Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 08:32:32

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2091061 пъти)

0 Потребители и 98 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26640 -: Октомври 31, 2022, 15:36:15 »
 
Quote (selected)
Между другото евроатлантическите боклуци успеха да си изпратят в укрия всичко най-вървежно.
Почвам да се разочаровам. Аз консултирам болни, и между тях си драскам ( тука, в гласовете, при веска...). Но все имам чувството че от работата не смогвам да следя всичко, пропускам важни събития и  факти. А изглежда е обратното ! Това горното твърдение е точно обратното на фактите, и не го твърдя аз а Юри Подоляка ( няма ви го представям ) , влезте в Рутубето , има клип от завчера мисля. Обяснява точно този въпрос ! ВСУ се задъхват без качествена западна техника ! Пробутаха им всичко старо съветско от Изт.Европа ! Даже им докарват в момента дълбоко античните Т 55 от Словения, югославска консервация ! Но не им дават немски "Леопрд" и , не им дават френски "Льоклерк", да не говорим за "Абрамс" - и ! Не им дават западна авиация. Хаймерсите , дето ни надуха ушите, са към 20 бройки, на 2000 км фронт. Смешна бройка ! Западът умишлено не дава модерните си оръжия на 404 !!! Две причини. 1 -Техническа. Украйна няма ремнтна и логистична база за тези системи. Без такава - всеки ремонт трябва да се прави в... Полша , ако не и по-далеко 2 - Имиджова причина ! Западът няма да рискува най-новите му ( и продавани !) оръжия да попаднат на Украинския фронт, и да почнат (неизбежно на война) да дават фира, да ги уцелват руснаците и т.н. Става въпрос за продажби, за стотици милиарди. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26641 -: Октомври 31, 2022, 15:39:41 »
Мукта, аз първа в този форум пуснах Подоляк. Също така пуснах и рибарите и всички към днешна дата вървежни телеграм канали. И това беше в месец февруари! Аз съм абонат там

Т. нар. Запад си пусна там образците, ама масово производство нема..и у склада нема. Ся, ако тръгне да го прави - добре. Но аз имам два гадни въпроса - откъде материали и откъде енергия за производството? Струва си човек да се замисли по въпроса... :smokin:
Както вече отбелязах - проект не са прави по интернет :D

п. п. Дъщеря ми е в 11 клас на професионално училище, "застинало" във времето, щото това е неизменна класика. И тези днешни деца, учат по учебници и материали от предния век. Щото има основополагащи неща в живота, които не зависят от фейса, туитър, тикток и Холивуд. Науката е много консервативна и ти като неин представител го знаеш. Не говоря за новите ти инструменти, а за фундамента на знанията ти. Те не са се променили, и няма да се променят. Ако те вкарат в джунглата почти без нищо и там ще се върнеш към наученото - да спасиш живот
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 15:47:28 от Aсол »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26642 -: Октомври 31, 2022, 15:46:29 »
Quote (selected)
Поправи ме, ако греша
Язък, че си доктор Мукта!


Какъв доктор?
Ти досега не му ли претегли ума и интелекта?
Никакъв доктор нито в България, нито във Франция.
Изкукало старче, което децата емигранти са прибрали при тях. Най много някое от тях да работи санитар или чистач в болница.
И то, от самота, щото и език не знае, кеси и логорейства врели некипели у керпедена. Все пак милозливи са хората..
Чело ми било старчето старчето история..
Ми ние тези глупости на Резун отдавна ги обсъдихме и осъдихме
Пропаганда ърво качество.
Все пак Яковлев от Англия се явява, за да оглави комисията по пропагандата срещу Сталин 85та година. Горбачовски антисталински времена. И що книжки се издадоха тогази...
Ех,  дедко мукта, да си беше сега у градинката на село, нямаше да ни се налага да четем върховните ти глупости.
Ама таз пуста емиграция е виновна, че повлече децата, а пък те повлякоха старците

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26643 -: Октомври 31, 2022, 15:49:58 »
Алиса, айде по-кротко, моля. Мукта е чудесен събеседник и умен човек. Не подражавай на аменеменемата

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26644 -: Октомври 31, 2022, 15:55:43 »
Мълния! Задава се мазало в Черно Море!

Песков: Страшен риск е да излизат товарни кораби от украинските пристанища в открито море!

 :m1329: :popcorn:

Ще се задействат и торпедата.....

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26645 -: Октомври 31, 2022, 15:58:04 »
Мълния! Задава се мазало в Черно Море!

Песков: Страшен риск е да излизат товарни кораби от украинските пристанища в открито море!

