Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 08:32:32

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 554907 пъти)

0 Потребители и 130 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1020 -: Декември 06, 2022, 12:22:03 »
 ПП просто нямат друг полезен ход, освен да вдигат пенсии и заплати, и ще се опитат да го направят с цената на всичко. Докато на Баце не му пука, той си има местна кметска мафия за изборите. На Радев също, просто няма трети мандат, затова ще гледа да оправи неговите хора от армията, като ще подхвърля по някоя троха и на пенсионерите.
Нинова вече не е сериозен фактор, пък и Станишев може съвсем да довърши БСП.
Възраждане имат други вълнения, присънва им се излизане от ЕС, откачане на валутния борд от еврото и закачането му за познайте какво.
ДБ по въпроса за пенсии и заплати са по-близко до ГЕРБ и Радев, отколкото до ПП.
Може да не ви харесва, но това е положението.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1021 -: Декември 06, 2022, 12:53:48 »
Сметките с мандатите завършват на един-единствен отговор - 18.03
А ППаниковского бьют.
Уже.

:люписемки:
*********   ✹    *********

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1022 -: Декември 06, 2022, 12:55:34 »
След много месечно отсъствие се връщам в селото и оттатък съседния двор гледам фотоволтаик на площ от около 3 декара. Питам го колко струва това нещо, ами няколко милиона, теглих кредит от банка. По точно се оказа, че струва почти 4 милиона, от които фирмата прави 1 милион чиста печалба. Съдейства ти банката да ти отпусне кредит.
Искаш ли казва да ти дам адреса на фирмата. Изплаща се максимум за 20 години ако си оставяш по някоя и друга хилядарка на месец за теб. Ако пък ни пуснат на свободен пазар както се очаква, може да се изплати и за 10 години. Гледам тежките проводници по сменените нови стълбове край двора ми и си мисля инфраструктурата готова, само да се реша. Обаче защо ми е на баир лозе, след като вече съм си уредил всичко в Барселона. Та от мен да го знаете далаверите с фотоволтаиците тепърва предстоят.
Познайте за сметка на кого.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1023 -: Декември 06, 2022, 12:55:51 »
Quote (selected)
Възраждане имат други вълнения, присънва им се излизане от ЕС, откачане на валутния борд от еврото и закачането му за познайте какво.

Това не е сън, а бъдеще. Затова ви отсвириха от Шенген и еврозоната ще я гледате през крив макарон. Е, като за начало ще опитат да ни ликвидират съвсем за да си чука Русия после главата. Но...имаме едно предимство - малко сме....гърлата за хранене за нищожни

Апропо...не знам защо не се говори напоследък за състоянието на държавата Полша....то е повече от плачевно. Нека да го наречем поредната 404 :nuts:

п. п. Соларките са ноо лоша инвестиция и това ще ти стане ясно най-късно на пролет. На хора без инженерно образование със закон трябва да им се забрани да определят икономическата политика на държавата...която и да е тя :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1024 -: Декември 06, 2022, 13:02:02 »
Сметките с мандатите завършват на един-единствен отговор - 18.03
А ППаниковского бьют.
Уже.

:люписемки:
Търпение, нещата няма да се решат на поне още няколко избора, предстоят още много промени на избирателната система. Запасете се с търпение през следващите няколко години.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1025 -: Декември 06, 2022, 13:04:22 »
Ооо, Асол, зачезна нещо!
Помислих си - засмукаха те руските форуми и се бъхтиш там да обясняваш необяснимата БГ позиция по N на брой въпроси!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1026 -: Декември 06, 2022, 13:09:28 »
Quote (selected)
през следващите няколко години.
Еее, не!
По скоро ше се самоликвидираме. Просто няма да оцелеем толкова. Територийката не е подготвена да бъде туристсървисиз онли, все още не всички са готови да мият гъзове демек и няма от какво да издържиме няколко годинки.
Ако не ни дойде вторият акъл до една г. - заминали сме си!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1027 -: Декември 06, 2022, 13:10:15 »
А, имах си лични ангажименти за какво ли не, но следя геополитическата обстановка. И се убеждавам все повече и повече, че съм права...още отпреди повече от десет години, когато прогнозирах краха на четвъртия еврорайх. Няма никакво значение логореята на диванните екперти...те са свикнали Русия да не жали хората си и затова сега бълват глупости. Не могат да си го обяснят...Иначе, живеем в отвратително дежа вю. И резултатите ще са подобни, но се надявам този път милостта да е да е далеч по-оскъдна

