Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:07:25

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367953 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
:i_laughing:

От 2007 г. аз съм жител както на София, така и на Балчик!

А през лятото Каварна /само на 17 км.!/, а и Камен бряг са ми само на един  :t2407: разстояние ...
Така че точно вий двамата по-горе, няма какво да се заяждате и да ме търсите да ме РАЗПОЗНАВАТЕ там ... :t9409:
Знам, че това ще отиде в кошчето, но просто не мога да се сдържа. Та точно колко ти е дълъг  :t2407:
« Последна редакция: Юли 01, 2023, 16:40:52 от паралелепипед »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Пет пари не давам за джулая ви морнинг, щото на мен това нищо не ми говори, не е говорило на моето поколение и много мразя да ми организират държавни мероприятия

Джулаят никога не е бил държавно мероприятие. Вярно е, че властта си "затваряше очите," но никога не го е организирала. Прочее "затваряше си очите" и за някои други неща, Великден примерно, особено в последните години, но да не задълбаваме.
последните две години преди 10ти вузовския комитет на комсомола на винс-а се самопокани за организатор на джулая. оттогава и спрях окончателно да ходя.
голям смях ми беше, когато след това се опитваха да изкарат джулая забраняван....

иначе юрая ги слушам от Demons and Wizards, някъде от 1974-75 грубо.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
последните две години преди 10ти вузовския комитет на комсомола на винс-а се самопокани за организатор на джулая. оттогава и спрях окончателно да ходя.

Нормално. Колелото вече се беше затъркаляло. Постановление № 35, Указ 56. Подготовката за капиталистическата революция беше в ход. Като прибавим и „мтинговата демокрация,“ всичко си идва на мястото. Или почти на мястото.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
:i_laughing:

От 2007 г. аз съм жител както на София, така и на Балчик!

А през лятото Каварна /само на 17 км.!/, а и Камен бряг са ми само на един  :t2407: разстояние ...
Така че точно вий двамата по-горе, няма какво да се заяждате и да ме търсите да ме РАЗПОЗНАВАТЕ там ... :t9409:
Знам, че това ще отиде в кошчето, но просто не мога да се сдържа. Та точно колко ти е дълъг  :t2407:

имам съмнения че е с отрицателна дължина,
също както iq-то и явно.
пък доскоро се надявах че и е едноцифрено, но съм бил оптимист.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
А през лятото Каварна /само на 17 км.!/,

А защо това позьорско мероприятие се провежда в Краварна, а не в Дивотино? И каква е счрреалистичната му идея?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:   А през лятото Каварна /само на 17 км.!/, а и Камен бряг са ми само на един "ГУЙ" разстояние ...
    Така че точно вий двамата по-горе, няма какво да се заяждате и да ме търсите да ме РАЗПОЗНАВАТЕ там ...

Знам, че това ще отиде в кошчето, но просто не мога да се сдържа. Та точно колко ти е дълъг "ГУЯТ?"

Писала съм по-горе, Шабане: от Балчик до Каварна МИ е около 17 км. :i_laughing:

А до Камен бряг НЕ съм СИ го мерила с колко се удължава, въпреки че от време на време отскачаме и дотам ...

Като даже миналата година се наложи да ходим някъде там заради кораба "Вера Су" /дано го изписвам правилно!/, но не ни се уреди въпроса, тъй като всичко беше завардено от милицйунерски коли, и така мисията ни пропадна ...

Така че, НЕ съм си ГО мерила допълнително ... "ГУЯ"!!! :nuts:

« Последна редакция: Юли 01, 2023, 16:56:56 от Джиджи »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Мисля, че стига толкова за Джулая. И без това денят преваля. Поздрав за всички е кавърът на Маги Хранова, която много обичам.
https://www.youtube.com/watch?v=1qPsg5ndPxY

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А защо това позьорско мероприятие се провежда в Каварна, а не в Дивотино!

За пръв път чувам, че било "ПОЗЬОРСКО" ... :t1815:

Щото при НАС – на морето! – никога НЕ е било такова ...


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
То там равно като у Цалапица и тулетни няма. Хората са непринудени.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Щото при НАС – на морето! – никога НЕ е било такова ...
Аде беж!
За краварна си ти, не за Каварна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
За пръв път чувам, че било "ПОЗЬОРСКО"

А каво е? На него ходи само ерзац "интелигенция". Каква е разликата между July morning и November afternoon?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Много активни борци във форума, та и аз да се присламча. С първата плоча на Бийтълс (45 оборота), донесена ми от един моряк, като заведущ радиоуредбата на Морското училище всяка сутрин будех курсантите.
Това е горе-долу по времето, дори по-рано от времето, когато, както казва президента Стоянов, за да не го чуват съседите той се е завивал под юргана за да слуша такава музика. :)))

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:

    Щото при НАС – на морето! – никога НЕ е било такова ...

Аде беж!
За краварна си ти, не за Каварна.
Тоя пък, кво се меси, където НЕ МУ Е РАБОТАТА?!?  :t0135:

И няма ли КОЙ да въведе ред тук?!?!




Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
И няма ли КОЙ да въведе ред тук?!?!

Не, няма. Искам да видя докъде ще те доведе логореята ти.

И си припомни едно от неписаните правила във форума.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
А през лятото Каварна /само на 17 км.!/,

А защо това позьорско мероприятие се провежда в Краварна, а не в Дивотино? И каква е счрреалистичната му идея?

нещо бяхме решили че там слънцето изгрява най-рано в българия. един тип хем най-източно, хем високо.
за резовска река знаехме, но за там трябваше открит лист.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не, няма. Искам да видя докъде ще те доведе логореята ти.
Моята? Логорея?!? :t1815:

След като само писах, че ми е приятно да си спомня първите Джулай морнинг" на Камен бряг, въпреки че НЕ съм присъствала лично на всичките тях ... Толкоз!!!

След това обаче се отприщи цялата ЗЛОБА към мен – защото съм имала двойно жителство /няма за какво друго!!!/ ...

В София и Балчик – което е факт още от 2007 г.!!!

Толкоз с "моята" ЛОГОРЕЯ!!! :m1329:

« Последна редакция: Юли 01, 2023, 17:51:20 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Пет пари не давам за джулая ви морнинг, щото на мен това нищо не ми говори, не е говорило на моето поколение и много мразя да ми организират държавни мероприятия

Джулаят никога не е бил държавно мероприятие. Вярно е, че властта си "затваряше очите," но никога не го е организирала. Прочее "затваряше си очите" и за някои други неща, Великден примерно, особено в последните години, но да не задълбаваме.

Възможно е. Аз съм учила с набор 69 в средното образование. Във висшето с набори 65  и 66 - на никого от тях джулай морнинг не му е бил в приоритетите и дори в знанията. Говоря за технически вузове. Всъщност, ако решиш да ги провериш, освен метъла, "Бона сера сеньорина" ще им говори повече от джулая. Имах колега от английската гимназия/тогава качествената беше само една/, който отбелязваше по стара ученическа традиция битълсите/аз никога не съм ги харесвала/, но и дума не е обелил за некакъв джулай - набор 67

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Quote (selected)
В София и Балчик – което е факт още от 2007 г.!!!

Мноо добре. Преводачката ни даде официалната дата за празнуване. Някой има ли нещо да каже повече?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Quote (selected)
В София и Балчик – което е факт още от 2007 г.!!!

Мноо добре. Преводачката ни даде официалната дата за празнуване. Някой има ли нещо да каже повече?

джидживщина.

не знае, не разбира, но смята че ако го болдне и украси с винетчици ще мине.

бляк.

не знам за преди 1981, но бяха основно 3-4 приятелски групички, може би 83 или 84 за първи път имаше много непознати лица.

както и да е.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Не, няма. Искам да видя докъде ще те доведе логореята ти.
Моята? Логорея?!? :t1815:

След като само писах, че ми е приятно да си спомня първите Джулай морнинг" на Камен бряг, въпреки че НЕ съм присъствала лично на всичките тях ... Толкоз!!!

След това обаче се отприщи цялата ЗЛОБА към мен – защото съм имала двойно жителство /няма за какво друго!!!/ ...

В София и Балчик – което е факт още от 2007 г.!!!

Толкоз с "моята" ЛОГОРЕЯ!!! :m1329:

Ама …, това с „жителството“ приключи преди 30+ години, което явно не пречи на логореята ти.

Няма как да имаш двойно жителство.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тааа ...

Какво имате повечето люде тъдява ПРОТИВ "Джулая"?!?

И кому от вас е сторил нещо ЛОШО, докато НИЙ си го празнувахме всяка година с КЕФ по морето?!?



Просто –  Посрещането на ИЗГРЕВА и нищо повече!!! :t2015:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
не знам за преди 1981, но бяха основно 3-4 приятелски групички, може би 83 или 84 за първи път имаше много непознати лица.

Джулаят винаги е бил български феномен, не много разпространен по времето, когато бях ученик. Не съм сигурен и дали групата беше толкова популярна в англосаксонския свят, колкото у нас. Ама пък да се празнува чак от 2007 :smokin:

Аз например знаех за него, знаех и кой е Юрая Хийп, но никога не съм бил фен нито на празника, нито на групата. Но и никога не са ми пречили тези, които си го уважаваха.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ама …, това с „жителството“ приключи преди 30+ години, което явно не пречи на логореята ти.

Няма как да имаш двойно жителство.

Ай стига си се заяждал и ти с мен, бе!!!

1. НЕ ти приляга ... и
2. Точно с това НЕ СИ МИ ИНТЕРЕСЕН ... :t26114: :t26115:

« Последна редакция: Юли 01, 2023, 18:14:34 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Какво имате повечето люде тъдява ПРОТИВ "Джулая"?!?
И кому от вас е сторил нещо ЛОШО, докато НИЙ си го празнувахме всяка година с КЕФ по морето?!?


Аз, лично, нямам нищо против жулай морнинга. Но от самото начало на псевдоинтелигентския хепънинг питам ентусиастите да ми обясни смисъла му, а те не могат. Например защо ходят точно на 1-и, след като жулай има 30 дни? В песента не е уточнено, значи може и на 7-и? Второ, в песента не виждам нищо за празнуване. Пее се за някакъв 40-50-годишен младеж, който не е пипал жена и се жалва като гимназистка. Ако можеш, обясни ми дълбокия смисъл на церемонията.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Какво имате повечето люде тъдява ПРОТИВ "Джулая"?!?
И кому от вас е сторил нещо ЛОШО, докато НИЙ си го празнувахме всяка година с КЕФ по морето?!?


Аз, лично, нямам нищо против жулай морнинга. Но от самото начало на псевдоинтелигентския хепънинг питам ентусиастите да ми обясни смисъла му, а те не могат. Например защо ходят точно на 1-и, след като жулай има 30 дни? В песента не е уточнено, значи може и на 7-и? Второ, в песента не виждам нищо за празнуване. Пее се за някакъв 40-50-годишен младеж, който не е пипал жена и се жалва като гимназистка. Ако можеш, обясни ми дълбокия смисъл на церемонията.

за другите не знам.

аз и хората около мен, открили песента покрай откриването на юрая,
след излизането на wish открили флойд и след това дарк сайд -
джулая беше нещо като - да помълчим заедно пред нещо велико като изгрева
в първия ден след средата на годината.

в смисъл нещо като половин нова година, но без плюскането на корем, почти без алкохол и с приятелите, а не с родата.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Какво имате повечето люде тъдява ПРОТИВ "Джулая"?!?
И кому от вас е сторил нещо ЛОШО, докато НИЙ си го празнувахме всяка година с КЕФ по морето?!?


Аз, лично, нямам нищо против жулай морнинга. Но от самото начало на псевдоинтелигентския хепънинг питам ентусиастите да ми обясни смисъла му, а те не могат. Например защо ходят точно на 1-и, след като жулай има 30 дни? В песента не е уточнено, значи може и на 7-и? Второ, в песента не виждам нищо за празнуване. Пее се за някакъв 40-50-годишен младеж, който не е пипал жена и се жалва като гимназистка. Ако можеш, обясни ми дълбокия смисъл на церемонията.

 :well_done-1299:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Какво имате повечето люде тъдява ПРОТИВ "Джулая"?!?
И кому от вас е сторил нещо ЛОШО, докато НИЙ си го празнувахме всяка година с КЕФ по морето?!?


Аз, лично, нямам нищо против жулай морнинга. Но от самото начало на псевдоинтелигентския хепънинг питам ентусиастите да ми обясни смисъла му, а те не могат. Например защо ходят точно на 1-и, след като жулай има 30 дни? В песента не е уточнено, значи може и на 7-и? Второ, в песента не виждам нищо за празнуване. Пее се за някакъв 40-50-годишен младеж, който не е пипал жена и се жалва като гимназистка. Ако можеш, обясни ми дълбокия смисъл на церемонията.

за другите не знам.

аз и хората около мен, открили песента покрай откриването на юрая,
след излизането на wish открили флойд и след това дарк сайд -
джулая беше нещо като - да помълчим заедно пред нещо велико като изгрева
в първия ден след средата на годината.

в смисъл нещо като половин нова година, но без плюскането на корем, почти без алкохол и с приятелите, а не с родата.

Приятелю, аз съм много хард и хеви. Особено харесвам баладите им - но най-добрите групи от тях, все пак имат нещо много общо с моята житейска философия. И тя не е да зяпаш организирано на определена дата изгрева на Слънцето. Слънцето е страхотен мотиватор, но в делата ти, в целия ти живот, дори и когато не ти се плаща за това. Колективното зяпане от кретени на изгрева,  не се вписва в нищо нормално. Още повече, че там ходят заредени с ядене и пиене. Поза и простоия

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Тука ли му беше мястото на конушмака? Я бегом по темите!
...................
Исках да кажа, че строго ограждане на темите не може стана. Както тръгне приказката. Днеска бива, живнаха нещата.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Ама …, това с „жителството“ приключи преди 30+ години, което явно не пречи на логореята ти.

Няма как да имаш двойно жителство.

Ай стига си се заяждал и ти с мен, бе!!!

1. НЕ ти приляга ... и
2. Точно с това НЕ СИ МИ ИНТЕРЕСЕН ... :t26114: :t26115:

Ама и ти не си ми интересна с логореята си.

Всички знаем, че лятото прекарваш на Балчик, защо трябва да ни го натякваш непрекъснато? Вземи най-после се научи кога е добре да спреш.

Започни да пишеш по-смислени коментари и може и да спра да ти обръщам внимание.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
джулая беше нещо като - да помълчим заедно пред нещо велико като изгрева
в първия ден след средата на годината.

Не знам, не знам - аз като раждан в часът на бика по време на валпургиевата нощ, предпочитам залезите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Тука ли му беше мястото на конушмака? Я бегом по темите!
...................
Исках да кажа, че строго ограждане на темите не може стана. Както тръгне приказката. Днеска бива, живнаха нещата.

Е нали обсъждаме "празник" - джулая там некакъв

п. п. По повод изявлението на Принца. Аз, когато съм ходила на море, Господ ми е свидетел, никога не съм си вдигала задника да посрещам изгрева. Почивка е, бе хора. Но виж...залезите. Лунната пътека, плясъкът на вълните, дори и миризмата на водорасли. Друг вид тишина някакъв. Макар че към днешна дата, кат имам предвид че ставам в 4. Сигурно ще имам време да посрещна и изгрева. На мен той ми осигурява най-важното - прекрасна тишина преди...
« Последна редакция: Юли 01, 2023, 18:51:46 от Aсол »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Приятелю, аз съм много хард и хеви. Особено харесвам баладите им - но най-добрите групи от тях, все пак имат нещо много общо с моята житейска философия. И тя не е да зяпаш организирано на определена дата изгрева на Слънцето. Слънцето е страхотен мотиватор, но в делата ти, в целия ти живот, дори и когато не ти се плаща за това. Колективното зяпане от кретени на изгрева,  не се вписва в нищо нормално. Още повече, че там ходят заредени с ядене и пиене. Поза и простоия

нямам идея що за картинка е сега, аз не съм ходил от 87? - някъде там.
беше си много лично и интимно изкарване.
десетина групички, всяка 5-6 човека, знаем се по лице, тихичко си слушаме или подрънкваме с китари.
никой нищо не организира. ядеш си сандвичите, лежиш, гледаш морето, мълчиш и чакаш изгрева.

като почнаха да се сбират стада и да надуват кофти виещи записи, които мачкат слуха - е дотам бях.

особено като комсомолците винсаджийски почнаха да дават зор да докарам повечко от софийския икономически...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Везенков подписа със Сакраменто кингс за 3 години срещу 20 млн. солара.  :well_done-1299:
Ето един повод за гордост. Браво на момчето! Не е като да си драскаш името по Колиизеума.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Но виж...залезите. Лунната пътека, плясъкът на вълните, дори и миризмата на водорасли. Друг вид тишина някакъв. Макар че към днешна дата, кат имам предвид че ставам в 4. Сигурно ще имам време да посрещна и изгрева. На мен той ми осигурява най-важното - прекрасна тишина преди...

the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Приятелю, аз съм много хард и хеви. Особено харесвам баладите им - но най-добрите групи от тях, все пак имат нещо много общо с моята житейска философия. И тя не е да зяпаш организирано на определена дата изгрева на Слънцето. Слънцето е страхотен мотиватор, но в делата ти, в целия ти живот, дори и когато не ти се плаща за това. Колективното зяпане от кретени на изгрева,  не се вписва в нищо нормално. Още повече, че там ходят заредени с ядене и пиене. Поза и простоия

нямам идея що за картинка е сега, аз не съм ходил от 87? - някъде там.
беше си много лично и интимно изкарване.
десетина групички, всяка 5-6 човека, знаем се по лице, тихичко си слушаме или подрънкваме с китари.
никой нищо не организира. ядеш си сандвичите, лежиш, гледаш морето, мълчиш и чакаш изгрева.

като почнаха да се сбират стада и да надуват кофти виещи записи, които мачкат слуха - е дотам бях.

особено като комсомолците винсаджийски почнаха да дават зор да докарам повечко от софийския икономически...

Като каза китари...Китарите бяха задължителен атрибут за всяко събиране - по купони, по бригади. Всички научихме текстовете и на най-вулгарните песньовки. Но пеехме и се хилехме заедно...Ся си гледат телефоните...Това не го разбирам

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Везенков подписа със Сакраменто кингс за 3 години срещу 20 млн. солара.  :well_done-1299:
Ето един повод за гордост. Браво на момчето! Не е като да си драскаш името по Колиизеума.

Дано го приемат добре там, че коментарите на феновете никак не са доброжелателни.

Иначе му пожелавам успех на момчето, да е живо и здраво.
the lamers club honourable member …

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Везенков подписа със Сакраменто кингс за 3 години срещу 20 млн. солара.  :well_done-1299:
Ето един повод за гордост. Браво на момчето! Не е като да си драскаш името по Колиизеума.

Дано го приемат добре там, че коментарите на феновете никак не са доброжелателни.

Иначе му пожелавам успех на момчето, да е живо и здраво.
Принце, нали знаеш защо на казана с българите в ада няма вардияни. Аз и на Григор се кефя, когато бие.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Везенков подписа със Сакраменто кингс за 3 години срещу 20 млн. солара.  :well_done-1299:
Ето един повод за гордост. Браво на момчето! Не е като да си драскаш името по Колиизеума.

Дано го приемат добре там, че коментарите на феновете никак не са доброжелателни.

Иначе му пожелавам успех на момчето, да е живо и здраво.

Принце, нали знаеш защо на казана с българите в ада няма вардияни. Аз и на Григор се кефя, когато бие.

Знам, но в случая става дума за фенове на Сакраменто, не за български такива.

Но много ще се изкефя, ако успее да им запуши устата с играта си, макар че отдавна не следя NBA.

На Григор малко ме е яд, че с малко повече аскетизъм можеше по-дълго да е в топ 10, но пък това е неговия живот :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Джулай морнинг – истинската история на празника

Виолин ми беше втори братовчед. Почина от рак на кожата на 42 години. Но остави следа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джулай морнинг – истинската история на празника
:well_done-1299:

Да, доколкото съм чувала, точно от Варна – и то точно по такъв начин! – е започнал „Джулаят” в България.

Който обаче се разпространява по-късно и на други места … Например в Каварна се подема от тогавашния кмет Цонко Цонев, известен на всички като „Кметъла”, а този му прякор няма как да не навява на „heavy metal”…

И така до края на неговия мандат в Североизточна България – всяка година "Джулайморнинг" на Камен бряг!!!
Като неизвестно защо веднага след  това го преместиха в Тутракан …  да се посрещало слънцето на брега на Дунава …  :t1818:

« Последна редакция: Юли 02, 2023, 15:53:17 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А паметник на легендата Джон Лоутън е монтиран близо до "Огънчето" край Камен бряг.



https://pronewsdobrich.bg/pametnik-na-dzhon-loutan-kray-kamen-bryag-kadeto-peeshe-kultovata-%E2%80%9Edzhulay-morning%E2%80%9C-p205477

« Последна редакция: Юли 02, 2023, 15:40:41 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Аз съм учила с набор 69 в средното образование. Във висшето с набори 65  и 66 - на никого от тях джулай морнинг не му е бил в приоритетите
Е аз съм по-дърта от твоите набори и прекрасно познавах и джулая, и Лед Зепелин, и Юрая Хиип, и Слейд, и Назарет, и не помня вече още кои. Имахме редовно дискотеки в младежкия дом и там друга музика нямаше. За разлика от днес.
Плочите от Югославия се влачеха.
...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Quote (selected)
Плочите от Югославия се влачеха.
Е, хайде!
Плочи се влачеха безчет.
Само Тексим-аджии /ТИР-аджиите/ със своите 1000 камиона сновящи непрекъснато между Захадна Европа и арабския свят имаха за основен бизнес - дънки и плочи!
Няма да говорим за дипломатическите и търговски представителства с хилядите си служители, но айде те се връщаха в БГ един път годишно, освен ковандировките и всеки влачеше по нещо музикално.
Юрая имаше късмета, че тъкмо битълс залязваха, ролингите бяха поомръзнали, абичките още ги нямаше и направиха този хит като нещо запълващо - по нататък рекламата си каза думата, гъзарията я пое, насосаха се и на тумби разни ерзац ценители и разбирачи, започнаха да експлоатират темата туристически и секкви шоу компании - нормално, където се появяха пари.

Добре - приятни бяха, но нищо повече докато не започнаха изпълненията с посрещането на слънцето.
Признавам си, едва тази година се заслушах в текста - никога не се заслушвам в текстовете на англосакското шоу, щото винаги е пълен боклук.
Тук случаят се оказа същият - ама карай, важното е купона да върви.
Шоу мъст гоу он - нъл тъй беше? 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
4-ти юли …

Да поздравим братският американски народ с неговия национален празник.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
4-ти юли …

Да поздравим братският американски народ с неговия национален празник.
Да!
Да добавя само, че да не пропуснем-и един по един всичките представители на истаблишмънта и.
https://www.kreativen.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%BE-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%80/
А на който не му се чете - избирам това за резюме.
Quote (selected)
Не сме най-лошите, но сме толкова далеч от това, че сме толкова добри, колкото се преструваме. Обичаме да говорим за американска изключителност, но в този случай тя означава само едно: че сме изключително посредствени, пишат Дейвид и Хенри. Това би било по-поносимо, ако бяхме почтени и честни за своята посредственост, обобщават авторите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
4-ти юли …

Да поздравим братският американски народ с неговия национален празник.
Чудно как още не сме го обявили и за наш. Едно време чествахме 7-ми ноември, редно е сега да честваме 4-ти юли. Едно време манифестирахме, сега е редно да ядем скара.O tempora o mores!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 07:59:34

    4-ти юли …

    Да поздравим братският американски народ с неговия национален празник.

Чудно как още не сме го обявили и за наш. Едно време чествахме 7-ми ноември, редно е сега да честваме 4-ти юли.
Едно време манифестирахме, сега е редно да ядем скара. O tempora o mores!

В твоето изречение по-горе, ШАБАНЕ, което съм обозначила в КУРСИВ /за да не стават сакатлъци!/, си пропуснал едно "ми", с което тук няма кой да НЕ се съгласи. Ето така:

"Едно време ИМ манифестирахме" ...

А в контекста И на "O tempora o mores!" се сещам за едни 3 думички, които лично аз 'путребявам по повод на един мнооого висок ПИЛОН, които пък НЯМА да изпиша отново тук, щото г-н Принца МЕ бие през пръстите ...  :i_laughing:

« Последна редакция: Юли 04, 2023, 17:11:40 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И ще върна отново тук вниманието към текста на "July Morning", който не виждам как изобщо някой може да включи в категорията "O tempora, o mores!", защото в нея се пее единствено за ЛЮБОВ.

А любовта е ВЕЧНА:

Quote (selected)
There I was on a July morning
Looking for love
With the strength of a new day dawning
And the beautiful sun
At the sound of the first bird singing
I was leaving for home
With the storm and the night behind me
And a road of my own
With the day came the resolution
I'll be looking for you

La la la la, la la la la, la la la

I was looking for love in the strangest places
There wasn't a stone that I left unturned
I must have tried more than a thousand faces
But not one was aware of the fire that burned
In my heart, in my mind, in my soul

La la la la, la la la la, la la la
  :133:


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
А любовта е ВЕЧНА:

И омразата Джиджи, и омразата. Защото няма плюс без минус, север без юг and so on, and so on.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт




Този път интервалът между походите не е 4 седмици, а 3. Причината е ясна – след няколко дни изтича срокът за събиране на подписи. Предполагам, че ще бъдат между 200000 и 400000.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
На днешния ден преди 80 години, по време на Великата Отечествена война, започва битката при Курск - една от ключовите битки на Великата Отечествена война. Битката продължава 50 трудни дни и нощи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Юли 04, 2023, 17:08:35

    А любовта е ВЕЧНА:

И омразата, Джиджи, и омразата. Защото няма плюс без минус, север без юг and so on, and so on.

Ами, кой за каквото се сети, Шабане. Което означава следното:

Че омразата е от ТЕБ/ВАС / :i_laughing:/, а любовта е от МЕН ...  O:-)


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Генерал Шивиков хубаво призовава, но не се знае наркоманът кога точно ще дойде и ще дойде ли въобще на крака или ще говори по видеовръзка от посолствоТО:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Сборни пунктове и часове на започване на Похода за мир на 9ти юли:
Quote (selected)
🇧🇬 София 18:00 Министерство на ВЪНшните работи, 19:00 отиване до апартамента на Тагарев
🇧🇬 Пловдив 18:00 Джумаята
🇧🇬 Варна 18:00 Общината
🇧🇬 Бургас 18:00 Общината
🇧🇬 Русе 18:00 Общината
🇧🇬 Стара Загора 18:00 Областна управа
🇧🇬 Плевен 18:00 Площад Възраждане
🇧🇬 Добрич (10 юли, понеделник) 18:00 Областна управа
🇧🇬 Сливен 18:00 Старият бряст
🇧🇬 Шумен 18:00 Площад Кристал
🇧🇬 Перник 12:00 Площада
🇧🇬 Ямбол 18:00 Общината
🇧🇬 Пазарджик 18:00 Тортата
🇧🇬 Благоевград 18:00 Общината
🇧🇬 Велико Търново 18:00 Паметник Майка България
🇧🇬 Враца 18:00 Площад Христо Ботев
🇧🇬 Габрово 18:00 Общината
🇧🇬 Видин 18:00 Театъра
🇧🇬 Казанлък 17:00 Площад Севтополис
🇧🇬 Търговище 18:00 ГУМ
🇧🇬 Кюстендил 11:00 Площад Велбъжд
🇧🇬 Монтана 18:00 Областна управа
🇧🇬 Силистра 18:00 Площад Албена
🇧🇬 Ловеч 18:00 Общината
🇧🇬 Свищов - очакваме включване
🇧🇬 Петрич - очакваме включване
🇧🇬 Лом - очакваме включване
🇧🇬 Ботевград (8 юли, събота)10:00 Часовниковата кула
🇧🇬 Севлиево 18:00 Площад Свобода
🇧🇬 Карлово 16:00 Централен площад
🇧🇬 Сопот 18:00 Центъра
🇧🇬 Разлог 18:00 Площада
🇧🇬 Чирпан 18:00 Площад Съединение
🇧🇬 Радомир - очакваме включване
🇧🇬 Етрополе 11:00 Малкия пазар
🇧🇬 Попово 18:00 Паметник Васил Левски
🇧🇬 Павликени 18:00 Площада
🇧🇬 Трявна 11:00 Площада
🇧🇬 Сапарева баня 13:00 Площада
🇳🇿 Нова Зеландия, Крайстчърч 11:00 Парк Хеглей
🇳🇴 Норвегия, Наросет 691 13:00
🇬🇧 Великобритания, Лондон 14:30 E177DB, подписи и бланки от 10:30
🇨🇿 Чехия, Прага 16:00 Посолство на Република България
🇨🇦 Канада, Торонто 15:00 Църква Св. Димитър, Брамптън
🇨🇦 Канада, Монреал 11:00 Център Зорница

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Светла и памет!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Късно се включвам на тема "музика", ама вчера се върнах от ОрландоВЦИ. Една седмица без интернети и пр. Много успокояващо ми подейства.
Некогиш баща ми беше 6 г на "гурбет". Първото което накупи беше всякаква звуковъзпроизвеждаща и звукозаписваща техника. Мой приятел ходеше на уроци по китара при К. Маричков. Та взима той след урока 2-3 "тави" назаем, тича у нас, "драсваме" ги набързо и на другия ден ги връща. Изчетохме де що имаше и издадена и неиздадена литература  :))). Юрая ми бяха една от любимите групи .... много блусове изкарваха, а ние тъкмо бяхме открили удоволствието да държим в ръцете си китайски порцелан  :surr:. Та Юлско Утро си беше страшен блус, но аз  никога не съм чувал, камо ли участвал в некви мероприятия свързани с него, вземайки предвид, че съм 50% варналия и там си карах ваканициите, покрай една група по-възрастни брат'чеди. Говоря за лета 74-76 (как хвърчи времето). Кога понаучих нещо от ингилизкия, Юрая ми паднаха в класацията. Текстовете им нещо хич не ми "идват". Обратно, Битълсите ми се издигнаха в очите, точно заради текстовете - простички, ежедневни...нещо като "Искам да държа ръката ти" или пък "Парите не могат да ти купят любов". ...
Като добавка към думата как лети времето: вечер най-големият внук мми се обади (те в момента са на почивка). Та ме спазари, след 2 седмици да го карам ...на СРЕЩА с г-ца!!! :))) Докъде стигнах - да карам внука на срещи :think:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
.... много блусове изкарваха, а ние тъкмо бяхме открили удоволствието да държим в ръцете си китайски порцелан  :surr:.
Та Юлско Утро си беше страшен блус, но аз  никога не съм чувал, камо ли участвал в некви мероприятия свързани с него, вземайки предвид, че съм 50% варналия и там си карах ваканициите, покрай една група по-възрастни брат'чеди.

На ви немцкият вариант на Юлското утро, един вид Септемврийско утро

https://www.youtube.com/watch?v=DSyWrudKkfE :giggie: