Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 14:46:51

Автор Тема: Chemtrails  (Прочетена 26340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #120 -: Октомври 12, 2022, 22:41:17 »
They're all descent and good people. No, it is in the structure. It is somehow in their tissues, in their blood.

They cannot tolerate anything that has to do with orgone energy, or life energy, or what they call God, or what is their deepest longing for love fulfillment.

They cannot tolerate it and they fear it. They fear it by way of structure. Their tissues, their blood cannot stretch out, cannot take it, evades it - avoids it and loathes it.
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: Chemtrails
« Отговор #121 -: Октомври 12, 2022, 22:53:30 »
В Русия пръскат ли тия дни?

Кайли вече съжалих че написах нещо в тази тема.
Не не пръскат сигурно.
Европейски и американски самолети не летят над Русия.
Пък и аз имам с какво друго да се занимавам, а не да зяпам небето.
Иначе едно от големите военни летища е на няколко десетки км от мен и естествено няма никакви следи защото самолетите над мен вече са на неголяма височина и не оставят инверсионни следи.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #122 -: Октомври 12, 2022, 23:03:23 »
Аз пък съм безкрайно изнервена тия дни плюс непрекъснато изморена и сънлива.
Анжимусе, забрави, ме съм те питала.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Chemtrails
« Отговор #123 -: Октомври 12, 2022, 23:11:44 »
Аз пък съм безкрайно изнервена тия дни плюс непрекъснато изморена и сънлива.
Анжимусе, забрави, ме съм те питала.

Лека ти нощ.
https://www.youtube.com/watch?v=c0Ex4ax6azw

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2022, 23:22:54 »
Има ли закони?

Закони има. Залъви няма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #125 -: Октомври 17, 2022, 12:32:24 »
Тия дни имах работа до София, летя обратно. Над Германия времето е следното. Средна и висока слоеста облачност. Има два не особено дебели слоя облаци, ниският на около 3000 метра (на око) , по-горният е силно разкъсан и блести слънцето, на около 5-6 000 метра... на горе синьо небе. Гледам в страни. Над Германия самолетният трафик по принцип е силен. Фъркат - едни под нас, други на наша височина. Малки самолети , "тяснофюзелажни". Не можеш да ги различиш какви са , но са от групата на средно магистралните - Ербъс 319, 320, 321 , Боинг 738. Оставят много къси следи от водна пара, които изчезват за секунди. По-ниско летящите не оставят никакви следи... Но малко над нас , ешалона на дългите полети, "широкофюзелажите" , се виждат добре огромните самолети ! Летят и на изток и на запад , дву двигателни (Ербъс 330 ,350,  Боинг 777,787 ) и с 4 двигателя - А380 , 340 , Джъмбо 747. Имаше и от двете групи - оставят ОГРОМНИ БЕЛИ СЛЕДИ. Стоят зад тях дълги минути.. Летим под един такъв в същата посока, той бавно се отдалечава от нас, лети по-бързо. А следата му отзад стои и стои, пада надолу... Вече не се виждаше , а следата му виси от страни на илюминатора ми и теченията почват да я деформират. Но следата НЕ ИЗЧЕЗВА ! Отговарям (си) на два въпроса едновременно. 1-Пръска ли се, когато долу е облачно и не виждаме небето ? Отговор - ДА РАЗБИРА СЕ !  2-Кои пръскат ? Предимно големите лайнери.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #126 -: Октомври 17, 2022, 14:22:56 »
-Кои пръскат ? Предимно големите лайнери.

Вероятно им доналиват някакви добавки в горивата. С каква цел - не знам. От една страна е вероятно те да са свързани с двигателите, наночастици и пр. измудрящини - за "икономии". Но не е изключено:

1. Те да са вредни за човеците (На кого му пука?)
2. И дори, заради височината на полетите - може би - да си пръскат за да морят двукраките тахтаби. След като съвсем сигурно, само заради печалби и в "конспиративното" - да морят и намаляват количествено плебса, щото тези са основните движещи сили на силните на деня - паразитите.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #127 -: Октомври 18, 2022, 08:37:04 »
Quote (selected)
е вероятно те да са свързани с двигателите
И аз така мисля. Досега не съм виждал нито с очите си, нито на снимки голям лайнер който да пръска примерно от уинглетите. Или от опашката или под корпуса ? Явно искат всичко да изглежда "естествено" , същевременно има доста фотоси където големи лайнери бълват невъобразими бели облаци зад двигателите си... https://ing.dk/sites/ing/files/styles/blog_inline/public/images/55847.jpg  Така че каквото поливат минава през керосина. Има агрегати и системи на лайнерите които са извън контрола на екипажа. Могат контролирано да поливат само над определени участъци от полетите, примерно над сушата. Над Атлантика , Индийският или Пасифика не съм виждал никакви следи. Могат да го правят през GPS тракери без никакво участие на пилотите...

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #128 -: Октомври 18, 2022, 11:21:57 »
Аз съм гледал от високото на Стара планина към Соф. поле. Виждаше се ясно как навлизайки в "полето", самолетите пускат Следите и след като подминат, тези свършват.

Възможна е някаква температурна инверсия над самото поле - затопля се повече от слънцето, отколкото склоновете на планината. Самият град повишава околната температура с по няколко градуса. Това е известен фактор за промяна на въздушните течения на континента заради образуването над градовете възходящ, коминен стълб топлина.

Но съм виждал и снимки и веднаж наблюдавах с бинокъл, как от края на крилете излиза вълмата оставяна зад самолета.

Ако ли живеех в къща с достатъчен двор, бих си направил оргонов излъчвател да чисти околността над центъра на поставянето. Но трябва да е малко отдалечен от местоживеенето.



Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #129 -: Октомври 18, 2022, 14:09:19 »
Quote (selected)
Но съм виждал и снимки и веднаж наблюдавах с бинокъл, как от края на крилете излиза вълмата оставяна зад самолета.
От теснофюзелажите уинглети има 737. При кацане понякога, на малка височина има някакви завхряния и остават следи от върха на крилете. Зависи вероятно от влажността , налягането /?/ , виждал съм го от прозорчето но само непосредствено преди кацане. На височина няма такъв феномен.  Мисля че е някаква турболенция и не е "поливане" , защото продължава кратко. Иначе това как над градски агломерации почват поливка, и като отминат , следата изчезва - по назад в темата го показах със снимка. Същото съм го виждал и над Пловдив.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #130 -: Октомври 27, 2022, 22:01:51 »
От последните 2-3 дни, бясно поливане !




Всички около мен се чувстват уморени, някои са болни. Лаборатории във ФР стачкуват и отказват да изпращат данните за КРОМИД 19 на държавните служби. Който иска да си изкарва PCR за КРОМИД - да си изкарва, за своя сметка.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2022, 22:20:45 »
Всички около мен се чувстват уморени,
Около мен същото. Оплакванията основно - хипертпния или аритмия и съпътстващи слабост, задух, световъртеж.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2022, 22:26:28 »
Европа е в химически Апокалипсис ! Докато либерастките медии ни дънят ушите с идиотщини, над главите ни вали ден след ден отровната мъгла на 666 ! Никаква реакция. Стадата покорно гледат с глави наведени надолу. Няма вече причинно следствени връзки. В таксиса на една амеба има повече интелигентност от поведението на двукраките пред небесната миязма, коато ръсят сатанюгите ...  :piss!:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #133 -: Ноември 06, 2022, 11:09:36 »
Да, миналата неделя така, през седмицата нямаше, тая неделя пак така.
Интересно, че на връщане от България летях през Амстердам, там небето беше фраш, на юг изчезнаха.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #134 -: Февруари 12, 2023, 21:16:33 »
Quote (selected)
Резервоарите на авиотанкерите Evergreen Air на базата на Боинг-747 са за 76 кубически метра. Патентът на системата за разпръскване на аерозолите е 7413145В2.

Следващият въпрос е какво се съдържа в цистерните на борда на самолетите, оставящи широки следи и постепенно правещи небето над главите ни мътно и със странни разцветки:

метален алуминий /предизвиква рак на гърдата и Алцхаймер/;
окис на алуминия Al 103 /конюнктивит, фарингит, раздразнение на носа, астма, пневмокониоз, неврокогнитивни разстройства/;
барий /аритмия, тремор, отпадналост, безпокойство, затруднено дишане, паралич/;
вируси и плесени /сибирска язва, менингит, бактериална пневмония, ендокардит, умъртвяване на тъканите, инфекциозно токсичен шок, болестта на Ритер/;
гнойна бактерия /инфекция на дробовете и на пикочните канали, ушни инфекции, отити на средното ухо/;
Pseudomonas Fluorescens – основна причина за инфекциите в човека, проявява се в белодробен кистозен фиброз, пневмония;
Bacillus Amyloli-quefaciens – лесно и бързо се разпространява с водата, действа като канцероген, поразява растенията и плодовете;
стрептомицити /кашлица, треска, пневмония, некроза, инфекции на дробовете/;
ентеробактерии E.coli /салмонела, чума, инфекции на дихателните пътища, бактериемия/;
Serratia Marcscens /конюнктивит, каретит, ендофталмит, инфекции на очите и дихателните пътища/;
Zn, Cd, S /предизвиква рак, злокачествен меланом, клетъчна мутация, безплодие/;
левкоцити на човека/използват се в лаборатории за комбиниране на ДНК/;
други вирусни и отровни видове плесен /заболяване на сърцето, менингит/;
насекоми от неизвестни етимологии.
Ще добавим към този списък и дибромит на етилена, сулфати на бария и желязото, микоплазмата, нанороботи, проникващи в тялото на човека и предизвикващи така наречената "болест Моргелонс", чумата на ХХ век.
https://strogosekretno.com/326/3/%D0%9C%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F.html
Хаджийски е вързал на фльонга половината конспиративни теории в това си излагане. :)))
HAARP, отразвени в астероиди сигнали... мани мани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #135 -: Юли 20, 2023, 17:39:23 »
Чудовищно поливане днес. Както и последните дни разбира се... Дебели следи които се разстилат и падат директно върху нас.Вижда се разликата от нормалните купести облачета, времето е 25-26 градуса почти тихо.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #136 -: Юли 20, 2023, 17:49:08 »
Правя анонс. Започнал съм проследяване на "феномена", нещо като научно изследване. Започнах го на 1-ви март, ако даде Господ смятам да го продължа 1 година. След 1-ви септември ще дам междинните резултати за 6 месеца и първи изводи. Правя стандартизирано ежедневно наблюдение на небето , минимум два пъти на ден. Отчитам /когато няма плътна облачност/ - има ли следи, или няма. Интензивност, някакви съпътстващи феномени /ще ги дам !!/ , самолети по Флайтрадар 24. Наблюдавам самолети в зенита и неголямо ъглово отклонение, които гарантирано съответстват на Флайтрадар-а. Следя поливат ли или летят чисто. Давам авиокомпанията, маршрута, типа на самолета. Има и други интересни детайли, всичко върша с мерак, системност и абсолютно обективно. Чакайте 1-ви септември ! :t26114:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #137 -: Юли 20, 2023, 19:16:21 »
Правя анонс. Започнал съм проследяване на "феномена", нещо като научно изследване. Започнах го на 1-ви март, ако даде Господ смятам да го продължа 1 година. След 1-ви септември ще дам междинните резултати за 6 месеца и първи изводи. Правя стандартизирано ежедневно наблюдение на небето , минимум два пъти на ден. Отчитам /когато няма плътна облачност/ - има ли следи, или няма. Интензивност, някакви съпътстващи феномени /ще ги дам !!/ , самолети по Флайтрадар 24. Наблюдавам самолети в зенита и неголямо ъглово отклонение, които гарантирано съответстват на Флайтрадар-а. Следя поливат ли или летят чисто. Давам авиокомпанията, маршрута, типа на самолета. Има и други интересни детайли, всичко върша с мерак, системност и абсолютно обективно. Чакайте 1-ви септември ! :t26114:

Не знам, просто и на мен това лято ми прави впечатление, че за разлика от други години, светлината е повече дифузна, разсеяна, отколкото ярка и то при положение, че няма плътна облачност и слънцето не е скрито зад облаци. Нали постоянно снимам, тази година ми направи впечатлени, други години не съм обръщал чак толкова внимание на това.

