Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 23:05:22

Автор Тема: Алтернатива:  (Прочетена 51939 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #480 -: Февруари 09, 2022, 16:24:11 »
??? тук се проговори на чужди езици
наверно австрийски

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #481 -: Февруари 09, 2022, 16:27:23 »
и швейцарски тоже.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #482 -: Февруари 09, 2022, 16:52:20 »
Не е само един, много модератор, много администратор.
Бая вожд се появи, дано да е на добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #483 -: Февруари 09, 2022, 17:09:04 »
Бая вожд се появи
Индианците какво да правим? Аман от "големия бял баща"! И не е един...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #484 -: Февруари 09, 2022, 17:10:47 »
Quote (selected)
Бая вожд се появи, дано да е на добро.
Ха дано, ама...абе нататък забравих, питайте Аиша.
/не, не съм сбъркал името/
Ей на!
https://www.vbox7.com/play:f5b4c0b7
п.с. и не обръщайте внимание на превода...знаете как е с преводачите.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #485 -: Февруари 09, 2022, 17:21:56 »
Хи,хи,хиии сега и аз фърлих поглед към админите!
А дано...
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #486 -: Февруари 09, 2022, 17:59:23 »
А дано...

За туй си има специално емоджи:  :pray:  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #487 -: Февруари 09, 2022, 18:10:42 »
И дано да не си разкриват самоличността, щото тук ше стане същата манджа с грозде ...  :t2619:

« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 18:26:25 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #488 -: Февруари 09, 2022, 18:12:09 »
 :m1277:, господа!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #489 -: Февруари 09, 2022, 18:14:17 »
Може и госпожици, госпожи, ама до там.
Следващите алтернативни мозъчни състояния няма да са добре приети.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #490 -: Февруари 09, 2022, 18:23:12 »
Може и госпожици, госпожи, ама до там.

Не може!!! Щото са само ГОСПОДА ...
:ive_got_it-1379:


Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #491 -: Февруари 09, 2022, 18:27:05 »
Разликата между бившия форум на в-к "Сега" и тукашния е, че там мнението на форумците под новините и анализите имаше гражданска стойност - "глас народен", по който дори и управляващите си сверяваха часовника, а тук най-много някоя Асол да те прочете и да ти каже, че си идиот. Хахахаха... Ама става, де, да влезеш от време на време да видиш какво правят някои стари бойни другари. :) 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #492 -: Февруари 09, 2022, 18:35:52 »
Quote (selected)
по който дори и управляващите си сверяваха часовника,
Нищо лично, ама като погледна в какъв батак се намираме грешна представа е създавал форума на Сега или управляващите не са си сверявали часовника по него.
Пък в затворена седянка даже управляващите и да искат няма как да влязат да си сверят каквото ще си сверяват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #493 -: Февруари 09, 2022, 18:42:14 »
Разликата между бившия форум на в-к "Сега" и тукашния е, че там мнението на форумците под новините и анализите имаше гражданска стойност - "глас народен", по който дори и управляващите си сверяваха часовника, а тук най-много някоя Асол да те прочете и да ти каже, че си идиот. Хахахаха... Ама става, де, да влезеш от време на време да видиш какво правят някои стари бойни другари. :)

Quote (selected)
onzi

Re: Алтернатива:
« Отговор #343 -: Февруари 08, 2022, 20:02:38 »

първата основна разлика е, че в 'сега' имаха собствено съдържание. което оформяше и темите на форума.
после сговниха съдържанието, минаха на копи-пейст във вид на 'горещи', междувременно от лява станаха красиводясна медия... и накрая теглиха чертата на форума.

та другата основна разлика е, че тук има форум, а там - не.

