Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:40:15

Автор Тема: Франция  (Прочетена 33730 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #180 -: Март 18, 2023, 20:02:04 »
Сам разбираш че сегашния Резистанс не е тогавашния.
Някаква пародия.
Да се оправят.
Тяхна си работа.
Нещо не ме брига и не им вярвам.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #181 -: Март 18, 2023, 20:21:35 »
И какво толкова прави? Увеличава възрастта за пенсиониране от 62 на 64 години!!!
Страхотен удар - няма що!

Начииии, във Франция трудовият стаж не се брои 1 година е равно на всички работни дни да са отработени. Брои се на по минимална работна заплата. Една година е равна на 4 триместъра, а 1 триместър е равен на ... 1 минимална работна заплата. Примерно, ако брутната мин месечна е 1500 евро, като получиш заплата 6 бона и си хванал една година стаж за минимална пенсия. Може да работиш на 4-часов работен ден, може на 2-часов, може за работиш 2 дена в месеца, поже да си супер специалист и да работиш половин месец за тия 6 бона - това ти е 1 година трудов стаж. Колкото и да си работил, на година повече от 4 триместъра не ти се полагат.
За родените след 1973 изискването е да имат 172 триместъра или 43 години работа.
За 1955-1957 - 166...
Та тия на 25 ще им трябват 43 години. Т.е. трябва да с почнали на 19 и да са работили нон стоп всяк година по 4 триместъра, за да се пенсионират на 62.
Ползата е, че на 62 можеш да се пенсионираш и с по-малко стаж, ама ти взимат от пенсията, там изчисляват. Легалната възраст за пенсия е 67 години и тогава ти плащат цялата отработена пенсия, без да ти взимат нищо.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #182 -: Март 18, 2023, 20:36:52 »
Сложничко е. Доскоро имах францата за образец. Бидейки поназнайвайки и франчушки донякъде. Взеха да ме разочароват. Макаронът е виновен. Недорасляк за поста. То и тез преди него не струваха. Франция затъва, без да е окупирана. Жалко!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #183 -: Март 18, 2023, 20:52:06 »
Вече са започнали даже, с изненада разбрах, че да отидеш на преглед на GP, може да ти се наложи да чакаш и две седмици! Това - прословутата френска здравна система!

Жипи всеки трябва да има, обаче всеки може да иде при което и да е жипи в цяла Франция и с години да не се вясва при неговото си. Има специален сайт да си вземеш час, търсиш на ключова дума жипи и ти дава варианти, дни, часове, вече зависи от мястото, на което живееш, на юг беше пълно с жипки и лесно си намираш час, тук жипките са кът и е по-сложно, понякога биеш и път, но все се намира час, някой си е взел, пък в последния момент се е отказал и т.н. Освен това и жипито все има по някой скътан час за спешни случаи.
Със специалистите е по-сложно, при някои се ходи без направление, при други само със...
Тук автоматично държавата ти поема 70% от разходите за лечение, останалите 30% обикновено предприятието изцяло или си ги поделяте, или пак държавата. Безплатни прегледи, безплатни лекарства, безплатни зъболекари, като по татово време, само де и лекарствата без пари.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #184 -: Март 18, 2023, 20:56:14 »
Многохиляден протест в Париж против доставките на оръжия за Украйна
https://glasove.com/novini/mnogohilyaden-protest-v-parizh-protiv-dostavkite-na-orazhiya-za-ukrayna

