Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:39:02

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 319298 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Събитията в ЕС
« -: Ноември 22, 2018, 11:47:59 »
Quote (selected)
Безредиците, обхванали отделни райони на Белгия вече седмица, продължават, съобщават местни медии. Първоначално протестът бе срещу високите цени на горивата, но към "жълтите жилетки" се присъединиха вандали, търсещи сблъсък с полицията.

Снощи при отрицателни температури протестиращите на барикадите край складове за гориво отново са били разпръснати с водни оръдия. От мястото на събитието записи показват сцени на безразборно рушене на обществена и частна собственост.

Протестиращи са хвърляли бутилки със запалителна течност и камъни по автомобили на полицията и медиите. Отново се съобщава за нападнат телевизионен екип. Демонстранти са откраднали товарен автомобил, с който са се опитали да нанесат щети по полицейско оборудване. По-рано тази седмица те успяха да унищожат две цистерни за зареждане с гориво.

Жители на обхванатите от протестите райони съобщават, че животът им започва да става все по-труден. Освен че над 400 бензиностанции са били затворени и няма откъде да се зареди гориво, магазините за основни стоки нямат снабдяване.

Живеещите близо до складовете за гориво биват пропускани през барикадите по преценка на протестиращите. Уточнява се, че с предимство преминават семейства с малки деца и линейки.

Полицията е успяла да задържи в последните часове няколко десетки вандали, съобщава се за иззети автомобили на участници в протеста. От записите на размириците от последната нощ се чуват възгласи, познати от обичайното поведение на футболни агитки, пише БТА, цитирана от Новини.бг.

 

 

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2018, 11:51:49 »
Ами да свикват!
След като сами си вкараха автогола да бъдат безпринципни, така ще е!
То не може с онаа работа до края и с душата в рая! :middle_finger-434:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2018, 11:53:34 »
То и във Франция е същото. У нас също с това започна...Така ще е - горива, газ..и до папото ще се стигне накрая.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2018, 14:13:02 »
Изненадва ме нещо друго — при всичките протести, на които съм присъствал, аз вандализъм като този във Франция или Англия (преди няколко години) не съм виждал.

Агресия към полиция — да, имало е, но не се е стигало до чупене на витрини и леки коли (но съм чувал за един бял автобус, но там май драмата беше друга).

А не мисля, че сме чак толкова възвишени като народопсихология спрямо западноевропейците.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2018, 14:16:47 »


Декември 2010
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2018, 15:59:05 »
Повече от сигурен съм , че вандалите са 95% мигранти - първо , второ и трето поколение ! Както във Франция , така и във Великобритания , но от шибана политкоректност го премълчават ! Но че на полицаите трябва да им се хвърли един бой за да разберат , кого защитават и кого бият - трябва ! Защото да се твърди , че защитават реда , когато управляващите създават безредие и хаос е тъпо ! Никой няма да протестира , ако не му засягат интересите , жизнените интереси !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2018, 12:45:39 »
Quote (selected)
Бунт в Париж! Гневни французи затвориха „Шанз-Елизе”
Нови сблъсъци с полицията белязаха днешните социални протести във Франция. Столицата Париж се превърна в централна точка на тръгналото от повишаването на акциза на горивата недоволство на „Жълтите жилетки”, което вече има куп искания по най-различни теми.

Хиляди успяха да блокират „Шанз-Елизе”, като полицията използва сила и сълзотворен газ, за да освободи ключовия булевард. Огромен периметър в центъра на Париж е отцепен.

Очаква се напрежението да ескалира тази вечер.

Силите на реда са на мнение, че в редиците на „Жълтите жилетки” има радикали от крайната левица и крайната десница.

Близо 80 процента от французите подкрепят изцяло или част от исканията на недоволните.

От началото на протестите 2 души загинаха, над 600 бяха ранени.

Президентът Еманюел Макрон ще отправи предложения към протестиращите идния вторник.

http://epicenter.bg/article/Gnevni-frantsuzi-zatvoriha--Shanz-Elize---VIDEO--/169032/7/0

Чоки, разгледай внимателно видеото - не са мигранти!!!

Ето и едно отпреди седмица

https://www.youtube.com/watch?v=F00SRJNFXms
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 13:01:23 от Асол »

Чок觧

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2018, 14:41:10 »
Казах , вандалите са 95%  мигранти , не протестиращите !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #8 -: Ноември 24, 2018, 15:29:03 »

Чок觧

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2018, 16:50:00 »
Така се правят протести ! Не 100 да протестират , а 1000 да си пият биричката в съседните заведения и "да гледат сеир" !

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2018, 19:03:49 »
Вчера ходих до един магазин, а той празен, рафтовете оглозгани. Висят табели, че заради протестите нямат доставки. А съм съвсем долу на юг.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2018, 19:06:48 »
Нали ви доставиха черен петък? :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2018, 19:46:01 »
Гледахте ли внимателно, колеги? Видяхте ли франсетата? Следихте ли коментарите в реално време? Ама хубаво ли ги разгледахте? Автентични са си 100 %. А къде сме ние? :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2018, 20:29:10 »
Не съм съгласна, че Елисейските полета са най-красивата улица на света, например....иначе, ЕС колабира и който не го е осъзнал, вече му е време :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2018, 20:44:39 »
Не съм съгласна, че Елисейските полета са най-красивата улица на света, например....иначе, ЕС колабира и който не го е осъзнал, вече му е време :smokin:

естествено, бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2018, 20:48:21 »
Quote (selected)
бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?

Наистина ли не виждаш връзката? Франция, Белгия, Италия, Германия ако щеш, Чехия, та даже и спорадичните наши "веселби" срещу местната коза ностра? За кралството, бъдещ корабокрушенец няма да говорим в момента - те вече не са в ЕС :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2018, 20:48:56 »
Quote (selected)
естествено, бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?

ЪпсурТ!
Те са в подкрепа на политиките.
Парижани демонстрират, че без тях животът им няма смисъл! :wacky-3318:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2018, 20:52:17 »
Quote (selected)
бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?

Наистина ли не виждаш връзката? Франция, Белгия, Италия, Германия ако щеш, Чехия, та даже и спорадичните наши "веселби" срещу местната коза ностра? За кралството, бъдещ корабокрушенец няма да говорим в момента - те вече не са в ЕС :nuts:

ми никва връзка не виждам, бунтовете във франция са си по вътрешнополитически теми, нямат общо с ес.

а две години и половина след референдума кралството почна да осъзнава, че ше е доста по-зле извън ес.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2018, 20:57:02 »
Quote (selected)
а две години и половина след референдума кралството почна да осъзнава, че ше е доста по-зле извън ес.

Признавам си, че с кеф ще дъФча фАстъци, докато следя осъзнаването и как другите с нетърпение гледат да се отърват от "кралството". Циркът е обещаващ :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2018, 20:59:42 »
естествено, бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?
Естествено, че бунтовете в Париж са поради политиката на френското правителство.
Тези в Прага са заради политиката на чешкото правителство.
А протестите в България са против политиката на българското.

А дали сбърканите политики на правителствата в Париж, Прага и София са свързани с бездушните чиновнически решения , пробутвани от кабинетни анонимници  и гласувани от евродепутати-паразити в Брюксел?
Ти кажи!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2018, 21:00:40 »
естествено, бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?
Естествено, че бунтовете в Париж са поради политиката на френското правителство.
Тези в Прага са заради политиката на чешкото правителство.
А протестите в България са против политиката на българското.

А дали сбърканите политики на правителствата в Париж, Прага и София са свързани с бездушните чиновнически решения , пробутвани от кабинетни анонимници  и гласувани от евродепутати-паразити в Брюксел?
Ти кажи!

Не, не са.
Друго?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2018, 21:04:14 »
Quote (selected)
Не, не са.

Всъщност - са! Въпрос на време и то много много малко е, цялата берлемонска идиотщина да даде плодове като домино - една куха шуробаджанашка структура - хранилка на "европейски семейства", затънала в лобизъм, некомпетентност, въздухарство  - со всички  симптоми на ишиас.  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2018, 21:05:17 »
В Париж се бунтуват май за цените на горивата.
Ако половината цена е акциз спуснат от ЕС срещу кого протестират?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2018, 21:05:36 »
ЕС е предвиден за съсипване и англосакските кукловоди взеха мерки с референдума за Брекзит да измъкнат Британия навреме. Затова не забавят Брекзита. Затова пуснаха и шотландския референдум за отделяне преди този за ЕС.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 21:08:31 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2018, 21:05:55 »
И аз смятам, че бунтовете не са последица от ЕС, а са последица от това, че народът се събужда. Асол още малко ще докаже, че и френската революция е последица от ЕС. Не знам що толкова иска да се разпадне ЕС, смята, че това ще засили бесепето ли, що ли...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2018, 21:07:20 »
Не, не са.
Друго?

Защо дизеловото гориво е натоварено с толкова такси , акцизи и за капак - тези такси и акцизи са обложени с ДДС?!?
Защо електроенергията е натоварена с толкова такси, акцизи и за капак тези такси и акцизи са обложени с ДДС?!?

Да не би елктроенергията да е предмет на лукса? Нима осветлението и отоплението трябва да се приравняват с покупка на пури, диаманти и ламборджинита?!?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2018, 21:07:39 »
Асол нищо подобно не се опитва да ти доказва, а си говори със Сержанта за други разклонения и причини за ситуацията, ама нямам никакви намерения да ти ги обяснявам...

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2018, 21:11:23 »
 :joint:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2018, 21:27:58 »
Цитат на: Bacho Кольо
Защо дизеловото гориво е натоварено с толкова такси , акцизи и за капак - тези такси и акцизи са обложени с ДДС?!?
Защо електроенергията е натоварена с толкова такси, акцизи и за капак тези такси и акцизи са обложени с ДДС?!?
Oбгрижването на тъмнозелените "французи" първо, второ и трето поколение иска пари. Пък сега им стоварват и бъдещи "французи". Не само във Франция, разбира се.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2018, 21:36:50 »
Акцизите са една от най-старите форми на облагане с косвени данъци.Въведени още през 17 век...прелюбопитно, и в Русия има акцизи...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2018, 21:44:04 »
Кайли акцизите са по-стари още от солта.
Моето мнение е следното:
Пуша, пия! Знам,че това е не е добро и нямам проблем ако там вдигнат акцизите няколко пъти, ако имам паринще се отдавам на пороците .
Да сложиш акциз на енергията ( ел. или горива ) е престъпление против човечеството!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2018, 21:46:41 »
И в Русия има акциз на горивата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2018, 21:49:32 »
Не съм казал че Русия е Рая.
Те поне си строят чист капитализъм, а при нас някаква мешаница от капитализма, социализма и феодализма сме подбрали само лошите практики.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2018, 21:56:22 »
Не съм съгласна, че Елисейските полета са най-красивата улица на света, например....иначе, ЕС колабира и който не го е осъзнал, вече му е време :smokin:
За Champs-Élysées  съм съгласен, но другото е много далеч от истината. Раздухването на анти-ЕС риториката от разни льоПенки е само пропаганда. Ако, случайно, дойдат на власт, те в никакъв случай няма да тръгнат да напуска Съюза, не се заблуждавайте. Нито гърците, нито поляците, нито Орбан дадоха каквато и да било индикация, че ще го напускат.
Виж, възможността за ЕС на две или три скорости, това е друго.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2018, 22:02:24 »

Quote (selected)
Акцизите са една от най-старите форми на облагане с косвени данъци.Въведени още през 17 век...прелюбопитно, и в Русия има акцизи...
Начи!
Засега, акциз не са сложили само на оная работа и то щото трудно е да се постави брояч на всеки "уред"!
Мъ пък мнооого им се иска димгнчкм!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2018, 22:17:48 »
Quote (selected)
Виж, възможността за ЕС на две или три скорости, това е друго.

Друго ли? Че това на практика означава, че такова жувотно ЕС со все "Одата на радостта" не съществува! Смея да твърдя, че аз за тези няколко скорости, писах още преди повече от три години и Торзмозчиян ми се пънеше насреща. Ся, кво? Ми то не само, че вече се възприема като нещо неизбежно, но и излиза, че тва било било ЕС :D

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2018, 22:19:52 »
Значи не става въпрос за Русия принципно, а че Асол се опитва да манипулира, че акцизи у нас има, само щото сме в ЕС. Затова бръкнах в гугъла да видя има ли такива и в държави извън ЕС.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2018, 22:22:13 »
Quote (selected)
Значи не става въпрос за Русия принципно, а че Асол се опитва да манипулира, че акцизи у нас има, само щото сме в ЕС.

Лъжа и то долнопробна! Няма да си правя труда да ти искам линк или цитат. Всъщност, не си правя труда и да те  коментирам, ако не си забелязала. Опитвам се да съм възпитана за да не плачеш после. Простирай се според чергата си... :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2018, 22:22:19 »
Имат акцизи, но са по малки, французите и те искат по-малки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2018, 22:33:59 »
Quote (selected)
бунтовете в париж са поради политиката на ес, не ли?

Наистина ли не виждаш връзката? Франция, Белгия, Италия, Германия ако щеш, Чехия, та даже и спорадичните наши "веселби" срещу местната коза ностра?


И по-кротко със заплахите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2018, 22:38:58 »
https://news.bg/int-economics/v-rusiya-svalyat-aktsiza-za-benzina-i-dizela.html

http://epicenter.bg/article/Vladimir-Putin-vdigna-aktsiza-na-gorivata-privika-shefovete-na-petrolni-kompanii/94013/7/97

Акциз има, просто като суверенна държава реагират когато се налага.
При нас чакаме началниците да кажат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2018, 22:47:25 »
Значи не става въпрос за Русия принципно, а че Асол се опитва да манипулира, че акцизи у нас има, само щото сме в ЕС. Затова бръкнах в гугъла да видя има ли такива и в държави извън ЕС.
Нека сме точни - аз "манипулирах", твърдейки, че акцизите за дизела и ел.енергията в този вид и в тези размери са ни натресени от безчовечни брюкселски бюрократи. При това тази тема съм я повдигал нееднократно още в стария форум.
Когато се разкрие структурата на ценообразуването на литър дизелово гориво се вижда, че купувайки го, потребителите пълнят сметките на петролните компании в по-малка степен, отколкото обезпечават лежерно живуркане на чиновници и политици.

А акциз на електроенергията ? Умонепостижимо!!!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2018, 22:54:28 »
Значи не става въпрос за Русия принципно, а че Асол се опитва да манипулира, че акцизи у нас има, само щото сме в ЕС. Затова бръкнах в гугъла да видя има ли такива и в държави извън ЕС.
Нека сме точни - аз "манипулирах", твърдейки, че акцизите за дизела и ел.енергията в този вид и в тези размери са ни натресени от безчовечни брюкселски бюрократи. При това тази тема съм я повдигал нееднократно още в стария форум.
Когато се разкрие структурата на ценообразуването на литър дизелово гориво се вижда, че купувайки го, потребителите пълнят сметките на петролните компании в по-малка степен, отколкото обезпечават лежерно живуркане на чиновници и политици.

А акциз на електроенергията ? Умонепостижимо!!!

Въпрос - начисляваният акциз отива:
а) в държавния бюджет или
б) директно в брюксел
М?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2018, 22:57:15 »
Сержанте, май отива в Брюксел и после се връща за каквото кажат, не за каквото ни трябва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2018, 23:01:05 »

Въпрос - начисляваният акциз отива:
а) в държавния бюджет или
б) директно в брюксел
М?
Разбира се, че в държавния бюджет.
Директно.
 И част от него в Брюксел.
Индиректно.
Що питаш?
Ква е мислата?
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 23:06:03 от Bacho Кольо »

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2018, 23:06:16 »
Quote (selected)
Защо дизеловото ...
Защо електроенергията...
Да не би елктроенергията
Защото паричките са пресметнати и даже похарчени още преди да си ги дал. А ще ги дадеш, иначе ще .. абе със сигурност!
Няма да фирят Михаля да му облагат дохода, пурите и уредите. :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2018, 23:06:23 »

Въпрос - начисляваният акциз отива:
а) в държавния бюджет или
б) директно в брюксел
М?
Разбира се, че в държавния бюджет.
Що питаш?
Ква е мислата?

Мн проста - че "брюкселските бюрократи" нямат общо

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2018, 23:18:57 »
Капитан Корнелиус ван Зелинга - пръв враг на брюкселската селищна система!

Bootleggers & Moonshiners aller Lander, vereinigt Euch!

 :t0328:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2018, 23:24:53 »
Мн проста - че "брюкселските бюрократи" нямат общо
Ако някому оранжевото се привижда като жълто,  струва си да му кажеш , че греши.
Ако , обаче на черното вика бяло, остави го да пасе...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2018, 23:27:24 »
Quote (selected)
че "брюкселските бюрократи" нямат общо
Ма ка щяло да имат общо?  Един път се хрантутят от общите солидарни вноски, а отделно кой на каква богА се кланя да пробутва разни преференции и "международни" благини. Сержант, ти имаш ли изобщо някаква представа кои и какви по-точно бачкат в Берлемон?

Фирмин, а ти? :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2018, 23:31:26 »
Quote (selected)
че "брюкселските бюрократи" нямат общо
Ма ка щяло да имат общо?  Един път се хрантутят от общите солидарни вноски, а отделно кой на каква богА се кланя да пробутва разни преференции и "международни" благини. Сержант, ти имаш ли изобщо някаква представа кои и какви по-точно бачкат в Берлемон?

Фирмин, а ти? :smokin:

Ми иницирайте референдум за излизане на България от ЕС - знаете как е - първо подписи и т.н.
Наистина ми е трудно да си обясня кво точно ви тормози ЕС, ма карай.
А в Берлемон бачкат рептили, естествено, кви други?
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 23:35:18 от SgtTroy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2018, 23:33:51 »
Някой почнаха да излизат от ЕС, други за сега само се бунтуват.
Ще дойде и това време или съюзът ще се промени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9367
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2018, 23:34:22 »
Е за всичко е виновен Брюксел, Чехия в Европа ли е? Стандартът друг, манталитетът друг, капацитетът друг. Брюксел не ходи ли до Чехия?
Изобщо... никой не вика на черното бяло, ама пък някои тук са си нарочили Брюксел за всички беди и като че мисълта им циркулира по коловоза и се върти в кръг...
Безспорно Брюксел има много вина за много неща, ама, другари, дайте да не му приписваме родните простотии, той си има негови.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2018, 23:34:45 »
Един референдум с подобен въпрос на ЕС му стига. Втори няма да се допущи :sunshine-1072:
 А, то у Чехия баш у този момент е цветя и рози :D

 А в Берлемон бачкат основно подлоги по квоти на различните "европейски семейства". Естествено, не се гнусят от париците на дедко и са първи измекяри на СБ. Последното не е некаква дълбоко законспирирана тайна - просто се иска да разгледаш поне официалната страница с разбиране на текст :nuts:
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 23:40:02 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2018, 23:40:39 »
Отличничките по бойната и политическата подготовка, отбор Йес, сър! юначки.   :cool-1084:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2018, 23:42:44 »
Quote (selected)
Наистина ми е трудно да си обясня кво точно ви тормози ЕС, ма карай.
За мен въпросът стои по друг начин: не какво ни тормози ЕС, а каква са ни ползите от него?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2018, 23:43:44 »
Quote (selected)
Отличничките по бойната и политическата подготовка, отбор Йес, сър!

Виж как знайш! :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2018, 23:46:34 »
Един референдум с подобен въпрос на ЕС му стига. Втори няма да се допущи :sunshine-1072:
 А, то у Чехия баш у този момент е цветя и рози :D

Те ония с първия референдум са толко щастлифти, че само се чудят кво да измислят да не излязат  :m1708:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2018, 23:47:28 »
Quote (selected)
Наистина ми е трудно да си обясня кво точно ви тормози ЕС, ма карай.
За мен въпросът стои по друг начин: не какво ни тормози ЕС, а каква са ни ползите от него?

Лесно е - излезте, ако не виждате ползи.