Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 04:25:38

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 566052 пъти)

0 Потребители и 131 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5460 -: Април 16, 2023, 21:21:41 »
Не забравяйте че Цветана Манева все пак е на около 80 г. и най-вероятно някой около нея и подсказва разни неща.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5461 -: Април 17, 2023, 13:36:54 »
А на бас че нашето правителство ( служебно или редовно ) бързо ще забрави за ограничаване вноса на украински земеделски и животински продукти.

Гечев заяви, че България също може да ограничи вноса си на зърно като Полша и Унгария. Министърът припомни, че страната ни е направила искане за това към ЕК още през септември миналата година.

Да видим, ЕК нарежда на нашите управници, да си ощетим нашите производители с безмитен внос от Украйна, а нашите управници, ще питат евро господарите си, може ли да не го правим!?  :lol:

Нашата политическа класа не смее да кихне, без разрешението на "началниците"!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5462 -: Април 17, 2023, 13:54:51 »
СЕГА видях, че СЕГАшните СЕГАщници са спрели староСЕГАшния сайт! :(
Quote (selected)
HTTP ERROR 500

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5463 -: Април 17, 2023, 14:38:42 »
8-минутно изявление на Костадин Костадинов от 13.IV.2023 г.:
https://www.youtube.com/watch?v=z0AcvXRnVRM

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5464 -: Април 17, 2023, 14:57:05 »
Абе най- доброжелателно искам да кажа, че с този зациклящ речник К. Костадинов сам си слага таван. Желая му успех, ама много бързо все да вика "Хоп!". Българинът, набеждаван за какво ли не, все пак добре пресява нещата и не прощава и най-малката грешка. Не дава гаранции никому. Видяхме тия, дето времето беше тяхно. Тарикатът Костов още е кръвно обиден и вие срещу луната. Ще видим и другия тарикат от Банки докъде ще додрапа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5465 -: Април 17, 2023, 15:16:19 »
СЕГА видях, че СЕГАшните СЕГАщници са спрели староСЕГАшния сайт! :(
Quote (selected)
HTTP ERROR 500
Станало е след като го цитирах вчера. От 2006 година. Предполагам искат да си плащаме ако искаме достъп до стария форум на СЕГА. Няма кой да прояви интерес към стар вестник. Само форумът си струваше. Ей, враговете не спят. И на Великден. :))) Четат ни!
Не ми стана хубаво. Без друго на форума се откриваше само първата станица.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5466 -: Април 17, 2023, 15:24:10 »
Quote (selected)
Словакия също спира временно вноса на украинско зърно
https://glasove.com/novini/slovakiya-sashto-spira-vremenno-vnosa-na-ukrainsko-zarno

Quote (selected)
Унгарският министър на земеделието: В пратки царевица от Украйна открихме токсини и ГМО
https://glasove.com/novini/ungarskiyat-ministar-na-zemedelieto-v-pratki-tsarevitsa-ot-ukrayna-otkrihme-toksini-i-gmo
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5467 -: Април 17, 2023, 17:06:28 »
СЕГА видях, че СЕГАшните СЕГАщници са спрели староСЕГАшния сайт! :(
Quote (selected)
HTTP ERROR 500
Станало е след като го цитирах вчера. От 2006 година. Предполагам искат да си плащаме ако искаме достъп до стария форум на СЕГА. Няма кой да прояви интерес към стар вестник. Само форумът си струваше. Ей, враговете не спят. И на Великден. :))) Четат ни!
Не ми стана хубаво. Без друго на форума се откриваше само първата станица.
Наскоро се коментираше Сега-то, онзи [постави епитет тук] Дончев, старият форум, кой е отишъл в Гласове/Discord/на майната си, кой е тук...
Надявахме се да не идва момент, когато цял виртуален свят, заедно с неговите обитатели, ще бъде затрит.
Жалко...
Шибаняци.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5468 -: Април 17, 2023, 17:35:59 »
Възможно е все пак някой някъде да пази архивно копие. Засега намирам само това, отпреди 10 години, вкл. главната страница на форума, но дотам:

https://archive.is/bxDoJ

А, имало и това, откъдето може да се избира година и месец, но не съм ровил дали са архивирани конкретни теми:

http://web.archive.org/web/*/forum.segabg.com/
« Последна редакция: Април 17, 2023, 17:43:39 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5469 -: Април 17, 2023, 17:42:54 »
Който няма друга работа, нека пази старите ни глупости/заблуди.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5470 -: Април 17, 2023, 18:06:34 »
Който няма друга работа, нека пази старите ни глупости/заблуди.
Далече съм от мисълта че съм дал нещо на человечеството което трябва да остане во веки веков.
Обаче!
Има хора които са дали и да затриеш това което са дали е стара практика - да гориш книги.
Познай от 77 пъти чия.
П.П. Ако не помним глупостите/заблудите сме обречени да ги повтаряме, потретваме.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5471 -: Април 17, 2023, 18:20:40 »
Разликата между средновековното аутодафе на книги (продължено успешно от нацистите) и това е само една и тя е, че онова се е правило публично и явно, а това се прави тайно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5472 -: Април 17, 2023, 18:21:26 »
Оня форум трябваше да умре - завърши като клоака.
Но архивите трябваше да останат достъпни, поне за форумците му.
Те си бяха техни - не съм сигурен кое провеше повече за медията - редакцията или форумът.
Поне преди последните години.
Няма как да се изчисли по пари, но по инфо - с всичко което се калкулира в него - време, усилия за изкопаване на информация и т.н. правя само един извод.
Окрадоха ни!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5473 -: Април 17, 2023, 18:35:53 »
Quote (selected)
завърши като клоака.
В края на жизненият път на всяко същество последни спират отделителните функции.
Форума беше жив - кошерен разум, е накрая и той.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5474 -: Април 17, 2023, 18:43:14 »
Свиквайте с цифровата ера, едно del и всичко заминава. Е, оня форум вероятно някой си го е запазил. Вие защо не си свалихте целия сайт на компютъра си, аз така свалях едно време сайтове, но после разбрах, че няма смисъл. Миналото - минало.

Всичко цифрово е само еденици и нули на магнитния диск, не е като на хартия.
« Последна редакция: Април 17, 2023, 18:54:57 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5475 -: Април 17, 2023, 19:43:00 »
Напротив, точно като на хартията си е. Както хартията можеш да я изгориш, така и информацията да я изтриеш. Това, че последното е по-лесно, не е съществена разлика.

Послепис: Това сравнение ми напомня едно друго сравнение, което сигурно са правили древните - на написаното върху папирус с надписите върху камък. Да, папируса можеш да изгориш, а камъка - не. Но и камъка можеш да начупиш, макар и по-трудно. Можеш да залееш надписа с киселина. Дори огромните статуи на Буда в Афранистан бяха разрушени от талибаните. Така че всичко зависи от това какво е съотношението на силите между цивилизацията и варварството.
« Последна редакция: Април 17, 2023, 20:16:19 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5476 -: Април 17, 2023, 19:45:32 »
Оня форум беше "оня форум" докато всяка статия можеше да бъде смятана за тема, под каято човек да изкаже мнение, да допълни нещо, да препрати към друг източник.
Аз съм запазил на хартиен носител такива статии и мненията на форумците под тях от дните когато съм се сдобил с последните си внучета. Получавам съобщение за раждане, споделям го във форума и наред с мненията по темата получавам поздравления и пожелания за змейската фамилия. Пакетчетата с разпечатките ще им бъдат връчвани при навършване на пълнолетие.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5477 -: Април 17, 2023, 20:54:52 »
Изявените артисти са използвани за пропагандни цели по целия свят, от началото на света.
Цветана Манева не е някакво изключение, едва ли щеше да е някакъв фактор в ЦК на БКП.
Тя е добър ( според мен ) артист.
Кирил Маричков е добър музикант и нескопосан народен представител.

Това е толкова вярно. Не знам защо, но музиканти и актьори (особено последните) си мислят, че като са известни, изведнъж стават авторитети в политиката, социологията, психологията, здравеопазването, и какво ли не.

Много добре им го каза Рики Жервес когато беше водещ на Наградите Златния Глобус през 2020 г. Някъде около 7:20 минута им казва:

-- ако спечелите награда, не произнасяйте политически речи -- не ви бива да поучавате публиката за каквото и да е. Не знаете нищо за света. Благодарете на агента си, и на вашия бог, и вървете на майната си.

Рики откровено се подиграваше с тях, наричаше ги перверзни и педофили. Щях да се задавя, като каза, че нямало да представя "in memoriam" тази година, защото почти всички починали актьори били бели, и не можело така -- щял да чака до следващата година да види дали няма да се променят нещата.

Монолога на Рики Жервес

« Последна редакция: Април 17, 2023, 21:02:04 от Звездоброец »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5478 -: Април 17, 2023, 20:59:10 »
Явно ни четат. Въпросът е КОЙ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5479 -: Април 17, 2023, 21:03:47 »
Григорий Климов. Красная каббала

- Григорий Петрович, Вие работите с особен тип хора, хора с КОМПЛЕКС НА ВЛАСТТА-вече 50 години. що за хора са това? Какво представлява КОМПЛЕКСЪТ НА ВЛАСТТА? Какво представлява КОМПЛЕКСЪТ НА ВОЖДА?
-Много дегенерати притежават необикновени качества - такива като неутолимо желание да доминират, ненормално, направо патологично желание винаги да бъдат на върха. У много от тях присъства явна и ненаситна жажда за власт.
Тези дегенерати се чувстват "избрани", "елит" (мания за величие), но едновременно с това те се чувстват гонени и преследвани (мания за преследване).
-Да поговорим за този проблем на по-високо ниво, на нивото на ВИСШАТА СОЦИОЛОГИЯ (ДЕГЕНОРОЛОГИЯ), където аз работя повече от 50 години.
Практически всички световни вождове имат ярко изразен комплекс на властта.
Този комплекс като правило е следствие на потиснат садизъм, който на свой ред е свързан с латентна хомосексуалност. Комплексът на латентната хомосексуалност на Ленин (Комплекс на вожда) щателно е бил изучаван от ЦРУ в края на 40-те и началото на 50-те.
Кодовото название на тези строго засекретени научни изследвания беше - Харвардски проект. Там аз се запознах за първи път с тази тема. Всяка добре организирана група от хора, имащи знания по тази забранена тема, може да намира и издига на власт бъдещи лидери като пешки в световната шахматна игра.
Подразбира се, че водачите на дегенаративни секти, познаващи добре този проблем на собствения си гръб, практикуващи тази игра вече няколко хилади години, имат гигантски преимущества над онези, които играят без знания, без подготовка, че и на сляпо.
Всички сме виждали по телевизията как 5-6 здрави санитари не могат да се справят с един буйстващ луд. Енергията, произвеждана от тези безумци, е най-добрата илюстрация за това каква енергия обладава полулудият садистичен дегенерат, обсебен от жажда за власт.
ТЕЗИ ХОРА СА ОРЪЖИЯ ЗА МАСОВО ПОРАЗЯВАНЕ.
Дегенератите по правило ненавиждат нормалните хора. Защото "дяволът не може да обича и не обича онези, които обича".
-Дегенерацията е естествен процес, който съществува на земята хиляди години. Дегенерацията е неотменна част от жизнения цикъл. Раждане, младост, зрялост, старчески залез, смърт. На нивото на отделния човек този процес е добре познат на всички, но този процес съществува и на ниво клан (семейство).
Много историци отдавна са забелязали, че жизненият цикъл на клановете много прилича на жизнения цикъл на индивидите. като че ли господ бог е дал на всеки клан примерно равен отрязък живот на грешната ни земя.
Когато времето на зрелостта е преминало и кланът навлиза в период на златен старчески залез, Бог му дава първия сигнал, че времето на клана изтича. Желанието за продължаване на рода се изключва.
Обаче членовете на богоборческия клан започват да поддържат и финансират вече НЕ нормална, а дегенеративна благотворителност - дегенеративно изкуство, дегенеративна наука и литература.
При това със средствата на масовата информация те ще убеждават всички, че това, с което се занимават, е нормално, че в него няма нищо лошо, а който не го приема, е изостанал от световния прогрес.
ДЕГЕНЕРАЦИЯТА има три стадия:
1. Полови извращения
2. Психически болести
3. Вродени дефекти
//// Всеки трети (втори) е дегенерат в първи стадий на дегенерация. По професионален признак дегенерати са:
5% от селяните
10% от работниците
50% от интелектуалците
75% от работниците на литературата и изкуството
90% от работниците в медиите
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5480 -: Април 17, 2023, 21:26:22 »
Ама то има и още! Цялото е тук.
Тоя Климов се оказва антисъветчик. Имайки предвид до какво доведе развалът на СССР, който желаеха антисъветчиците, можем да оценим гнилата им същност.
« Последна редакция: Април 17, 2023, 21:37:18 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5481 -: Април 17, 2023, 21:34:35 »
5% от селяните
10% от работниците
50% от интелектуалците
75% от работниците на литературата и изкуството
90% от работниците в медиите
:lol:


Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7444
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5482 -: Април 17, 2023, 22:46:17 »
Не е лъжа. Всичкото политолог, социолог, социален антрополог, културолог, пиар, ейчар, правозащитник, прогресист и прочие вони на дегенерация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5483 -: Април 17, 2023, 22:50:23 »
Кажи че става дума и за човешки ресурси, личен състав демек, че някой да не намрази яйчарите.
........................
И пиар взе да звучи добре. Приема се от стадото.
« Последна редакция: Април 17, 2023, 23:02:46 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5484 -: Април 18, 2023, 11:27:15 »
Хвърлям по око на Епицентър и усещам как мадам взема завой в правилната посока.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5485 -: Април 18, 2023, 13:13:13 »
Много правилна посока, няма - що. Препечат от униан и медуза, а си направила профил в Телеграм. Да си беше направила труда поне да прочете речта на Пригожина " за края на СВО" както е пляснала изводите си в заглавието. Като не разбира руски, да намери някой да й я преведе..цялата!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5486 -: Април 18, 2023, 14:30:57 »
Много правилна посока, няма - що. Препечат от униан и медуза, а си направила профил в Телеграм. Да си беше направила труда поне да прочете речта на Пригожина " за края на СВО" както е пляснала изводите си в заглавието. Като не разбира руски, да намери някой да й я преведе..цялата!

де да беше само тя, daily mail са същите :cool-1084:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11975585/Wagner-boss-Yevgeny-Prigozhin-urges-Vladimir-Putin-stop-Ukraine-war-tell-world-Russia-won.html
« Последна редакция: Април 18, 2023, 14:36:06 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5487 -: Април 18, 2023, 16:32:09 »
Като не разбира руски, да намери някой да й я преведе..цялата!

Тя ли не разбира руски?  :lol:

 Десислава Атанасова: ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ постигнаха „джентълменско споразумение“, а шеф на НС ще е 
 Росен Желязков, обяви Десислава Атанасова на съвместен брифинг.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5488 -: Април 18, 2023, 16:45:00 »
Поне аз не съм се съмнявал какво ще стане след изборите. Нареждането от Козяк не търпи възражения.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5489 -: Април 18, 2023, 16:49:15 »
Като се обичат младите що да не се вземат.
Па и старите така казват.
Всичко ще е по мед и масло.
На хаирлия да е.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 16:55:32 от AnonimusBG »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5490 -: Април 18, 2023, 16:59:12 »

ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ постигнаха „джентълменско споразумение“, а шеф на НС ще е 
 Росен Желязков,.
Това решение плаче за Конституционния съд.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 18:56:18 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5491 -: Април 18, 2023, 16:59:19 »
Вероятно няма да се вземат, но заедно ще изпедепцат някоя и друга законова простотия
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5492 -: Април 18, 2023, 17:11:13 »
Сго-дих-ме-се, сго-дих-ме-се!
Сега ще се наредят: роднина-милиционер, роднина-милиционер.  :lol: 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5493 -: Април 18, 2023, 17:30:25 »
Оня форум трябваше да умре - завърши като клоака.
Но архивите трябваше да останат достъпни, поне за форумците му.
Те си бяха техни - не съм сигурен кое провеше повече за медията - редакцията или форумът.
Поне преди последните години.
Няма как да се изчисли по пари, но по инфо - с всичко което се калкулира в него - време, усилия за изкопаване на информация и т.н. правя само един извод.
Окрадоха ни!

ти пък сега, чак кражба. далеч по-вероятно е да е обикновено безхаберие. единият браузер ми даваше изтекъл сертификат.

съвсем отделен въпрос е, че вероятно на никой няма да му се занимава да оправя сертификати и прочие бакии, и може да го зарежат така.

което ми напомня, че някъде по виртуалките ми се мърдеше една базичка, 400-500к записа от последния форум, този дето го спряха уж временно. трябва да се поровя, да я намеря и да я конвертирам в нещо по-юзър френдли, и може да сложа един линк за който иска да тегли.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5494 -: Април 18, 2023, 18:08:26 »
Quote (selected)
ти пък сега, чак кражба. далеч по-вероятно е да е обикновено безхаберие. единият браузер ми даваше изтекъл сертификат.
И защо за излиянията на неккъф Сулю се определят авторски права, а напр. есето на Дон за онова момиче англичанче- овчарче да се гепи така, че дори и авторът му, ако беше жив да не може да го достъпва?
И само то ли ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5495 -: Април 18, 2023, 18:34:10 »
Не ми дреме КОЙ ще председателстава НС.
Не ми дреме ще има ли редовен кабинет или ще куцаме със служебен.
Най ми дреме какво ще се гласува в НС, при 85% евроатлантически депутати/дебили не съм обнадежден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5496 -: Април 18, 2023, 19:06:20 »
Като се обичат младите що да не се вземат.
Па и старите така казват.
Всичко ще е по мед и масло.
На хаирлия да е.

It was a teenage wedding
And the old folks wished them well
You could see that Pierre
Did truly love the mademoiselle

Според мен най-свежата песен на Чък Бери, на равно с Джони Би Гуд. Версията на Стейтъс Куо също е много добра. И разбира се, незабравимия танц на Ума и Джон:

I Want To Dance



Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5497 -: Април 18, 2023, 19:18:58 »
I Want To Dance
:thup:
Откъс от един от най-знаменитите филми. На всички времена.
Не случайно съм си взел аватар от там. Един от малкото положителни герой.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 19:29:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5498 -: Април 18, 2023, 19:27:03 »
Не случайно съм си взел аватар от там. Един от малкото положителни герой.

аз аватар не виждам, за другите не знам.
the lamers club honourable member …


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5500 -: Април 18, 2023, 19:30:36 »
.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 20:06:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5501 -: Април 18, 2023, 19:41:39 »
ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ постигнаха „джентълменско споразумение“, а шеф на НС ще е Росен Желязков
Това решение плаче за Конституционния съд
Четейки новината оттук, виждам, че няма нищо черно на бяло и по този начин няма за какво да бъде сезиран КС, освен за устни договорки, което не знам дали може да бъде основание. Де юре нещата изглеждат така, като че ли Росен Христов ще бъде избран за постоянно съгласно конституцията, макар че де факто не е така. Впрочем дали наистина ще бъде така не се знае, защото след 3 месеца той може просто да откаже да си подаде оставката ;)
« Последна редакция: Април 18, 2023, 19:50:09 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5502 -: Април 18, 2023, 19:57:07 »
Quote (selected)
ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ постигнаха „джентълменско споразумение“, а шеф на НС ще е
 Росен Желязков,.
След толкова служебни кабинети, най-сетне и служебен председател на Народното събрание, служебен шеф на правната комисия и изобщо служебен парламент.
Браво! :suicide:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5503 -: Април 18, 2023, 19:57:09 »
По-рано днес: "Възраждане" настоява незабавно да се спре вносът на зърно и слънчоглед от Украйна

По-късно днес: България ще спира вноса на зърно, мед и месо от Украйна
Костадинов ДГД :smokin:
Явно смята че поскъпването при т.н. стоки от първа необходимост, бифша "малка кошница" още и известни като хранителни продукти е недостатъчно.
Благодарение на вноса настъпи известно успокояване на инфлацията за тези стоки некъде на 50% а некъде и двойно. Сеги напиня растежа на цените да се ускори.  :m1273:
По добре вместо да ломоти глупави лозунги да обясни защо македонци, сърби, турци постигат по ниска себестойност и тва без дотации от брюсел. Значително по-ниска.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5504 -: Април 18, 2023, 20:07:40 »
Quote (selected)
По добре вместо да ломоти глупави лозунги да обясни защо македонци, сърби, турци постигат по ниска себестойност и тва без дотации от брюсел. Значително по-ниска.
Че то това е по-просто от фсуль!
Дотациите на брасъл не са за ефективност и ползи, а да се затрие всичко що вирее без дотации.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5505 -: Април 18, 2023, 20:14:32 »
По добре вместо да ломоти глупави лозунги да обясни защо македонци, сърби, турци постигат по ниска себестойност и тва без дотации от брюсел. Значително по-ниска.
Май в нито една от тези държави няма крупни зърнопроизводители, собственици и арендатори на стотици хиляди декари земя


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5507 -: Април 18, 2023, 20:17:50 »
В Украйна има Бачо, то затуй и тоя рев че не могат да си вземат ползите.
Упс!
Тя Украйна не е в ЕС, ама и ние с единия крак само, малко в ЕС, малко извън свободните граници - Шенген.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5508 -: Април 18, 2023, 20:20:13 »
Костадинов ДГД
:t2102:
"Всичко внасяно от Украйна не подлежи и на фитосанитарен контрол, отново по решение на нашите така наречени партньори от Европейския съюз. Реално ние не знаем какво се внася, накъде се насочва, какво се произвежда от внесеното зърно и слънчоглед и дали това, което достига до крайния потребител, не е опасно за здравето му. "

Позицията на К. Костадинов е принципна и правилна. А инфлация ще има докато в РБ не почне да се произвежда.
Украйна не може да бъде "спасител" от вредни управленски решения.
Да си дойдем на думата! Най-вредното управленско решение беше насила да ни вкарат в ЕС без да имаме дори и минимална готовност. Изостанали спрямо Европа, без собствени банки (назначените от Луканов за банкери не ги броя. Други кримиалът Костов ги продаде на безценица - Bulbank).

"When you discover that you’re riding a dead horse, the best strategy is to dismount." :0005: Tribal wisdom.

« Последна редакция: Април 18, 2023, 20:54:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5509 -: Април 18, 2023, 20:23:25 »
Quote (selected)
Унгарският министър на земеделието: В пратки царевица от Украйна открихме токсини и ГМО
https://glasove.com/novini/ungarskiyat-ministar-na-zemedelieto-v-pratki-tsarevitsa-ot-ukrayna-otkrihme-toksini-i-gmo
Знаят какво има Бъч.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5510 -: Април 18, 2023, 20:24:11 »
Позицията на К. Костадинов е принципна и правилна. А инфлация ще има докато в РБ не почне да се произвежда.
Украйна не може да бъде "спасител" от вредни управленски решения.
Точно!
Някога ще разберем колко милиярда от евросубсидиите, дадени на родните зърнари са се превърнали в имоти в Гърция, Испания, Дубай. В картини, диаманти ... за дребни ферарита и ламборджинита даже нема и да питаме.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5511 -: Април 18, 2023, 20:59:20 »
Позицията на К. Костадинов е принципна и правилна. А инфлация ще има докато в РБ не почне да се произвежда.
И?
От БСРУ се внасят суровини и полупродукти.
Ти а и Костадинов надявам се все пак ядете хляб, а не рупате овес, например.
 
А продукта на пазара подлежи на един и същи контрал, независимо с какви суровини е правен. Така че ангажимент на коойто преработва е да си осигури сертификат за качество, не ли? Фпрочем преди години ини "тарикати" по италианско или испанско не повня вече, беха добавяли минерално масло в олиуто. Капитализъм, кво да го правиш. Но ги ловнаха де, щом се разчу скандала  :smokin:
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5512 -: Април 18, 2023, 21:14:22 »
Quote (selected)
А продукта на пазара подлежи на един и същи контрол
Майтап!
Продуктите на пазара не се подлагат на контрол.
Проверяват се документално и количествено -етикети, сертификати, грамаж.
Качествен анализ само ако стане злополука или конкурент плати да те пороверят.
Те така стоят работите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5513 -: Април 18, 2023, 21:19:51 »
Ако ЕК си е позволила да отмени официално фитосанитарния и ветеринарния контрол на преминаващите през границите на страните от ЕС украински хранителни стоки, то мисля, че ръководителите на ЕК трябва да бъдат съдени за углавно престъпление с потенциална особено голяма обществена опасност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5514 -: Април 18, 2023, 21:23:33 »
След Костадинов, и БСП поиска спиране на вноса на украинско зърно

умен. като първи братовчед на охлюва градински.

умнико, между думи и дела разлика правиш ли? в цитираното от теб от една страна
Quote (selected)
настоя в позиция от името на Възраждане лидерът й Костадин Костадинов.
и от друга
Quote (selected)
ПГ на БСП внесе в деловодството на НС проект за забрана  на вноса на селскостопанска продукция от Украйна.

единият какалянка във фейса. другите внасят конкретно решение, което може да доведе до резултати. за разлика от какалянкането.

както вече отбелязох, умен.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5515 -: Април 18, 2023, 21:43:57 »
Сетила се Мара да се побара.
Тя миналогодишната реколта е на привършване.
Да видим ще има ли забрана като тръгне новата реколта.
Баце и Киро едва ли ще се ослушат ако ги навикат откъдето трябва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5516 -: Април 18, 2023, 22:25:56 »
Quote (selected)
ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ са постигнали договореност Росен Желязков да бъде председател на 49-ото Народно събрание. Това съобщи председатялт на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова пред журналисти в парламента. Тя уточни, че преговарящите са се съгласили председателят на Народното събрание да се сменя на ротационен принцип, но само ако парламентът работи повече от 3 месеца.
Всъщност, някои медии правилно отбелязаха, че тоя миндил ще бъде председател на 49 НС.
Без да уточняват за ротациите.
Все едно - едва ли ще се случат.
Даже и три месеца няма да имат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5517 -: Април 18, 2023, 22:44:02 »
Накратко Киртака клекна на Боко.
Честито на гласувалите за променливите :nuts:
 
Сеги Боко мое предложи танаса василев за примиерин сал с замове от гроб  :popcorn:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5518 -: Април 18, 2023, 23:19:47 »

От БСРУ се внасят суровини и полупродукти.
.....
 А продукта на пазара подлежи на един и същи контрал, независимо с какви суровини е правен. Така че ангажимент на коойто преработва е да си осигури сертификат за качество, не ли?
Не. Фитосанитарният сертификат е  документ, без който митницата не освобождава вноса. И проверката за наличността и истинността му е ангажимент на държавата -  ангажимент задължителен и безусловен . По всяка вероятност еврочиновниците са пуснали директива (устна, разбира се  сe) митничарите да си затварят очите при вида на украинските фалшификати.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5519 -: Април 19, 2023, 08:41:31 »
Слонът в стаята - чия селскостопанска продукция внасяме от Украйна? Най-големите собственици на земя в Украйна са три американски компании, притежават 28% от площите, това са са Cargill, DuPont и Monsanto. Внасяме само ГМО, за което се мълчи, на етикетите на храните дали сте виждали да пише, че съдържа ГМО?
Да не забравите да гласувате!  ;)