Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:51:49

Автор Тема: За религията, религиозните войни и всичко останало около тях …  (Прочетена 8578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Моля не бъркайте вярата и релиията с църквата и свещениците.

По-скоро да не се бърка вярата с религията и църквата. Вярата е интимна категория. Религията е официализирана и кодифицирана доктрина. Тук-таме има и някои неофициални религии, но и те си имат своите "правила", и ако не ги спазваш - не те признават за техен човек.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
"Моля не бъркайте вярата и релиията с църквата и свещениците. Не случайно Данте е поставил последните в осмия (от общо девет) кръг на ада."
Рекох аз - не по-високо от цървулите:
ОСМИ КРЪГ
Осми кръг. Наречен още „Проклетите ями“, той се състои от 10 ями, съдържащи различни по вид грешници. Всяка от ямите се намира в своя собствена долина, до която се стига по определен за това мост.

1 и 2 яма — тях се наказват тези, които са съблазнявали за своя сметка и тези, които са съблазнявали на чужд гръб. Всички те са бягали голи в долината и са шибани с големи камшици от бесовете. В тези ями Данте говори с Язон.

3 яма — там стоят тези, които са извършвали симония — търгували са със свещени предмети, продавали индулгенции и др. Те са наказани да стоят с тела, вкопани в дупки в земята, а стърчащите им крака са горели в адски пламъци. Колкото по–заровени са били, толкова по малка част от тялото им е горяла.

4 яма — в този ров се наказват злоупотребилите с магии и гадания. Прегрешилите били с лица на тила вместо отпред на главата.

5 яма — там са наказани всякакъв вид продажници. Те са потопени в река от вряща смола. На брега стоят демони с вили и лъкове със стрели и гледат някои грешник да не излезе от реката.

6 яма — наказаните са лицемерите. Те са облечени със златно везани мантии, с големи качулки, които са били подплатени с олово, което ги правело невероятно тежки. В този кръг стоят и хората, виновни за Христовото разпятие. Те са били разпнати голи на земята.

7 яма — в нея стоят крадците. Те са гонени от змии. От яда на змиите хората се запалват и изгарят, а после като птицата Феникс се възраждат от пепелта си.

8 яма — наказани са тези, които са причинили някому щета. Те са поставени в големи пламъци, където всеки гори поотделно.

9 яма — там са наказани хората, които приживе са сеели граждански и политически раздори. Грешниците са принудени да обикалят в ямата, докато един дявол върви и разсича телата им, които отново се възстановяват и отново биват разсечени.

10 яма — наказаните са алхимици или друг вид фалшификатори. Всички съгрешили са поразени от грозни болести, като в зависимост от фалшификацията болестта е различна, например фалшификатори на пари — водна болест (вечна жажда).

Апропо - относно "омразата, която струи от всеки мой ред" - А бре, момчета (ако сте такива), как мога да мразя нещо като камък, като дърво, или стълбът, който препикава кучето ми сутрин? Та тук всички сме някакви холограми - де вярни, де невярни... де поукрасени, начервосани и гледжосани... Та нали всички тук - без изключение - сме само думи? А думата дупка не прави... нито пипа в хладилника? :D
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2575
    • Профил
9 яма — там са наказани хората, които приживе са сеели граждански и политически раздори. Грешниците са принудени да обикалят в ямата, докато един дявол върви и разсича телата им, които отново се възстановяват и отново биват разсечени.

- Е, сега вече си загазил...  :m1273: Ще съберем подписка да не е за дълго. Ако раздадеш хладилна, все пак.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2076
    • Профил
Първото представление на "Тартюф" в Париж възбудило голямо вълнение. Папският легат Киджи одобрил напълно представлението, но парламентът го забранил. Съобщението за забраната пристигнало точно в момента когато трябвало да започне второто представление. "Господа", казал Молиер на публиката, "ние мислехме да ви представим "Тартюф", но господин главният председател не иска да го представим".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
"Моля не бъркайте вярата и релиията с църквата и свещениците. Не случайно Данте е поставил последните в осмия (от общо девет) кръг на ада."
Рекох аз - не по-високо от цървулите:
ОСМИ КРЪГ
Осми кръг. Наречен още „Проклетите ями“, той се състои от 10 ями, съдържащи различни по вид грешници. Всяка от ямите се намира в своя собствена долина, до която се стига по определен за това мост.

