Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 04:15:34

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1911413 пъти)

0 Потребители и 53 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19380 -: Септември 01, 2021, 16:18:18 »
Асол, говорим за различни неща, ти за вътрешнопартийния ви живот, а аз за това, което ни чака.

Защо да са различни? Ти ми обясни, че Нинова била правила грешки, а аз твърдя, че срещу нея се води война от всички посоки. Включително и днес - т. нар. "протестни нови партии" вместо да се разберат за бюджета се заяждаха с Нинова. Пиар си била правила? Къф пиар? Тва, че мисли и за овцете гласували за тези палячовци ли? Как ще издрапаме годината, ако нема пари? Вие можете ли да мислите?

п. п. Даже тва дабългарите паднахте и под нивото на слафчувците, щото днес последните все пак се отзоваха на поканата. Дет се вика седнаха на масата макар и да нямаше резултат. Докато кво направиха вашите умнокрасавци? Скриха се като мишоци...Даваш ли си сметка, как това изглежда отстрани и как ще се експлоатира от всички посоки спрямо четниците на Росенец?
« Последна редакция: Септември 01, 2021, 16:24:37 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19381 -: Септември 01, 2021, 16:21:23 »
Тва, че мисли и за овцете гласували за тези палячовци

Хубаво мисли, ама овцете мислят, че си прави пиар. Всъщност не мислят, но са го чули от телевизора и го повтарят.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19382 -: Септември 01, 2021, 16:23:08 »
Нинова няма друг изход освен ''да се държи на ниво''. Тя, според скромното ми мнение на страничен, но не безразличен наблюдател, лимита за грешни ходове го изчерпа и избирателите и го показаха. Нинова ходи по тънък лед. Една стъпка в грешна посока, едно място надолу в ''класацията''. Так, че от тук нататък тя много ще внимава какво казва и как го казва. Става въпрос за нейната глава. Сурнете ли се четвърти Асольче...до тук.

Определено някои ще "изгорят" при избори. Но това няма да е Нинова.
А иначе покера продължава.
Според мен трябва да няма "огъване", а да се внесе служебното правителство за редовно в Парламента.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19383 -: Септември 01, 2021, 16:23:28 »
Как ще издрапаме година, ако нема пари? Вие можете ли да мислите?
Може да има положителен ефект. На много хора ще им се отвори окото, че без европейски пари, разбирай подръжка държавата е нежизненоспособна. Което е факт, но досега не се вижда.
Ще се види, че БГ е иждивенец на Европа. По-добре без такава зависимост.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19384 -: Септември 01, 2021, 16:25:55 »
Чудничко.  :smokin:
Умрем от любопитство колко предлага авторът за изкупуване на останал жив оригинален екземпляр!  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #19385 -: Септември 01, 2021, 16:26:18 »
Брате,
чета те с най-голямо уважение, но това горното по-добре го махни! Излишни крайности, които не допринасят за добрата дискусия.
Цитирано е вече и не мога да го махна. Бих заприличал на Петър Илиев. Може да греша, разбира се. А по отношение на "бездната на незнанието" ми не споря. "Аз знам, че нищо не знам".



Изборите ще бъдат на 14.XI. (уплашиха се от 7.XI.!)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19386 -: Септември 01, 2021, 16:28:30 »
А дали ще се сурнем четвърти не е мноо ясно. Нека Тошко и Ристю да продължават да говорят...
Ако БСП предложи сегашното правителство за редовно, ще си подобри резултата на следващите избори. Определено. Както ѝ да се гласува за него.
Също и Възраждане ще си дигнат резултата. Бойкикев и "Тошко" ще се усмихнат насилено.
Така се виждат нещата отдалече.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19387 -: Септември 01, 2021, 16:29:24 »
Напротив! Да не мислиш, че народните маси лягат и стават с актуализацията на бюджета? Те нямат хабер що е то държавен бюджет и съвсем хич как се харчи. Така че, спрат ли някакви плащания, виновно ще е служебното, щот друго няма. А оттам и Радев.
На народните маси им се разправяше "Само да бутнем Баце (и евентуално Гешев) и ще се оправим". С тази позиция новото ОФ, което танцува само едно лято, спечели изборите. Не им се е казвало "Само да бутнем Баце (и евентуално Гешев) и да успеем да актуализираме бюджета и ще се оправим"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19388 -: Септември 01, 2021, 16:29:46 »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19389 -: Септември 01, 2021, 16:31:10 »
От срещите на ръководството на БСП с останалите парламентарно представени ''партии на протеста'' нямаше как да произлезе каквото и да е. Разходили се ИТН, разменили си по едно ''здрасти'' с г-жа Нинова и твай. Какъв е смисълът човек да си губи времето в безсмислени приказки? Да налива вода в мелницата на нечий предизборен PR ли?! ТЦ. Хр Иванов може да бъде укоряван за някои неща, спор няма. Но не и за това, че не желае да си губи времето в разговори с предизвестен край.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19390 -: Септември 01, 2021, 16:33:44 »
Цитирано е вече и не мога да го махна.
Към "команчите" се обърнах, но няма значение.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19391 -: Септември 01, 2021, 16:36:38 »
Нинова може да задържи мандата до 10-15.09. До тогава в парламента ще приемат актуализирания бюджет. Няма нужда от ''разговори'', чийто резултат е ясен.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #19392 -: Септември 01, 2021, 16:37:27 »
луцхо, брат, бездната на незнанието ти е по-голема от Вселената.
Но, подобно на нея, се разширява ката ден.

