Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:41:56

Автор Тема: Добре дошли ! :)  (Прочетена 240399 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1080 -: Май 05, 2021, 21:08:19 »
Quote (selected)
Генерал Айк e изтрепал повече германци в пленнически лагери след войната отколкото на западния фронт. Измрели са над милион германци от глад и студ на земята. Без покрив.
Факт! :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1081 -: Май 05, 2021, 21:09:18 »
Никой не отрича, че САЩ са по-голяма страна от България и че това няма да се промени скоро. Тогава защо го казваш? Защото както винаги не разбра какво ти се казва.
Велика =/= голяма.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1082 -: Май 05, 2021, 21:13:31 »
Quote (selected)
Генерал Айк e изтрепал повече германци в пленнически лагери след войната отколкото на западния фронт
Ами какво да прави, като големите, истинските, решителните сражения са ставали на Изток. А и той е бил амбициозен, завалията, искал е да се прояви.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1083 -: Май 05, 2021, 21:16:54 »
Quote (selected)
Велика =/= голяма
За величие се иска като минимум по-длъжка история. За другите нужни качества да не повдигаме дума.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1084 -: Май 05, 2021, 21:20:57 »
Ами какво да прави, като големите, истинските, решителните сражения са ставали на Изток. А и той е бил амбициозен, завалията, искал е да се прояви.
Не зная... Но точно помня, че от призивниците родени през 1923 година, след войната остават живи три процента (3%). ТРИМА от СТО. Сред убитите в оная война е и пълният адаш на сина ми, както разбрахме от случаен източник две десетилетия след като го бяхме кръстили така. Горе-долу е бил на негова възраст сега. Как да ти кажа колко лична става една чужда война с такива съвпадения...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1085 -: Май 05, 2021, 21:25:07 »
Тези призивници от които са оцелели "ТРИМА от СТО" всички ли са били в Европа/Африка или повечето са били в Тихия океан?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1086 -: Май 05, 2021, 21:36:35 »
Тези призивници от които са оцелели "ТРИМА от СТО" всички ли са били в Европа/Африка или повечето са били в Тихия океан?
Не съм видяла разбивки, ако честно. Но дядото на 67-и започва войната на 70 километра от Москва и си довоюва на Тихоокеанския фронт, така че може би няма да е лесно да се пресметне.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1087 -: Май 05, 2021, 21:39:27 »
Говорите за различни неща.
67 пише за набор 1923 в СССР, а буратино мисли че става въпрос за САЩ.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1088 -: Май 05, 2021, 21:45:03 »
Не зная... Но точно помня, че от призивниците родени през 1923 година, след войната остават живи три процента (3%). ТРИМА от СТО. Сред убитите в оная война е и пълният адаш на сина ми, както разбрахме от случаен източник две десетилетия след като го бяхме кръстили така. Горе-долу е бил на негова възраст сега. Как да ти кажа колко лична става една чужда война с такива съвпадения...
Имаш предвид съветските?
Не съм запознат, но попаднах на това:
https://blogs.warwick.ac.uk/markharrison/entry/was_the_soviet/
(промяна на линка!)
Книгата, от която проф. Харисън е черпил данните си:
http://www.demoscope.ru/weekly/knigi/naselenie/naselenie_1922-1991.pdf
« Последна редакция: Май 05, 2021, 22:36:02 от Памфуций »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1089 -: Май 05, 2021, 21:46:32 »
Говорите за различни неща.
67 пише за набор 1923 в СССР, а буратино мисли че става въпрос за САЩ.
Прав си, мислех си за американци и канадци.
Затова и опонирах.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1090 -: Май 05, 2021, 21:52:57 »
Препоръчвам на всички да се запознаят с книгата на Петер Михин.
Симпатяга, ветеран, артилерист доживява до миналата година - до 99-та си годишнина. Корав мъж.
https://www.youtube.com/watch?v=1v1hv3LGONs

От неговата книга: "Артиллеристы, Сталин дал приказ!" се разбира цялата война.
От частният случай - неговите истории - цялата война. На изток. Може да не сте чели друго.
Има я в мрежата свободно. Не ви трябват Исаев, Солонин, Солженицин и Резун (Суворов)...
Дори Жуков не ви трябва.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 22:01:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1091 -: Май 05, 2021, 22:03:53 »
„Имаш предвид съветските?
Не съм запознат, но попаднах на това:
https://blogs.warwick.ac.uk/markharrison/entry/was_the_soviet/
(промяна на линка!)„

