Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 22:41:38

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 362722 пъти)

Imko1, Accipiter и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Доколкото знам, "Асарел -Медет" почти изцяло принадлежи на сем. Цоцоркови. И по някаква причина всичката руда, която се добива там , както и в Челопеч, се изнася навън. И навън се произвежда първична мед.
При МДК Пирдоп, обратно - внася се обогатената руда отвън.
...странана работа.
Впрочем, в близко и не толкова близко бъдеще, светът ще почувства огромен дефицит на мед.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Голямата част от МДК премина в ръцете на народа при първата вълна масова приватизация. После народните посредници го прехвърлиха в едри и за щастие сравнително читави частници от чужбина. Мистър 10% продаде дял. Миналата година МДК беше най-голямото българско предприятие. Софи Девня имаше подобен късмет. Много други - не. От тях най-много ме е яд за Балканкар.

извинявай, но това е нелепо извинение - все народът ви е виновен.

какво стана със златото, което се вадеше от рудата на асарел? за него народът ли трябва(ше) да каже или някой друг? а то е повече от това, което „дънди прешъс“ изнасят.

да не говорим, че в рудата има и други интересни неща.
Хайде отзад напред.
Абсолютно точно е, че в рудата има неща, по-интересни и по-доходни от златото. Има някакъв фетишизъм с този жълт метал. МДК правеше по 2 тона годишно от него (закръглено и в добри години) и то не такова на кюлчета с номерче, за което важи борсовата цена. Ако се включат всички разходи от руда до кюлче, производството на злато в МДК реално беше на загуба. Без да отчитаме заемите с остатъчни цианиди и прочие, дето се плащат и до днес, в едни езерца с изумрудено синя вода.
За приватизираното от народа изобщо не става въпрос за вина. Става въпрос за популярното тук схващане, как всички предприятия трябва да се управляват от народа и да са народна собственост. Това в условията на капиталистическа система и конкуренция, само за уточнение. Примерът с масовата приватизация се "забравя", а това е чисто предаване на активи практически директно на народа. При първата вълна се приватизираха около 40% от активите, подлежащи на приватизация, а при втората - още 20%. Всички сме наясно какво стана с тях. Понякога е добре реалността да се гледа в очите.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Голямата част от МДК премина в ръцете на народа при първата вълна масова приватизация. После народните посредници го прехвърлиха в едри и за щастие сравнително читави частници от чужбина. Мистър 10% продаде дял. Миналата година МДК беше най-голямото българско предприятие. Софи Девня имаше подобен късмет. Много други - не. От тях най-много ме е яд за Балканкар.
Калинчо, мамин, сладък... :t2407:
Не те знам в какви дантелени пелени си се родил като един бивш конституционен съдия (как му беше името)...
Как "елегантно" оправдаваш грабежа на България? Кого ще заблудиш? " За щастие сравнително читави частници"...WTF
Все още има живи хора които са работили за "онази" България и беряха ягоди и аспержи по Англия и Испания. Тръгнаха си само с двете ръце от България...Е, някой с армейските кубинки...
За сравнение в недолюбваните щати за кражбата на крава се е бесело. По бързата процедура. Не е имало апелации.
За да са добре няколко хиляди семейства се разграби и разруши държава. Няма да мине без последствия. Ще има нощ на "дългите ножове". Някои опипват острието на ножа... Затова и се държат чужди воиски в БГ. Да пазят награбеното от местни и чужди разбойници.
« Последна редакция: Ноември 06, 2022, 16:43:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Не те знам в какви дантелени пелени си се родил като един бивш конституционен съдия (как му беше името)...
Как "елегантно" оправдаваш грабежа на България? Кого ще заблудиш?
За случая говоря неща, които съм видял с очите си и в които съм участвал лично. Не за неща, за които съм подочул от трета-четвърта ръка зад океана или съм чел заклеймителски статийчета.  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Разграбването го видях с очите си. Няма нужда да съм го чул, "трета, четвърта ръка". До 96 си бех у "родината". И след това бях в нея - в кубинките...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Разграбването го видях с очите си. Няма нужда да съм го чул, "трета, четвърта ръка". До 96 си бех у "родината". И след това бях в нея - в кубинките...
Ако е така, значи си видял, как народът се редеше да си продава боновете за собственост срещу чифт маратонки или два пакета капачки за буркани? Или не е така, с пушки в гърба са ги карали? Непродалите станаха акционери във фондове, пак доброволно. Освен това, ясно е посочено, че става въпрос за 60% от активите. С останалите 40% вилняха РМД-тата, като в Трансимпекс и подобни, ама това беше след 1998-ма.
В масовата приватизация имаше и индивидуални участници, извън фондовете. Специално се интересувах колко. Около 30 хиляди от 6+ милиона пълнолетни.

AnonimusBG

  • Гост
Поздрави на металурзите и от мен.
А какво стана с КЦМ-то до Пловдив?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Калинчо, стига си манипулирал, народа го ограбиха! Например, не направиха борса за продажба на дяловете в предприятия, и аз имах не лош дял във фабрика, и до сега работи, но чрез врътки с капитала, ни намалиха процента.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Калинчо, стига си манипулирал, народа го ограбиха! Например, не направиха борса за продажба на дяловете в предприятия, и аз имах не лош дял във фабрика, и до сега работи, но чрез врътки с капитала, ни намалиха процента.
Фондова борса имаше и преди масовата приватизация, но от октомври-1997 със сигурност. И там се купуваха и продаваха тези неща. И там имам някакъв  личен опит.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
 И там имам някакъв  личен опит.


Поне си мълчи бе!
Какво си се захвалил с престъпления.

AnonimusBG

  • Гост
Като оставим врътките настрани важен е резултата.
Какво имаше и какво остана.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Като оставим врътките настрани важен е резултата.
Какво имаше и какво остана.
Имаше неща, дето бяха много читави. Някои оцеляха, други се провалиха. Имаше неща, дето можеше и да стане нещо от тях. Имаше и много неща, дето бяха трупове и преди 1989-та.
Имаше и един период за адаптация, дето с наследеното можеше да се адаптираме към новите времена. Предпочетохме да ядем наследството и да си заравяме главата в пясъка. Става въпрос за 1990-те. И сега пак вървим по тази пътечка, все едно не знаем какво има накрая.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Quote (selected)
Какво имаше и какво остана.
Остана това - "общо взето, всичко общо вече е взето"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Като оставим врътките настрани важен е резултата.
Какво имаше и какво остана.
Имаше неща, дето бяха много читави. Някои оцеляха, други се провалиха. Имаше неща, дето можеше и да стане нещо от тях. Имаше и много неща, дето бяха трупове и преди 1989-та.
Имаше и един период за адаптация, дето с наследеното можеше да се адаптираме към новите времена. Предпочетохме да ядем наследството и да си заравяме главата в пясъка. Става въпрос за 1990-те. И сега пак вървим по тази пътечка, все едно не знаем какво има накрая.

Калине знаеш че те уважавам и смятам за доствтъчно компетентен.
Но и ти сам знаеш за мистърите еди колко си % които не ги интересуваше нищо друго.

Та какво стана все пак с КЦМ-то до Пловдив?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
КЦМ-то шава.
А мистърите 10% и тогава и сега не ги интересува нищо друго.  И е доста трудно за възприемане, че са и от "нашите" и от "враговете". И на власт не ги поставят някакви сили свише, а масовата глупост, безразличие и тарикатлък, като добавка на игричката наши-ваши. Естествено, гарнирана с непоколебимата увереност, че за оправяне трябва само да се пусне правилната бюлетина и ако "нашите" успеят само се чака с отворена уста под крушата плодът да падне.
Сетих се за един хубав разказ на Иван Вазов, по темата.
https://www.slovo.bg/old/vazov/p_svyat/oraloto.htm

AnonimusBG

  • Гост
КЦМ-то шава.
А мистърите 10% и тогава и сега не ги интересува нищо друго.  И е доста трудно за възприемане, че са и от "нашите" и от "враговете". И на власт не ги поставят някакви сили свише, а масовата глупост, безразличие и тарикатлък, като добавка на игричката наши-ваши. Естествено, гарнирана с непоколебимата увереност, че за оправяне трябва само да се пусне правилната бюлетина и ако "нашите" успеят само се чака с отворена уста под крушата плодът да падне.
Сетих се за един хубав разказ на Иван Вазов, по темата.
https://www.slovo.bg/old/vazov/p_svyat/oraloto.htm

Ъхъ.
Щото видяха че така може.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Примерът с масовата приватизация се "забравя", а това е чисто предаване на активи практически директно на народа. При първата вълна се приватизираха около 40% от активите, подлежащи на приватизация, а при втората - още 20%. Всички сме наясно какво стана с тях. Понякога е добре реалността да се гледа в очите.

ами да я погледнем -- какви дялове от предприятията се „продадоха“ чрез масовата приватизация? не общо, а от отделно предприятие? ще се намерят ли 33% дял от едно предприятие, раздържавено по тази схема? да не говорим за последвалите номера, за които споменава анонимуса.

така, че това с гледането на реалността не е извинение за грабежа, който основно се извърши по времето на иван костов.

ще ни припомниш ли за колко беше продаден мк „кремиковци“ на валентин захариев? и с какво условие?

пак ще припомня една моя теза - че ситуацията сега много напомня тази през 1939 г. (или 1947). но през 1947 година се намериха хора, които построиха това, което след 50 години беше разграбено. в момента не виждам такива.
« Последна редакция: Ноември 06, 2022, 21:50:15 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
ами да я погледнем -- какви дялове от предприятията се „продадоха“ чрез масовата приватизация? не общо, а от отделно предприятие? ще се намерят ли 33% дял от едно предприятие, раздържавено по тази схема? да не говорим за последвалите номера, з акооито споменава анонимуса.
Надявам се няма да ме разбереш погрешно.
Отива се на архива на Държавен Вестник (https://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces), намира се брой 81 от 1996 г, сваля се и от стр 12 нататък е списъка с предприятията и дяловете. На предишната страница е списъка с приватизационните фондове. Става въпрос за първата вълна. При интерес, по подобен начин се намира и списъка за втората.
Съсипията е факт, но не е с един автор или виновник. При Костов останалото е доста под 40%, повечето живи или даже не трупове, което естествено не е и минимално оправдание за нещата по негово време. Ама и преди и след него има и то в огромен мащаб.
А Кремиковци е отделна и немалка глава в сагата, но няма пряка връзка с МДК и масовата приватизация.

AnonimusBG

  • Гост
Ъхъ
Пак да повторя.
Оказа се че така можело.
Пък ти си плюй народа за маратонките.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
ами да я погледнем -- какви дялове от предприятията се „продадоха“ чрез масовата приватизация? не общо, а от отделно предприятие? ще се намерят ли 33% дял от едно предприятие, раздържавено по тази схема? да не говорим за последвалите номера, з акооито споменава анонимуса.
Надявам се няма да ме разбереш погрешно.
Отива се на архива на Държавен Вестник (https://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces), намира се брой 81 от 1996 г, сваля се и от стр 12 нататък е списъка с предприятията и дяловете. На предишната страница е списъка с приватизационните фондове. Става въпрос за първата вълна. При интерес, по подобен начин се намира и списъка за втората.
Съсипията е факт, но не е с един автор или виновник. При Костов останалото е доста под 40%, повечето живи или даже не трупове, което естествено не е и минимално оправдание за нещата по негово време. Ама и преди и след него има и то в огромен мащаб.
А Кремиковци е отделна и немалка глава в сагата, но няма пряка връзка с МДК и масовата приватизация.


Quote (selected)
Сайтът е недостъпен в момента , моля опитайте да влезете отново.

връзката с мдк пирдоп и приватизацията я прави някой друг.

аз говорех какво е състоянието на металургията днес, която между другото е стрктуроопределящ отрасъл и като такава трябва да е обект на националната сигурност.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ъхъ
Пак да повторя.
Оказа се че така можело.
Пък ти си плюй народа за маратонките.
Хайде сега, единият търсел съм вина, другия плюел съм народа... Нито едното, нито другото. Само историческите факти.
Между другото - в Русия стана същото с масовата приватизация, че и по-драстично отколкото в България. В Чехия проработи, макар и с много скърцане и изцепки, ама при друго общество, с други нагласи.
Обречена работа е постоянното настъпване на мотика с икономически модели и идеология от 19 век да се опитваш да се оправяш в 21 век.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
аз говорех какво е състоянието на металургията днес, която между другото е стрктуроопределящ отрасъл и като такава трябва да е обект на националната сигурност.
Цветната е в блестящо състояние, ако говорим за МДК. Черната е на опело.
(За цветната имам личен интерес и е достоверно, за черната повече е ЕЖК за Перник и Ихтиман, в Русе има някаква манифактура и май толкова). PS И в Радомир нещо мърда, ама Бачо Кольо може да каже колко.

AnonimusBG

  • Гост
Ъхъ
Пак да повторя.
Оказа се че така можело.
Пък ти си плюй народа за маратонките.
Хайде сега, единият търсел съм вина, другия плюел съм народа... Нито едното, нито другото. Само историческите факти.
Между другото - в Русия стана същото с масовата приватизация, че и по-драстично отколкото в България. В Чехия проработи, макар и с много скърцане и изцепки, ама при друго общество, с други нагласи.
Обречена работа е постоянното настъпване на мотика с икономически модели и идеология от 19 век да се опитваш да се оправяш в 21 век.

В Русия да беше така, но им стигна акъла да ги оставят в руски ръце.
Макар и страшно корумпирани.
Но останаха лостове за въздействие.
« Последна редакция: Ноември 06, 2022, 22:29:22 от AnonimusBG »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Отива се на архива на Държавен Вестник (https://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces), намира се брой 81 от 1996 г, сваля се и от стр 12 нататък е списъка с предприятията и дяловете.

забавното е друго - там пише
Quote (selected)
„1864. - Тръжната комисия на основание чл. 2, ал. 2, т. 4 от Наредбата за реда за организиране и провеждане на централизирани търгове за продажба на акции от предприятия, включени в Програмата за приватизация чрез инвестиционни бонове обявява предприятията и акциите, които се предлагат на първата тръжна сесия за приватизация чрез инвестиционни бонове:“

но никъде не е посочен тези акции какъв  процент от цялото предприятие са.

толкова за наредбите и за държавния вестник.

PS всъщност, може да се ориентира човек, стига да не гледа html.
« Последна редакция: Ноември 06, 2022, 22:27:56 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Цветната е в блестящо състояние, ако говорим за МДК. Черната е на опело.

цветната металургия не беше само в пирдоп.

но спирам дотук, че съм вече извън темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
105 години от ВОСР!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Честита 33ра годишнина на г-ца Българска Демокрация. Кога я дундуркаха, кога удари Христовата възраст ....но хич не е помъдряла  :lol:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Интересно, че никой не се сети за това, освен теб.
И интересно, че парламентът знаково прие на тая дата унищожението на България...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Интересно, че никой не се сети за това, освен теб.
И интересно, че парламентът знаково прие на тая дата унищожението на България...


Quote (selected)
Календар на форума

The Counter Revolution …

но днес все още е 9-ти ноември.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
10.11 била неслучайна дата.
Ей само днес.
Червената вълна вълна в САЩ не се случи.
РФ ще се оттегля от Херсон..
Ние си я знаем от много време като новият "петък 13".
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
И още.
Вчера се навършиха 40 г. от смъртта на Брежнев.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Честит празник на всички именици! 
Да ви е живо името и вие с него! Правнуци да го носят! :t0328:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Честито на именяците.
На бачо Кольо специално, щото вярвам е тук с името си.
Живи и здрави.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Честито на всички именици!
На съгражданите - честит празник на Бургас!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Благодаря!
Черпя виртуално за наше и ваше здраве  :t0328:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
благодаря и аз  :t0328:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Оууу, вий сте били много бре!
Да сте живи и здрави всичките, късмет и паре - колкото люспите на шарана! :t0301:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Да ти е живо и здраво името, Принце. Желая ти здраве и здраво семейство. Това са най-важните неща в живота

На Колето и бачи пожелавам същото. Ако има и други Николчовци - да се чувстват уважанени

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Честит имен ден и от мен  :t0328:
*********   ✹    *********

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Името "Николай" идва от старогръцки и означава "Побеждаващ народ" или "Народ-победител"
При това доста разпокъсано общество у нас би следвало това да е имен ден и на индивидуалните победители, т.е. на тези с имена Виктор и производните им (включая Винченцо, Зигфрид и дори не дотам разпространеното женско име Виктрикс... да уважим и името Зафер...). Нека не им отнемаме това основно човешко право да си празнуват името и да ги присъвокупим към поздравленията.

 :smokin:
« Последна редакция: Декември 06, 2022, 15:04:49 от Юмжагийн Целденбал »

AnonimusBG

  • Гост

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
-Скъпи, като се оженим, ще споделям всички твои проблеми!
-Но аз нямам никакви проблеми, скъпа!
-Казах-като се оженим.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
И ти сега истинският Giuseppe  ли си, или някой друг.
Щото преди половин час се оплакваш, че не можеш да влезеш в сайта, и първото което правиш като си влязъл е да разкажеш недотам интересен виц
Значи не си истинският
« Последна редакция: Декември 07, 2022, 18:05:16 от Алиса »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Казва ли ти някой дали съм истински!
Не мога да влеза през лаптопа и се мъча през тел.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Честит академичен празник на всички преподаватели и на всички студенти - бивши студенти няма. Както казваше един ректор, "В Alma mater се влиза и се остава завинаги".
« Последна редакция: Декември 08, 2022, 03:38:43 от Zeitgeist »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Няма, няма!
Живи и здрави да са!
Ииии
По случай празника - по факултети:

До кога пият математиците – до безкрайност.
До кога пият химиците – до загуба на реакция.
До кога пият медиците – до загуба на пулс.
До кога пият физиците – до загуба на съпротивление.
До кога пият историците – до загуба на памет.
До кога пият филолозите – до загуба на дар слово.
До кога пият инженерите-докато съпротивлението им стане равно на критичното
До кога пият електрониците -до като свърши комуникацията.
До кога пият юристите-докато объркат някои ....членове.
До кога пият архитектите-докато престанат да се разпознават един друг.
Докога пият тези от ВиК - докато им се допие вода.
Да пием за археолозите, които винаги ще изкопаят отнякъде бутилка водка!
Честит празник на вечните студенти (на нас)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
И ти сега истинският Giuseppe  ли си, или някой друг.
Щото преди половин час се оплакваш, че не можеш да влезеш в сайта, и първото което правиш като си влязъл е да разкажеш недотам интересен виц
Значи не си истинският
Еиххх, исках да те впечатля!
Ще пробвам с друг.
В Индия били най стабилните бракове.
Изследователи стигнали до извода, че се дължи на сватбените подаръци на младоженците.
На жениха подарявали пушка.
На булката рисували точка на челото.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник на всички игазили студентството.

В този момент не лошо да сипем и малко сол в раната, те това ни чака и нас.
Quote (selected)
Университетите в САЩ пред катастрофа заради расовите критерии за прием
..
"Ученик А беше класиран в горната третина на класа си, ученик Б в долната третина.

Ученикът А имаше College Board [т.е., Verbal + Math SAT] резултати на обща стойност 1290; Оценките на ученик Б възлизат на 890.

Студент А имаше досие за добро гражданство; Ученик Б беше е бил изключен предишната зима за нарушаване на редица основни училищни правила. 

Ученик А беше бял; Ученик Б беше черен.

Бъркли отказва прием на студент А и приема Б.

Какво бе посланието за усилията, етичното поведение и последствията от нечии действия? "
https://glasove.com/komentari/universitetite-v-sasht-pred-katastrofa-zaradi-rasovite-kriterii-za-priem
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Преди поне две-три години, пуснах тук ена снимка от тяхна реклама.
Никой не и обърна внимание.
Дано да съм я запазил да я пусна пак!
Тия, ще се затрият сами, никакви нюкове не трябват.Обадете на ЗИП-а да не се аби!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ех какви студентки имаше, а?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
И какъв висок полет
https://www.youtube.com/watch?v=NzPA9LyiSQk
За всички бивши бивши студенти

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
Вестник СЕГА запазва името си от първия до последния брой, но неумолимият ход на времето ни разделя с класическия хартиен носител. 

https://www.segabg.com/hot/category-then/vuzroditelniyat-proces-ukrainskata-toponimiya
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Търсете ни в интернет под вънкашност нова, със същото име.
Всички сме се запътили към метавселената, някой избързват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Светли рождественски и новогодишни празници на всички!
Здраве, късмет, мир и благодат!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Здраве и надежда за всички!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Хубава Бъдни Вечер и Весела Коледа. На всички мир и Любов! .... И Наздраве  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щастливо изкарване на празниците!
Почиайте Рождество Христово, ако е вашата опора.
В никакъв случай не се покланяйте на дядо Кока Кола.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Здраве, здраве, здраве! Късмет на всички! :beer_:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Какво става бе, другари? Бомба ли падна? Все пак трябва да се поддържа бойния дух.