Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 02:13:28

Автор Тема: Коронавирус - информационна тема без коментари  (Прочетена 109756 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1200 -: Октомври 17, 2022, 18:37:47 »
Quote (selected)
седем дена на легло, не ставам, ям нещо уж
Нека докторите се изокат, ама това нещо го няма в дивата природа.
Ние докато боледуваме се захранваме, витамини, протеини...
Едно болно животно като се разболее се свива и не яде, не пие докато организма не пребори проблема.
Всяка калория храни както организма, така и нашественика.
Не съм медик, прост наблюдател съм.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1201 -: Октомври 17, 2022, 19:15:38 »
От никакви грипове не ми се е обърквал вкуса и обонянието, карах го леко втрия път, но после кафето ми беше като ужасно горчива отрова с мирис на изгоряла цепеница, ракията ми - като да пия белина, и умора 2-3 месеца.

Не съм се плашил от ковида и пропагандата, не съм психясвал, винаги ме е било страх от хепатите, те са опасни.
Вие си ги избрахте!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1202 -: Октомври 17, 2022, 19:53:26 »
Quote (selected)
аз го карах тоя вирус и не приличаше на грип
Как го познахте "този вирус" че е ТОЗИ вирус :nuts: У дома си имате електронен микроскоп ?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1203 -: Октомври 17, 2022, 21:36:52 »
Quote (selected)
аз го карах тоя вирус и не приличаше на грип
Как го познахте "този вирус" че е ТОЗИ вирус :nuts: У дома си имате електронен микроскоп ?

Не съм го "познал", нямам електронен микроскоп, а и никой до сега не го е виждал на електронен микроскоп, правя си логически заключения, до колкото може, от оскъдната информация.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1204 -: Октомври 17, 2022, 23:15:11 »
Аз имам чат пат просветлению, де ме пълнят с шантави теории... Та вирус нема. Има промяна на полето на планетата, което предизвиква различни реакции у хората и също като пукната порцеланова чаша в гореща фурна, на всички чашите им се чупят по пукнатото. Затова толкоз различни всеобхватни и разностранни симптоми, щото у всеки вади на показ пукнатото. Полето не вирОса. Лъчението, излъчването, новите вибрации, квото идкате.
Като споменах това... Понякога се чудя има ли мъск старлинкове, или не. Щото може и да няма и да лъжат, че сичкото чудо по небето е човешко дело...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1205 -: Октомври 18, 2022, 00:13:03 »
Quote (selected)
аз го карах тоя вирус и не приличаше на грип
Как го познахте "този вирус" че е ТОЗИ вирус :nuts: У дома си имате електронен микроскоп ?

Не съм го "познал", нямам електронен микроскоп, а и никой до сега не го е виждал на електронен микроскоп, правя си логически заключения, до колкото може, от оскъдната информация.
Не можете да правите "логически заключения" в материя по която нямате елементарна база. Мога да бъда и по-директен в изказа , но спрямо вас ще се въздържа.  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1206 -: Октомври 18, 2022, 08:33:12 »
Не можете да правите "логически заключения" в материя по която нямате елементарна база. Мога да бъда и по-директен в изказа , но спрямо вас ще се въздържа. 

Да, само да напомня, ноевият ковчег е построен от аматьори, Титаник - от професионалисти!
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1207 -: Октомври 18, 2022, 09:35:26 »
Не можете да правите "логически заключения" в материя по която нямате елементарна база. Мога да бъда и по-директен в изказа , но спрямо вас ще се въздържа. 

Да, само да напомня, ноевият ковчег е построен от аматьори, Титаник - от професионалисти!

а аз ще напомня, че едното е фикция (макар и с божие вдъхновение), а другото реалност.

