Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:50:05

Автор Тема: Лява платформа - Манифест  (Прочетена 3668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Лява платформа - Манифест
« -: Август 12, 2022, 13:57:36 »

...попадна ми долното в резултат на търсене по повод наскоро появило се съобщение за създаването на някаква лява платформа за разговори около възможно обединяване... интересно е, че не намирам лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии през последните години, което е разбираемо поради целите на тази платформа...струва си да се прочете целият текст, намирам го за добре структуриран и достатъчно компромисен за да намерят тема най-малкото за разговори...изчетох и програмите на БКП "Георги Димитров" (преименувана в Партията на българските комунисти, парламентарно представена), както и на партия Българска левица, но за това по-късно (евентуално), за мен останалите леви организации за момента не са интересни, може и да греша.


Quote (selected)
Манифест

Живеем в съдбоносни времена. Светът се намира в процес на радикална трансформация. Многобройните кризисни процеси във вътрешен и в международен план поставят съвсем остро въпроса за съдбините на страната ни. Като че ли никой не забелязва нарастващата физическа и духовна нищета, драстичните равнища на бедност и неравенство.
Децата на бедни родители нямат достъп до адекватно образование и здравеопазване, което ги обрича на нерадостна съдба.
Това е стряскащата реалност, а не тази, която се вижда от луксозните заведения в центъра на големия град, и тя показва тотален разпад на държавността и обществото.
Този разпад продължава вече близо три десетилетия и е директно следствие от провежданите в България десни политики, свързани с постоянното ограничаване ролята на държавата, реверансите към представителите на едрия капитал, въздигането на егоизма и показното потребление в култ, и възприемането на пазарните механизми като универсален и непогрешим съдник във всички сфери на живота.
.....

https://lpprogress.bg/?page_id=459&fbclid=IwAR27gbVsEHoH6yMlVisw3-VBcavowgzIdnDVRj23GazEyWqGXCc8td_LJaQ
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #1 -: Август 12, 2022, 14:28:03 »
Манифест
Ото, интереса ми беше до:
Quote (selected)
Зад "Прогрес" застава и формацията на Мая Манолова - "Изправи се.БГ".
Мая?!?
Тази професионална кукувица! В личен и политически план!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #2 -: Август 12, 2022, 16:27:12 »
Цитат на: фелдкурат
лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии

Това са исканията на честните хора.
Лозунгите на популистите/лицемерите са "Дайте да сме добре в НАТО и ЕС".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #3 -: Август 12, 2022, 17:21:16 »
Цитат на: фелдкурат
лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии

Това са исканията на честните хора.
Лозунгите на популистите/лицемерите са "Дайте да сме добре в НАТО и ЕС".
Няма да споря.
Уважавам мнението ти, без да го приемам безпрекословно.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #4 -: Август 13, 2022, 16:28:53 »
Не го разбирам прогреса

Прогрессивное общество. Нам их не понять.
https://www.youtube.com/watch?v=eCCJzMOHLak&t=10s

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #5 -: Август 13, 2022, 18:07:24 »
Анархистите винаги са били на мода, щото стават за маши. Наперени и слабомозъчни.
« Последна редакция: Август 13, 2022, 18:28:14 от dabedabe »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #6 -: Август 13, 2022, 20:14:29 »
Цитат на: фелдкурата
Няма да споря.
Уважавам мнението ти, без да го приемам безпрекословно.

Благодаря  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #7 -: Август 13, 2022, 20:18:15 »
Цитат на: dabedabe
Анархистите винаги са били на мода, щото стават за маши. Наперени и слабомозъчни.

Има един велик анархист, дето портретът му е във всеки началнически кабинет в БГ. Голямо лицемерие, защото докато е бил жив, мишите му съплеменници са го смятали за "наперен и слабомозъчен". Демек за "хаирсъзин".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #8 -: Август 13, 2022, 21:01:42 »
Не го разбирам прогреса

Прогрессивное общество. Нам их не понять.
https://www.youtube.com/watch?v=eCCJzMOHLak&t=10s
Алиске да разбереш, че съм ти приятел ще ти разкажа случка и всичко ще ти се изясни.
Някъде преди 12 -13 години живеех в Campbell, CA. Градчето имаше "community center" (още го има). В него имаше зелени площи децата да играят футбол, тенис кортове... Имаше и стадион с атлетическа писта около него с червено покритие. Вечерно време (и не само) след работа хората си правиха крачките. Аз му казвам: "Правеха "mileage""  :))). Забележи: "Counterclockwise"! Имаше указателна табела за това.
Една вечер гледам до пистата един младеж 25-30 години (Chinese origin) си играе с един радиоуправляем танк - детска играчка. Искрено се забавляваше - танка стреляше, светлини и т.н. Около него малки деца завистливо го гледаха... След това питам съпругата на мой приятел в долината: "какви са тези работи?" Много ги разбираше нещата.
Отговорът: "В Америка като не си  се наиграл като дете, не е странно* да си доиграеш като възрастен." Може и да се е пошегувала, но не звучеше тогава така.
Та това ми е коментара за тези две баби. Не са се наиграли като момиченца с кукли.

* в смисъл, нормално е.

PS Има и друго обяснение. Просто да са инфантилни, горните.
« Последна редакция: Август 13, 2022, 21:36:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #9 -: Август 13, 2022, 21:36:13 »
Ама това са дядовци

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #10 -: Август 13, 2022, 21:37:16 »
Ама това са дядовци
Нищо не се променя.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #11 -: Август 13, 2022, 21:59:18 »
Ама това са дядовци
Нищо не се променя.


Да. Не се променя. И това е отношение наложено вътре в това прогресивно западнало общество.
А на нас защо ни е такова?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #12 -: Август 13, 2022, 23:30:50 »
Каквото и да каже човек. ще го изкилиферчете.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #13 -: Август 24, 2022, 12:03:06 »
Анархист, плащащ данъци, е плямпало.
А манифеста е просто дребен субсидоуловител за кокошкарене на стотинки от плакати и помещение.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #14 -: Август 24, 2022, 12:41:35 »

"Въпросът е", каза Алис,
"дали можете да накарате думите
да означават толкова много различни неща."
"Въпросът е", отговори Хъмпти Дъмпти,
"кой да бъде шеф, това е всичко."
-Луис Карол-

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #15 -: Август 24, 2022, 21:12:38 »
Абе Ото, добра ти е темата, да ама ми помогна само да стигна до неочакван извод.
За Демокрацията, или онова, което ние разбираме под това,  е като лайното.
Всякакви твари го накацват и правят онова което е според нуждите им.
И с прогреса изглежда е така.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2022, 15:59:12 »
лява платформа - десен джоб

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #17 -: Май 20, 2023, 12:59:37 »
Утре е т.н. "Поход за мир и срещу участието на България във Войната. Хубаво, прекрасно. На сбор в 14 часа ще се събира будният народ в 14 ч. пред НДК, а в другите населени места - също на определени пунктове. Пак добре.

Но и "Възраждане" ще се събират пред НДК (дали и на другите места също?).

- Зашо по-дяволите т.н. "организатори на Похода" Не обявиха че всеки който иска да участва, всяка организация, партия и пр. и пр. - да участва, да се влее под надслова на сбиране на хората, защо да не Участват всички заедно?!? Защо да не носят други знамена и лозунги? Защо се кастрира масовостта?

Нали се цели масово участие, израз на волята на народа!? Ако щат и ЛГБТ да участват - да не би те да искат да ги пратят на фронта или да падат бомби тук? До кога това вождачество, лична слава и пр. атрибути на примитиви, без поглед  към действителността? Докога бе хора - какво още чакате да стане?

Ей на НС гласували да се разполага вече и тук 4-5 пъти повече сащисана войска. Не разбирате ли на къде ни тласкат тези уроди?!

Не разбирате ли че се касае вече за краят съществуванието на държавата, на населението 'и, на самата планета? Говеда ли сме или хора?! Не разбирате ли какво става? И че ни водят към кланицата, към финала, може би, на света?

И не, не ме е страх от личната смърт - само, язък за всичко!

-----------
ПП - Старах се да не почерням, да не болдвам, да не подчертавам. Правила, санким! Но страшно исках - задушавам се! Да бъда по-голям светец от Бога. Нямам думи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #18 -: Май 20, 2023, 13:20:56 »
- Зашо по-дяволите т.н. "организатори на Похода" Не обявиха че всеки който иска да участва, всяка организация, партия и пр. и пр. - да участва, да се влее под надслова на сбиране на хората, защо да не Участват всички заедно?!? Защо да не носят други знамена и лозунги? Защо се кастрира масовостта?

Нали се цели масово участие, израз на волята на народа!? Ако щат и ЛГБТ да участват - да не би те да искат да ги пратят на фронта или да падат бомби тук? До кога това вождачество, лична слава и пр. атрибути на примитиви, без поглед  към действителността? Докога бе хора - какво още чакате да стане?

Ей на НС гласували да се разполага вече и тук 4-5 пъти повече сащисана войска. Не разбирате ли на къде ни тласкат тези уроди?!

Не разбирате ли че се касае вече за краят съществуванието на държавата, на населението 'и, на самата планета? Говеда ли сме или хора?! Не разбирате ли какво става? И че ни водят към кланицата, към финала, може би, на света?
:well_done-1299:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #19 -: Май 20, 2023, 13:37:55 »
Правила, санким!

именно. правила. ти ги спазваш. което е хубаво. коцето не ги, и се старае да ги заобиколи. което не е съвсем хубаво, даже към грозота клони.

от друга страна ти, който спазваш правилата, ревеш в защита на този, който не ги спазва. което е странно. и нелогично.

и искаш не промяна на поведението на този, който не ги спазва, а промяна на правилата. което е още по-странно. и нелогично.

от промяна на правилата има смисъл, ако има масов протест против тях, и съответно масово неспазване. тук случаят не е такъв.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #20 -: Май 20, 2023, 16:16:00 »
Тези правила са прекалени. Което клони към идиотски. На мен подобни трикове почти никак не ми липсват, но има хора, за които ще са удобни и полезни. И нямам предвид Джиджи, която много прекалява (чааве нанайси феродо). Обаче заради една бълха да се гори юргана ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #21 -: Май 20, 2023, 16:57:26 »
Тези правила са прекалени...
значи или не отиваш, или лобираш по какъвто можеш начин да ги промениш.

ама да се натресеш като коцето е прекалено, според мен. единственият тарикат в мамковината.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Лява платформа - Манифест
« Отговор #22 -: Май 20, 2023, 21:05:27 »
Уф, не, бе! Тук стана развален телефон по моя вина. Разсеях се и писах за анти-жижи правилата на форума  :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.