Не че вярвам.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #185 -: Март 18, 2023, 20:57:59 »
Не, но искам да видя стачкуващи И на 62.
Не знам ти какво искаш да видиш, но от тия над 62 работи 1 от всеки трима, останалите са минали към някакви социални програми и бъди сигурен, че не просят по улиците. Аз възрастни хора почти не виждам, не мога да направя разграничение кой на 60, кой на 63, кой на 58, ама по учрежденията, магазините продавачи и т.н. почти не виждам, и преди съм се замисляла къде са.
Не знам какъв процент са си изработили трудовия стаж на 62 и да им се налага да чакат до 64 при новата реформа...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #186 -: Март 18, 2023, 21:00:09 »
Абе ми се струва Франция халтава. Но какво пък. Живеят си живота хората, както е нормално. Де тоз акъл и у нас.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 21:09:09 от dabedabe »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #187 -: Март 18, 2023, 21:06:24 »
Като сте забсъждали пенсиите, проблема е другаде.
В присвояването на чужд продукт.
Когато в НРБ не се присвояваше, нямаше проблем жените да се пенсионират на 55. А сега?
Аз не желая да хрантутя афстрийски и френцки пенсии, но се налага :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #188 -: Март 18, 2023, 21:09:58 »
Quote (selected)
Не знам какъв процент са си изработили трудовия стаж на 62 и да им се налага да чакат до 64 при новата реформа..
Начи, ето ми едно от съмненията - ти като доста информирана, дори и ти не си си направила труда да разгледаш измененията, а да се очаква от тези /официално обявиха основно участници в протестите 18 - 24 годишни./ - нула шанс.
Та тия де са навършили 62 нищо няма да да чакат, тия които са на 61 сега, ще се пенсионират на 62 и 2 месеца.
Повишават възрастта за пенсиониране на всяка година с 2 месеца и така - 10 години!
Въобще хубавото е, че франсетата се борят.
Лошото - че често не знаят за какво точно.
п.с. не обичам само красиви, твай!
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #189 -: Март 18, 2023, 22:07:23 »
Като сте забсъждали пенсиите, проблема е другаде.
В присвояването на чужд продукт.
Преди 200 години цело село на къра цело лето, пролет, есен. Сега два трактора с трактористи правят същото. Какво прави селото?
Навсякъде е така. Машините отдавна замениха хората, автоматизацията ептен, роботите суперептен.
Какво правят хората?
Даааа, .... работят до гроб или са безработни.
Е, що станА?
От птичи поглед се види, от земята се не види. Планетата и човечеството имат всичко необходимо и достатъчно да живеят добре ида работят много по-малко. Що не става?


Олде, разгледах ги измененията. Не ме касаят и не касаят сигурно 80% от французите, въпросът е принципен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #190 -: Март 18, 2023, 22:12:23 »
От птичи поглед се види, от земята се не види. Планетата и човечеството имат всичко необходимо и достатъчно да живеят добре ида работят много по-малко. Що не става?
:thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #191 -: Март 18, 2023, 22:40:47 »
Като сте забсъждали пенсиите, проблема е другаде.
В присвояването на чужд продукт.
Преди 200 години цело село на къра цело лето, пролет, есен. Сега два трактора с трактористи правят същото. Какво прави селото?
Навсякъде е така. Машините отдавна замениха хората, автоматизацията ептен, роботите суперептен.
Какво правят хората?
Даааа, .... работят до гроб или са безработни.
Е, що станА?
От птичи поглед се види, от земята се не види. Планетата и човечеството имат всичко необходимо и достатъчно да живеят добре ида работят много по-малко. Що не става?

Олде, разгледах ги измененията. Не ме касаят и не касаят сигурно 80% от французите, въпросът е принципен.
А преди 100 години от семество е работил един и е издържал семейството.
Повтарям гледате не дето ктрябва.
Крайно опростен подход.
Да механизацията е фактор, но не единствен.
Да за зърнени култури е така. То затва и в България се гледат пшиница, слънчоглед, рапица и май до там.
Затва стотина търгаши правяг пачки, а по селата е пустош.
Каква е механизацията при розовото масло, черешите, крушите и дори при домати, особено не консервни или грозде кат за францата?
 