п. п. С руснаците всичко си е ОК. Виж укрите там ме мразят неистово. Основният им и неразрешим проблем е, че пиша на български език. Това е голяма драма :D
« Последна редакция: Декември 06, 2022, 13:16:40 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1028 -: Декември 06, 2022, 13:16:25 »
Здравей Асол, аз държавата съм я отписал, няма бъдеще с нарастващото циганско и турско население и намалящото българско. Само едно ДПС е в състояние да съсипе държавата, а освен него виж колко още партии имат същия мерак. Дълъг и мъчителен процес ще е този. Не знам колко от нас ще доживеят да видят края му.  Колко години, тоест десетилетия минаха откакто с теб започнахме да пишем в Скай форума, а проблемите в държавата оттогава са все едни и същи, и краят не се вижда.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1029 -: Декември 06, 2022, 13:18:29 »
Здравей Асол, аз държавата съм я отписал, няма бъдеще с нарастващото циганско и турско население и намалящото българско. Само едно ДПС е в състояние да съсипе държавата, а освен него виж колко още партии имат същия мерак. Дълъг и мъчителен процес ще е този. Не знам колко от нас ще доживеят да видят края му.  Колко години, тоест десетилетия минаха откакто с теб започнахме да пишем в Скай форума, а проблемите в държавата оттогава са все едни и същи, и краят не се вижда.

Недей така бе, човек. И аз си мисля, че ни свършиха щастливите карти, но все още си мисля, че изход има. Е, не горд и самостоятелен, но който, каквото си направи...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1030 -: Декември 06, 2022, 13:38:59 »
Отписал си я, щото я слагаш в еврокюпа - там бъдещото положение е тъкмо това, но циганите вече заявиха, че нямат кадри, които да стопанисват държава и един вид да не ги броим за такива каскади.

Върти програмата на луупче, докато нагодим decoupling-a:
https://www.youtube.com/watch?v=m7JH-94cBCg
*********   ✹    *********

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1031 -: Декември 06, 2022, 13:55:56 »
Ако погледна обективно, ние сме зле спрямо развитите държави. Спрямо много други държави сме рай за тях.
Не знам дали ще повярвате, но нашата минималната пенсия е мечта за поне 5 милиарда от населението на планетата. Покрай руснаците имах вземане даване с Филипините, доста от тях я предпочетоха пред, Каталуния. Мога да ги разбера, като изключим ураганите по двадесетина на година, земетресенията, вулканите, цунамитата, пренаселението, тропическите болести и мизерията, останалото е рай за туристите.
Чужденците нямат право да купуват имоти, решението е да се ожениш за филипинка.
Обаче моите кандидат-женихи бяха над 60 години, и дори близко до 70, а мераците им за млади булки големи. Не искаха нищо над 40 години. Викам им не сте добре, коя кака ще вземе дъртак с който има 30-40 години разлика. Оказа се че не съм прав. Намерих точно 3009 кандидатки на възраст от 18 до 35 години готови да се омъжат за моите руски дъртаци. Точно 3009 неомъжени, без деца кандидатки, досиетата им са още на компютъра, 2500 мегабайта PDF файлове, някои от тях направо шокират, на какво е способно едно младо момиче да избяга от мизерията. Една голяма част от тях са в Китай, Тайван и Сингапур като прислужнички и детегледачки, много от тях до 35 години са работели за да издържат семейството си, и сега бързат да хванат последния влак. Така че българските пенсионери не са за оплакване при тези перспективи. 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1032 -: Декември 06, 2022, 14:41:19 »
Quote (selected)
Австрийският канцлер Карл Нехамер заяви, че Австрия се противопоставя на присъединяването на България и Румъния към Шенгенското пространство. Той направи това изявление по време на срещата на върха ЕС-Западни Балкани в Тирана.
Увеличава се списъка с държавите, на които ще налагаме вето. :)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1033 -: Декември 06, 2022, 15:06:53 »
Тия няма как, но холандците, ако не се отметнат четвъртъка, може и да бъдат ощастливени петък вечер срещу Аржентина  :i_laughing:

В същата връзка: Филипинките колко дават за БГ паспорт?
Щото от виетнамките би трябвало човек с лекота да измъкне петцифрена сума за услугата.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1034 -: Декември 06, 2022, 15:15:37 »
Енгелсе, намери и за мен някой руски генерал с голяма пенсия. Ако може от специалните части. 
Може пък някой да не ще 20 годишна..

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1035 -: Декември 06, 2022, 16:07:27 »
И отговорът на днешните ви дебати.

Ключови български политици са на посещение в САЩ
Поводите за пребиваването им са различни, но в парламентарните среди упорито се коментира, че покрай официалните им задачи ще минат през сондаж и инструктажи за редовен кабинет.

https://epicenter.bg/article/Klyuchovi-balgarski-polititsi-sa-na-poseshtenie-v-SASht/301682/2/0

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1036 -: Декември 06, 2022, 16:12:20 »

В същата връзка: Филипинките колко дават за БГ паспорт?
Щото от виетнамките би трябвало човек с лекота да измъкне петцифрена сума за услугата.
Ами по-голям шанс има да ти откраднат паспорта, отколкото парите, прави си изводи.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1037 -: Декември 06, 2022, 16:31:35 »
Енгелсе, намери и за мен някой руски генерал с голяма пенсия. Ако може от специалните части. 
Може пък някой да не ще 20 годишна..
Не ти трябва, има по изгодни варианти.
 Мъка, мъка... да си мъж на Фарьорите: Няма жени!?


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1038 -: Декември 06, 2022, 16:43:51 »
Средната заплата в Фарьорските острови е 500,003 DKK годишно.
Мъжете получават средна заплата от 545,163 DKK .
Жените получават заплата от 341,378 DKK .
Най-платените кариери са Управление и бизнес със среден доход 947,528 DKK и Селско стопанство и риболов с доход 824,810 DKK .
824,810 DKK = 216,820 лева годишно или 18 хиляди лева на месец.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1039 -: Декември 06, 2022, 17:00:24 »
И отговорът на днешните ви дебати.

Ключови български политици са на посещение в САЩ
Поводите за пребиваването им са различни, но в парламентарните среди упорито се коментира, че покрай официалните им задачи ще минат през сондаж и инструктажи за редовен кабинет.

https://epicenter.bg/article/Klyuchovi-balgarski-polititsi-sa-na-poseshtenie-v-SASht/301682/2/0
След като в парламента се оказа, че 90% от партиите са проамерикански, то е съвсем нормално да ходят на инструктажи. Цвък редовно ходеше на някакви си закуски.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1040 -: Декември 06, 2022, 17:27:26 »
Quote (selected)
Съжалявам, сбърках, поддадох се на емоциите, няма да подкрепяме вето на Радев за Изборния кодекс. Не биваше да казвам такова нещо. Ядосах се страшно на водещите в Нова телевизия...
На кого ли са тия думи? :)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1041 -: Декември 06, 2022, 17:33:00 »
Абе Енгелс, какви Овчи острови ми предлагаш
Аз искам руски генерал, спецназовец, та на Парада на Победата да се пъча на Червеният площад..   :giggie:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1042 -: Декември 06, 2022, 17:46:27 »
Абе Енгелс, какви Овчи острови ми предлагаш
Аз искам руски генерал, спецназовец, та на Парада на Победата да се пъча на Червеният площад..   :giggie:
Да не избързваме, да изчакаме да видим кои генерали на Путин ще се окажат в немилост и кои ще са Парада на Победата.
Да не вземем да заложим на грешния генерал.
Ако познаваш някоя гадателка да ни открехне на кого да заложим това е друга работа.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1043 -: Декември 06, 2022, 18:22:10 »
Тия, които са на инструктаж в Америка сега, ги запомнете, винаги ще работят за интересите ан САЩ и против България! После да не кажете, че не сте знаели, и да се излагате че сте се "излъгали", като нашия Президент!
« Последна редакция: Декември 06, 2022, 19:50:30 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1044 -: Декември 07, 2022, 18:21:41 »
Между другото докато бях в Каталуния се оказа, че имам право да получавам почти 700 евро ако остана там.
Как се казва тая помощ? Приятелка след 12 години нон стоп работа там се оперира от рак, а после аповете я довършиха и вече няколко години се бори за разни помощи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1045 -: Декември 07, 2022, 19:30:18 »
Между другото докато бях в Каталуния се оказа, че имам право да получавам почти 700 евро ако остана там.
Как се казва тая помощ? Приятелка след 12 години нон стоп работа там се оперира от рак, а после аповете я довършиха и вече няколко години се бори за разни помощи.
Renta Garantizada de Ciudadanía (RGC)
Ingreso Mínimo Vital (IMV)
Първата е за Каталуния, втората за цяла Испания и за Каталуния.
Първата е почти два пъти по голяма от втората.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1046 -: Декември 07, 2022, 21:35:16 »
Тия, които са на инструктаж в Америка сега, ги запомнете, винаги ще работят за интересите ан САЩ и против България! После да не кажете, че не сте знаели, и да се излагате че сте се "излъгали", като нашия Президент!
Да, "на червения килим" били извикани хора от ДБ, БВ, БСП и ДПС. Интересно, че няма от ГЕРБ и ПП. Защото партиите на извиканите не правят мнозинство без тях!

Очаквам след като пристигне новият посланик на САЩ тук, да тропне с юмрук по масата и да каже тихо, но ясно: "До утре тук да имате правителство, ясно ли е?"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1047 -: Декември 07, 2022, 21:47:50 »
герб и пп са вече обработени, не им трябват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1048 -: Декември 07, 2022, 21:51:17 »
обработени или отработени?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1049 -: Декември 07, 2022, 22:12:00 »
герб и пп са вече обработени, не им трябват.

На който милионите са му в Техните банки, е техен до гроб! Нас - Бог да прости!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1050 -: Декември 08, 2022, 09:07:33 »
В навечерието на гласуването за Шенген, у нас се разшетаха - "разкриха" нарко ферми и лаборатории, каналджии на "бежанци" - значи можело, а, до сега що се правиха на луди, че нямало организирана престъпност у нас!?

Шенген им е важен, защото е условие за влизане в еврозоната, а еврозоната им е задължение,  поставено от вън, това е последната преграда за удържането ни в концлагера ЕС!

Последният пирон в ковчега на България, глобалистите знаят, но никога няма да ви го кажат, ЕС е проект за изличаване и унищожаване на националните държави.
« Последна редакция: Декември 08, 2022, 09:44:45 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1051 -: Декември 08, 2022, 13:24:40 »
Ще бъде пагубно, ако София има лоши отношения едновременно и с Русия, и с Турция

Хубава статия.
И обратно, ще е супер ако е в добри такива и с двете.
За сметка на едни дръвници окцидентални.
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1052 -: Декември 08, 2022, 16:20:24 »
Красимир Манов: „Сега е моментът „Лукойл Нефтохим Бургас“ да бъде национализирана. От 15 години тези хора не са платили една стотинка данък в България. Това го знаят всички. Изтече информацията, че ще плащат по 700 милиона данък, което ги инкриминира и означава, че са правили по 7 милиарда печалба, защото корпоративния данък е 10%. Тези хора няма да спрат да ни ограбват."

Да го питам този посредствен човечец, Гугъл ще национализира ли, колко данъци е платил Гугъл!? А Метро, Кауфланд, Майкрософт... а Дънди прешъс метълс, световните корпорации не плащат данъци, това е либералната мантра на сороспиите, от 30 г. насам у нас, защо Лукойл да плаща данъци, само защото е руска ли, когато беше ротшилдова, що не ревахте, че не плаща данъци!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1053 -: Декември 08, 2022, 18:06:26 »
"Работодателите призоваха фирмите да свалят цените
Причината е в по-високите компенсации за тока"
https://www.segabg.com/hot/category-economy/rabotodatelite-prizovaha-firmite-da-svalyat-cenite
Малко ми е трудно да оправя цитатите през този времеви тунел (червеева дупка) която ползвам по неволя,но обещавам да се науча.
Та, да си кажа лакърдията.
Отдавна подозорах че всичките тия "Работодатели" в казионните организации не са фирмаджии, а номенклатура, държавни храненици и нямат нищо общо с реалната икономика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1054 -: Декември 08, 2022, 18:33:23 »
В навечерието на гласуването за Шенген, у нас се разшетаха - "разкриха" нарко ферми и лаборатории, каналджии на "бежанци" - значи можело, а, до сега що се правиха на луди, че нямало организирана престъпност у нас!?

Удар срещу нидерадците, те за тях е тоя канабис, щото освен хлапето в учлищния двор с няколко таблетки в джеба другото е удари по плантации за марихуана.
Което ми е малко странно, вместо да им пратят агрономи да им дадат евросубсидии като земеделски производители, ядат дървото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1055 -: Декември 08, 2022, 19:26:41 »
Удар срещу нидерадците, те за тях е тоя канабис,

Таман щях да го кажа, там ползването в кофишоповете е позволено, но отглеждане и търговия си е все така забранено, както казваше бат' Джимо, борбата с наркоразпространението е колкото да не пада цената на дрогата.
« Последна редакция: Декември 08, 2022, 19:41:12 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1056 -: Декември 08, 2022, 19:53:05 »
Минималната заплата става 850 лева

https://glasove.com/novini/minimalnata-zaplata-stava-850-leva
 Нема лошо, ББД чука на вратата, ама аз чукам на дърво да не вземе да вземе да се случи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1057 -: Декември 08, 2022, 19:58:58 »
Арестувани над 200 души за канабис и нито един за кокаин, хероин, кристал мет...! Богатите пак няма да останат без дрога и едрите контрабандисти без приходи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1058 -: Декември 08, 2022, 20:00:03 »
И аз това разправям.
Пореден удар върху българския земеделец.
П.П. Сега освен домати и краставици ще си внасяме и трева.
А бяхме износители и на трите.
« Последна редакция: Декември 08, 2022, 20:06:39 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1059 -: Декември 08, 2022, 20:08:19 »
Минималната заплата става 850 лева

Всякакво увеличение на заплатите е безсмислено, ако не се разбият картелите на търговците в България, но това няма да стане, защото - знаете защо - те ще вдигнат съответно цените и така те само ще си увеличат печалбите, ние ще сме все така бедни, цените са ненормално надути, всичко е картел на бившите комуняги от БКП и ДС!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1060 -: Декември 08, 2022, 20:10:49 »
Арестувани над 200 души за канабис и нито един за кокаин, хероин, кристал мет...!

Дето вика Буратино, бият по холандските наркокартели!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1061 -: Декември 08, 2022, 20:42:36 »
8 декември - 115 години от рождението на чл.кор. на БАН проф. Иван Попов, виден строител на високо технологичната българска промишленост
"Десетки предприятия и научни центрове на електрониката, машиностроенето, атомната енергетика, химията и други отрасли са свързани с неговите плодотворни усилия. Интелектуалната висота, деловите и моралните качества на политика и държавника проф. Иван Попов са съизмерими с най-високи образци. Да се създават български производства на световно равнище – това бе смисълът на неговия живот."
https://pogled.info/bulgarski/viden-uchen-sazidatel-115-godini-ot-rozhdenieto-na-chl-kor-na-ban-prof-ivan-popov.149771

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1062 -: Декември 09, 2022, 03:31:40 »
Всякакво увеличение на заплатите е безсмислено
А що - на мен, и на всички със средни доходи, ще ми се вдигнат осигуровките и цената на цигарите, като се повишат и без това спекулативните цени на всичко останало, съответно и ДДС, доходите ми ще се изравнят реално с доходите на хигиенистките от Комлука, щото те цуцат и куп социалки, а аз дори детски не съм получавала...
Но за мафиотската шайка, самонарекла се политически елит, хич даже не е безсмислено.
А и симулакрумите, които имаме вместо синдикати, ще отчетат дейност.
« Последна редакция: Декември 09, 2022, 03:45:48 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1063 -: Декември 09, 2022, 07:58:36 »
Quote (selected)
АЕЦ "Козлодуй" отново изключва Шести блок
Ремонтът може да продължи от 7 до 17 дни, смятат експерти
https://www.segabg.com/hot/category-economy/aec-kozloduy-otnovo-izklyuchva-shesti-blok
Тиха нощ, свята нощ на свещи!
Само на мен ли ми се струва че се престаравяме със солидарността с Украйна?
Те като искат да воюват даже срещу боговете и техните аватари от православната църква ние шо?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1064 -: Декември 09, 2022, 12:46:32 »
Мисля си, ако проф. Габровски е "равноотдалечен от всички партии" министрите из бившите си пациенти ли ще ги избира?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1065 -: Декември 09, 2022, 13:19:15 »
Quote (selected)
Пъд аплодисментите на ГЕРБ Божянков от БСП заяви, че Русия е агресор и тя няма да спечели войната в Украйна. Така Божанков подкрепи оказването на военна помощ и на практика се обяви срещу официалната партийна позиция.

Да пратим оръжие, Русия няма да спечели тази война, заяви Божанков. Дори съседна Македония изпрати оръжие, подчерта той. ...

"Ще бъде лицемерно да сме част програмите за развитие, когато се получава пари, но не е част когато народ е подложен на системна агресия, когато хора в Украйна са подложени на системен тормоз"
https://glasove.com/novini/yavor-bozhankov-da-pratim-orazhie-rusiya-nyama-da-specheli-tazi-voyna

Ох, колко било програмно развито юначето. И принципно.  O:-)
*********   ✹    *********

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1066 -: Декември 09, 2022, 15:14:17 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Ами ако танти Корни се ядоса?...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1067 -: Декември 09, 2022, 15:34:43 »
Минималната заплата става 850 лева

Депутатската заплата е в размер три средни работни заплати в обществения сектор. Плюс надбавки, комисии и безплатни кюфтета, минава 10 бона. Досега.
Пир. По. Време. На. Чума.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1068 -: Декември 09, 2022, 15:42:46 »
Минималната заплата става 850 лева

Депутатската заплата е в размер три средни работни заплати в обществения сектор. Плюс надбавки, комисии и безплатни кюфтета, минава 10 бона. Досега.
Пир. По. Време. На. Чума.
Заплатите не са големи, дори за нашия стандарт. Проблемът е друг. Нищо не правят, и ако правят нещо то е да не защитават българските интереси. Почти всички са марионетки.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1069 -: Декември 09, 2022, 15:45:11 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Ами ако танти Корни се ядоса?...
Вече не бил. Изключиха го днес от групата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1070 -: Декември 09, 2022, 15:57:46 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Ами ако танти Корни се ядоса?...
Вече не бил. Изключиха го днес от групата.
Все по вероятно става да имаме правителство.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1071 -: Декември 09, 2022, 15:58:27 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Ами ако танти Корни се ядоса?...
Вече не бил. Изключиха го днес от групата.

Според мен той нарочно я направи изцепката.
За да го изключат.
Преди 1-2 седмици писаха че ПП са му предложили то ли депутат, то ли кмет в Горна Оряховица.
Нормално за тези които се мислят за елит.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1072 -: Декември 09, 2022, 16:07:44 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Ами ако танти Корни се ядоса?...
Вече не бил. Изключиха го днес от групата.

Според мен той нарочно я направи изцепката.
За да го изключат.
Преди 1-2 седмици писаха че ПП са му предложили то ли депутат, то ли кмет в Горна Оряховица.
Нормално за тези които се мислят за елит.
Някой наскоро беше цитирал  Джилас. Не ми се рови за цитата, но беше нещо от рода на: „Истински антикомунист става само от бивш комунист!“

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1073 -: Декември 09, 2022, 16:09:38 »
Божанков без баща си е нищо. Само като факт - за първи път в парламента влезе като 9-ти в листата. И следва логичния въпрос: Какво прави въобще в листа на БСП?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1074 -: Декември 09, 2022, 16:11:43 »
Джилас дойде в България, то ли през 90-та, то ли през 91-ва. И каза /цитат по памет/ "Само от  комунист може да се получи истински дисидент."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1075 -: Декември 09, 2022, 16:16:30 »
Колкото до Божанков, когато е станал да се изказва е бил съвсем наясно с предстоящото си изключване.

В края на краищата какво толкова е станало!?!
Божанков , както и стотици хиляди още българи смята, че Русия е агресор. Става и го казва.
БСП, съгласно своите правила, мълниеносно го изключва от парламентарната си група.
В нашия парламент подобни случаи е имало поне 100 пъти за последните  30 години.
« Последна редакция: Декември 09, 2022, 16:25:46 от Bacho Кольо »

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1076 -: Декември 09, 2022, 16:55:08 »
Минималната заплата става 850 лева

Депутатската заплата е в размер три средни работни заплати в обществения сектор. Плюс надбавки, комисии и безплатни кюфтета, минава 10 бона. Досега.
Пир. По. Време. На. Чума.

Само да припомня, че и добавките към пенсиите на академиците са развни на 1 депутатска заплата... На чл.-кореспондентите - 1/3 депутатска заплата. Предполагам става ясно защо са любимия харем не само на ББМеси, ами и на всички властимащи  :angryfire:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1077 -: Декември 09, 2022, 17:13:47 »
Тоя Божикравков нали е от БСП? Какво е това отцепване от правата партийна линия?!
Не е член на БСП, доколкото знам от един тукашен участник, а от "гражданската квота".

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1078 -: Декември 09, 2022, 17:20:23 »
Всичките дьонмета ала Божанков - 20 дена на хляб и вода в шахтата, където укронацистите някога са хвърлили младогвардейците. И там, на кандило, да прочетат "Млада гвардия". После писмен и подробен преразказ на романа. И публично покаяние на стълбите пред храма паметник "Александър Невски".
То бива продажна паплач...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1079 -: Декември 09, 2022, 17:38:12 »
М-да!
Цялата партийна номенклатура и парламент ги тресе върла русофобия, докато в същото време Кобургът се среща тет-а-тет с Митрофанова.
Е как народът да накрая да не окне - марш всички! Искаме си Царя!
Мъ-да! Мъ-да!