Ха, ха, ха!  :lol:
Така ви се пада.
А после гоните Хера, че бил фашист.
Ей ви го тука с цялата си прелест фашизма

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1092 -: Май 05, 2021, 22:30:51 »
Тогава защо го пишеш, защо се надуваш с новата си „родина“?
Моята "нова" родина е целият свят. Нито американският ми паспорт ме правят "американец", нито това, че съм се родил в НРБ ме правят българин от РБ. Някакъв "travel document" не ме прави един или друг.
То затова и обективно мога да гледам на нещата от живота.

Специално за "аменеманема" и "onzi" повтарям:
Аny time you're throwing dirt you're losing ground.
Опитайте се да го разберете! Не е задължително, но ще ви е от полза.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 22:44:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1093 -: Май 05, 2021, 22:43:37 »
Имаш предвид съветските?
Не съм запознат, но попаднах на това:
https://blogs.warwick.ac.uk/markharrison/entry/was_the_soviet/
(промяна на линка!)
Книгата, от която проф. Харисън е черпил данните си:
http://www.demoscope.ru/weekly/knigi/naselenie/naselenie_1922-1991.pdf
Изчетох го. Малко прилича на онзи математик, който доказал, че няма кога да работи, щото нали осем часа за сън, два за приемане на храна, час за учене, 30 минути хигиена, час и половина транспорт, и така...
"Ако тези цифри са верни..." може да докаже всичко или да го обори, в зависимост от това каква е идеята на автора. Но дори авторът да се окаже напълно прав и половината от родените през 1923-та да са измрели предварително (защо само момците, за девойчетата е друго), все едно от призивниците се връщат трима на сто от родените през 1923-та. И не е задължително, че се връщат цели, и никой не е отменял ПТСР.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1094 -: Май 05, 2021, 22:51:36 »
Менажментът да пусне едно допитване до форума, за Фон-а. Дали да се помилва.
да се помилва с ръка ф ръкавица од кожа на таралеш, да се помилва...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1095 -: Май 05, 2021, 22:53:40 »
да се помилва с ръка ф ръкавица од кожа на таралеш, да се помилва...
Таралежокожодер такъв!  :t0120:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1096 -: Май 05, 2021, 23:03:17 »
од хера нема никаква опществена полза.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1097 -: Май 05, 2021, 23:04:33 »
Изчетох го. Малко прилича на онзи математик, който доказал, че няма кога да работи, щото нали осем часа за сън, два за приемане на храна, час за учене, 30 минути хигиена, час и половина транспорт, и така...
"Ако тези цифри са верни..." може да докаже всичко или да го обори, в зависимост от това каква е идеята на автора. Но дори авторът да се окаже напълно прав и половината от родените през 1923-та да са измрели предварително (защо само момците, за девойчетата е друго), все едно от призивниците се връщат трима на сто от родените през 1923-та. И не е задължително, че се връщат цели, и никой не е отменял ПТСР.

Откъде си взела тази информация, че от набор 23 г. се връщат 1/3? Това предполага, че си попаднала на разбивка на жертвите от страна на съветската армия 1941-1945 по набори.   
ПП. Херът весели , а и това си е поставил за задача, според собствените му откровения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1098 -: Май 05, 2021, 23:05:56 »
От всичко и от всеки има някаква полза.
Ако нямаше фашисти нямаше да има антифашисти.
Без Ян няма Ин, няма нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1099 -: Май 05, 2021, 23:06:25 »
Обещавам да я разкопая тази статистика. Беше преди време, когато получихме съвършенно неочаквано едно семейно дърво, по-точно клон от него, кажи-сечи трябва да са минали две години.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1100 -: Май 05, 2021, 23:27:57 »
От всичко и от всеки има някаква полза.
Ако нямаше фашисти нямаше да има антифашисти.
Без Ян няма Ин, няма нищо.