така, че спорът е безсмислен и би и трябвало да спре до тук.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1208 -: Октомври 21, 2022, 12:55:02 »
Главната гинеколожка на ЕС Фон дер Лайен се оказа в окото на бурята на невиждан корупционен скандал. Европейската прокуратура започна разследване за сключването на договор между ЕС и Фейзер за 71 милиарда евро. Ръководителят на Европейската комисия чрез SMS се съгласи с директора на американска компания, че 27 страни ще трябва да закупят 4 милиарда дози за 500 милиона население, независимо от хода на пандемията. Освен това, в случай на съдебни дела от хора, засегнати от странични ефекти, адвокатите на Файзер също ще трябва да бъдат наети от европейските страни и платени от техните хазни. Имаше отговор на изискванията за предоставяне на SMS - аз ги загубих. Относно изисквания за обявяване на условията на договора – отказ. Шефът Файзер не дойде в Европейския парламент, каза, че е болен. Изпратиха представител на компанията, който, когато беше разпитан, съобщи удивителния факт, че тяхната ваксина, оказва се, никога не е била тествана, за да се види дали предотвратява предаването на самия вирус.  Оказа се, че аргументът, че Файзер предотвратява разпространението на вируса, също е кух. Сега се чудят кой стои зад разследването срещу Урсула и в какво може да се превърне то. А между другото съпругът на Урсула, медицинският директор на Orgenesis Хайко фон дер Лайен и вицепрезидентът на Orgenesis Винсент Вандам, преди това са работили заедно в британската фармацевтична компания GlaxoSmithKline (GSK) в продължение на 11 години. Преди да се присъедини към GSK, Вандам е служил 8 години като директор по качеството в ... Pfizer.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1209 -: Октомври 21, 2022, 13:20:26 »
Аз имам чат пат просветлению, де ме пълнят с шантави теории... Та вирус нема. Има промяна на полето на планетата, което предизвиква различни реакции у хората и също като пукната порцеланова чаша в гореща фурна, на всички чашите им се чупят по пукнатото. Затова толкоз различни всеобхватни и разностранни симптоми, щото у всеки вади на показ пукнатото.
Не е за ковида, но е потвърждение на написаното по-горе от Кайли: астматичка съм, на алергична основа, плесени, влаги, определени миризми са ми смърт. Но съм пушачка. Страстна. Не ми пречи.
Диспансеризирана съм, при всяко посещение ми се чете научнопопулярна лекция против пушенето :).
Вчера, след 2 ковидни години и половина (оказа се, че НЗОК е забранила спирометрията?!) пулмоложката все пак направи изследването и ахна - моите показатели изцяло покриваха максималножеланите (в момента нямам пристъпи). Пълно припокриване на двете графики.
Не си модел за отказване от тютюнопушене, рече ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1210 -: Октомври 22, 2022, 13:50:07 »
След втората доза 80% имат системни странични ефекти. Билчо гейтков се върти като обран евреин, чеше се, където не го сърби, и фъфли, че да, ама това не са супер тежки странични, а малко по-малки. Ама регулаторът ЩЯЛ да погледне това

https://mobile.twitter.com/verity_france/status/1583765510323593217
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1211 -: Октомври 23, 2022, 19:42:12 »
След втората доза 80% имат системни странични ефекти. Билчо гейтков се върти като обран евреин, чеше се, където не го сърби, и фъфли, че да, ама това не са супер тежки странични, а малко по-малки. Ама регулаторът ЩЯЛ да погледне това

https://mobile.twitter.com/verity_france/status/1583765510323593217
Моите наблюдения са същите. Втората душегубка отключва някаква сенсибилизация от първата и следват - тромбоемболии, инсулти, инфаркти, ТЕЖКИ нефрити, септични състояния, атипичните пневмопатии... Най много народ се гътна след втора доза /в БГ - Лолова, Коритаров/. Сега вече имам с трета и четвърта доза, продължават да се разболяват и да умират, но като че ли на никой не му прави впечатление. Създадоха си ниша с мозъчно увредени , за тях поддържат "вълни". Тука вече е , ако не се лъжа 8-та вълна, вадят си графики , таблички, диаграми...за увредените психично да си ги гледат и да си се страхуват. Абсолютно истинско заболяване, няма спор ! Просто в МКБ трябва да го сложата сред психозите.  :wacky-3318:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1212 -: Октомври 28, 2022, 23:09:20 »
Covid 'more likely than not' the result of a laboratory incident, says US Senate
Committee report said the theory the virus emerged naturally 'no longer deserves the benefit of the doubt' and a leak was more plausible
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1213 -: Октомври 28, 2022, 23:24:06 »
'more likely than not'
Не им стиска да кажат направо

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1214 -: Октомври 28, 2022, 23:26:46 »
Стиска не стиска, казват го. А как отричахаааа, а мен как ме тричахааа
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1215 -: Октомври 29, 2022, 20:30:49 »
 Има някакво високо и задкулисно спихване в ковидарските редици. Една по една се пропукват тираничните опорки, дори и в закостеняла система като Франция. Преди няколко дни Ордр де медсен /френския БЛС/, където също като в българския вилнееха ковидисти-сатанисти, оправда по всички обвинения Професор Кристиан Перон,световно известния инфекционист и шеф на клиниката по инфекциология в реномираната болница "Поанкаре"   https://france3-regions.francetvinfo.fr/paris-ile-de-france/le-professeur-perronne-blanchi-par-la-chambre-disciplinaire-d-ile-de-france-de-l-ordre-des-medecins-2641940.html ! Проф.Перон беше отявлен критик на цялата "прелест" на ковидфашизма - локдауни /тук "конфинмани"/, маски, дистанции, насилствени ваксинации и т.н. Какво преобърна за година на 180 градуса решението на дисциплинарната комисия на Ордера ? За гилдията е дълбока загадка  :smokin: Но тенденцията е плахо положителна.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1216 -: Октомври 31, 2022, 22:56:02 »
Допълнителна смъртност за август България 5%, Гърция 24, Германия 16, средно за ЕС 12... Евростат

