Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:12:46

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867833 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24780 -: Февруари 16, 2022, 18:47:04 »
Напоследък доста "учени" хора казват, че Коста Рика излиза напред в класирането - климат, условия за живот (спокойно и уредено), цени на имоти и пр. Било добро място за пенЦионери  ;)

Да, и аз това съм го чувал -- на тях кажи-речи цялата им икономика е настроена за пенсионирани американци: добра медицина, хубава природа, добра сигурност. Но в джунглите им има много отровни змии и буболечки :) А аз след морето най-обичам джунглите ;)

Аз съм още, надявам се, далеч от пенсиониране, ама трябва да се мисли вече.


AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24781 -: Февруари 16, 2022, 19:09:31 »
Много рано започнаха да параноясват новите Усвоители, нещо не са се разбрали с минцифайките:
https://glasove.com/novini/pravitelstvoto-kriminalno-proyaveni-provokatori-shte-uchastvat-v-politseyskiya-protest

Вътрешният министър замазма гафа на говорителя на правителството Лена Бориславова (ВИДЕО)
Рашков след среща със синдикатите в МВР: Станала е грешка, провокатори се очакват на друг протест

https://epicenter.bg/article/Premierat-sled-sreshtata-sas-sindikatite-v-MVR--Podadohme-si-ratse--rabotata-shte-prodalzhi/273940/2/0


Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24782 -: Февруари 16, 2022, 20:17:53 »
Напоследък доста "учени" хора казват, че Коста Рика излиза напред в класирането - климат, условия за живот (спокойно и уредено), цени на имоти и пр. Било добро място за пенЦионери  ;)

Да, и аз това съм го чувал -- на тях кажи-речи цялата им икономика е настроена за пенсионирани американци: добра медицина, хубава природа, добра сигурност. Но в джунглите им има много отровни змии и буболечки :) А аз след морето най-обичам джунглите ;)

Аз съм още, надявам се, далеч от пенсиониране, ама трябва да се мисли вече.
Аз пък се мъча да "додрапам" до пенсия (ако е дал господ). Като гледам как вървят нещата - може и без хич да остана: в БГ загубих 17 г стаж след реформите на Дянков. Сега тук се е натопорчила ситуацията и със SS и с 401К - мойта госпожа вече се е "писала" пенЦионерка от Юни т.г. От доста време говори по цял ден с разни "институции" за кое и как. Отговорите са силно "необнадеждаващи" - поставят ти един "билюк" условия: как, кога и защо можеш да използваш собствените си пари, които си внасял чиннопочитатлено!!! А, и едно друго условие ти поставят: избираш от обявените опции и имаш само 1 (една) възможност за промяна във времето??? С 2 думи - пенсионерите са силно нежелани в днешния свят
без значение на местоположението им.
За Коста Рика: последното, което чух от човек, който вече е купил там имот (сега иска да купи 2ри) - за последните 2 г цените и там са се вдигнали много ...ако сте заинтересован - побързйите.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24783 -: Февруари 16, 2022, 20:37:22 »

"в БГ загубих 17 г стаж след реформите на Дянков. "
 
ренико,
няма значение, като достигнеш БГ възраст за пенсиониране си подай документите, ще получиш поне минимална пенсия, защо да не си вземеш, това което ти се полага и си платил.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24784 -: Февруари 16, 2022, 20:58:05 »
Пенико,
като знам управията у нас и аз бях песимист, но повярвай - оказа се, че преди 1990 все още се водят ясни записи кой колко и по колко, най малкото, ако си запазил т.н. трудова книжка, уважават я, ако там са правени съответните записи и имаш съответните заверки. Поне ще ти зачетат трудов стаж, а вече никой няма да ти търси точно доход за доказване, което много улеснява нещата. Нещо повече - ето ти условията, които може би сам знаеш
https://www.noi.bg/pensions/grantpensions/1854-posv13
Виждаш, че засега мин. стаж е 15 г. действителен стаж, а ти казваш 17 г. Дори и да го увеличат - пак ще го имаш.
майната им на тези 150-200 $ които би получил, но ако един ден решиш да се върнеш - все ще са нещо!
Пък и годишно - тва са 2 - 2 и нещо K $ годишно, а това все още са си пари!
И най важното - що ше ги оставяш на ХХХХдата бе човек?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24785 -: Февруари 16, 2022, 21:12:59 »
Да ти сметна набързо, ако докажеш 17 г. стаж и имаш съответната възраст, ще получиш
17*1,35=23% от осиг. стаж за м.г. който е средно около 1150 лв. или 260 лв. което си е около $150.Тва е за месец.
https://www.nssi.bg/images/bg/users/infomaterials/aboutpensions/SPR-SOD97-2021_XII.pdf
Смятам на ум и без да гледам подробностите /тва, за евентуално намесилите се многознайковци/.
« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 21:35:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24786 -: Февруари 16, 2022, 22:11:02 »
За интересуващите се - интервюто на Кирил Петков по BBC HardTalk.
https://www.youtube.com/watch?v=aNDxlo1Gy0U
Колкото и да ми се иска да съм оптимистичен - силно смесени чувства поражда това интервю у мен, и не мога да се възхитя така, както Енчо Господинов под сурдинка се е възхитил тук: https://e-vestnik.bg/35456/balgarite-sinonimi-sram-i-samota/... макар че в крайна сметка смесените чувства и при него са го накарали да завърши с "Извинете за тъгата…"
Не е добре...
 :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24787 -: Февруари 16, 2022, 22:41:14 »
Да ти сметна набързо, ако докажеш 17 г. стаж и имаш съответната възраст, ще получиш
17*1,35=23% от осиг. стаж за м.г. който е средно около 1150 лв. или 260 лв. което си е около $150.Тва е за месец.
https://www.nssi.bg/images/bg/users/infomaterials/aboutpensions/SPR-SOD97-2021_XII.pdf
Смятам на ум и без да гледам подробностите /тва, за евентуално намесилите се многознайковци/.
А съответната възраст е 67 години.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24788 -: Февруари 16, 2022, 23:18:36 »
За интересуващите се - интервюто на Кирил Петков по BBC HardTalk.
.......................................
Не е добре...
 :smokin:
Мин-пред. Оправдава се като наакан ученик.
Защо ми напомня това което наскоро ви пуснах - "LA Confidential intro"?
"because how can organized crime exist in the city with the best police force in the world?" :)))

Перефразирам го: Как може 15 години БГ да е в "най-проспериращият" ( :t26157:) икономически съюз и в най-мощният военен съюз НАТО и да продължава да е най-бедна и корумпирана?  GB беше и в двата съюза. Защо търпяха мутрата? Мутрата не разкарваше ли британски министър-председател? 
Имаше какво да каже К. Петков на нахалният англичанин.
Може ли просперитет като всички печеливши бизнеси (и банки) са в ръцете на чужденци? Всичко което идва от  Брюксел е в ущърб на евентуалният български напредък.
Налага се друг отговор. На Европа ѝ е изгодно България да е бедна, за да могат да изсмучат всичко полезно. Най-вече младите хора.
Петков говори глупости. 
Истината ще ви направи свободни!

PS Питат го за мнението на президента. Какво бил казал. Нима Б. Джонсън отговаря за династията в Windsor? Съвсем не сме президентска република. Имаше какво друго да му каже К. Петков.
Шикалкави.

Това BBC не е онова от 1956 когато англо-френски воиски се опитаха да завладеят Суец. След национализацията му от Насър. BBC тогава се обяви срещу инвазията. Срещу правителството на кралицата. СССР подкрепи арабите.
https://www.timelessmyths.com/history/suez-war/
Тогава BBC беше за последен път обективна. Може би защото и САЩ бяха против.
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 00:18:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24789 -: Февруари 17, 2022, 02:05:06 »

"в БГ загубих 17 г стаж след реформите на Дянков. "
 
ренико,
няма значение, като достигнеш БГ възраст за пенсиониране си подай документите, ще получиш поне минимална пенсия, защо да не си вземеш, това което ти се полага и си платил.
Благодаря за съвета. Вече имам някаква информация - мойта госпожа прекара миналото лято в БГ проучвайки точно тези въпроси и "заверявайки" разни бумаги. Мене ме дразни - защо трябва да се
"моля" за неща, които трябва да са "априори"? Спазвал съм законите, плащал съм каквото са искали. Сега излиза - бил си глупав, защото си плащал. Да, шопът го е казал  отдавна  -  Законо е врата у полето. А повишеното съдържание на олово след 7те г в Кремиковци как ще ми го компенсират?
Да не си помисли някой нещо - не "спя" на тази възглавница, просто ми е обидно.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24790 -: Февруари 17, 2022, 02:15:28 »
Да ти сметна набързо, ако докажеш 17 г. стаж и имаш съответната възраст, ще получиш
17*1,35=23% от осиг. стаж за м.г. който е средно около 1150 лв. или 260 лв. което си е около $150.Тва е за месец.
https://www.nssi.bg/images/bg/users/infomaterials/aboutpensions/SPR-SOD97-2021_XII.pdf
Смятам на ум и без да гледам подробностите /тва, за евентуално намесилите се многознайковци/.
Благодаря отново. ... Ама не ме пенсионирайте толкова рано, млад съм още - около 3 г ми остават. Не задруго, ама ще спрат да ме заглеждат булките  :lol:
Сега сериозно: аз още утре бих "тракнал" кепенците, но тук докато не си навършил 65 си плащаш сам здравната застраховка (прди това върви от работата). Това излиза солено и прегоряло за всеки нормален човек. Та така.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24791 -: Февруари 17, 2022, 05:56:14 »
Butch,
Напълно съгласен с мнението ти относно интервюто, нещо повече - даже бих се изразил много по-негативно. Петков просто се показа неподготвен за това интервю. Той допусна манипулационни и дезинформационни въпроси, без да им противоречи, както и откровено агресивно и настъпателно държание от страна на Stephen Sackur (баси куросмучещата фамилия), който впрочем е далече от нивото на предшественика си - Тим Себастиан! Глупаво беше да се мазни и фамилиарничи още в началото - Hi Steven, докато обръщението към него беше Мистър Прайм Министър! От друга страна на прости и ясни въпроси той увърта (beating around the bush) и не дава отговор. Вместо да изрази ясна позиция, говори ирелевантни алабализми. Демонстрираната от него представа за НАТО се отличава с детска наивност! Не борави с цифри, факти и информация, за да опровергае нахалния куросмукач. Това означава, че информационното  познание му е бедно. Относно бъдещето показа откровено и наивно пожелателно мислене. Въобще балканска излагация.
Просто трябвало е деликатно да отклони това интервю, ама пусто его, дето ще му изяде главата!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24792 -: Февруари 17, 2022, 06:17:25 »
Как може 15 години БГ да е в "най-проспериращият" икономически съюз и в най-мощният военен съюз НАТО и да продължава да е най-бедна и корумпирана?

Може, защото едното няма нищо общо с другото.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24793 -: Февруари 17, 2022, 06:24:49 »
Как може 15 години БГ да е в "най-проспериращият" икономически съюз...
Правилно са сложени кавичките.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24794 -: Февруари 17, 2022, 07:22:13 »
Quote (selected)
Депутати предлагат с ваучери за храна да плащаме кино, театър и музеи
https://www.segabg.com/hot/category-economy/deputati-predlagat-vaucheri-za-hrana-da-plashtame-kino-teatur-i-muzei
Пропуснали са лекартва и здравни услуги и щяха да покрият целия спектър на потреблението.
Новиото променливо НС продължава да законодателствува по същия гербав начин, спазват стандарата "стара планина" за законотворчество.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24795 -: Февруари 17, 2022, 07:59:20 »
Две мнения на от форума на "Гласове" коити с прискърбие споделям

Quote (selected)
Ха-ха-ха!

Гербаджиите направо изглеждат като професори и интелектуалци в сравнение с променкаджиите. Невероятно, но факт!

Danibus

Присъединявам се. В сравнение с тези Буци е титан на мисълта и велик оратор.
https://glasove.com/komentari/vashite-glasove-kak-varvi-voynata-v-ukrayna-sami-li-se-biyat-ili-amerikantsite-gi-biyat-zadeto-ne-napadat
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24796 -: Февруари 17, 2022, 08:29:42 »
Quote (selected)
Как може 15 години БГ да е в "най-проспериращият" икономически съюз и в най-мощният военен съюз НАТО и да продължава да е най-бедна и корумпирана?

Не "може", а е задължително, да сме бедни, световната икономика е игра с нулева сума, някой за да спечели, друг трябва да загуби!

Законът е железен и е разновидност на закона за запазване масата на веществата и законът за запазване на енергията.
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 08:45:13 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24797 -: Февруари 17, 2022, 08:36:22 »
световната икономика е игра с нулева сума, някой за да спечели, друг трябва да загуби!

Да, принципът е този. Забогатява се винаги за сметка на нечие разорение. Забогатява се от чуждите пари.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24798 -: Февруари 17, 2022, 09:13:37 »
световната икономика е игра с нулева сума, някой за да спечели, друг трябва да загуби!

Да, принципът е този. Забогатява се винаги за сметка на нечие разорение. Забогатява се от чуждите пари.
Еххх, да можех да разоря Чейс банк :lol:

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24799 -: Февруари 17, 2022, 09:38:47 »
Еххх, да можех да разоря Чейс банк
как ша я разореш, с плуг или рекултиватор?
или с права лопата (бел) и кирка?
и що умираш от смех, щото не знаеш за кво говориш ли?
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 09:52:18 от p-k Lukash »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24800 -: Февруари 17, 2022, 09:54:14 »
другара отврат пак открил топлата вода, обаче със гръм!
начи ако един печели, друг губи?
интересна теория, наверно ша намери место в световната съкровищница на гениализми

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24801 -: Февруари 17, 2022, 10:15:47 »
Не ги бъркай компотите с компютрите.
Yes!

Quote (selected)
Румен Радев
Полит. партия – БКП (1985–1990)
Независим (1990 – настояще)
подкрепен от БСП (2016)
https://bg.wikipedia.org/wiki/Румен_Радев
А аз – да'с'иbъ'у'главътъ …  :suicide:

Щото го знаех още откакто тук започнаха препирни, дали генералите и професорите са били длъжни да бъдат членове на БКП ...

« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 10:50:07 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24802 -: Февруари 17, 2022, 10:46:50 »
Quote (selected)
Екоминистърът: Незаконни хотели по морето да станат изкуствени рифове

Министърът на околната среда и водите Борислав Сандов даде екстравагантно предложение за решаване на проблема с незаконните хотели по плажовете в България.

"Могат бъдат вкарани в морето и да се създадат изкуствени рифове. Това не е шега. Вместо да бъде изхвърлено на сушата, да потъне в морето. Има начини да се преместят във водата.

Това ще има благоприятен ефект върху биологичното разнообразие.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ekoministurut-nezakonni-hoteli-po-moreto-da-stanat-izkustveni-rifove
 :wacky-3318:
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 10:51:51 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24803 -: Февруари 17, 2022, 11:25:11 »
другара отврат пак открил топлата вода, обаче със гръм!
начи ако един печели, друг губи?
интересна теория, наверно ша намери место в световната съкровищница на гениализми
---
Само за протокола отбелязвам, че другара оз капитан лукаш отново миризливо се е изходил!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24804 -: Февруари 17, 2022, 11:53:38 »
Quote (selected)
Президентът Радев отново разкритикува остро правителството. В изявление от Пловдив, където посети завод на металургична компания, Радев даде да се разбере, че от действията на правителството няма все още особени резултати.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/radev-smumri-ostro-pravitelstvoto
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24805 -: Февруари 17, 2022, 13:57:55 »
Quote (selected)
Янев от Брюксел: 70-80% от батальонната бойна група ще са българи
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/yanev-bryuksel-70-80-batalonnata-boyna-grupa-shte-sa-bulgari
От само българска минахме на 70-80%.
До месец ще чуем:
"В батальонната бойна група ще има и българи."
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24806 -: Февруари 17, 2022, 14:13:50 »
С тайзи "батальонна група" ме спукаха от смях.
Тва е добре за преврат, ама за война ......

Да не би целите да са други?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24807 -: Февруари 17, 2022, 14:17:31 »
Може да нямаме ресурси за цял батальон даже и чужда помощ.
Ще е някаква група тип батальон.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24808 -: Февруари 17, 2022, 14:19:27 »
Quote (selected)
Янев от Брюксел: 70-80% от батальонната бойна група ще са българи
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/yanev-bryuksel-70-80-batalonnata-boyna-grupa-shte-sa-bulgari
От само българска минахме на 70-80%.
До месец ще чуем:
"В батальонната бойна група ще има и българи."
Мен друго ми хареса - ми тя тази бойна група само за тренировки, бре :)
Quote (selected)
Какво точно представлява тази бойна група и защо се прави, искам да обясня защо -
това е събиране на подразделения от сухопътните войски в една обща група за съвместна тренировка.
Тази съвместна тренировка се прави на българска територия.
Предавам се, безсилен съм пред гения на новите....

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24809 -: Февруари 17, 2022, 15:00:43 »
Значи идеята, че да спечели един друг трябва да загуби, е пагубна и невинаги вярна. При хищническите отношения е така, но при другите видове взаимодействия не е съвсем така. Навремето гледах един учебник по биология, за съжаление на помня наименованията, но имаше табличка с взаимоотношения и примери. Табличка с плюс и минус. А, намерих я.

2.1   Конкуренция
2.2   Хищничество
2.3   Мимикрия
2.4   Алелопатия
2.5   Симбиоза
2.6   Паразитизъм
2.7   Коменсализъм
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24810 -: Февруари 17, 2022, 15:44:33 »
Значи идеята, че да спечели един друг трябва да загуби, е пагубна и невинаги вярна

Пагубна, може би. Но винаги е вярна. За да влезат в един жоб, парите трябва да излезат от друг, нали? Много буквално приемате всичко. Понякога си мисля, че съм в детска градина. Прочети поста на Махим, който съм коментирал.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24811 -: Февруари 17, 2022, 15:53:13 »
При определени взаимоотношения е така, при други не е така. Нямам нужда да чета постове, които си коментирал, за да доказваш от частното общото.
В бизнеса едната страна може да прее.е другата, а може и всички да са доволни, май взаимоизгодно сътрудничество му се вика.
В икономиката като излезе от джоба на богатите и отиде у джоба на бедните, последните после създават платежоспособно търсене, чрез което у джоба на богатия влизат повече пари, отколкото е дал.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24812 -: Февруари 17, 2022, 16:24:25 »
а може и всички да са доволни, май взаимоизгодно сътрудничество му се вика.

"Доволен" нищо не значи. Говорим за пари. Може да си "доволен", че си платил по-малко за нещо, но това, което си платил, излиза от твоя джоб и влиза в друг.
И има нужда да четеш постовете, които се коментират.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24813 -: Февруари 17, 2022, 16:31:15 »
а може и всички да са доволни, май взаимоизгодно сътрудничество му се вика.

"Доволен" нищо не значи. Говорим за пари. Може да си "доволен", че си платил по-малко за нещо, но това, което си платил, излиза от твоя джоб и влиза в друг.
И има нужда да четеш постовете, които се коментират.
Така, както в моя джоб влиза излязлото от нечий друг джоб. В написаното от Кайли има немалко логика, която споделям. Добре платен работник - добър работник. Хем бачка съвестно и произвежда качествено, плюс за чорбаджията, който е доволен и бърка по-дълбоко в собствения си джоб, хем работникът е доволен, защото е заредил храна и бензин, купил е на чавето обувки и учебници без да тегли кредит и даже ще води фамилията на почивка през ваканцията. Всекиму своето.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24814 -: Февруари 17, 2022, 16:35:51 »
В ''добре платен'' включвам и пакета социални услуги - платен отпуск, платени болнични, ваучери за храна...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24815 -: Февруари 17, 2022, 16:43:27 »
И освен горното и платежоспособен купувач, който с тия пари после ще купи продукта на чорбаджията, от което оня ще спечели.
Икономиката може да е самоподдържаща се система, също като екосистемата, и ще кара до края на света.
Ама не, трябва краткосрочно да прецакаме другите, което дългосрощно ще се върне като бумеранг при нас.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24816 -: Февруари 17, 2022, 16:49:06 »
*
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24817 -: Февруари 17, 2022, 16:49:40 »
*
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24818 -: Февруари 17, 2022, 16:51:53 »
плюс за чорбаджията, който е доволен и бърка по-дълбоко в собствения си джоб,

Това е пълен примитивизъм. Чорбаджията не бърка в джоба си да плаща заплата. Работникът сам си я е изкарал. Донесъл е достатъчно пари на чорбаджията да му плати заплата и да прибере разликата. Каквито и "пакети" да включваш, добре платен означава, че изкарва повече пари за чорбаджията.
Не те знам с какво се занимаваш, но печалбата на собственика се формира като процент след всички разходи. И "добре платен" работник влиза в тях.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24819 -: Февруари 17, 2022, 16:59:30 »
Изразих се образно, вероятно от там мислиш, че съм тъпа, въпреки любезността, да не го напишеш директно. Ако беше толкова лесно да си ''чорбаджия'', да се занимаваш със стартиране на производство, развитие, организация, пласмент, конкуренция, бюрокрация... щяхме да сме още по клоните, защото всеки щеше да се бие в маймунските гърди, че е по-по-, най.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24820 -: Февруари 17, 2022, 17:03:37 »
Пропуснала съм подбор и обучение на персонал, в последните години и вардене на същия, за да не го отмъкне конкуренцията. Цял живот съм била наемен работник, през част от трудовия ми стаж ме ''вардиха'' с конкурентно заплащане, не че съм била нещо Бог знае какво, собственикът на бизнеса ценеше и рядко срещаните качества лоялност и почтеност. Пенсионирах се неотдавна. Доста прилично, впрочем.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24821 -: Февруари 17, 2022, 17:04:53 »
да се занимаваш със стартиране на производство, развитие, организация, пласмент, конкуренция, бюрокрация.

Занимавал съм се, бъди рахат. Повече отколкото си мислиш. И именно с производство. И в момента се водя "производител". И занам, че за да платя 10, някой ми е изкарал 20. И колкото "по-доволен" е той, толкова по-доволен съм аз.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24822 -: Февруари 17, 2022, 17:07:16 »
Още малко и ще се разберем като хората. :))) Защото не си прибрал 20 в джоба си. Твоят труд също има цена и е по-тежък от моя. Един такъв съм го гонила от собствения му офис да отиде да се наспи и да ме остави да свъша това, за което ми плаща.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24823 -: Февруари 17, 2022, 17:10:36 »
Още малко и ще се разберем като хората.

Едва ли, ако си въобразяваш, че за да ти платят заплатата, някой си е "бръкнал в джоба".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24824 -: Февруари 17, 2022, 17:19:36 »
Общо взето, спора е излишен, щото нещата са ясни.
Има някои важни нюанси.
Не бих постъпил при никакъв работодател, който би направил и най малък намек, че "ми дава хляб".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24825 -: Февруари 17, 2022, 17:33:48 »
Въпросът не беше в това кой дава хляба, а в това може ли всичките да са доволни в дългосрочен аспект, вика му се май стабилен бизнес.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24826 -: Февруари 17, 2022, 17:52:22 »
Не ги бъркай компотите с компютрите.
Yes!

Quote (selected)
Румен Радев
Полит. партия – БКП (1985–1990)
Независим (1990 – настояще)
подкрепен от БСП (2016)
https://bg.wikipedia.org/wiki/Румен_Радев
А аз – да'с'иbъ'у'главътъ …  :suicide:

Щото го знаех още откакто тук започнаха препирни, дали генералите и професорите са били длъжни да бъдат членове на БКП ...

Върни се назад и виж своята реплика към пенилко.
Той пише за царя, а той беше премиер по Първаново време.
Що ли пак ти се вързах на акъла?
Няма повече да правя така.
Обещавам.
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 18:11:36 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24827 -: Февруари 17, 2022, 18:21:09 »
Не знам кой колко и от кой джоб плаща, обаче иде голямото плащане.
Тая седмица около мен, всичко от 15 до 30 процента, сещате се в коя посока, само метана има няма 8 % направо ще го пишем че не е мръднал.
Ще плащаме всички, работници, работодатели и потребители.
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 18:26:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24828 -: Февруари 17, 2022, 18:40:06 »
Ще плащаме всички, работници, работодатели и потребители.
Даа, Голямото нулиране, зануляване е по-вярно.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24829 -: Февруари 17, 2022, 19:00:19 »
Quote (selected)
а в това може ли всичките да са доволни в дългосрочен аспект,
Остава пак място за въпроси - всички - абсолютно всички ли и дългосрочен - колко дългосрочен?
Ако няма да бъдем абсолютно стриктни, аз бих отговорил - да, може преобладаващото мнозинство да са доволни и то в достатъчно продължително време за един живот.
И ся ще "кривна от правилния път" - това е възможно и в двете системи познати в съвремието ни.
Твърдя го като човек, живял в съзнателния си живот долу горе по еднакво и в едната и в другата.
И ся ако някой почне да спори - ама то едната не е съвсем точната, ерзац е - а другата?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24830 -: Февруари 17, 2022, 19:05:13 »
Quote (selected)
Европейският съвет се зарадвал, че посреща Кирил Петков за първи път
...
По неговите думи Макрон приветства конструктивния диалог София-Скопие. Петков допълни, че според френския президент това е правилната посока. Макрон е изразил готовност да направи всичко, което зависи от него, за да подкрепи българските власти на европейско равнище.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/evropeyskiyat-suvet-se-zaradval-che-posreshta-kiril-petkov-za-purvi-put
Макарончо ще направи всичко да вкараме макетата в ЕС кошарата.
А нашият е дебил, без извинение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24831 -: Февруари 17, 2022, 19:11:30 »
Баси простотията.
Днес по обед ги пускат да охраняват РБ, малко по-късно в Черно море се появили самолети без да нарушават ничие въздушно пространство.
И!
Испанските фърчила са вдигнати във въздуха по нареждане на НАТО.
Българите никой не ги е питал.
Другия път ще ги вдигнат, ще изстрелят нещо и ще тръгнат на запад докато имат гориво, а ние ще сме на пангара.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24832 -: Февруари 17, 2022, 19:17:33 »
Баси простотията.
Днес по обед ги пускат да охраняват РБ, малко по-късно в Черно море се появили самолети без да нарушават ничие въздушно пространство.
Испанските фърчила са вдигнати във въздуха по нареждане на НАТО.
Българите никой не ги е питал.
Аз пък съм щастлив, че испански ясни соколи ще ни пазят от хищните ястреби на Путин...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24833 -: Февруари 17, 2022, 19:59:20 »
Най съм доволен, че ще се заздрави братската дружба между българския и испански народ.
Бедната българска девойка ще приласкае некой хидалго и ще си имаме българчета с испански произход. При новият кръг на "Велики географски открития" ще имаме представител, да забие кол на "новите земи".  А може и да освободим скалата Гибралтар. Тя не иска, но кой я пита. ;)

PS Чета новините за испанските летци и виждам, че сме имали адмирал. Не аз де! България. Проверих в чичко Google (Господ здраве да му дава) един самолетоносач с 5000 персонал в US Navy се командва от "Captain". Което е равностойно на полковник. Седми Флот на САЩ,(най-големият) (паркирал в Япония, Yokosuka) имал 70 кораба и 300 самолета, самолетоносач и подводници, командир му бил със чин Vice Admiral. Над 40000 персонал.
Бях готов да се възмутя но се сетих, че един пожарникар, той и чирак на лични бандити го произведоха в генерал-лейтенант и ми стана смешно. Прескочил е от лейтенант до генерал-лейтенант. Защо този генерал-лейтенант не си припознае детенцето в Барцелона? Нали е актуална новина? Не боли, а е достойно. Да види Терминатора! Призна си греха, триха му сол на главата, имаше "marriage counseling", но всичко накрая се нареди много добре. ;) (bardzo dobrze)*
Бива ли така да го тормозят този човечец (генерал-лейтенанта)? Ще му докарат "кръвно" или скъсан менискус.

БГ стана южно-американска държава без банани, но с фуражки от по 5 галона.

* Един друг Captain ще се съгласи, че много ми се отдават езици. Докато ги почна. :)))
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 21:10:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24834 -: Февруари 17, 2022, 21:12:31 »

* Един друг Captain ще се съгласи, че много ми се отдават езици. Докато ги почна. :)))

bardzo dobrze

Неактивен moni66

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 56
  • Напред и само напред
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24835 -: Февруари 17, 2022, 23:46:36 »
капитан приятел беше шамаросван доста често за състоянието на неговия "перфекшън Инглиш", но даскалът се спомина. Впрочем, синдромът "Дънинг-Крюгер" му пасва идеално, като войнишкото кепе на снимката и партийния билет "смерш".
« Последна редакция: Февруари 17, 2022, 23:55:39 от moni66 »
Купи рубли - спаси джудже

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24836 -: Февруари 18, 2022, 01:40:57 »
moni66
Нали не си тук, да се заяждаш? Напиши нещо по темата! Някой ще е съгласен, друг не. Някой ще научи нещо ново. Ще му е от полза.
Разкажи интересна история, ако нищо друго не се сещаш по темата. Ще го оценим. Или се пошегувай! Също е добре.
Това горното е едно няма нищо. Нали искаш повече хора (тук наречени гости) да те прочетат? Какво ще разберат гостите? Нещо си обиден. Преодолей го! Карай напред!
Съжалявам, ако не ме разбереш правилно. Не сме тук да си мерим вторичните полови белези.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 01:50:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24837 -: Февруари 18, 2022, 01:57:07 »
Призна си греха, триха му сол на главата, имаше "marriage counseling",
Май спа на "couch in the living room", ако не са му изхвърлили телевизора от втория етаж и заключили отвън.:)))
Това Терминатора.   Беше ни и губернатор.
« Последна редакция: Февруари 18, 2022, 02:05:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24838 -: Февруари 18, 2022, 07:30:42 »
Quote (selected)
- Президентът е длъжен да започне да се разграничава от премиера, защото при него това е въпрос на политическо благосъстояние. Ако Радев не се разграничи от това правителство в реално време, и това не стане докъм Великден, след това за него ще бъде късно да се явява като участник в българския политически живот.
 

- Защо докъм Великден?


- Защото около Великден е времевият хоризонт на днешната управленска гарнитура на България.
https://glasove.com/na-fokus/vatsev-prezidentat-e-dlazhen-da-se-razgranichi-ot-premiera-tazi-vlast-e-sashtata-klientela-kato-gerb
Киретата денонощно работят говорят за да се случи чудодейното възкресение на ББ.

Quote (selected)
- Имате ли отговор на въпроса защо е "толкова неадекватен премиерът"?


- Такъв го избраха. Той е това, което е. Неговият психологически и културен образ е изписан вече, аз нямам какво да добавя. Това не е премиер, това е човек, който идва отнякъде за кратко и си отива пак някъде след кратко време. В България чак такъв илюзионизъм в сградата на Министерски съвет не е имало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24839 -: Февруари 18, 2022, 08:19:21 »
капитан приятел беше шамаросван доста често за състоянието на неговия "перфекшън Инглиш", но даскалът се спомина. Впрочем, синдромът "Дънинг-Крюгер" му пасва идеално, като войнишкото кепе на снимката и партийния билет "смерш".
---
Цитираният слабограмотен пост демострира най-вече невежеството на автора и състоянието му в нервна фрустрация.
Твърдението „беше шамаросван доста често за състоянието на неговия "перфекшън Инглиш"“ е просто лъжливо! Вместо голословно да твърди „доста често“ можеше да докаже с конкретен пример, но такъв въобще няма! Освен това даскалът (RIP) беше перфектен коректор по БЪЛГАРСКИ език и не се изявяваше по английски, защото имаше правилна самооценка за себе си. Той беше много добър учен физик от БАН преди да емигрира (завършил със златен медал гимназия и след това физика в Ленинград) с добра научна реализация в САЩ и Германия накрая. С него ме свързва приятелство от средата на 60-те години на миналия век и той съответно знаеше защо знам добре английски. А „партийния билет "смерш"“ допълва картината на неговото невежество, което не пропусна да демонстрира още с дебютното си появяване в сий форум. Опитът му да оспори мой пост го показа просто като „mentally retarded child“!
Плувай в собствената си злъч moni66, защото тук е дълбоко и очевидно се давиш!