 :m1329: :popcorn:

Ще се задействат и торпедата.....
По-интересното е дали ще се намерят смелчаци.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26646 -: Октомври 31, 2022, 15:58:17 »
Quote (selected)
Т. нар. Запад си пусна там образците, ама масово производство нема..и у склада нема. Ся, ако тръгне да го прави - добре. Но аз имам два гадни въпроса - откъде материали и откъде енергия за производството? Струва си човек да се замисли по въпроса...
Това вече хептен несеризно става. Говорим за системи, които са от десетилетия , и непрекъснато се модернизират. И Западът има натрупани ОГРОМНИ количества ! Само "Абрамс"- ите в САЩ , от всички модификации" , са над 8000 (осем хиляди) Това е чудовищно количество от сухопътна бойна система, за една изолирана страна отвъд океана. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! Понимаеш ? Само най-модерния вариант на "Леопард" - 2 (страхотен танк) Германия има над 2100 (две хиляди и сто !!! ) И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! "Льоклерк" има произведни близо 1000 танка, на въоръжение Франция държи малко над 200. Стотици законсервирани. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна ! ... Пишете информирано, за Бога ! Иначе само се замеряме с "аргумента" - "Това не е така, щото аз така казвам !"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26647 -: Октомври 31, 2022, 15:58:55 »
Мукта, аз първа в този форум пуснах Подоляк. Също така пуснах и рибарите и всички към днешна дата вървежни телеграм канали
Ти бе, ти си първа във всичко. От два твои поста три са самохвалство. Оня твоя съпартиец със сапьорската лопатка в сравнение с теб беше образец на скромност.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26648 -: Октомври 31, 2022, 16:04:19 »
Quote (selected)
Т. нар. Запад си пусна там образците, ама масово производство нема..и у склада нема. Ся, ако тръгне да го прави - добре. Но аз имам два гадни въпроса - откъде материали и откъде енергия за производството? Струва си човек да се замисли по въпроса...
Това вече хептен несеризно става. Говорим за системи, които са от десетилетия , и непрекъснато се модернизират. И Западът има натрупани ОГРОМНИ количества ! Само "Абрамс"- ите в САЩ , от всички модификации" , са над 8000 (осем хиляди) Това е чудовищно количество от сухопътна бойна система, за една изолирана страна отвъд океана. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! Понимаеш ? Само най-модерния вариант на "Леопард" - 2 (страхотен танк) Германия има над 2100 (две хиляди и сто !!! ) И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! "Льоклерк" има произведни близо 1000 танка, на въоръжение Франция държи малко над 200. Стотици законсервирани. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна ! ... Пишете информирано, за Бога ! Иначе само се замеряме с "аргумента" - "Това не е така, щото аз така казвам !"

Не знам какво се модернизира, само чета техните пропагандни платформи. Имали ограничени бройки...требвало още много пари/на това вярвам безрезервно!/ и прочее. Иначе, квото можаха направиха - изцяло обезоръжиха източна Европа и нас в това число. Ся си бият собствените патрони. Не, че предишните еничари не се стараха, но сега сме точно под колене. Забележи - не казвам "на колене", а под колене. Това има и своите предимства, обаче. Всичко ще се пише на реднешкия гъз и на тукашните му изпълнители. За последното имаме повече от добри традиции

п. п. Предлагам бас. Аз смятам, че най-късно до края на следващата година, България осезаемо ще почувства, че влиза в зоната на руските интереси и тук ще стават грандиозни сътресения. Давам най-много още година за окончателното решение. Има ли желаещи за баса?

п. п. п. Не забравяйте, че ми се смеехте за съдбата на ЕС преди години. Интересно ми е, как към днешна дата виждате тази съдба
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 16:11:42 от Aсол »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26649 -: Октомври 31, 2022, 16:05:27 »
Мълния! Задава се мазало в Черно Море!

Песков: Страшен риск е да излизат товарни кораби от украинските пристанища в открито море!

 :m1329: :popcorn:

Ще се задействат и торпедата.....


Районът отдавна гъмжи от  мини, разпръснати от украинците.
Търговските кораби ще трябва да минават с военноморска охрана.
Чудесен прицел за руснаците
Едва ли ще се намерят търговски кораби, които да изпълнят тези курсове.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26650 -: Октомври 31, 2022, 16:09:12 »
Льоклерк
Quote (selected)
Т. нар. Запад си пусна там образците, ама масово производство нема..и у склада нема. Ся, ако тръгне да го прави - добре. Но аз имам два гадни въпроса - откъде материали и откъде енергия за производството? Струва си човек да се замисли по въпроса...
Това вече хептен несеризно става. Говорим за системи, които са от десетилетия , и непрекъснато се модернизират. И Западът има натрупани ОГРОМНИ количества ! Само "Абрамс"- ите в САЩ , от всички модификации" , са над 8000 (осем хиляди) Това е чудовищно количество от сухопътна бойна система, за една изолирана страна отвъд океана. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! Понимаеш ? Само най-модерния вариант на "Леопард" - 2 (страхотен танк) Германия има над 2100 (две хиляди и сто !!! ) И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна  ! "Льоклерк" има произведни близо 1000 танка, на въоръжение Франция държи малко над 200. Стотици законсервирани. И НИТО ЕДИН ТАНК В Украйна ! ... Пишете информирано, за Бога ! Иначе само се замеряме с "аргумента" - "Това не е така, щото аз така казвам !"
Много наблягаш на танковете. Май си бил танкист. :)
Ако направиш бегла справка ще видиш, че в първата десетка на най-добрите танкове има три руски танка, а Ейбрамс е на четвърто място. Начело е еврейския (но той не се продава), следва Леополд и Т-90.
Но в сегашната война, танковете не са основното оръжие.
https://debati.bg/10-te-nay-moderni-vida-tankove-v-savremennite-armii-snimki/

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26651 -: Октомври 31, 2022, 16:09:37 »
Ндааа... с колкото рабта'та с превземането на Киев се зговнявса, с толкова се вдига градусът тукънка
ПП. Апропо - Подгорица падна...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26652 -: Октомври 31, 2022, 16:12:17 »
Quote (selected)
само чета техните пропагандни платформи.
Естествено че западната пропаганда ще реве, за да оправдае НЕдаването на добри оръжия на 404 ! Това е от просто по-просто, има си официални данни ! Коя оръжейна система в какво количество е произведена, къде е на въоръжение, колко е законсервирано ! Четете бе хора! Пишем за война, не за дини и домати... тука си ма дебили, да създават реликтов шум, да подлайват наред. Но хора с образование и интелект трябва да направят поне една справка, преди да спорят по въпроси, които не са им в ресора...

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26653 -: Октомври 31, 2022, 16:17:55 »
http://www.military-today.com/tanks/top_10_main_battle_tanks.htm
А иначе - пишете си... Все пак руските танкове са най-големи...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26654 -: Октомври 31, 2022, 16:20:07 »
Quote (selected)
само чета техните пропагандни платформи.
Естествено че западната пропаганда ще реве, за да оправдае НЕдаването на добри оръжия на 404 ! Това е от просто по-просто, има си официални данни ! Коя оръжейна система в какво количество е произведена, къде е на въоръжение, колко е законсервирано ! Четете бе хора! Пишем за война, не за дини и домати... тука си ма дебили, да създават реликтов шум, да подлайват наред. Но хора с образование и интелект трябва да направят поне една справка, преди да спорят по въпроси, които не са им в ресора...

Чета бе, човек! И то не веСникарите им. Ами хората там се притесняват много, не визирам оптимистичните разсъждения за евентуалното бъдеще. Не чета политикото и другите две пиар "анализаторски" групи свързани с него - щото там работят пикли на повикване. Даже и мъже, извън педераси и неслужили поплювковци не се мърсят да ги обслужват, а това говори много

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26655 -: Октомври 31, 2022, 16:23:19 »
http://www.military-today.com/tanks/top_10_main_battle_tanks.htm
А иначе - пишете си... Все пак руските танкове са най-големи...

Убедена съм, че ЗИЛът ти още работи. Дръж се за него! Ще можеш да го развеваш като знаме, докато ни чакаш да се споминем, а вашите наследници по наследствен навик ще ви погребат без грам сантименти.... Казах ти много отдавна, че пренаписването на историята, няма да я промени.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26656 -: Октомври 31, 2022, 16:29:01 »
Между другото, Бармалей, ся има некои много добри улеснения. Навремето, след 9 -ти са реабилитирани хора с инженерни специалности, полезни за държавата - налагало се е. Много от тях и техните наследници и до ден днешен ви мразят вас "демократите". Ся картинката е повече от интересна - пиари, административни търтеи и прочее хрантутници - изобщо не е нужно да се съобразяваш с подобни паразити, парвенюта от оборите, които соца е изкарал от там.. Просто ги оставяш на пазара на труда :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26657 -: Октомври 31, 2022, 16:46:38 »
Интересно – руснаците, които от много месеци тревожно и гневно коментират, че не се разрушават жп връзките на украинците, и които и сега казват, че голяма част от украинския жп парк не е електрически и затова путиновото феерично шоу не заплашва снабдяването на войската – сред тези хора изглежда изобщо няма Инженери. Или пък са съвсем калпави, далеч от равнището на Могъщата Инженерна Мисъл, която се изповядва тук от Инженера на инженерите. Горките те, не разбират и всуе се притесняват.
то че няма инженери - ясно. щото това, дето си го изпляскал как "голяма част от украинския жп парк не е електрически" е една огромна глупост. се едно някой да ти каже "а бе развалиха ни се и двадесетте камиона, ама ще сложим на полските фиатчета, дето са ни голяма част от парка, по ено ремарке и ще се справим".

дизелаците на укрите освен че горят много, не са и достатъчно мощни за военни цели. с тях е невъзможно да превозиш примерно ешелон тежка техника.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26658 -: Октомври 31, 2022, 16:48:15 »
иначе укрите се оправят колкото могат - ето трамвай в условията на липса на електричество:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26659 -: Октомври 31, 2022, 17:55:02 »
Quote (selected)
Ами ако укрите вземат че сложат два дизелака отпред, и един по средата
Слага се в края да бута.
Поне така пише в старите учебници.
Железничарството е особен случай там не става с мощност, а със сцепление.
Когато локомотива не може да дърпа не увеличаваш мощността, а му увеличаваш теглото да зацепи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26660 -: Октомври 31, 2022, 17:58:13 »
Аре един прост железничарски въпрос.- Защо влакът не излиза от релсите, когато се движи. Има само един прост технически отговор на въпроса ...и го няма в нета/проверила съм/. Не искам като отговор теорията - искам като отговор техническото решение :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26661 -: Октомври 31, 2022, 18:09:07 »
Доста сте писали, за разлика от предните дни.
Приемам копираното сутринта от Muktata.
Странно е, всичко е странно ако гледаме само какво се случва в Украйна.
Уви там нищо не се случва, обаче в останалата част на кълбото (земното де) ври и кипи под похлупака или в нашия случай икономическите дейности измръзват до абсолютната нула.
Алтернативен прочит на притчата за жабата в кофата над огъня - тук жабата замръзва постепенно, в края пак летален край.
Поетапно Еуропата остава без енергия, зърно, метали.
От началото на конфликта се затяга примката по малко, малко, с активното участие на душения.
Лесно е да се види "договорняк", обаче не мисля така.
В случая интересите на РФ и САЩ да нулират ЕС съвпадат и без да се договарят.
Оная мантра дето Путин не искал да си убива златната кокошка ЕС си я заврете ... сещате се къде.
ЕС не е златна, обаче е кокошка.
Отдавна не носи яйца, сега последно ще я сготвят на една лека закуска.
ЕС направи невъзможното последните десетилетия да стане излишен и заблатена никому неинтересна територия.
Ние пак сме в центъра на лайната.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26662 -: Октомври 31, 2022, 18:09:11 »
Та. Кой ще каже защо влакът не излиза от релсите? :nuts:

п.п. Аз съм транспортна и то военизирана специалност, но не ЖП - транспорт :nuts:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26663 -: Октомври 31, 2022, 18:20:32 »
Ние пак сме в центъра на лайната.
Aaa, ше ме свиняваш - в центъра на периферията сме и има шанс да се отървем, макар и на кафяви точици.
На жълтопаветниците може и да не им хареса, но пък и никой няма да ги пита.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26664 -: Октомври 31, 2022, 18:23:44 »
На нас една капка ни стига и без това сме почти потънали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26665 -: Октомври 31, 2022, 18:28:23 »
Ние пак сме в центъра на лайната.
Aaa, ше ме свиняваш - в центъра на периферията сме и има шанс да се отървем, макар и на кафяви точици.
На жълтопаветниците може и да не им хареса, но пък и никой няма да ги пита.

И аз така мисля. Също така мисля, че на жългопаветната сган е задължително да им се даде възможност да се докажат. Ако не с оръжие в ръка на укрофронта/изключвам го като възможност, щото са лайна/, то да емигрират към лелеяния Запад и с труд да постигнат невъзможното. Невъзможно - щото за нищо не ги бива. Те са силни само тук, да лапат пари от фондации. За нищо друго не стават. С удоволствие бих ги пратила към любимия им Запад - ще умрат точно за неколко месеца :nuts:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26666 -: Октомври 31, 2022, 18:54:15 »
Май ти го предложи по някакъв повод по-горе - на нашта трудова борса, да са ни под око.
Така ще псовисат за две-три седмици, освен ако не са усвоили много добре уличната просия и проституцията.
Не от готовото козяшко житце сбрано, а с "же не монж па де сиз жур" - много ще е забавно  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26667 -: Октомври 31, 2022, 18:56:26 »
Та. Кой ще каже защо влакът не излиза от релсите?
Заради реборда на колооста. Извивката му е плавна и ако коооста се измести да речем надясно, то дясното колело поради увеличения диаметър на кръга на съприкосновение с релсата започва да избързва и колесната двойка се измества вляво. Аналогично и за обратната посока. По този начин става саморегулиране на положението на колооста. Освен това, вагоните са достатъчно тежки, а релсовият път достатъчно равен, за да няма "подскачане" на колелата по релсите, което впрочем, ако би се допуснало, много бързо би довело до деформации и повреди в колелата и релсите. На завоите релсовият път се наклонява в посока на завоя за компенсация на центробежната сила при завой.

В горепосочената статия поясняват какво става на завоите и защо тогава не се приплъзват колелата по релсите:
Quote (selected)
Диаметърът на търкаляне е по-голям в частта си близо до реборда е по-малък във външния си край. При вписване в крива поради влиянието на центробежните сили ребордът на външното колело се опира в релсата, като големият диаметър на колелото се търкаля по релсата с по-голям радиус.

В същото време от другата страна на колооста върешното колело се отдалечава от вътрешната релса и се търкаля по релсата с по-малък радиус с по-малкия си диаметър на търкаляне. По този начин колооста се вписва по-лесно в кривата и не се получава приплъзване, което би могло да доведе до ускорено и неравномерно износване на колелата.

А това е специално за някои съфорумци в тази тема (така че не е извън темата, за разлика от горния въпрос и отговор):



Е, няма угодия и това е!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26668 -: Октомври 31, 2022, 18:57:15 »
Quote (selected)
освен ако не са усвоили много добре уличната просия и проституцията.
Че те от това живеят и сега.
Верно ще им спадне категорията, от петзвездни бардаци на улични, ама в технологията няма да имат тайни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26669 -: Октомври 31, 2022, 19:00:53 »
Небензя: Ще се наложи да въведем нещо, като морска блокада на Украйна и да проверяваме всеки кораб който излиза от нейните пристанища.

 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26670 -: Октомври 31, 2022, 19:05:59 »
Не разбирам защо трябва да излиза кораб.
Ако на ООН му е мило за Африка и му трябва зърно, мисля че може да го вземе и от РФ.
Ако не му е мило, това е друг разговор.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26671 -: Октомври 31, 2022, 19:06:44 »
Технологията е доста по-различна - никой на Лъвов мост няма да се подвоуми да ти оскубе косата и поразреди дограмата за подбиване на цените само щото си бил социолог  ;)
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26672 -: Октомври 31, 2022, 19:10:40 »
Що си мислиш че сега като са на върха не се ритат по кокалчета.
И там същата драма, грантовете лимитирани, проститутките не.
Дъмпингуват се кой за по-малко сребърника ще целуне още по-по-най мястото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26673 -: Октомври 31, 2022, 19:10:53 »
Та. Кой ще каже защо влакът не излиза от релсите?
Заради реборда на колооста. Извивката му е плавна и ако коооста се измести да речем надясно, то дясното колело поради увеличения диаметър на кръга на съприкосновение с релсата започва да избързва и колесната двойка се измества вляво. Аналогично и за обратната посока. По този начин става саморегулиране на положението на колооста. Освен това, вагоните са достатъчно тежки, а релсовият път достатъчно равен, за да няма "подскачане" на колелата по релсите, което впрочем, ако би се допуснало, много бързо би довело до деформации и повреди в колелата и релсите. На завоите релсовият път се наклонява в посока на завоя за компенсация на центробежната сила при завой.

В горепосочената статия поясняват какво става на завоите и защо тогава не се приплъзват колелата по релсите:
Quote (selected)
Диаметърът на търкаляне е по-голям в частта си близо до реборда е по-малък във външния си край. При вписване в крива поради влиянието на центробежните сили ребордът на външното колело се опира в релсата, като големият диаметър на колелото се търкаля по релсата с по-голям радиус.

В същото време от другата страна на колооста върешното колело се отдалечава от вътрешната релса и се търкаля по релсата с по-малък радиус с по-малкия си диаметър на търкаляне. По този начин колооста се вписва по-лесно в кривата и не се получава приплъзване, което би могло да доведе до ускорено и неравномерно износване на колелата.

А това е специално за някои съфорумци в тази тема (така че не е извън темата, за разлика от горния въпрос и отговор):



Е, няма угодия и това е!!!
Лучо е (почти) отговорил на истинския новобрански въпрос - как завива влака (а не как не излиза от релсите).  Има още един новобрански въпрос, в две разновидности, за тоалетните казанчета.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26674 -: Октомври 31, 2022, 19:17:09 »
 Не, чак апокалипсиси не я чакат Европа.
Най напред доста сланина има натрупана.
Освен това какво толкова и трябва - да се изритат урсулстващите.
Тва първо, второто е по трудно, но без урсулстващи не е непостижимо - да теглят ена на краварите, а то също вече е постижимо, ако Дончо земе че се върне.
Твай.
Или пък Европа ще мине на две скорости, но не така както си япредставяха. Едната ще е на скоростта предоставена от руските ресурси, а другата...ъъъ...от некви други (му там вече Кайли по ги разбира подробностите)
Е те това е войната в 404.
Не бъдете с капаци да я преценявате само с тамошните "сводки".
Дай Боже и такава да остане, ако излезе от тия релси- няма смисъл да се прайм на експерти - няма кой да ни прочете.
П.п.релсите, влака много тежи и няма как в рамките на експлоатационните условия да ги "прескочи"  - държат колелата втехния "улей". На уманитарен език казано.
П.п.п.А, вече обяснено, че и как зема завоите.
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 19:27:25 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26675 -: Октомври 31, 2022, 19:18:08 »
Забравих!
При магистралните жрици има много повече солидарност от колкото между галениците на отровено общество.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26676 -: Октомври 31, 2022, 19:20:03 »
Quote (selected)
Лучо е (почти) отговорил на истинския новобрански въпрос - как завива влака (а не как не излиза от релсите).

Истинският въпрос е защо влакът не излиза от релсите, а не как завива. И да - ребордът е техническото решение. И силите в помощ са центробежните, но това са подробностите, на които не държах. Не знам къде и какво си учил, но със сигурност не в моя факултет. За селски пуцове не отговарям.. :smokin:

п. п. Поздравления за Лъчо. В нета няма конкретна информация по въпроса, но той успя да се ориентира в потока;. Е колоос е едно, колело друго, но ...дето викаше учителят ми геометрия - пътят е верен
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 19:25:10 от Aсол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26677 -: Октомври 31, 2022, 19:23:11 »
За твоя вилает има друг новобрански въпрос. Колко струва (в евро) един неутрон? Ползването на Гугъл е допустимо.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26678 -: Октомври 31, 2022, 19:25:03 »
За твоя вилает има друг новобрански въпрос. Колко струва (в евро) един неутрон? Ползването на Гугъл е допустимо.  :smokin:
По цени на ЦЕРН или?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26679 -: Октомври 31, 2022, 19:26:58 »
За ЦЕРН цените са в швейцарски франкове.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26680 -: Октомври 31, 2022, 19:27:30 »
За твоя вилает има друг новобрански въпрос. Колко струва (в евро) един неутрон? Ползването на Гугъл е допустимо.  :smokin:

В моя вилает никога не е задаван подобен въпрос. Носенето на компресия в кофи е друга работа, а бих могла да разкажа и как се изследва акумулатор

Има и гадости за кавитацията, но последното ще го оставя на Гугъла да го разреши като тема :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26681 -: Октомври 31, 2022, 19:29:36 »
В моя вилает никога не е задаван подобен въпрос.
Въй... :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26682 -: Октомври 31, 2022, 19:34:07 »
Не разбирам защо трябва да излиза кораб.
Ако на ООН му е мило за Африка и му трябва зърно, мисля че може да го вземе и от РФ.
Ако не му е мило, това е друг разговор.


Защото никой не дава оръжие безплатно.
А и войната си е война, а наркотикът - по разписание

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26683 -: Октомври 31, 2022, 19:35:46 »
В моя вилает никога не е задаван подобен въпрос.
Въй... :smokin:

Въй я! Продължаваш да не знаеш, какво точно е обучавало МЕИто, което да си призная е повод да се разочаровам от теб. Не го очаквах, имах по-високо мнение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26684 -: Октомври 31, 2022, 19:42:30 »
Днес бяхте зачекнали темата за броя танкове в запада, колко много и все Убави.
Убави, ама не точно, за селфита биват иначе с трактор не можеш ги премести, па сами да тръгнат забрави.
Доста преди 2014 четох за "боеготовността" на натовските сили в Европа.
Грубо 70% от немските машини са на трупчета канибализирани да могат все пак някой да се движат.
Германия - производител на същите, ама с министър на войната гинеколожкка.
Френците с тяхната гордост самолетите даже бяха под 30% в летателна годност.
Бритите тоже!
Вярваме или не двете последни успяха да воюват с Либия ( Либия! О,Боже!) три дена и умряха наложи се американцитеда ги покрият.
Те толкуз за хилядите машини по списък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26685 -: Октомври 31, 2022, 19:47:25 »
Днес бяхте зачекнали темата за броя танкове в запада, колко много и весе Убави.
Убави, ама не точно, за селфита биват иначе с трактор не можеш ги премести, па сами да тръгнат забрави.
Доста преди 2014 четох за "боеготовността" на натовските сили в Европа.
Грубо 70% от немските машини са на трупчета канибализирани да могат все пак някой да се движат.
Германия - производител на същите, ама с министър на войната гинеколожкка.
Френците с тяхната гордост самолетите даже бяха под 30% в летателна годност.
Бритите тоже!
Вярваме или не двете последни успяха да воюват с Либия ( Либия! О,Боже!) три дена и умряха наложи се американцитеда гопокрият.
Те толкуз за хилядите машини по списък.

Танковете и част от тракторите са т. нар. верижни машини. Имат си своята логика, своите недостатъци. и предимства. Предимствата са в това, което древна укрия ще усети точно след не повече от месец. Щото това за машини пригодени за отвратителни обстоятелства. Камиончетата от реднеците  ще са на пусия

п. п. Просто си спомни детството. Когато наваляваше снега и край сякаш нямаше - излизаха верижните машини и ти правеха път.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26686 -: Октомври 31, 2022, 19:54:19 »
В реалния живот нещата са малко по-различни.
Не отричам верижната техника, но и колесната не е за изхвърляне.
Днес Мукта ми припомни за "Джуган" - няма такава машина в съвремието. :notworthy:
Не че се хваля, ама с нея съм минавал през места където верижните ги дърпаха с лебедки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26687 -: Октомври 31, 2022, 20:01:11 »
В реалния живот нещата са малко по-различни.
Не отричам верижната техника, но и колесната не е за изхвърляне.
Днес Мукта ми припомни за "Джуган" - няма такава машина в съвремието. :notworthy:
Не че се хваля, ама с нея съм минавал през места където верижните ги дърпаха с лебедки.

Ами аз ти говоря за реалния ти живот бе, човек! Кой ти правеше партините преди много време? Просто си спомни, не е сложно. И къде ти бяха колесните тогава, въпреки че тогава България не беше кочина и разполаташе и с колесни машини в този сектор

п. п. Според кашика у дома джогана може и да мине вместо танка на морените на Витоша, като за представление/той ми даде този пример/. Той е и граничар/турската граница/, така че...танкът е с предимство. Въпреки че с цялото си сърце се присъединява към теб за приложението на джогана
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 20:07:53 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26688 -: Октомври 31, 2022, 20:11:19 »
В реалния живот нещата са малко по-различни.
Не отричам верижната техника, но и колесната не е за изхвърляне.
Днес Мукта ми припомни за "Джуган" - няма такава машина в съвремието. :notworthy:
Не че се хваля, ама с нея съм минавал през места където верижните ги дърпаха с лебедки.

Малко Джуган.
https://www.youtube.com/watch?v=_WFgUaxxG-I

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26689 -: Октомври 31, 2022, 20:15:26 »
Малко Джуган.
https://www.youtube.com/watch?v=_WFgUaxxG-I

Само да вметна.
От първата минута гледане.
Седалките на този са тунинг, истинските са много по-различни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26690 -: Октомври 31, 2022, 20:17:20 »
Аз даже не си го обяснявам с просвета , а с джелезната механика и гумите. Което е нормално - проектирането на аутото започва от гумите

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26691 -: Октомври 31, 2022, 20:50:13 »
И отново ще го кажа.  Кадиров даде самочувствие на мюсюлманския свят, което вече ще трябва да признаете. Те са на страната на правдата. Това е важно, защото са източни народи. Вече се виждат резултатите, а те са катастрофални за "евроатлантическите ценности" Восток - дело тонкое. Поздрав

https://www.youtube.com/watch?v=wn0_MXfnwFA



Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26692 -: Октомври 31, 2022, 21:03:09 »
Преди малко погледнах газовата малотиражка и ми направи впечатление следното заглавие:
„Русия поднови ракетния терор срещу Украйна
 
Украинската ПВО е свалила 44 от изстреляните 50 крилати ракети“

Очевидно САМО ШЕСТ ракети са попаднали в целта!


По-надолу става ясно, че „въоръжените сили на Украйна са успели да унищожат 44 от 50-те изстреляни ракети от Русия днес. Ракетите Х-101/Х-555 са били изстреляни от самолети Ту-95 и Ту-160 от Каспийско море и от района на град Волгодонск, Ростовска област.
Преди днешните удари от министерството на енергетиката на Украйна заявиха, че от строя са извадени 40% от енергийните мощности на страната, в това число 50% от ТЕЦ-овете.
Украинският премиер Денис Шмигал заяви, че при днешната атака са поразени 18 обекта в 10 региона, по-голямата част от които са енергийни.“
 
Много е забавно, как по-точно 6 шест ракети са поразили 18 обекта в 10 района?!
Още по забавно е, че ракетите Х-101 и Х-555 (особено Х555) не са нищо ново – от 80-те години на миналия век! Още по-забавно е, че през 1999 година Украйна предаде на РФ 575 броя Х555 ракети като част от плащане на потребление на газ! Очевидно РФ има достатъчно ракети, независимо от бодрите твърдения на десните коментатори, как свършвали боеприпасите на РФ. Ами тя просто утилизира старо въоръжение и чисти складовете си.
На практика към днешна дата енергийната система на Украйна до голяма степен е парализирана. Това означава също и икономиката на страната е парализирана. Да не говорим пък за жп транспорта.
Чета тук голяма „теоретична“ дискусия, как се движат вагоните, а не какво се случва с жп транспорта. Ами 80% от транспорта на Украйна се обслужва 19 787 км жп мрежа, от която 9 319 е електрифицирана. По тази мрежа се движат 2 447 дизелови и 1 547 електрически локомотиви. Ел-енергията независимо, че не преобладаваща е ключова, защото без нея няма сигнализация и управление на цялата сложна структура.



« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 22:20:57 от AR-15 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26693 -: Октомври 31, 2022, 21:08:34 »
Quote (selected)
По тази мрежа се движат 2 447 дизелови и 1 547 електрически локомотиви.
Голямата част от дизеловите локомотиви са вътрешноведомствен транспорт в комбинати, рудници, за гарови маневри. Не могат да компенсират липсата на електрическите обслужващи дълги маршрути.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26694 -: Октомври 31, 2022, 21:15:57 »
"Украинските" локомотиви са съветски и унищожаването им не може да бъде компенсирано с нищо, защото руснаците няма да им дадат от своите, а поради по-голямото междурелсово разстояние на украинската ЖП мрежа и западните не могат да ги заменят. А за разлика от вагоните, на локомотивите талигите не могат да се заменят с по-широкорелсови. Идеята на един железничар, когото бях цитирал тук, беше да се обърне основно внимание на унищожаването на локомотивния парк поради тези причини. Координатите на локомотивните депа са известни и ако там действително има локомотиви, задачата може да бъде изпълнена.
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 21:25:36 от lucho »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26695 -: Октомври 31, 2022, 21:16:08 »
И аз какво казах? Що трябва да си правиш труда да биеш по релси, кат можеш да сурнеш подстанциите... :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26696 -: Октомври 31, 2022, 21:56:41 »
травестит в червеноармейска гимнастьорка
Като стана дума, хора с по-сериозна историческа експертиза биха ли споделили, дали в Червената Армия са били основно руснаци или е имало и латвийци, украинци, поляци и прочие ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26697 -: Октомври 31, 2022, 22:01:00 »
Quote (selected)
Лучо е (почти) отговорил на истинския новобрански въпрос - как завива влака (а не как не излиза от релсите).

Истинският въпрос е защо влакът не излиза от релсите, а не как завива. И да - ребордът е техническото решение. И силите в помощ са центробежните, но това са подробностите, на които не държах. Не знам къде и какво си учил, но със сигурност не в моя факултет. За селски пуцове не отговарям.. :smokin:

п. п. Поздравления за Лъчо. В нета няма конкретна информация по въпроса, но той успя да се ориентира в потока;. Е колоос е едно, колело друго, но ...дето викаше учителят ми геометрия - пътят е верен

а аз тактично си замълчах.

 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26698 -: Октомври 31, 2022, 23:10:27 »
Тва сериозно ли го е казал?!

Разбира се, че не.

Първо, Тъкър Карлсон е споменал за писмото на Раскин в своя монолог.

Ето го самото писмо на Раскин:

https://raskin.house.gov/press-releases?ID=C6AAEAAD-548C-444A-85AB-A77AB7FFAAE6

Предполагам, че се говори за този абзац:

“Moscow right now is a hub of corrupt tyranny, censorship, authoritarian repression, police violence, propaganda, government lies and disinformation, and planning for war crimes. It is a world center of antifeminist, antigay, anti-trans hatred, as well as the homeland of replacement theory for export."

Както виждате, не се споменава за православие никъде.

Ето го и монолога на Тъкър Карлсон:

https://www.breitbart.com/clips/2022/10/28/carlson-raskin-wants-to-destroy-russia-because-it-is-an-orthodox-christian-country-they-would-like-to-see-world-war-trans-immediately/

Лесно се вижда, че Карлсон малко си е поизхвърлил:

"Well, this week, Congressman Jamie Raskin of Maryland, of Bethesda answered that question. Russia is an orthodox Christian country with traditional social values and for that reason, it must be destroyed, no matter what the cost to us."

но е уловил, че риториката на Раскин наистина прилича на риториката на пламенен джихадист.

Така че руснаците преразказват преразказа на Карлсон и веднага са се хванали за православието.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #26699 -: Октомври 31, 2022, 23:15:35 »
Соловьов го е изложил в своя ТК.
https://t.me/SolovievLive/137178

Алиса, всички цитират Тъкър Карлсон, който (като много журналисти) винаги се мъчи да привлече внимание към предаването си. Раскин нищо такова не е казал. По-рано дадох връзки към първоизточиците. Тъкър е прав за общия дух на писмото на Раскин, но не и за това, какво е казал дословно.

Братя Стругацки са го казали много добре: "Вот так возникают нездоровые сенсации"