Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 10:05:57

Автор Тема: цените на тока, парното и водата  (Прочетена 172294 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2160 -: Септември 04, 2022, 11:48:41 »
Quote (selected)
Нали членуваме в "Клуба на богатите"?
Всеки престой в БГ се убеждавам и убеждавам че човеконаселението ГВАЧИ от пари. Признаци за това безброй, просто те бият по главата /най-луксозните места за "отдих и почивка" , автопарка , слушани разговори на съседни маси, салтанатлъци и т.н./ Велика загадка, дълбока енигма , от къде идват тези паре ? Не е и не ще да е по официален път и по официално декларирани доходи. Който си го може - може, който не - пише по форумите или като мен, Пенико, Бъч и т.н... С една дума - за сетен път ВИ ПОТВЪРЖДАВАМЕ - БЪЛГАРИТЕ ИМАТ ПАРИ . Българите не са бедни /обичат да реват и да се окайват , но това не е национално специфична черта/ Въпреки този очеизваден факт България създава усещането за ужасно бедна страна, за дизастър, за свършека на света . Цари едно абсолютно "не ми пука" , "и без това ..." , всеки върши нещо като за "след мен и потоп". И понеже това не е от вчера, потопът вече е дошъл - инфраструктурен , икономически, здравен , и най-вече образователен и ментален. С ужас установявам последните две години /кромиддните/ че близки и приятели, които са считал за много окумуш , с трезв разсъдък, правилно мислещи ... че почва да ги пере сачмата. Всички се едно превъзбудени, напрегнати, говорят без да изслушват /основен белег за добър събеседник/. Водиш ги на ресторант, хвърляш една сметка за хилядарка, не че са бедни - а ей така ! ЗА ЗДРАВЕ ! Да се почувстват alèse , дето се вика, да не се фиксират върху сметката. А те накрая масово - си поръчват от сервитьора да им опакова неизяденото /щото поръчват като невидяли/. Все повече цари едно нищество на духа, което изобщо не корелира с нищество на портмонето. И това натъжава, мен специално ме натъжава. Все така ще си ценя приятели , роднини, и ще си идваме по няколко пъти на годината /стига сатанюгите да не пречат/, но човешкият фактор не е това което беше. И не контраатакувайте "ама на запад човешкия фактор" ! Да , и тука тенденцията е низходяща, но самоналаганата в БГ пропаганда подвежда автохтонното население. "Германците ще умират от студ, няма да се къпят !" . Ами няма да стане това, преекспонира се. Пропагандата на катастрофизъм за момента не корелира с действителността. Но вреди в междуушията, пили мозъците.


Прав си.
Колкото се прогониха, прогониха, а тези които останаха, ги дресираха.
Забелязал си - нелоши доходи, и съзнание тласнато към консумация. Затворени, не общуват.
Нищо странично не ги дразни, приели са мизерната действителност, и най важното, треперят само от подхвърлената идея, че нещо трябва да се промени. Или критика.
Тук почти всички които пишем сме живели, или живеем извн страната, и нямаме най малка представа за катастрофата в съзнанието на хората.
« Последна редакция: Септември 04, 2022, 11:59:40 от Алиса »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2161 -: Септември 04, 2022, 11:55:39 »
С най-много и най-подготвени кадри беше БКП (преди 10.10.1989) Имаха добър подбор. Не можеше да им се отрече. Защо тогава го докарахте дотук?

САЩ си подбраха от тях, най-разрушителните девианти.
Хората в различни условия проявяват различни качества. Например фон Браун. При нацистка Германия прави ракети да бомбардира Лондон и е нацист. В САЩ прати хора на луната. Някой оспорват това. Ще се разбере. ;)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2162 -: Септември 04, 2022, 11:58:07 »
Мита от Китай и Турция има, те са извън ЕС.

Митнически съюз между ЕС и Турция

...Тарифи
нулеви мита и нулеви квоти за стоки, обхванати от митническия съюз
Премахване на тарифите за Вашия конкретен продукт с произход от ЕС и за износ за Турция, като се използва моят търговски помощник
Премахване на тарифите за Вашия конкретен продукт с произход от Турция и изнасяни за ЕС чрез „Моят търговски сътрудник“...
https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/bg/content/mitnicheski-syuz-mezhdu-es-i-turciya


и вътре пише...