Дори да вземем сладоледа на механизацията. Производството на автомобили.
Механизират се масовите машини.
Качествените и съответно скъпи се сглобяван "на ръка".
Не изтрещявай и ти кат енгелса.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #192 -: Март 18, 2023, 22:47:10 »
Казах, че човечеството може да бъде изхранено и да получи всичко НЕОБХОДИМО И ДОСТАТЪЧНО от машините, не съм казала, че човечеството трябва да ръкоделства, за да се задоволят прищевките на малцината. Ако малцината имат прищевки, ще разполагат с достатъчно свободно време да си ги изпълнят сами.
Кому са необходими толкова коли с техните пушеци и задръствания? Милиони тонове дрехи. Препълнено е с непотребности, планетата е замърсена от производство.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #193 -: Март 18, 2023, 23:00:14 »
Не знам ти какво искаш да видиш, но от тия над 62 работи 1 от всеки трима, останалите са минали към някакви социални програми и бъди сигурен, че не просят по улиците. Аз възрастни хора почти не виждам, не мога да направя разграничение кой на 60, кой на 63, кой на 58, ама по учрежденията, магазините продавачи и т.н. почти не виждам, и преди съм се замисляла къде са.

Това е интересно, значи все пак възрастните са си осигурени...

Тук в щатите е пълно със възрастни (и много възрастни) работници, със сигурност са много след пенсия. Главно в магазините ги виждам, горките, някои едва ходят (Home Depot, Walmart, Target, ...). Аз ще получавам пълна "пенсия" (т.е. Social Security) чак като навърша 67 (това е отделно от пенсията за която съм правил допълнителни вноски).

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #194 -: Март 18, 2023, 23:30:28 »
Бе каманяките гледат лесното. Парите бяха в тях. Изкупиха с крадени пари и земята. Няма отърваване. Явяват се под всякаква форма. Ядат основно луканка.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 23:51:22 от dabedabe »


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #196 -: Март 19, 2023, 17:08:17 »
Quote (selected)
Френската министърка на външните работи Катрин Колона заяви в интервю за "Журнал дю диманш", че издадената от Международния наказателен съд (МНС) в Хага в петък заповед за арест на руския президент Владимир Путин е изключително важно решение.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/katrin-kolona-zapoved-za-arest-na-putin-e-izkluchitelno-vazno-reshenie
Френците и те плахо подават глава над европейското блато ако могат да уловят някоя мушица.
Да видим каква ще е реакцията на САЩ, не признават съдилището, но уважават решенията му?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #197 -: Март 21, 2023, 17:11:42 »
Quote (selected)
Макрон ще направи обръщение към нацията след двата вота на недоверие

https://glasove.com/novini/makron-shte-napravi-obrashtenie-kam-natsiyata-sled-dvata-vota-na-nedoverie
Съдейки по физиономията ще говори с отвращение на тия де сакат леб а не торти.
« Последна редакция: Март 21, 2023, 17:17:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #198 -: Март 21, 2023, 19:55:08 »
Quote (selected)
Бившият шеф на френското ЦРУ Пиер Брошан предупреди, че Франция е на ръба на гражданска война заради масовата имиграция
...
PPS. Моя скромност още в 2009 год. написах в блога си, че следващата война ще е в Европа, ще е много жестока и в нея няма да има мир, а само победители и жертви. Имах предвид Франция. И сега съм убеден, че неизбежната расова и цивилизационна война ще тръгне от Париж и докато … войната в Украйна ще мине и ще замине, защото е разпалена отвън и не е фундаментален конфликт между раси и цивилизации, то войната във Франция наистина ще е край на Европа!
https://pogled.info/svetoven/evropa/bivshiyat-shef-na-frenskoto-tsru-pier-broshan-predupredi-che-frantsiya-e-na-raba-na-grazhdanska-voina-zaradi-masovata-imigratsiya.153843
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #199 -: Март 24, 2023, 14:58:43 »
Ми няма да се излагаме пред чужденците  :t0110:

https://ria.ru/20230324/frantsiya-1860394095.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #200 -: Март 24, 2023, 18:10:53 »
Тъй като в България РИА е забранена, ето текста на горното съобщение:
Quote (selected)
МОСКВА, 24 мар – РИА Новости. Визит короля Великобритании Карла III во Францию был отложен по просьбе французского президента Эммануэля Макрона, перенос поездки был согласован всеми сторонами, сообщило в пятницу агентство Рейтер со ссылкой на канцелярию британского премьер-министра Риши Сунака. Ранее агентство Франс Пресс со ссылкой на Елисейский дворец сообщило, что визит британского монарха во Францию, планировавшийся 26-29 марта, будет перенесен из-за волны протестов в стране против повышения пенсионного возраста.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #201 -: Март 25, 2023, 06:32:15 »
Уважават си хората традициите...


