Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 18, 2024, 00:51:58

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1901925 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32640 -: Септември 17, 2022, 11:42:18 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Септември 16, 2022, 21:56:01

    Прелиствайки каналите, случайно хващам в Панорама цирк на простаци, за тия ли ще гласувате!? Един скача срещу комунизма и комунистите, друг развива теории на конспирациите, за ционисти, илюминати и извънземни... 

Не мога да повярвам, че беше спонтанно!

А КАК да е било – по заповед на ЩУКАТА ли!?! :too_funny-1052:

Quote (selected)
Е теб какво те шокира?
Че то си е досущ като тук във форума.

Алиске, не можеш да си представиш колко си  права понякога – но само понякога!!!

Затова смятам да попитам г-н Принца, как да си направя от твоя АВАТАР ЕМОДЖИ в умален вид за лично ползване от време на време ...

Само ако ти нямаш нищо против, разбира се...  :lol:

« Последна редакция: Септември 17, 2022, 11:56:03 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32641 -: Септември 17, 2022, 11:47:15 »
Не ми пипай аватара, че ще те смъцъркам

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32642 -: Септември 17, 2022, 11:50:43 »
Не ми пипай аватара, че ще те смъцъркам



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32643 -: Септември 17, 2022, 12:28:02 »
А сега бих искала да си довърша тук снощния разговор с Буратино, защото, след като чух препирните в „Панорама”, имах чувството че се намирам във втори „Керпеден” и излетях от първия моменталически  …


Какъв мораториум?
Ти верно ли си превеждала нещо за шистовия добив?
Що тогава не правиш разлика между шисти и БУЛШИТА, дето ни го сервираш?

Виж какво, драги!!!

Когато аз ПРЕВЕЖДАМ нещо, това означава, че превеждам материали на ЕКСПЕРТИ в дадена област, които ще се публикуват

За което на тези експерти се ПЛАЩА много добрекакто и на мен! – поради което и дума не може да става за какъвто и да е БУЛШИТ …

А ти лично, откъде черпиш дълбоките си познания в областта на шистовия газ?!?

От собствения си АВТОСЕРВИЗ ли?!? :lol:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32644 -: Септември 17, 2022, 12:36:07 »
Джиджи,
когато превеждаш разни документчета, ти винаги със всичко ли си сгласна с това, което пише в тях?
Не ти ли е минавало в главата, че може да са престъпни спрямо интересите на страната и народа, и някога може да бъдат подсъдни?
Подсъдни не самите документи, а тези, които са ги изготвили и приели

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32645 -: Септември 17, 2022, 12:40:24 »
Джиджи,
когато превеждаш разни документчета, ти винаги със всичко ли си съгласна с това, което пише в тях?

На този въпрос би трябвало да си отговориш сама, Алиске, а даже и да не го задаваш ... :lol: :m1273:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32646 -: Септември 17, 2022, 13:19:06 »
Но и той, както смъртта на Кралицата, колкото и да го криеш и отлагаш, все някога трябва да го обявиш.
Мисля си, колко ли милиони обеди за бедни и гладни - първо, второ и десерт, струват световните театрални изяви свързани със смъртта на кралицата и въздигането на новия крал?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32647 -: Септември 17, 2022, 13:28:59 »
То да е само това. Опитват се да продължават традицията. Не знам колко ги гони носталгията останалите монархии, но британската се кандилка вече.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32648 -: Септември 17, 2022, 13:30:12 »
Но и той, както смъртта на Кралицата, колкото и да го криеш и отлагаш, все някога трябва да го обявиш.
Мисля си, колко ли милиони обеди за бедни и гладни - първо, второ и десерт, струват световните театрални изяви свързани със смъртта на кралицата и въздигането на новия крал?


Изгледах едно две видео до сега какво правят. Потресена съм.
А на 19ти представяш ли си какво грандиозно шоу ще даде световната масонерия, ака сатанистите. Чакам с нетърпение.
Тов.Си също бил низвергнат, и не е поканен.
Мисля че една Сатана в центъра на Л. таман ще пасне  за случая.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32649 -: Септември 17, 2022, 13:33:13 »
Бе нека се повеселят хората. По принцип на погребенията има малко тъжни хора - най-близките.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23945
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32650 -: Септември 17, 2022, 13:42:24 »
Quote (selected)
Мисля че една Сатана в центъра на Л. таман ще пасне  за случая.
Дойде на моята, а викаше да пазим др Си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32651 -: Септември 17, 2022, 13:46:57 »
То да е само това. Опитват се да продължават традицията. Не знам колко ги гони носталгията останалите монархии, но британската се кандилка вече.