Така, че може би е добре физиците да дадат съвет, ако може де, как да се измерва силата на светлината и какви критерии да се спазват. Дали изобщо има подобни изследвания някъде по света?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #138 -: Юли 20, 2023, 19:20:59 »
Имам някакви снимки по телефоните, родата се смее, ама на "фон" карирано небе летят някакви самолети и дирите им се губят на основното "платно".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #139 -: Юли 21, 2023, 01:40:30 »
светлината е повече дифузна, разсеяна, отколкото ярка...

Странична вметка. Някъде наскоро четох някой да философства, че в Библията пишело, първо да бъде светлина и чак после Бог създал слънцето и звездите. Демек, светлината не идвала от слънцето.
За конкретния въпрос не знам, ама навремето лятото си беше лято, като затрещи, се скупчват облаци, а сега с дни такова никакво с някакви облаци се едно ноември.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #140 -: Юли 21, 2023, 14:33:50 »
Не знам, просто и на мен това лято ми прави впечатление, че за разлика от други години, светлината е повече дифузна, разсеяна, отколкото ярка и то при положение, че няма плътна облачност и слънцето не е скрито зад облаци.

По този въпрос, тук ще вметна няколко абзаца, има много да се говори, но забележете - никой никъде не обелва и една дума. За какво става дума?

- За атомната или неуклярната зима. И за 404 в тази връзка. ... Тази година, зима, пролет и сега лято, следях активно дневните и нощните температури. Без изключения те бяха  необичайно низки. И преди малко над месец ми светна, късо след като прочетох, че са избумкани над 1,7 милиона заряда в 404, нещо интересно. Като всеки един заряд има някакъв тротилов еквивалент. Аз нямам представа какъв е той за един снаряд от полево оръдие. Колко милиона килограма или милиона килотона общо се събират при такава една бройка. Дали общия тротилов еквивалент на войната там до сега е няколко стотин мегатона? Ако ДА, то тогава там е хвърлен еквивалента на стотина атомни бомби от калибъра на Хирошима. Дори да не са няколко стотици, а "само" еквивалент на няколко десетки, то ВСИЧКИТЕ тези експлозии вдигат огромно количество прах и газове в атмосферата, те стигат чак и до стратосферата!

Ниските температури през пролетта са без съмнение заради тези прашни облаци горе в най-горните слоеве. Пролетта те се движеха упорито, дори да няма облаци и да е слънце, в обхвата на 10 -12 °C. Бе просто студено. Освен това гледайки сайта за ветровете (https://www.ventusky.com/?p=43.33;24.22;6&l=feel) установих, че постоянно духа вятър от север - през 404, и от Черно море завива над страната, тук. Студен вятър. ... Едвам при сегашните жеги, всичко се обърна и сега духа от Юг - вижте сами. На сайта може да се види за стари дати.

Другата точка е, че експлозиите на тези вещества в снарядите и бомбите със сигурност, особено в големи количества, не са "полезни" за здравето! И не само - множество растения са почерняли и са се спаружили. Даже и в дворовете, при добри условия и дърветата също са засегнати - те на места не дават плод и изглеждат както дърветата в сев.-западна Б-я по време на войната срещу Сърбия. Тогава експлозиите там не бяха така интензивни, но пък и имаше обеднен уран пръснал се и до тук.

Струва ми се, че и реколтата тази година ще бъде мижава и некачествена. Отделно са програмираните заболявания заради вредните вещества донесени от вятъра от снарядите и бомбите!

Още еди отворен въпрос за мен е, защо т.нар. "преса" не се е договедила да разгледа тези въпроси. Да не са се сетили, никой даже, ми е някакси невероятно. Когато на мен ми проблесна, аз исках да намеря някой от инфо-Факторите и да му пусна мухата. Уви, нещо не се получи, а и нямах голямо желание да търся директен контакт...

Сега ми е интересно, дали някой тук може да прецени, доколко има месо в тази подхвърлена от мен мръвка тъдява...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #141 -: Юли 21, 2023, 18:01:42 »
Освен това гледайки сайта за ветровете (https://www.ventusky.com/?p=43.33;24.22;6&l=feel) установих, че постоянно духа вятър от север - през 404, и от Черно море завива над страната, тук. Студен вятър.
Да, необичайно силен и постоянен. Дори за Бургас. където принципно си духа от североизток. И аз съм се замисляла какво ли носи откъмто 404, още отпреди Нова Каховка.
В Бургас е и необичайно прашно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #142 -: Юли 21, 2023, 18:33:42 »
Всякакви сметки за тротиловия еквивалент на малките взривове и ядрен такъв са безсмислени.
При ядрен даже и еднократен стотици хиляди тонове пръст се издигат на километри, стандартните боеприпаси вдигат малко на сто метра. Та за запрашаването няма какво да мислим, виж за отровите отделяни може да се мисли.
Май и юни беше хладно и валя много - плодните растрения не бяха опрашени, цветът прегоря без да завърже. Реколтата ще е слаба, а от замърсителите пострадаха зеленчуците - листната маса се спаружи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #143 -: Август 27, 2023, 15:28:25 »
4 дни до финала на научното ми наблюдение на следите ! Включвайте обратното броене !  :m1924:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #144 -: Август 28, 2023, 07:41:25 »
Дисертация? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #145 -: Август 28, 2023, 22:53:22 »
Дисертация? :)))
О, не ! Много по-добро от дисертация, à but non lucratif ! Няма нищо по-ценно от безплатното удоволствие. Авиация, метеорология, военно дело, и най-малкото медицина. И пак повтарям от началото на темата си, това не е "теория на конспирациите", а ФАКТИТЕ НАД ГЛАВАТА НИ. Няма никакви сложни методики, апаратури, само наблюдение със собствените очи. Flight radar 24 , едно тефтерче и записване... Три дни още ! :)))

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #146 -: Август 29, 2023, 12:05:45 »
Три дни and counting
На мен пък безплатното удоволствие между многото други е подръчната алтернативна медицина. Каква ирония, а?
Чета, че се канят да я забраняват тъдява?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #147 -: Август 31, 2023, 16:37:05 »
Днес е облачно, така че срокът изтече. ТРА ТА ТА ТА-а-а-а  :t26114:

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #148 -: Август 31, 2023, 16:40:19 »
Наблюдение следи  01.03 – 31.08 2023                                             Наблюдението обхваща период от 6 календарни месеца на 2023 – от първи март до тридесет и първи август , 184 дни. Всеки ден са провеждани минимум по едно наблюдение на небето, понякога по две или три. Едно сутришно и едно следобедно най-често. Дните според времето са разделени на четири типа време – слънчево , незначителна облачност , значителна (понякога променлива в рамките на деня) облачност , и изцяло облачни дни. По обясними причини облачните дни отпадат от наблюдението , както и малък брой дни , когато съм отсъствал от мястото на наблюдение. Така дните с наблюдение на небето стават 113 , или малко над 61 % от общия брой календарни дни. Точката на наблюдение е населено място в Северна Франция, регион Гранд Ест. Регионът има силен въздушен трафик на големи височини /9-13 км/ и средни височини /5-9 км/ . В непосредствена близост до точката на наблюдение /ТН/ няма летища, така че не са наблюдавани самолети в заход за кацане или след излитане. Те априори не представляват интерес за кемтрейлс тъй като в тези етапи на полета самолетите НЕ ПОЛИВАТ кемтрейлс.                                       

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #149 -: Август 31, 2023, 16:43:39 »
Цел и задачи :                                                                                        Целта на наблюдението е да предложи на интересуващите се някакво начално системно наблюдение на феномена. Да установи приблизителната му честота, време на поява, връзката с метеорологичната обстановка, връзката му с въздушния трафик, наличие или не на антропогенност /човешко дело ли е/ .  Да даде поле за въпроси, възможни причини за феномена и отражението му върху човешкото здраве. Цел на наблюдението е така също да подтикне други хора към подобен тип систематизирани наблюдения, тъй като очевидно статистическата тежест на наблюдението ще нарасне при по-дълъг период на наблюдение, от повече точки /в Европа/ и от наблюдатели с повече експертиза по метеорология, авиация, военно дело. /Уточнявам че собствената ми експертиза е любителска в метеорологията. Полупрофесионална във военното дело, офицер от запаса и минимално обучение по разпознаване на въздушни цели/ .
   Методология :                                                                                                       Основен инструментариум на наблюдението се явяват визуалното наблюдение на небето над ТН , интернет апликацията Flightradar 24, по която са правени описанията на самолетите – оставящи или не остяващи следи над ТН. Самолетите са наблюдавани в обърнат конус с точка долу ТН ,  нагоре към зенита с ъглово отклонение до между 30-45 градуса от зенита. Т.е. наблюдавани са прелитащи самолети близо над ТН които могат с абсолютна увереност да се идентифицират по Flightradar 24 и така да се определи типа на самолет, дестинацията, височината, компанията. Наблюдението дава минимална начална идея кои авиокомпании учавстват повече, и кои по-малко в ръсенето на следи.                                                 