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2080
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #202 -: Март 25, 2023, 07:57:43 »
Случващото се във Франция не може да е само заради пенсионната реформа. Не можеш да изкараш по улици и площади хиляди 20-25 годишни само за това, че пенсионирането им след четири десетилетия ще стане две години по-късно! Това е по-скоро както при силните земетресения - натрупване на напрежение с години. А в ЕС поводи за управленски неадекватности, отразяващи се негативно на живота на хората - дал Господ в изобилие.
Quote (selected)
Макрон: "Тълпата няма легитимност в сравнение с народа, който изразява волята си чрез тези, които избира".
---------------------
Демостен казал на Фокион:
- Внимавай! Атиняните ще те убият, ако се разгневят!
Фокион се засмял:
- А тебе - ако се опомнят!
« Последна редакция: Март 25, 2023, 08:20:42 от Zmeja »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #203 -: Март 25, 2023, 09:25:09 »
Президентът на Ротшилд - Макрон, дискретно свали скъп часовник за 80 000 евро, по време на интервю за пенсионната реформа. Какви жалки хора назначава финансовата олигархия, същото е и у нас!
Вие си ги избрахте!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #204 -: Март 25, 2023, 10:09:48 »
Може да са му го подарили приятелите му - американските консултанти, де от години му дават акъл как да орязва социалните придобивки и той ги орязва. Същото и с натиска за ваксите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2080
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #205 -: Март 25, 2023, 10:48:44 »

Протестите в Париж. В средата - Вандомската колона - многократно  разрушавана, политически променяна и накрая пак възкръсвала. Вандалите, които искат да разрушават паметници е полезно да прочетат това:
 https://bg.cmcollections.com.ng/vandomskaya-kolonna-2026
------------------
Ласкатели настоявали пред руския император Александър I да постави своята статуя на Вандомската колона, вместо статуята на Наполеон. "Опазил ме Господ," отвърнал той, "пиедесталът е много висок за мене. Боя се, че там горе ще ми се завие свят, както на моите предшественици."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #206 -: Март 26, 2023, 10:46:22 »
Мария Захарова пита Макрон: „Кога Макрон ще започне да доставя оръжия на френските граждани в подкрепа на демокрацията и суверенитета на страната?“
 :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #207 -: Март 26, 2023, 11:04:05 »
Президентът на Ротшилд - Макрон, дискретно свали скъп часовник за 80 000 евро, по време на интервю за пенсионната реформа. Какви жалки хора назначава финансовата олигархия, същото е и у нас!
Тази история ми напомня на една друга история - с Гундяев, чийто часовник беше изтрит с "Photoshop", но бяха забравили да изтрият отражението му от масата:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #208 -: Март 26, 2023, 12:05:35 »
Случаите си приличат само по цената на часовниците, принципно са различни, да не изброявам...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #209 -: Март 26, 2023, 13:44:36 »
À propos, тази защо не раздава курабики и чай в Париж! Гиди американски нагли лицемери!
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #210 -: Март 26, 2023, 14:28:29 »
Случаите си приличат само по цената на часовниците, принципно са различни, да не изброявам...
Не отричам. В единия случай си го е свалил сам, в другия някой друг се е опитал да му го прикрие. Освен това, първият е президент, вторият само патриарх.
Quote (selected)
À propos, тази защо не раздава курабики и чай в Париж! Гиди американски нагли лицемери!
А аз се питам защо никоя друга страна освен САЩ не е овладяла още технологията на "цветните" преврати? Няма по-ефективен метод от "с техните камъни по техните глави".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #211 -: Март 26, 2023, 14:39:35 »
А аз се питам защо никоя друга страна освен САЩ не е овладяла още технологията на "цветните" преврати? Няма по-ефективен метод от "с техните камъни по техните глави".