Митническият съюз обхваща изключително:промишлени продукти[/li]
[li]преработени селскостопански продукти[/li]
[li]
[/size]Митническият съюз не обхващаСелскостопански продукти[/li]
[li]
[/font]
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2163 -: Септември 04, 2022, 12:03:41 »
Butch, не се пали толкова. Мита от Китай и Турция има, те са извън ЕС. И пак се внася оттам. Та не са митата проблем.
Има, но те защитеват немските, частично френските производства, не българските.
Изобщо положението е като с монопола.
По-добре никакви мита отколкото чужди.
По аналогия По лош от държавния монопо е частния.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2164 -: Септември 04, 2022, 12:04:27 »
Мита от Китай и Турция има, те са извън ЕС.
Манипулираш пак. Може и да има, но те не защитават българско производство, защото ги събира ЕС. Не ги събира БГ, за нея.
Някой много бързо станаха "европейци". Да не го казвам по друг начин.
България само губи от ЕС. Тези българи които все още живеят на територията губят. Защото ги грабят. Тези които са на запад губят по-малко.  По-малко ги грабят. Нали не си забравила "жълтите жилетки"?
Ограничи си обвиненията и назиданията и карай по същество. От човек, който не иска да храни чужди деца, но не се противи за хранене на оръжейната промишленост, не знам какво да очаквам, но да ме назидава и поучава няма да допусна.
А кой събира митата не ми се рови, ще оставя компетентните да кажат.
В моите очи демократите под шапката на САЩ разрушиха в България 80% от разрушеното. Чехия цъфти, Унгария, източният блок, който беше по на запад си е повече от добре. Източните на изток ги хвана САЩ и им разката фамилията, а сега ти обвиняваш ЕС затова.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2165 -: Септември 04, 2022, 12:04:51 »
С най-много и най-подготвени кадри беше БКП (преди 10.10.1989) Имаха добър подбор. Не можеше да им се отрече. Защо тогава го докарахте дотук?

САЩ си подбраха от тях, най-разрушителните девианти.
Хората в различни условия проявяват различни качества. Например фон Браун. При нацистка Германия прави ракети да бомбардира Лондон и е нацист. В САЩ прати хора на луната. Някой оспорват това. Ще се разбере. ;)

Например фон Браун. При нацистка Германия прави ракети да бомбардира Лондон и е нацист. В САЩ прати хора на луната. И ПАК Е НАЦИСТ

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2166 -: Септември 04, 2022, 12:06:54 »
позьорът не ми изглежда с много кадри.
С най-много и най-подготвени кадри беше БКП (преди 10.10.1989) Имаха добър подбор. Не можеше да им се отрече. Защо тогава го докарахте дотук?


Щото новоизлюпените демократи изритаха кадрите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2167 -: Септември 04, 2022, 12:08:38 »
Какво и колко България губи от обвързването си с Евросъюза може най-добре да се види на пазара в Одрин:
https://www.youtube.com/watch?v=zBIv_Pp9-24
В помощ на аритметиката - 5 литра олио е 18 лева май месец.




1992-1994 съм ходила много пъти в Турция, в Истанбул, спирка Одрин, но Одрин беше по-скъп, защото всичко беше много по-евтино в Турция, в пъти. Тогава що имаше тая разлика?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2168 -: Септември 04, 2022, 12:10:05 »
Butch, не се пали толкова. Мита от Китай и Турция има, те са извън ЕС. И пак се внася оттам. Та не са митата проблем.
Има, но те защитеват немските, частично френските производства, не българските.
Изобщо положението е като с монопола.
По-добре никакви мита отколкото чужди.
По аналогия По лош от държавния монопо е частния.
Поясни схемата, по която защитават немските и ощетяват българските, моля.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2169 -: Септември 04, 2022, 12:17:24 »
И ПАК Е НАЦИСТ
Цъ.
 "Respected member of the society"*. Беше. Етикетите нямат значение.
Важното е котката да лови мишки, не какъв ѝ е цвета. Как не го научихте? Китай с този девиз станаха първа сила.

* Не е бил в "Шарашки" за разлика от Корольов. :)))
« Последна редакция: Септември 04, 2022, 12:45:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2170 -: Септември 04, 2022, 12:28:19 »
България, както и Румъния беще "прехвърлена" във френската "зона" след малта. Резултатите са видими.
Унгария, Чехия ... в немската. А Чехия не е цъфнала  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2171 -: Септември 04, 2022, 13:10:31 »
И ПАК Е НАЦИСТ
Цъ.
 "Respected member of the society"*. Беше. Етикетите нямат значение.
Важното е котката да лови мишки, не какъв ѝ е цвета. Как не го научихте? Китай с този девиз станаха първа сила.

* Не е бил в "Шарашки" за разлика от Корольов. :)))

Тцъ, ама тцъ.
Не бил наццист.
Че нали за това са го прибрали немското крило на ам. истеблишмент, защотох е нацист
Откъде се пръкнаха после етническите нацистки организаци в САЩ?
Нали с тяхна помощ беше избран Рейгън за президент, с вицепрезидент Буш. С лозунга „Украинци за Буш„, „Румънци за Буш„, „ Българи за Буш„ и т.н.т. Впрочем шефът на българската фашистка организация в Щатите тогава се  казвал Ради Славов.
Рейган основава различни държавни комитети, които сега са в основата на т.н. Дълбока държава в САЩ
Като NED например.За износ на демокрация на аборигените. Комитет за международна политика и др
« Последна редакция: Септември 04, 2022, 13:35:44 от Алиса »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2172 -: Септември 04, 2022, 13:39:28 »
В САЩ прати хора на луната.

Ама верно ли?
 :lol:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2173 -: Септември 04, 2022, 13:51:40 »
В САЩ прати хора на луната.

Ама верно ли?
 :lol:
Показаха го по ТВ. Значи е вярно.
 :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2174 -: Септември 04, 2022, 13:52:56 »
позьорът не ми изглежда с много кадри.
С най-много и най-подготвени кадри беше БКП (преди 10.10.1989) Имаха добър подбор. Не можеше да им се отрече. Защо тогава го докарахте дотук?

ако си припомниш мантрата „кой не скача, е червен" ще ти стане ясно защо.

и защото критерия за назначаване на заместник-директор в института, в който работех по онова време беше „той знае английски и разбира от компютри“. ето за това.

иронията в този случай беше, че вместо да оставят временно изпълняващия длъжността директор, сините болшевики назначиха една неграмотна и комплексирана жена (макар и старши научен сътрудник) за директор. а този временно изпълняващ длъжността директор след това два или три мандата беше заместник-кмет на община „лозенец“ от името на същите тези сини болшевики. а човекът за мен беше много по-подходящ за директор от назначената за такъв личност, която съсипа труда на доста колеги.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2175 -: Септември 04, 2022, 14:19:39 »
В САЩ прати хора на луната.

Ама верно ли?
 :lol:
Показаха го по ТВ. Значи е вярно.
 :)))




Айс, грешка в цитирането.
Това твърдение е на Буч, и той ти отговори

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2176 -: Септември 04, 2022, 14:30:03 »
България, както и Румъния беще "прехвърлена" във френската "зона" след малта. Резултатите са видими.
Унгария, Чехия ... в немската. А Чехия не е цъфнала  :smokin:


Чехия не знам какво прави, обаче чехите имат обяви за работа в джобс.бг на български, поемат и транспорта дотам и джобни на първо време за ептен закъсалите. Преди няколко години приятелски деца след продължителна безработица и гладуване в северозапада отидоха в Испания, при родител, стояха 4 месеца и се върнаха по-голи отколкото тръгнаха. След няколко месеца се хванаха на такава оферта, аз хич не вярвах да е добро начинание и се поразтърсих, та тогава установих колко обяви има, минималната заплата там е ниска, обаче те почнаха с 6-700 евро, българска агенция. Не бяха особено доволни от скубането, при първа възможност си намериха други работи и седят вече 4-5 години там, заплатите 1000 евро и нагоре, наемите и храната ниски, понаучиха език и нямат намерение да се връщат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2117
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2177 -: Септември 04, 2022, 14:43:12 »
Показаха го по ТВ. Значи е вярно.
 
В Лондон арестували някакъв репортер защото публикувал едно измислено от него тронно слово на Джордж II, преди още кралят да го е произнесъл. ДжорджII казал: "Надявам се, че ще се отърве. Аз намирам неговото слово значително по-добро от моето." :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2178 -: Септември 04, 2022, 15:24:46 »
Respected member of the society?
Значи нацист е Respected member of the society, не трябва да се грижиш за американските деца, но трябва да се грижиш за демокрацията на другия край на света, като пет пари не даваш за децата и там, да правиш военни бази навсякъде, да ядеш ГМО, да се радваш, че държавата не е социална, за да не се налага да се грижиш за съседите си, но да си безкрайно загрижен за украинците, виетнамците, тайванците....
What's wrong with you, Americans???
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2179 -: Септември 04, 2022, 16:18:17 »
позьорът не ми изглежда с много кадри.
С най-много и най-подготвени кадри беше БКП (преди 10.10.1989) Имаха добър подбор. Не можеше да им се отрече. Защо тогава го докарахте дотук?

ако си припомниш мантрата „кой не скача, е червен" ще ти стане ясно защо.

и защото критерия за назначаване на заместник-директор в института, в който работех по онова време беше „той знае английски и разбира от компютри“. ето за това.

иронията в този случай беше, че вместо да оставят временно изпълняващия длъжността директор, сините болшевики назначиха една неграмотна и комплексирана жена (макар и старши научен сътрудник) за директор. а този временно изпълняващ длъжността директор след това два или три мандата беше заместник-кмет на община „лозенец“ от името на същите тези сини болшевики. а човекът за мен беше много по-подходящ за директор от назначената за такъв личност, която съсипа труда на доста колеги.
Частично има резон в думите на Butch. Два сходни примера, от тези, за които имам някакви лични впечатления, а не преразкази на "очевидци". В голямо централно ведомство, другарка, откровена алкохоличка и отдавна деградирала личност, преди 1989  не се уволнява единствено защото е щерка на виден АБПФК (сигурно) и бивш партизанин (твърдения). След Революцията, алкохолето оглавява местната "Подкрепа" и по тази причина е неприкосновена. През 1992 особата съставя списъците за (по сегашната терминология) изчегъртването на "комунистите" от ведомството, в мнозинството си безпартийни и преди 1989. Друга особа (БЗНС) в друго място, за произход и партийна принадлежност на някаква сравнително отговорна длъжност, поради способностите си  има единствени задължения да оповестява разпределение на картите за почивка и да следи по списък кой е отишъл и кой не на манифестациите. След Революцията, способностите на особата бяха "оценявани" до директор на дирекция и зам. началник на разнообразни агенции. Професионалните качества и достижения предизвикваха нервни гримаси и откровена насмешка даже и в новите съпартийци.
И има още камара такива истории.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2180 -: Септември 04, 2022, 16:33:42 »
Muktata
Изчерпи темата и няма какво да се добави. :thup:
Преди няколко години в селото, в което съм пораснал т.е. прекарал съм там всичките си ваканции от звънец до звънец: Съвсем случайно след 40+ г се събрахме старата тайфа - тази, след която бабите кълняха, а дядовците дебнеха когато някой от нас да мине наблизо, та да го пипнат за ухото (все имаше защо). Отпразнувахме в селската кръчма. Ракии, мезета и много спомени. Стана късно, дойде време да се разотиваме и 1во да ... платим. Сметката не стигаше 100 лв. Аз рекох, че е мой ред. И стана една ... "Ти какво, май искаш да кажеш, че ние тук гладни ходим?" и пр. Настоях с довода, че съм най-отдалеч и най-рядко се появявам. На другия ден кръчмарката, с която сме съседи ми пошушна: Ти добре направи, че плати снощи. Ако не беше го направил цяло село щеше да говори "Видя ли го американеца, дошъл си е да го черпят"....Излиза, че съм бил в цугцванг

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2181 -: Септември 04, 2022, 16:49:04 »
И има още камара такива истории.



Е и?
Какъв е извода?
Че се поставиха некадърни кадри.
Ако бяхте чели „Харвардски проект„ там точно такава директива е дадена.
Да се избутат напред некадърните и индивидуалистите.
Какъв ви е проблема?
Че не са ви курдисали вас?
Е не са стигнали местата за всички.
Щото осемдесетте години на либерален флирт произведоха огромно количество некадърници и индивидуалисти.
Мен би ме било срам да заемам какъв да е пост в България след 90та година и да участвам в издевателството над  народа