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #494 -: Февруари 09, 2022, 18:49:40 »
Аз продължавам да харесвам в-к "Сега". Мисля, че беше редакционно задължение да бъде унищожен оня трол, който се беше завъдил като хеликобактер пилори във форума с цел да го унищожи, и успя.     
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 18:55:34 от mercury »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #495 -: Февруари 09, 2022, 19:37:31 »
там мнението на форумците под новините и анализите имаше гражданска стойност - "глас народен", по който дори и управляващите си сверяваха часовника
Това е широко разпространена в много тесен кръг заблуда („знайти ли вий куи сми ний“). Пикаят и други неща правят управляващите на някакви си форуми. За сверяване те знаят към кое посолство да надават ухо. Да ти обясня ли?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #496 -: Февруари 09, 2022, 19:49:14 »
надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?
Елементарно. Както става през последните 250 години. Изливаш чугуна в конвертор, в Мартенова пещ, в електродъгова пещ...
Вкарваш кислород, който изгаря въглерода  до концентрация по-малка от 2% и хоп - чугунът станал стомана.
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 19:57:40 от Bacho Кольо »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #497 -: Февруари 09, 2022, 19:51:27 »
"по който дори и управляващите си сверяваха часовника"

А, да. Четяха го всички поуитицески централи, без изключение, още преди да станат от сън.

 :nuts:

"Сибила
04 Юли 2006 01:47

Параграфе, интернет промени наистина много неща.
Особено форумът на "Сега", който се чете от всички политически централи / за това знам със сигурност/, а и от четвъртата власт във всичките й подразделения.

Те се съобразяват с "гласа на народа" на тоя форум, има я тая обратна връзка.
Многократно видях в изказвания на политици дословно снети "цитати" от постинги на наши форумци, включително и мои
А и четат нашата оценка за техните си постъпки и деяния и поемат смело напред или дават заден. Като че ли тия дни невидимо си кореспондираме с тях, официалните, пак чрез отражението на четвъртата власт, разбира се.

Това е хубаво, макар ние тук да не сме на митинг, дай Боже по-малко скачане и скандиране и повече елегантност, защото те наистина ни четат, не че за мен това представлява някакъв повод за съображенчество, но все пак.

Ние тук сме едни доброволни сътрудници и на агенции за социални и политически проучвания, барометър на общественото мнение, на настроенията му, на щенията му.
И съвсем незнайни и невъзнаградени.

Ако и да е така : не щеме ний богатства, не щеме ний пари, а даже и слава не щеме - бих казала."

https://old.segabg.com/article.php?id=277249

 :nuts:
Палосич! Палосич!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #498 -: Февруари 09, 2022, 19:56:14 »
а сега кво - петьо цеков кръцна обратната връзка и нещастните политици хем са неосведомени, хем им изчезна източника на цитати. затова сме на тоя хал. или както казват тука местните, дас ист ди положение, станойке :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #499 -: Февруари 09, 2022, 19:58:33 »
Накрая май тая Сибила се беше погрижила да не разконцентрираме политиците и който не споделяше правата линия го замразяваха. O:-)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #500 -: Февруари 09, 2022, 20:02:20 »
Накрая май тая Сибила се беше погрижила да не разконцентрираме политиците и който не споделяше правата линия го замразяваха. O:-)
...тая Сибила не е оная Сибил сиреч модераторката, тази е автентична градска демократка, франкофонка, една нооо изискана дама...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #501 -: Февруари 09, 2022, 20:03:32 »
Нямам нищо общо със Сибила, нито пък съм чела този неин пост. Получило се е съвпадение на мненията, както и поради тривиалността на израза "гласа на народа" / "глас народен". Аз никога те съм "висяла" във форума с часове, никога не съм дебнела кой какво пише, кой колко пъти си сменя ника, не съм запаметявала нечии постове и прочие. Тия клюкарски изпълнения са много далече от мен - пазя си вътрешния мир (по християнски) / вътрешната хармония (по дзен будистки). :)   
Последният разговор, който имахме със Сибила, беше преди 100 години по тема за гроба на Левски. Тогава за първи път разговарях и с бонго - бонго.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #502 -: Февруари 09, 2022, 20:04:03 »
Накрая май тая Сибила се беше погрижила да не разконцентрираме политиците и който не споделяше правата линия го замразяваха.

