Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 03:29:48

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 565981 пъти)

0 Потребители и 138 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5220 -: Април 07, 2023, 17:22:59 »
Струва ми се че "живковата" конституция е одобрена с референдум. Тоест 46-та не е последният.
Да, 1971, мисля. Във всеки случай оттогава ми е останала думичката "референдум".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5221 -: Април 07, 2023, 17:34:31 »
Последният признат за валиден референдум в историята ни е през 1946 г.
Струва ми се че "живковата" конституция е одобрена с референдум. Тоест 46-та не е последният.
О, да! Вярно! Бях забравил.
« Последна редакция: Април 07, 2023, 17:39:46 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5222 -: Април 07, 2023, 17:58:04 »
Би трябвало интелигенцията да предвижда и да се справя, в личен план поне. Но и нея я насмитат събитията. А и често не може да устои на парите. Сложен стана светът.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5223 -: Април 07, 2023, 18:15:52 »
Quote (selected)
А баничарката, същата и девка с понижена социална отговорност, тя и мадам В. е побързала да го публикува в епицентралната си гюдерия:
Баничарката ясна, номинираният си плаща за номинацията.
На 18.04.2023 е малкият финал - отсяват се 6 "творци", на 23.05.2023 ще е окончателното награждаване.
Така че може да има и друго "интервю" ако мине следващият кръг.
Кво ли не прави човек за едни 50 000 паунда.
П.П. Те така на Мис Вселена, Планета, Свят.... участничките подготвят представяне за каква кауза се борят.
За правата на планетата, за популацията на малкото червейче на гъза на географията... те такива планетарни недъзи лекуват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5224 -: Април 07, 2023, 18:30:02 »
Quote (selected)
Определиха 17 храни с таван от 10% надценка
Министерството на икономиката публикува за обсъждане надценките на храните
https://www.pariteni.bg/novini/hrani/opredeliha-17-hrani-s-tavan-ot-10-nadcenka-245781
Без да съм пряко в тоя бизнес се сещам за няколко начина да насложа няколко надценки по 9% така че да удвоя щандовата цена - закони.

Quote (selected)
Търговците ще имат задължение да поддържат достатъчни количества от продуктите с минимална надценка.
И ако липсва в складовете, няма достатъчно производство ще ги разстрелват ли?
П.П. Мисля че е време ООН да се задейства и да включи "български икономист" в ограничителния списък за разпространение преди ядрените оръжия.
А може направо да го запише в забранителния редом с химическите и биологочните ОМП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5225 -: Април 07, 2023, 18:39:18 »
4-минутно интервю с Костадин Костадинов във връзка с внесените 590000 подписа

Ето ги и тях, в една от залите на сградата на Народното събрание:

« Последна редакция: Април 07, 2023, 20:09:09 от lucho »


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5227 -: Април 07, 2023, 18:51:54 »
Продажната ни интелигенция не случила на народ, тъжно!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5228 -: Април 07, 2023, 18:53:41 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5229 -: Април 07, 2023, 18:54:35 »
ПП-ДБ изгониха журналисти и не отговориха на нито един въпрос
Въй!
Те направо като Възраждане!
Оппа, Възраждане май само една медия не харесват. :)))
А какви времана бяха когато хубавото Наде "хранеше" журналистите...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5230 -: Април 07, 2023, 19:45:37 »
Ето как изблъскват един журналист от залата:
https://www.youtube.com/watch?v=zYFFvtiRAKg


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5232 -: Април 07, 2023, 20:17:32 »
Хареса ми част от един коментар в Гласове.

При всички случай Възраждане е последния трепет на една мъртва държава.
https://glasove.com/novini/vazrazhdane-vnesoha-590-000-podpisa-za-referenduma-za-zapazvane-na-balgarskiya-lev

А не ми се иска да е така.
Що сме се пуснали по нанадолнището?
И що на нашите местни началници не им пука за това?
Може би Здравка знае?
Или не знае?
Или за нея е важно правилните(според нея) хора да ни водят там където те знаят че трябва да сме ?
А?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5233 -: Април 07, 2023, 20:17:53 »
Вий им вдигайте акциите, после се оплаквайте.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5234 -: Април 07, 2023, 20:29:30 »
Вътрешният министър на Костов - Богомил Бонев.

Бонев скочи на ДБ: За презрение сте! Даже в угодничеството си към чужда държава сте некадърни
Богомил Бонев
Фейсбук
Тези не са добре. Борисов ги покани.
Те се разкъсват от желание да приемат поканата и от страх. Страх от собствения електорат.
Срещу кого ще протестирате тогава, бе?
Срещу себе си?
Не трябвало да допускаме чужда пропаганда, защото ни разделяла. Разделят ни много неща. И най-вече вашата глупост. Вашата несръчна пропаганда за слабоумни. Всички основни медии са във ваши ръце и бълват проукраинска и натовска пропаганда. И пак не ви се получава. Опитвате се да промивате мозъците и да забранявате всяко различно мнение. И, понеже не ви се получава, ставате по-големи цензори от всеки диктатор.
Наистина сте за презрение.
Даже в угодничеството си към чужда държава сте некадърни. И си давате сметка за това.
Защото ще  ви спрат издръжката поради липса на резултат.
Не трябва да забравяте, че поставянето в услуга на чужда държава е престъпление.
За което ще ви бъде потърсена сметка все някога.

https://epicenter.bg/article/Bogomil-Bonev-skochi-na-DB--Za-prezrenie-ste--Dazhe-v-ugodnichestvoto-si-kam-chuzhda-darzhava-ste-nekadarn/313001/11/0

« Последна редакция: Април 07, 2023, 20:46:35 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5235 -: Април 07, 2023, 21:10:25 »
Извинявам се за чаршафа, но рядко ги пускам.

Прекрасен зимен петък през април. Какъвто ще да е, но да е петък. 
Събитията се случват със скоростта на бързината, та каквото успея.
В Киев пословицата "Вържи попа да е мирно селото" я разбраха съвсем буквално и вързаха предстоятеля на Киево - Печорската лавра, дори електронна гривна му сложиха. Викам си Папата ще се застъпи за колегата си, нищо че е от друга конфесия. Вместо това той се отплесна за ползата от онанизма. Един вид, любовта е нещо красиво, независимо между какви индивиди, но чекията оформя характера. Стори ми се голяма простотия, но човекът е давал обет за безбрачие и може да му се има доверие по тия въпроси.
Отметнахме и тия избори. Обикновено всички побеждават, сега всички са недоволни. Буци и Кире почти на фотофиниш. Тиквата първи, ама недостатъчно. "Простото" с голяма клизма без вазелин /вазелинът трябва да се заслужи/ - втори. Костадинов въпреки напъните на всички медии изпревари ДПС. Палячовците на Слави влязоха без да участват. Корнела почна да говори, като видински гамен. Това е положението, от село можеш да избегаш, село от тебе - никога. Но точно аз да и́ се смея, е нагличко.
Едно време, като се родил Симеон Втори на всички ученици добавили по една единица към оценките. Така някои преминали в горното отделение със седми́ца, а други вързали терца, та просто преминали. Като гледам резултатите на НДСВ, само тия дето са останали живи до днес са гласували за величеството.
Сега вероятно Тиквата ще го ашладисат с либералите и заедно ще ни пускат по парапета, а ако там някъде стърчи пирон, всички ще си сменим пола. Сърдечно благодаря, слънчица! Аз съм ретросексуален и не смятам да си причинявам  членовредителство, а вие - както ви глава научи.
Да не забравя да благодаря на Емили Тротинетката. По - силна антипропаганда на гей обществото не съм гледал. Заедно с други две отрепки хванали едно психически ощетено дете и си упражнявали остроумието. Както казваше баба, толко да са живи, колко са остроумни, но вкараха някакво НПО в оправдателен режим. Отлично Емили! Направи сериал и третата ти цица е от мен.
Либералното политбюро на САЩ - Дедо, Нанси Пелоси и Хилъри Клинтън заедно имат повече години от държавата и май са решили да не допускат да ги надживее. Вкараха се в такива филми, че Холивуд съвсем западна.
 За една бройка да опандизят Тръмп. Цел ден висех пред телевизора, викам си ще го видя с остриган алаброс, с часовниците на ръцете, но нищо подобно, само му взеха отпечатъци. Нема вече секс "фул контакт", що бръкне ли некъде с пръстчетата ... ако нещо не му е ясно, да пита Папата!
По предявените 32 обвинения Дони може да получи 136 години затвор, ще излезе загорял цепеняк на 212 години, направо ще ѝ разкъса памперсите на Мелания.
Дедо заяви пред журналисти, че транс джендърите са душата на американското общество. Уважавам! То си е тяхна, американска работа да харесват кетчуп, комикси и транс хора. Немците харесват наденички, бира и трътлести моми, англичаните риба, чипс и жени като пистови камили. Ама що трябва да ни тикат тия неща силом? Насила можеш да вземеш от човека, насила не можеш да му дадеш.
Президентката на Тайван посети САЩ. Едно такова, отровно женче, страшно ми заприлича на някого. И изведнъж ми светна - съща Меглена Кунева, просто като две капки оцет. Много ми се ще да предупредя тайванците - пазете си ядрените централи! Щото нас една такава ни направи разокави, така по кюстендилско викат на разногледите.
Французите продължават да беснеят. Превзети банки, разбити заведения, включително любимия ресторант на Макрон. Горкия, представих си как се прибира от Китай, където всички ресторанти са китайски, а нема къде да апне една лучена супа, или фазан с трюфели, или каквото там ядат жабарите. Ей, верно бе, едни жабешки бутчета не може да апне! Море да ми апне ... нема да довършвам, ще дам жокер: в Северозапада никога не питаш "къде да седна", "какво да ям" и "това къде да го сложа", щото отговорът е един и същ. Тоя дали ще посегне на Урсула, или му е твърде млада? А и Дедо на инструктажа му е поръчал: Да си слушаш гинеколожката!
Па що приказки изприказва Емануел /ама хитро са се сетили техните, името е подходящо и за двата пола/, дрънкаше като гол кокал в тенджера. И като казах "тенджера" се сетих за един банкер. Преди мислех, че няма глупав арменец, тоя с едно изречение ми промени мирогледа. С него ставаме четирима тия, дето сме на всяка манджа мерудия. Той, един математик, един метеоролог и аз. Генчо, Пенчо, Атанас и аз, пеехме като деца. Аз поне съм безплатен /затова и качеството е такова/ и не обикалям телевизиите.
Некрасива история се получава с фон Дер Лайен в Китай. Си Дзинпин я третира като антураж на Макрон, ама поне и́ дават столче да седне, че Ердоган я държа диван чапраз едно време. И по едни безкрайни стълби я оставиха да се качва сама, никой не я посрещна. Накрая и́ обеща: Ще се обадя на украинския идиот, когато времето и условията са подходящи. В превод от китайски: мини у петък да ти кажем кога пак да минеш. А като започна да му дава акъл за Тайван, направо и́ каза да не го прави на луд.
Финландия вече е горд член на НАТО. От радост изхвърлиха палавата Сана Марин от поста министър - председател. Оная, пияната танцьорка  с белото ... панталонче. Изхвъриха и друг виден русофоб, Мило Джуканович, премиер на Черна Гора. Българските избори също не са гордост за левите либерали, щото Буци сега е най - големият русофоб, ама въртя кранчето на Турски поток заедно с Путин и Ердоган. И как си ги евеше с 200 не са забаравили нито в Европа, нито в Русия. И той знае, че помнят, затова е заприличал на ошав у муцуната.
Руснаците разположиха тактически ядрени ракети в Белорусия, с опция в бъдеще да спрат да са тактични и да докарат стратегически ракети. Полетното време се съкращава толкова, че дори няма да успея да изпия бутилката водка, дето карам за тоя случай в багажника. Обещали сме си с един приятел, ако се случим заедно, да си махнем главите за последно преди да се убедим в силата на атома. И двамат знаем, че няма да стане, па и колко ще изкара бутилка водка в моя багжник.
Обобщено, политиката на левите либерали в световен мащаб силно напомня преместване на гробище - не среща никаква подкрепа отдолу. Което е една прекрасна новина, защото тия са едни откровено безумни копелета. Светът до такава степен не ги ще, че се обединиха дори до скоро непримирими врагове - ислямът с православието, Иран и Саудитска Арабия, а Китай и Русия направо се сгодиха. Което е още една прекрасна новина, защото свят който върти бизнес, не воюва.
Светли празници наближават. Чувам, че агнешкото ще го продават по аптеките и то на блистери. Сърце да е широко, ще му намерим колая. Да има мир, да има любов, да сме здрави да опъваме! Сега по машините, а довечера - наздраве! И кротко с мезетата, пости са.

https://www.lentata.com/petchen-obzor

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5236 -: Април 07, 2023, 22:03:23 »
Анонимус  :t2015:
добра находка!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5237 -: Април 08, 2023, 16:39:11 »
Тия дни, много се говори и реве, за безмитното зърно, яйца и кой знае какво още, евтин и безмитен внос от Украйна, който убива българския производител, надяват се хората на евро компенсации, а не схващат, че техните обичани еврочиновници така са решили, защото чрез натискане цените надолу, борят убийствената инфлация, все някой трябва да я плати, и няма да са корпорациите, които в това кризисно време си вдигнаха печалбите със 75%.

Мили деца наивни! Тази инфлация се дължи на "количествените облекчения" - витиеват синоним на печатане на пари от централните банки, за да потушат фалита на Запада от 2008 г., трилиони се емитираха, казвахме че това ще свърши зле, но никой не щя да чуе, га зимаха субсидиите - им беше добре, не рИваха, сега плачат.

Очевидно Западът/САЩ живеят ден за ден, капитализмът им е пълен провал и винаги е бил такъв, но вече няма кого да ограбят, да им плати дълговете!

Както казваше старшината в казармата, за да се оправят нещата, първо трябва да се объркат!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5238 -: Април 08, 2023, 16:58:42 »
ЦИК публикува пълния списък на XLIX ОНС.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5239 -: Април 08, 2023, 17:11:20 »
Всяко чудо, за три дни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5240 -: Април 08, 2023, 17:11:39 »
Тия дни, много се говори и реве, за безмитното зърно, яйца и кой знае какво още, евтин и безмитен внос от Украйна, който убива българския производител, надяват се хората на евро компенсации, а не схващат, че техните обичани еврочиновници така са решили, защото чрез натискане цените надолу, борят убийствената инфлация, все някой трябва да я плати, и няма да са корпорациите, които в това кризисно време си вдигнаха печалбите със 75%.

Мили деца наивни! Тази инфлация се дължи на "количествените облекчения" - витиеват синоним на печатане на пари от централните банки, за да потушат фалита на Запада от 2008 г., трилиони се емитираха, казвахме че това ще свърши зле, но никой не щя да чуе, га зимаха субсидиите - им беше добре, не рИваха, сега плачат.

Очевидно Западът/САЩ живеят ден за ден, капитализмът им е пълен провал и винаги е бил такъв, но вече няма кого да ограбят, да им плати дълговете!

Както казваше старшината в казармата, за да се оправят нещата, първо трябва да се объркат!  :lol:

---

Съвременната международна банкова система, базирана на фиат долара представлява типична финансова пирамида (Понци пирамида). Такава пирамида, за да съществува, в нея трябва непрекъснато да се внасят пари. Фед не емитира просто ей така долари. Фед емитира долари срещу нов дълг. Обезпечението на новите емисии е дългът, който непрекъснато поема американската държава чрез издаване на ДЦК (бондове/трежърис). Смешното е, че дългът се обезпечава, чрез поемане на обещание за плащане – издаване на нов дълг. Дълг, който американската държава не би могла да плати, няма да плаща, защото до сега той вече гони 140% от БВП, а и не смята да изплаща. По този начин дългът на САЩ би растял до безкрайност … в всъщност, докато се спука балона.
За това възниква нова банкова система (на БРИКС и сие) и това вече е началото на края на долара.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5241 -: Април 08, 2023, 17:17:31 »
А не ми се иска да е така.
Що сме се пуснали по нанадолнището?
И що на нашите местни началници не им пука за това?
Може би Здравка знае?
Или не знае?
Или за нея е важно правилните(според нея) хора да ни водят там където те знаят че трябва да сме ?
А?
Не знам защо си се фиксирал в мен. Не знам гражданите на  Естония, Литва, Латвия, Хърватия, Гърция и Португалия да са плакали за националните си валути, считайки, че като приемат еврото губят националния си суверинитет.Не знам дали са провеждали референдуми, или не. Много е примамлив слогана ''Да вземем съдбата си в свои ръце'' на фона на повтарящите се под индиго резултати от изборите. И следващите ще ни предложат още от същото с някои козметични промени. Ние сме така, или иначе във валутен борд от 1998год. Дори гърците не се върнаха към драхмата, когато удариха дъното. Справиха се. И дори в оная тяхна тежка криза живяха по-добре от нас. Всеки народ заслужава управниците си.Не знам какво ще стане ако ''Възраждане'' съставят самостоятелно правителство. Спасители ли са, или поредните черпаклии, яхнали вълната навреме? Не знам. Чисто лично и субективно нямам доверие на Костадин Костадинов. Интуицията ми не ме излъга за Кирил-и-Асен, макар, че като варненско издание на ''жълтопаветник'' би трябвало да си ги харесвам. Да, ама Не, както казваше г-н Бочаров, лека му пръст.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5242 -: Април 08, 2023, 17:22:52 »
Всеки има право на мнение. Ето един глас в полза на еврото на бъдещия референдум. Важното е да участват повече хора, за да бъдат признати резултатите от него.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5243 -: Април 08, 2023, 17:26:39 »
Дори гърците не се върнаха към драхмата, когато удариха дъното. Справиха се.

Първо, никой не е ги е питал, искат ли си драхмата, второ - няма да им разрешат, Ципрас ги предаде, и трето - изобщо не са се справили, ами ги ограбиха - магистрали, пристанища, летища, инфраструктура, която струва нещо, и накрая, пак имат да дължат, колкото и преди, но с повече лихви. Четете и мислете!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5244 -: Април 08, 2023, 17:40:52 »
''Ограбените'' гърци живеят в пъти по-добре от нас. Не те работят като домашна прислуга, гледачи на възрастни хора, сезонни работници в селското стопанство у нас, обратното е.
Никой не е взел на гръб пристанище, магистрала, или плодородна земеделска земя да си ги носи през границата. Да, печалбите ги прибират чужди инвеститори, но работните места са за местните. Излишно е да обяснявам разликата между нашите и гръцките синдикати, когато става дума за защита на права на работещите хора, нали? Ние и инвеститори вече нямаме. Скоро няма да имаме и работна ръка.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5245 -: Април 08, 2023, 17:46:58 »
Всеки има право на мнение. Ето един глас в полза на еврото на бъдещия референдум. Важното е да участват повече хора, за да бъдат признати резултатите от него.
Ти пък на какво отгоре реши, че съм ЗА еврото. Безспорно е по-удобно за бизнеса, за пътуващите в чужбина, за учещите в ЕС. Удобство далеч не винаги е равно на изгодно. Удобно ми е да пазарувам онлайн, но дали ми е изгодно да плащам за доставка сума, близка до стойността на поръчаното е друг въпрос. За сега в интерес на истината съм 60% евро/40% лев. Има време, ще видим.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5246 -: Април 08, 2023, 18:27:02 »
А не ми се иска да е така.
Що сме се пуснали по нанадолнището?
И що на нашите местни началници не им пука за това?
Може би Здравка знае?
Или не знае?
Или за нея е важно правилните(според нея) хора да ни водят там където те знаят че трябва да сме ?
А?
Не знам защо си се фиксирал в мен. Не знам гражданите на  Естония, Литва, Латвия, Хърватия, Гърция и Португалия да са плакали за националните си валути, считайки, че като приемат еврото губят националния си суверинитет.Не знам дали са провеждали референдуми, или не. Много е примамлив слогана ''Да вземем съдбата си в свои ръце'' на фона на повтарящите се под индиго резултати от изборите. И следващите ще ни предложат още от същото с някои козметични промени. Ние сме така, или иначе във валутен борд от 1998год. Дори гърците не се върнаха към драхмата, когато удариха дъното. Справиха се. И дори в оная тяхна тежка криза живяха по-добре от нас. Всеки народ заслужава управниците си.Не знам какво ще стане ако ''Възраждане'' съставят самостоятелно правителство. Спасители ли са, или поредните черпаклии, яхнали вълната навреме? Не знам. Чисто лично и субективно нямам доверие на Костадин Костадинов. Интуицията ми не ме излъга за Кирил-и-Асен, макар, че като варненско издание на ''жълтопаветник'' би трябвало да си ги харесвам. Да, ама Не, както казваше г-н Бочаров, лека му пръст.

Влезеш ли в капана няма заден ход.
За цитираните от теб прибалти по-добре погледни някаква статистика за демографията и индустрията им.
А за това че всичко остава на мястото си и никой не го носи през границата питай например снахата на Иван Пръмов къде са четирите АЕЦ-а.
Или Иван Костов за всичко останало.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5247 -: Април 08, 2023, 19:04:28 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5248 -: Април 08, 2023, 19:15:32 »
Ние сме така, или иначе във валутен борд от 1998год.

валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5249 -: Април 08, 2023, 19:24:41 »
Премахнаха го.
Не сме във валутен борд, лева е свободно плаващ или падащ ако се случи. За да приемем еврото сме закачени към ERM трябва поне ( за нас ще е повече ) 2 години да покажем че сме стабилни без да сме обвързани :blurry_drunk-2127: .
В момента курса лев/евро се крепи на честната дума на управителя на БНБ че утре няма да напише друго в сутришната си заповед ако стане напечено.
Факт че ние сме нищожна икономика и даже да завлечем всичките си проблеми няма да повлияем на курса на еврото и могат да ни позволят да не девалвираме лева в името на сЛабилността на европейското "еднство".

« Последна редакция: Април 08, 2023, 19:32:28 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5250 -: Април 08, 2023, 19:28:11 »
 И сега?
Ами казали са ни го 100-те интелектуалеца:
Ето ви "ясни приоритети":
Да  "ускори политиката на интеграция на България в Европейския съюз и НАТО, да защити приемането ни в Шенген и Еврозоната, да предприеме незабавни мерки за оздравяване на съдебната система и интегритет в управлението"
"Парламентът и правителството да окажат реална помощ на Украйна в борбата ѝ срещу руската агресия, ...".

Нещо за демографската катастрофа ?!?
Нещо за пропастта между бедни и богати ?!?
Нещо за задълбочаващите се противоречия столица - провинция?!?
Нещо за надигащата се енергийна криза ?!?
Нещо за здравната система, чиято антихуманност се задълбочава ?!?
Нещо за разпадащата се система на държавното образование.?!?
Нещо за диспропорциите в селското стопанство ?!?
За катстрофата в културата няма да питам. Дреме им за културата, та те все пак са интелектуалци.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5252 -: Април 08, 2023, 19:49:37 »
валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.


Валутният борд е създаден със закон. Може да бъде премахнат само със закон. Подобен закон не е приеман. Все още сме във валутен борд

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5253 -: Април 08, 2023, 19:53:50 »
Никой не е взел на гръб пристанище, магистрала, или плодородна земеделска земя да си ги носи през границата.

:lol: Сякаш слушам седерастията, пропаганда за глупци! Нали приходите, печалбите прибира собственикът, какво като не са отнесли магистралата в Германия, парите, благата добити от тоя имот отиват и правят германците по-богати, а гърците по-бедни, какви елементарни неща се налага да обясняваме!

После, от къде пари за  пенсии, за здравеопазване, за култура...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5254 -: Април 08, 2023, 20:00:07 »
валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.


Валутният борд е създаден със закон. Може да бъде премахнат само със закон. Подобен закон не е приеман. Все още сме във валутен борд
Съжалявам че източника е укито, ама сега гледам интересен филм.

Quote (selected)
В Европа валутни съвети е имало в Естония (1992) и Литва (1994) [1]. Естония практически излиза от валутен съвет през 1999 г., анализирайки резултата от прилагането му, като го „модифицира“. Тя започва свободно да емитира национална валута, без да се съобразява с валутните си резерви, като успява да съхрани фиксирания си курс до влизането си в Еврозоната. Подобна е ситуацията и с Литва.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B5%D0%BD_%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82
Ние сме в тази хипотеза.
Законно имаме борд, но гъвкаво тълкуваме разпоредбите му.
Латвия и Естония са също финансови джуджета, бързо приеха еврото ако и да са непокрили критериите.
Сега е друго, ние сме развързали кесията, светът е друг , а нашите дето държат кесията да ги описвам ли какви са?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5255 -: Април 08, 2023, 20:20:20 »
                                   Моля не пишете откровени глупости!
Никой не е взел на гръб пристанище, магистрала, или плодородна земеделска земя да си ги носи през границата.
А защо САЩ всячески препятстват КНР да купува инфраструктура?
Когато се купи нещо, то е за да се ползва и печели от него!

---
Не сме във валутен борд, лева е свободно плаващ или падащ ако се случи.

Прав е otvrat - Днес в 19:49:37 !
Бордът овладя инфлацията и слава Богу, че до днес е в сила, та не може да се печатат повече лева от размера на валутните резерви!


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5256 -: Април 08, 2023, 20:28:52 »
валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.


Валутният борд е създаден със закон. Може да бъде премахнат само със закон. Подобен закон не е приеман. Все още сме във валутен борд

спомените са ми точно за нещо, прието от народното събрание миналата година в тази посока.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5257 -: Април 08, 2023, 20:30:18 »
валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.


Валутният борд е създаден със закон. Може да бъде премахнат само със закон. Подобен закон не е приеман. Все още сме във валутен борд

спомените са ми точно за нещо, прието от народното събрание миналата година в тази посока.

Яко бъркаш! Няма такова нещо!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5258 -: Април 08, 2023, 20:32:25 »
валутния борд не го ли премахнаха миналата година? имам някакъв такъв спомен.


Валутният борд е създаден със закон. Може да бъде премахнат само със закон. Подобен закон не е приеман. Все още сме във валутен борд

спомените са ми точно за нещо, прието от народното събрание миналата година в тази посока.

Яко бъркаш! Няма такова нещо!

възможно е, за това и питам. помня, че имаше драми по медиите, не съм се ровил специално и не съм категоричен.

и няма нужда чак от удивителни (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5259 -: Април 08, 2023, 20:36:25 »
Според бившият началник на кабинета на президента Румен Радев - Калоян Методиев, формацията „Левицата!” е играла за президента.
Да не забравите да гласувате!  ;)


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5261 -: Април 08, 2023, 20:46:33 »
Според бившият началник на кабинета на президента Румен Радев - Калоян Методиев, формацията „Левицата!” е играла за президента.
Ако все пак това е вярно,  за критика ли е или за похвала?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5262 -: Април 08, 2023, 20:53:53 »
Новият генерал-губернатор на колонията пристигна

И ето как са го посрещнали послушните поданици - с гвардейска рота и военни почести, като държавен глава!!! :(


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5263 -: Април 08, 2023, 21:09:49 »
Новият генерал-губернатор на колонията пристигна

И ето как са го посрещнали послушните поданици - с гвардейска рота и военни почести, като държавен глава!!! :(



---

Изглежда днес е ден да се пишат глупости!!!
lucho,
в интерес на истината постваната снимка е от стандартна протоколна процедура при връчване на акредитивни писма!
Това не е снимка от посрещане!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5264 -: Април 08, 2023, 21:10:03 »
за критика ли е или за похвала?

Не знам, но знам, че за нас не им дреме!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5265 -: Април 08, 2023, 21:11:43 »
Конферентна среща на Възраждане Великобритания с проф. Иво Христов 09.11.22 Част  1
https://www.youtube.com/watch?v=IudKD128eus
Конферентна среща на Възраждане Великобритания с проф. Иво Христов 09.11.22 Част  2
https://www.youtube.com/watch?v=pWpC82RDir0
Макар срещата да е отпреди 5 месеца, снощи я изгледах я с интерес, отделяйки 2 часа и половина, защото го уважавам. Но имам сериозна критика към него. Каза, че било много опасно да се внушават на хората илюзии, че нещо можем да променим, и че не че трябва да легнем да умираме, но първо трябва реалистично да оценим положението и шансовете си да променим нещо в него.