ще отмина теа щуротии без коментар и ще ти задам един-единствен въпрос:

Ква е ползата од комарите?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1101 -: Май 05, 2021, 23:30:19 »
ще отмина теа щуротии без коментар и ще ти задам един-единствен въпрос:

Ква е ползата од комарите?
Хранят врабчетата и лястовичките, а и частично фармацефтичните компании и производителите на ДДТ. Малко ли е?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1102 -: Май 05, 2021, 23:36:44 »
Какво имаш да я разкопаваш тази статистика.
Ясно като бял ден.
Стъкмистика, с цел да се омаловажат жертвите на Съв.съюз във Втората Св.Война, и неговото участие в същата.
Процес, запуснат отдавна, в резултат на който, учениците на Запад учат, че победителите във ВСВ са Англия и САЩ, а Съв. съюз е провел там, някое и друго сражение.
Случи ми се дори, млада дама да ми каже, че сръбската съпротива е изиграла решаваща роля за победата над Хитлеристка Германия.
Над темата и стъкмистиката работят солидно количество институти, фондации и НПО.
Мисля, че бях предложила на вниманието ви статия , как Ройтерс и ВВС с помощта на разни агенции от типа на Белингкат работят по тази тема.
Щ я потърся пак.
Неслучайно преди няколко дни временно изпълняващият посланник на Русия във Вашингтон, в денят на срещата на руските и американските войници на Елба 45та година, при поставянето на венци на почит на Арлигтонското гробище, заедно с посланниците на Белорусия, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизия, Туркменистан, Азербайджан и Армения, призова САЩ и Русия съвместно да се борят със преправянето на историята.
С еда дума бившият съюзник Англия действа в гръб и на Русия и на САЩ.
От където и бонго е готов с материалче за всякакви случки и събития.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 00:12:27 от Алиса .. »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1103 -: Май 05, 2021, 23:39:52 »
Комарите:
Участват в световният кръговрат. Без тях нямаше да се разпостранява паразита. "Венецът на природата" щеше да се размножава безконтролно и да стане каквото стана и да трябва разни "благодетели" да "изпускат" Корона (не бирата). Да се намалява популацията. Ето "умни" хора смятат, че 500 милиона сме таман...
Рекидж, не си бил старателен по биология. Всичко е свързано. Виждам твойте интереси -фентъзи. Имаше някакъв фантастичен разказ или роман, където главният герой се върна в миналото и без да иска смачка някаква пеперуда и като се върна, намери човечеството съвсем различно. Поне шефа му беше друг.  :m1248:
Те така те...

То затова фантастите слагат полиция на времето...
Има и друго: Ако ги нямаше лъвовете, дали антилопите щяха да бягат толкова бързо. От място достигат максимална скорост. Така е с всичко.  That which does not kill us makes us stronger.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 23:54:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1104 -: Май 05, 2021, 23:40:54 »
Хранят врабчетата и лястовичките, а и частично фармацефтичните компании и производителите на ДДТ. Малко ли е?
ноо малко, да не кажа никакво оправдание за съществуването им, предвит че сека година стотици хиляди хора дават фира од малария и жълта треска, достигнали до тях със съдействието на теа гадини.

Освен тва не виждам как врапчетата и лястовичките могат да ядат комари. Комарите излизат вечерно време, когата теа пернати спят. Аз не съм виждал нито ено врапче и/или лястовица да джиткат ношно време, щото могат да се блъснат ф некое дърво и да се очистят.

Комарите:
Участват в световният кръговрат. Без тях нямаше да се разпостранява паразита. "Венецът на природата" щеше да се размножава безконтролно и да стане каквото стана и да трябва разни "благодетели" да "изпускат" Корона (не бирата). Да се намалява популацията.

Не виждам популацията да е намаляла, напротиф. Начи и фтва одношение полза од тех нема. Башка, че ако човечеството имаше зор да се редуцира като бройка, щеше отдавна да се е изтрепало със съответните хуманни устройства, а не да чака на шибаните комари.