1 и 2 яма — тях се наказват тези, които са съблазнявали за своя сметка и тези, които са съблазнявали на чужд гръб. Всички те са бягали голи в долината и са шибани с големи камшици от бесовете. В тези ями Данте говори с Язон.

3 яма — там стоят тези, които са извършвали симония — търгували са със свещени предмети, продавали индулгенции и др. Те са наказани да стоят с тела, вкопани в дупки в земята, а стърчащите им крака са горели в адски пламъци. Колкото по–заровени са били, толкова по малка част от тялото им е горяла.

4 яма — в този ров се наказват злоупотребилите с магии и гадания. Прегрешилите били с лица на тила вместо отпред на главата.

5 яма — там са наказани всякакъв вид продажници. Те са потопени в река от вряща смола. На брега стоят демони с вили и лъкове със стрели и гледат някои грешник да не излезе от реката.

6 яма — наказаните са лицемерите. Те са облечени със златно везани мантии, с големи качулки, които са били подплатени с олово, което ги правело невероятно тежки. В този кръг стоят и хората, виновни за Христовото разпятие. Те са били разпнати голи на земята.

7 яма — в нея стоят крадците. Те са гонени от змии. От яда на змиите хората се запалват и изгарят, а после като птицата Феникс се възраждат от пепелта си.

8 яма — наказани са тези, които са причинили някому щета. Те са поставени в големи пламъци, където всеки гори поотделно.

9 яма — там са наказани хората, които приживе са сеели граждански и политически раздори. Грешниците са принудени да обикалят в ямата, докато един дявол върви и разсича телата им, които отново се възстановяват и отново биват разсечени.

10 яма — наказаните са алхимици или друг вид фалшификатори. Всички съгрешили са поразени от грозни болести, като в зависимост от фалшификацията болестта е различна, например фалшификатори на пари — водна болест (вечна жажда).

Апропо - относно "омразата, която струи от всеки мой ред" - А бре, момчета (ако сте такива), как мога да мразя нещо като камък, като дърво, или стълбът, който препикава кучето ми сутрин? Та тук всички сме някакви холограми - де вярни, де невярни... де поукрасени, начервосани и гледжосани... Та нали всички тук - без изключение - сме само думи? А думата дупка не прави... нито пипа в хладилника? :D

Педерасите в кой кръг са?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
А беее... в кой кръг са?
Не са в Ада, а в Рая... при девиците...
П.П. ал-Ма ' арий също се е интересувал от тоя въпрос :D
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Осми кръг, девета дупка - лоша работа.
Ако ще раздаваш хладилника, недей да го пълниш с кучешки салами преди това, че може и да не се зачете.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
А беее... в кой кръг са?
Не са в Ада, а в Рая... при девиците...
П.П. ал-Ма ' арий също се е интересувал от тоя въпрос :D

Ама те и прогресив джихадисти ли са?
В Рая със 72 девици... , а какво да ги правят?
Объркал си се.
Това е Адът

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1358
    • Профил
Моля не бъркайте вярата и релиията с църквата и свещениците. Не случайно Данте е поставил последните в осмия (от общо девет) кръг на ада.

също не трябва да се бърка религиозност и вяра (imho).
:well_done-1299:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Quote (selected)
тази локва е бая дълбока
Зависи от товара който носиш.
Един я преджапа без даже да се накваси. :spiny:
П.П. С хладилник на гърба няма да стане.
Тоя преджапа локвата, щото не беше християнин.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
но същевремнно имахме и действащи църкви във всяко село, и Патриарх.

Комунизмът, често обвиняван че е враг на християнството, не уби вярата на хората, нито църквата, либералният прогресизъм обаче, е на път да го постигне.
Вие си ги избрахте!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Скандал и с Далай Лама. Замесено е момче
https://www.standartnews.com/svyat/skandal-i-s-dalay-lama-zameseno-e-momche-video-521536.html
Педофилията е обзела света.

AnonimusBG

  • Гост
Май е за тук.
Струва си да се прочете.