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Excess_mortality_-_statistics
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1217 -: Октомври 31, 2022, 23:20:20 »
В США катастрофический рост госпитализаций с гриппом во всех возрастных группах, причём так рано, как никогда прежде, задолго до обычного пика сезона ОРВИ.

https://www.nbcnews.com/health/health-news/flu-hospitalizations-rising-dramatically-earlier-ever-cdc-says-rcna54332

Ну а как же иначе, если у социально ответственных граждан все силы иммунитета мобилизованы для штампования антител к давно несуществующему уханьскому штамму кoвuда.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1219 -: Ноември 05, 2022, 09:53:56 »
Коронавирус сделали в лаборатории? Дискуссия в научном мире продолжается

хм, добра идея е да се дава и връзка към коментираната статия, защото някои хора не вярват на руски сайтове.

„Endonuclease fingerprint indicates a synthetic origin of SARS-CoV-2“
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1220 -: Ноември 05, 2022, 10:33:43 »
някои хора не вярват на руски сайтове.

Ако щат да вярват, русофобията е психиатрична диагноза и лечение няма! :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1221 -: Ноември 05, 2022, 14:11:57 »
някои хора не вярват на руски сайтове.

Ако щат да вярват, русофобията е психиатрична диагноза и лечение няма! :lol:

а тази публикация защо е пусната? каква е идеята?
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1222 -: Ноември 05, 2022, 16:00:04 »
Quote (selected)
Коронавирус сделали в лаборатории? Дискуссия в научном мире продолжается

Всеки чете, там има източници, мисли, и си съставя мнение. Това за мислещите, де, за останалите не знам.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1223 -: Ноември 05, 2022, 17:48:07 »
Quote (selected)
Коронавирус сделали в лаборатории? Дискуссия в научном мире продолжается

Всеки чете, там има източници, мисли, и си съставя мнение. Това за мислещите, де, за останалите не знам.

така де, ама оставам с усещането, че е пусната като аргумент за едната страна, а не е точно така.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1224 -: Ноември 05, 2022, 18:06:34 »
"Бионтек": Новата ни ваксина срещу COVID-19 е по-ефикасна
Нови данни от продължаващите клинични тестове сочат приблизително четирикратно увеличение в броя неутрализиращи антитела

=== Сега, старата не беше ли ефикасна на 95%? Тогава новата е направо скоросмъртница.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1225 -: Ноември 05, 2022, 18:13:24 »
Само 4 пъти по-ефикасна.
Далече е от скоросмъртница, след година две ще е ефикасна на 100% в рамките на часове.
Запада има опит с изпълнение на смъртни наказания с инжекция.
Това е "знание" требе да влезе в масова употреба.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1226 -: Ноември 14, 2022, 00:09:46 »
Самое начало "пандемии", у всех ещё "наивный" иммунитет (т.е. не переболевшие и непрuвuтые).

Вспышка кoвuда на круизном лайнере Diamond Princess за месяц плавания с 20 января по 20 февраля 2020 года в итоге затронула 19% из всех находившихся на борту (712 из 3711 членов экипажа и пассажиров) https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_on_Diamond_Princess

Наши дни.
Круизный лайнер Majestic Princess, прозванный Injected Princess, потому что все пассажиры и члены экипажа обязаны быть полностью вakцuнuрованными. Кроме того, большинство людей уже успели переболеть кoвuдом и должны иметь самый сильный, "гибридный" иммунитет. Ко всему прочему, попасть на корабль можно было только при предъявлении отрицательного PCR-теста.