Не става въпрос за никаква носталгия. Аристокрацията както си е управлявала преди 5 века, така си и управлява и сега.
И непрекъснатото им боричкане, разделени в две групи.
Замисляли ли сте се, защо монархиите на протестантските държави в Западна Европа са все още на троновете си, а останалите, предимно католически са свалени от троновете. А те кво? Стоят със скръстени ръце?
Е, сега ще се върнат по местата си.
Ние сме лесни. Нашичкият е един. Забърсваме прахтъ от трона, фащаме го за ушичките - и готово
Претенденти за руския престол обаче са кралските фамилии на половин Европа
Но мен за Франция ми е болката. Там колко претенденти имааа ?    ;)
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 14:23:53 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32652 -: Септември 17, 2022, 13:55:06 »
 Ето ви един претендент бурбонский
https://wikicsu.ru/wiki/louis_alphonse_de_bourbon

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5268
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32653 -: Септември 17, 2022, 14:58:20 »
Quote (selected)
Претенденти за руския престол обаче са кралските фамилии на половин Европа

Мноо е готино на теория, но на практика Знамето на великата дивизия се вее по фронтовете в окраината. И на  тези, дето събират пари и помощи, наследствените паразитни права са им през бамбарухата.
Драга Алис, не можеш да разсъждаваш в подобен контекст за Русия. Изключено е...Там върви възраждането на СССР..и най-вече на ....Сталин

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32654 -: Септември 17, 2022, 15:31:17 »
То да е само това.
Опитват се да продължават традицията.
Не знам колко ги гони носталгията останалите монархии, но британската се кандилка вече.

А ти, след това си изказване, вземѝ едно голеемо ОГЛЕДАЛО и се изправи пред него в ЦЯЛ РЪСТ, ама диби дюс ...  :lol:
Където НЕ можеш да не видиш КАКВО се кандилка при теб, тъй като тук се вижда отдалече от всички ...  :bounce-3294:


Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5268
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32655 -: Септември 17, 2022, 15:35:14 »
То да е само това.
Опитват се да продължават традицията.
Не знам колко ги гони носталгията останалите монархии, но британската се кандилка вече.

А ти, след това си изказване, вземѝ едно голеемо ОГЛЕДАЛО и се изправи пред него в ЦЯЛ РЪСТ, ама диби дюс ...  :lol:

Където НЕ можеш да не видиш КАКВО се кандилка при теб, тъй като тук е забележимо от всички!!!  :bounce-3294:

Кво се кандилка пред теб ли? Верно е, че си рядък дебил. Толкова си тъпа, че не можеш дори да забележиш, че господарите те дават курбан. Нема лечение за войнстващата глупост...ти си представителен екземпляр. Дори и една  :i_sheepish: те превъзхожда във всекакво отношение

п.п. Не те обиждам. Правя обикновено логическо заключение. :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32656 -: Септември 17, 2022, 16:00:00 »
Quote (selected)
Претенденти за руския престол обаче са кралските фамилии на половин Европа

Мноо е готино на теория, но на практика Знамето на великата дивизия се вее по фронтовете в окраината. И на  тези, дето събират пари и помощи, наследствените паразитни права са им през бамбарухата.
Драга Алис, не можеш да разсъждаваш в подобен контекст за Русия. Изключено е...Там върви възраждането на СССР..и най-вече на ....Сталин

Асол, може някога да се възроди СССР, но не сега.
Конфигурацията в света показва, че отиваме на реставрация на монарсите.
Да ти подскажа само, че в СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ Китай 79та година признаха, че потомствената аристокрация, и наследниците на императора обладават неоценими знания и опит в държавното управление, и ги тактисаха в централните органи на ККП.   Много са но мисля, че член на ЦК на ККП е братовият син на последният император на Китай-  Пу-който не е имал свои наследници.
Не знам за кое знаме говориш, но в момента знамето на „великата дивизия„ на Власов е триколорът на Русия. От където можем да направим някои логически умозаключения, че след като Кириловичите са спонсорирали в ранен стадий  Хитлер, между другото, точно в периода когато са живели в гр.Кобург. Чудничко, нали! А ген. Власов под сегашният триколор на Русия се е бил в редиците на Вермахта, претендента с най големи шансове за престола ще наследникът на Кириловичите - принц Георгий, или Гога. Или Гоша. На когото монархистите в Русия, в лицето на Малофеев, към когото спада и Дугин, Глазев, но за него не съм съвсем сигурна, организираха венчавката в Санкт Петербург.
Ето ти и линк https://dariknews.bg/novini/sviat/pyrvata-kralska-svatba-v-rusiia-ot-poveche-ot-vek-snimkivideo-2285471
Не следите внимателно събитията  :)))
Реваншът на детронираните крале и царе е в ход.
Да ти обадя нещо. Всички революции, като се почне от Френската, са извършени от масоните. Банална истина, кото и учениците вече я знаят.
О баче, ложите търпят  поражение от ордените последно време
Така че ни очакват царски времена в близко бъдеще
Освен ако..
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 16:06:01 от Алиса »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32657 -: Септември 17, 2022, 16:30:29 »
Quote (selected)
Претенденти за руския престол обаче са кралските фамилии на половин Европа

Мноо е готино на теория, но на практика Знамето на великата дивизия се вее по фронтовете в окраината. И на  тези, дето събират пари и помощи, наследствените паразитни права са им през бамбарухата.
Драга Алис, не можеш да разсъждаваш в подобен контекст за Русия. Изключено е...Там върви възраждането на СССР..и най-вече на ....Сталин

Асол, може някога да се възроди СССР, но не сега.
Конфигурацията в света показва, че отиваме на реставрация на монарсите.
Да ти подскажа само, че в СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ Китай 79та година признаха, че потомствената аристокрация, и наследниците на императора обладават неоценими знания и опит в държавното управление, и ги тактисаха в централните органи на ККП.   Много са но мисля, че член на ЦК на ККП е братовият син на последният император на Китай-  Пу-който не е имал свои наследници.
Не знам за кое знаме говориш, но в момента знамето на „великата дивизия„ на Власов е триколорът на Русия. От където можем да направим някои логически умозаключения, че след като Кириловичите са спонсорирали в ранен стадий  Хитлер, между другото, точно в периода когато са живели в гр.Кобург. Чудничко, нали! А ген. Власов под сегашният триколор на Русия се е бил в редиците на Вермахта, претендента с най големи шансове за престола ще наследникът на Кириловичите - принц Георгий, или Гога. Или Гоша. На когото монархистите в Русия, в лицето на Малофеев, към когото спада и Дугин, Глазев, но за него не съм съвсем сигурна, организираха венчавката в Санкт Петербург.
Ето ти и линк https://dariknews.bg/novini/sviat/pyrvata-kralska-svatba-v-rusiia-ot-poveche-ot-vek-snimkivideo-2285471
Не следите внимателно събитията  :)))
Реваншът на детронираните крале и царе е в ход.
Да ти обадя нещо. Всички революции, като се почне от Френската, са извършени от масоните. Банална истина, кото и учениците вече я знаят.
О баче, ложите търпят  поражение от ордените последно време
Така че ни очакват царски времена в близко бъдеще
Освен ако..
Али, пак настъпи мотиката, накратко:

1) знамето, за което говори Асол е знамето на 150-я стрелко́вая И́дрицко-Берли́нская о́рдена Куту́зова диви́зия

2) по твойте приказки излиза, че скоро трябва да чакаме Борис IV, наследник на династията след смъртта на принц Кардам? Или да?
Как я виждаш да стане тая работа?
Някои нов Стамболов?
Тъпня.

3) относно това какъв флаг се вее в Русия в момента - това не е флага на Власов, чети
Quote (selected)
В 1700 году, отправляясь в Керченский поход, Царь Петр сам нарисовал рисунок флага для кораблей – он имеет три горизонтальной полосы белая – синяя – красная. Именно под этим флагом направился в Константинополь корабль Крепость.
Вероятнее всего лишь до 1703 года, этот флаг был военным, когда его сменил «стандарт во образ креста святаго Андрея», ....А начиная с 1709 года флаг бело-сине-красный неизменно становится «обычайно торговых и всяких Российских судов флагом».
и още
Quote (selected)
Флаг царя Московского (1693)
     Там же, в Архангельске, 6 августа 1693 года на царской яхте первые был поднят так называемый «флаг царя Московского», созданный на основе голландского флага (равновеликие полосы белого, синего и красного цветов), с золотым двуглавым орлом посередине.

Вдяваш ли сега какви простотии пишеш за втори път.

4) викаш (на друго място), че в хода на СВО се освобождават големи територии от украинци и руснаци - нещо намекваш, или да?
Речи ни сега за кого се освобождава тази територия  - за сефардите, за ашкеназите, за фелашите, за мизрахи или за никоя от горните категории.
~~~~~
Бъди кратка и ясна, няма да губим време да те тълкуваме или оборваме.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32658 -: Септември 17, 2022, 17:04:53 »
Този флаг се използвал само, САМО за търговските кораби на руската империя, защото владычицата тогава на моретата Холандия, е настояла корабите на РИ да не се допускат в европейските пристанища с флага на РИ който мисля че беше жълто бяло черно, или бяло жълто черно
И в твоите цитати това е написано. На базата на холандският флаг, и то за търговските кораби.
А аз ти обогатих познанията, като ти посочих и причината

Следващият път когато този триколор е бил използван, е бил от ген. Власов.


Трябва добре да осмисляш нещата.
Те не са толкова прости, и зад тях се крият много, много други нещица.
Като например защо Власов използва този триколор
Защо просто не се е бил под знамената на Вермахта
« Последна редакция: Септември 17, 2022, 17:13:12 от Алиса »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32659 -: Септември 17, 2022, 17:13:08 »
Този флаг се използвал само, САМО за търговските кораби на руската империя, защото владычицата тогава на моретата Холандия, е настояла корабите на РИ да не се допускат в европейските пристанища с флага на РИ който мисля че беше жълто бяло черно, или бяло жълто черно
Следващият път когато този триколор е бил използван, е бил от ген. Власов.

Аре стига глупости! Тъпотиите са забавни само до едно време. Руският трикольор е гражданският флаг на империята още от Александър III. Ползвал се е от всички граждански служби и органи. Самарското знаме е руският трикольор.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32660 -: Септември 17, 2022, 17:19:17 »
Глупости пишете вие.Но какво да ви правя. Толкова знаете, толкова можете.
Прекалено много искам от вас.
Мисленето не вашият ресор.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32661 -: Септември 17, 2022, 17:31:08 »
Мисля, тук можете да се справите за руските флагове:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BB%D0%B0%D0%B3_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2593
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32662 -: Септември 17, 2022, 17:40:37 »
Не знам дали вече не беше споменато за тази статия тук? Но е доста важна да се прочете: https://glasove.com/na-fokus/matias-desme-predstoyat-mnogo-trudni-godini-vseki-nesaglasen-s-tehnokratskiya-totalitarizam-shte-bade-otlachvan

Ако ви е известна (вероятно) - извинявам се за междуметието.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32663 -: Септември 17, 2022, 17:44:28 »
Да. Пропуснала съм, че Николай Втори е сменил флага, и сложил холандският.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32664 -: Септември 17, 2022, 17:54:44 »
Аис, не се шашкай.
Това у нас отдавна е действителност
Т.Карлсън прави предизборна пропаганда, и казва на американците, че ако не гласуват за Тръмп, това ги очаква.
При нас преформатирането отдавна окалъпи и хора, и магарета. Наред е Америка, но там е последният бастион на нормалността, там все още има нормални хора, които мислят и реагират, и няма да се дадат без бой

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32665 -: Септември 17, 2022, 18:24:15 »
Наред е Америка, но там е последният бастион на нормалността
Не бих казал. Брат ми беше живял доста години в САЩ и до последния си ден не само не желаеше да посещава тази страна, но избягваше и със самолет да лети над нея.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11288
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32666 -: Септември 17, 2022, 19:18:40 »
Аис, не се шашкай.
Това у нас отдавна е действителност
Т.Карлсън прави предизборна пропаганда, и казва на американците, че ако не гласуват за Тръмп, това ги очаква.
При нас преформатирането отдавна окалъпи и хора, и магарета. Наред е Америка, но там е последният бастион на нормалността, там все още има нормални хора, които мислят и реагират, и няма да се дадат без бой
:crying_with_laughter-3302:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23945
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32667 -: Септември 17, 2022, 19:22:34 »
Що се смееш?
Може пък Алиса да е виждала нормален американец.
Да ти припомням ли с какво общува Кайли? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32668 -: Септември 17, 2022, 19:32:37 »
По презумпция американците са лоши, тъй че не могат да са нормални. Спазвайте логиката. Като ни направят добро, тогаз вече можем да раздуваме.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32669 -: Септември 17, 2022, 19:51:21 »
Наред е Америка, но там е последният бастион на нормалността
Не бих казал. Брат ми беше живял доста години в САЩ и до последния си ден не само не желаеше да посещава тази страна, но избягваше и със самолет да лети над нея.


От нормално до нормално има разлика.
Това, кото за нас е нормално, за останалият свят не е нормално. И обратното. Когато отидох в Гърция, първото което ми казаха беше, че там логиката е обратна на нашата. Но всъщност Гърция се оказа това, което България е била преди Девети. Говоря за манталитета на хората.
Израснала съм с баба и дядо, и много често си казвах да, така разсъждаваха дядо ми и баба ми. Отплеснах се
Искам да кажа за западното нормално това е консервативното мислене, частната собственост е свещенна, семейството, децата, човещината, общестото, моралът на десетте божи заповеди проповядвани  от църквата.
Ситуацията с българина е малко особена, да не кажа плачевна.
Подложен на възпитанието на прогресистите до 90та година, и прехвърлен след това в ръцете на пазарници, либерали, шокови терапевти, психотерапевти, Холивудско треторазрядно моделиране , и накрая резултатът  - Франкенщайн. Няма база - морал, етика, интелект - на която да стъпиш, за да проведеш нормален, логичен разговор. Сбъркано поведение на хора незачитащи човека до тях, незачитащи чуждата собственост, крадци де. Въобще - психо.
Харесвам Чудомир, чета го когато  имам нужда да се заредя с човещинка, но той описва онези българи, които ние загубихме с поколението на нашите баби и дядовци. Описва онези българи, които ние не наследихме и не продължихме.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32670 -: Септември 17, 2022, 20:01:38 »
В Казанлък посетихме къщата на Чудомир. До родното му село, дето не е много далеч, не стигнахме, ама скоро пак ще ходим, та може и ди там да стигнем. Хубав край.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11288
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32671 -: Септември 17, 2022, 20:04:24 »
Лисо, колко пъти си била в щатите, или колко време си прекарала там?
А в Русия?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32672 -: Септември 17, 2022, 20:06:00 »
Къщата музей е в родното му село Турия в центъра на селото
Не знаех, че има и в Казанлък.
Важното е, че човекът оставил писано слово.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32673 -: Септември 17, 2022, 20:06:40 »
Лисо, колко пъти си била в щатите, или колко време си прекарала там?
А в Русия?
Много пъти и не само там.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32674 -: Септември 17, 2022, 20:10:20 »
п.п. Не те обиждам. Правя обикновено логическо заключение.

Ама ти наистина си била голема КОМПЛЕКСАРКА, щом непрекъснато се занимаваш се мен ...

Дай го малко по-достойно, вдигни горе глава ...
:lol:

И си гле'й работата. Собствената!!!


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11288
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32675 -: Септември 17, 2022, 20:11:03 »
Лисо, колко пъти си била в щатите, или колко време си прекарала там?
А в Русия?
Много пъти и не само там.
Ясно!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32676 -: Септември 17, 2022, 20:14:42 »
Не само писано слово, ами и звукозаписано. Зашеметяващо е отношението му към болестта, която го довежда накрая до самоубийство. Всъщност не съм сигурен, че това е неговия глас.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32677 -: Септември 17, 2022, 20:16:35 »
Да ти припомням ли с какво общува Кайли? :t0328:

Припомни, ако не е нещо обидно за нея.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32678 -: Септември 17, 2022, 20:18:02 »
Лисо, колко пъти си била в щатите, или колко време си прекарала там?
А в Русия?
Това колко пъти няма голямо значение. Времето е от значение. Аз например съм бил в Одеса 70 пъти, но за по три-четири дни. (Броил съм ги по печатите на моряшкия ми паспорт.) Това е града, в който съм бил най-много пъти, вероятно повече "пъти" отколкото в София. :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32679 -: Септември 17, 2022, 20:21:11 »
Руснаците си пазят Одеса за десерт. Искат я непокътната. Ще стане и това.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32680 -: Септември 17, 2022, 20:21:40 »
Не само писано слово, ами и звукозаписано. Зашеметяващо е отношението му към болестта, която го довежда накрая до самоубийство. Всъщност не съм сигурен, че това е неговия глас.

Бил е и талантлив художник, но се е отказал. Жена му също е била художник. Станал учител, и се е заел с дописничество към вестниците, за да изхранва семейството
Явно двама художници къща не хранят

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32681 -: Септември 17, 2022, 20:24:36 »
Руснаците си пазят Одеса за десерт. Искат я непокътната. Ще стане и това.

Ти остави десерта, но големият уужаст е, че ракета ударила Бердичев, и сега Путин сигурно ще отнесе всички смъртоносни клетви от неговите специални жители

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32682 -: Септември 17, 2022, 20:27:17 »
Не съм гледалнеговите персонажи от кого са изтипосани. Ще проверя утре.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32683 -: Септември 17, 2022, 20:30:59 »
Не съм гледалнеговите персонажи от кого са изтипосани. Ще проверя утре.

В изданията които имам на разказите му , три тома, има приложени и картини от него

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11288
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32684 -: Септември 17, 2022, 20:35:16 »
Змейко, одеситите са малко по друга бира, но все едно - значи си прекарал там поне половин година, пак е нещо, та да ги опознаеш.
Чудя се на хора, които са виждали да речем ескимоси само на картинка, но и за тях могат да говорят докато заспиш, или им затвориш по добре известен начин устата.
Което от двете се случи по напред.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32685 -: Септември 17, 2022, 20:38:22 »
Тритомника го имам и аз. Много са колоритни личностите.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32686 -: Септември 17, 2022, 20:46:56 »
Змейко бързо би навлязъл в одеският колорит, ако беше завързал някоя одеситка, ама явно не е .
Как са го пропуснали тез одеситки, щот те нищо не пропускат, ама нейсе

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32687 -: Септември 17, 2022, 20:49:39 »
Змейко, одеситите са малко по друга бира, но все едно - значи си прекарал там поне половин година, пак е нещо, та да ги опознаеш.
Приставаме в Одеса, вземаме ток от брега, изключваме агрегатите и главният механик оповестява на хората от машинната команда: Свободните от вахта могат да отиват при "семействата си". Спомени!!! :t26114:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32688 -: Септември 17, 2022, 20:56:49 »
Да, ама за жалост малко/кратък е престоят в пристанищата. Докерите станаха много пъргави. Техника, туй-онуй. А моряците най обичат пристанищата.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32689 -: Септември 17, 2022, 21:09:44 »
Баба съветва внучката си:
- Всяка жена трябва да има една голяма любов в живота си.
- А ти имала ли си такава голяма любов?
- Имала съм, разбира се. Моряците! :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32690 -: Септември 17, 2022, 21:16:05 »
Направих един рейс като стажант ел. механик. И казвам на жената, че е моряшка жена. Само на книга кай, ми отговаря. И още не сме се разбрали.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23945
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32691 -: Септември 17, 2022, 21:47:51 »
Quote (selected)
И двата национално представени синдиката заплашиха с протестни действия в следващите дни, като основните им искания са увеличение на заплати и защита на доходите от инфлацията.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sindikatite-zapochvat-vulna-protesti
Шегичка!
Деполитизираните синдикатите се сетиха да протестират точно преди изборите срещу служебното правителство с ограничени правомощия и без действащо НС което да облече искаията им в закони.