Е, след като и без това по собствените му думи сме обречени, защо да не опитаме да направим нещо? Нима апостолите от Априлското въстание не са знаели, че то няма да успее, след като поради предателството на Ненко Терзийски е трябвало да го вдигнат, преди да е подготвено добре? И въпреки това са дръзнали да го направят, определяйки целия по-нататъшен ход на българската история! Примиренческата позиция на професора е точно това, което ни внушават властимащите - че нищо не може да се направи, че от нас нищо не зависи, че всичко е предрешено, че сме осъдени и обречени. Дали е помислил кого всъщност обслужва с нея?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5266 -: Април 08, 2023, 21:17:47 »
в интерес на истината постваната снимка е от стандартна протоколна процедура при връчване на акредитивни писма!
Това не е снимка от посрещане!
Много се извинявам, живея във Варна и си нямам понятие от протоколните процедури при връчване на акредитивни писма.
И все пак имам сериозни съмнения, че при смяна на руския посланик за него биха организирали подобна пищна процедура.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5267 -: Април 08, 2023, 21:20:56 »
Каза, че било много опасно да се внушават на хората илюзии, че нещо можем да променим, и че не че трябва да легнем да умираме, но първо трябва реалистично да оценим положението и шансовете си да променим нещо в него.

Разумно и реалистично! И аз бих казал точно така.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5268 -: Април 08, 2023, 21:26:28 »
в интерес на истината постваната снимка е от стандартна протоколна процедура при връчване на акредитивни писма!
Това не е снимка от посрещане!
Много се извинявам, живея във Варна и си нямам понятие от протоколните процедури при връчване на акредитивни писма.
И все пак имам сериозни съмнения, че при смяна на руския посланик за него биха организирали подобна пищна процедура.

Лъчо,
това не е пищна процедура!

Това е стандартна протоколна процедура!

Всеки посланник връчва акредитивните си писма така.
Понякога се случва повече от един посланик да връчва писмата си, но процедурата е една и съща, барабар с гвардейците и оркестъра!

В случая процедурата е само за един посланик, просто няма друг.
Що касае връчването на писмата на последния руски посланик:

На тържествени церемонии в президентската институция акредитивните си писма на президента Румен Радев днес връчиха новоназначените извънредни и пълномощни посланици у нас: Елеонора Митрофанова, посланик на Руската Федерация, Бръндуша–Йоана Предеску, посланик на Румъния, Хелга Хоксдотир, посланик на Исландия, Чайрат Порнтипваравет, посланик на Кралство Тайланд, Сири Беате Бери, посланик на Кралство Норвегия и Аник Гуле, посланик на Канада. Това съобщиха от прессекретариата на държбавния глава.

https://trud.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2/?fb_comment_id=4353039044725113_4353094518052899

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5269 -: Април 08, 2023, 21:26:42 »
Каза, че било много опасно да се внушават на хората илюзии, че нещо можем да променим, и че не че трябва да легнем да умираме, но първо трябва реалистично да оценим положението и шансовете си да променим нещо в него.

Разумно и реалистично! И аз бих казал точно така.

трябва да се добави „… с активна съпротива.“.

иначе пасивната съпротива винаги е актуална.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5270 -: Април 08, 2023, 21:29:53 »
Иво Христов и Вацев взеха да се повтарят/хленчат. Пренатоварени ми се видят.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5271 -: Април 08, 2023, 21:36:09 »
Андрей Фурсов

Завършва така: Поэтому я позволю себе добавить финальную фразу из своей книги «Колокола Истории». «Только субъектное и свободное рациональное знание об обществе научит людей не бояться звона колоколов Истории. Научит жить без надежд на вознаграждение, потому что быть человеком – это и есть самая большая награда. Жить без иллюзий, потому что жизнь и есть лучшая из иллюзий. Жить, не идеализируя прошлого, не ропща на настоящее и не пугаясь будущего. Научит мужеству быть и мужеству знать. Знать и быть человеком, человеком, свободным от пораженчества…» Это очень важно для нас сейчас. «Быть и знать, что всё зависит от человека, тем более тогда, когда рушатся социальные миры и звонят колокола Истории».