Тая Сибила няма нищо общо с последната модераторка. Последната беше нек'ва изпосталяла уманитарка, цанила се за пъдарка, срещу екстра къшей лебец и пол'вин сметка за ток. Автентичната Сибила е "висока топка" (а не само лоена, както мълвяха злите форумни езичета).
Палосич! Палосич!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #503 -: Февруари 09, 2022, 20:05:59 »
а сега кво - петьо цеков кръцна обратната връзка и нещастните политици хем са неосведомени, хем им изчезна източника на цитати. затова сме на тоя хал.:
Сам не подозираш колко си прав. На управляващите все по-малко им трябва да знаят какво мисли електоратът за тях и за политическите им ходове. Не им пука и от факта, че говорят неистини. Не само тогава, когато си мислят, че няма да ги хванем. Но дори и тогава, когато знаят, че ние знаем, че ни лъжат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #504 -: Февруари 09, 2022, 20:09:18 »
Приемете моите извинения, явно съм се объркал, но и предната Сибила явно твърде си е повярвала че някой се съобразява с форумите.
Несериозно е някой да се превъзбужда като фактор след няколко писаници в нета.
На друго място се случва живота.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #505 -: Февруари 09, 2022, 20:10:40 »
Не става въпрос за "превъзбуждане като фактор". Но наистина форумът на "Сега" се четеша като граждански форум.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #506 -: Февруари 09, 2022, 20:16:32 »
Не става въпрос за "превъзбуждане като фактор". Но наистина форумът на "Сега" се четеша като граждански форум.
Много инфлуенсъри имат повече почитатели.
Това им е работата да имитират "гражданско общество" докато елита си плете кошницата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #507 -: Февруари 09, 2022, 20:17:59 »
Щом казваш.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #508 -: Февруари 09, 2022, 20:27:35 »
наистина форумът на "Сега" се четеша като граждански форум
Това безлично „се четеше“ може да означава какво ли не, така че не означава нищо.
Кой конкретно го четеше? Ние форумците и един-двама от редакцията. И от много четене на Пъ Цеков накрая му писна да не го харесват, та взе, че затвори лавката.
Само не ми разправяй как тогавашните управляващи от ГЕРБ са си водили записки по форума, за да управляват все по-мъдро и народуполезно. Никой пет пари не е давал за шепа плямпала.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #509 -: Февруари 09, 2022, 20:35:16 »
Аз продължавам да харесвам в-к "Сега". Мисля, че беше редакционно задължение да бъде унищожен оня трол, който се беше завъдил като хеликобактер пилори във форума с цел да го унищожи, и успя.   
за този ли говориш?!?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #510 -: Февруари 09, 2022, 20:43:08 »
Несериозно е някой да се превъзбужда като фактор

- Да, ама май същият фактор бе пуснал или най-малкото имаше емблематично участие в темата за "G-точката"...

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #511 -: Февруари 09, 2022, 20:46:44 »
За Г-тоцката беше в Ская, далеч преди схизмата.

Бяха я скъсали от бъзик, горката.

Така става с вземащите се насериозно.
Палосич! Палосич!

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #512 -: Февруари 10, 2022, 03:26:16 »
Елементарно. Както става през последните 250 години. Изливаш чугуна в конвертор, в Мартенова пещ, в електродъгова пещ...
Вкарваш кислород, който изгаря въглерода  до концентрация по-малка от 2% и хоп - чугунът станал стомана.
Един млад аграном поканил една дама на среща в ресторант и повели интелектуален разговор. Агранома се оказал незапознат с Гьоте, Шилер, Брамс, Бетовен и тямподобни, но знаел какво е "гуано". А дамата си рекла "ми то аграном само от говна разбира".

този метод, тавагишч, не е ли ефективен колкото произвеждане на вода от водород и кислород, след като преди това сме похарчили светилата, за да ги разделим?
« Последна редакция: Февруари 10, 2022, 03:54:28 от p-k Lukash »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #513 -: Февруари 10, 2022, 03:56:05 »
Аз продължавам да харесвам в-к "Сега". Мисля, че беше редакционно задължение да бъде унищожен оня трол, който се беше завъдил като хеликобактер пилори във форума с цел да го унищожи, и успя.   
за този ли говориш?!?
това джиджока ли е?
ного млат

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #514 -: Февруари 10, 2022, 07:26:04 »
:m1277:, господа!!!

Баси!
Сега погледнах Списъка с потребителите на "Керпеден" и какво до видя – сдобили сме се вече с цели 8 администратори ... :t1815:

досегашните последни: ПАРАЛЕЛЕПИПЕД и Алцхаймер;

новичкият от снощи: AR-15, явно англоговорящ и открил вече цял нов РазделEuractiv, в което няма нищо лошо;

както и още 5-има /май стари?!?/ със странните за мен никове: AK-74, AK-74M, AK-47, AKM и AKMS ...

