Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 20:45:04

Автор Тема: Франция  (Прочетена 36770 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #120 -: Септември 24, 2022, 22:01:35 »
Кали, страхотни снимки!
А в Авиньон има ли го това дворец ли, крепост ли, където били папите?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #121 -: Септември 25, 2022, 00:37:06 »
Има го, на една от снимките даже стърчи отзад.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #122 -: Септември 25, 2022, 00:43:30 »
Аз имам видеа от забавленията в Авиньон и Ла Сиота, ма няма как да ги кача тук. Още като отидох в Авиньон и се одзверих, стари къщи като при нас около женския пазар, не ми хареса, ама през 10 метра театър. Викам си, брех, какво е това. И много снимки затрих със стария телефон. Няма да забравя, купила съм си кутия сладолед и търча да се я пъхна във фризера, а на един площад се разпищолили 7-8 девойки, пеят и танцуват, потропват, много хубаво, ама сладоледът се топи. Като буридановото магаре бях, ни е да не ги гледам, ни е да изоставя сладоледа. Юли месец там стигаше 47 градуса и държеше над 40.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #123 -: Септември 25, 2022, 00:53:43 »
Аз щях да ги гледам и да ям, да ям и да ги гледам  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 835
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #124 -: Септември 25, 2022, 10:36:37 »
Преди няколко години си взех голяма отпуска да обиколим Юга с кола, три седмици ! Даже малко настъпихме и в испанските Пиринеи... Лион, през Ардеш,Оранж, Авиньон, Арл, после на запад към Алби, Тулуза, Лурд, до Биаритц и на север... Честно казано Авиньон ми заприлича на една абсолютна цигания, много българска. Даже си викаме - е ли ценно да идеш в Авиньон, кат може си идеш в България ?  :nuts: От Авиньон /както и Оранж/ запомних само адската жега. Едно доста мизерно хотелче, нямащо нищо общо с картинките в Буукинг, с едно бабе което поиска КЕШ срещу много по-ниска цена от резервацията /колко познато  :crying_with_laughter-3302:/ Дворецът на Папите, на една бърчинка , нищо особено. Няма някакви ценни експозици, едни големи зали и толкова. По-скоро подтиква да се зачетеш в историята... А, и в градското движение, карат битер София или Пловдив ! Някакъв искаше да се блъсне в нас нарочно, щото смяташе че трябва да спрем за да ни изпревари. Това на едно кръгово около някаква градинка в центъра... Дилърите добре работят ! С по една дума ако трябва да представя целия юг, Лион - базиликата Notre-Dame de Fourvière, която доминира над целия град , много интересна и не съвсем канонична ...Оранж - римски амфитеатър, подобен на Пловдив, една безвкусна арка в центъра и много добри червени вина ! Арл -невероятна атмосфера, арената и Ван Гог  къщата, Алби -живописната Тарн, музея на Тулуз Лотрек над самата река и умопомрачителната катедрала , издигната само от червени тухли https://c8.alamy.com/zooms/9/5d582436f629483591e19f081849b59d/dwhnkd.jpg , Тулуза изисква цял очерк , вкл за градчето на космонавтиката, Лурд е поклонническо място със силна природна енергия нащо като португалската Фатима ,но до страховитата река Гав дьо По, която редовно залива под пещерата на чудото ... Биаритц, освен другото има и океанариум, доста добър. В този тур направихме и Перигьо, корабче по Лот , Сен сир Ла Попи, Каор /вина/ и др. При такива дълги турове доста детайли избледняват и остава по един основен спомен от всяко място.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #125 -: Септември 25, 2022, 15:19:07 »
Мръсен е Авиньон, спор няма. И лятото цяло лято каникюли и комари, таман спрат жегите и почнат ветровете, ама ветрове яки. И почти целогодишно комари, малко зеленина, прашоляк
Обаче е забавен, там срещнах много добри хора, които другаде не срещнах, създадох приятелства и има всичко необходимо на една ръка разстояние.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 835
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #126 -: Септември 25, 2022, 16:34:45 »
Quote (selected)
там срещнах много добри хора
Южняците нямат нищо общо с моите хора тук. Добри или лоши, такива има навсякъде. Но южняците са по-живи, по-разчупени, по-непосредствени ...и по-любопитни ! С една дума по-приличат на нас. Жалко че на юг се печели по-трудно, имал съм не една и две оферти. Тука има лаф - "Изкарвам си парите на Север - за да ги харча на Юг" :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #127 -: Септември 25, 2022, 17:29:49 »
Ела в Лион, няма грам свободен доктор, не знам какво не се печели на юг? За какво говориш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #128 -: Септември 25, 2022, 19:15:58 »
Като стана въпрос за вашия юг и север се сетих за един много свестен френски филм.
Bienvenue chez les Ch’tis
Гледал съм го няколко пъти с удоволствие.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 835
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #129 -: Септември 25, 2022, 20:51:37 »
Като стана въпрос за вашия юг и север се сетих за един много свестен френски филм.
Bienvenue chez les Ch’tis
Гледал съм го няколко пъти с удоволствие.
Култово  :t0301: И показва доста добре разликите, макар и в гротеска. "Щи" са големи скици, чат пат имам по някой пациент, и като му кажа - A , biloute ! /най-точния превод е "Бай Хуй" - но в много приятелски контекст  :nuts:/ и разговора заспива на шест !

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #130 -: Септември 25, 2022, 22:39:41 »
Има италиански филм. Добре дошли на юг и после продължение и на север. Много са готини.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #131 -: Септември 25, 2022, 22:47:25 »
Има италиански филм. Добре дошли на юг и после продължение и на север. Много са готини.

Дай някакъв линк да погледна.
Френският е супер.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #132 -: Септември 25, 2022, 23:07:36 »
Benvenuti al sud (2010)
Повече не знам, преди години го гледах.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #133 -: Септември 25, 2022, 23:18:45 »
Benvenuti al sud (2010)
Повече не знам, преди години го гледах.

Намерих го.
Ще го погледна.
Но ми се струва че все пак е повторение на Шти.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #134 -: Септември 25, 2022, 23:28:00 »
Може, ама в тия времена човек не трябва да изпуска пандишпаните забавления. Вчера пи ракия, днеска пак, повторение ли е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #135 -: Септември 25, 2022, 23:52:10 »
Много екзенстициален въпрос.
Казват че никога не можеш да влезеш в една и съща вода(ракия).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8855
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #136 -: Октомври 18, 2022, 17:48:11 »


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #138 -: Януари 20, 2023, 15:47:36 »
Франция должна иметь потенциал для проведения масштабной операции с другими европейскими странами в рамках НАТО или вне альянса, заявил в пятницу французский президент Эммануэль Макрон.

Хм.мм... или вне? ...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #139 -: Януари 20, 2023, 16:25:17 »
Quote (selected)
или вне альянса, заявил в пятницу французский президент Эммануэль Макрон.
Че то началото вече е поставено - договора за сигурност между Фра и Гър, който е извън натуту е факт.
https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Gartciia-i-Frantciia-podpisaha-dogovor-za-vzaimna-zashtita-a-Atina-ku_760663.html
Има там някъде и мрън-мрън че не било против сегашния алианс, но това е опушване на фронта.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #141 -: Март 02, 2023, 20:39:21 »
А, наркоманските квартали са си достижение на западната демокрация. Лично съм виждал такива резервати с живи-мъртви например в района около гарата във Франкфурт, в Стокхолм и в иначе прекрсния Амстердам.
Мой познат в щатите ми е казвал, че има райони, в които съвсем буквално не се стъпва, защото са зср*ани от наркоманите.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #142 -: Март 10, 2023, 14:10:13 »
Нещо за почитателите на " жужетата " ( по Туткалчев  " гащат петел ").

https://politikus.info/events/150422-makron-v-angole-prygnul-vyshe-golovy.html

Vive la France !

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #143 -: Март 10, 2023, 17:04:52 »
Франция отново има проблеми с корозията на реакторите в АЕЦ, защото използват никелова сплав, високо устойчива на химическяа корозия, но не издържа на радиоактивното облъчване, руснаците строят техните от неръждавейка, и нямат проблеми. Купуват ток от Германия, англичаните съвсем са го закършили, нямат ни база, ни кадри.

Толкоз на "високите технологии" на Запада, а нашите искат да ни натресат и френски реактор.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #144 -: Март 10, 2023, 17:34:29 »
Quote (selected)
Vive la France !
Просто не мога да повярвам, че тва не е фотошоп!
Съзнанието ми се бунтува!
Бунтува, бунтува, пък спре да се бунтува, като си спомни за онази снимка на Олан и евро "лидерите" след Шарли - пунтажа на масовост!
Пък пак почва да се бунтува заради мисирките!
И пак спира, като си спомни за Укропредставянето.
« Последна редакция: Март 10, 2023, 17:52:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #145 -: Март 10, 2023, 17:41:13 »
Ми върви му на Макарона.
При Путин на дълга маса, там на столче под краката.
Интересно какво би споделила Брижит, там какво ли ползва?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #146 -: Март 10, 2023, 21:02:06 »
Много интересно, че във Франция жилищата нямат проблеми с водопроводите, а имат с тоците. В България, като купуваш, първо сменяш водопровода, във Франция тия проблеми са непознати, май са им медни тръбите, не разбрах.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #147 -: Март 10, 2023, 21:53:00 »
във Франция тия проблеми са непознати, май са им медни тръбите

Дам, медни тръби на битовите инсталации има в метрополиите, защото медта е скъпа, вода, газ, все са медни там. Имало е о оловни, но като разбрали че е отровен и се отказали, но на английски водопроводчик си е плъмбър - от олово.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #148 -: Март 10, 2023, 23:15:35 »
Скъпи, ама май вечни. А у нас това е основна грижа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #149 -: Март 16, 2023, 20:42:00 »
Кайли, кажи нещо за реформата на пенсионирането.
Без националното събрание( долната камара ? ) , без допитване или съгласие на профсъюсите, ей така само със сената. Микрончо искал да разпусне парламента. Може ли ?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #150 -: Март 16, 2023, 21:42:22 »
Не знам, знам, че даже след реформата, французите ще са несравнимо по-добре от българите.
А Макрончо, който изповаксинира французите, щото му наредил консултантът-голям брат да продаде до един месец не помня колко милиона вакси, сигурно още много неща може ...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #151 -: Март 18, 2023, 00:10:00 »
Нека да е тук.
Лична история.
Бяхме някаква тайфа навремето.
Ученически и студентски години.
И армията не ни попречи.
Нещо като сериала "Приятели", но в по-голям мащаб.
Лека полека естествено му дойде края.
Една много добра позната се омъжи и заминаха за Франция 91 или 92 г. вече не помня.
Поддържахме постоянно връзка. Даже повече с мъжа и.
От няколко години спря да се обажда.
Не е страшно.
Чат пат се поздравяваме за празниците.
Днес му пиша какво става хиляда години не сме се чували?
Той ми пише - Не знам дали е възможно за тебе? Мисля, че нещата не са както преди.
Обаждам му се, а той ми разправя че го е страх да ми се обади за да не ме арестуват защото ми се обаждат от Западна Европа.
Човекът е много образован и достатъчно умен.
Такива ми ти работи.
Мен ми е все тая.
Жал ми е за завършените идиоти от този сорт.
Как така се получи?
Защо стана така?
Май няма изход без обнуляване.
Какво им сипаха?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #152 -: Март 18, 2023, 00:14:51 »
От глупавите филми се получава навярно. Не е за вярване, че има и много по-зле от нас.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9546
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #153 -: Март 18, 2023, 01:13:01 »
Французите са затворени в обществото си в болшинството. Те си имат цял свят и си живеят в него, английски не говорят, имат добър стандарт, от който все още не се оплакват масово. Нямат идея какво се случва по света. Не са като нас, да слухтим по цялата планета. Гледат си в краката
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #154 -: Март 18, 2023, 17:28:28 »
Quote (selected)
Гледат си в краката
Гледат си главно между краката.
Не това обаче им е кусурът според мен.
Попреситиха се, удариха го на живот и решиха, че и за тях /както и при краварите/е дошъл моментът на нирваната.
А животът е хубав наистина, те са креативни, с по малко работа успяват да създадат продукт както другите с повече, спряха да се натягат, в добра географска зона са, върви им стопанството, останаха единствената в ЕС ядрена държава и започнаха да им стават достатъчни хапването, пийването...тези три неща.
Да, ама светът започна да става друг и да не ще да яде само гарнитурата.
Макарончо, колкото и да е льольо, изглежда е разбрал, че да се справи с настъпваща криза трябва да затегне една дупка в колана. И какво толкова прави? Увеличава възрастта за пенсиониране от 62 на 64 години!!!
Страхотен удар - няма що! При положение, че франсетата работат на 35 часова седмица!
В този момент си спомням за един референдум отдааааавна в Швейцария, дето ги питат дали да увеличат малко...отпуските и отговорът е...НЕ!
Нека Кайлето да дава инфо от там, но това което виждам на екрана е, че протестите са "масови" - и все хора на 25-30 г.
Все в "предпенсионна" възраст!

....
Ми това е положението, лесно е да вземаш, трудно е да даваш, дори да ти е ясно, че ако не го правиш - ще започнеш да вземаш по малко и да даваш повече и без да те питат.
Вече са започнали даже, с изненада разбрах, че да отидеш на преглед на GP, може да ти се наложи да чакаш и две седмици! Това - прословутата френска здравна система!
И не, нямам влечение към китайски начин на живот, още по малко към англосакския тип - там са жалка история.
Но не мога да си затварям и очите.

« Последна редакция: Март 18, 2023, 17:38:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #155 -: Март 18, 2023, 17:39:44 »
Тия 25-30 годишни са също потърпевши.
Краткосрочно - те са младите безработни които до 35 години не успояват да се устроят за постоянно. Сега границата се вдига с още две години да се освободи позиция от пенсионер.
Дългосрочно - ако сега когато са на 20 години започнат с обществен договор да се пенсионират на 64 и са съгласни периодично възрасста да се вдига на колко ще се пенсионират?
99, 105?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #156 -: Март 18, 2023, 17:51:17 »
Quote (selected)
че протестите са "масови" - и все хора на 25-30 г.
И кога да стачкуват? Като станат на 62 години ли?
Ние затова сме на това дередже. Заради такова мислене и липсата на солидарност, най-бедната страна в Европа не може да наприви нито една генерална стачка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #157 -: Март 18, 2023, 17:51:58 »
Quote (selected)
Тия 25-30 годишни са също потърпевши.
Всички са потърпевши!
Въпросът е какво губиш, ако печелиш и обратното.
Кое е реалното и кое имагинерното.
И след още стотина въпроса накрая пак се стига до сравнението - дай да видим къде сме ние и къде е батальонът.
Нормално е да се вдига леко възрастта за пенсиониране, както се вдига и продължителността на живота.
Не искам да давам пример с нашата реакция, щото ние сме си вън от секкви описания на нормалност.
Не им и знам точно каква система са направили франсетата /може би и те постепенно ще вдигат, може да има преходни периоди, може би има опции.../ но се чудя като гледам кви ексцесии стават и коИ ги правят, а най важното и за какво?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #158 -: Март 18, 2023, 17:57:04 »
Quote (selected)
И кога да стачкуват? Като станат на 62 години ли?
Не, но искам да видя стачкуващи И на 62.
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&rlz=1C1JZAP_enBG880BG880&oq=%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&aqs=chrome..69i57.7030j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8#imgrc=rLqhs9qQhjVQrM
Щото на тия по скоро им липсва не пенсионна възраст ми бял роял.

А и гола цица няма, сега забелязах!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #159 -: Март 18, 2023, 18:02:55 »
Комунизъм малко им трябва.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #160 -: Март 18, 2023, 18:04:10 »
Това, че няма гола цица и роял, говори единствено, че всичко е автентично. И защо някой трябва да ги подбутва, след като са застрашени правата им? На кого да се надяват? На политиците ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #161 -: Март 18, 2023, 18:05:56 »
Quote (selected)
Нормално е да се вдига леко възрастта за пенсиониране, както се вдига и продължителността на живота.
Не , не е нормално.
Освен продължителността на живота се вдига и производителността.
Един човек за 30 години успява да създаде достатъчно блага за  целият си живот че и да остане.
Нормално е работното време и прослужените години да намаляват за нетворческите професии.
Работните места стават все по-малко и това рефлектира върху младите.
Засега са трайно неработещи са до към 30 години, скоро ще стават и до 40.
Младежката безработица ще премине в безработица на зрялата възраст, а от другата страна 70 годишни ще си доработват за стаж.
П.П. На практика ще се премахне институцията на пенсионирането. Почнеш ли по някое време след христова възраст и до гроб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #162 -: Март 18, 2023, 18:07:15 »
Quote (selected)
след като са застрашени правата им?
Молим???
Би ли ме светнал какви?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #163 -: Март 18, 2023, 18:15:15 »
Quote (selected)
Един човек за 30 години успява да създаде достатъчно блага за  целият си живот че и да остане.
Ъъъ, аз имам и този дефект, че не съм икономист.
Какво значи "достатъчно"?
Веднъж си направих труда да смятам за в мамковината и се оказа, че да, работещ за около 40 г. създава "достатъчно" блага за да си получава с пълно право пенсията, която в момента се определя там по неккви правила.
/не се подвеждай "по неккви", че зная точно какви са!/.
Дали във Франция е така - не зная, но ме обърква това, че в повечето страни е по-висока. При 8 часов работен ден.
Те, не създават ли блага?
Бих се радвал да разбера какви са мотивите им за вдигане на възрастта и си залагам скъсаните маратонки, че и протестиращите не ги знаят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #164 -: Март 18, 2023, 18:19:30 »
Смятал си по чужди правила, тези които сега променят и ще продължаваът да променят както им харесва.
Затова сметките са 40 + години.
Аз също не съм икономист, което не значи че съм безпросветен в материята.
"Достатъчно" - за всеки е различно, като цяло доживотна храна, жилище, здравеопазване, стандарт съпоставим с това което имаме за среден  и изплащане на кредита за първоначално образованието ( първите двайсетина години от живота ни ).

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #165 -: Март 18, 2023, 18:21:59 »
Quote (selected)
Един човек за 30 години успява да създаде достатъчно блага за  целият си живот че и да остане.

Бих се радвал да разбера какви са мотивите им за вдигане на възрастта и си залагам скъсаните маратонки, че и протестиращите не ги знаят.
Мотивите им са, че са нарушени правата им. Постигнатото за векове, искат да им го отнемат за нула време. Или ти може би предлагаш да се работи, до момента, когато се налага да ти сменят памперсите два пъти на ден?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #166 -: Март 18, 2023, 18:23:28 »
Какви други могат да бъдат мотивите освен че парите не стигат. Пък какво са парите. като погледнеш? Една химера. И всичко увисва. Кой е длъжен да храни някого до гроб? Нещата ще се поопростят с времето. По-малко работа, но никакви гаранции за някакво бъдеще. Че то иначе излиза, че древните са били по-кадърни да се справят.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 18:32:05 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #167 -: Март 18, 2023, 18:32:34 »
Quote (selected)
Мотивите им са, че са нарушени правата им. Постигнатото за векове, искат да им го отнемат за нула време.
Правата им, техните, моите, твоите са, вероятно разписани в конституцията им /нашата/, че имат право на пенсия, при достигане на...това, което пише в някакъв закон.
Подробностите, кога, при какви условия и т.н. вече са въпрос на промени - така, както се мени и времето от на баба ми /ти/ насам.
 
Quote (selected)
Или ти може би предлагаш да се работи, до момента, когато се налага да ти сменят памперсите два пъти на ден?
Идиотии се опитвам да не предлагам, но ти си имаш своето право на избор де.
Апропо, има останали един пакет от внучето - номер 5. Неупотребявани. Ако ти трябват - може и до офис на Еконт.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #168 -: Март 18, 2023, 18:35:55 »
Quote (selected)
Един човек за 30 години успява да създаде достатъчно блага за  целият си живот че и да остане.
Ъъъ, аз имам и този дефект, че не съм икономист.
Какво значи "достатъчно"?
Веднъж си направих труда да смятам за в мамковината и се оказа, че да, работещ за около 40 г. създава "достатъчно" блага за да си получава с пълно право пенсията, която в момента се определя там по неккви правила.
/не се подвеждай "по неккви", че зная точно какви са!/.
Дали във Франция е така - не зная, но ме обърква това, че в повечето страни е по-висока. При 8 часов работен ден.
Те, не създават ли блага?
Бих се радвал да разбера какви са мотивите им за вдигане на възрастта и си залагам скъсаните маратонки, че и протестиращите не ги знаят.

Скъпи ми Giuseppe, освен тия 2 години увеличение, има и един сериозен конститиционен проблем. Праграф 49.3 от конституцията. Понеже пенсионният закон не би могъл да мине  през долната камара !  Макрончо финтира народа с този параграф и приема закона само с горната камара ( сената ). Това по въпроса за закона като " волята на народа "  ( либерте и т.н. ).
 :surr: (тва за липcващата  .... )
« Последна редакция: Март 18, 2023, 18:43:39 от Фют »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #169 -: Март 18, 2023, 18:39:43 »
Макарончо се възползва от правото си на либерте да се мушне през дупките на закона.
Протестиращите също, после след корекция по Гилотен ще пишат нова конституция за егалите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #170 -: Март 18, 2023, 18:48:00 »
Quote (selected)
Мотивите им са, че са нарушени правата им. Постигнатото за векове, искат да им го отнемат за нула време.
Правата им, техните, моите, твоите са, вероятно разписани в конституцията им /нашата/, че имат право на пенсия, при достигане на...това, което пише в някакъв закон.
Подробностите, кога, при какви условия и т.н. вече са въпрос на промени - така, както се мени и времето от на баба ми /ти/ насам.
 
Quote (selected)
Или ти може би предлагаш да се работи, до момента, когато се налага да ти сменят памперсите два пъти на ден?
Идиотии се опитвам да не предлагам, но ти си имаш своето право на избор де.
Апропо, има останали един пакет от внучето - номер 5. Неупотребявани. Ако ти трябват - може и до офис на Еконт.
 :smokin:
За какви конституции бълнуваш? Та нашата се нарушава постоянно. Но като те чета, става ясно, че едва ли си го забелязал.
А относно памперсите ще кажа само: кенефния хумор ти се отдава.  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #171 -: Март 18, 2023, 18:51:31 »
Французите са затворени в обществото си в болшинството. Те си имат цял свят и си живеят в него, английски не говорят, имат добър стандарт, от който все още не се оплакват масово. Нямат идея какво се случва по света. Не са като нас, да слухтим по цялата планета. Гледат си в краката

Кайли няма лошо, но аз имах друго предвид.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #172 -: Март 18, 2023, 18:57:19 »
Quote (selected)
Скъпи ми Giuseppe, освен тия 2 години увеличение,
Благодаря, забелязах го преди два дни. И не мога да се освободя от впечатлението, че протестиращите са обсебени точно, ама точно от финта на макарончо.
 ;)
Quote (selected)
кенефния хумор ти се отдава.
Не съм съвсем сигурен, но щом казваш!
Все пак ти си разбирача, ти тръгна с памперсите напред.
Но ако ти остане още време извън памперсите, само по твое желание - може да се съсредоточиш върху това, което искам да разбера - прави ли са морално или не чак толкова? Ако не си го стоплил - освен памперси, безплатно и пояснения давам.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 19:23:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #173 -: Март 18, 2023, 19:08:11 »
И понеже белият шум се увеличи излишно, тукънкъ - различни факти /може би/.
https://www.dw.com/bg/kde-v-evropa-se-vzima-najdobra-pensia-i-na-kolko-godini/a-64490667
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/13481881
https://webcafe.bg/obshtestvo/rabota-do-bezkray-kolko-oshte-shte-skacha-vazrastta-za-pensiya-v-evropa.html
Предупреждавам - в линковете няма ни памперси, ни цици, ни пожелателно мислене.
Има опити за инфо и даже и малко анализи*.
*Всъщност, това е лоша дума тук, а жалко!
 :t2334:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23748
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #174 -: Март 18, 2023, 19:16:32 »
Quote (selected)
Ще се работи поне до 70 години, всеки трети в Европа до 2070 г. ще е стар
Това от линка 24 часа.
Единственото сигурно засега е че актюелските таблици никога не са се сбъдвали, все се променят в движение.
Няма да го видя ( освен ако не се инкарнирам ) но е малко вероятно тогава да има нужда от това което ние днес разбираме като труд за оцеляване.
Това ако не се сбъднат мечтите на билитата за милиард население.
Ако успеят наистина 2070 ще има много полубезсмъртни представители на "елита".
« Последна редакция: Март 18, 2023, 19:24:39 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #175 -: Март 18, 2023, 19:23:24 »
Казваш, ще гъмжи от бабоебци. То и сега не мож с размина от реклами/обещания. Ухилени "надървени" пенционери. Жалка история. Интернет стана джунгла, а истинската гине.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #176 -: Март 18, 2023, 19:25:04 »
Не е лоша страна Франция, но репликата на Кайтел при подписването на капитулацията казва много.
 - И тези ли ни победиха?
Франция е сред победителите благодарение на кръволока Йосиф Висарионович Сталин.
Твай(по Джузепе).
« Последна редакция: Март 18, 2023, 19:42:47 от AnonimusBG »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #177 -: Март 18, 2023, 19:40:34 »
Quote (selected)
Франция е сред победителите благодарение на кръволока Йосиф Висарионович Сталин.
Твай(по Джузепе).
Аз шото и двете неща съм ги писал, та еното да си кажа - не е само моя идея!
 :bigok:
Що се отнася до репликата на Кайтел - чакам германците да се изходят по въпроса за френската льобофф, за да взема оДношение.
Имам ени сведения за Магдебург, щото!
 :smokin:
« Последна редакция: Март 18, 2023, 19:49:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #178 -: Март 18, 2023, 19:49:02 »
Нужен е бил контрапункт. Сталин е постигнал твърде много от неговата неизгодна позиция. Прелистих 18 - те му тома. Доста са поизчитени. Не попаднах на глупости. Абе сложни са били времената.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11160
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #179 -: Март 18, 2023, 19:53:34 »
https://glasove.com/novini/mnogohilyaden-protest-v-parizh-protiv-dostavkite-na-orazhiya-za-ukrayna
А, това вече има логика!
Поне ми е ясна без въпроси.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.