Тази карта е на Хънтингтън (оттук), не моя:



П.П. В горната карта има някои неточности. Ето по-точна карта (оттук):

« Последна редакция: Септември 01, 2021, 18:02:20 от lucho »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19393 -: Септември 01, 2021, 16:38:42 »
уплашиха се от 7.XI
Знаменателна дата. Нов стил.
Още повече ще се уплашат от 19 май. Един Кимон сякаш добре ще им дойде. Дали някой не тика нещата натам?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1411
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19394 -: Септември 01, 2021, 16:42:21 »
Още повече ще се уплашат от 19 май. Един Кимон сякаш добре ще им дойде. Дали някой не тика нещата натам?
Уви, Днес няма вече нито Кимоновци, нито армия

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19395 -: Септември 01, 2021, 16:44:55 »
Но не и за това, че не желае да си губи времето в разговори с предизвестен край.
Много ми се ще да го видя господинът Ристю кви че ги къдри, като му ме наложи ад гласува за правителството на Янев в парламента.
А па при избори 2 в едно и Пешо коня кат кандидат, резултата наистина че е предизвестен. И за двамата :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19396 -: Септември 01, 2021, 16:45:01 »
Quote (selected)
Какъв е смисълът човек да си губи времето в безсмислени

Ей там по-горе съм цитирала един по-опитен, образован и обигран талибанин. Не е лошо поне да го прочетете :smokin:

Quote (selected)
резултата наистина че е предизвестен.

Не знам. За Пешо може и да е предизвестен, но сигналите, които се подават откъм президентството са мноо разнопосочни и аз съвсем не съм на мнение, че Радев ще спечели втори мандат. Аз самата съм силно разколебана и го гледам под лупа. Една крива стъпка и горИ. А  кривите стъпки станаха няколко. И съвсем не съм единствената...смея да твърдя, че в партиините ни редици царят същите съмнения. А трябва да се мине поне през първи тур...

Партията наброява 80 хиляди калпака. Умножи поне по 4 и ще видиш кво може да стане
« Последна редакция: Септември 01, 2021, 16:52:27 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19397 -: Септември 01, 2021, 16:47:57 »
Мен гледайте и се учете. За когото съм гласувал е фалирал. Асол може да е спокойна засега.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19398 -: Септември 01, 2021, 16:55:37 »
Животът е колело, както всички знаем. Веднъж сме горе, веднъж сме долу, но никога в покой. И не можем да слезем от пустото му колело, когато си поискаме. Трябва да ни повикат на килимчето, че да отсъдят нагоре ли ни пращат, надолу при огнярите ли...
****
Не най-умните и кадърните у нас се занимават с политика, това е ясно. Ние и традиции нямаме на наследственост и семейна приемственост в професията ''политик''. Така, че гласуваме за това, което има на тезгяха. А то не е никак много и качеството е съмнително.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19399 -: Септември 01, 2021, 16:58:09 »
Асольче ще дойдеш ти на моя акъл за президента Радев. Може причините за твоето нехаресване да са различни от моите, но резултатът май е близък, а?  :smokin:
----