За 12 дней круиза вспышка кoвuда поразила 17% находившихся на борту (около 800 из 4600). https://www.smh.com.au/politics/nsw/cruise-ship-with-estimated-800-covid-cases-to-dock-in-sydney-20221111-p5bxml.html

Наверное, чайки-антивakcеры занесли. 😷
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1227 -: Ноември 14, 2022, 00:17:11 »
Четвёртая волна кoвuда нахлынула в австралийский штат Квинсленд: власти советуют с пятницы снова напяливать маски.
https://www.abc.net.au/news/2022-11-10/qld-covid19-coronavirus-fourth-wave-arrives-vaccine-rate-masks/

В Квинсленде полностью вakцuнировано 91.6% населения
https://www.qld.gov.au/health/conditions/health-alerts/coronavirus-covid-19/queensland-covid-19-statistics

Маски спасают, но нужно своевременно и нужное количество раз вakцuнuроваться, иначе они не спасут.
Ваkцuны работают, но нужно носить маски, иначе они не сработают.
Бустеры эффективны, но не защищают от заболевания.
Нужное количество прuвuвок защищает от тяжёлых последствий кoвuда, но, заболев, нужно принимать паксловид, иначе не защитят.
Паксловид помогает, но после окончания курса наступает рецидив кoвuда.
Поэтому после этого нужно принять второй курс, иначе всё вышеперечисленное не поможет.

И всё вместе это - Наука™, в которую положено безоговорочно верить! 😷
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1229 -: Ноември 16, 2022, 15:05:17 »
Quote (selected)
Противоепидемичните мерки в страната отпадат от четвъртък - 17 ноември. Това научи DarikNews.bg от Здравното министерство.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1230 -: Ноември 16, 2022, 15:14:48 »
Quote (selected)
Противоепидемичните мерки в страната отпадат от четвъртък - 17 ноември. Това научи DarikNews.bg от Здравното министерство.
Сега трябва да се въведат противо-психотични мерки . Диспансеризация на ковид-идиотите и тяхната ресоциализация сред нормалните хора... Обаче няма да стане по комерсиални причини. ЛЪЖАТА К19 е мъртва, но търговската ниша от идиоти - масконосачи, вакс-дебили, търкачи на гелове, хипохондрици пиещи антивирусни, и проч. форми на мизофобия, ще носи трайни печалби на тарикатите още дълго време.
« Последна редакция: Ноември 16, 2022, 16:46:46 от Muktata »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1231 -: Ноември 16, 2022, 21:14:23 »
На стената ми във фейКа минават редовно реклами на СЗО, призоваваща едни или други групи да се двойноваксат - бустер и антивирусна. Има 3-4 пъти повече лайкнали отколкото сърдити, а отдолу рой глупаци, хвалещи се как току що са си получили и двете.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1232 -: Ноември 16, 2022, 22:11:03 »
На стената ми във фейКа минават редовно реклами на СЗО, призоваваща едни или други групи да се двойноваксат - бустер и антивирусна. Има 3-4 пъти повече лайкнали отколкото сърдити, а отдолу рой глупаци, хвалещи се как току що са си получили и двете.
Това е чудесно ! Горещо одобрявам 👍 Създал се е механизъм на “самоочистване” на идиотите ! Те сами, и доброволно. Ето че констатираме вече първата позитивна последица от ЛЪЖАТА 19, —- 🧹

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1233 -: Ноември 17, 2022, 00:05:06 »
Eвропа е изправена пред "ракова епидемия"

Приблизително 1 милион диагнози са били пропуснати по време на COVID-19 пандемията

https://www.flagman.bg/article/280193

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1234 -: Ноември 18, 2022, 10:56:59 »
И снова про иммунные клетки CD4+. Новое исследование открыло, что их состав отличается в зависимости от того, каким образом организм впервые познакомился с антигеном - в результате болезни либо же эликсиризации.

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.11.15.516351v1

Как несложно было догадаться, наиболее "полноценные" и функциональные иммунные клетки образуются после перенесённого заболевания, будучи непрuвuтым.

А вот у тех, кто сначала ширнулся, а потом переболел, первоначальная ширка всё портит, и это не исправляется со временем, несмотря даже на количество последующих реинфекций. Эффект, схожий с иммунным импринтингом для антител.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1235 -: Ноември 18, 2022, 11:04:22 »
Материал за размисъл:
 " ...Според последните данни на Австралийското статистическо бюро свръхсмъртността е била над 17 процента през юли. Тя е подобно повишена и при други високо ваксинирани популации.

В Германия свръхсмъртността при хора над 60 години се е увеличила със 174 процента между 20 септември 2021 г., когато 85 процента от хората над 60 години са били напълно ваксинирани, и октомври 2022 г.
В Обединеното кралство е имало повече свръхсмъртни случаи през последните три месеца, отколкото когато и да било по време на пандемията или дори от 2010 г. насам. През последната седмица свръхсмъртността в Англия беше 16 процента.

В САЩ повишената смъртност при хората на възраст от 25 до 44 години и при тези на възраст от 75 до 84 години е 18 процента, а при тези на възраст от 65 до 74 години е 15 процента.
Ситуацията е още по-тревожна, защото сега трябва да има по-малко смъртни случаи, след като толкова много хора умряха по-рано в пандемията. Наблюдава се и драматичен ръст на хората с увреждания.