Когато, сега или на пролет се възцари евроатлантическо правителство ще подвият опашка и ще се кротнат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23945
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32692 -: Септември 17, 2022, 21:52:31 »
Quote (selected)
Кирил Петков пред "Дневник": Ако не съберем мнозинство с БСП и ДБ, отиваме на нови избори
https://glasove.com/novini/kiril-petkov-pred-dnevnik-ako-ne-saberem-mnozinstvo-s-bsp-i-db-otivame-na-novi-izbori
Уж му прибраха дилъра след катастрофа, а продължава да говори несвързано.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32693 -: Септември 18, 2022, 00:40:28 »
Чудя се на хора, които са виждали да речем ескимоси само на картинка, но и за тях могат да говорят докато заспиш,
или им затвориш по добре известен начин устата.
Което от двете се случи по напред.
  :th_up:

На мен това ми се случи днес по втория начин, щото явно съм "забележителна", като в същото време и поВня много ...

Но за да забележиш нещо и да го запомниш, първо ТРЯБВА ДА ГО ИМА ... 

А тук кво?

Всички се оказват пълни АНОНИМНИЦИ за това, с което се занимават ежедневно като основно занятие ...

Като сал една Джиджи – като обявен професионален ПРЕВОДАЧсе оказва едва ли не длъжна да се оставя да ѝ се бъркат в превода всякакви лица като "ЕКСПЕРТИ", които и хабер си нямат от свързаните с родния им език тънкости, а да не говорим за каквито и да е чужди езици, даже без съответните тънкости ...

Но най-важното от всичко е:
Че се бъркат И в ЕКСПЕРТИЗАТА на специалистите, които Джиджито е превеждала ...

« Последна редакция: Септември 18, 2022, 02:00:58 от Джиджи »

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 747
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32694 -: Септември 18, 2022, 02:07:41 »
В изданията които имам на разказите му , три тома, има приложени и картини от него

Моят тритомник е напълно разпаднал се от четене (трети том е добро състояние). От няколко години, всяко лято като съм в България, търся новия пет-томник, но никъде го няма.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2213
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32695 -: Септември 18, 2022, 03:47:59 »

С Декларация от Самарканд страните от ШОС потвърдиха ангажимента си към многополюсен свят

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7539
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32696 -: Септември 18, 2022, 04:22:29 »
А тук кво?

Всички се оказват пълни АНОНИМНИЦИ за това, с което се занимават ежедневно като основно занятие ...

Като сал една Джиджи – като обявен професионален ПРЕВОДАЧсе оказва едва ли не длъжна да се оставя да ѝ се бъркат в превода всякакви лица като "ЕКСПЕРТИ", които и хабер си нямат от свързаните с родния им език тънкости, а да не говорим за каквито и да е чужди езици, даже без съответните тънкости ...

Но най-важното от всичко е:
Че се бъркат И в ЕКСПЕРТИЗАТА на специалистите, които Джиджито е превеждала ...

Абсолютен дебил, и то от най-нахалните!
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32697 -: Септември 18, 2022, 07:13:02 »
В изданията които имам на разказите му , три тома, има приложени и картини от него

Моят тритомник е напълно разпаднал се от четене (трети том е добро състояние). От няколко години, всяко лято като съм в България, търся новия пет-томник, но никъде го няма.
През 2013 г. издателство „Абагар” – Велико Търново, и фондация „Чудомир” в "издават пълно шесттомно с предговор от Яни Милчаков.

В предговора пише "Томовете включват жанрово разнообразна белетристика, поезия, публицистика, краеведски изследвания, сентенциозна моралистика, мемоаристика, критика, кореспонденция, живопис, карикатури".
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23945
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32698 -: Септември 18, 2022, 09:29:47 »
Quote (selected)
Най-после: радост и за русофоби, и за русофили.
Едните – русофобите – се радват, че ПростоКирчо отряза
квитанциите на Русия и Путин.
Три пъти ура за този юнак.
Другите – русофилите – пък се радват, че въпросният юнак изобщо не е спрял да купува руски газ.
И вече му викат Кирчо Рублата.
Пак три пъти ура.

Кеворк Кеворкян
https://pogled.info/bulgarski/nai-posle-radost-i-za-rusofobi-i-za-rusofili.146447
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32699 -: Септември 18, 2022, 10:15:30 »
Е, газът, или по точно парите не миришат.
Кирчо сигурно купува от правилните компании.
Газ от Газпром нещем, но никой не затворил Нефтохима и бензиностанциите на Лукойл