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19400 -: Септември 01, 2021, 17:04:22 »
Асольче ще дойдеш ти на моя акъл за президента Радев. Може причините за твоето нехаресване да са различни от моите, но резултатът май е близък, а?  :smokin:
----
Съмнявам се. Това, от което се притеснявам, е, че ако се подведа по някакъв начин да гласувам за него - резултатът ще хареса на теб, а не на мен, ако и да не гласуваш за него :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19401 -: Септември 01, 2021, 17:04:29 »
Ние и традиции нямаме на наследственост и семейна приемственост в професията ''политик''. Така, че гласуваме за това, което има на тезгяха. А то не е никак много и качеството е съмнително.
Сигурен съм, че "политик" като Бойкикев който го е домързяло да си плати членски внос и е отпаднал от адвокатската колегия e празна тенекия. Да си го "чува" АзаБ, но такъв в USA ако отпадне от т.н "Bar", може да стане само "paralegal", да носи папки и да прави справки на "батковците".
Взел се е на сериозно, че му духат в ушенцето неща от Козяк 16. :t2407:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19402 -: Септември 01, 2021, 17:07:29 »
Оппааа....Не били го разбрали правилно...

https://frognews.bg/novini/

Явно е попрегледал талибанските социални мрежи. Ноооо.....продължават на не му вЕрват :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19403 -: Септември 01, 2021, 17:08:16 »
Не най-умните и кадърните у нас се занимават с политика, това е ясно. Ние и традиции нямаме на наследственост и семейна приемственост в професията ''политик''. Така, че гласуваме за това, което има на тезгяха. А то не е никак много и качеството е съмнително.
За имане на наследственост и семейна приемственост в професията "политик" - имаме, ама лошо свършва! Каравелови, Петкови, Стоянови, Живкови - хем не мога да река, че качеството е било съмнително.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19404 -: Септември 01, 2021, 17:11:13 »
Съмнявам се. Това, от което се притеснявам, е, че ако се подведа по някакъв начин да гласувам за него - резултатът ще хареса на теб, а не на мен, ако и да не гласуваш за него :nuts:
Не се заричайте, спомнете си Волен Сидеров на финала на едни президентски избори! Историята може да се повтаря като фарс, ама се повтаря. Я си представете, че трябва да избирате между Слави Трифонов и Румен Радев, което не е чак толкова отдалечена хипотетичност! А де!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19405 -: Септември 01, 2021, 17:12:13 »
За днешните мислех и писах Ной. За стринките от Крушовица, за байовците от ямболско...Няма лошо селянин да стане политик и да изуе цървулите за да обуе чепици, но трябва да се понатрупат две-три поколения от семейството, търкащи все едни и същи банки в парламента. Ние исторически този шанс нямаме. И никога няма да имаме закон за лобизма. Под масата е по-сладко. :piss!:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19406 -: Септември 01, 2021, 17:16:15 »
За днешните мислех и писах Ной. За стринките от Крушовица, за байовците от ямболско...Няма лошо селянин да стане политик и да изуе цървулите за да обуе чепици, но трябва да се понатрупат две-три поколения от семейството, търкащи все едни и същи банки в парламента. Ние исторически този шанс нямаме. И никога няма да имаме закон за лобизма. Под масата е по-сладко. :piss!:

Струва ми се, че вече с теб водихме подобен разговор за селянете и селяндурите, щото ти продължаваш да не правиш разликата. Също така съм разказвала, че прапрадедо ми /сподвижник на Левски/ е държал на видно мЕсто цървулите си /на пирон на входната врата/ за да не забравят наследниците му у костюми и с модни обуща откъде са се пръкнали.. :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19407 -: Септември 01, 2021, 17:16:30 »
И никога няма да имаме закон за лобизма.
Законът за лобизма върви с мажоритарни избори. Как ще ви се хареса това?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19408 -: Септември 01, 2021, 17:16:51 »
Ние и традиции нямаме на наследственост и семейна приемственост в професията ''политик''.

Не може да имате традиции, защото за политически традиции се иска интелигентност. Българите не притежават такава. Те много искат традиции, но много ги е яд ако нечие дете влезе в политиката. Тогава почва огън и жупел. Помня средната селяния колко се дразнеше, че децата на нам кой си били в управата на БСП. Та, семейни традиции в политиката, викаш ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19409 -: Септември 01, 2021, 17:17:12 »
Не мисля, че баш липсата на наследствени политикани ни е кусурът. Нужни са грамотни и независими хора, което ще рече що годе заможни. А не гладни мишки, дето мислят, че като турят лъскави кундури и костум и за капак едни лъскави очилца, са таман досущ печени. Да не персонализирам.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19410 -: Септември 01, 2021, 17:18:44 »
Не мисля, че баш липсата на наследствени политикани ни е кусурът. Нужни са грамотни и независими хора, което ще рече що годе заможни.

Общо взето съм на същото мнение

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19411 -: Септември 01, 2021, 17:20:31 »
Човек никога и при никакви обстоятелства не трябва да забравя произхода си. Но за смяна на начин на мислене и манталитет си трябва време - 2-3 поколения. Защо Мойсей е водил 40 години евреите из пустинята, а е знаел пътя към Ханаан от самото начало? Знаете отговора.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19412 -: Септември 01, 2021, 17:22:09 »
Нужни са грамотни и независими хора,

Как от чувала с неграмотни, прости и генетично корумпирани хора ще извадиш грамотни и независими политици? В най-добрия случай ще извадиш полуграмотни и полузависими. Огледай се около себе си и виж масата. А тя по дефиниция мрази интелигентните хора и гласува за себеподобни.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19413 -: Септември 01, 2021, 17:22:52 »
Под това се подписвам.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19414 -: Септември 01, 2021, 17:23:40 »
За днешните мислех и писах Ной. За стринките от Крушовица, за байовците от ямболско...Няма лошо селянин да стане политик и да изуе цървулите за да обуе чепици, но трябва да се понатрупат две-три поколения от семейството, търкащи все едни и същи банки в парламента. Ние исторически този шанс нямаме.
Здравченце, това технически не може да стане. Ако байчовците от Голямо Конаре са си изули цървулите и обули чепици, те вече са гражданя и не можеш ги причислиш към селяните. Някои помнят откъде са тръгнали, някои предпочитат да забравят. Но количеството поколения търкащи едни и същи столове не помага на качеството на търкащите. Едно време девойчето от Крушовица нямало достъп до повече от килийно училище, днес - път широк, образование - бол, шансове може би не равни, но с малко повече труд, достъпни.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19415 -: Септември 01, 2021, 17:28:17 »
Ной, не знам.  Преобуването не променя манталитета и възгледите на човека. Образованието може да те ограмоти и лустроса отгоре, отгоре и до там.  Време си трябва за всяко нещо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19416 -: Септември 01, 2021, 17:28:34 »
прапрадедо ми /сподвижник на Левски/ е държал на видно мЕсто цървулите си /на пирон на входната врата/
Много се кичат с Левски. Качват му портрети зад бюрата си.
Не качват Сизиф зад бюрата си. Защо ли?
Никакъв шанс за успех. Допуснал е капитална грешка - Димитър Общи да му стане заместник (един разбойник). Платил си е за грешката с живота си. Както всеки идеалист.
Без руската императорска армия и нейните жертви* щяхме да си пишем на турски сега. Точно както кюрдите.

* Включвам и нашите опълченци които са били на руска служба.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19417 -: Септември 01, 2021, 17:34:49 »
О, да. С Левски се кичат, а за това нито дума
https://www.dnes.bg/blogini/2014/02/19/jestokata-smyrt-na-roda-i-maikata-na-levski.216472

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19418 -: Септември 01, 2021, 17:37:49 »
Много се кичат с Левски. Качват му портрети зад бюрата си.
Не качват Сизиф зад бюрата си. Защо ли?
Никакъв шанс за успех. Допуснал е капитална грешка - Димитър Общи да му стане заместник (един разбойник). Платил си е за грешката с живота си. Както всеки идеалист.
Без руската императорска армия и нейните жертви* щяхме да си пишем на турски сега. Точно както кюрдите.

* Включвам и нашите опълченци които са били на руска служба.

Не се кича и съм в състояние да докажа думите си - тва първо.
Левски е отсвирил Димитър Общи преди да плати с живота си- тва второ
И трето - без Руската империя още щехме да сме рая. Демек, съгласна съм. И за опълченците съм съгласна  :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19419 -: Септември 01, 2021, 17:41:41 »
О, да. С Левски се кичат, а за това нито дума
https://www.dnes.bg/blogini/2014/02/19/jestokata-smyrt-na-roda-i-maikata-na-levski.216472

О, да! Ама аз тези работи ги разправях преди мноо години, га у нетя немаше подобна информация..и то у форума на СЕГА..и не ми вервахте..и секакви тролове го колесваха според днешната мода за пишманевропейщина.
Допускам, че вдигането на завесата по случая семейството на Апостола вече преследва некакви гнусни цели, щото нищо не пречеше да бъде осветена по-рано

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #19420 -: Септември 01, 2021, 17:44:22 »
Още повече ще се уплашат от 19 май. Един Кимон сякаш добре ще им дойде. Дали някой не тика нещата натам?

Тук обсъждахме възможността от възвръщане на фашизма (в широк смисъл). Изказах мнение, че засега е малко вероятно. Но има неща, които ме безпокоят. Например тази каска, обявена като "хитлерка":



Много са разпространени сред мотоциклетистите на "пукотевични" (не "виещи") мотоциклети. Това е пластмасова имитация на "Stahlhelm" M40, използвани от Вермахта. Да не говорим за "зигуването". Дори един зам.-министър го хванаха преди няколко години, че го е правил и се е снимал даже в тази поза, и то във френски музей!

Ако кукловодите решат, могат да прокарат такъв тип само за няколко месеца (все ще се намери някой да изиграе тази роля) и той ще спечели изборите. Засега не са задвижили такъв сценарий, защото виждат, че "умерените" патриоти дори в НС не могат да влязат, но съм сигурен, че и такива (засега чисто хипотетични) варианти се проработват в някои кабинети...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19421 -: Септември 01, 2021, 17:45:29 »
''Тези работи'' не са за разправяне, Асол. ''Тези работи'' са позор.  :pissed-891: И са ми известни отдавна. Не целя нищо, освен показване на цялото лицемерие на келепирджиите с власт.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19422 -: Септември 01, 2021, 17:49:46 »
''Тези работи'' не са за разправяне, Асол. ''Тези работи'' са позор.  :pissed-891: И са ми известни отдавна. Не целя нищо, освен показване на цялото лицемерие на келепирджиите с власт.

Че аз винаги съм казвала, че това е позор, докато се "надвиквах" с армия тролове. Не си спомням да си се намесвала в тези дискусии. Би било полезно да вземе участие и друг знаещ човек :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19423 -: Септември 01, 2021, 17:52:07 »
Не съм срещала подобна дискусия в покойния форум. Може да се е случила преди моята поява там.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19424 -: Септември 01, 2021, 17:52:53 »
Мизерия голяма! На духа основно.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19425 -: Септември 01, 2021, 17:54:38 »
Най-вече на духа. Хладилниците са що годе пълни. :walking_home_crying-1328:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19426 -: Септември 01, 2021, 17:57:40 »
Възможно е, Здравче, но сме си говорили за мноо неща. И за тва кой е спасил комитетските книжа/историята на един откупен кон/ и кой ги е дал на Джендо, който преди да стане "историк" на бъгарското национално-освободително движение е изчакал да умре Петър Кунчев. И много такива неща сме си говорили. Аз съм тръгнала по следите на рода и истарията ни още от 8-ми клас...Знам, че ме определяте като циник неуважаващ народа си. Няма за какво да го уважавам. И ако мислите, че аз съм циник и родотстъпник/Отврата е мноо подобен на мен/, помолете Команча да ви пише един цял ден :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #19427 -: Септември 01, 2021, 17:59:59 »
Знам, че ме определяте като циник неуважаващ народа си. Няма за какво да го уважавам.
Има за какво, разбира се.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19428 -: Септември 01, 2021, 18:01:01 »
О, да. С Левски се кичат, а за това нито дума
https://www.dnes.bg/blogini/2014/02/19/jestokata-smyrt-na-roda-i-maikata-na-levski.216472
Какво да говорим за историчарски фейкове, комбинирани с пропаганда. Виж например това:
https://bulgarianhistory.org/lajite-okolo-semeistvoto-na-apostola/

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19429 -: Септември 01, 2021, 18:01:28 »
Има за какво, разбира се.

За какво по - точно?

Манрико, Петър Кунчев е издържал семейството на сестра си като инвалид с просия по "новото бъгарско" - тва е факт! Тва му е и съдбата като Ботев четник и опълченец, воюващ за новата Кочина. Как Кочината го е оценила е ясно. Нема сми от глупости, че го били назначили като стражар. Баси кретените дето сте, докато разни мазни султански поданици са стАнали депутати. Оттогава започва свинщината и с малка пауза от 45 години, царува до днес. Келепирът! Тва требе да е слоганът на Република България. Просто и ясно - с една дума
« Последна редакция: Септември 01, 2021, 18:12:10 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9133
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #19430 -: Септември 01, 2021, 18:17:48 »
« Последна редакция: Септември 02, 2021, 09:49:26 от lucho »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19431 -: Септември 01, 2021, 18:18:07 »
Коцето даваше заето още когато го парашутираха директор на Добричкия музей.
Най-сложно му е да говори за периода 1915-1917.  :nuts:
Що пък? Не виждам защо един професионален русофил да не може да се справи с този период

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19432 -: Септември 01, 2021, 18:27:53 »
За много неща. Например за това:
България, която съградихме

Е това е малката пауза, за която споменах...въпреки липсата на банани, и че найлоновите пликчета с реклама на Боро ги продаваха по панаирите.
Ся ядеш боклуци и се обличаш в боклуци. И живееш в боклучава среда от нахални илитерати
Още имам платове от кашмир, габардин, коприна, кадифе , таргал, лен, кенар  и прочее. Ся не можеш да си ги купиш и няма откъде. Тва е част от зестрата на лапето - да се облече подобващо. Другите ще гледат стерео, щото това от години е недостъпно за масата...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19433 -: Септември 01, 2021, 18:30:22 »
Ной, не знам.  Преобуването не променя манталитета и възгледите на човека. Образованието може да те ограмоти и лустроса отгоре, отгоре и до там.  Време си трябва за всяко нещо.
Селянчето Михайло Ломоносов станал академик... Може би е въпрос на хранителна среда, която вече няма. Прадядо ми изучил момчетата, на девойчетата купил по една нива за къща/чеиз, а най-малкото като рекло, че ще учи, го изучил и него. Тя беше вече професор, когато аз станах на съзнателна възраст. Обаче преди да обсъждат каквито и да било кариерни планове, и тя, и брат й, настояваха, че трябва да си взема хляба в ръце. Аз съм стенограф-машинописец по образование преди всичко останало. Ама това беше в една друга България.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23965
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19434 -: Септември 01, 2021, 18:30:29 »
Що  пък "Ви"? Възраждане даже ни е дръпнало гласове
И още ще дърпа, проблемите ни са в голяма степен привнесени, като резултата от предодвратимата градушка. Не е Баце архизлодея, той е само аватар.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19435 -: Септември 01, 2021, 18:31:35 »
Манрико, Петър Кунчев е издържал семейството на сестра си като инвалид с просия по "новото бъгарско" - тва е факт! Тва му е и съдбата като Ботев четник и опълченец, воюващ за новата Кочина. Как Кочината го е оценила е ясно. Нема сми от глупости, че го били назначили като стражар.
Ся, аз предпочитам да вярвам на историци, не на блогъри и пропагандисти, но поне са ясни 1-2 факта - Петър Кунчев се връща в Карлово по времето на "Временното руско управление" и умира през 1981 г. все още в Източна Румелия. В държавата България не е живял никога.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19436 -: Септември 01, 2021, 18:33:20 »
И още ще дърпа, проблемите ни са в голяма степен привнесени, като резултата от предодвратимата градушка. Не е Баце архизлодея, той е само аватар.

От нас повече не може да дърпа...ще дърпа от другите

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19437 -: Септември 01, 2021, 18:35:42 »
Не знам. За Пешо може и да е предизвестен, но сигналите, които се подават откъм президентството са мноо разнопосочни и аз съвсем не съм на мнение, че Радев ще спечели втори мандат. Аз самата съм силно разколебана и го гледам под лупа. Една крива стъпка и горИ. А  кривите стъпки станаха няколко. И съвсем не съм единствената...смея да твърдя, че в партиините ни редици царят същите съмнения. А трябва да се мине поне през първи тур...
Единствения вариант Радев да има проблеми на изборите е ако допусне да се създаде неква партия на база на служебното правителство и го свържат с нея  :smokin:
Така че това ломотене как Петков и Василев щели направят партия е много и то много опасно

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19438 -: Септември 01, 2021, 18:39:26 »
Политическа мъгла. Рай за социологическите латерни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #19439 -: Септември 01, 2021, 18:40:05 »
Ся, аз предпочитам да вярвам на историци, не на блогъри и пропагандисти, но поне са ясни 1-2 факта - Петър Кунчев се връща в Карлово по времето на "Временното руско управление" и умира през 1981 г. все още в Източна Румелия. В държавата България не е живял никога.

Ся, ако требе да сме екзатни такова чудо като "държавата България" тогава не е имало. И не ми говори глупости, ако обичаш. Петър Кунчев не би трябвало да има никакъв проблем с Княжество България, ако и да е акостирал в Румелията. Не си спомням да е имало жителство по онуй време...нарочно няма да пиша повече, ще те изчакам да ми върнеш реплика. Обичам неподготвени събеседници, на които се налага да правят справка с уикито :nuts: