Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 23:07:25

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1891729 пъти)

0 Потребители и 49 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27720 -: Юни 10, 2022, 07:10:40 »
Инициативата на шляхтата бавно бавно набира мощ. Не случайно наричат Полша хиената на Европа.
Русия омаломощи Украйна,  от  мършата,  някой ще се възползва.
И хоп!,  целувка между Дуда и Зеленски.
„Кургинян: что значит поцелуй Зеленского и Дуды, или В чем предназначение России„
https://www.youtube.com/watch?v=rVxbO7qakC0

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 859
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27721 -: Юни 10, 2022, 09:29:36 »
Инициативата на шляхтата бавно бавно набира мощ. Не случайно наричат Полша хиената на Европа.
Русия омаломощи Украйна,  от  мършата,  някой ще се възползва.
И хоп!,  целувка между Дуда и Зеленски.
„Кургинян: что значит поцелуй Зеленского и Дуды, или В чем предназначение России„
https://www.youtube.com/watch?v=rVxbO7qakC0
Много качествена лекция, благодарско за линка ! :well_done-1299: Да направим отпратки за България. Както мернахме на картата за Триморието, в оригиналния си вариант тя стига до ...Дунава , включва Сърбия. Но не включва България ! Историческите обяснения на това са очевидни. България е в другата цивилизационна зона /по Хънтигтън/ - Православната. Опитът на Владислав Ягело през 15-ти век да ни освободи от Османската Империя /и очевидно с това да ни включи в Жеч Посполита !/ пропадат ! За добро или за зло... 4 века и половина по-късно ние сме освободени от Руската Империя, което не само възстановява нашата държавност, но и преудостоверява избора на Борис Михаил от 9-ти век. Точка. Сегашното окаяно положение на страната ни като част от Западната цивилизация, напъните да ни турят в Триморието - очевидно полска концепция под англо-американска егида, е насилие над нашата същност. Това е против естеството на нашата история, себеосъзнаване като българи, против нашата историческа традиция. Това е неосъществимо и има само два възможни изхода. Или това ще пропадне, и България запазвайки своята държавност ще се върна в своята цивилизационна зона, чийто център е Москва. Или България като държава на българите ще изчезне в ускорен порядък, и на територията ни ще живеят други етноси, но не и българи. Няма трети вариант.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27722 -: Юни 10, 2022, 09:30:46 »
Quote (selected)
Русия омаломощи Украйна,  от  мършата,  някой ще се възползва.
От мършата ще се възползват всички съседи на о бозе почившата Украйна. Дори Беларус.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7496
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27723 -: Юни 10, 2022, 09:58:25 »
Както и преди съм писал, Русия подмамва Запада да дойде в Украйна и да воюва с нея (с Русия). Поляците от алчност и глупост вече почти са лапнали кукичката  :smokin:
"Дъртата костенурка" (по Вацев) Кисинджър надушва капана, ама сегашните началници в САЩ са или глупаци, или са паникьосани от развитието на света и са готови да се хвърлят ва банк.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2182
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27724 -: Юни 10, 2022, 10:17:23 »
/Поглед.инфо/ Какво ще правим, ако САЩ отново бомбардират Сърбия, като през 1999 г.? ЕС ще наложи ли санкции на САЩ, ще изпратим ли оръжие на Сърбия? Сегашните натегачи от Столичната община ще сложат ли до украинското знаме и сръбското?
Ще има ли и великденски яйца с цветовете на сръбското знаме по Нова телевизия? Ще пуска ли Би Ти Ви и президентът Вучич всеки ден, като този Зеленски?
https://pogled.info/svetoven/georgi-markov-ne-mozhe-da-ima-loshi-voini-kogato-gi-pravyat-rusnatsite-i-dobri-voini-kogato-agresiyata-e-na-amerikantsite.142945

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27725 -: Юни 10, 2022, 10:51:39 »
Моят извод е, че в Източна Европа, към която спадаме и ние, се завихрят двата противодействащи проекта. Хазария, и Речь Посполитая. Полша на три морета. Балтийско, Черно и Адриатическо.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2182
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27726 -: Юни 10, 2022, 10:56:06 »
Полша на три морета. Балтийско, Черно и Адриатическо.
Пет моста на Дунава и тунел под Шипка...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27727 -: Юни 10, 2022, 11:47:47 »
Полша може да налапа ..... тоягата :smokin:
Всъшност полската армия е бая по-слаба от украинската.
Вече ги предупредиха и то не едноскратно. Всички рискове са си техни и за тяхна сметка. Никой няма да си мръдне пръста като ги подпукат.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27728 -: Юни 10, 2022, 12:57:05 »
Мамини сладки, ненагледните ми те!
Quote (selected)
Тошко Йорданов: Кирил Петков ни каза, че службите са на президента и иска свой разследващ орган
https://glasove.com/novini/toshko-yordanov-kiril-petkov-ni-kaza-che-sluzhbite-sa-na-prezidenta-i-iska-svoy-razsledvasht-organ
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27729 -: Юни 10, 2022, 13:14:16 »
Аз съм на обратното мнение - ЕС върви към развал (живот 2-3 години), ако сме тарикати, вместо сега да бягаме (ще ни струва много) трябва да устискаме, да вземем каквото можем, да го вложим разумно в икономиката ( сегашните и бивщите не могат)
и да чакаме - когато прокарат "Европа на две-три скорости", ще имаме основание да се махнем, ако ни стиска.

Добре де, да кажем, че един ден ни простиска, а след това – така, както го е казал Пенчо бре, цитирайки Стефан Цанев:

Накъде? Както казва Стефан Цанев "Аз съм капитанът на отплавалия кораб".

Защото сме и малки, и сме слаби, а в тоя свят огромен, все трябва да бъдем част от някакъв съюз ... :nuts:

Quote (selected)
С НАТОту е по-сложно.

А тук няма как да ти изпротивореча, щото НАТОту е съвсем друга бира ... :cool-1084:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27730 -: Юни 10, 2022, 13:41:45 »
Така мислят читателите на www.bgonair.bg, а Вие?

А пък аз ще използвам случая да представя тук една книга, която тази сутрин рекламираха от bgonair в ефир и която може евентуално да заинтересува некои колеги тъдява:

Хората на Путин” от Катрин Белтън, за това:

• Как от 2000 г. насам  тези хора се борят за премахването на това, до което е довела „Студената война”, т.е. търсят някакъв реванш;

• Как олигарсите, които създава сам Путин, проникват в Европа и Америка;

• И как неговите хора правят пари в Русия, но ги харчат на Запад …

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27731 -: Юни 10, 2022, 13:49:54 »
"Мокрите сънища на жълтопаветниците"  - нова книга, пише се от няколко години, явно ще е бестселър!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27732 -: Юни 10, 2022, 13:58:30 »
„Хората на Путин” от Катрин Белтън

Доживяхме неква мисирка Белтън да ни обяснява за хората на Путин. Тя да си гледа собствената олигархия как заработва в САЩ под крилото на държавата и как чрез същата тая държава граби целия свят.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27733 -: Юни 10, 2022, 14:14:21 »
"Мокрите сънища на жълтопаветниците"  - нова книга, пише се от няколко години, явно ще е бестселър!
:thup:
И аз съм чувал за нея. Работното заглавие било "Мокрото идва отзад. Защо щастието живота на умните и красивите е рядко"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27734 -: Юни 10, 2022, 15:59:38 »
Най-зле изглеждат „левите“ и „десните“ съглашатели.
„Последен валс“ стърже в главите им.
Някакъв тарикат – Великият Случайник - ще отслужи опелото на многострадалните им партии.
Всъщност, вече го прави.
И при целият този позор, пак гледат да запазят ООД-то.
И се ужасяват от избори.
Схванахте ли най-сетне, какви хора ви управляват?

https://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Prodadeno-/284485/11/0

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27735 -: Юни 10, 2022, 17:18:41 »
напоследък нещо нямам много време за писане, че даже и за четене не достига, та ето моите пет цента по темата:

1. славчу:
1.1. за поне трети път става основна причина за хаос и безвластие.
1.2. причините, дето ги изтъква, са инфантилни. намерението /все още/ не е действие.
1.3. на всичкото отгоре сам си отрязва възможността да противодейства на кирчувците, като си изтегля външната министърка.

2. кирчувците - те са ясни, почнаха с лъжи и продължават с лъжи. но действията им се поддаваха и се поддават на външно влияние, именно затова и смятам славчовата изцепка за ненавременна.

3. дебъ - колкото по-бързо си идат, толкова по-добре. някой да е чул нещо за съдебната им реформа?

и накрая,
4. бсп. тук има няколко неща.
4.1. направо не ми се мисли какво щеше да е това правителство без бсп в него, при всичките останали ястреби. досега като нищо щяхме да сме обявили война на русия, като ден преди това щяхме да сме пратили абсолютно всичко в движение - танкове, сау, оръдия, самолети, бмп-та и прочие - към украйната. това - плюс. обаче следват минусите.
4.2. помощта за украйна - според мен огромна издънка, която ще струва главата на нинова при следващи избори. защото се огънаха. никаква - нито военна, нито техническа помощ - не трябваше да мине. пълна глупост е да помагаш на нацисти, като им поправяш техниката. и няма никакво значение, че я поправиш два танка, я-не.
4.3. боеприпасите за украйна - тук продължавам да съм на мнение, че ние за крайната нищо не изнасяме. но бсп ще пострада от това. ето една примерна схема:
4.3.1. полша засилва към крайната всичките си снаряди и патрони, които подлежат на утилизация.
4.3.2. полша си купува нови от вмз.
4.3.3. вмз ги произвежда.
4.3.4. полша наема украински самолет за превоза.
4.3.5. един куп заплювци зяпат, че сме били изнасяли боеприпаси за крайна. а износът е за полша и отива в техните складове.
4.4. самолетите - и тук съм на мнение, че нашите си седят по хангарите. просто това е твърде голямо нещо, за да не се разчуе. убеден съм, че възраждане щяха да вдигнат олелия до небесата, ако и един самолет липсва.
4.5. не знам какво се туткаха досега, та не успяха с пенсионната реформа. нищо не ги извинява. аргументите, които използваха примерно за оръжията за крайна, можеше и беше напълно естествено да бъдат приложени и за това. слави ги хвана по бели гащи. и сегашната позиция, която подкрепя промяната, само и само да мине бюджетната актуализация и преизчискяването на пенсиите, е хем от немай-къде, хем е изключително слаба и уязвима отсекъде. с кой бе, с кой акъл си седеше и траеше при положение, че от самото начало вървят залози за край на седенката?

5. това е временният резултат от избора на нашия мъдър народ. както вече съм казвал, мъдрият български народ е петимен да го управляват лъжци. и бандити. и тук-там някой и друг шоумен.

стана дългичко.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27736 -: Юни 10, 2022, 17:50:14 »
онци
Хубаво си ги наредил.

1. Славчу вярно е ясен, но по някаква си причина реши да скочи от влака на лудия машинист с надеждата да оцелее.

2. Кирчовците изобщо нямаха място в БГ. Радев да си им бере дерта. Той ги натресе. Най-вероятно с добри намерения, но достатъчно хора го предупреждаваха що за стока са .

3. ДБ - все пак на умнокрасивите им трябва за кого да гласуват.

4.
Quote (selected)
направо не ми се мисли какво щеше да е това правителство без бсп в него
Нямаше да го има това правителство. И това беше най-добрия вариант.
    Всичко останало за Полша, Украйна и условния Кинтекс са приказки от 1001 нощ които ги опровергава и бившия директор на истинския Кинтекс и разни видеоматериали с български боеприпаси в Украйна. Отмазката че това са стари доставки не работи по простата причина че украинците сами заявяват че имат дефицит на всякакви боеприпаси.
    Така че Корнелия да търси кой ще дърпа шалтера на "Позитано".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27737 -: Юни 10, 2022, 18:09:56 »
не знам какви са били намеренията на радев - сепак той е виден синергетик и не е задължително да е мислел за българското добро, може щатското благополучие да му е стигало.

за това да има или да няма правителство категорично не съм съгласен. защото основният императив след третите избори беше именно съставянето на правителство. и ако някой се беше опънал - щеше да го отнесе до степен да му е проблем влизането в парламента.

обаче мъдрият български народ така нареди пъзела, че правителството да бъде силно неустойчиво. от мъдрост сложи за водачи явни лъжци, които даже не си бяха направили партия по него време. ама то не е сефте - и при царя беше така. мъдрост.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7496
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27738 -: Юни 10, 2022, 19:52:48 »
Извода за българския народ Асол отдавна го написа:
Обича крадците, лъжците, бандитите и тъпанарите. Мрази умните и честните.

Твай. (по Фона)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27739 -: Юни 10, 2022, 20:07:03 »
Не съм напълно съгласна с onzi. Не знам мотивите на Слави, но в момента са без значение. И ако бсп се оттегли и правителството падне, на новите избори конфигурацията ще е много различна.
Около мен сума народ се бие по главите как се е подвел на курчовците . Ако не им се даде време за организация на нова заблуждаваща формация, резултатите ще са интересни

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27740 -: Юни 10, 2022, 20:13:30 »
Около мен сума народ се бие по главите как се е подвел на курчовците

И защо си причиняват травми? Когато си глупав, то е завинаги. С бой по главата не можеш да поумнееш. Когато нямаш елементарна политическа култура, за да разбереш кой какъв е и за какво се бори, се така ще е. Само идиот може да вярва, че Слафчо, или Кирето, ще "оправят" България. Да не говорим за Корнела или Бойкикев,

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27741 -: Юни 10, 2022, 20:16:28 »
otvrat,  :thup:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27742 -: Юни 10, 2022, 20:25:35 »
На Кирчовците хората в Щатите не са много стабилни.
И , Кисито като скръцна със зъби на Сорос, Славчо като сив кардинал се разпореди - коалицията у киреча, и отиваме на море. На три.
 :crying_with_laughter-3302:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7496
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27743 -: Юни 10, 2022, 20:43:08 »
нова заблуждаваща формация

"Бълг. възход" на Стефан Янев.
А защо "възход" ли ? За да откъсне още малко гласове от "Възраждане".

П.П. Искам си цветовете в постовете. Не е правилно всички да бъдем лишени от тях заради това, че една бяла водоплаваща птица злоупотребява.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9664
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27744 -: Юни 10, 2022, 20:59:12 »
айдеее, за нема и час пак оплюхме сички и само нинова ще ни спаси
непоправими сте, бе!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27745 -: Юни 10, 2022, 21:02:45 »
Погледнете имената на новоизлюпените партии, с извинение, "Български възход", "Промяна", Има такъв народ", "Изправи се, мутри вън".... Тези "политици", измислили (дали) тези партии, не могат да видят по-далеч от носа си, едните имат за цел гонене на някого, другите - хоризонт промяна (от какво към какво - никой не знае)... Менторите им, не можаха ли да измислят нещо по-нормално?

Питам се, къде изчезнаха идеите, та ако  ще и "техноментализма" на Енгелса (къде зачезна този човек?).
Всичко опира до хоризонт "моя джоб", така ли?
 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27746 -: Юни 10, 2022, 21:10:14 »
Сега ще дойде новит посланник, и ще се занимае с талантите.
Тогава може да си доволна от наименованията.
Старата толкова можеше, толкова направи.
Човещинка.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27747 -: Юни 10, 2022, 21:26:28 »
айдеее, за нема и час пак оплюхме сички и само нинова ще ни спаси
непоправими сте, бе!
Не, бе, Кайлинка, аз го казах като обвинение, че ДОРИ това не прави.

Залагам, че бсп няма да влезе в следващия парламент.
И ако изборите са скоро - и Янев

И умирам да видя колко ще имат Възраждане

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27748 -: Юни 10, 2022, 21:26:48 »
Благодаря, Алиса! Казвате да се надам на новия гаулайтер?
Не знам, не знам, казвали са ми да не се радвам на младо прасе и нов началник. Както и да погледна на новото прасе-началник, не мога да очаквам чудеса.
Остава, обаче, вероятноста толкова да е нашия хоризонт и тогава заглавията си идват на мястото!
Кому е нужна българска партия, която ще надживее България?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27749 -: Юни 10, 2022, 21:34:49 »
Погледнете имената на новоизлюпените партии, с извинение, "Български възход", "Промяна", Има такъв народ", "Изправи се, мутри вън".... Тези "политици",

Какво има да ги гледаме? Дребнобуржоазно, либерално джубре. Който гласува за тях, няма право да реве за "справедливост", да плюе ЕС и НАТО. Защото гласува за социална несправедливост, за ЕС, за НАТО, за далавери и кражби. И да не си помисли некой, че ако БСП има некво по-класическо партийно заглавие е нещо по-различно. Същата социалдемократическа либерална тиня.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27750 -: Юни 10, 2022, 21:41:38 »
Погледнете имената на новоизлюпените партии,
Тотална липса на фантазия! Не имена, а едни кухи лозунги: "ние идваме вън изправи се мутри".
Колко по-точно щеше да е "И герберите също плачат", "Вимето на розата", "Али баба и 40-те депутата", "Тука беше Ицо Хазарта", "Парламентарна група Нема-такъв-фолк-оркестър". А, тях май наистина вече ги няма.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27751 -: Юни 10, 2022, 21:52:48 »
Понеже все плачете за нещо дето го няма, дали знаете отговора на радио "Ереван" на въпроса -комунизъм или онанизъм?
П.с. пускан е отговора на няколко пъти. Той дава насоки за вълненията от сорта- "а сега накъде"?
п.п.с.  и облекчава терзанията предизвикващи безсъние, при липса на перспектива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27752 -: Юни 10, 2022, 21:57:38 »
Не съм напълно съгласна с onzi. Не знам мотивите на Слави, но в момента са без значение. И ако бсп се оттегли и правителството падне, на новите избори конфигурацията ще е много различна.
Около мен сума народ се бие по главите как се е подвел на курчовците . Ако не им се даде време за организация на нова заблуждаваща формация, резултатите ще са интересни

нищо интересно няма - резултатите са ясни отсега. биещите се по главите ще гласуват с овчи възторг за янев /част от тях ще се пренасочат към възраждане/. който също като царя и кирчу няма да смогне да си регистрира партията. имаше там веднъж стомна, дваж стомна, да видим третия път.

колкото до янев - той е ясен, също като кирчу е продукт на синергетика.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 732
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27753 -: Юни 10, 2022, 21:58:22 »
Залагам, че бсп няма да влезе в следващия парламент.
И ако изборите са скоро - и Янев

Спорде моя оракул, БСП ще влезе с малко на границата (5% или колкото е там). ГЕРБ ще е на първо място, и Възраждане на второ, най-вероятно с голяма разлика. Кирчо-Кокорчовци и Слави сигурно и те ще вземат малко на границата. Най-вероятно ДПС ще играе балансьора, за кой ли път.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27754 -: Юни 10, 2022, 22:00:26 »
айдеее, за нема и час пак оплюхме сички и само нинова ще ни спаси
непоправими сте, бе!
за теб спасение само в четвъртата чакра. която обаче не е парламентарно представена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27755 -: Юни 10, 2022, 22:02:51 »
Залагам, че бсп няма да влезе в следващия парламент.

ще си загубиш парите. със сигурност ще влязат, но с колко точно зависи от това дали нинова ще успее да прокара преизчислението на пенсиите.

а аз съм наистина учуден как успяха да проспат половин година при положение, че от самото начало ситуацията вонеше.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27756 -: Юни 10, 2022, 22:07:20 »
Залагам, че бсп няма да влезе в следващия парламент.
И ако изборите са скоро - и Янев

Спорде моя оракул, БСП ще влезе с малко на границата (5% или колкото е там). ГЕРБ ще е на първо място, и Възраждане на второ, най-вероятно с голяма разлика. Кирчо-Кокорчовци и Слави сигурно и те ще вземат малко на границата. Най-вероятно ДПС ще играе балансьора, за кой ли път.
няма да се учудя, ако възраждане са първи. там обаче ще има битка с генерал янев. така че като нищо може гербавите да са начело, с по малко процентове пред янев и костадинов.

останалите - миманс. включително и депесето, които така и не си възстановиха гласовете на владимир зидаров.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27757 -: Юни 10, 2022, 22:10:19 »
Отврат, не говоря за "политическата" им ориентация! Те нямат такава, освен ако не приемем, че пълненето на джоба минава за политика.
Говоря за наглостта, която им позволява да не слагат даже смокиново листо на целите си.

Коле, някои от твоите предложения са много добри. Ако ни четат, може и да откраднат нещо от тях. Да вземеш да ги защитиш :) 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9664
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27758 -: Юни 10, 2022, 22:13:26 »
айдеее, за нема и час пак оплюхме сички и само нинова ще ни спаси
непоправими сте, бе!
за теб спасение само в четвъртата чакра. която обаче не е парламентарно представена.
осма
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27759 -: Юни 10, 2022, 22:23:19 »
Не бяха ли седем да ги web@?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27760 -: Юни 10, 2022, 22:33:53 »
деветата. дупка на кавала.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9664
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27761 -: Юни 10, 2022, 23:09:58 »
седем за простосмъртните


 O:-)
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27762 -: Юни 10, 2022, 23:56:48 »
БСП не просто ще влезне, а ще подобри плачевния си резултат от последните избори. Възраждане също ще се представи по-добре. Партията на Янев е енигма някаква. Тресат я накакви нелепи скандали, преди още да е проходила.
ИТН и ПП ще се редуцират за сметка най-вече на ГЕРБ...за съжаление



Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27763 -: Юни 11, 2022, 00:57:20 »
Quote (selected)
БСП не просто ще влезне, а ще подобри плачевния си резултат от последните избори.

Грешиш! На ръба ще е

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27764 -: Юни 11, 2022, 01:04:53 »
Всичко зависи от избирателната активност, но на първите две места Възраждане и ГЕРБ. ИТН и ДПС същите резултати, ПП около 10%, БСП и Янев 7-8%. ДБ ще изпаднат от класацията. Но у нас логика няма, както и социология и затова са много трудни предварителните прогнози.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2182
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27765 -: Юни 11, 2022, 07:19:30 »
деветата. дупка на кавала.
Но казват, че кавал с осем дупки няма!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9664
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27766 -: Юни 11, 2022, 07:45:00 »
Значи щом тук има хора, които все още вярват, поддържат и се надяват на Нинова, тоя форум просто няма как да има претенции и да плюе високомерно по останалите
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2182
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27767 -: Юни 11, 2022, 08:02:11 »
"В момента в България се провежда остра операция на руските специални служби с цел да бъде съборена властта в републиката. Активирани са всички категории секретни сътрудници (резиденти, агенти за влияние, спящи клетки и т.н.), вербувани на идейно-политическа основа, различни видове зависимости, материална или друга заинтересованост".
Това обяви в пост във Фейсбук(link is external) съпредседателят на Демократична България и лидер на ДСБ Атанас Атанасов.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/atanasov-provezhda-se-ostra-operaciya-na-ruskite-specialni-sluzhbi
-----------------------
Легендарният български полицай Никола Гешев твърди, че за да се разруши една институция, не е необходимо непременно да вербуваш нейни служители или да инфилтрираш агентура в нея. Достатъчно е да назначиш трима глупаци (некадърници) на ръководни постове и те без указания ще съсипят за кратко време организацията.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27768 -: Юни 11, 2022, 08:16:32 »
На Танас пак му се привиждат льоши руски агенти. Няма да са американските, я! Мама не горюй...
И все пак, когато нещо може да се обясни с руска намеса или автентична нашенска глупост, залагам на второто.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27769 -: Юни 11, 2022, 08:28:34 »
Теория на глупостта от Дитрих Бонхьофер:

"Глупостта е по-опасен неприятел на доброто, отколкото злото"

"Злото винаги носи в себе си ключът за собственото унищожение, защото сред хората поне предизвиква дискомфорт. Против глупостта сме безпомощни. Нито протести, нито сила не могат тук нищо да направят; причините тук нямат стойност; на фактите, които противоречат на собствените предразсъдъци просто не трябва да се вярва... Въпреки че фактите са неизбежни, могат просто да се заобиколят като незначителни единични случаи. При това глупакът, за разлика от злия човек, е напълно доволен от себе си; той всъщност става опасен, защото лесно се раздразва и преминава в агресивно състояние. Заради това е нужна повече предпазливост пред глупавия, отколкото пред злия човек. Никога повече няма да опитваме с причини да убеждаваме глупака; това е безсмислено и опасно."

А вие се чудите, защо Америка ни назначава да ни управляват само идиоти! Глупаците - избиратели, които са мнозинство,  мразят умните и симпатизират на себеподобните, на изборите гласуват за тях,
може да ви се струва парадоксално, но е така, не е стокхолмски синдром, просто идиотите симпатизират на другите идиоти. Има психиатрично проучване, психично болните симпатизират и са привлечени от други такива, със същата диагноза. Може би е фундаментален еволюционен механизъм, популации, с много душевно болни, или пък с преобладаващо много глупаци, загиват самоубийствено.

Това си е моя теория.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2296
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27770 -: Юни 11, 2022, 08:40:23 »
Партиите, казвате.
А можете ли да ми посочите една истинска политическа партия в този парламент, като се обосновете чии класови и социални интереси тя представлява и защитава - на наемните работници, на дребните собственици, на кои?
Лобисти на олигархични кръгове и измекяри на Посолството - това са т.нар. партии. Затова се и казват има(няма), вън(вътре), променливи, без-права-и-свободи и пр.
Възраждането, за които гласувах, поне имат ясни и категорични заявки по най-належащите за България въпроси. Пак за тях ще гласувам, макар че гаранции не мога да очаквам - единствената истинска проверка е третото изпитание от руския фолклор - след водата и огъня - медные трубы, тоест властта и изкушенията й.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27771 -: Юни 11, 2022, 09:07:51 »
Случайно сутрешно посещение в пресата, и Бац! Ти да видиш!
Как да не ти се оправи настроението?
Голям смях падна.
„Ген. Атанас Атанасов: В момента в България се провежда остра операция
                  на руските специални служби„
„В момента в България се провежда остра операция на руските специални служби с цел да бъде съборена властта в републиката. Активирани са всички категории секретни сътрудници (резиденти, агенти за влияние, спящи клетки и т.н.), вербувани на идейно-политическа основа, различни видове зависимости, материална или друга заинтересованост".
Параноя ги гони демократите.
Откога говорим, че демократите са аут.
И не в България, а в Щатите.
А човекът изненадан.
Така е, като чете сводките само на соросовите икономикси.
Питам се обаче, и Славчо ли е руски агент?
Лелее!
 :crying_with_laughter-3302:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27772 -: Юни 11, 2022, 09:08:08 »
:thup:

Quote (selected)
просто идиотите симпатизират на другите идиоти. 
:notworthy:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27773 -: Юни 11, 2022, 10:08:05 »
Питам се обаче, и Славчо ли е руски агент?

Той е агент - олигофрент! Според последни данни И т.н. ще се върнат в коалицията, ако за шеф на КПКОНПИ бъде избран изследователят на листчета Балабанов, провел блестящо специалната операция за разкриване козните на Петков, чрез Листчето, което изнесъл от купето, скрил го в бузите си.
« Последна редакция: Юни 11, 2022, 10:35:44 от Пенчо бре »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2182
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27774 -: Юни 11, 2022, 10:19:22 »
Параноя ги гони демократите.
Откога говорим, че демократите са аут.
"Ако страдаш от мания за преследване, значи че имаш параноя. Но ако имаш параноя, това не означава, че никой не те преследва". :m1708:
« Последна редакция: Юни 11, 2022, 10:28:33 от Zmeja »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27775 -: Юни 11, 2022, 10:31:12 »
Много ще се смея ако действително се окаже, че трусът, капичнал Югоизточния фланг на НАТО, разширяването на ЕС в Западните Балкани, Триморските стратегии и санкциите срещу Путин и като цяло давоската аритметика, е дошъл от хлорния гьол на Капитан Андреево. Ама много ще се смея.

За тези, които са пропуснали едно изказване на пророк Тошко и мислят, че нещата се оправят с "Капчица":

"Г-н Йорданов не е врачка и отказва да говори за бъдещето. Вървим стъпка по стъпка. Първа стъпка, ние излизаме от този кабинет, от тази коалиция, падане на това правителство. Оттам нататък - като му дойде времето".

Приятно помпане на Янев и щом ще се сродяваме с Хаити, гри-гри гритинг за новия посланик Мъртъф:
https://www.youtube.com/watch?v=VvDMexERNFs

 х_X
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27776 -: Юни 11, 2022, 10:47:28 »
"Ако страдаш от мания за преследване, значи че имаш параноя. Но ако имаш параноя, това не означава, че никой не те преследва".
:thup: :lol:


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27777 -: Юни 11, 2022, 10:49:46 »
Quote (selected)
"В момента в България се провежда остра операция на специални служби на САЩ с цел да бъде съборена властта в републиката. Активирани са всички категории секретни сътрудници (резиденти, агенти за влияние, спящи клетки и т.н.), вербувани на идейно-политическа основа, различни видове зависимости, материална или друга заинтересованост"

Ген. Танас в СуратТефтер
.

Не виждам разлика, точно както не виждам доказателства за едното или другото твърдение!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27778 -: Юни 11, 2022, 10:54:45 »
А можете ли да ми посочите една истинска политическа партия в този парламент, като се обосновете чии класови и социални интереси тя представлява и защитава - на наемните работници, на дребните собственици, на кои?
Не мога или по-точно, за мен, няма такава!
Отпада ли нуждата от обосноваване? :)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27779 -: Юни 11, 2022, 11:14:02 »
https://glasove.com/novini/bashtata-na-kiril-petkov-prizovava-chestnite-da-izlyazat-na-ulitsata

 еха, тази лийла става много, ама много забавна :t2015:

дурита дурийна дурашая дурмати даaнава дуута крутанта мате ||
*********   ✹    *********