Що се отнася до Covid, в Австралия ефикасността на ваксината изглежда отрицателна, съдейки по статистиката в NSW, която далеч не е перфектна, но е най-добрата в Австралия. Те показват, че 88 процента от починалите хора са били ваксинирани, въпреки че са съставлявали само 85,5 процента от населението. Те също така показаха, че неваксинираните са само 0,15 на сто от хората в болница с Covid и само 1,1 на сто от хората в интензивно отделение.
Защо е това? Почти сигурно, защото неваксинираните, които умират от Covid в NSW, са слаби и възрастни хора с множество съпътстващи заболявания, живеят в грижи за възрастни хора или палиативни грижи или у дома и не отиват в болница. Защо не са ваксинирани? Вероятно защото те или техните лекари се страхуваха, че това ще ги убие.

Въпросът е колко други убива? Докато здравните власти не ни кажат какво има на снимките, няма да разберем."
     spectator.com.au
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1236 -: Ноември 21, 2022, 19:39:03 »
After an estimated half a million cases of adverse effects, Professor Harald Matthes called on doctors to “take action”

Professor Harald Matthes of Berlin’s Charite University Hospital said on Tuesday that he has recorded 40 times more “serious side effects” from Covid-19 vaccinations than official German sources have. As Matthes called on doctors to speak up for those allegedly injured, US pharma giant Pfizer released a tranche of data apparently showing its jab was far less effective than claimed.

https://thepressunited.com/updates/serious-covid-vax-side-effects-40-times-more-likely-than-reported-researcher/amp/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1237 -: Ноември 22, 2022, 21:03:30 »
Quote (selected)
Ваксините срещу Covid-19 поскъпват. От средно 18 долара, които струваха одобрените серуми за справяне с пандемията през 2021 г., тази година те ще станат 25 долара, което е ръст от 38%. Увеличението ще доведе до запазване на глобалния оборот на тези ваксини на нивата от миналата година до края на 2022 г. въпреки факта, че търсенето е спаднало почти наполовина (от 5,7 млрд. дози до около 3 млрд. дози).
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/farmacevtichnite-kompanii-vdigat-cenata-na-vaksinata-srestu-covid-19
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1238 -: Ноември 22, 2022, 21:11:29 »
Ваш'та  :pissed-891: търгаши
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1240 -: Ноември 27, 2022, 13:43:53 »
Сетая Брат

Видях някъде преди малко, че певицата, изпяла любимата ми като дете песен от “Флашданс”, се е възнесла вчера внезапно (на 63), та за пореден път се запитах: кога точно ще бъде възможно да се проведе нормален разговор относно зачестилите внезапни възнасяния на всякакви известни и неизвестни люде? В смисъл, колко още може да продължават увъртанията, отбягването и цензурата на нещо, което вече стана очевидно?
Ами че то напоследък просто няма ден без някаква такава вест - или внезапно се е случило най-лошото, или пък някой трябва да прекъсне кариерата си, защото здравето му внезапно се е влошило. Едно време мислех да си водя списък с тези работи, но после се отказах. Първо, че никога няма да бъде доказана недвусмислена връзка между Ситуацията сега и Онази ситуация, и второ, не исках да изпадам до положението на пишман гробарите отпреди година-две, дето с ентусиазъм брояха ковчези в ефира.
Обаче все пак ми прави впечатление.
. Прави ми впечатление, че напоследък чувам прекалено често за млади и здрави познати, които се възнасят в съня си или отключват автоимунни състояния, или слагат байпаси, или развиват агресивни болести…
. Прави ми впечатление, че децата споменават за зачестили отсъствия и припадъци в училище, като например онзи ден, когато съученичка на Балеринчето губи съзнание и последвалите прегледи показват проблеми със сърцето. (Съученичката сега ходи на училище с някакъв сензор, дето денонощно следи сърдечната дейност).
. Прави ми впечатление, че хора, с които работя от 10 и повече години, излязоха от строя почти едновременно. Един полски колега спря да чува (малко след като шефът му получи удар), един канадски колега спря да помни, шепа други изобщо спряха да работят и така…
. Прави ми впечатление, че от известно време насам се налага да обяснявам по двайсет пъти едно и също нещо на хора, които доскоро имаха чудесни умове, и че става все по-трудно да се върши работа.
. И макар да не си водя списък, прави ми впечатление и вълната от необясними проблеми при известните:
— Преди няма и седмица добре известната радиоводеща в Сидни (Jackie ‘O’, 47) обяви, че след почти 30 години в ефир се оттегля от прайм-тайм сутрешното си шоу (с договор за милиони) за неизвестен период от време, тъй като от месеци имала грип и не можела да се възстанови. Даже се влошавала.
— Друга популярна австралийска радиоводеща - Kate Ritchie, 43 - през октомври обяви, че се оттегля за неопределено време от шоуто, което води от 2014 насам, за да се фокусира върху семейството и добруването си.
— Steve Graham, водещ на сутрешната програма на TripleM Newcastle в продължение на 20 години, от 03.11.2022 вече не е в ефир.
— Друг популярен радиоводещ (имам слабост към тази медия) - Tim Gough, Англия, 55 - в края на октомври получи сърдечен удар, докато водеше сутрешната си програма.
— През февруари 2022 от “масивен сърдечен удар” неочаквано почина Steve Black, популярен спортен треньор в Англия.
— През ноември 2022 неочаквано почина 28-годишната Heather Anderson, шампионка по ръгби (Австралия).
— През март 2022 неочаквано (по време на ваканция в Тайланд) почина Shane Warne, австралийска крикет легенда, на 52.
— През август 2022 неочаквано почина британският велосипедист Rab Wardell, на 37, два дни след като спечели шотландския шампионат MTB XC.
— Преди ден-два неочаквано почина английският филмов продуцент Tim Beddows, на 59.
И така нататък, и така нататък. Това са само няколко случая в Англия и Австралия за последните месеци, без да броим неврологичната парализа на Джъстин Бийбър и микроинфаркта на жена му, или “неконтролируемите мускулни спазми” на Селин Дион, заради които тя спря да работи през 2021, или сърдечните удари в българското медийно пространство, или ранното пенсиониране на Брус Уилис и прясната му диагноза “афазия”…. Ако човек седне и наистина се задълбочи в останалите подобни внезапности по света, ще се хване за главата.
Разбира се, много от тези случаи са случайност. Други си имат логично обяснение. Трети са провокирани от придружаващи болести и скрити причини, а четвърти, пети и дори шести нямат нищо общо с нищо. Но на мен все пак ми правят впечатление, тъй като са прекалено много и прекалено често. Дали обаче по тези въпроси вече може да се говори или още не е позволено - това е, което ме гложди.
Ако например сложа тук статията на “ДейлиМейл” от 24.11.2022, в която един от главните кардиолози на Ню Саут Уелс, Ross Walker, казва, че терапиите с новата и революционна генетична технология трябва да бъдат спрени, ще бъда ли маркирана като разпространител на дезинформация? Д-р Уокър, който по съвпадение преди 2 години беше радостно възбуден от същата тази технология, сега твърди, че се наблюдава “увеличаване на сърдечните заболявания като пряко следствие от преяждането с моркови”. Споделя още, че държавните власти вече не препоръчват допълнителни зеленчукови нектари на хора под 30-годишна възраст, заради рисковете. В статията има и интервю с 18-годишна австралийска ученичка, която от 6 месеца се опитва да си излекува сърцето, пострадало при акцията за спасяване на животи. Било задължително да изяде 2-3 моркова, за да се яви на годишните си изпити, но понеже влязла в болница още след първия морков, така и не опряла до тях…
Прочитайки такава смела статия и такива дръзки думи на първа страница в едно от главните средства за дезинформация, аз се обнадеждих, че може би цензурата по темата е отпаднала и най-сетне тя ще бъде обсъдена по нормалния начин, но не съм сигурна все още, затова реших да не рискувам. По-добре да си говорим с инфантилни морковени гатанки, отколкото изобщо да не си говорим.
Но наистина се надявам скоро общественият ступор да изчезне и миролюбиво да се изясни защо на някои хора хич не им понася почерпката с морковени мъфини и как може да им се помогне.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1241 -: Ноември 27, 2022, 14:16:52 »
Кайле, тъжно...

Mалко уточнение за чистите души:




Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1242 -: Ноември 28, 2022, 04:32:17 »
Интересна и упорито скривана, новина:

Решение на Върховния съд на САЩ: Covid ваксините не са ваксини!

Едва ли някой забеляза, че Робърт Ф. Кенеди младши спечели делото срещу всички фармацевтични лобисти. Ковид ваксините не са ваксини. В решението си Върховният съд потвърждава, че щетите, причинени от генните терапии на Covid mRNA, са непоправими. Тъй като Върховният съд е най-висшият съд в Съединените щати, няма повече обжалвания и всички възможности за обжалване са изчерпани. В първото си изявление Робърт Ф. Кенеди подчерта, че това е успех, който е възможен само благодарение на международното сътрудничество на голям брой юристи и учени.

Разбира се, това решение отваря нещо в международен план, особено тук, в Швейцария, това решение трябва да предизвика вълни, защото Швейцария има специална позиция тук със своята федерална конституция. От една страна, Нюрнбергският кодекс е в конституцията с член 118b, а злоупотребата с генно инженерство при хора е забранена в Швейцария, съгласно член 119 от Федералната конституция. Това се допълва от член 230bis от Наказателния кодекс... Това означава, че извършителите могат да получат до 10 години затвор.

Но това решение също трябва да накара останалия свят да се надигне и да го забележи, защото Нюрнбергският кодекс има международна валидност и се съдържа също в член 7 на Международния пакт за граждански и политически права. В случай на криминални обвинения изявлението трябва да се позовава на скандала Contergan, за да се придаде специална тежест на значението на това обвинение. Следователно политиката е изправена пред гореща есен. Трябва също така да знаете, че германският адвокат д-р Райнер Фюлмих и още над 100 немски адвокати са участвали в тези процеси.

https://www.foxnews.com/us/new-york-supreme-court-reinstates-all-employees-fired-being-unvaccinated-orders-backpay

Нито една медия не говори за това, нито в Швейцария, нито в Европа.
За съжаление, това ще дойде до обществото с голямо  закъснение.

Затова препратете решението на членовете на вашето семейство, приятели и познати.

Любо Петров

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1243 -: Ноември 28, 2022, 07:33:10 »
https://www.foxnews.com/us/new-york-supreme-court-reinstates-all-employees-fired-being-unvaccinated-orders-backpay

„State Supreme Court found that being vaccinated 'does not' stop the spread of COVID-19“ - state, not federal court.

така, че според мен е рано за шампанско, макар че е стъпка в правилната посока (imho).

а другата новина от сураттефтера ли е? за върховния съд на сащ и робърт кенеди?
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1244 -: Ноември 28, 2022, 08:11:02 »
а другата новина от сураттефтера ли е? за върховния съд на сащ и робърт кенеди?
Присъединявам се към въпроса - като задам ключови думи на английски в Гугъл, ми излизат само някакви  неясни писания, минали през фак-чекърки.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1245 -: Ноември 28, 2022, 08:13:09 »
а другата новина от сураттефтера ли е?

- Не, препратиха ми я заради показван интерес. Не се съмнявам в нея, особено, когато всичките "медии" мълчат като окъкани. Ще потърся, но ми се струва, че дори руските ще продължават да пазят достолепно, съглашенско мълчание.

Ще помоля източника за повече инфо...

В същност ето ви източника, бе в съобщението до мен, но от скайпа не се копира адреса, заедно с текста?!

https://www.foxnews.com/us/new-york-supreme-court-reinstates-all-employees-fired-being-unvaccinated-orders-backpay
« Последна редакция: Ноември 28, 2022, 08:38:48 от Eisblock »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1246 -: Ноември 28, 2022, 08:49:04 »
Ето ви и още един важен материал. Потвърждава изнасяните от вас подобни данни, статистики и заключения за ПОСЛЕДСТВИЯТА! С превод на български.

https://www.bitchute.com/video/xMBAPZVJfi2D/

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1247 -: Ноември 28, 2022, 12:04:21 »
Посоченият линк не говори за Кенеди и спечелени дела.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1248 -: Ноември 28, 2022, 12:19:42 »
Обаче, пускайки търсачка в гугъл, пък намерих разни твърдения на фактчекърите. Звучат прелюбопитно.

Claim by Social Media User:
Vaccines are more harmful than preventive
THIP Media rating: Mostly False
Мостли? Значи не съвсем фалшиво?

Claim by Stew Peters:
More than 80 Canadian doctors have dropped dead after receiving their fourth mandated COVID-19 vaccine.
Australian Associated Press rating:
False. Many died of causes unrelated to the vaccine. There is no evidence to suggest the others died as a result of immunisation.
Много от посочените са умрели от друго? А малко от посочените от какво точно са умрели?

Claim by instagram user:
Covid vaccines are killing people.
Full Fact rating:
While a small number of deaths have been attributed to the vaccines, it’s estimated that they have saved millions of lives.
Аха, значи и фактчекърите признават вече за „малък процент от ваксаните“ са умрели от ваксите.

Claim by Social media users:
Death of 4 years old poster boy for vaccination campaign is linked to COVID-19 vaccine
Health Feedback rating: Misleading
Death of a four-year-old boy in Argentina was due to lung infection, contrary to social media posts implying vaccination was the cause
Момчето на 4, де е рекламирало ваксите, не е рекламирало тия вакси и освен това не е умряло от тях, а от белодробна инфекция.

Claim by A Facebook post:
Pfizer signed a confidential agreement with the Australian government which means the ingredients of the COVID-19 vaccine are kept a secret.
Australian Associated Press rating:
False. The vaccine ingredients are publicly available, as required by Australian law.
Но нищо не казват за конфиденциалния договор, изглежда е ... конфиденциален.

и т.н. Фактчекърите в опитите си да отрекат конспирациите потвърждават слуховете. Найс, а?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1249 -: Ноември 28, 2022, 13:58:17 »
Обаче, пускайки търсачка в гугъл, пък намерих разни твърдения на фактчекърите. Звучат прелюбопитно.

Claim by Social Media User:
Vaccines are more harmful than preventive
THIP Media rating: Mostly False
Мостли? Значи не съвсем фалшиво?

Claim by Stew Peters:
More than 80 Canadian doctors have dropped dead after receiving their fourth mandated COVID-19 vaccine.
Australian Associated Press rating:
False. Many died of causes unrelated to the vaccine. There is no evidence to suggest the others died as a result of immunisation.
Много от посочените са умрели от друго? А малко от посочените от какво точно са умрели?
Фактчекърите не обичат да им се задават въпроси.
Няма да питам как точно е установено, че причините за смъртта са unrelated to the vaccine, нищо че това е ключово.
Статистиките за смъртността са обект на манипулация, дивашка йезуитщина и срамно разтягане на локуми. Сещате ли се как нашите НОЩници (като им изнасяше) съобщаваха за стотици починали от ковид "със съпътстващи заболявания"....като инсулти, инфаркти, онкологии, та до една несъвместима с живота черепно-мозъчна травма от катастрофа. Но според тях човекът починал от ковид.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1250 -: Ноември 28, 2022, 14:36:51 »
Китай е пред имплозия. Ама така е , кат не слушат булгаристанските разбирачи, че немало вирус.

  :nuts:

Да видим ся дали Си ще изкара танковете ?

 :popcorn:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1251 -: Ноември 28, 2022, 14:51:12 »
"Имплозията" пък съвем случайно е в Урумчи, Синдзян.
Горките уйгури, пак на топа на устата.
*********   ✹    *********

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1252 -: Ноември 28, 2022, 14:55:14 »
Най-големите са в Шанхай. Това е нечувано за Китай. Дори през 1989г не беше с такава сила. Китайската ваксина се оказа афиф работа.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1253 -: Ноември 28, 2022, 15:26:16 »
Китайската ваксина се оказа афиф работа.
Обаче на ЛайНен-Бурла е голяма работа, нали.
 :lol:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1254 -: Ноември 28, 2022, 15:45:08 »
Китайската ваксина се оказа афиф работа.
Оказа се, че досега няма ваксина. Нито китайска, нито европейска, нито руска.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1255 -: Ноември 28, 2022, 16:05:40 »
Оказа се, че досега няма ваксина. Нито китайска, нито европейска, нито руска.
Това се знае от 60-те, когато са правени опити коронавирусите да се ползват за биологично оръжие. И всички опитали се, са се отказали. Което не е попречило през миналото десетилетие да пробутат "ваксина" срещу Денга в Азия, да ваксинират хиляди деца, които - всички ваксинирани - измират след срещата с вируса. Става неистов скандал през 2017 г., описан в медицинските списания (западните, четох). Но кунчевци и раТки са твърде алчни, за да го признаят, а може и да са просто невежи  на всичкото отдолу. Както и БГ журнашлюшките, чийто факултет по неизвестни основания и известен повод лицето Радев днес е наградило.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1256 -: Ноември 28, 2022, 16:35:15 »
Има, има "ваксина".
Бем ви статистиките, моята лична рекапитулация:
Двама ваксинирани по онко пътека, единият не я премина, другият сега започва.
Един със сериозни сърдечни проблеми.
Един със сърце, ендокринни проблеми, от месец и бъбреците сдават.
Това на първо четене.
Не че неваксинираните са суперздрави, ама...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1257 -: Ноември 28, 2022, 16:42:57 »
Студените факти са че светът забрави за ковид и си глеа кефа и световното а китайците още ги гърчат, кат овце в кошарата.Маски, затваряния и т.н.

На тва му се вика провал.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1258 -: Ноември 28, 2022, 16:47:56 »
Гледа световното не значи гледа си кефа.
Ама щом ти иде отвътре....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Коронавирус - информационна тема без коментари
« Отговор #1259 -: Ноември 28, 2022, 18:26:56 »
Нека ги гърчат - те обичат.
Пък и на световното ги нема, ще залинеят от скука иначе.
*********   ✹    *********