Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:18:46

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367516 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Анунаките са извънземни също и да, спрях го, щото беше задължителен и нямаше как, а така си намерих оправдание.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
"Храната е спасила човечеството от гладна смърт"
Не всичко задължително е вредно. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Е, аз, като прочетох за архангела, и веднага си намерих охпавдание да не чета по-нататък, ама много ме изнерви. Затова сега питам, да не се окаже, че напразно съм зарязала фермана романа
В романа има големи фантасмагории, но като художествено произведение има сериозна стойност според мен. Иначе историческата правда е жертвана на много места в полза на художествената измислица и дори главният герой е измислена личност. Но кой е казал, че това е историческо произведение?!

Чел съм 4 литературни произведения за или предимно за древния Египет – "Фараон Ехнатон", "Фараон", "Путешествие Баурджеда" и "На краю Ойкумене". И четирите са интересни и си заслужават четенето.
« Последна редакция: Ноември 27, 2023, 09:25:28 от lucho »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Henry Kissinger
May 27, 1923 – November 29, 2023
Палосич! Палосич!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Henry Kissinger
May 27, 1923 – November 29, 2023

---
RIP.
Един от малкото умни американски политици.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Henry Kissinger
May 27, 1923 – November 29, 2023

---
RIP.
Един от малкото умни американски политици.
Да, ама и той роден в Германия. От климата ли, от що ли в Америка такива не се раждат. :spiny:
Между другото в Германия има селище Бад Кисинген, където е живял, творил и имал постоянно запазено място в местната кръчма големият немски художник-график Адолф фон Менцел (той пък роден във Вроцлав, Полша). Запитан веднъж: "Имали ли се, Ваша Светлост, някога сърце за жените?" той отговорил: "Не, само око."

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Един от малкото умни американски политици.
Щото не е американец.

----
Нищо.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
В САЩ, както и другаде, умни хора дал господ, включително и сред политиците.
Умът им позволява да изпълняват задачите си и Кисинджър беше ярък пример в това отношение.
Но политиците не правят наука, затова много, безкрайно много по-съществено е какви са тези задачи и каква система обслужват, какви цели има тя.
Когато се научим именно на това да обръщаме внимание, тогава и ние ще сме по-малко глупави.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Защото Моят народ е безумен,
не Ме познават;
глупави деца са и нямат разум;
мъдри са да вършат зло,
но да вършат добро не умеят.

Йеремия 4:22

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Henry Kissinger
May 27, 1923 – November 29, 2023

Имало и по ранабудни от мен. Докато се разсъня.. :)))

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
А Сорос кога?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
А Сорос кога?
Незнайно ... не го искат в никой от 9-те кръга.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
А Сорос кога?
Незнайно ... не го искат в никой от 9-те кръга.
Този отдавна си е основал собствено пъкло и там не се отчита на никого. Записите му при св Петър са затрити по давност при последното опресняване на архивите....И да не се притесняваме - подговил си е котило от млади и енергични храненици.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
На всички именяци денс - Честито! За са здрави и хубав празник! Наздраве  :t0301:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
На всички именяци денс - Честито! За са здрави и хубав празник! Наздраве  :t0301:
И на всички настоящи и бивши моряци - на здраве! Аз вече го правя. :beer_old:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Живи, здрави на именяците.
И да не забравяме, че не е само на моряците, а и на банкерите!
Въобще на всички, които ловят риби!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник на всички Николаевци,
 моряци, банкери и туземни бургазлии! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Живи, здрави на именяците.
И да не забравяме, че не е само на моряците, а и на банкерите!
Въобще на всички, които ловят риби!
 :smokin:
....много моля - за протокала - това е празник и на разбойниците, нихната...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Живи, здрави на именяците.
И да не забравяме, че не е само на моряците, а и на банкерите!
Въобще на всички, които ловят риби!
 :smokin:
....много моля - за протокала - това е празник и на разбойниците, нихната...
Аз се изразих по-меко - бургазлии, ама щом държиш на истината. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Празник на пиратите и банкерите - няма грешка. И на море и на суше ... :ok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
И аз за протокола - въпрос.
А може ли преди шарана с бялото вино (бира), да се поБогохулства умерено с някое друго шотче сливовица?
За антре, дето му викат.
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Между другото, едно от чудесата, които според мен е извършил св.Никола е да намери шарани в бурното море, та да запуши с тях пробойните в лодката си. :)))

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Между другото, едно от чудесата, които според мен е извършил св.Никола е да намери шарани в бурното море, та да запуши с тях пробойните в лодката си. :)))

Сполучлива метафора, САЩ запушват пробойните си с шараните от ЕС!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не че нещо, ама какво е докопал Св Николай са подробности.
Стара църковна практика е да "покръства".
Може да е била акула и след свещенодействието да е приела ново име и битие на шаран.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
След като прочетох горните коментари:
Шаранът по принцип е сладководна риба. Да, известно е, че навлиза в слабосолени води покрай устията на реките, но за кратко. "Учените" казват, че го правел, за да се освободи от разни паразити. Не знам маршрута на Св. Никола, но откъде е намерил шарани в открито море ... то си е също чудотворство?
Като заклет риболовец (още от невръстна възраст): Чудя се, защо точно шаранът е бил избран за символ на Никулденската вечеря? Силно предполагам, понеже го има навсякъде (във всеки гьол). Има далеч по-добри "трапезни" риби. Това е костеливо отвсякъде ...както и да го готвиш/приготвяш, все е като разбрицана дамска четка за коса.  :0005: Единственото по-костеливо животно от шарана е т. нар "Слънчева рибка" (АКА Часовник). По САЩ му думат Bluegill (вж снимката).
Пояснение: За мен шаранът е ненадминат като обект на риболов (но само дотам): Бори се до последно и е здрав като вол. Ако му позволиш прави бая "врътки"  - скача над водата (често води до скъсване на кордата), "хуква" към брега, охлабва линията и после "джасва" настрани. Много обича да се завира в крайбрежните корени, а оттам изваждане няма. Накратко: дори риба под 2 кг може да ти създаде проблеми и да не можеш да я извадиш. Ама за ядене ню-ню.




Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
И от мен Живи и Здрави и т.н. на рибарки и рибари и всякакви други, по всякакви други места, водни площи и пр.!!!
 :t0328:
Малко закъснях, но все още не е "На патерица".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Quote (selected)
Може да е била акула и след свещенодействието да е приела ново име и битие на шаран.
Ама какво "свещенодействие" тукънкъ!
Просто на акулата и е било известно правото на самоопределение сенчъриз агоу!
Ние сме закъснели просто.
Пак.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
За мен шаранът е ненадминат като обект на риболов (но само дотам): Бори се до последно и е здрав като вол.

Чак ненадминат не е. Щуката и сомът се борят много повече от него. Като го дигнеш леко над водата да глътне малко въздух и е готов за кепа.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

Пояснение: За мен шаранът е ненадминат като обект на риболов (но само дотам): Бори се до последно и е здрав като вол. Ако му позволиш прави бая "врътки"  - скача над водата (често води до скъсване на кордата), "хуква" към брега, охлабва линията и после "джасва" настрани. Много обича да се завира в крайбрежните корени, а оттам изваждане няма. Накратко: дори риба под 2 кг може да ти създаде проблеми и да не можеш да я извадиш. Ама за ядене ню-ню.
Като спортен риболов е забавно да се бориш. 
Обаче моите асоциални пирати(украинци и руснаци) след злощастния си опит с някои по-едри риби в Средиземно море, минаха на друга тактика. Смениха влакното с изолирано, токопроводящо, като им клъвне, пускат умерено парализиращо напрежение и вадят рибата като парцал, дори да е 20-30 кила. Което ме навежда на мисълта, че никога няма да се откажат от пиратските си навици.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
 :ok:
Баси!
И НАТУ-ту е тръгнало такива хора да ги приобщава или да се бори срещу тях!
Кауза пердута, ама те де да го знаят!
 :drooling_bouncy_smileys-959:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
За мен шаранът е ненадминат като обект на риболов (но само дотам): Бори се до последно и е здрав като вол.

Чак ненадминат не е. Щуката и сомът се борят много повече от него. Като го дигнеш леко над водата да глътне малко въздух и е готов за кепа.
Е, това естествено е така нар. "рибарска" метафора  :))) Най-вече от факта, че той е навсякъде, а сом и щука - не толкова. Я кажи колко зор повече трябва за да закачиш нещо едро от тези 2те в сравнение с шарана?
Тук във всеки гьол с диаметър по-голям от 100 м със сигурност има шаран. Откъде се явява не знам, но съм чел, че на места го изтребват - ядял бил храната на другите риби. Важно - тук не всичкия шаран става за ядене. Ако си го хванал в реката е ОК, ама от разни бари ... най-често е негоден. Веднъж със зетя хванахме 7-8 бр м/у 1 и 2 кг. Взех да ги чистя. Силна миризма на машинно масло. Кой знае на кой автосервиз тръбите му отиват във водата. Хвърлих ги всичките на момента. От опит: тук само източноевропейци и мексиканци "прибират" уловения шаран. Местните го ловят, но го връщат обратно - те го смятат за "мръсна" риба. Наричат го "дънен смукач" (bottom sucker), демек обира боклука по дъното. Подобно е със сома - той е специалитет само на местните тъмнокожи. Обаче тукашният сом няма нищо общо с нашенския, освен някаква далечна външна прилика ...Айде, че ще ме изритат за офтопик.
« Последна редакция: Декември 08, 2023, 01:19:11 от peniko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит празник на всички бивши и настоящи студенти!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
честит студентски на всички настоящи и бивши студенти  :)))

между другото, мислех че е международен празник днешния, а той бил изцяло наш си, български. малкото докладва, че при тях няма студентски празник, имало некъв tag der lehre. обаче и на него нямало лекции.

и чести празник на патерица на всички кольовци, като почнем от форумния сайбия и продължим нататък!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
между другото, мислех че е международен празник днешния, а той бил изцяло наш си,
25 ноември, празникът на св. Климент Охридски, патронът на Университета.
При смяната на Юлианския с Григорианския календар става 8 декември, но църковният празник си остава на старата дата. Затова в СУ между 25 ноември и 8 декември текат Климентовите празници - кръгли маси, конференции, представяне на книги и пр.
Честит академичен празник на всички!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Постът прехвърлен от Русия където му е мястото - тук!
Студентският празник съвпада с началото на един от най-важните еврейски празници - Ханука (празник на светлината). Та като се хванах, та се сетих, както се казва:
Веднъж германският философ и духовен еврейски водач Мозес Менделсон (1729-1786), срещнал трима весели студенти, които решили да се пошегуват с него. Единият му рекъл:
- Добро утро, дядо Авраме!
Другият:
- Добро утро, дядо Исак!
И най-сетне третият:
- Добро утро, дядо Якове!
- Вие грешите, - отвърнал им философът, - аз не съм ни Аврам, ни Исак, ни Яков, а съм Саул, който излезе да дири магаретата на баща си, и ето че ги намерих тука. :)))


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил

Quote (selected)
Не знам нито една европейска столица, в която университетът да е по-голям и по-красив от кралския дворец. Само в София е така. Сам по себе си този факт е показателен за отношението на предците ни към знанието. Въпреки девалвацията на ценностите в последните години, въпреки мизерното финансиране и многото образователни и професионални възможности извън България, пламъчето на Св. Климент Охридски свети...

От стената на Явор Сидеров

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Gaudeamus igitur, компанията.  :t0301: За мен хубави спомени и малко жалба за младост.
-----
Тече, всичко тече, времето няма бряг и ни влече, няма как...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил

Все пак моите предци построиха това, което се вижда на черно-бялата картинка. Това на цветната от предния пост го направиха предците на сегашните студенти.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Не разбрах, кое кога е строено?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Не разбрах, кое кога е строено?
Сградата на Ректората на Софийския университет е тържествено осветена на 16 декември 1934 година, а основният ѝ камък е положен тържествено на 30 юни 1924 г. След откриването зданието приютява Ректората с деканатите и Юридическия и Историко-филологическия факултети. [1]

Разширението на сградата на Ректората на университета с южното крило в източна посока завършва през 1952 г. Външният вид на университетския комплекс през XXI век се формира след завършването на северното му крило през периода 1972 – 1985 г. При завършването му със северното крило е префасадиран и централният корпус на Ректората. Сградата на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ е строена на три етапа в продължение на половин век – 1924/34; 1941/52 и 1972/85 г. [2]
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F_%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Демек това от чернобялата е построено преди 44-та, а всичко останало от мръсните комунисти?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Демек това от чернобялата е построено преди 44-та, а всичко останало от мръсните комунисти?
Точно!!!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Първият знак че пролетта идва
« Отговор #3404 -: Декември 08, 2023, 16:28:29 »
Днес е най-ранния залез за годината. От утре слънцето ще залязва все по-късно и по-късно -  първият признак за идващата пролет. Но все още не може да компенсира все по-късния и по-късния изгрев, така че денят все още намалява - до 21-ви декември.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Аз пък това не съм го знаела, че залезът върви в различен ритъм от изгрева
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Quote (selected)
Демек това от чернобялата е построено преди 44-та, а всичко останало от мръсните комунисти?
А здрасти!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
И още!
Quote (selected)
От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.

Quote (selected)
За да се отговори на нарасналите нужди от физици в други области освен в образованието, обучението във факултета се профилира. Значително се разширява изследователския и учебен капацитет, особено през 1960-те години и нататък. От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.

Quote (selected)
Тържествена научна сесия по повод 20-годишнината от възстановяването на Стопанския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" - София, 23 ноември 2010г.:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Доколкото знам - биологическия факултет на СУ се намира в сграда построена по рано, но да не отнемам възможностите на Принца да ни светне за подробности и уточнения.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Първият знак че пролетта идва
« Отговор #3410 -: Декември 08, 2023, 16:59:23 »
Аз пък това не съм го знаела, че залезът върви в различен ритъм от изгрева
И аз! Затова потърсих и току-що намерих обяснение защо става така.
« Последна редакция: Декември 08, 2023, 17:12:26 от lucho »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.
Само че сградата на снимката, която си показал, нито е на ФзФ, нито е строена при соца (за което ставаше дума преди това).
« Последна редакция: Декември 08, 2023, 17:50:33 от аменеменема »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил

От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.
Само че сградата на снимката, която си показал, нито е на ФзФ, нито е строена при соца (за което ставаше дума преди това).

Тук се виждат части и от двете сгради на физическия факултет - старата и новата.

the lamers club honourable member …

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Аз пък това не съм го знаела, че залезът върви в различен ритъм от изгрева

Да, така е, защото часовниците ни не следват слънцето. Ако мериш времето със слънчев часовник (като този пред планетариума във Варна), тогава да, най-късния изгрев и най-ранния залез ще са на зимното слънцестоене (21 дек.). Но сега земята наближава перихелия и се движи най-бързо по орбитата си, и видимият ефект е че слънцето върви по-бавно от часовниците.

Ако отбележиш днес кога слънцето е точно на юг, и след това утре, разликата ще е по-голяма от 24 часа, т.е. слънцето изостава. Когато слънцето изостава, изгревът е по-късно, и залезът е по-късно.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Доколкото знам - биологическия факултет на СУ се намира в сграда построена по рано, но да не отнемам възможностите на Принца да ни светне за подробности и уточнения.
Бепе, по мое време биологическия факултет беше при паметника на Левски, барабар с ботаническа градина, край него минаваше тролей 3, който по някое време въртеше на Московска.
« Последна редакция: Декември 08, 2023, 21:43:33 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
И още!
Quote (selected)
От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.
.......
Quote (selected)
За да се отговори на нарасналите нужди от физици в други области освен в образованието, обучението във факултета се профилира. Значително се разширява изследователския и учебен капацитет, особено през 1960-те години и нататък. От 1963 г. Физическият факултет се отделя като самостоятелен, през 1971 г. се установява в днешната си сграда, а година по-късно се открива и специалност Инженерна физика с няколко специализации.

Quote (selected)
Тържествена научна сесия по повод 20-годишнината от възстановяването на Стопанския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" - София, 23 ноември 2010г.:

Бепе, досежно последната снимка - блок 2 на адрес б2л. Ленин 125, на най-старите студентски общежития, до 1991 в лявата част се намираше ВТО "Техника", в дясната - ЦУВ "Прогрес"
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Протест пред Столична община против унищожаването на Паметника на Съветската армия
Quote (selected)
На 18.XII. в 10 ч. се събираме пред Столична община по време на заседанието на общинския съвет в знак на протест срещу незаконното и варварско унищожаване на Паметника на Съветската армия.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
на 18 декември 1878 година в Гори е роден Йосиф Висарионович.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Отдавна е било.
Вече не правят такива.
ЕС е вреден за вашето здраве!