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2182 -: Септември 04, 2022, 17:19:40 »
иронията в този случай беше, че вместо да оставят временно изпълняващия длъжността директор, сините болшевики назначиха една неграмотна и комплексирана жена (макар и старши научен сътрудник) за директор. а този временно изпълняващ длъжността директор след това два или три мандата беше заместник-кмет на община „лозенец“ от името на същите тези сини болшевики. а човекът за мен беше много по-подходящ за директор от назначената за такъв личност, която съсипа труда на доста колеги.
Почти аналогичен случай: имаше една ст.н.с., за която дълго време си мислех, че е готвачка в стола....Нямам нищо против готвачите, просто тази жена визуално и с поведението си ми напомяше за тях. Изкара се "репресирана", че преди кодини кандидатствала за екскурзия в Италия и й отказали?! За 2 г стана директор на института и ... за още 2 го съсипа тотално. Най-вероятно по идея свише, тя нямаше акъл за повече. В същото време имахме колега (приятел и досега), племенник на ген. Лукаш. Всичко им е било конфискувано, били са интернирани дълги години. Не са му разрешили да следва нищо друго освен химия. Не беше озлобен, нито търсеше някаква изгода. Новата директорка му намери цаката - уволни го, щото ... бил приятел с бившия партиен секретар и имал значи връзки с "репресивния апарат" ?! Истинската причина - този човек беше водещият специалист точно в научната сфера на новоизпечената шефка т.е потенциално опасен, че можеше да "осветли" нивото нейната некомпетентност. След години и на след няколко ракии той споделяше: Не е ли пардокс, че с мойта биография ме изкараха "отявлен апаратчик"? Сигурно ми е в гените, да съм неудобен на всички власти. Аз оттогава гледам с недоверие на всички бързо изгряли репресирани и ... компенсирани

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2117
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2183 -: Септември 04, 2022, 17:41:06 »
осемдесетте години на либерален флирт произведоха огромно количество некадърници и индивидуалисти.
След преврата на 10 ноември 1989 г. пирамидата на социалните ценности беше объната. През 1996 г. дори се появи българско лайфстайл списание "Егоист" -  един от символите на деветдесетте в страната.
Навсякъде където в названията на държавните ведомства имаше "народен, -а, -о" думата беше заличена. Защитата на държавата и работата за нея (да не говорим за жертвоготовност!) бяха изтикани най-накрая в скалата на ценностите.
На освободеното място се появиха "евроатлантическите ценности"...
Нататък го знаете.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2184 -: Септември 04, 2022, 17:51:32 »
И сега Русия проповядва колективни ценности, не е все още покварена. Разказах ви какъв урок ми преподаде наскоро една рускиня. Дето каза, оставете изгодата, а дружба где?
Покварата трябва да се изстърже.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2185 -: Септември 05, 2022, 23:40:00 »
Daily Mail: На британците забраниха да готвят до 20 ч. заради енергийната криза, кръчмите ще работят само до 21 часа.
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2186 -: Септември 06, 2022, 00:40:51 »
Daily Mail: На британците забраниха да готвят до 20 ч. заради енергийната криза, кръчмите ще работят само до 21 часа.
Имам някакви лични впечатления от ингилизите - това за готвенето хич нема да ги трогне, не си падат по това упражнение "лейдитата", хеле пък и след 20 ч. Но виж, това за пъбовете ще е сериозен проблем за "съровете" :beer_:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2187 -: Септември 06, 2022, 05:36:43 »
Мдаммм, "цените на тока, парното и водата", а и на газа, ако позволите. Цените за кого обаче?
Тъй като:
Радев е най-голямата синергитична гад сред цялото котило. Той ни назначава за пореден път служебни  полезни идиоти другиму, той промотира киртаците. Заради него сега ще се гънем с високи цени на ток и газ, а при нас и на златна вода, ще стоим на тъмно и студено, а междувременно несменяемият му служебен Гълъб (Донев):

"След срещата Донев-Ковачевски: Ток от България и допълнителни количества природен газ за Скопие".
"Труд"

Изнасят почти 50 % от тока на по-ниски цени, отколкото ни го продават тук. Щото тук трябва да пълним джобовете на собственика на "Разградска правда" и на партийните и присъдружните им  далавераджии соларници и вятърничавици.

А на тез северни макета, дето, къде седнат и станат, ни викат фашисти, татари и пр., как да им не помогнеш, след като си Гълъб, служебен и синергитичен.
« Последна редакция: Септември 06, 2022, 06:47:42 от Zeitgeist »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 809
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2188 -: Септември 06, 2022, 08:09:20 »
Quote (selected)
Радев е най-голямата синергитична гад сред цялото котило.
:t2015: Агент номер 1 на американските служби. Смайващо е че в БГ има още доста негови фенове дори и в среди, обявяващи се за антиамерикански, проруски, антиглобалистки и "леви"... Имам един приятел, с който пак се видях. Пише по фейса против глобалистите , против Швааб, против нашите жълтопаветни ексременти и т.н. Но като стане реч за Синергетика, че именно той е шеф-проводника на американците за БГ , вика - не ! Сакън ! Радев бил от добрите, но не му личало... :blurry_drunk-2127:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2189 -: Септември 06, 2022, 08:23:24 »
Има и е оправдано.
Радев беше промотиран от "социалистите" макар че не спираше да изтъква че е НАТО-вски генерал, не български.
После се сбори с Баце - друг "българин" с евроатлантически маниер на прислуга.
Хората си мислеха че воюва за тях, а то си беше битка за кокала, без да се променя посоката на проНАТО-вски и проЕС-слугинаж.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2190 -: Септември 06, 2022, 08:24:30 »
Агент номер 1 на американските служби

Нема лошо инфантилно да фантазираме, че Радев задължително трябва да е комунист-русофил, който ще ни извади от НАТО и ЕС. Не е необходимо и да осъзнаваме, че такива политици в България няма и до 3СВ няма да има. Да не говорим, че не знаем какво означава думата прагматизъм. За дребнобуржоазна България Радев е достатъчно умерен и "ляв" на фона на американските агенти (от №2 до № 1500), за които неотклонно гласува стадото.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2191 -: Септември 07, 2022, 22:33:03 »
Десислава Атанасова: Да бъде проведен международен търг за газ! „Газпром“ не трябва да участва!
https://epicenter.bg/article/Desislava-Atanasova--Da-bade-proveden-mezhdunaroden-targ-za-gaz---Gazprom--ne-tryabva-da-uchastva-/292303/2/0

Баце чупи тъпомера в стремежа си да докаже че е най-по-кучи син от променливите.
Нали всички участници в търга с турски, гръцки, македонски, италиански, унгарски, сръбски, нидерландски и даже азърбайджански газ ще ви препродават руски газ.
Който между впрочем тече през тръбата в БГ за Сърбия и Унгария.
Тъпанари.

zorzaman

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2192 -: Септември 07, 2022, 23:46:03 »
Спокойно! Газпром и без това няма да участва, щото плащанията не са сигурни.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2193 -: Септември 08, 2022, 19:20:15 »
Le Figaro: Шестнадесет градуса в банята, деветнадесет в хола

Питам се, как ще издържат черните "французи", от бившите колонии, на тоя студ!? Май ще искат пак в Африка?

16 градуса и на мен са ми малко, 24-25 поне, а финландците, на които Русия им направи държава, столица и университет, ще трябва да забравят за сауната!  :crying_with_laughter-3302:
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2194 -: Септември 10, 2022, 13:32:31 »
Quote (selected)
"Най-добрата енергия е тази, която не потребяваме", заяви Макрон. Той призова френските фирми и домакинства да пестят енергия, включително и като намаляват отоплението или охлаждането на помещения.
https://glasove.com/novini/1-kilovatchas-elektroenergiya-12-chasa-televiziya-ili-70-chashi-kafe
Като за начало не е зле!
Предполагам "най-доброто" скоро ще обхване и храна, облекло, здравеопазване, образование .... :t2407:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2195 -: Септември 10, 2022, 13:36:51 »
https://twitter.com/MilanRapai6/status/1566042367907581954
Супер предложение за личен генератор на ток. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2196 -: Септември 10, 2022, 17:50:42 »
Всеки прибор с генератор е по-добро решение. Пък ако е и на ток ... .

zorzaman

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2197 -: Септември 11, 2022, 21:37:34 »
Десислава Атанасова: Да бъде проведен международен търг за газ! „Газпром“ не трябва да участва!
https://epicenter.bg/article/Desislava-Atanasova--Da-bade-proveden-mezhdunaroden-targ-za-gaz---Gazprom--ne-tryabva-da-uchastva-/292303/2/0

Баце чупи тъпомера в стремежа си да докаже че е най-по-кучи син от променливите.
Нали всички участници в търга с турски, гръцки, македонски, италиански, унгарски, сръбски, нидерландски и даже азърбайджански газ ще ви препродават руски газ.
Който между впрочем тече през тръбата в БГ за Сърбия и Унгария.
Тъпанари.

Има вариант! Запалки от Китай. Знаеш ли колко газ има в една запалка "Bic"?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2198 -: Септември 11, 2022, 21:44:05 »
„Газпром“ не трябва да участва!

Аз пък се чудя на какво отгоре нашите гъзоврътници са убедени, че "Газпром" въобще ще преговаря с Булгартрансгаз

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2199 -: Септември 11, 2022, 21:59:48 »
„Газпром“ не трябва да участва!

Аз пък се чудя на какво отгоре нашите гъзоврътници са убедени, че "Газпром" въобще ще преговаря с Булгартрансгаз

Това е за консумация от нашето стадо, навън говорят друго. И тримореца е един лицемер.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2200 -: Септември 11, 2022, 22:24:12 »
Аз пък се чудя на какво отгоре нашите гъзоврътници са убедени, че "Газпром" въобще ще преговаря с Булгартрансгаз
Като платят 80-те% неползван газ, що да не преговарят?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2201 -: Септември 11, 2022, 23:01:21 »
Цитат на: Butch
САЩ прати хора на луната.

Първо пратиха хора на Луната, пък след 50 г. взеха да проучват как може да стане това.
Като алисината хронология на Рим-овете.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2202 -: Септември 12, 2022, 01:27:28 »
Цитат на: Butch
САЩ прати хора на луната.

Първо пратиха хора на Луната, пък след 50 г. взеха да проучват как може да стане това.
Като алисината хронология на Рим-овете.

Когато прочетем от теб поне две изречения, от които да не се прозяваме, или да не са тъпня, тогава ще пишеш коментари за другите.
Не е пресъление да си невеж, престъпление е да не можеш да схванеш какво са ти обяснили, защото се пукаш от завист, че някой знаел по вече.
На това се казва селска простотия, и е често срещано явление напоследък

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2203 -: Септември 12, 2022, 03:03:33 »
Често срещано е. Към Джиджи се добавихте ти и онуй австралийското двуутробно  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2204 -: Септември 12, 2022, 07:59:48 »
Цитат на: Butch
САЩ прати хора на луната.

Първо пратиха хора на Луната, пък след 50 г. взеха да проучват как може да стане това.
Като алисината хронология на Рим-овете.

Когато прочетем от теб поне две изречения, от които да не се прозяваме, или да не са тъпня, тогава ще пишеш коментари за другите.
Не е пресъление да си невеж, престъпление е да не можеш да схванеш какво са ти обяснили, защото се пукаш от завист, че някой знаел по вече.
На това се казва селска простотия, и е често срещано явление напоследък

леле, не говорихме ли наскоро за дънинг-крюгер?

и дали не трябва да поговорим за синдрома „чукча-писатель, не читатель“? но в отделна тема, не тук.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2205 -: Септември 12, 2022, 18:32:42 »
Quote (selected)
"Булгаргаз" публикува на сайта си предложение за цена на природния газ през ноември. Предвижда се тя да е с близо 12% по-висока от предложената за октомври и с 27% по-ниска от тази за септември.
https://glasove.com/novini/bulgargaz-predlaga-tsena-na-gaza-za-noemvri-s-blizo-12-po-visoka-ot-tazi-za-oktomvri
60% нагоре, 30% назад, 12% нагоре...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2206 -: Септември 12, 2022, 18:54:22 »
60% нагоре, 30% назад, 12% нагоре...
;)
Добре, че не са учители по танци - всичките им обучавани щяха да получат Мениерен синдром.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2207 -: Септември 12, 2022, 19:05:14 »
Quote (selected)
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно
https://glasove.com/novini/darzhavata-otpisa-680-mln-lv-dalg-na-stolichnoto-parno
Не е лошо!
Дай Боже всекиму!
Има няма 100 лева от всеки (даже и неродените или ония в странство) българин за благото на жълтите павета.
Гледам нашето кметче вапца асфалта наред с жълта боя, може следващата амнистия да е за жълтоасфатовите. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2208 -: Септември 12, 2022, 19:19:27 »
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно!

Познах, всички ще плащаме парното на софийския градско десен избирател! Пазарна икономика ли, десни ли, какво ви е десното бе, гласувате "срещу комунизма и Путин", а това си е жив комунизъм!?
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2209 -: Септември 12, 2022, 19:23:06 »
Ама аз за какво все мърморя. И все съм крив. Не съм против да харижем София на Сърбия. Да си живуркат там.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2117
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2210 -: Септември 12, 2022, 19:42:19 »
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно!
До преди два дни не се бях замислял, че ако държавата отпечати безплатни учебници за 20 млн. лева, това е лява политика, но ако държавата даде 20 млн. лева на едно частно издателство да отпечати същите учебници, които по-късно да раздаде безплатно на учениците - това е дясна политика.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2211 -: Септември 12, 2022, 20:02:40 »
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно!
До преди два дни не се бях замислял, че ако държавата отпечати безплатни учебници за 20 млн. лева, това е лява политика, но ако държавата даде 20 млн. лева на едно частно издателство да отпечати същите учебници, които по-късно да раздаде безплатно на учениците - това е дясна политика.
За мен твоето описание е възможно най доброто съчетание на точно и същевременно популярно обяснение, що е то лява и дясна политика.
 :thup:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2212 -: Септември 12, 2022, 20:08:25 »
Quote (selected)
До преди два дни не се бях замислял, че ако държавата отпечати безплатни учебници за 20 млн. лева, това е лява политика, но ако държавата даде 20 млн. лева на едно частно издателство да отпечати същите учебници, които по-късно да раздаде безплатно на учениците - това е дясна политика.
Ще чакаме рецензия от Отврата, ама и според мен даже той няма какво да гъкне. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2213 -: Септември 12, 2022, 20:44:09 »
Quote (selected)
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно!
Пък по вестниците пише, че не било отписване, а прихващане, щото и държавата имала да компенсира столичното парно.
За пълнота бе, да не земе да пометне дабедабето.
Няма да давам линкове в съответствие с новия полъх из форума - секи си пише квото иска и не jебава да се позовава на нещо - откъде го е научил.
п.п. уу, нес съм се призорил!
Уека!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2214 -: Септември 12, 2022, 20:49:35 »
Аз дадох линк.
Quote (selected)
680 лв. дълг на столичното парно отписва държавата. Така половината от 1,3 млрд. лв. доскорошни задължение на "Топлофикация София" към Българския енергиен холдинг и към "Булгаргаз" се стопяват с операции за прихващане. Това стана ясно на брифинг на енергийния министър Росен Христов и председателя на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

Според Георгиев такава сума била дължима от държавата към столичното парно заради разликите в цените на газа. Той пресметна, че от септември миналата година заради бездействието на предишното правителство и заради действия на предишния председател на КЕВР  се е натрупал 480 млн. дълг.
https://glasove.com/novini/darzhavata-otpisa-680-mln-lv-dalg-na-stolichnoto-parno
Така и не разбрах защо и на кого е длъжна, мисля правилото е два пъти в годината да се актуализира цената не на всяка промяна на цената на газа.
Е, няма лошо!
"лошата стопанка държавта" е ДЛЪЖНА да даде на най-силно ревящото чаве! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2215 -: Септември 12, 2022, 21:08:09 »
Държавата отписа 680 млн. лв. дълг на столичното парно!
До преди два дни не се бях замислял, че ако държавата отпечати безплатни учебници за 20 млн. лева, това е лява политика, но ако държавата даде 20 млн. лева на едно частно издателство да отпечати същите учебници, които по-късно да раздаде безплатно на учениците - това е дясна политика.

Топлофикация София е публична собственост, беше ту държавна, ту общинска, според далаверата. Но ме навеждаш на интересна мисъл, лява политика е, когато държавата дава на обикновените хора, когато дава на богатите - о, това е дясна политика, значи дясно е, когато комунизма е за богатите, за бедните е ляво!  :lol:  :pissed-891:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2216 -: Септември 12, 2022, 21:19:01 »
Ми да. Дясна политика е. Дава на софианци. На богатите, които тук таме имат парно, и могат да плащат тлъсти сметки.
Що не даде и на мен два кубика дърва.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2217 -: Септември 12, 2022, 21:28:56 »
За камините държавата няма грижа.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8755
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2218 -: Септември 12, 2022, 21:33:37 »
Дава на софианци. На богатите, които тук таме имат парно, и могат да плащат тлъсти сметки.

Не си ме разбрала, дава на богатите, т.е на бизнеса, тия, които прибират принадената стойност и чуждия труд, и когато държавата им осигурява тлъсти печалби, с публични пари - това е комунизъм за богати, обикновеният софиянец не е богат, защото ходи на работа, той е глупак, здраво захапал въдицата, че е богат и десен,  и Путин ще дойде и ще въведе комунизма и край с "луксозния" му жалък и мизерен животец.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #2219 -: Септември 12, 2022, 21:36:10 »

Quote (selected)
Нидерландия ограничава времето за къпане до 5 минути, властите раздават таймери на населението
https://glasove.com/novini/niderlandiya-ogranichava-vremeto-za-kapane-do-5-minuti-vlastite-razdavat-taymeri-na-naselenieto
Поне въженцата са безплатни, дават им ги по глупсъюзна линия.
ЕС е вреден за вашето здраве!