Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 12:50:44

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 548543 пъти)

Accipiter и 130 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4560 -: Март 28, 2023, 20:22:44 »
Петров и Боширов!  :0005:

Общо взето, макар да имаме много телевизии сега, са по-скучни от телевизията по времето на Тодор Живков!
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4561 -: Март 28, 2023, 20:25:06 »
Аз пък казвам, че руснаците нямат очевидна полза, и е възможно заплахите да са "операция под чужд флаг", например на "партнерите", да плашат българите с Путин.
Това е не просто възможно, а съвсем сигурно. Форсират сценария с бомбени заплахи на изборите, за да могат веднага щом "Възраждане" спечели неприемливо висок за САЩ процент, да върнат фашизма по бързата процедура (ЗЗД и т.н.). За целта компенсират век русофилство с година бясна русофобия.

За нормалните хора всичко това е смешно, но лошото е, че нормалните май ставаме малцинство. Пропагандата твори чудеса. Д-р Йозеф Гьобелс тържествува.
« Последна редакция: Март 28, 2023, 20:33:56 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4562 -: Март 28, 2023, 20:27:45 »
Петров и Боширов!  :0005:

Общо взето, макар да имаме много телевизии сега, са по-скучни от телевизията по времето на Тодор Живков!
Разбира се!

Фют, още един път поздравления за попадението!
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1377
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4563 -: Март 28, 2023, 20:31:23 »
Явор Колев е ерудит. Не мога да забравя, когато тичаше по покривите да търси сървъра на Арена ли беше, на Замунда ли беше...  :lol:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4564 -: Март 28, 2023, 20:33:12 »
"Ей!
Па се уредихте жълтопаветниците, а ние от прованса за мануалносексуални терапии само ще четем. "

Къде да се записваме за ред ? :m1731:
« Последна редакция: Март 28, 2023, 20:39:16 от Фют »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4565 -: Март 28, 2023, 20:33:41 »
По покривите търсеше сървъра на https://chitanka.info/
Да не е луд да търси пирати, виж срещу четящите трябва да се подходи с цялата строгост на закона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4566 -: Март 28, 2023, 20:34:02 »
Quote (selected)
Явор Колев е ерудит. Не мога да забравя, когато тичаше по покривите да търси сървъра на Арена ли беше, на Замунда ли беше...  :lol:

Той се пак бе връо!
Имаше ена дето обяви, че са хакнали сървърите на поливната система на НС!
Боже!
В сравнение с тия, тук наистина некои нещастия са направо ерудити!
Понеже не ме възприемат сериозно - те ви те!
Quote (selected)
Обвинените за хакването на НАП са посегнали и на сървъра, който управлява поливните системи пред Народното събрание. Целта им била да дестабилизират политическата система, посредством пръскане на делегациите на високопоставените държавници с вода. До тези изводи напълно сериозно е стигнала в разследването си спецпрокуратурата, която обвини 20-годишния Кристиян Бойков в тероризъм чрез компютърно престъпление, а началниците му във фирмата "ТАД Груп" като негови подбудители.
https://www.mediapool.bg/hakeri-probvali-prevrat-s-oflain-praskachki-news296364.html
« Последна редакция: Март 28, 2023, 20:54:50 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4567 -: Март 28, 2023, 20:36:02 »
 :t0328:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1377
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4568 -: Март 28, 2023, 20:36:48 »
По покривите търсеше сървъра на https://chitanka.info/
Да не е луд да търси пирати, виж срещу четящите трябва да се подходи с цялата строгост на закона.
Вярно! Прав си. Mea culpa. Читанката търсеше.  :lol:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4569 -: Март 28, 2023, 20:37:56 »
Къде да се записваме ? :m1731:
Ф тефтера за вересиите.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4570 -: Март 28, 2023, 20:47:58 »
Quote (selected)
Явор Колев е ерудит. Не мога да забравя, когато тичаше по покривите да търси сървъра на Арена ли беше, на Замунда ли беше...  :lol:


"Любомир Тулев, експерт по киберсигурност е проверил името на изпращача - Егор Сенянский 28 Март 2023 16:04ч.
Любомир Тулев, експерт по киберсигурност, обясни в ефира на предаването "Твоят ден" по NOVA NEWS, че интернет предлага варианти за скриване на самоличността - VPN, proxy сървъри, анонимайзъри. "Те помагат на хакерите да се скрият и да извършват престъпления. Всяко едно престъпление оставя следа и е въпрос на внимание и проследимост да разрешиш пъзела. Най-вероятно извършителите на тези атаки са се скрили добре, но рано или късно ще бъдат намерени. Адресатите до един са публични мейл провайдъри, а не корпоративни мейл адреси. Уебсайтовете на училищата приличат на изработени по труд и техника, нямат защита или филтри и се получават такива мейли", коментира той. По думите му прави впечатление, че авторът на вчерашните атаки се е подписал с Telegram канал. "Отворих го и видях, че е създаден на 26 март и се пише на английски. Има 7-8 публикации с бомбени заплахи към Македония, Гърция, Русия и България, като се посочват 4 града - София, Пловдив, Варна и Бургас. На мен не ми звучи сериозно, по-скоро е искал да тества реакцията. Първо защото твърди, че е поставил бомбени устройства във всички университети, а дори академичната общност не знае колко са те точно. Когато отправиш заплаха към толкова много институции в различни държави, не е сериозно", заяви експертът. Тулев е проверил името на изпращача - Егор Сенянский. Проучването го води до акаунт в Севастопол. "Въпросният човек е публикувал линк към социалния си акаунт в мрежата Вконтакте, а името му е forte valor - от латински "мога да избягам". Може да има руско-украинска нишка или македонска, но това са спекулации", посочи той."   :125:

Това от Гласове`те
https://glasove.com/novini/demerdzhiev-za-bombenite-zaplahi-vodeshtata-versiya-e-za-hibridna-ataka-ot-rusiya


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4572 -: Март 28, 2023, 21:13:28 »
И се чудя кво му станА на Жорето!

дошъл му е вторият акъл, ама защо чак сега, а не преди 30 години, когато раздаваше мощни седесарски шутове?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4573 -: Март 28, 2023, 21:17:47 »
Явор Колев е ерудит. Не мога да забравя, когато тичаше по покривите да търси сървъра на Арена ли беше, на Замунда ли беше...  :lol:

на читанката и най-важното е, че го намери :notworthy:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4574 -: Март 28, 2023, 21:24:33 »
Не беше зле, Лъчо.. Има енергия в тоя човек. Това е обнадеждаващо.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4575 -: Март 28, 2023, 21:25:03 »
Не беше зле. Има енергия в тоя човек. Това е обнадеждаващо.

в явор колев?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4576 -: Март 28, 2023, 21:30:56 »
Явор Колев е ерудит. Не мога да забравя, когато тичаше по покривите да търси сървъра на Арена ли беше, на Замунда ли беше...  :lol:

На читанката, палячо е той!  :lol: какво престъпление, хората да четат книги!
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4577 -: Март 28, 2023, 21:40:38 »
Точно това е най-голямото престъпление в "451° по Фаренхайт", към които градуси всъщност ни тикат копирастите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4578 -: Март 28, 2023, 22:02:37 »
Точно това е най-голямото престъпление в "451° по Фаренхайт", към които градуси всъщност ни тикат копирастите.