Кой разбрал - разбрал. Много добре казано, и във връзка със споровете ми със Здравка и с казаното от Костадинов. Да преживеем и оцелеем, по най-добрия начин, който позволява обективната ситуация, вредни са необоснованите очаквания, както и отчаянието, да правим най-доброто, колкото можем.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5272 -: Април 08, 2023, 21:38:24 »
Иво Христов и Вацев взеха да се повтарят/хленчат. Пренатоварени ми се видят.
Ще ми напомниш ли кога си видял за последно пренатоварения Вацев в някоя от трите официозни ТВ.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5273 -: Април 08, 2023, 21:39:58 »
Либералите, глобалисти, западоиди, реформатори, либертарианци, прогресисти... са все хора, търсещи леки пътища и лесни решения, и така естествено стигат до 30 сребърника за душата си.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5274 -: Април 08, 2023, 21:44:53 »
Вацева го чета тука дето го поднасяте и по някой вестник. Все по-рядко. Балансьор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5275 -: Април 08, 2023, 21:49:42 »
Quote (selected)
Доц. Георги Лозанов: Ръстът на "Възраждане" е проблем, свързан с медиите
...
Случаят с "Възраждане" е абсолютно нахалство – да съдят един публичен свят и да се разпореждат по един агресивен, мутренски начин не само с журналистите, но и с формирани по демократичен начин взаимоотношения. Да наричат хората с обидни думи, да наричат медиите "предатели", да наричат една партия "Доносническа България" и никой журналист да не им каже на среща, че това не е начин, по който могат да се обръщат към политиците."
https://glasove.com/novini/dots-georgi-lozanov-rastat-na-vazrazhdane-e-problem-svarzan-s-mediite
Ей го в на поредния "интелектуал" с IQ колкото да носи папионка без да залита.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5276 -: Април 08, 2023, 21:51:52 »
Лъчо,
това не е пищна процедура! Това е стандартна протоколна процедура! Всеки посланник връчва акредитивните си писма така. Понякога се случва повече от един посланик да връчва писмата си, но процедурата е една и съща, барабар с гвардейците и оркестъра!
Благодаря за информацията и поправката на грешката ми! Човек се учи докато е жив. Намерих процедурата в този правилник за прилагане на закона за държавния протокол:
Quote (selected)
Раздел III.
Връчване на акредитивни писма от чуждестранен посланик
Чл. 16. (1) Дирекция "Държавен протокол" на Министерството на външните работи организира церемонията за връчване на акредитивни писма на президента на републиката от посланик на чужда държава след съгласуване с администрацията на Президента и при спазване на следните правила:
1. преди церемонията при президента на републиката посланикът се среща с директора на дирекция "Държавен протокол" и със заместник- министър на външните работи, на когото връчва копия от акредитивните си писма;
2. в деня на церемонията служител от дирекция "Държавен протокол" на Министерството на външните работи с кортеж от протоколна и официална кола придружава посланика от резиденцията му или от хотела, в който е настанен, до сградата на администрацията на Президента на републиката;
3. директорът на дирекция "Държавен протокол" на Министерството на външните работи посреща посланика пред сградата на администрацията на Президента на републиката, представя новоназначения посланик на президента и го придружава по време на церемонията.
(2) На церемонията могат да присъстват съпругът/съпругата на посланика и още двама дипломати от посолството.
(3) За церемонията за връчване на акредитивни писма се осигуряват военни почести от Националната гвардейска част и се прилага схемата по приложение No 1.
(4) След церемонията при президента на републиката посланикът полага цветя на Паметника на Незнайния войн.
Все пак ще си позволя мнение. Едно е връчването да става на един посланик, друго е на цяла група посланици. При американския посланик церемонията е само за него. При руския е била и за много други. Макар нищо да не разбирам от държавен протокол, мисля, че без да се нарушава, с него може да се изрази отношение.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5277 -: Април 08, 2023, 21:56:24 »
Нарушават му рахатлъка на Лозанов. Аз съм споменавал тук, че К. Костадинов трябва да си поизчисти речника. Да избягва повторенията е по трудно, щото той вече каза всичко. Не мога да предвидя докъде ще стигне "Възраждане", ама ако поразгони някои кухи тайфи, определено ще е от полза.
.......................
А по отношение посланиците, не съм виждал групов церемониал и мисля, че не е редно.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5278 -: Април 08, 2023, 21:59:40 »
Quote (selected)
Доц. Георги Лозанов: Ръстът на "Възраждане" е проблем, свързан с медиите
...
Случаят с "Възраждане" е абсолютно нахалство – да съдят един публичен свят и да се разпореждат по един агресивен, мутренски начин не само с журналистите, но и с формирани по демократичен начин взаимоотношения. Да наричат хората с обидни думи, да наричат медиите "предатели", да наричат една партия "Доносническа България" и никой журналист да не им каже на среща, че това не е начин, по който могат да се обръщат към политиците."
https://glasove.com/novini/dots-georgi-lozanov-rastat-na-vazrazhdane-e-problem-svarzan-s-mediite
Ей го в на поредния "интелектуал" с IQ колкото да носи папионка без да залита.
Лозанов коментира случая с Цвета Стратиева по време на среща с избиратели (не пресконференция!), върху която не е било оказвано физическо насилие и на която впрочем Костадинов по-късно се е извинил, но се прави, че не е забелязал бруталното избутване от залата на журналиста Николай Караколев по време на пресконференцията на ПП-ДБ, както и че те са отказали да отговарят на каквито и да били въпроси. Отвратителни двойни стандарти!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5279 -: Април 08, 2023, 22:04:20 »
Бе и избутването на Караколев беше смехория. Журналистите взеха да стават артисти. БХ като каза мисирки, не беше прав съвсем.