Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 02:31:30

Автор Тема: Канада  (Прочетена 4648 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Канада
« -: Юни 30, 2021, 13:10:34 »
@Ной, какви са тези нечувани горещини при вас - почти 50°C на сянка и 134 починали от петък насам?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #1 -: Юни 30, 2021, 14:33:07 »
@Ной, какви са тези нечувани горещини при вас - почти 50°C на сянка и 134 починали от петък насам?

Дългата ръка на Путин, може би :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #2 -: Юни 30, 2021, 15:08:47 »
@Ной, какви са тези нечувани горещини при вас - почти 50°C на сянка и 134 починали от петък насам?
Горещините са си нормални, ама ненормалниците, които ходят да тичат при +40 градуса или отиват да поседнат в парка на слънчице, тях какво ги спира да си умират?! Тичат доктори, тичат санитари, има отворени центрове с охладителни системи, ама не, народът ще ходи на фитнес, че и активен, с подскоци и лицеви опори... То всяка система си има граници, даже човешкото тяло. При липса на акъл - така се получава.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #3 -: Юни 30, 2021, 15:20:49 »
За по-северните ширини УЖ не е толкова типично да стане +40-50°С, но с другой стороны премия Дарвина никто не отменял 

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #4 -: Юни 30, 2021, 15:48:10 »
Да си призня не съм предполагал, че на по на север може да е толкова горещо, затова и така се изнендах, но като гледам снимките от там - хората изезли на брега на океана или по парковете, не ми е ясно как тези хора издържат на открито при такива температури.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #5 -: Юни 30, 2021, 16:14:09 »
Да си призня не съм предполагал, че на по на север може да е толкова горещо, затова и така се изнендах, но като гледам снимките от там - хората изезли на брега на океана или по парковете, не ми е ясно как тези хора издържат на открито при такива температури.
И на докторите не им е ясно, на природата - хептен. Затова и високата смъртност. В резкоконтиненталните части като Алберта и Саскачеван толкова умрели (неразумно) няма.
Всъщност, Ванкувър не е толкова на север. Той е на една ширина с Париж, Вашингтон, Лвов и Карлсруе. Там на практика няма зима, снегът е рядкост, но проливните дъждове са сезон.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #6 -: Юни 30, 2021, 17:19:21 »
от десетилетия Русия е най-големият износител на слонова кост.Всъщност- мамутска.Явно "вечная мерзлота" не е толкова вечна

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #7 -: Юни 30, 2021, 17:22:14 »
Всъщност- мамутска

Мамутите не са ли защитени видове?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #8 -: Юни 30, 2021, 17:28:32 »
заедно с пещерната мечка са били меню поставило начало на цивилизацията.След като сме ги изяли (а някои замръзнали) се появило земеделието, но мамутските пържоли способствали да се развие работата в екип и популацията да достигне необходимата бройка и плътност за да развива технологии

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2022, 10:25:31 »
Shonn Oborowsky
@ShonnOborowsky

The Federal government has locked Journalist Andy Lee’s bank and credit cards.

This is crazy #Trudeau is going after journalists now.

What happened to #Canada

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2022, 14:23:57 »
Това го слагам и в темата си за откачалките да си попълвам колекцията
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2022, 15:15:29 »
Quote (selected)
Цитат на: kas в Юни 30, 2021, 13:10:34

    @Ной, какви са тези нечувани горещини при вас - почти 50°C на сянка и 134 починали от петък насам?

Дългата ръка на Путин, може би

Аз естествено не мога да кажа, но миналото лято, което беше повече от горещо при нас, се говореше упорито за следното:

Че колкото по-продължително и горещо е ЛЯТОТО, толкова по-продължителна, студена и досадна ще бъде ЗИМАТА ...


