".
А междувременно "обучението в електронна среда" в комбинация с "реформите" (посред изолация) ликвидира основното и средното образование.
Малко обективност никога не е излишна. Законът игнатов (откровена простотия, за протокола) не е причината или поне не основната за дереджето. Днес има почти 1000 хабилитирани персони по-малко от последната година преди въпросното законче. И все пак, дори и този намалял елит е около 5 пъти повече на глава от населението спрямо Франция например. Ако можеше това количество да преминава в качество...
Курсовете по правопис за кандидат-филолози обучаващи се в началните курсове на университетите започнаха доста преди електронното обучение. При това пресрамяването беше след доста години чудене дали, как, какво... При обучаващите се за инженери пък, изобщо прескачайки правопис и прочие, значим дял имат сериозни проблеми с прости степени, ред на действията събиране, изваждане, умножение деление, разкриване на скоби...
Образованието се свличаше към пропастта десетилетия и то пред очите ни. И това свличане не е от една и две причини.
Ще спестя литературния герой с каруцата в блатото.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28901 -: Юни 24, 2022, 21:23:41 »
Теб пък кой те е предал бе, ти да не би да сиподгъзувал лично на Нинова, че да те е натирила, ъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28902 -: Юни 24, 2022, 21:27:47 »
Малко обективност никога не е излишна.
Калинчо, ти от колко години си в системата на висшето образование? И като какъв си там?
Щото някакъв омлет си забъркал от квото ти е случайно попаднало в кухнята.
« Последна редакция: Юни 24, 2022, 21:33:19 от Zeitgeist »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28903 -: Юни 24, 2022, 21:28:06 »
И няма общо ни с БЮРМ-ците, ни с РСМъйците.
А "езикът" им е създаден в сръбски манастир през 1946 г.

"Прохор Пчински" през  август 1944 г.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28904 -: Юни 24, 2022, 21:28:13 »
 :t26157: Имаш твърде ограничена представа за предателство, тя предава нацията, за собственото си пребиваване в списъка на колониалния ни елит - пари, кариера за децата, имоти ...

Не съм бил в никоя партия, нито нещо ми е дал партиец, те само вземат, не знаеш ли!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28905 -: Юни 24, 2022, 21:30:11 »
Quote (selected)
А Иван Михайлов ги стреляше
Ххххах...ти сьс спринцовката ли ще се Явиш на дуела?
Поне свали таа престилка, че ноо пречи на ония от моргата.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28906 -: Юни 24, 2022, 21:31:23 »
- "Какво значи *регистрирани 164 гласа*, а *гласове 228* общо?!"

Регистрирани означава присъстващи. Като гледах част от заседанието - залата бе полупразна! И явно "регистрирани 164" са присъстващите. Откъде се появяват тези за 228 гласували?! Това ЛЕГИТИМНО ГЛАСУВАНЕ ЛИ Е?! Защото разликата е 64 депутати!!! Изглежда, за заради не присъстващите, другите са гласували с пачка депутатски карти!

Легален ли е вота?!

Аз на това не му обърнах внимание.
Интересен въпрос.
...мисля, че няма нищо страшно - това "регистрирани" е константно за деня, това са онези, дошли да се регистрират за да има (или няма) кворум.

След това идват успалите се или закъснели по друга причина, при гласуване техните карти се отчитат (регистрират) и затова по правило "регистрирани" е по-малко от "гласували".

"Гласувалите" се регистрират чрез електронните карти на депутатите от пултовете, мисля, че преди години въведоха някаква защита срещу гласуването с чужда карта, от много дълго време не е писано по този въпрос, нече не помня.

При поименна проверка на кворума реалният брой присъстващи се отразява като "регистрирани".
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28907 -: Юни 24, 2022, 21:31:50 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28908 -: Юни 24, 2022, 21:33:26 »
ти сьс спринцовката ли ще се Явиш на дуела?
Много съм добър с мерника, без оптика, щото имам бавен пулс.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28909 -: Юни 24, 2022, 21:36:18 »
Quote (selected)
Не съм бил в никоя партия, нито нещо ми е дал партиец, те само вземат, не знаеш ли!?
Асол, кво успя да му вземеш на това за краткото си партийно пребиваване, че толкова риве?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28910 -: Юни 24, 2022, 21:38:39 »
Ооо, с тоз бавен пулс ти ще живееш дълго. Трябва да черпиш.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28911 -: Юни 24, 2022, 21:39:50 »
А доставките за Украйна, ако ги е имало, допускам че са били по линия на военното министерство, т.е. не е прясна продукция.

Овенното министерство не се занимава с износ на специална продукция. Всичко минава през фирми и министерството на търговията. Нинова лъже елементарно, но знае, че запознатите хора се броят на пръсти. Търговията с оръжие е стриктно регламентирана в цял свят. Тя не става само с представянето на един ендюзър сертификат, че това отивало уж някъде. Подписват се декларации, че въпросното оборудване няма да попадне където не трябва и т.н. Има черни списъци и ако търговецът лъже - повече не му се дават разрешителни. Факт е, че българско оръжие стига до Украйна. Тогава съответните фирми би трябвало да бъдат лишени от лиценз или да не им се продава нищо. Но Нинова е проста филия. Много повече точки щеше да натрупа ако беше казала. "Да, открихме непочтени търговци, но повече няма да им продаваме нищо". Но тъпата мисирка се изпъпани с "Нито един патрон не е отишъл в Украйна". Това е епитомът на БСП.
Някакси самодоволно ми звучи, по фирмински някак си.

Купувачите на българска военна продукция са предимно полски, американски и по-рядко чешки фирми. При тях няма проблеми със сертификатите за краен ползовател и другите документи по Васенаарскито споразумение.

Спомнете си онзи американец, умрял при тестова на наш полигон.  Има и други подобни, не се пише за тях, съюзници са.

Пак повтарям - Нинова е формално права в твърденията си, както са прави и онези журналисти, намерили българска специална продукция в Украйна.

Интересно ще стане след края на СВО, когато ще ни попитат - било публично или по каналите на тихата дипломация, тогава официалните обяснения няма да важат.
Остава евроатлантическата солидарност като тенекия на задника.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28912 -: Юни 24, 2022, 21:40:19 »

Благодаря за разяснението, но както се казва осадок все таки остался.
Успалите се не би ли трябвало да ги добавят към регистриралите се.
Макар и по-късно.
Щото се получава некрасиво.
Дошли, а пък ги смятат че ги няма.
А пък могат да гласуват.
Аз на тези които са разработвали програмата в НС не бих им платил.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28913 -: Юни 24, 2022, 21:40:44 »
Чудя ви се, как може да ви боли за партия, а не за България!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28914 -: Юни 24, 2022, 21:42:41 »
Ото,  пак си точен!
 :well_done-1299:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28915 -: Юни 24, 2022, 21:44:03 »
Чудя ви се, как може да ви боли за партия, а не за България!?
При това с кратко уточнение към "партия": каквото и да означава това в България в момента.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28916 -: Юни 24, 2022, 21:44:31 »
Ооо, с тоз бавен пулс ти ще живееш дълго. Трябва да черпиш.

Така е, все дълголетници са предците ми, но като видя подлец и пулса ми скача! Та не знам, а те много бе, напоследък, да знаете, подлеците са комплексари, защото са родени бездарници, очува ги социализЪма.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28917 -: Юни 24, 2022, 21:46:08 »
Пак повтарям - Нинова е формално права в твърденията си,

Така се оправдава всеки подлец и лицемер!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28918 -: Юни 24, 2022, 21:48:05 »

Благодаря за разяснението, но както се казва осадок все таки остался.
Успалите се не би ли трябвало да ги добавят към регистриралите се.
Макар и по-късно.
Щото се получава некрасиво.
Дошли, а пък ги смятат че ги няма.
А пък могат да гласуват.
Аз на тези които са разработвали програмата в НС не бих им платил.
Няма как - преди началото на парламентарния ден председателят проверява дали имат кворим - приканва пиешите кафе да се регистрират, обявава наличието на кворум и започват.
Наличието на кворум (броя на първоначално регисриралите се) важи за съответния парламентарен ден, дори ако дойдат всичките избранници.
Ако седят в кафенето и не се регистрират (както направиха след уволнението на Петков) няма кворум, и кой от където е.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28919 -: Юни 24, 2022, 21:48:26 »
Чудя ви се, как може да ви боли за партия, а не за България!?
Не мога да се позная, ама ще опитам (почти) , я си виж слогана бе  съветник!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.