Egypte, Frères musulmans, Pape François, wokisme, Occident… Les confidences du Pape Copte Théodore II
https://www.valeursactuelles.com/monde/egypte-freres-musulmans-pape-francois-wokisme-occident-les-confidences-du-pape-copte-theodore-ii

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8578
    • Профил
    • Личен сайт
Андрей Куликов, Научный атеизм, 2008 г., 331 стр.:

http://ateist.ru/4na.pdf


Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
а може би знаем повечко и затова знаем, че няма бог?
------
Чакам да прочета какво точно знаете, поради което знаете, че няма бог.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
а може би знаем повечко и затова знаем, че няма бог?
------
Чакам да прочета какво точно знаете, поради което знаете, че няма бог.

Техният атеистки пророк Мордехай от Трир така им е проповядвал.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
не е ли твърде алтернативно-сексуално точно от опонентите си да изисквате да доказват тезите ви?

да не говорим, че вече уточнихме - вярата няма нищо общо нито с фактите, нито с науката.

иска ви се и вярвате в нещо, колкото и неадекватно и нелогично да е, щото ви се вярва.

и точно възпяващите вярата и отричащите доказателствата и научния подход искате да ви се доказва нещо?

ндаааааа..... сериозна шизофрения......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Аз не съм искал нищо да ми доказвате, защото знам, че не можете.
Вярата ми се базира точно на невъзможността да науката да обясни света.
"Светът се е появил случайно, ама няма Бог. Животът се е появил случайно, ама няма Бог. Разумът се е появил случайно, ама няма Бог."
Това е точно алтернативно-сексуална обсесия на сектанти, които не знаят нищо друго, освен че "няма Бог".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
А, не така. Нищо не искам да ми се доказва. Искам ето това изречение да го развиеш, че ми стана интересно. Може пък да стана атеист.
"а може би знаем повечко и затова знаем, че няма бог?"
Винаги съм готова да се преобърна в правата вяра, стига да са разумни доводите.
Та, какво точно знаете, което аз не знам?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
И не става въпрос за вяра, става въпрос за знаене. Което е различно от знанието. Знанието идва от ума, знаенето идва от душата. Трябва да имаш очи, за да видиш зеленото, трябва да имаш душа, за да усетиш Бог.
А вярата винаги е фанатизъм, независимо дали вярваш в Бог или вярваш в науката. Щото в края на краищата даже на лекар да идеш, трябва да му вярваш
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
голяма агресия, голямо нещо.

що сте решили, че изобщо ми пука що сте вярващи?

що сте решили, че трябва да отделям от времето си да ви доказвам нещо си?
и то особено след като сте демонстрирали еднозначно, че търсите конфликт, а не диалог?

та така.

вярва ви се - вярвайте си.

мога да ви съболезновававам, но нямам нито желание, нито необходимост
да ви вливам ум и разум, ни пък да търпя агресивен клерикализъм.

от своя страна силно се надявам и се моля да престанете с тази агресивна пропаганда тук.
никой не ви кара да ставате атеисти, никой дори не иска да ги разбирате атеистите.
Така че не ни е нужно  да трябва да търпим средновековните ви схоластики на тема
как атеистите трябва да повярват в бога или поне да се засрамят.

толкоз.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Никаква пропаганда не водя, нито искам доказателства. Искам само атеистите да спрат да се правят на ЛГБТ-активисти, презрително наричащи традиционалистите "изостанали средновековници".
Изяснихме си позициите какво мислим (и ще продължим да мислим) едни за други и защо. Няма смисъл да продължаваме.

П.П. Проповеди не водя, защото не принадлежа на никоя религия, на никоя секта, и не слушам никакви проповедници, гурута и пр..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Най-грозното нещо на фанатика (вярващ, атеист или агностик) е прозелитщината.
С поповете се разбирам идеално, но един разпален самоназначен клисар, излязъл от нормите на културен, ежедневно невротичен, т.е. непсихотичен диалог, му се наложи да си пренарежда предната дограма + нос за спомен.

В мои води, кришнарите никак не ме обичат, а и аз тях недолюбвам - трябва (даже е задължително) да се уважаваме, ама като тръгнеш с рогата не се сърди, когато ти ги счупят.