Кво ста'а туканка ...
  :giggie:

« Последна редакция: Февруари 10, 2022, 08:01:52 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #515 -: Февруари 10, 2022, 07:38:56 »

Един млад аграном поканил една дама на среща в ресторант и повели интелектуален разговор. Агранома се оказал незапознат с Гьоте, Шилер, Брамс, Бетовен и тямподобни, но знаел какво е "гуано". А дамата си рекла "ми то аграном само от говна разбира".

този метод, тавагишч, не е ли ефективен колкото произвеждане на вода от водород и кислород, след като преди това сме похарчили светилата, за да ги разделим?
Така се произвежда стоманата - от чугун. Поне от 300 години насам. Навремето Вегман и Ванюков се опитаха да я правят напряко от руда, както се добиват повечето цветни метали (метод Ромелт). В средата на 80-те се говореше, че "Ромелт" ще направи революция в стоманодобива , но  по-късно се разбра, че тая работа нито е лесна, нито е толкова икономически ефективна.

П.С. Всичко това го пиша не за теб. Знам, че си тук,  за да освиниш форума с поредните си "чугуни", "товагишч" или "гуано. А за някои, които наистина се интересуват.
« Последна редакция: Февруари 10, 2022, 08:27:52 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #516 -: Февруари 10, 2022, 07:50:27 »
Аз продължавам да харесвам в-к "Сега".

Аз също. И може би по навик – ама надали! – щом отворя нета, влизам първо там ...

Също като тати преди много години, който всеки божѝ ден отскачаше до местната будка, за да си купи вестник ...

Quote (selected)
Мисля, че беше редакционно задължение да бъде унищожен оня трол, който се беше завъдил като хеликобактер пилори във форума с цел да го унищожи, и успя.
 

А тук ми се струва, че май не си права ...

Защото затриването на форума на в-к Сега беше свързано единствено /май?/ със смяната на собствеността от страна на г-н Сашо Дончев.

А щом "талибаните" начело с МарияМа "влязоха в длъжност", обявиха веднага, че самият форум ще бъде скоро закрит ...

И даже малко закъсняха ...

« Последна редакция: Февруари 10, 2022, 07:56:55 от Джиджи »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #517 -: Февруари 10, 2022, 08:07:58 »
:m1277:, господа!!!

Баси!
Сега погледнах Списъка с потребителите на "Керпеден" и какво до видя – сдобили сме се вече с цели 8 администратори ... :t1815:

досегашните последни: ПАРАЛЕЛЕПИПЕД и Алцхаймер;

новичкият от снощи: AR-15, явно англоговорящ и открил вече цял нов РазделEuractiv, в което няма нищо лошо;

както и още 5-има /май стари?!?/ със странните за мен никове: AK-74, AK-74M, AK-47, AKM и AKMS ...

Кво ста'а туканка ...
  :giggie:
Бройката е разбираема, вероятно това е преходният екип, по предаването, смутителни са псевдонимите, до един модели автоматично оръжие, което води до мисълта, че евентуалните нови сайбии са хора от оръжейния бизнес, мдаааа....надявам се да греша.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #518 -: Февруари 10, 2022, 11:40:07 »
странна работа, нали с виенския гном уж пърдехте в едни гащи, па са - незнам

да нема некое окръжно нумер 5 за въоражаване с пушкала и да се превземе некоя мандра?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #519 -: Февруари 10, 2022, 14:53:41 »
Quote (selected)
са хора от оръжейния бизнес, мдаааа....надявам се да греша.
Ото, пък аз имам чувството, че се гъбаркат нещо и даже имам ени подозрения, ама а да видим.
Жокер - АК74 е наследник на АК 47!
Не ли?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #520 -: Февруари 10, 2022, 15:20:57 »
Quote (selected)
са хора от оръжейния бизнес, мдаааа....надявам се да греша.
Ото, пък аз имам чувството, че се гъбаркат нещо и даже имам ени подозрения, ама а да видим.
Жокер - АК74 е наследник на АК 47!
Не ли?
 :smokin:
Дето викаха в казармата "старото е по-старо от Библията и по-мъдро от Ленин". Сега да видим поручика, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #521 -: Февруари 12, 2022, 11:54:56 »
Сега да видим поручика, а?

Айде да НЕ го виждаме, А?
:lol: