Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:11:14

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519316 пъти)

buratinob и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8160 -: Юни 02, 2023, 22:16:35 »
Айде пак от Жоро Дантелата.

Водеща в Майдана и Преврата е русофобията. Лозунгът е един и същ - атлантически ценности
Георги Марков: Майданът в Украйна 2014 г. и превратът в България 2020 - 2023 - прилики
Неизбежната победа на Путин във войната и очакваната на Тръмп на изборите догодина могат силно да променят нещата. Неделните 30 години на НАТО приключиха

https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--/317142/11/0

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8161 -: Юни 02, 2023, 22:26:13 »
Айде пак от Жоро Дантелата.

Водеща в Майдана и Преврата е русофобията. Лозунгът е един и същ - атлантически ценности
Георги Марков: Майданът в Украйна 2014 г. и превратът в България 2020 - 2023 - прилики
Неизбежната победа на Путин във войната и очакваната на Тръмп на изборите догодина могат силно да променят нещата. Неделните 30 години на НАТО приключиха

https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov--/317142/11/0
Интересното е, че дантеленият разполага с информация доста присъща на глобални анализатори, какъвто той въобще не е!
Или е обърнал резбата, или е невероятно добър в оцеляването.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8162 -: Юни 02, 2023, 22:27:52 »
Честно казано и аз се чудя що така.
Помним го все пак.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8163 -: Юни 02, 2023, 22:35:58 »
Хм, оказа се, че далеч не съм единствената, която се чуди на метаморфозата Жорова.
И Андрей Райчев ме озадачава напоследък.

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8164 -: Юни 02, 2023, 22:44:21 »
що станА с протеста тая вечер, сбъднаха ли се подготовките на Посолството?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8165 -: Юни 02, 2023, 22:45:04 »
Да и този екземпляр ме впечатлява с чупките в кръста, но той има да храни доста деца, разбираемо е, докато Горето го наблюдавам с изненада и внимателно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8166 -: Юни 02, 2023, 23:08:43 »
Ще се поNтя.
Следвайте Жоро Дантелата, него като да го е галила по главата Ванга.
Зададе ли се победител, даже още да е зад хоризонта Жорето е приготвил букет да го посреща.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8167 -: Юни 02, 2023, 23:21:12 »
Айде и от Недялко Недялков-Пик.
Нещо им става на тези хора.

На маймуни ни обърнаха, предателите
https://svobodnoslovo.eu/komentar/na-maymuni-ni-obarnaha-predatelite/111165
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 00:25:36 от AnonimusBG »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8168 -: Юни 03, 2023, 04:04:51 »
От форума на "Дневник":


Quote (selected)
Binko Binev
Рейтинг: 654
19:41, 2 юни, '23 / Неутрално
Амерското посолство си каза думата.
Скоро ше се режат главите на руските подлоги вм тоя форум, досега си развяваха байряка и си мислеха че няма да имат проблеми.
Скоро ше плачат и те, и децата, и внуците им. Но не за дълсо, смърни са все пак. ще наторят България.
Макар, че някои са свински тор и за торене не стават

Горното е точна илюстрация на автентичните €атлантически ценности.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 04:12:05 от Zeitgeist »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8169 -: Юни 03, 2023, 04:34:24 »
Горното е точна илюстрация на автентичните €атлантически ценности.
Както и на нивото на носителите им.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8170 -: Юни 03, 2023, 07:00:04 »
Мария Габриел, не едно гражданство, а 5 чужди да има, никой няма с пръст да я пипне,

Ако са гражданства на страни от ЕС - няма проблем. Случаят не е като този с Кирето.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8171 -: Юни 03, 2023, 07:51:33 »
Quote (selected)
Явор Дачков:
Протестът днес трябваше да бъде пред централите на ПП и ДБ.
Собствените им избиратели бяха брутално и цинично излъгани.
Разбирам, че човек от суета не може да признае собствената си глупост, но да обвинява Путин и Радев за нея ми се вижда още по-глупаво.
https://www.lentata.com/tova-e-grazhdanskoto-obschestvo-dragi-mi-umnokrasivi-smehurkovci

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8172 -: Юни 03, 2023, 08:31:42 »
И Андрей Райчев ме озадачава напоследък.

Що? Герп, Биби и ДПС са реабилитирани. Гешев е курбан. Щом след две години изгнание Харизанов отново стана дежурен по телевизиите, работата е ясна. Започва масов огън по президента и неговия "русофилски кръг". Нищо чудно да му спретнат импийчмънт. На Козяк му трябва парламент с ястреби и яростни русофоби. Масираната медийна кампания го доказва. С Магнитски и компромати герп и ДПС няма накъде да мърдат. 

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8173 -: Юни 03, 2023, 08:47:32 »
Потёмкин, новият любимец на Екатерина II, изкачвал дворцовата стълба и срещнал граф Орлов.
- Какво ново има? - попитал Потёмкин.
- Нищо особено, - отвърнал Орлов - освен това, че аз слизам, а вие се качвате.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8174 -: Юни 03, 2023, 09:58:01 »
Quote (selected)
Мария Габриел, не едно гражданство, а 5 чужди да има, никой няма с пръст да я пипне,
Ако са гражданства на страни от ЕС - няма проблем. Случаят не е като този с Кирето.
Защо да няма проблем? В конституцията пише:
Quote (selected)
Чл. 65. (1) За народен представител може да бъде избиран български гражданин, който няма друго гражданство, навършил е 21 години, не е поставен под запрещение и не изтърпява наказание лишаване от свобода.
Чл. 110. Членове на Министерския съвет могат да бъдат само български граждани, които отговарят на условията за избиране на народни представители.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8175 -: Юни 03, 2023, 10:27:46 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8176 -: Юни 03, 2023, 10:56:53 »
Мартин Карбовски казва "България се самоубива! Спасявайте я тая държава, за да спасите себе си!":

https://www.youtube.com/watch?v=vg_3P6MPVRM (20 мин.)



Половинчасово интервю на Васил Василев с проф. Иво Христов:

https://www.youtube.com/watch?v=o94sTJsUet4

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8177 -: Юни 03, 2023, 11:34:50 »
Леон Гамбета, душата на реваншистката политика, който станал министър-председател на Франция след войната с Прусия през 1870 г., предвид противоречивото му минало бил принуден да поддържа контакти с широк кръг лица, които били недолюбвани от някои от новите му партньори. Един ден на едно съвещание, подобно на онова 4 и ½ часовото среднощно на ръководството на ПП, бил поканен и някакъв високопоставен инженер. При сбогуването си с Гамбета той не могъл да се въздържи да не сподели: „За миг помислих, че се намирам в пещерата на Али Баба и 40-те разбойника.” – „Ах, да бяха само 40!" – отвърнал Гамбета.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8178 -: Юни 03, 2023, 12:27:34 »
ППДБ признаха ужасната истина – искат да заличат държавата (16-минутен коментар на Симеон Миланов)

Впрочем след 6 дни се навършва точно 1 век от Деветоюнския преврат. Сегашният преврат с "избора" на "българско" правителство на САЩ, е не по-малко страшен!!!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8179 -: Юни 03, 2023, 12:36:43 »
Защо да няма проблем? В конституцията пише:
За отврата нищо €атлантическо няма проблем. Нали е съюзник в овча кожа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8180 -: Юни 03, 2023, 14:28:14 »
Нали щеше да има протести в столицата про/контра президента, за/против н'ам к'во и кой? Какво стана, някой ще сподели ли, че в радионовините днес нищо нямаше. Или аз съм объркала датите на многохилядните мтинги, шествия или каквото там и те още не са се състояли?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8181 -: Юни 03, 2023, 14:32:48 »
Ако се съберат 1000 евро-атлантически/жълтопаветни/"умнокрасиви"/лгбтк+++ отрепки, американските ни полубългароезични пропагандни медии ще кажат "десетки хиляди".
Ако се съберат десетки хиляди анти-евро-атлантици, ще кажат "стотина маргинали".

При това става въпрос за София. А в провинцията (с изкл. на Пловдив и донякъде на Варна и Русе), особено в дълбоката, никой не може да понася изродите от ПП и ДБ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8182 -: Юни 03, 2023, 14:41:50 »
Ако се съберат 1000 евро-атлантически/жълтопаветни/"умнокрасиви"/лгбтк+++ отрепки, американските ни полубългароезични пропагандни медии ще кажат "десетки хиляди".
Ако се съберат десетки хиляди анти-евро-атлантици, ще кажат "стотина маргинали".
При това става въпрос за София. А в провинцията (с изкл. на Пловдив и донякъде на Варна и Русе), особено в дълбоката, никой не може да понася изродите от ПП и ДБ.
Аз мога да говоря само като варненка, чийто баща е с русенски корени, че политици не понасям от няколко години, без значение от коя партия са. А що се отнася до София, там хората, които с чиста съвест могат да се нарекат софиянци, едва ли са повече от двеста хиляди. Останалите милион и нещо в петък вечер задръстват изходите на града, защото си отиват по родните места.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 15:30:11 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8183 -: Юни 03, 2023, 14:45:41 »
Не питам за кадри и текст от родните телевизии, а за реални впечатления, ако евентуално някой от драгите съфорумци е участвал, или просто видял кой, какво и колко. Защото на дивана в хола всички сте много ербап.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8184 -: Юни 03, 2023, 15:06:47 »
... "стотина маргинапо родните местали" ...

Oправи ми цитата. Не съм писал за "родни места".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8185 -: Юни 03, 2023, 15:13:44 »
50-минутно интервю на Мартин Кирилов Богданов (известен с псевдонима Карбовски) с Костадин Тодоров Костадинов от снощи, озаглавено "Толерантността в джунглата е признак на глупост":

https://www.youtube.com/watch?v=lup575V_Nvw

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8186 -: Юни 03, 2023, 15:31:13 »
... "стотина маргинапо родните местали" ...

Oправи ми цитата. Не съм писал за "родни места".
Оправих го, извинявай. Не съм забелязала, че пиша върху твоя текст.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8187 -: Юни 03, 2023, 16:17:26 »
Quote (selected)
Авария с влак с Мария Габриел и семейството ѝ
От БДЖ уточниха, че пътниците са превозени до Велинград с автобус
https://www.vesti.bg/bulgaria/avariia-s-vlak-s-mariia-gabriel-i-semejstvoto--6169668
Тоз льош Путин.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8188 -: Юни 03, 2023, 16:33:07 »
Абе няма ли някой да пита Костадинов има ли марийка френско гражданство, няма ли?
А че се вози с влак в България много добре, слезнала е малко на земята, се надявам, особено ако е бил миризлив.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8189 -: Юни 03, 2023, 16:41:53 »
Ако Марийка е / най-вероятно/ от отбора на неприятните, но хитри и пресметливи кариеристки, то тя си е преценила гражданството. Не би си прецакала евродепутатския комфорт с едно френско такова. Френският съпруг е достатъчен. 
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8190 -: Юни 03, 2023, 16:49:37 »
Че за евродепутат има ли изискване да е само с едно гражданство? А че е хитра натегачка комсомолка пресметлива, ясно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8191 -: Юни 03, 2023, 16:54:06 »
Не мога да разбера, след като софиянци живеят не зле, защо са толкова продажни. Като са толкоз напред с материала, да се радват на Фандъкъва и да оставят страната на мира. Отдавна мечтая всеки да може да се кандидатира за депутат само по местоживеене. Да си имат една полагаща им се квота шопите в парламента и толкоз.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8192 -: Юни 03, 2023, 16:57:06 »
Един от лесните начини да си напред с материала е да паразитираш върху другите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8193 -: Юни 03, 2023, 18:00:30 »
Тук му е мястото.
Да погледнат небинарните от новото правителство подкрепено от Киро, Баце и Ахмед що значи да си истински.
А не както те си знаят.

Правительство Венгрии опубликовало в Facebook (соцсеть принадлежит Meta, которая признана экстремистской и запрещена в РФ) видеоролик с призывом к мирному урегулированию российско-украинского конфликта. В нем показана карта Украины без Крыма. Входящая в Евросоюз Венгрия не признавала Крым российским.
В описании к ролику говорится, что «никто не может победить в этой войне». «Война продолжается и может легко приобрести мировой масштаб. Хватит войны, только прекращение огня может положить конец разрушению, только мирные переговоры могут спасти жизни. Пришло время для мира»,— говорится в самом ролике. На одном из кадров изображены переговоры с флагами РФ, Украины, США, Канады, Японии, Германии и ряда других стран.
Премьер Венгрии Виктор Орбан ранее в июне заявлял, что необходимо остановить контрнаступление Вооруженных сил Украины. По его мнению, нужно предотвратить большое число жертв, в том числе и у атакующий стороны.
Венгрия с начала российско-украинского конфликта отказывается поставлять оружие Киеву и предоставлять свою территорию для транзита вооружения. Последние несколько пакетов европейских санкций Будапешт выступает за смягчение ограничений или блокирует их.

https://www.kommersant.ru/doc/6027114

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8194 -: Юни 03, 2023, 18:05:34 »
Не мога да разбера, след като софиянци живеят не зле, защо са толкова продажни. Като са толкоз напред с материала, да се радват на Фандъкъва и да оставят страната на мира.

Некъв провинциален комплекс те тресе яко. Тая теза си я развивал много пъти. Ако ви оставим на мира кой ще ви изяде ягнетата, доматето и пиперенцата на цени Интерхотели? Софиянци лоши, ама като припари ейцето, се софиянци търсите "да ви уредят".

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8195 -: Юни 03, 2023, 18:12:44 »
Не мога да разбера, след като софиянци живеят не зле, защо са толкова продажни. Като са толкоз напред с материала, да се радват на Фандъкъва и да оставят страната на мира.

Некъв провинциален комплекс те тресе яко. Тая теза си я развивал много пъти. Ако ви оставим на мира кой ще ви изяде ягнетата, доматето и пиперенцата на цени Интерхотели? Софиянци лоши, ама като припари ейцето, се софиянци търсите "да ви уредят".

Отврате по-леко с твоя комплекс за софийско жителство.
Кво ще правите без ягнетата, доматето и пиперенцата?
Ще садите и гледате айванчета?
Уреждачи неканени.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8196 -: Юни 03, 2023, 18:20:25 »
Аз изказвам мнение като всеки друг. Което мисля че доста хора  споделят. Кажи и ти нещо, не само да критикуваш. Не съм обсебен, ами апетитът ви няма край. И ще съсипете държавата от много акъл. Какво ви пречи президентът, дето следва една по-умерена линия? Аз мисля, че той в един момент ще организира формация, и трябва. Да няма скоро сълзи и сополи. Пардон!
.............
Провинциален комплекс! Никога не бих живял в лудницата София. Там на всичко отгоре гъмжи от надути гайди.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 18:26:01 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8197 -: Юни 03, 2023, 18:28:26 »
Какво ви пречи президентът, дето следва една по-умерена линия?

На мен не ми пречи. Точно обратното, мисля, че е прагматик и навярно единствен влага някаква мисъл за България. Старото офицерство има друга закваска. А за "София" се опитах да се пошегувам. Явно неуспешно. Но ти постоянно си поддържаш тази теза.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8198 -: Юни 03, 2023, 18:31:54 »
БГ е ограбвана д-ва. Столицата, първо заради това, че там са всички сгради на властта, и второ, понеже е с огромно за мащаба на БГ население, трябва да бъде заглавичквана да е достатъчно доволна от положението. Оттук иде чудовищната разлика в стандарта на хората, живеещи в София, и хората в провинцията. (умишлено не казвам столичани, защото 80% от тях са "столичани в повече"  :i_laughing: )
Има и трето. Най-хитрите (не най-умните) се усетиха още при соца, че долче витата е и ще бъде в София, и започнаха да се местят. И продължават така.
Шопите (коренното население на софийското поле) няма никаква вина за това.
И така ще бъде, докато не стане някакво чудо - да дойдат чужди властници с добро (горещо) сърце, но с железни ръце (хладният ум се подразбира, както се подразбира и народът на освободителите), или още по-голямо чудо - българите да си сменим абсолютно дефектния чип. Не в сакскобургготския смисъл. Второто чудо обаче едва ли е по-силите на Исус, Мохамед и Буда заедно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8199 -: Юни 03, 2023, 18:33:10 »
Само като изразно средство.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8200 -: Юни 03, 2023, 18:38:29 »
Quote (selected)
Старото офицерство има друга закваска.

Кое това?
Царското?
НРБ?
Преходното?
Сегашното?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8201 -: Юни 03, 2023, 18:45:08 »
С печал мога само да споделя, че връчиха България в ръцете на едни сламени фелдфебели.

Чели ли сте "Сламеният федфебел" на големия Светослав Минков? Ако не сте - прочетете. Ако сте - препрочетете.

Това са тия - взели се чудовищно насериозно сламени чучела. С фелдфебелски манталитет и кръгозор.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8202 -: Юни 03, 2023, 18:48:52 »
Абе няма ли някой да пита Костадинов има ли марийка френско гражданство, няма ли?
Питах "Възраждане" и ми отговориха това, което писах тук по въпроса.

Ако някой я знае къде живее, може да я потърси във френските избирателни списъци (и ако успее, значи има френско гражданство): https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/R51788



Поредно посегателство срещу централата на "Възраждане" в София
Quote (selected)
Извършено е посегателство срещу партийната централа на "Възраждане" в град София, на бул. "Христо Ботев" 111. Нанесени са материални щети чрез огромен камък, с който е счупено едно от стъклата. Въпросното стъкло е на единственото помещение, което има излаз към улица. То е било обект на посегателство и друг път, като след последното счупване е  двойно подсилено. Вероятно заради това сега е счупено с огромен камък, който освен всичко е и намазан с червена боя.

Отправяни са и физически заплахи срещу членове на "Възраждане", а заплахите за покушение и убийство към председателя на "Възраждане" - Костадин Костадинов, в последния месец зачестиха.
Явно трябва да сложат бронирано стъкло, което следващия път фашагите ще пробият с базука...
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 18:54:25 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8203 -: Юни 03, 2023, 18:53:10 »
Абе няма ли някой да пита Костадинов има ли марийка френско гражданство, няма ли?
Питах "Възраждане" и ми отговориха това, което писах тук по въпроса.


Поредно посегателство срещу централата на "Възраждане" в София
Quote (selected)
Извършено е посегателство срещу партийната централа на "Възраждане" в град София, на бул. "Христо Ботев" 111. Нанесени са материални щети чрез огромен камък, с който е счупено едно от стъклата. Въпросното стъкло е на единственото помещение, което има излаз към улица. То е било обект на посегателство и друг път, като след последното счупване е  двойно подсилено. Вероятно заради това сега е счупено с огромен камък, който освен всичко е и намазан с червена боя.

Отправяни са и физически заплахи срещу членове на "Възраждане", а заплахите за покушение и убийство към председателя на "Възраждане" - Костадин Костадинов, в последния месец зачестиха.
Явно трябва да сложат бронирано стъкло, което следващия път фашагите ще пробият с базука...

Т.е. нищо не е ясно.
Не съм сигурен, но май гражданство в ЕС не се смята за чуждо гражданство.
Върти ми се в главата че европейските закони имат приоритет над националните.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8204 -: Юни 03, 2023, 18:58:35 »
Никоя директива на ЕС не отменя конституцията ни. Ако беше така, то не само де факто, но и де юре щяхме да сме протекторат на ЕС (а всъщност - на САЩ), както си мечтае Веселин Стойнев от "Deutsche Welle" (всъщност "Amerikanische Welle").

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8205 -: Юни 03, 2023, 19:15:17 »
Кво да кажа?
Нека по-умните да кажат.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8206 -: Юни 03, 2023, 19:16:38 »
Върти ми се в главата че европейските закони имат приоритет над националните.
... и аз не съм сигурен, по спомен не всичко, а само ратифицираното от парламента.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8207 -: Юни 03, 2023, 19:57:03 »

Шеговит коментар на Коствдинов:
Quote (selected)
😀 Наркоманът е прав. Българските служби са зад нас. Зад всички останали партии стоят американските и турските служби.
п.п. само не знам дали Комара е съгласувал това изказване с посолството.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8208 -: Юни 03, 2023, 20:06:46 »
(умишлено не казвам столичани, защото 80% от тях са "столичани в повече"   )
Непосредствено след ВСВ София наброяваше малко над 250 хиляди жители, а сега е над 2 милиона с постоянен адрес, без да се броят приходящите. Та за какви столичани и шопи говори колегата dabedabe дето подяждали народонаселението в Републиката незная!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8209 -: Юни 03, 2023, 20:17:55 »
Има ли Мария Габриел (бивша Неделчева) френско гражданство като съпруга си Франсоа и сина си Жан-Едуард?
''Ако да, не е ли безумие президентът ни да не може да бъде чужд гражданин, а министър-председателят, който има много повече власт, да може ?
А дори да няма, как ще процедира, когато възникнат конфликтни позиции между България и държавата на сина и на съпруга и ?
Ако Париж има интерес от едно, а България – от друго ? Какво ни гарантира, че няма да даде превес на френската позиция ?
Синът и католик ли е ? Къде е постоянният и адрес ? Не би ли ни превърнало избирането и в де факто департамент към Елисейския дворец, който ще следи първо за френските интереси, след това за брюкселските и чак тогава за българските ?''

Не става Мария Неделчева, настояща Габриел, за министър-председател на България !''

Васил Василев :
Журналист, предприемач, бизнесмен, председател на Общобългарски комитет „Васил Левски“. Роден на 5.9.1949 г. В.Василев е дипломиран икономист, над 20 г. е бил журналист, включително пратеник в Бейрут и кореспондент в Париж.
В началото на деветдесетте години г-син Василев беше и първият представител на ''Пежо'' за България.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8210 -: Юни 03, 2023, 20:22:04 »
Quote (selected)
Не става Мария Неделчева, настояща Габриел, за министър-председател на България !''
Тя няма и да бъде.
Половин година, ама каква половин!
Чумата е била по-човеколюбива.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8211 -: Юни 03, 2023, 20:26:21 »
Quote (selected)
Не става Мария Неделчева, настояща Габриел, за министър-председател на България !''
Тя няма и да бъде.
Половин година, ама каква половин!
Чумата е била по-човеколюбива.
Дабеда
Те вече бяха седем месеца.
Без Тагарев.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8212 -: Юни 03, 2023, 20:26:35 »
Не би ли ни превърнало избирането и [на М.Габриел - б.м.] в де факто департамент към Елисейския дворец, който ще следи първо за френските интереси, след това за брюкселските и чак тогава за българските ?''
Защо, бе! Франция има вековен опит в управлението на задморски територии. Един анклав повече няма да я затрудни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8213 -: Юни 03, 2023, 20:33:34 »
Quote (selected)
Те вече бяха седем месеца.
Без Тагарев.
Тагарев е бустер, направо трета степен ракета на катапулта.
Мисля че ще устискат до изборите, но за това време ще успеят да свършат всички наредени им гадости.
Сега няма да им се пречкат ИНТ и БСП, на ицето ще му подхвърлят кокал - съдебната реформа.
Има се лигави с нея като пинчер с джолан от теле.
П.П. Да се надаме че са достатъчно некадърни да четат и разбират какво е написано на лиХчетата. Друга надежда няма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8214 -: Юни 03, 2023, 20:34:20 »
Не съм обсебен, ами апетитът ви няма край.
Какво мнение изказваш? Какво са виновни софиянци за жълтопаветниците? И защо реши, че софиянци са виновни за кашата в държавата? Така изчистваш себе си, щото ти нищо не решаваш, те софиянци така...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8215 -: Юни 03, 2023, 20:36:45 »
(умишлено не казвам столичани, защото 80% от тях са "столичани в повече"   )
Непосредствено след ВСВ София наброяваше малко над 250 хиляди жители, а сега е над 2 милиона с постоянен адрес, без да се броят приходящите. Та за какви столичани и шопи говори колегата dabedabe дето подяждали народонаселението в Републиката незная!

Т.е. нищо не му пречи да стане и повечко и да се прави на важно че купува пипера, доматите и агнешкото на селяните.
А селяните кучетата ги яли щото не са се сетили да се преселят в София.
Змейко що ги смяташ от ВСВ.
1879 сте били около 15-20 000.
А пък когато Лала Шахин ви е превзел не е ясно бил ли е някой от вас там.
Усмирете се малко коренните софиянци.
Щото сте много повече от това което е било 1879 г.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8216 -: Юни 03, 2023, 20:42:45 »
ова са тия - взели се чудовищно насериозно сламени чучела

Тъкмо днес се присетих за това, докато се търкалях по един парк към един супер надолу, щото нагоре е тежко и не ми се мисли. Сетих се за устатата Мария Захарова, сетих се за Лавров, сетих се за Медведев, сетих се за китайците - всички се гаврят с американците и всички имат блестящо чувство за хумор. Обаче западняците са се взели много насериозно и оттам грам хумор не излиза.
А отдавна отдавна отдавна съм установила, че най-доброто мерило за интелектуално и духовно развитие е чувството за хумор. Колкото си по-интелигентен, толкова ти е по-добро чувството за хумор. Смехът побеждава винаги.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8217 -: Юни 03, 2023, 20:42:53 »
''Ако да, не е ли безумие президентът ни да не може да бъде чужд гражданин, а министър-председателят, който има много повече власт, да може ?
А дори да няма, как ще процедира, когато възникнат конфликтни позиции между България и държавата на сина и на съпруга и ?


Гражданството на страна от ЕС не се брои за "чуждо". Дори германците и австрийците го преиеха, защото те не признаваха чуждо гражданство. И досега не го признават ако е извън ЕС. Това е техническата страна на въпроса. Моралната е друга манжа. Защото при получаването на всяко гражданство се кълнеш в чужда конституция. Американците имат добър закон. Американски гражданин не може да заема държавни длъжности в чужда държава. Първо трябва да се откаже от американско гражданство, а после пак може да си го върне.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23466
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8218 -: Юни 03, 2023, 20:51:25 »
По мои спомени добавката за президент беше дописана заради Пирински - да не може да стане президент.
Ако бъркам ме поправете.
П.П Иначе дали е морално... политик и морал в едно изречение няма смисъл да се събират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8219 -: Юни 03, 2023, 20:56:00 »
Змейко що ги смяташ от ВСВ.
1879 сте били около 15-20 000.
Грешиш! Когато след освобождението турците бягат от София сме останали около 11 000. (Не ми се рови за точното число.) :)))