Това у нас вече е факт, но същото се отнася и до двете полукълбета на планетата Земя – Северното и Южното: 






Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2023, 17:35:16 »
Колко ми липсва канадката.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2023, 17:38:14 »
Затвори си и киликанзера, не го поддържа.
Някой знае ли какво става в другата надявам се не по-добра избягала половина?
Да са живи и здрави, надявам се да е така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2023, 17:41:36 »
Какво е киликанзер?
Иначе един начесто почна да се мога тук, сигурно знае.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2023, 17:45:40 »
http://www.kritikanzer.com/

Нещо като блог.
67 пишеше там свой приказки.
Сега е неактивен, миналата година беше обявен за свободен за ползване, ако някой го иска да го взема.
П.П Моя грешка, критиканзер е било.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2023, 20:17:03 »
Цитат на: kаily
Колко ми липсва канадката.

И на мен много ми липсва. Сигурен съм, че от тамошните служби са й сложили хомота.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #19 -: Февруари 27, 2023, 20:40:35 »
Защо хомота? Медал трябва да са и дали. Може и някоя друга служба да са и дали

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #20 -: Февруари 28, 2023, 12:46:08 »
Колко ми липсва канадката.

Ето. На някои им липсваше нещо повече за Канада.

https://glasove.com/na-fokus/klounat-tryudo-i-badeshteto-na-budniya-zapad

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #21 -: Март 12, 2023, 16:59:07 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #22 -: Март 12, 2023, 22:29:14 »


така няма да стане, опитай с десния бутон на мишката и copy image address (ако не си използвал точно този начин).
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #23 -: Март 13, 2023, 11:26:33 »
Точно този съм използвал и всичко е наред, не виждам проблем тук.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #24 -: Март 13, 2023, 12:12:08 »
Точно този съм използвал и всичко е наред, не виждам проблем тук.

странно, когато писах отговора, не се виждаше нищо на домашната машина. сега на служебната всичко е наред, единствената разлика е в доставчика на свързаност.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #25 -: Март 13, 2023, 12:37:25 »
Канадският ученик, който бе изключен от училище, защото не искаше момчета да влизат в женска тоалетна, е арестуван
Цитат на: Джош Александър
Не, не преувеличавате – точно това се случи. До тази точка обаче се стигна на няколко етапа. Няколко ученички от нашето училище ми се оплакаха, признавайки, че се притесняват от факта, че момчета от училището влизат в банята им. Този въпрос в крайна сметка прерасна в вътрешноучилищна дискусия и аз реших да отстоявам позицията си в нея и за да затвърдя тази гледна точка, използвах цитати от Светото писание. След това ми беше забранено да се появявам в сградата на училището до края на учебната година – а когато се опитах да присъствам в час, ме задържаха, повдигнаха ми обвинение.
(Под "баня" трябва да се разбира "тоалетна". Американците, а предполатам, и канадците, казват на тоалетната "bathroom" – баня.)


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #27 -: Април 22, 2023, 20:05:51 »
Канадските министри обули дамски обувки с високи токчета – така показвали солидарност с жените, жертви на домашно насилие:


AnonimusBG

  • Гост
Re: Канада
« Отговор #28 -: Юни 10, 2023, 19:03:10 »
Премьер-министр Канады Джастин Трюдо в ходе визита в Киев в субботу сообщил, что канадское правительство передаст Украине российский транспортный самолет АН-124. Борт российской компании "Волга-Днепр" был задержан в аэропорту Торонто в начале 2022 года. За более чем годовую стоянку самолет должен авиагавани сотни тысяч долларов.
"Благодаря законодательству, которое приняли, мы конфискуем этот самолет", - заявил Трюдо.
Он добавил, что инициирован процесс передачи лайнера в собственность Украине.
"Чтобы он больше не использовался Россией", - добавил Трюдо.

https://www.mk.ru/politics/2023/06/10/kanada-konfiskuet-rossiyskiy-an124-i-peredast-ukraine.html