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #150 -: Август 31, 2023, 16:46:28 »
Резултати :                                                                                                     Наблюдаваните 113 дни са разделени на две групи. Такива в които са наблюдавани следи , и такива в които не е имало нито една следа – чисти дни. Критерий за кемтрейлс са следи в небето, които не се разсейват в рамките на 3-5 минути след преминаване на обекта който ги е оставил , а остават повече или по-малко дълго, а някои от тях „падат” към земната повърхност. И така статистиката – 68 от дните с наблюдения има следи в небето, от единични следи до масово поливане /нашарено небе/. Това прави 60 % от дните с наблюдения е имало кемтрейлс ! В някои дни е имало изобилие от следи /вижте по-горе в темата ми дифузните следи от 20.07.2023 , които съм снимал/. В други дни е имало изобилие от следи в определен момент от деня и липса на такива в друга част на деня. Такива са били някои от дните с „променлива облачност”.                                      Самолети :                                                                                        За периода от 113 дни с наблюдения на небето са наблюдавани от ТН и идентифицирани 121 прелитащи самолета. Средно по малко над 1 дневно. Има дни в които е наблюдавано само небето, има дни в които е наблюдавано небето и са идентифицирани повече от 1 самолет. Критерий за това е била достоверността на наблюдението и абсолютната сигурност на идентификация на самолета по апликацията. Т.е. когато е било съмнително кой е самолета, той не учавства в статистиката. Самолети са наблюдавани както в дните със следи, така и в „чистите” дни. Съответно втората група автоматично попълват числото на самолетите които не поливат следи. Статистиката със самолетите е следната. От наблюдаваните 121 самолета – 30 самолета /близо 25 %/ са поливали в момента на наблюдението !  89 самолета не са поливали следи. 2 самолета са оставени „или/или” , не е убедително дали поливат кемтрейлс или оставят нормалната за граждански авиолайнер следа. В по-нататъшни постове ще дам по-подробна разбивка на самолетите по типове, авиокомпании и особено по дестинации – отправни и крайни точки на полетите, тъй като това може да даде насоки от кои страни по-често излитат и летят самолетите, оставящи следи. Също така по-късно мога да дам разбивка по дати и дни от седмицата, кога по-често има следи. Но от прима виста от записките мога да кажа че абсолютно твърдо в съботни и неделни дни СЛЕДИ НЯМА. Изключенията са две-три съботи или недели за шесмесечния период. И съответно почти всички дни със следи /113 дни/ са дни от седмицата ! Това дава категоричен извод че наблюдаваният феномен кемтрейлс има антропогенен характер ! Той зависи от човешката дейност, хора „работят” по подготовката и осъществяването на полетите на самолетите които поливат ! В събота и неделя авиационният трафик е все така постоянен, но следи в небето почти няма ! От самолетите които са оставяли следи в момента на наблюдение, най-голям брой – 9 са излетелите от Германия. 7-от Обединеното Кралство. Останалите са от Испания, Португалия, Израел, Индия, Италия, Ирландия, Сингапур, Полша, Люксембург, Катар и Мароко. 1 излетял „поливач”има и от България /полет на WIZZ  самолет А321/ . Два от поливащите следи самолети са неидентифицирани, Flightradar ги показва, но не указва от къде са излетели и каква е дестинацията. По типове самолети – Най-поливащите са логично най-масовите граждански самолети, Боинг 737 различни верси /1/3 от поливачите/ , следвани от А 320 , А 321 , Боинг 787 и още 8 типа самолети, включително един обилно поливащ ИЛ 76 излетял от Германия и собственик африканска държава. Първи изводи. Фактът че най-много самолети поливачи са излетели от Германия и Обединеното Кралство не е изненада с оглед на местоположението на ТН. Все пак прави впечатление отсъствието на самолети-поливачи от такъв голям авиопревозвач и въздушен хъб като Турция. Нямам засечен турски самолет поливащ кемтрейлс ! Друг извод – поливат всички разпространени типове самолети, Ербъс и Боинг, тясно- и широко-фюзелажи. Има два поливача Ембреър , един Мицубиши RJ 1000. Почти всички от поливащите следи самолети са били на крейсерска височина, на някакъв междинен етап от полета си. Поливането на кемтрейлс не зависи от типа самолет , а зависи от локализацията на поливаното място , и на какъв етап е полета. Снижаващите за кацане /към Парижките летища/ по правило не поливат – ешелони 27 000 - 18 000  фута. По-късно ще дам и компаниите...Фактът че поливат всякакви типове самолети, включителнопо-малки като Ембреър, затвърждава убеждението че то не се прави от някакви подкрилни резервоари, или бутилки вътре в корпусите, а става с изхвърляне на добвки от изгореното гориво. В авиационния керосин слагат добавки и това става в делнични дни, най-много на немски и британски летища. Няма солидно обяснение на наблюдения, когато самолет започва да полива обилно в определена точка след като до преди миг не е поливал. Или пък започва поливане, и след минута спира. Единият отговор е че може би сменя ешелона и сменя тягата на двигателите, което навежда на доброкачествено обяснение. Другото обяснение е че над определени райони, предвидени за „поливане” , се превключва авиационното гориво на друг резервоар /пилотите могат да правят такива смени на резервоарите/ и участъкът се „обработва”. Тази хипотеза изисква разделно зареждане на самолетните резервоари и кооперация от пилотите, което признавам – е малко вероятно, без да е изключено напълно.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #151 -: Август 31, 2023, 17:13:20 »
Авиокомпании чиито самолети поливат :                                   С по най-много /4/ - Райънеър и Туи. По 2 – Easyjet , Singapore Airlines . Самолети „поливачи” са дали още – Волотеа, Хелвециа, Кондор, Ерфранс , БритишЕр, КатарЕр, Джет 2, ФинЕр , Травел, УанЕр, Ибериа, Уизз , Кондор...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #152 -: Август 31, 2023, 20:31:13 »
Не че я разбирам много авиацията но да хвърля 5 лири в темата.
Новото летище в Истанбул е най натовареното в света тази година.
Кацат, излитат, няма време да пълнят пръскачките или султана не дава?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #153 -: Август 31, 2023, 21:01:59 »
Да оставя и аз мойте 5 рупии ... Ако се цели де-популация на определени региони няма ли да е по-лесно с различни добавки към бензина? Щото като "полееш" от 10км гетото във Вашингтон като нищо ще полееш Бялата старческа колиба и Капитолия.
Ако "избраните" хора поливат с отрови трябва да са сигурни че няма да им действат ... т.е.
а) те са рептили и това е животоподдържащо за тях, но отровно за хората
б) имат противоотрова
с) няма кемтрейлс
« Последна редакция: Септември 01, 2023, 00:48:44 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #154 -: Август 31, 2023, 21:31:44 »
д) пръскането е животоподдържащо за "рептилите".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #155 -: Август 31, 2023, 23:15:12 »
Моля за сериозно и уважително отношение. Още в началото на темата декларирах че това не е тема за конспиративни лакардии, не че не ги обичам и не се изкушавам от тях. Това е сериозна тема за нещо което виждаме с очите си. Не скачайте от "А" - направо на "Я"  :t26115: Без депопулация и без рептили, за момента поне !  Please , si vous plait !

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #156 -: Август 31, 2023, 23:23:49 »
По отношение на Истанбул. Точката на наблюдение е на около 2400 км от града. Нормално е да не учавстват много самолети от Турция. Специално в групата на НЕполиващите следи самолети /89/ има няколко на "Pegasus''  и 1-2 на ТюркишЕр. Не поливат следи. Ето чудесен повод някой в България да повтори същото наблюдение. България е оживено въздушно кръстовище Запад-Изток, близо са огромните летища на Истанбул. Наблюдавайте ,споделете ! "Невинни" ли са турците ? Или просто не съм ги засякъл, защото са далеч от мен ? Всеки европеец който не е прикован на легло може да прави такова наблюдение. Отнема по няколко минути на ден, може да го правите с телефона в ръка докато сте пейката в парка, или отивате на работа /пеша/. 

