Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 19:02:17

Автор Тема: Несметните богатства на астероидите могат да родят нова епоха  (Прочетена 2019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Несметните богатства на астероидите могат да родят нова епоха на велики космически открития. Но и на конфликти
https://www.manager.bg/komentari/nesmetnite-bogatstva-na-asteroidite-mogat-da-rodyat-nova-epoha-na-veliki-kosmicheski
Quote (selected)
През март 2017 г. банката Goldman Sachs оповести пред инвеститори, че планът за добиване на ценни метали от астероид всъщност няма да е толкова скъп. Анализаторите ѝ предвиждат, че количество платина на стойност между 25 и 50 милиарда долара може да бъде извлечено с космически кораб, който ще струва само 2.6 милиарда долара - по-малко от една трета от това, което вече е инвестирано във водещата компания за споделено пътуване Uber.

Quote (selected)
Космическите граници на новите възможности обаче породиха доста спорове тук на нашата Земя. Според някои експерти, извличането на ресурси от Космоса може да се сравни с експлоатацията на откритото море - всеки има право да лови риба, стига да спазва международните договори.

САЩ се придържат именно към тази интерпретация, а към тази група спадат още Обединените арабски емирства, където в момента се приема национално законодателство за разрешаването на експлоатация на астероиди, и Люксембург, който пък се надява да стане център на новата космическа търговия. Ако достатъчно държави приемат подобна позиция, това виждане може да стане обичайно международно право. В края на 2016 г. Люксембург стана първата държава в ЕС, която прие закон, разрешаващ на компаниите да задържат ресурсите, открити на астероиди и други обекти в околоземна орбита с единственото изискване те да са получили разрешение за съответната мисия и да спазват международното право. Това не позволява на всеки да предявява претенции към космически ресурси, а просто уточнява къде ще попаднат ресурсите, когато пристигнат на Земята. Законът влезе в сила в началото на 2017 г.
Как са се подредили, все "гиганти" в усвояването. :lol:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Да земат да питат анунаките що при толкоз несметни богатства по астероидите са се забили на земята да копат злато навремето
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да земат да питат анунаките що при толкоз несметни богатства по астероидите са се забили на земята да копат злато навремето
Този въпрос си го задавам отдавна и отговора не е в полза на анунаките.
Пак сме изтеглили късата клечка, дебили са ни създали по свой образ и подобие.
Резултата го виждаме и днес. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
ъхъ, само дето са ни прищипнали ДНК-то, дето са ни дали, та да не можем да го използваме с пълна сила като тях.
Звездите ми го говорят казват, че сега е време на отпускане малко на юздите, ако досега ДНК-то е работело примерно на 37%, занапред почва да работи на 42%. На бая същества не им харесва това.... затова, си мисля аз, са всички тия зулуми с ваксините.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
37%, вече 42%.
Това ми напомня за рептилския ръст на БВП.
Липсват ни първите 7% -години, всичко друго е бошлаф.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Представяш ли си какво правят ония със 100%?...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма 100%, даже един диамант има примеси макар и части от промила.
Природата не търпи съвършенствата, естественият път е към зануляването на енергиите.
Всичко друго е преход към това състояние.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Като гледам как ползва бай Ганьо 10-те % от мозъка си, ме хвърля в кошмари мисълта какви ще ги натвори, ако включи на пълна мощност  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
То затова не всички ще включат повече проценти, може и затова да са ваксите, да отсеят едните от другите, кой знае...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.