Това го могат.
Без съмнение.
То им е в кръвта.
Да откраднат нещо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #29 -: Септември 06, 2023, 19:37:18 »
Quote (selected)
Трюдо и будният кошмар на Канада: наркомани по улиците, легална евтаназия, джендър идеология
https://glasove.com/na-fokus/tryudo-i-budniyat-koshmar-na-kanada-narkomani-po-ulitsite-legalna-evtanaziya-dzhendar-ideologiya
Повечето коментари под статията са положителни.
Одобряват, това във връзка с ядрените заряди в руската тема значи че за Канада няма да са необходими.
Руснаците ще спестят един Сармат.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #31 -: Октомври 01, 2023, 22:17:43 »
Ама зеленото лай.о не се извини, ако сте забелязали
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #32 -: Октомври 01, 2023, 22:37:44 »
Ако се извини (макар и проформа) няма повече да може да се селфи от "фронта" ... щото единствените желащи да се селфят с него са остатъци/симпатизанти на "Азов"... 
активен участник в Брауновото движение

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #33 -: Октомври 01, 2023, 22:38:58 »
Ама ако не се извини, значи е най-малкото нацист.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2023, 22:52:29 »
значи е най-малкото нацист.
Дреме му на зеления потник. Няма начин да не е усетил, че ще му правят кецовете сираци.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #35 -: Ноември 01, 2023, 08:30:18 »
Миналата година в райската градина Канада са евтаназирани 13,241 души. Повишението е 31% в сравнение с предходната година, и 13 пъти от началото на програмата през 2016.

Quote (selected)
Last year 4.1% of all deaths in Canada were due to MAiD (medical assistance in dying), according to the country’s health ministry. This amounts to a total of 13,241 people who died under Canada’s MAiD programme in 2022, marking a 31% rise on the previous year.

Либералният подход към разрешението за евтаназия включва  не само неизлечимо болни, а все по-широк кръг от лица, решили да сложат край на живота си по немедицински причини. Станаха известни случаи, при които хора са били убеждавни за евтаназия, като решение за бедност, битови и психични проблеми.


Euthanasia responsible for 4.1% of all Canadian deaths in 2022

https://unherd.com/thepost/euthanasia-responsible-for-4-1-of-all-canadian-deaths-in-2022/



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #36 -: Ноември 01, 2023, 08:44:58 »
По 36 човека всеки ден.
Това е поточна линия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #37 -: Ноември 01, 2023, 08:58:44 »
Станаха известни случаи, при които хора са били убеждавни за евтаназия, като решение за бедност, битови и психични проблеми.
Френският дипломат Шарл Морис дьо Талейран (1754-1838), чието остроумие французите и днес величаят като "най-пълното тържество на разума над фантазията" бил неумолим скептик. В отговор на думите на един беден гражданин "Нали, все пак, човек трябва някак си да живее,"спокойно отвърнал: "Не виждам необходимостта."

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #38 -: Ноември 01, 2023, 09:00:09 »
По 36 човека всеки ден.
Това е поточна линия.
И това е при положение, че данните за тази година ще излязат след януари '24.
Един определен прозорец не се открехва, а направо си е отворен и от него вее.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #39 -: Ноември 01, 2023, 09:06:47 »
"Не виждам необходимостта."
Случаите, за които се коментираше бяха на възрастни дами, "загубили волята за живот" и ветерани*, изпаднали в остра социална бедност (в Канада?!). Лицето, убедило ветераните да си идат с мир е отстранено. А защо не е евтаназирано?
Проблем е че обсъждат да премахнат границата от 18 г за евтназирне и да тръгнат надолу..  "в помощ на родителите".
Сега ще потърся статията.

Edit:
https://globalnews.ca/news/9491605/maid-minors-canada-medically-assisted-dying-committee-report/

Канадците са  хванали цаката - евтанзията като лек за болест, бедност, психологични проблеми, наркомания, деца с отклонения.