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #157 -: Септември 01, 2023, 00:40:18 »
Сериозно ... каква е визуалната разлика между инверсна среда и "поливане"? Защото разсейването и посоката зависят от теченията на тази височина. За да правя наблюдение трябва да знам какво набюдавам (и най-вече да ми бъде обяснено защо при "поливане" следите остават по-дълго).
« Последна редакция: Септември 01, 2023, 01:18:16 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #158 -: Септември 01, 2023, 00:50:18 »
е животоподдържащо за "рептилите"
Благодаря ... допълних си пост-а
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #159 -: Септември 01, 2023, 07:48:36 »
Сериозно ... каква е визуалната разлика между инверсна среда и "поливане"? Защото разсейването и посоката зависят от теченията на тази височина. За да правя наблюдение трябва да знам какво набюдавам (и най-вече да ми бъде обяснено защо при "поливане" следите остават по-дълго).
Разликата съм я описал, по-горе в резултати съм дал моята дефиниция. За по-малко схватливите темата е изпълнена с фотоси на следи от поливане.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #160 -: Септември 01, 2023, 09:28:39 »
Разликата съм я описал
Описване на разлика не е дефиниция ... Аз мога да покажа видео на самолет от авио шоу с димна следа (след 2-3 минути следата е почти незабележима ... и то на ниска височина където скоростта на въздушните течения е сравнитено малка) ... димката на самолета химикал ли е?
При цялото ми уважение - хайде първо да установим основите върху които да наблюдаваме ... иначе сме като Неандерталци наблюдаващи Слънчево затъмнение ... (хъх-хъь ... Слънцето се затъмни за разлика от вчера)
Данните от наблюденията са субективни и непълни... поради липсата на релация с влажност, температура, хоризонтална и вертикална скорост на въздушните маси ... т.е. аз мога да изкажа хипотеза, че турболенцията се причинява от нееднородността / плътността на въздуха при "поливани" и "не поливани" участъци (лични наблюдения при полети до Лондон и Филипините)... да не споменавам каква турболенция има над Канада (да ти треперят мартинките 3 дена след като си кацнал)
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #161 -: Септември 01, 2023, 13:21:55 »
И къде е твоята дефиниция за кемтрейлс ? Аз ясно и откровено написах "МОЯТА дефиниция".  Аз нямам научни изследвания и предишни наблюдения на които да стъпя , нямам референти. Смятам че съм "пионер" по темата. Следователно съм открит за всякакви идеи, но не дървено философски, а стъпили върху емпирика ! Кажи ТИ какво си наблюдавал и как трябва да се дефинира "кемтрейл" , как да я отграничим от нормална инверсионна следа ? Феноменът е факт - очеизваден !!! Документиран с безброй фотоси и видео ! Разбира се би било много по-добре да полетим до мястото ! Да минем с химически анализ пре току що изпусната следа , да вземем проба ! Да я пуснем на масспектрометрия и т.н. Но това е невъзможно за обикновения наблюдател. Това е по силите само на Държавите. Именно те отказват да признаят очеизвадното , така че сме принудени да работим с това което ни е по силите - очи, интернет , мобилни апликации. С други думи да започнем като неандерталците, да...липсата на релация с влажност, температура, хоризонтална и вертикална скорост на въздушните маси ... т.е. аз мога да изкажа хипотеза, че турболенцията се причинява от нееднородността / плътността на въздуха при "поливани" и "не поливани" участъци Ами липсват естествено , това е същият проблем , как да ти кажа в момента на наблюдение каква е температурата на 10 км. височина, каква е на 7км ? Влажността на въздуха ? И какви са теченията на въздуха на различни височини ? Не знам ! И няма как да знам.  Впрочем от трите неща според мен единственото важно - дали се формират следи и колко са големи е влажността на въздуха на съответната височина, и може би в известна степен темпераурата. Но на тези височини температурата е константно ниска , там атмосферата е силно разредена и винаги е нещо между минус 30 - минус 50  градуса, не мисля че това променя кой знае какво. Факт е че в един и същ момент , на еднакви височини, едни самолети оставят огромни следи (кемтрейлс) , а други не оставят почти никакви.
« Последна редакция: Септември 01, 2023, 13:55:04 от Muktata »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #162 -: Септември 01, 2023, 13:52:46 »
Браво Мукта!

Изследвания са правени по отлаганията, където не живеят хора или съвсем малко и спорадично. Западното крайбрежие на сащисаните.. Мерели са наличието на наночастици. Има обаче редовно прелитане на самолети идващи и отиващи за съседни големи населени места. Гледали са и въздушните течения. Тази концентрация там е също десетки пъти по-голяма спрямо други, вероятно някакви съседни райони... Концентрацията се отдава на пръскането. И то се е разнесло в не пръскани области от планините...

Има измислени и правени "оргонови" излъчватели. Имам документацията. Те създават стълб от някакви частици (не ми се обяснява...) в някакъв забележим диаметър около къщата и с възходяща насоченост. Така местността наоколо бивала защитена. Има съобщения обаче, че не след дълго, зависи къде е поставено устройството, пристигат едни дрогарета със сиви обувки и правят "строй се, преброй се"...

Последното което срещнах не отдавна, по темата е, че вече преминават към друг начин да пръскат и следите са по-малко видими - но изкуствената облачност отгоре, траеща неестествено дълго време, все пак остава и я има.

Как ли ползват тази гадост за пръскане? Най-вероятно се поставят допълнителни устройства, командвани без намесата на пилотите, на пътят на горивото към моторите. Тези у-ва се командват дистанционно и се зареждат с програмите си преди излитане. Знаейки полета и маршрута е лесно, у-вата да се пускат и спрат само над определени (за над дадено число жители) конгломерации! Вероятното служебно обяснение е за усетилите се, че не се пръска, за да се намалява слънчевата "не естествена" активност и за т.н. "Глобално затопляне", а за да има икономия на гориво... Или и двете, с някои и други "аргументи"...

Която методика съм наблюдавал лично. Особено любимо им е, да пускат пръскането в началото на населени затворени долини и полета - Софийското съм наблюдавал от височините на Стара планина с изглед на юг. Наблюдавал съм за месеци време и въздуха над Банско-Разлогската долина. Заградена е от три планини. Ясно се вижда когато пускат "поливането". Говорил съм и с местни хора. Те също свързват забуленото въздушно пространство със следите и как те висват отгоре.

И, Мукта, понеже Радев бе обявил че ще се занимае с хим-следите още преди или по първото си избиране, ще е добре да му пратиш този материал. Не, че нещо очаквам да направи, но поне ти да си оправдаеш труда и да видиш реакцията...

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #163 -: Септември 01, 2023, 14:03:20 »
Quote (selected)
понеже Радев бе обявил че ще се занимае с хим-следите още преди или по първото си избиране, ще е добре да му пратиш този материал. Не, че нещо очаквам да направи, но поне ти да си оправдаеш труда и да видиш реакцията...
То хубуу ама материала не е за Радев , ами за Макрон. Пък в него нямам доверие... :nuts:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #164 -: Септември 01, 2023, 14:10:36 »
стандартните боеприпаси вдигат малко на сто метра. Та за запрашаването няма какво да мислим

- Сега видях отговора ти, благодаря.

Не съвсем: - Самата сила на експлозията не е сравнима с ядрената. Да. Но сума-сумарум за дадено място и дадена водена значителна битка, експлозиите създават висока температура и заедно от тази на пожарищата се създават възходящи потоци топъл въздух и локални вертикални течения. Те разнасят частиците от взривните материали и вдигнатият прах, нагоре по вертикала на хиляди метри височина. А от там и по хоризонтала на значителни височини. Ето приложението, което ползвам с множество настройки. Там гледах ка температурата се поддържаше ниска в месеците, когато трябваше въздуха да е топъл. Нагряването от слънцето стопля, но на сянка въздуха бе с доста по-ниска температура...

Това е известно на съответните учени и е описано как суб-метрополиите, изменят не само локалния климат, но вече устойчиво и европейския - смущават се сезонните въздушни течения.

МУКТА, няма значение, че е при теб. Важното бе, че Радев искаше да разбере дали въобще има "хим-следи". За микрончо съм съгласен, даже на степен "n".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #165 -: Септември 01, 2023, 14:55:59 »
Как стои въпросът с пръскането в Русия сега, от как там не летят западни самолети?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #166 -: Септември 01, 2023, 19:32:04 »
 Гледам проекта " Кемтрейлс " е завършен и авторът, за да няма прзен ход, предлагам да се заеме със следния проблем.
Според агенцията EJK, ако на една стоножка и се ампутират крайниците, тя престава да чува. Има противоположни мнения, но няма фундаментално иследване за етимологията и биологичните механизми на този феномен.
Стискам палци и пожелавам успех.:thup:

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #167 -: Септември 01, 2023, 20:48:32 »
едни самолети оставят огромни следи (кемтрейлс) , а други не оставят почти никакви
На еднакви височини, но не и на едно и също място по едно и също време. Логично ли е приемем че влажността на въздуха е била различна?
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #168 -: Септември 01, 2023, 21:13:54 »
Някога небето бе синьо, чували сте "лазурно небе",
 
Quote (selected)
Значение
м., само ед. Светлосиният нежен цвят на небето или на морето; синева. Небесен лазур.
прил. лазу̀рен, лазу̀рна, лазу̀рно, мн. лазу̀рни. Лазурен бряг.

Колко често виждате "лазурно небе"? Виждам сивкаво небе, да видиш синьо небе е рядкост.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #169 -: Септември 01, 2023, 22:40:11 »
Quote (selected)
понеже Радев бе обявил че ще се занимае с хим-следите още преди или по първото си избиране, ще е добре да му пратиш този материал. Не, че нещо очаквам да направи, но поне ти да си оправдаеш труда и да видиш реакцията...
То хубуу ама материала не е за Радев , ами за Макрон. Пък в него нямам доверие... :nuts:

Макрон има сега други дертове.

https://colonelcassad.livejournal.com/8603294.html

"Импичмент для президента Грузии"

https://ria.ru/20230901/makron-1893766392.html

Макрон: Париж примет решение по Нигеру только после переговоров с Базумом (ако му разрешат :cool-1084:)

А  това е по темата, превод но сигурно го има по подробно във френската Вики

"Point de rosée
Le point de rosée, également connu sous le nom de température du point de rosée, est le point de condensation de l’eau dans l’air. Dans le cas d’un air avec une certaine humidité absolue, c’est la température en dessous de laquelle il doit tomber à pression constante pour que l’eau contenue dans l’air ne soit plus complètement retenue sous forme de vapeur d’eau, mais se dépose sous forme de rosée ou de brouillard. Au point de rosée, l’humidité relative est de 100% et l’air est (juste) saturé de vapeur d’eau. Si la température de l’air est connue, le point de rosée peut être utilisé pour déterminer l’humidité absolue. Le point de rosée est mesuré directement avec un hygromètre miroir à point de rosée ou indirectement avec d’autres méthodes hygrométriques. Le concept de point de rosée est également appliqué mutatis mutandis à d’autres mélanges gazeux contenant des composants condensables. Pour la température du point de rosée, la lettre grecque est souvent utilisée \tau  utilisé comme symbole de formule. La rosée signifie ici la condensation de l’eau, pas le dégel dans le sens de la fonte."


« Последна редакция: Септември 01, 2023, 22:45:35 от Фют »

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #170 -: Септември 02, 2023, 05:42:15 »
Колко често виждате "лазурно небе"?
Всеки ден ако няма облаци... това е от днес
активен участник в Брауновото движение

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #171 -: Септември 04, 2023, 17:59:37 »
Аз като лаик друг път си кажа мнението, а засега имам няколко въпроса към "знаещите". И да ме извинят, но вместо "кемтрейлс" ще си употребявам "конденз".
Та:
1. Защо след витловите самолети –използват се такива - няма конденз?
2. Защо при снижаване следите от конденз изчезват на различни височини?
3. Защо при една и съща височина и следи от конденз, понякога следите прекъсват, друг път пък се появяват?
4. Защо и над океана "ни заливат" с конденз? От съ абят тези хора?
5. Защо и при малки частни самолети, с неизмеримо по малки резервоари, също се срещат горните явления?
Мога още въпроси да задавам, мъ щот съм невъзприемчив - Тома неверни, та ше изчакам отговора на тези.
 :popcorn:
« Последна редакция: Септември 04, 2023, 20:01:48 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #172 -: Септември 04, 2023, 19:22:59 »
« Последна редакция: Септември 04, 2023, 21:07:25 от Фют »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #173 -: Септември 04, 2023, 19:40:55 »
Няма как да го прочетат любопитните от диска ти друже, освен ако не го споделиш, но не те съветвам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #174 -: Септември 04, 2023, 20:42:19 »
Не мисля че съм "знаещ" но нека опитам (educated guess):
1. Турбо-витловите двигатели имат различна конструкция(?) или поради конструкцията си не отделят толкова много топлина за да се образува следа и още завихрянето от витлата "разпръсква" следата. (в този контекст те също могат да "поливат" при това незабелязано)
2. Различна влажност на въздушните течения? Също така при снижаване двигателя работи колкото да не падне самолета т.е. по-малко топлина и по-слаба следа ... или е необходима по-висока влажност да компенсира топлината (кацането е контролирано падане  :smokin:)
3. Виж т.2 (въздушните течения могат да бъдат и вертикални - това предизвиква турболенция при полет).
4. Виж т.3 ... вертикалните въздушни потоци издигат влажен въздух от океана.
5. Големи или малки, реактивните двигатели използват един и същ принцип, така че еднаквото им поведение е очаквано, а не изненада.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #175 -: Септември 06, 2023, 22:53:41 »
Къде пък на БГ сте видели витлови самолети. Аз съм летял последните години няколко пъти между острови на АТР. В БГ няма редовни линии на витлови, говорите си само вятър да става. Дарт Вейдър е отговорил по същество. Витлата не оставят следи, разпръскват потока, загряват незначително. При снижаване се влиза в по-топли слоеве. Нормалният кондез изчезва. Разпръскването на кемтрейлс е безпредметно. Затова няма нито конденз, нито следи. Защо при една и съща височина следите се появяват, после прекъсват ? Това е добър въпрос , по-горе беше коментиран. Вероятно има агломерации, които трябва да се "полеят" , и други зони където не е планирано. Виждал съм го многократно, снимано е. Ейсблок също го коментира. Как го правят технически от самия самолет ? Не зная. Възможно е да сменят горивният поток от един резервоар към друг. Големите самолети имат такава възможност, прави се с помпи за уравновесяване на теглото...Над океана заливали с конденз ??  :nuts: Чуваш ли се какво говориш ? За да твърдиш такова нещо , трябва да си бил в открития океан на морската повърхност , да имаш поглед отдолу нагоре ! Да не си от търговския флот ! НЕ ПОЛИВАТ НАД ОКЕАНА ! Досега съм летял сигур 25-30 пъти, повечето път нощни полети. Когато съм летял денем никога не съм виждал следи в небето, оставени от други лайнери... За малките самолети , какво се има предвид ? Бизнесджетове ? Аз поглеждам в наблюдението си, нямам локализирани бизнесджетове. Те по принцип летят крейсерски височини на и над тези на гражданските /11-13 000 м/ С тяхните размери са абсолютно невидими от земята , дали могат да оставят кемтрейлс ? Ами сигурно могат, ако учавстват в "програмата". Нищо не им пречи, ако приемем най-вероятната хипотеза , че се полива чрез добавки към керосина.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 22:58:50 от Muktata »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #176 -: Септември 06, 2023, 23:00:54 »
Не знам дали поливат и с какво.
Знам само че в дните когато дирите остават с часове летят и други самолети, по същите кородори и конденза изчезва на вероятно километър след тях - няколко секунди.
Това съм го наблюдавал многократно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #177 -: Септември 06, 2023, 23:20:54 »
Не знам дали поливат и с какво.
Знам само че в дните когато дирите остават с часове летят и други самолети, по същите кородори и конденза изчезва на вероятно километър след тях - няколко секунди.
Това съм го наблюдавал многократно.
Разбира се, това се каза по-горе многократно. По едно и също време едни самолети оставят СЛЕДИ , ОГРОМНИ ! А други къс конденз, някои дори летят без следи, а близо до тях други поливат ! Това е факт. Не всички са в "програмата" , би било безумно скъпо като изпълнение. Моето малко наблюдение дава приблизително 1/4 от летящите поливат, тук над североизточна Франция. Наблюдавайте , записвайте, интересно е над други зони над Европа какъв е процента ? ...

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #178 -: Септември 06, 2023, 23:23:02 »
Това е от завчера , понеделник  https://streamable.com/0coqep  ,  https://streamable.com/b3i8sr

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Chemtrails
« Отговор #179 -: Септември 07, 2023, 01:16:09 »
по същите кородори
Нека не забравяме, че това което на нас долу ни се струва "по същите кородори" там горе е километри. Някъде бях чел, че следата на 747 се счита за безопасна за малък самолет след 90-я километър (там горе).
активен участник в Брауновото движение