В Украйна горят книги, да!
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4579 -: Март 28, 2023, 22:05:20 »
Наръчник за кибер-терористи в аборигенски държави, тип "Боко-Киро"...
1.Сваляте си браузъра Tor
2.Намирате меил услуга, която работи в Tor. Има много такива, има дори български - някои от най-големите български меил-услуги свободно работят в Tor.
3.Пускате Tor. Изчаквате го автоматично да се свърже към анонимиращата мрежа.
4.Правите си един акаунт - например putin_is_god@edikakvosi.com
5.Пишете терористично писмо
6.Събирате от Интернет мейлите на депутати, министри, общински съветници, кметове. Само такива събирайте, не тероризирайте училищата, които се борят за знанието на децата ни. Не. Не тях. Има достатъчно депутати, министри и всякакви подобни боклуци.
7.През мейла, отворен в Tor, разпращате терористичната заплаха. Например: "Източих сметката на депутата Петранов (името е случайно) от Швейцария. Ще източа тая и на премиера от Бахамските острови..."
...
На следващия ден гледате сеир. Той започва с инженера по селскостопански науки Явор Колев, доскоро коронясан за кибер-експерт №1 в държавата. После минава през някой зам.-министър. Накрая ще чуете лично министърът да се изкаже, а главният прокурор ще образува дело за доживотния ви затвор като престъпник срещу Републиката. До вечерта може и Президентът да се заеме със скромната ви личност... :)
Същото можете да направите и в чужбина, защото с Мария Габриел начело (завършила Френска филология), информационната сигурност в целия ЕС е на същия хал... :)
...
Накрая само внимавайте да не ви почука КГБ на вратата - защо се правите на Путин и му крадете от славата :)


https://svobodnoslovo.eu/komentar/narachnik-za-kiber-teroristi-v-aborigenski-darzhavi-tip-boko-kiro/53957

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4580 -: Март 28, 2023, 22:05:42 »
Не знам колко хора, българи де, са чели Рей Бредбъри. Американците имаха добри автори. Вече не ги следя. То на всичко  му минава времето, но остава идеята. И Оруел не е перфектен от съвременна гледна точка. Остава идеята пак.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4581 -: Март 28, 2023, 22:07:37 »
Георги Марков: Тъжни дни за Западната демокрация! Този Запад, не е онзи, към който вдигнахме очи 1989 г.

Не, Жоре, същият си е, но хубавото е че си прогледнал.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4582 -: Март 28, 2023, 22:16:26 »
И Оруел не е перфектен от съвременна гледна точка.
Не е!
Тия го надминаха, то и Гьобелс като голишарче пред тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4583 -: Март 28, 2023, 22:18:26 »
Учениците надминават учителите си!
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4584 -: Март 28, 2023, 22:25:19 »
Цитат на: Георги Марков
Тъжни дни за Западната демокрация! Този Запад, не е онзи, към който вдигнахме очи 1989 г.
Не, Жоре, същият си е, но хубавото е че си прогледнал.
Точно така, съвсем същият си е, но тогава беше в смокинг, а сега е гол. Но точно от Жоро Дантелата едва ли ще дочакаме признание, че комунистите са били прави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4585 -: Март 28, 2023, 22:32:38 »
Колко да са били прави? Що свалиха тъй бързо гащите? Пардон! Кръгозорът им беше нисък. Бяха неграмотни. То санким капиталистите прокопсаха. Светът  в стръв за печалба бързо се промени. Не спечели нищо от това. Горите се секат. Боклуците ни затрупват.
« Последна редакция: Март 28, 2023, 22:39:51 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4586 -: Март 28, 2023, 22:37:50 »
Айде малко да разлаем кучетата.
Въпреки че аз ще си направя труда да пусна една бюлетина.

ДА ГЛАСУВАМ, ОЗНАЧАВА ДА ЛЕГАЛИЗИРАМ ЕДНА СГАН, ПЪРВО ДУШЕОТСТЪПНИЦИ, А ПОСЛЕ РОДООТСТЪПНИЦИ!
https://afera.bg/да-гласувам-означава-да-легализирам-е/

P.S. Влязох в сайта на посолството да видя какво става с изборите.
И какво виждам там на първа страница.
 
Българският посланик в Москва почете паметта на Борис Немцов
Българският посланик в Москва почете паметта на жертвите на Холокоста
https://www.mfa.bg/embassies/russia

За Трети март няма нито една буква.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4587 -: Март 28, 2023, 22:51:41 »
Сигурно ще пусна за Костадинов, за сега, не ме е разочаровал напълно, но ще видим, само на приказки не вярвам.
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4588 -: Март 28, 2023, 22:58:51 »
Мълчи, че ще те изкарат враг и малоумен. Още ми натякват че съм гласувал за НДСВ. А вотът е таен. После можеш каза: "Не бях аз". Като апостол Петър.
« Последна редакция: Март 29, 2023, 00:16:02 от dabedabe »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4589 -: Март 28, 2023, 23:07:18 »
От близките ми почти всички се изказват положително за "Възраждане" и вероятно така ще гласуват, освен обреклите се доживот на БСП.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4590 -: Март 28, 2023, 23:18:10 »
Обреклите се на БСП са вероятно намазалите. Не познавам такива лично.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4591 -: Март 28, 2023, 23:33:02 »
Обреклите се на БСП са вероятно намазалите. Не познавам такива лично.

точно намазалите се отрекоха първи от бкп, не е толкова трудно да не се обобщава на едро.
the lamers club honourable member …

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4129
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4592 -: Март 28, 2023, 23:43:54 »
Обреклите се на БСП са вероятно намазалите. Не познавам такива лично.

точно намазалите се отрекоха първи от бкп, не е толкова трудно да не се обобщава на едро.
Абсолютно точно. А аз говоря за поостарели, но с акъла си близки хора, чисти идеалисти, прекарали по-голямата част от живота във време и с убеждения, върху които в последствие дермократите с кеф се изRaxa.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4593 -: Март 29, 2023, 00:01:22 »
Не обвинявам никого. Убежденията, според мен се унаследяват най-често. Материалният интерес не е а пренебрегване. Па бил той и в миналото. Бе в общи линии интересът клати феса открай време.
« Последна редакция: Март 29, 2023, 00:08:18 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4594 -: Март 29, 2023, 00:29:31 »
Не обвинявам никого. Убежденията, според мен се унаследяват най-често. Материалният интерес не е а пренебрегване. Па бил той и в миналото. Бе в общи линии интересът клати феса открай време.

хич не обвинявате, ама дано да ви повярват.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4595 -: Март 29, 2023, 00:42:31 »
Не държа някой да ми вярва непременно. Изразявам моята позиция. Така и не разбрах вашата платформа. Професия кусурлия май, т.е. качествен контрол, както беше едно време. Не е лошо, но трябва да се сверява часовника често.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4596 -: Март 29, 2023, 08:46:50 »
Не държа някой да ми вярва непременно. Изразявам моята позиция. Така и не разбрах вашата платформа. Професия кусурлия май, т.е. качествен контрол, както беше едно време. Не е лошо, но трябва да се сверява часовника често.

какво не разбрахте?! че не съм съгласен с вашата позиция? която е обобщение на едро? и какво общо има моята „платформа“ с вас?

а, и продължавате с обвиненията, гарнирани вече и с лични нападки.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4597 -: Март 29, 2023, 09:03:15 »
Не държа да споделяте моята позиция, която е неутрална, каквато беше Швейцария.
Изпадате често в дребнавост с вашата прецизност. Не се оплаквам от санкциите, макар да ги намирам за, да кажем изненадващи и безпричинни. Аз мога да се оттегля винаги щом реша, че си губя времето тук. Няма да е голяма загуба, форумът залинява и без това.
« Последна редакция: Март 29, 2023, 09:17:04 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4598 -: Март 29, 2023, 09:29:09 »
Айде малко да разлаем кучетата.
Джав, джав! ;)
Quote (selected)
Въпреки че аз ще си направя труда да пусна една бюлетина.
Радвам се! :)))
Quote (selected)
ДА ГЛАСУВАМ, ОЗНАЧАВА ДА ЛЕГАЛИЗИРАМ ЕДНА СГАН, ПЪРВО ДУШЕОТСТЪПНИЦИ, А ПОСЛЕ РОДООТСТЪПНИЦИ!
Те се самолегализираха през 1989 г. Тъкмо обратното, да не гласувам значи да откажа да ги делегализирам. Точно на това разчитат!
Quote (selected)
За Трети март няма нито една буква.
"Българското" посолство е всъщност американско, на метрополията. Така ще бъде, докато САЩ колят и бесят тук.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4599 -: Март 29, 2023, 10:46:31 »
Не държа да споделяте моята позиция, която е неутрална, каквато беше Швейцария.
Изпадате често в дребнавост с вашата прецизност. Не се оплаквам от санкциите, макар да ги намирам за, да кажем изненадващи и безпричинни. Аз мога да се оттегля винаги щом реша, че си губя времето тук. Няма да е голяма загуба, форумът залинява и без това.

само за протокола - санкциите не ги налагам аз, нищо че мога.

форумът залинява от такива като вас, а не от моята прецизност. и стига сте плашили с напускане, вече е повече от досадно. този форум ще го има толкова време, колкото му е писано.

всичко това за протокола, не се чувствайте длъжен да ми отговаряте.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4600 -: Март 29, 2023, 10:54:02 »
В интерес на форумното здраве, аз напоследък се въздържам, освен ако някой ме клъвне.
...............
Хоуг!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4601 -: Март 29, 2023, 11:07:13 »
В интерес на форумното здраве, аз напоследък се въздържам, освен ако някой ме клъвне.
...............
Хоуг!

благодарим за което.

нищо че на моменти само так ви се струва, все пак вървите във вярна посока и това се одобрява.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4602 -: Март 29, 2023, 11:11:30 »
Бих пожелал и на вас да се кротнете. С уважение!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2142
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4603 -: Март 29, 2023, 11:27:41 »
Мисля, че човек с 1-2-3 кратки писаници на ден може да изкаже мнението си по дискутираните проблеми. Личните разправии и дългите обяснения само разводняват и губят времето на четящите.
----------------------
Матиас Клаудиус бил попитан каква е разликата между неговия и Клопщоковия начин на писане. Клаудиус отговорил: "Съвсем проста! Когато Клопщок се провиква: "Ти, който си по-долу от мен и все пак си равен на мене, приближи се и ме освободи, привеждайки се, от товара на телешката кожа, покрита с прах!" - аз казвам само: "Йохан, я ми събуй обущата!"


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4605 -: Март 29, 2023, 11:32:17 »
Ето, такива хора харесвам. И аз се опитвам с намеци, ма не успявам да ги докарам. Змей, сервус!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4606 -: Март 29, 2023, 11:39:21 »
Quote (selected)
Служебното правителство не се спира и смая с нова мярка, с която ще бори високите цени на храните - държавата ще отвори собствени магазини. Намерението бе лансирано от служебния земеделски министър Явор Гечев.

"Планирано е да се изгради един голям магазин, там където беше ресторантът в Министерство на земеделието, който ще е хранителен и ще продава продукти не само на „Ел Би Булгарикум“, но и продукция на университетите и редица държавни предприятия, както и на частни такива“, каза Гечев в интервю за БНТ.
...
Предвижда се търговците на дребно да бъдат задължени за един или два артикула от дадена продуктова група да формират до 10% надценка, разкри пред БНТ икономическият министър Никола Стоянов. Примерно в супермаркета може да се продават 5, 10 или 20 марки сирене, но само за един-два продукта ще се прилага таванът на надценката.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/sluzhebniyat-kabinet-shte-pravi-durzhaven-magazin-za-hranitelni-stoki
Като си помисля че тия ще ни управляват още половин година ако не и повече свят ми се завива.
Точно като французите.
Страната на 200-те сирена има едно с трайно ниски цени във веригите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4607 -: Март 29, 2023, 12:19:03 »
Бих пожелал и на вас да се кротнете. С уважение!

сие ест доказателство за тезата ми.
но ние вярваме в теб, ще вземеш най-накрая да видиш проблема и у себе си, а не само в околните...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4608 -: Март 29, 2023, 12:32:43 »
Quote (selected)
Кирил Петков: ГЕРБ няма да могат да ни откажат подкрепа за кабинет
https://glasove.com/novini/kiril-petkov-gerb-nyama-da-mogat-da-ni-otkazhat-podkrepa-za-kabinet
"С пистолет и добра дума се постига повече..."
Да видим чий "пистолет" е по-голям, на Кире или на Баце.
Новият на Козяк дали ще ни докара хаитянско ноу хау?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4609 -: Март 29, 2023, 12:44:26 »
Аз не мисля, че съм обидил някого. Дет' се вика имам се за възпитан чиляк. Вменяват ми се неща, с които не съм съгласен. На тая тема млъквам. Съвършени хора няма, разбира се. Но жалко е, че чувството за хумор вехне. Какво друго ни остава в тоя побъркан с наша помощ свят?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4610 -: Март 29, 2023, 12:48:45 »
И аз мислех, че Франция може да е модел и да съхрани Европа. Но нека да видим.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1630
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4611 -: Март 29, 2023, 13:14:13 »
Аз не мисля, че съм обидил някого. Дет' се вика имам се за възпитан чиляк. Вменяват ми се неща, с които не съм съгласен. На тая тема млъквам. Съвършени хора няма, разбира се. Но жалко е, че чувството за хумор вехне. Какво друго ни остава в тоя побъркан с наша помощ свят?
---

Били престанал да досаждаш с глупостите си, защото едва се въздържам да не те пратя там, откъдето си се пръкнал!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9506
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4612 -: Март 29, 2023, 13:38:52 »
Точно като французите.
Страната на 200-те сирена има едно с трайно ниски цени във веригите.
кое кое кое?!?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4613 -: Март 29, 2023, 14:20:45 »
Точно като французите.
Страната на 200-те сирена има едно с трайно ниски цени във веригите.
кое кое кое?!?
Нали макарона си стиснал ръцете с веригите за три месеца да запазят ниски цените на няколко продукта.
Предполагам има и някакво подобие на сирене в "кошницата".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9506
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4614 -: Март 29, 2023, 14:27:30 »
Демек не знаеш... канех се да разбера кое и веднага да хукна да го диря...
Не знам кво си е стиснал или кой му ги е стиснал, ама всичко е минимум 30% нагоре, най-често 50 и нерядко 100.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4615 -: Март 29, 2023, 14:41:34 »
Демек не знаеш... канех се да разбера кое и веднага да хукна да го диря...
Le Père Alexandre camembert 20% mg 240g 1,44 € (6,00 €/kg)
... това около Колмар...
 :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9506
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4616 -: Март 29, 2023, 15:02:07 »
В коя верига? Не че ще си го купя, ама ако имам път да сравня
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2142
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4617 -: Март 29, 2023, 15:02:37 »
Quote (selected)
"2023 година е, България е в Европа. Има дадености, с които трябва да се съобразяваме. Има дадености, които са свързани с поощряването на разнообразни творци".

Това коментира изпълнителният директор на Национален фонд "Култура" Сава Драгунчев по повод скандала с провеждането на парти в центъра на столицата с т.нар. "драг кралици" - мъже, които влизат в провокативни женски образи. Той обясни, че има условия, свързани с членството ни в ЕС, като децентрализация и равенство на половете.
https://epicenter.bg/article/Shefat-na-fond--quot-Kultura-quot--za-proekta-s-drag-kralitsite--Ima-dadenosti--s-koito-tryabva-da-se-saobrazim/312182/2/0
Сумата в размер на 93 248. 04 лева, е получена от фирмата "Сингъл Степ" ЕООД, която представлява организацията The Steps.
Що ли е това "децентрализация на половете"? :t2618:
« Последна редакция: Март 29, 2023, 15:08:24 от Zmeja »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4618 -: Март 29, 2023, 15:03:47 »