____
* как е правилно? "Бивши военни"?
« Последна редакция: Ноември 01, 2023, 09:15:35 от Kole »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #40 -: Ноември 01, 2023, 09:53:23 »
* как е правилно? "Бивши военни"?
Може би при наборните армии, участвалите във войни за защита на Отечеството е правилно уважително да се наричат ветерани. При платените убийци, участващи в "мисии" - бивши военни.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #41 -: Ноември 01, 2023, 09:57:19 »
Във връзка с евтаназията разбирам да се прилага при пълнолетни и дееспособни лица, когато самите те по религиозни или други /физическа невъзможност напр./ причини не са в състояние сами да прекратят битието си на този свят.
Останалите, които желаят да се преселят в по-добрия според разбиранията си, се чудя защо просто не предприемат необходимите и достатъчни за това стъпки, а ще кандидатстват за дълга и бюрократична процедура, в която друг да свърши тази работа?
Аз ли не схващам необходимостта?
П.П. Никога не бих "работила" такава работа, отнемането на живот си е отнемане на живот, независимо от благовидните законови предлози. Имало е, има и ще продължава да има истински антихуманни закони, не бих се позовавала на тях и на максимата Dura lex, sed lex.     

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #42 -: Ноември 01, 2023, 11:02:40 »
Кое е по-трудното?
Dying is easy, it's living that scares me to death, пееше прекрасната, интелигентна, чувствителна и толкова талантлива Ани Ленъкс.
https://youtube.com/watch?v=ac5Wk9gX3zQ

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #43 -: Ноември 01, 2023, 12:04:13 »
а ще кандидатстват за дълга и бюрократична процедура, в която друг да свърши тази работа

- По принцип, само-отнемането на живота се счита за смъртен грях и последващи деянието, всякакви рестрикции душата по всички земни кълбета...

 В цитата това пак е така. Самото желание и поръчването на термин за да бъдеш очистен от друг, е също акт на самоубийство!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #44 -: Ноември 01, 2023, 12:48:22 »
По принцип, само-отнемането на живота се счита за смъртен грях и последващи деянието, всякакви рестрикции душата по всички земни кълбета.

Не е по принцип и не е по всички земни кълбета. Много култури и религии не считат самоубийството за смъртен грях.  Например за римляните не е било, за японците е почетна благородна смърт.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #45 -: Ноември 01, 2023, 12:48:49 »
Quote (selected)
В Библията се споменават четирима мъже, които са се самоубили: Саул (I Царе 31:40), Ахитофел (II Царе 17:23), Зимрий (III Царе 16:18) и Юда (Матей 27:5). Всички те са били зли, нечестиви, грешни мъже. В Библията на самоубийството се гледа като на убийство. И то наистина е такова – убиване на себе си. Бог е Този, Който има властта да реши как и кога да свърши нечий живот. Да вземеш тази власт в собствените си ръце, според Библията, е равносилно на богохулство.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #46 -: Ноември 01, 2023, 12:54:49 »
Quote (selected)
Джундуб бин Абдуллах предава от Пратеника, че е казал: „Имало един ранен човек от общност преди вашата. Не можел да изтърпи болката, причинена от раната му. Взел един нож и порязал ръката си. Човекът умрял от загуба на кръв. И после Аллах казал: „Моят раб Ме изпревари по отношение на неговия живот и Аз забраних дженнета за него!” (Бухари, Енбия: 50)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #47 -: Ноември 01, 2023, 17:33:24 »
Кое е по-трудното?
Dying is easy, it's living that scares me to death, пееше прекрасната, интелигентна, чувствителна и толкова талантлива Ани Ленъкс.
https://youtube.com/watch?v=ac5Wk9gX3zQ
Именно. Съгласна съм с Ленъкс. И знам какво точно казвам.
Въпреки това, ако се наложи от обстоятелствата, съм готова да си отида. Не съм готова обаче да натоваря някой друг с тежестта да ми "помага".
Коментираното законодателство по-скоро не се интересува от проблемите на решението и неговата реализация от отделна изпаднала от грижите на съдбата личност, а прокарва друга пътека и преследва друга цел. И точно това е ужасяващото. Злоупотребите ще са чудовищни, още повече, че потърпевшите няма как да свидетелстват от по-добрия свят. 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #48 -: Ноември 02, 2023, 15:01:34 »
Споко, тех ваксините ще ги довършат преди евтаназиите.
А каква страна беше навремето Канада....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 265
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #49 -: Ноември 02, 2023, 16:38:56 »
Споко, тех ваксините ще ги довършат преди евтаназиите.
А каква страна беше навремето Канада....
По-скоро се вълнувам за прецедента, не толкова само за Канада - пилотните проекти се правят, за да бъдат продължавани.
Наистина беше, да.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #50 -: Март 05, 2024, 16:59:45 »
« Последна редакция: Март 05, 2024, 20:59:07 от lucho »

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #51 -: Март 05, 2024, 20:08:39 »
В Канада вече плащат данък "въздух"

Сега, аз няма да споря, че канадските управници са напълно изтрещяли. Но ако прочетеш касовата бележка, ще видиш, че това е инициатива на ресторанта. Който яде там, да си прави сметката. Ако бях аз, щях да им кажа да го махнат от сметката, освен ако не е обявено с големи букви на входа. И щях да им дам бакшиш 0.

Един път ни се случи подобно нещо, май беше в Орегон: получавам аз сметката, и на нея нещо от сорта на 10% за някаква местна благотворителност. Казах им да го махнат, те почнаха да спорят, аз им махнах и tip, платих, и си тръгнахме. По принцип аз оставям голям бакшиш, че хич не им е лесна работата на сервитьорите.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #53 -: Март 23, 2024, 20:10:33 »
Quote (selected)
Владислав Апостолов: Затвор до живот за „реч на омразата“
https://epicenter.bg/article/Vladislav-Apostolov--Zatvor-do-zhivot-za--rech-na-omrazata-/344593/11/0
Чудех се дали да не го пусна в темата за Аржентина.
Един гигатски провлак почти докосващ се до северния и южния полюс.
На двата "полюса" различни девиации.
Далечни, слабо усвоени и заселени територии, почти острови - места за социални експерименти назначени от социални екстременти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #54 -: Март 24, 2024, 14:15:24 »
Димокръсито и атлантическите ценности в настъпление:
Quote (selected)
"Затвор до живот за „реч на омразата“ в Канада. Трюдо предлага електронни гривни и домашен арест за критики към властта...

"Този закон предвижда да се позволи подаването на анонимни сигнали срещу разпространители на „реч на омразата“. А ние много добре знаем как либералите обичат да подават сигнали и тук в България, и как за тях всяко минимално отклонение от правата вяра и партийната линия е направо омразно слово на омразата, което трябва да бъде намразено и направено „безсловесно“, естествено. А „извършителите“ - край с тях, разбира се."
Владислав Апостолов, БНР

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #55 -: Март 24, 2024, 14:37:50 »
А не може ли таправо каторгата? Може и да възстановят галерите. По "екологично" е някак.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2125
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #56 -: Март 24, 2024, 15:21:47 »

В Канада хората масово се движат с коли, на задното стъкло на които са поставени такива и подобни на тях художествено оформени надписи.

« Последна редакция: Март 24, 2024, 15:36:37 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #57 -: Март 24, 2024, 19:58:20 »
Понеже Трюдо е френска фамилия (а и Канада е двуезична държава), поне във френскоговорещата провинция Квебек не са ли го написали на френски "Putain Trudeau"?

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 809
    • Профил
Re: Канада
« Отговор #58 -: Март 24, 2024, 23:00:51 »
Понеже Трюдо е френска фамилия (а и Канада е двуезична държава), поне във френскоговорещата провинция Квебек не са ли го написали на френски "Putain Trudeau"?
Putain във френския език не е нищо особено. Не е това обидно което си мислите, всички говорят на "putain" - мъже, жени че и деца. Това е нещо като "puta madre" при испанците, едва ли не за "добър ден" го казват навсякъде. Даже може и да носи позитивен смисъл при разговор между млади ! "Putain ! Quelle super nana !" - Какво маце ! ... За да го напсуват Трюдо си има други стилистични фигури. Доброто възпитание ме въздържа да ги излагам тук.  :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Канада
« Отговор #59 -: Март 25, 2024, 07:52:26 »
Тогава... "Baiser Trudeau"! ;)