Писал съм за това и друг път, нещо, на което не се обръща внимание - защото в САЩ са се събрали най-ненормалните и лоши наследствености, с личностови и психични отклонения, тези качества са наследствени, има проучвания по въпроса, в Канада, в ОК, за да си толкова лош, трябват качества. Не всеки народ го може.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #212 -: Март 26, 2023, 16:41:59 »
Quote (selected)
À propos, тази защо не раздава курабики и чай в Париж! Гиди американски нагли лицемери!
Щото ще яде хурката.
Франсетата са всичко друго, но не и плужеци.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #213 -: Март 26, 2023, 19:00:31 »
тази защо не раздава курабики и чай в Париж

- Не са курабийки, имат си специално и донякъде символично име. Но журналята си дращят наизуст, ако не и заради нещо друго.
 :beer_:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #214 -: Март 26, 2023, 19:22:57 »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #215 -: Март 26, 2023, 23:29:31 »
Цъ. Друго се казват и имат окултен характер...
:beer_old:
Може Лиска - Алиска да знае. Тя е спец по завъртяните неща иззад ъглите.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #216 -: Март 29, 2023, 13:26:37 »
Quote (selected)
Френският парламент призна във вторник за геноцид големия глад в Украйна в началото на 30-те години на миналия век – Гладомора, предизвикан от съветските власти и станал причина за смъртта на милиони хора, предаде Франс прес., цитирана от БТА.
https://www.vesti.bg/sviat/tova-e-istoriiata-na-edna-organizirana-varvarshtina-6164571
Ми като не ги питат за пенсионната реформа все с нещо трябва да си изкарат надниците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #217 -: Март 29, 2023, 14:26:50 »

Становище на външния министър на Иран
 :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #218 -: Март 30, 2023, 16:00:01 »
Пратиха ми видео, как в една тиха уличка се посбиха френската полиция с френските пожарникари.
Добре се посбиха, ама нещо не ми се копира MOV файла.
« Последна редакция: Март 30, 2023, 16:08:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #219 -: Март 30, 2023, 17:12:03 »
тва го гледах наскоро на канала на онуфриенко, ето линк: https://t.me/Mikle1On/12656

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #220 -: Март 30, 2023, 17:26:15 »
тва го гледах наскоро на канала на онуфриенко, ето линк: https://t.me/Mikle1On/12656
А, точно това е!
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #221 -: Март 30, 2023, 22:27:36 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #222 -: Април 09, 2023, 20:20:43 »
https://epicenter.bg/article/Makron--Evropa--tryabva-da-namali--zavisimostta-si--ot-Saedinenite-shtati-/313105/7/0
Европа трябва да намали зависимостта си от Съединените щати и да избягва да бъде въвлечена в конфронтация между Китай и САЩ по отношение на Тайван, заяви френският президент Еманюел Макрон в интервю след тридневното си държавно посещение в Китай.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #223 -: Април 13, 2023, 09:46:23 »
Quote (selected)
"Да сме съюзници не означава да сме васали. Не за това сме съюзници ..., а за да имаме правото да вземаме собствени решения", каза днес френският президент, цитиран от Франс прес.
https://glasove.com/novini/makron-da-sme-sayuznitsi-ne-oznachava-da-sme-vasali
Още има-няма стотина години и ще започнат да узряват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #224 -: Април 13, 2023, 10:10:00 »
https://epicenter.bg/article/Makron--Evropa--tryabva-da-namali--zavisimostta-si--ot-Saedinenite-shtati-/313105/7/0
Европа трябва да намали зависимостта си от Съединените щати и да избягва да бъде въвлечена в конфронтация между Китай и САЩ по отношение на Тайван, заяви френският президент Еманюел Макрон в интервю след тридневното си държавно посещение в Китай.

освен да намали зависимостта си от сащ, западна европа трябва да намали и мераците си към източна европа, ако иска да се почувства наистина независима (imho).
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2080
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #225 -: Април 13, 2023, 12:40:06 »
Европа трябва да намали зависимостта си от Съединените щати и да избягва да бъде въвлечена в конфронтация между Китай и САЩ по отношение на Тайван, заяви френският президент Еманюел Макрон
И в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и  в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и в...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #226 -: Април 13, 2023, 14:47:53 »
Европа трябва да намали зависимостта си от Съединените щати и да избягва да бъде въвлечена в конфронтация между Китай и САЩ по отношение на Тайван, заяви френският президент Еманюел Макрон
И в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и  в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и в конфронтацията между Русия и САЩ по отношение на Украйна, и в...

ъъъъ, а аз всъщност казвам нещо съвсем друго :think:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Франция
« Отговор #227 -: Април 13, 2023, 19:38:09 »
Хареса ми един коментар от някакъв аналитик по радиото.

Макрон ехал в Китай с политикой, а вернулся с экономикой.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #228 -: Юни 13, 2023, 16:59:36 »
Макрон попросил пустить его на саммит БРИКС
Quote (selected)
Президент Франции Эммануэль Макрон попросил своего коллегу из ЮАР Сирила Рамафосу позволить ему принять участие в саммите БРИКС, который состоится в августе. Об этом 13 июня сообщила газета L’Opinion со ссылкой на источники.

«По имеющейся у нас информации, глава французского государства попросил своего южноафриканского коллегу Сирила Рамафосу, принимающего следующую встречу, о возможности приехать [на саммит]», — говорится в материале. Отмечается, что французский лидер обсуждал этот вопрос с президентом ЮАР во время состоявшегося 3 июня телефонного разговора и Рамафосу очень удивила эта просьба Макрона. Также указывается, что на данный момент ЮАР ничего не ответила по поводу своей готовности разрешить международным лидерам посетить саммит БРИКС.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #229 -: Юни 13, 2023, 20:16:18 »
Мдаамм, а аз прогнозирах, че германците първи ще се опънат на краварина.
Уви - окупирана държава са си и така са им набили канчето, че скоро няма да се окопитят.
Може пък да е за добро, току виж пак им се приискало да ходят на гости на руснаците.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #230 -: Юни 13, 2023, 21:26:03 »
Я го виж твоя човек (le petit Napoleon ) "самопоканил"  се на срещата на БРИКС, ама май няма да го огрее. Световен политик та дрънка. Може да иска тайно да се види ( пред тоалетната ) с Путин  (  не му вдига телефона ) :smokin: .

https://rusnext.ru/news/16866746361003255

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #231 -: Юни 14, 2023, 00:13:32 »
Той макрон от самото начало така го играе, две наляво, три надясно
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #232 -: Юни 14, 2023, 00:28:56 »
Той макрон от самото начало така го играе, две наляво, три надясно

На тва му се вика ADHS. Да ви е жив още няколко мандата ( не знам може ли повече от два ? )  :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #233 -: Юни 30, 2023, 23:42:37 »
Какво става във Франция? (Кайле, ти май си там?)
Негрите са се рзбесняли, след убийството на алжирски криминал. Плячкосват магазини (щото да откраднеш скъпи маратонки или дизайнерски чанти допринася за социалната справеливост). Маймуните грабят магазини за хранителни стоки, пребиват бели по улиците. Запалили са начално училище и една библиотека?!!!!!!
Подчовеците са се прехвърлили и в Белгия, откъдето има кадри как измъкват възрастни хора от колата им и ги пребиват.

Рупайте си евро-мулти-култито с колците. Балканците сме колячи.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #234 -: Юли 01, 2023, 00:13:08 »
Писах квото знам в темата за ЕС. Иначе тук е пълно с маймуни и негрите са кротки и общо взето почтени. Арабите са отврат.  Има цели квартали-гета. На вид ги гледаш спретнати, блоковете им красиви, градинките поддържани. Ние сме гетото с нашите ошмулени квартали. Обаче там не трябва да ти стъпва кракът. Богатите французи се изнасят  по селата около градовете в къщи, бедните французи живеят в  панелки като нашите, обаче в облагородени малко квартали. Но навсякъде има араби и негри. Настаняват ги в социални жилища, а тук има закон всеки град има квота минимум 25% социални жилища, иначе ежегодни глоби. Новото строителство задължително има такива за сметка на предприемача. Той пък оскъпява останалите, за да си избие тия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #235 -: Юли 01, 2023, 00:54:16 »
Но навсякъде има араби и негри. Настаняват ги в социални жилища, а тук има закон всеки град има квота минимум 25% социални жилища, иначе ежегодни глоби.
Леле.... т.е. в градовете задължително една четвърт от населението са "такива"? ...
За кварталите-гета, особено в Париж, се говори отдавна. Там човешки крак не стъпвал. Полиция, пожарна, линейка също не припарвали, защото биват нападани, а екипите пребивани до смърт. 

Тази квота от 25% и мигрантската война срещу държавата, според мен повдигат въпроса, кога многото разнообразие става прекалено много. А Франция продължава да приема всякакви афропитеци.


Благодаря ти за отговора!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #236 -: Юли 01, 2023, 05:30:52 »
Негрите са се рзбесняли, след убийството на алжирски криминал. Плячкосват магазини (щото да откраднеш скъпи маратонки или дизайнерски чанти допринася за социалната справеливост). Маймуните...
Майданите на запад от Виена ги организират в този формат.
На изток от Виена маймуните подскачат и викат "Кой не скача, е червен" / "Хто не скаче, тот москал"/етцетера, понеже кукловодите се съобразяват най-толерантно с разнообразието.
Демек "Всекиму своето", както са писали на една прочута порта предшествениците на сегашните ЕСесовци.
« Последна редакция: Юли 01, 2023, 06:07:20 от Zeitgeist »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #237 -: Юли 01, 2023, 10:18:15 »
Софи, чудесно наблюдение!

Ако на изток от Виена поне викат нещо членоразделно, на вчерашните кдри, подскачащото стадо крещеше "У! У! У!". 
В новините - сцена от "Планетата на маймуните" , аз - няма сцена пред екрана.

А ония писачи по портите, сложили на другата, че работата прави свободен. И е така. Нас ни учеха, че трудът облагородява, че трудът е превърнал маймуната в човек, че който не работи не трябва да яде. Трагедиите идват от извращаването на идеите.
Горките гости трябва да са бая угнетени и несвободни, щом в трето поколение живеят от даровете на социалната държава и отказва да работят.
За съжаление, сега нещата вървят към надписа над вечно отворената порта на пъкъла: "Вие, що престъпяте този праг, надежда всяка тука оставете"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #238 -: Юли 01, 2023, 12:12:30 »
Маймуните грабят магазини за хранителни стоки, пребиват бели по улиците. Запалили са начално училище и една библиотека?!!!!!!
Подчовеците са се прехвърлили и в Белгия, откъдето има кадри как измъкват възрастни хора от колата им и ги пребиват.
Не са нито маймуни, нито подчовеци. Хомо сапиенс са си, също като нас и монголоидните. Ако е въпросът, за хората от другите раси ние изглеждаме като космати розови остроносковци.

Друг е въпросът, че негрите в САЩ напоследък много ги разглезиха и фактически подклаждат техния (черния) расизъм. Но никой расизъм - нито черният, нито белият, нито "жълтият", не е оправдан. Виж в Куба например как си живеят дружно!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2080
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #239 -: Юли 01, 2023, 12:42:07 »
Целта е Европа по етнически състав да стане като САЩ, със същите нерешими проблеми.
Писал съм в "оня форум", да не се повтарям с подробности, че през 1928 -9 г. чужденците полицията на Париж ги е извеждала от протестите само на признака "не прилича на французин". На баща ми братовчед, малко по-мургав, но типичен българин,  го извличат от колоната демонстранти и след проверка на документите го качват в кола, която го закарва в Белгия, а там го вкарват в мините за да си изкара пари за път до България. Баща ми като синеок оцелява.