« Последна редакция: Май 05, 2021, 23:45:55 от wreckage »

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1105 -: Май 05, 2021, 23:41:52 »
Обещавам да я разкопая тази статистика. Беше преди време, когато получихме съвършенно неочаквано едно семейно дърво, по-точно клон от него, кажи-сечи трябва да са минали две години.
https://web.archive.org/web/20100803175740/http://www.soldat.ru/doc/casualties/book/chapter5_05.html
Quote (selected)
По возрасту жертвами войны среди павших оказались в основном, самые молодые и дееспособные люди. Их в числе 8,7 млн. погибших, умерших от ран и болезни и не вернувшихся из плена военнослужащих было более 6,4 млн. человек. Все безвозвратные потери по возрасту характеризуются следующими показателями:

20 лет и моложе 1560,3 тыс. чел. - (18 %),
21-25 лет 1907,0 тыс. чел. - (22 %),
26-30 лет 1517,0 тыс. чел. - (17,5 %),
31-35 лет 1430,3 тыс. чел. - (16,5 %).
---------------------------------------------------
Итого 6 млн. 414,6 тыс. чел. - (74 %).

36-40 лет 1040,2 тыс. чел. - (12 %),
41-45 лет 693,5 тыс. чел. - (8 %),
46-50 лет 433,4 тыс. чел. - (5 %),
51 год и старше 86,7 тыс. чел. - (1 %)
---------------------------------------------------
И т о г о 2 млн. 253,8 тыс. чел. - (26 %).

Каждая нация понесла большие невосполнимые утраты, при этом 2/3 среди павших были русские.

Това е разбивка с проценти на жертвите по възрастови групи стрямо общия брой на жертвите. Общо 3,467 млн. младежи до 25 годишна възраст. Ако разделим цифрата по набори (на 5) се получава 693 460 за един набор, т.е. близо до 700те хил. на проф. Харисън за набор 23.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 23:54:20 от Памфуций »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1106 -: Май 05, 2021, 23:42:17 »
Quote (selected)
Специално за "аменеманема" и "onzi" повтарям
Айде това пак поучава. Абе американче клето, та ти си неспособен да възпроизведеш дори псевдонима ми без грешка, а това са само 11 букви. Никак не е чудно, че не вдяваш и не вдяваш това, което ти се казва многократно. Функционално неспособен си да водиш диалог, така че е смешно такова като теб да поучава.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1107 -: Май 05, 2021, 23:49:17 »
Айде това пак поучава. Абе американче клето, та ти си неспособен да възпроизведеш дори псевдонима ми без грешка, а това са само 11 букви. Никак не е чудно, че не вдяваш и не вдяваш това, което ти се казва многократно. Функционално неспособен си да водиш диалог, така че е смешно такова като теб да поучава.
И аз така смятам: Важно е да не ти бъркат името, псевдонима.
Аз съм "too old" да си губя времето с теб. Да ти обръщам внимание. Нещастник.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1108 -: Май 05, 2021, 23:52:49 »
Quote (selected)
От всичко и от всеки има някаква полза.
Ако нямаше фашисти нямаше да има антифашисти.
Да. Например толкова е радостно, че само за половин век имаше две световни войни – иначе кой би помислил, че мирът е за предпочитане, нали? И ако нямаше концлагери, щеше ли да има хуманизъм? Ако чумата от 14 век не беше убила половин Европа, откъде щяхме да знаем, че е по-добре да сме здрави?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1109 -: Май 05, 2021, 23:56:02 »
Quote (selected)
Важно е да не ти бъркат името, псевдонима
За пореден път показваш неспособност да разбираш каквото и да е. Чудя се как съществуваш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1110 -: Май 06, 2021, 00:07:56 »
Това е разбивка с проценти на жертвите по възрастови групи стрямо общия брой на жертвите. Общо 3,467 млн. младежи до 25 годишна възраст. Ако разделим цифрата по набори (на 5) се получава 693 460 за един набор, т.е. близо до 700те хил. на проф. Харисън за набор 23.
Поради някаква причина ми е останало, че именно набор 23 е дал най-много жертви - може би поради това, че са били най-неопитни, най-малки и не са минавали военна служба, докато по-големите са имали поне някакъв шанс.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1111 -: Май 06, 2021, 00:19:49 »
Поради някаква причина ми е останало, че именно набор 23 е дал най-много жертви - може би поради това, че са били най-неопитни, най-малки и не са минавали военна служба, докато по-големите са имали поне някакъв шанс.

По всичко изглежда е така - статистиката на Кривошеев и Андроников, (Россия и СССР в войнах XX века. Статистическое исследование ) сочи именно възрастовата група до 25 г. като групата дала най-много жертви (22% от всички жервти). Младите войничета си отиват първи :-(

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1112 -: Май 06, 2021, 00:22:05 »
Аз също съм чела, че от набор 23та година са останали живи 5-6 процента, защото 41ва година те са  на наборна служба в армията, и поемат удара на нахлуващата фашистка армия в Съветският съюз. И всъщност служат през цялото време на войната, от първият ден.
След нападението се извършва мобилизация и от другите набори.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1113 -: Май 06, 2021, 00:24:17 »
Quote (selected)
Поради някаква причина ми е останало, че именно набор 23 е дал най-много жертви
През 1941-а са били точно 18-годишни – значи най-младите започнали войната. На 18-годишните през 1942-а им е спестена една фронтова година и т.н. за следващите. А и войската става „по-ориентирана“ с времето, научават се да воюват и да оцеляват, доколкото може.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1114 -: Май 06, 2021, 00:35:53 »
През 1941-а са били точно 18-годишни – значи най-младите започнали войната. На 18-годишните през 1942-а им е спестена една фронтова година и т.н. за следващите. А и войската става „по-ориентирана“ с времето, научават се да воюват и да оцеляват, доколкото може.

Военната служба тогава е 2 или 3 години в зависимост от рода войски. Конкретно гранични войски - 3 год. В зависимост от училището  викат тези, които стават същата година на 18 или 19 год. възраст. Предвид това - първия удар поемат набори 1920-23 г.   
https://docs.cntd.ru/document/901771650

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1115 -: Май 06, 2021, 01:35:21 »
За пореден път показваш неспособност да разбираш каквото и да е. Чудя се как съществуваш.
Май си получил черен печат в US консулство та си така лют. Американците са ти криви.
Let it go!
Get over it!
« Последна редакция: Май 06, 2021, 03:21:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1116 -: Май 06, 2021, 07:31:44 »
Quote (selected)
Комарите излизат вечерно време, когата теа пернати спят.
Ноу дълбок познавач на фауната!
През деня комарите си седят в климатизираните офиси и само вечер излизат да тормозят жълтопаветните знамена!
Да вметна за червеите и те излизат от земята само кога им се приходи на риболов! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1117 -: Май 06, 2021, 08:34:08 »
ноо малко, да не кажа никакво оправдание за съществуването им, предвит че сека година стотици хиляди хора дават фира од малария и жълта треска, достигнали до тях със съдействието на теа гадини.

Дори само това да е (а то не е), пак е достатъчно голяма полза.  :bigok:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1118 -: Май 06, 2021, 10:52:48 »
Quote (selected)
Май си получил черен печат в US консулство та си така лют
Абе човек, ти черно на бяло написано не разбираш, а си тръгнал догадки да правиш. Никога не съм подавал документи да ходя в щатовете ти, нямам представа какви са им печатите. Това да се озовеш във „великата страна“, „страната-идея“ (баси булшита), може и да е твоята представа за върховно щастие, но повярвай, не за всички е така. И пробвай все пак да схванеш за какво наистина се говори тук, не е толкова сложно.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1119 -: Май 06, 2021, 11:02:38 »
Quote (selected)
Цитат на: Ной в Май 05, 2021, 23:30:19
Хранят врабчетата и лястовичките, а и частично фармацефтичните компании и производителите на ДДТ. Малко ли е?
ноо малко, да не кажа никакво оправдание за съществуването им, предвит че сека година стотици хиляди хора дават фира од малария и жълта треска, достигнали до тях със съдействието на теа гадини.

Освен тва не виждам как врапчетата и лястовичките могат да ядат комари. Комарите излизат вечерно време, когата теа пернати спят. Аз не съм виждал нито ено врапче и/или лястовица да джиткат ношно време, щото могат да се блъснат ф некое дърво и да се очистят.

Quote (selected)
Цитат на: Butch в Май 05, 2021, 23:39:52
Комарите:
Участват в световният кръговрат. Без тях нямаше да се разпостранява паразита. "Венецът на природата" щеше да се размножава безконтролно и да стане каквото стана и да трябва разни "благодетели" да "изпускат" Корона (не бирата). Да се намалява популацията.

Не виждам популацията да е намаляла, напротиф. Начи и фтва одношение полза од тех нема. Башка, че ако човечеството имаше зор да се редуцира като бройка, щеше отдавна да се е изтрепало със съответните хуманни устройства, а не да чака на шибаните комари.


Това е, защото хората отдавна са излезли от обхвата на природната регулация (а покрай тях и някои други животински видове - например плъховете, тук някой даде примери с азиатски шарани в Америка и т.н.).
От филмите, които гледам по разни канали за природата, оставам с вечатление, че ролята на комарите най-добре се вижда на север, където тормозят през лятото лосове, карибу и други елени, мечки и прочее бозайници. Май не е много сигурно доколко птиците зависят от тях за храна, но риби, жаби, гущери   - да, да не говорим за паяци и други хищни насекоми. Общо взето , ако не си на върха на хранителната верига, като косатки и акули , орли и подобни  и совите, разни котки, мечки и вълци обикновено си и хищник и храна.   

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1120 -: Май 06, 2021, 11:10:01 »
От филмите, които гледам по разни канали за природата, оставам с вечатление, че ролята на комарите най-добре се вижда на север, където тормозят през лятото лосове, карибу и други елени, мечки и прочее бозайници.
Освен като основен източник на храна за птици (а ларвите на комарите - и за риби), в северните области са и опрашители.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1121 -: Май 06, 2021, 11:13:28 »
Благодаря. Това не го знаех.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1122 -: Май 06, 2021, 11:26:48 »
Некои адвокати на комарите явно са решили, че въпросът "Има ли човечеството неква полза од комарите?" е тъждествен на въпроса "Ква е ролята на комарите ф кръговрата на нещо си там?".


Не е. Тва са два различни въпроса и съответно имат и два различни верни одговора. Верният одговор на първия въпрос е "Не!", а на фтория - "Не ми пука".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1123 -: Май 06, 2021, 11:32:11 »
Благодаря. Това не го знаех.

Quote (selected)
It is pollinated by several species of mosquito[8][9] as well as by other insects.[10]

тва е од уики-то, посветено на тоа бурен https://en.wikipedia.org/wiki/Platanthera_obtusata

Од таа тенденциозна статия е видно, че скапаното растение нема да изчезне, ако комарите изчезнат.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 11:37:38 от wreckage »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1124 -: Май 06, 2021, 13:28:47 »
Мноо ли апат гадовете, та чак ше се тепате   :t0106:

https://www.youtube.com/watch?v=fXMjyhthGCU
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1125 -: Май 06, 2021, 15:24:10 »
комарите ги дадох за пример, опровергаващ въртоглавата теза на Буратино, че антифашистите се однасят към фашистите така, както Ин се однася към Ян и одтук, че од фсеко нещо има опществена файда. Те не се однасят така. Ако се однасяха, фашистите немаше да могат да съществуват без антифашисти, което е исторически и логически некоректно. Докато антифашистите не могат да възникнат без фашисти, то наличието на антифашисти не е задължително условие за съществуването на фашистите.

Башка, че Ин не е анти-Ян и обратно, Ян не е анти-Ин. Башка, че од тоа сорт дихотомии не следва задължително полза, а некъф баланс. При комарите нема баланс, тва че некои отделни комари чат-пат опрашват некви китки, не компенсира вредите, които фсички комари причиняват на топлокръвните. Комарите треа да умрат фкофите!


Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1126 -: Май 06, 2021, 17:21:14 »
комарите ги дадох за пример, опровергаващ въртоглавата теза на Буратино, че антифашистите се однасят към фашистите така, както Ин се однася към Ян и одтук, че од фсеко нещо има опществена файда. Те не се однасят така. Ако се однасяха, фашистите немаше да могат да съществуват без антифашисти, което е исторически и логически некоректно. Докато антифашистите не могат да възникнат без фашисти, то наличието на антифашисти не е задължително условие за съществуването на фашистите.

Башка, че Ин не е анти-Ян и обратно, Ян не е анти-Ин. Башка, че од тоа сорт дихотомии не следва задължително полза, а некъф баланс. При комарите нема баланс, тва че некои отделни комари чат-пат опрашват некви китки, не компенсира вредите, които фсички комари причиняват на топлокръвните. Комарите треа да умрат фкофите!


Нямам представа от Ин и Ян и защо бяха намесени, но ако ще сравняваме непременно (Защо, за Бога?!) фашисти с комари, следва да го правим на плоскостта на социал-дарвинизма. Там понятия като "полза" не са особено сполучливи. Иначе стигаме до безмислени въпроси като "Каква е ползата от живота", "Какъв е смисълът на гравитацията" , "Има ли нужда от вселената" и подобни.
Подобно на комарите в природата, фашистите запълват някаква ниша в обществото, получила се в резултат на компроментирането на представителната демокрация в резултат на ПСВ и победата на болшевизма в Русия. Антифашизмът пък се появява в отговор на фашизма, т.е. за него се отваря ниша с победата на фашистки и сродни режими. С рухването на фашизма той няма "смисъл", защото се изчезва хранителната му среда, нишата му на съществуване хлопва вратата, тъй да се каже.   

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1127 -: Май 06, 2021, 17:35:58 »
Quote (selected)
Башка, че Ин не е анти-Ян и обратно, Ян не е анти-Ин. Башка, че од тоа сорт дихотомии не следва задължително полза, а некъф баланс.
Тъй де!
Баланс му е майката!
От едната страна на везната Ян, от другата Ин.
Един комар балансира везната, га Ян се накокържи комара бега да източи една милимунда кръв и да върне баланса.
Това че рекиджа не вижда ползата от наличието на комар ми мяза на Джи дето не вижда смисъл в живота без многоетажното цитиране. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1128 -: Май 06, 2021, 17:45:31 »
Цитат на: Памфуций
С рухването на фашизма ...

Фашизмът не е рухнал. Рухна само една от главите му.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1129 -: Май 06, 2021, 17:49:39 »
Фашизмът не е рухнал. Рухна само една от главите му.
Нищо никога не рухва, просто изчаква подходяща мисловна нагласа в масите.
Живи са фашизма, канибализма, робовладелството и всичко за което се сетите.
Лошите навици не умират, просто се покриват за пред съседите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1130 -: Май 06, 2021, 18:03:06 »
За Буратино -  :thup: :thup:, баланс му е майката!

А за фашизма трябва да знаете, макар че не щете да знаете, че западният лихварски капитал докара на власт Хитлер, абсолютно аналогично, както докара на власт у нас Бойко Методиев Борисов. Банк ъф Ингланд е финансирала нацистката партия на изборите през 1932 г., американски и английски банки, като Морган, инвестираха в немската промишленост и именно те бяха истинските победите във ВСВ, без тази война нямаше да излязат от тежката криза от 1929 г.

Абсолютно по същите причини сега готвят света за голяма война, защото са в тежка криза.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1131 -: Май 06, 2021, 18:09:12 »
Нищо никога не рухва, просто изчаква подходяща мисловна нагласа в масите.
Живи са фашизма, канибализма, робовладелството и всичко за което се сетите.
Лошите навици не умират, просто се покриват за пред съседите.
:th_up:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1132 -: Май 06, 2021, 18:22:36 »
Quote (selected)
Абсолютно по същите причини сега готвят света за голяма война, защото са в тежка криза.

Затова сложиха и оня вмирисания до червеното копче - нещо като "искам баба да ме изпишка, че ѝ треперят ръцете" ;-))
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1133 -: Май 06, 2021, 18:23:53 »

Абсолютно по същите причини сега готвят света за голяма война, защото са в тежка криза.
Некой мисли на празен човек:

Ако участваш в една война тя е "голяма" за теб.
...
Кой докара ПСВ? Тогава фашисти е нямало. Италианските се създават после.  Световната криза е след войната.
Някой ще помисли, че капитализма поражда войните. Ами, не. Войни си има при феодализма и при всеки един обществен строй.
Някой класик беше писал, че империализмът е равно на война. Склонен съм да поддържам последното. Римската империя не е останала без войни.
Не случайно в българската история високо се оценява цар Петър. (Кръстил съм сина си на него) Тридесет и две години без война. Запазва, дори разширява държавата.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 18:45:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1134 -: Май 06, 2021, 18:41:23 »
 Повтор
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1135 -: Май 06, 2021, 18:47:31 »
ПСВ я организират англичаните през масонските ложи, за да спрат икономическото развитие на Германия, която само за няколко десетилетия успя да я застигне, дори я обвиниха, че искала да им вземе и колониите. Също така с нея се подготвят условия за социалистическия експримент в Русия. След приключването и, и със смачването и изкупуването на поливината индустрия на Германия се подготвя ВСВ, в която Германия окончателно е разрушена и разорена - и най-страшното - в духовно, културно и историческо отношение. Духът на немския народ е почти убит, превръщат нацията им в послушни консуматори, без суверинитет, собствена воля и мнение. Европа е лишена от един от главните и духовни  водачи. Така спират и забавят цялостното развитие на Европа с векове.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1136 -: Май 06, 2021, 18:53:25 »
Бъч, сатанистите винаги са на терена, под различни имена с различни лица. Вчера бяха фашисти, днес са либерал-демократи. Това как се наричат няма никакво значение, то не им пречи да съсипват и разрушават цели дръжави - виж какво направиха последните 30 години с Ирак, Афганистан, Либия, Сирия, Венецуела, Украйна, останалите да ги държат в зависимост, да им изсмукват ресурсите, да не им дават да се развиват и напредват. Преди същата работа са я вършили с векове в колониите и в Новия Свят.

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1137 -: Май 06, 2021, 18:55:27 »
Некой мисли на празен човек:

Ако участваш в една война тя е "голяма" за теб.
...
Кой докара ПСВ? Тогава фашисти е нямало. Италианските се създават после.
Някой ще помисли, че капитализма поражда войните. Ами, не. Войни си има при феодализма и при всеки един обществен строй.
Някой класик беше писал, че империализмът е равно на война. Склонен съм да поддържам последното. Римската империя не е останала без войни.
Не случайно в българската история високо се оценява цар Петър. (Кръстил съм сина си на него) Тридесет и две години без война. Запазва, дори разширява държавата.

Само дето въпросният класик има съвсем различно определение за имперализма, което не се вписва с мнението ти и в което Римската империя не се вписва. Да не говорим, че последните три века на империята преминават в отбрана. 
За Цар Петър оценката на историографията ни е разделена. Ето ти петрински:
http://old.segabg.com/article.php?id=878203
Но през средновековието несъмнено е бил ценен висок - и за мира, и за неговата святост, както разбира се, и заради това, че е първият признат цар на България. Не случайно "Петър" остава българското царско име
 

Памфуций

  • Гост
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1138 -: Май 06, 2021, 19:07:07 »
За Буратино -  :thup: :thup:, баланс му е майката!

А за фашизма трябва да знаете, макар че не щете да знаете, че западният лихварски капитал докара на власт Хитлер, абсолютно аналогично, както докара на власт у нас Бойко Методиев Борисов. Банк ъф Ингланд е финансирала нацистката партия на изборите през 1932 г., американски и английски банки, като Морган, инвестираха в немската промишленост и именно те бяха истинските победите във ВСВ, без тази война нямаше да излязат от тежката криза от 1929 г.

Абсолютно по същите причини сега готвят света за голяма война, защото са в тежка криза.

Ъхъ...  докара и болшевиките на власт, да не говорим, че взе участие във възстановяването по време на НЕПа. Западният капитал има и принос за подема на национал-социалистически Китай.
Като говорим за фашизъм, определението на Г. Димитров лепне на сегашния режим в Русия. 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Добре дошли ! :)
« Отговор #1139 -: Май 06, 2021, 19:17:05 »
За болшевиките масонтроцкисти ли говориш?
Да прилепили се към превратаджиите - Сталин, Дзерджински, Потапов, но не задълго.
0ще 29та година започва да им подухва под опашката, та до Процесите на века - 37година.
Кво възстановяване, бре бонго?
НЕПа го обявява Ленин 21ва година с думите - „Връщане назад, приобщаване към капиталистическата икономическа система, сваляне от вътре„
Е, не ги свалили, и не осъщестили перманентната революция на Троцки, ама докарали кап. системата до Голямата икономическа криза 29та година.
На Китай гайлето не можем да берем, те сами ще събират камъните.
Но не знаех, че си почитател на Русия, и тя така да ти лепне на фашистката душица.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 19:25:00 от Алиса .. »