*********   ✹    *********

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Да допълня тук, че не знам къде съм го писала вече.
Моите от звездите ми го говорят разправят, че има Бог, Битие, Извечна същност, кой както иска, така да го нарича. Башар даже твърди, че електромагнитното поле е това, което ние наричаме Бог.
Една такава подредба на света, в която Битието е 51% положително и 49% отрицателно, така че, ако се оставим на потока, той такър такър и полека все ще ни носи в положителна посока.
А виж, анунаките, като са ни генно модифицирали, и са се цанили за богове, за да ни управляват. Барбара Марсиняк даже твърди, че двамата братя ану Енки и Енлил си менкат властта над земята през няколко хиляди години, та даже и Христос е единият от тях, не помня кой беше добрият. Та религията образно казано е от дявола, всяка религия.
Т.е., по мои разсъждения, има една сила извечна, която прониква навсякъде и винаги, и има рой богчета, които са застанали на пътя между тази сила и нас и ни манипулират в своя изгода. Първото е божественото, второто са религиите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Както се бях присетил снощи, бъзнах г__улиното кришнарски по вайбъра да му сипя от ответния френдли файър.
Както и очаквах, тъничка му кожицата, не държи на напалм. Повече няма да ме спами.
Ша зема да се почерпя  :i_laughing:

                    Twist the Knife (slowly)
https://www.youtube.com/watch?v=GQZTVTrKKhw

Rest assured but not assured
               All is well
But I think we've dealt with the fear
            For far too long



ПП ако знаеше шматката откога съм му дигнал мерника и определил цената до пипчето на запетайката  :sniperer:
*********   ✹    *********

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1457
  • No complain no explain
    • Профил
Ето ви нещо за успокоение и размисъл, пък е и доста интересно. В момента има и по сериозни неща. Тук стана малко пубертетски бой на его`та.

Richard D. Wolff – Empire Decline and Costly Delusions
https://braveneweurope.com/richard-d-wolff-empire-decline-and-costly-delusions :think:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banana Joe
В мои води, кришнарите никак не ме обичат, а и аз тях недолюбвам ...

И мен не ме кефи Кришна. Кефи ме Индра  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: kаily
Т.е., по мои разсъждения, има една сила извечна, която прониква навсякъде и винаги,
и има рой богчета, които са застанали на пътя между тази сила и нас и ни манипулират в своя изгода.
Първото е божественото, второто са религиите.

Горе-долу същото мисля и аз:
"Силата извечна" е Бог, а "роят богчета" са демоните, които се стараят да извратят религиите,
като обсебят техните жреци/свещеници.

Така ЛГБТ-демоните поквариха соц-партиите на Запад, а после и екоактивистите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
От доста години вече моя скромност пише, че Британската империя е творение на абсолютното зло, на сатаната. САЩ са нейно следствие, нейно дете и нищо повече. Малко хора у нас го разбират по две причини.

Първата е дългите години пропаганда, а втората е, че много не вярват в неща като дявол и демони.

Това е малко странно, при положение, че доста българи, къде осъзнато, къде не, вярват в Бог или поне в някаква духовна свръхсила. Логично е, след като вярват в духовната свръхсила на абсолютното добро, да вярват и в духовната свръхсила на абсолютното зло. Това е дяволът, сатаната, рогатият, подпомаган от абсолютно зли духовни същества, демони като Велзевул, Белфегор, Мамон…

Всички действия на англосаксонския елит в последните 200 години ясно показват, че не Бог, а същите свръхсили на абсолютното зло му диктуват какво да прави.

Нееднократно съм писал и за Пандемониума. Най-вероятно някъде около Лондон е нетленният и невидим за нас дворец на дявола и всичките му демони.

 Стотици и хиляди са доказателствата за сатанинската същност на Албиона. Наложената над днешния свят отвратителна и унищожителна система е тяхно дело. Оттам идва цялата ни дегенерация и деградация - изпадането ни във всички грехове, култ към парите, егоизъм, бездуховност, социален и обикновен дарвинизъм, оживотняване, култ към собствения кеф, незачитане на другите, унищожение на половете, на нациите, на семейството, смесването на човешките раси и всички онези сатанински неща, описани и в Библията и във всяка книга по демонология.

Обаче най-отвратителната черта на тези хибриди между хора и демони, вменявана и на всички останали човеци, е безсрамно манифестираната омраза, жестокост и жажда за кръв.
https://pogled.info/svetoven/imperiyata-na-satanata-prodalzhava-da-razprostranyava-po-sveta-omraza-i-da-iska-oshte-i-oshte-reki-ot-krav.166890

Май тук му е мястото...

*********   ✹    *********

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Религията е винаги от демоните, вярата не е. Всяка религия е демонска, защото поставя нещо между теб и Бог и настоява то да бъде посредник, щото ти сам не можеш.
Бог е надарил всяко човешко същество с част от силата си, така че човек всъщност е Творец по образ и подобие.. почти всесилен.
И ето тук се появяват рой религии, които настояват, че човек е нищожен, мъничък, незабележим и ако иска да се свърже с Бог, трябва на всяка цена да ползва една от тях, иначе не става.
Слагат камъни по пътя на потока, манипулират човека и го карат да изглежда незначителен.
Всеки човек носи Божествената сила в себе си, събрани накуп хора творят вселени. Та тия хитреци трябва просто да убедят хората в нещо и после хората го претворяват в реалност с мислите и вярата си.
Ако имаш вяра колкото пшеничено зърно... а милиони с вяра колкото пшеничено зърно? Убедени, че са незначителни, творят реалност, в която са незначителни. Убедени, че предстои война, творят война. Убедени в едно или друго и го творят.
Някои даже казват, че сатанистите сами нямат божествената сила, не им е дадена. Но манипулират човеците така, че последните да ползват тая си сила за творение на тяхната реалност.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Нееднократно съм писал и за Пандемониума. Най-вероятно някъде около Лондон е нетленният и невидим за нас дворец на дявола и всичките му демони.
Е как? Това дори аз като един социалистическо-реалистически кашон го знам - Лондонското сити.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Май има предвид двореца на кралицата и кралете.. Въпреки че аз съм чувала други имена, които изобщо не са известни на широката публика.  Тия са за пред екраните. 2-3 фамилии някъде германо-италианско, сигурно и тук съм ги споменавала


Да, писала съм ги в Скрижалите
Arturo Sosa
Pepe Orsini
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
https://pogled.info/svetoven/imperiyata-na-satanata-prodalzhava-da-razprostranyava-po-sveta-omraza-i-da-iska-oshte-i-oshte-reki-ot-krav.166890

Мн. важна част от това писание е по-надолу:
"Много умни хора са разбрали, че такава грандиозна омраза и такива форми на гняв и злоба не са човешки по естество."
Умните са го разбрали. Другите се кълнат в името на Пророка си Мордехай.
 :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Та тия хитреци трябва просто да убедят хората в нещо
и после хората го претворяват в реалност с мислите и вярата си.

И аз съм си мислил каква е целта на бясната пропаганда на лъжи. Че не е просто да излъже хората за истинското положение, а да постигне неговата промяна чрез колективната мисъл-воля, насочена в определената от вещерите посока.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
2-3 фамилии някъде германо-италианско, сигурно и тук съм ги споменавала
Arturo Sosa
Pepe Orsini

Фамилиите италиански, испански, холандски, английски, германски, полски,
пък изпод тях все се подават гърбави носове, забодени в Талмуда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Та тия хитреци трябва просто да убедят хората в нещо
и после хората го претворяват в реалност с мислите и вярата си.

И аз съм си мислил каква е целта на бясната пропаганда на лъжи. Че не е просто да излъже хората за истинското положение, а да постигне неговата промяна чрез колективната мисъл-воля, насочена в определената от вещерите посока.
На тях не им е дадено да творят реалности, затова манипулират ония, на които им е дадено, т.е. хората. Те манипулират, ние извайваме по образ и подобие, изманипулиран от тях.


Хакват ни, демек.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8578
    • Профил
    • Личен сайт
Патриархът е починал. Предполагам, че САЩ ще си инсталират своя човек Босаков на негово място. Така няма да остане нито една власт тук, която да не е тяхна (щом вече овладяха НС, МС и КС).

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Лондонското - сити, уикъмското - гладни.  :)))


https://www.cultofweird.com/occult/hellfire-club/
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Патриархът е починал. Предполагам, че САЩ ще си инсталират своя човек Босаков на негово място. Така няма да остане нито една власт тук, която да не е тяхна (щом вече овладяха НС, МС и КС).
Дядо Йосиф е твърде възрастен за да става тепърва патриарх, ссмм.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8578
    • Профил
    • Личен сайт
Той и Байдън е твърде възрастен, за да бъде президент, но...
« Последна редакция: Март 15, 2024, 21:29:46 от lucho »