Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 21:02:56

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2100156 пъти)

0 Потребители и 163 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30480 -: Февруари 09, 2023, 17:15:04 »
От топик! Но съм сигурна, че тук ще го прочетете.
Ако имате желание да помогнете в Сирия, се обърнете към посолството им. Не се искат пари! Може лекарства - парацетамол/нурофен, антибиотици, болкоуспокояващи. Памперси, пюрета, Хумана/внимавайте със срока на годност. Детски дрехи, най-вече зимни, одеала и т. н, подразбира се чисти и в добър вид/последното е моя добавка/. Вие повечето тук сте на възраст, знаете какво се търси при подобно бедствие. Аз се свързах - отивам в неделя

Приятели, винаги внимавайте какво и на кого дарявате, независимо за какво е.
Дали ще е за Турция, Сирия, България и т.н., няма значение, винаги проверявайте кой седи зад тези кампании.
Алармираха ме, че много хора и сайтове споменават правителството на Сирия и дават сметки. След проверка  да знаете, че такива няма, а и нямат право нито да отварят, нито да получават. Не се връзвайте.
Засега сигурен вариант Български Червен кръст (Bulgarian Red Cross) , но те да уточнят за коя Сирия пращат дарения, защото е важно да се уточни. Препоръчвам материални, а не парични.
Що се отнася за материалните помощи, които да оставите в Сирийското посолство,  се оказва, че има десетки пречки: искат се декларации за произход, за двойна употреба, да не би са са крадени, множество такива документи, когато бъдат изпратени. Дано бъдат преодолени.
Честно казано, отчайваща работа. Не знам как да пратиш едни бисквити за дете в Алепо.

https://www.lentata.com/vnimavayte-kakvo-i-na-kogo-daryavate


Можеше и да повярвам на тази партенка, ако не си бях вдигнала лично задника да ида до посолството на Сирийската арабска република. Така получих информацията. Хората не искат пари, а материални помощи. И за разлика от смрадливото БЧК бълващо помощи за Турция/Доган там ни отсрами, с откраднати от нас пари/, не държат на дрехи с етикети - просто да вършат работа

п. п. Първо на развален български ме попитаха дали знам английски. Възмутено тръснах едно "Но". Намериха ми човек с отличен български език. Иначе нямам грам съмнения, че грантаджийте не спят и бдят за великореднешките интереси насекъде и за всичко, дори и за сметка на техната уж българска кожа

п. п. Касовата бележка за храните и лекарствата е достатъчна. Ако не ви е страх и декларация за дарение ще оставите. Все пак родопските одеяла никъде вече не се правят в Кочината и са част от чеиза ми. Дето още баба ми ми е правила и оставила
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 17:29:13 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30481 -: Февруари 09, 2023, 17:23:09 »
Quote (selected)
Бъч казва какво му в на душата, с какво нашата правда е по-правда от неговата?
Буратино и Енгелс казва каквото му е на душата, но нали схващаш разликата - опитва се да се аргументира човекът - смята че западна(л)ата икономика е силната и по малката руска ще се спихне.
Мнение - кво да го правиш!
Тоя цървул пристига и за статен път може би кляка на вентилатора и изтропва едно и също, едно и също, едно и също.
Бахтаадуша аз, пълна с толкоз лайна!
Не става въпрос за никаква правда или кривда.
За олабване иде реч, поне и онядеичгонема чать-пать дава по някой линк - демек се опитва да се аргументира, от този цървул какво?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30482 -: Февруари 09, 2023, 17:38:39 »
Quote (selected)
Можеше и да повярвам на тази партенка, ако не си бях
Четвърт век съм живял съзнателен живот в т.н. "комунизъм", сега вече повече от четвърт век - в т.н. ни "демокрация", виждал съм много криви неща в онова време и пропагандата крива съм виждал, но ще е много меко ако перефразирам известния израз на оня хахо Митю модерното - имало е да има крива пропаганда, имало е и да няма, но такава шибана "правилна" пропаганда - никога не е имало.
Това се бълва отвсякъде - официални власти, мисирки, наши, чужди, тролчета, платени, навиращи се сами, разбиращи нещо и нищо неразбиращи, 24/7, от всички посоки...аман бе!
Един малък форум е останал тук-там и като се напъгат и в него цървулите и клекнат на вентилатора - е, идва в повече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30483 -: Февруари 09, 2023, 17:38:50 »
Бъркаш Олди.
Толкова са знания на Бъч, толкова са и на Енгелс.
Всеки от нас си има товар книги/знания/преживявания и гледа на света от своята си кула.
Вече ни е късно да се променяме, дошъл и се изокал.
Верно не е Касндра, ама това го боли, това споделя.
Ми то в Рая се е намерила змия като как тук да сме само с бели крилца?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30484 -: Февруари 09, 2023, 17:41:14 »
Джузепе, лично съм се свързала с посолството. И съм се разбрала. Аз съм наясно с шибаните им "еврорегулации", разбирай американогосподарски, но не виждам абцелютно никаква причина да спрат детски якета, например

Има и други хватки, разбира се, но със сигурност няма да ги споделя тук. Да обясня - никога не купувайте храни на "нестле", например. Освен, че са буквално отровни за децата, тъпкани с гмо и нищо не струват, ще вземат да решат, че им злоупотребяваш с шибаната продукция. Малко подобно е и за лекарствата, но и там лек има. Изберете българското - ще се учудите, но все още има какво

Няма по-голям боклук на местния пазар от извращенията на "Нестле". Аз това никога не съм го купувала и продължавам да не го правя
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 17:46:28 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30485 -: Февруари 09, 2023, 17:46:43 »
Quote (selected)
Бъркаш Олди.
Може!
Няма проблем - ето, Енгелс вика - е те тия ше победят щото - ОК, аз викам обратно, щото...и т.н.
Значи някой от нас двамата бърка и ще стане ясно - може да са месеци, година...но ще се види.
Някой от нас ще го отнесе, рано или късно!
Я ме светни, че не разбирам - цървулите какво ще отнесат заради кляканията си?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30486 -: Февруари 09, 2023, 17:51:45 »
Те вече са го отнесли.
Не се бие паднал.
Извинявай Бъч, ама си се предал, паднал.
Много бързи, "добри" избори са те оставили в глух коловоз.
Не си го слагай на сърце, повечето сме там.
Обаче някой се опитваме да се измъкнем без да проклинаме вселената за това което сами сме си сторили.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30487 -: Февруари 09, 2023, 17:51:54 »
Quote (selected)
но не виждам абцелютно никаква причина да спрат детски якета, например
Сега - на Сирия активно помагат Русия, Иран, Индия, Китай и още куп страни.
Проблемът с помощите за тях са освен логистични - кой ще го занесе и политически - на кого ще го занесе.
Аз не знам дали сирийското посолство има капацитета да осъществява доставките, а дето казваш за детски якета - ами не знам.
Но ги разбирам хората, че данайски дарове май не приемат.
Малко е сложно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30488 -: Февруари 09, 2023, 17:55:39 »
Quote (selected)
но не виждам абцелютно никаква причина да спрат детски якета, например
Сега - на Сирия активно помагат Русия, Иран, Индия, Китай и още куп страни.
Проблемът с помощите за тях са освен логистични - кой ще го занесе и политически - на кого ще го занесе.
Аз не знам дали сирийското посолство има капацитета да осъществява доставките, а дето казваш за детски якета - ами не знам.
Но ги разбирам хората, че данайски дарове май не приемат.
Малко е сложно.

Колкото капацитет има - толкова. За Турция ме дерат през бюджета, но не могат да ми дават тон в живота, какво аз да решавам. И съм сигурна, че постъпвам правилно. Трябва да се уравновесява тежката българска карма. В противовес на управляващите боклуци, реднешки васали. Аз вярвам в ЗЗЕ

Освен това - философстването по стъгди и седенки е едно, а действието съвсем друго. Май не ви се вярва, че дойде време за действие!?

п. п. Апропо, и не мога да се въздържа да не плювна по мижитурката, дето ни е президент. Боже, колко съм доволна от себе си, че не гласувах за него на последните избори. Направо се гордея със себе си!
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 18:03:51 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30489 -: Февруари 09, 2023, 18:00:51 »
Quote (selected)
И съм сигурна, че постъпвам правилно.
:well_done-1299:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30490 -: Февруари 09, 2023, 18:11:24 »
Quote (selected)
Май не ви се вярва, че дойде време за действие!?
Ами ето - на мен не ми се вярва.
Още не!
Нали знаеш как са се разправили с войнишкото въстание?
Ония поне са били обучени и са имали оръжие.Светът е настръхнал, но и притихнал в очакване, дошло е време разделно, или едните, или другите.
Но тъй си мисля, че още не е време.
Аз сигурно няма и да го доживея, но тези които ще останете - не правете грешките на НС.
Без ексцесии, но - до корен!
От троскота и парченце да остане и отново избуява.
А тук, с плужеците, е още по трудно.
И с разграничението е трудно, има милиони честни, но и прости, подведени хорица, е, с тях ще видите голям зор.
Някой ден.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30491 -: Февруари 09, 2023, 18:16:22 »
Извинявай Бъч, ама си се предал, паднал.
Много бързи, "добри" избори са те оставили в глух коловоз.
"Той беше старец, който ходеше за риба сам с малка лодка в Гълфстрийм и ето вече осемдесет и четири дни излизаше, без да улови нещо. През първите четиридесет дни бе взимал едно момче със себе си. Но след тези четиридесет дни, без да хванат нито една риба, родителите на момчето му казаха, че старецът е вече окончателно „салао“, което значи, че съвсем не му върви
...
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Той още спеше, легнал по очи, и момчето седеше до него и го гледаше. Старецът сънуваше лъвовете."
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30492 -: Февруари 09, 2023, 18:19:36 »
Можеше и да повярвам на тази партенка, ако не си бях вдигнала лично задника да ида до посолството на Сирийската арабска република. Така получих информацията. Хората не искат пари, а материални помощи. И за разлика от смрадливото БЧК бълващо помощи за Турция/Доган там ни отсрами, с откраднати от нас пари/, не държат на дрехи с етикети - просто да вършат работа

п. п. Първо на развален български ме попитаха дали знам английски. Възмутено тръснах едно "Но". Намериха ми човек с отличен български език. Иначе нямам грам съмнения, че грантаджийте не спят и бдят за великореднешките интереси насекъде и за всичко, дори и за сметка на техната уж българска кожа

п. п. Касовата бележка за храните и лекарствата е достатъчна. Ако не ви е страх и декларация за дарение ще оставите. Все пак родопските одеяла никъде вече не се правят в Кочината и са част от чеиза ми. Дето още баба ми ми е правила и оставила

Човекът никъде не пише че в сирийското посолство искат пари.
Общо взето със следващите си постове си потвърдила написаното от него за разни бюрократични пречки.

P.S. За родопските одеяла май не си права. Аз преди време си поръчах от Родопска тъкан https://www.rodopskatakan.com/bg/home-български/ Доставиха ги.
Чакам да ми ги докарат в Русия като тръгне шофьора.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30493 -: Февруари 09, 2023, 18:23:23 »
P.S. За родопските одеяла май не си права. Аз преди време си поръчах от Родопска тъкан https://www.rodopskatakan.com/bg/home-български/ Доставиха ги.
Имаше дори миналата година в магазин в Стара Загора. Струва ми се вълната им е доста по-груба от тези които бяха у дома от друго време.
Е, това е :t1207:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30494 -: Февруари 09, 2023, 18:33:36 »
Имаше дори миналата година в магазин в Стара Загора. Струва ми се вълната им е доста по-груба от тези които бяха у дома от друго време.

Ти уж инженер, пък не знаеш, че увалийската вуна е каба. Не си ли го учил в МЕИ-то?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30495 -: Февруари 09, 2023, 19:00:26 »
Ти уж инженер, пък не знаеш, че увалийската вуна е каба. Не си ли го учил в МЕИ-то?
:ok:
Ето, това е приказка! Винаги оценявам доброто чувство за хумор. Да не забравя, горе ударението е на "уж". ;)
Нещата които не знам са в енциклопедията.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30496 -: Февруари 09, 2023, 19:12:23 »
https://bgr.news-front.info/2023/02/09/polski-general-vsu-shhe-bdat-naplno-razgromeni/
Не мога да твърдя, че това не е фейк, все пак този излиза с лицето си и името си.
А е и "правилен"!!!
Ся, на кого да вярвам?
 :nuts:
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 19:34:35 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30497 -: Февруари 09, 2023, 19:23:22 »
Как на кого.
Сутринта ЗИП-ът даде линк на мастито списание
https://foreignpolicy.com/2023/02/08/ukraine-russia-counteroffensive-abrams-tanks-putin-war/
където пише че Русия ще напада, но е много зле и има вече 200 000 убити.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30498 -: Февруари 09, 2023, 19:29:53 »
Ситуация к северу от Артемовска на вечер 9 февраля
Quote (selected)
Красная Гора на грани падения, поселок на половину контролируется "Вагнером" и охвачен с трех сторон, дорога на Парасковиевку накрывается артиллерией. В самой Парасковиевке также продолжаются ожесточенные бои в северной и южной части, куда такжезашли штурмовые группы.

Взятие Парасковиевки поставит всю группировку ВСУ в Артемовске в критическое положение, так как наши войска смогут накрывать последнюю дорогу идущую в Артемовск из Часов Яра.

В самом городе продолжаются ожесточенные бои в северо-восточной, юго-восточной и южной частях города, где штурмовики также продвигаются вперед. К югу от города бои идут у Красного и в направлении Часов Яра. Попытки противника контратаковать в направлении Клещеевки закончились большими потерями.

Зеленский вчера потребовал держать Артемовск любой ценой в ожидании западной помощи.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30499 -: Февруари 09, 2023, 19:31:00 »
Нали знаете, по време на война се лъже най-много?! Безсмислено е да спорим с конкретни числа, но Русия не може да бъде победена.   
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30500 -: Февруари 09, 2023, 19:31:11 »
Путин: Требе да станем жестоки, като ВЪЛЦИ!

 :popcorn:

Почва да стопля. По-добро късно отколкото никога.

Да видим кога ще се сети за напалма и килимните бомбардировки....

 :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30501 -: Февруари 09, 2023, 19:42:49 »
Путин: Требе да станем жестоки, като ВЪЛЦИ!
Не е казал точно това. Казал е:
Цитат на: Путин
Также он подчеркнул, что «с волками жить – по-волчьи выть», описав при этом отношения с западными государствами.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30502 -: Февруари 09, 2023, 19:43:03 »
но Русия не може да бъде победена.   

Не знам откъде извира този детински ентусиазъм, но най-вероятно от непознаване на историята. Русия многократно е побеждавана и унижавана. Както в отделни сражения, така и в цели войни. ВОВ не може да е база за генерализации. СССР е друга държава. Но дори и СССР има своите провали.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30503 -: Февруари 09, 2023, 19:49:50 »
Путин: Требе да станем жестоки, като ВЪЛЦИ!

 :popcorn:

Почва да стопля. По-добро късно отколкото никога.

Да видим кога ще се сети за напалма и килимните бомбардировки....

 :nuts:

Казал го е по друг повод.

"С волками жить - по-волчьи выть": Путин высказался о ситуации в авиаотрасли
https://www.mk.ru/politics/2023/02/09/s-volkami-zhit-povolchi-vyt-putin-vyskazalsya-o-situacii-v-aviaotrasli.html

Днес отбелязват 100 г. гражданска авиация.
Та по този повод.

"Наша авиация стала безликой и безымянной": юбилей со слезами на глазах
https://www.mk.ru/economics/2023/02/08/nasha-aviaciya-stala-bezlikoy-i-bezymyannoy-yubiley-so-slezami-na-glazakh.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30504 -: Февруари 09, 2023, 20:05:01 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30505 -: Февруари 09, 2023, 20:06:51 »
Жива да не бях!
Quote (selected)
„След пускането на рекламата на ЧВК Вагнер, насочена към американската аудитория, получихме повече от 10 милиона заявления от граждани на САЩ, желаещи да се присъединят към ЧВК Вагнер, за да се бият срещу НАТО.
В момента разглеждаме около един милион заявки на американски граждани, които искат да станат част от ЧВК «Вагнер», за да се бият срещу НАТО.
https://bgr.news-front.info/2023/02/09/svett-se-sbuzhda-hilyadi-smeli-amerikanczi-iskat-da-vstpyat-v-redovete-na-chvk-vagner-za-da-razbiyat-nato/
Ся - слагам стотина пъти повече фейк. /Зеленото сипва по десетина-двайсе/ и стигам до десетина хиляди.
Или тоя е луд /а не ми изглежда на чак толкова/ или светът наистина се обръща.
Не - не ядрото му, СВЕТЪТ!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30506 -: Февруари 09, 2023, 20:09:12 »
Четох го днес, но го възприех като тролене, а не като фейк.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30507 -: Февруари 09, 2023, 20:10:03 »
Пригожин и Кадиров усетиха близка победа и сега се кодошат.
Дано не се олеят и да изтърват питомното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8896
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30508 -: Февруари 09, 2023, 20:15:51 »
В Русия вдигат пореден паметник на Чебурашка

Между другото, в статията пише:
Quote (selected)
Чебурашка е животно от женски пол и от незнаен за науката вид, с кафява козина, големи добри очи и огромни уши.
Това не е вярно. Чебурашка е от мъжки пол!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30509 -: Февруари 09, 2023, 20:20:10 »
Quote (selected)
Чебурашка е животно от женски пол и от незнаен за науката вид,
Я был когда-то странной игрушкой безымянной
К которой в магазине никто не подойдет
Теперь я Чебурашка мне каждая дворняжка
При встрече сразу лапу подает
Теперь я Чебурашка мне каждая дворняжка
При встрече сразу лапу подает
Мне не везло сначала и даже так бывало
Ко мне на день рожденья никто не приходил
Теперь я вместе с Геной он необыкновенный
Он самый лучший в мире крокодил
Я был когда-то странной игрушкой безымянной
К которой в магазине никто не подойдет
Теперь я Чебурашка мне каждая дворняжка
При встрече сразу лапу подает
Теперь я Чебурашка мне каждая дворняжка
При встрече сразу лапу подает
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30510 -: Февруари 09, 2023, 20:23:20 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30511 -: Февруари 09, 2023, 20:32:57 »
Quote (selected)
Никога не излизат от мода добрите маниери, доброто отношение и наличието на душа и съвест.
Хии-хиии, шъ съ гътна!
Такова чикиджийство с краварите рядко се чува!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30512 -: Февруари 09, 2023, 20:37:26 »
Сергей Лавров, отвечая на вопрос одного из журналистов в ходе пресс-конференции, отметил, что соглашение о создании пункта МТО ВМФ России на берегу Красного моря в Судане подписано и что на данный момент запущена процедура его ратификации.
https://topwar.ru/210632-nahodjaschijsja-s-vizitom-v-sudane-sergej-lavrov-podtverdil-podpisanie-soglashenija-o-sozdanii-punkta-mto-vmf-rossii-na-beregu-krasnogo-morja.html

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30513 -: Февруари 09, 2023, 20:41:01 »
https://glasove.com/novini/putin-rusiya-ne-zapochna-voennite-deystviya-ot-osem-godini-kiev-vodi-voyna-za-da-iztrebi-horata-v-donbas
Дали има някой, който като си сложи ръка на сърцето и се закълне в децата си, би оспорвал това?
Много съм любопитен!
Другото са простотии.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30514 -: Февруари 09, 2023, 20:41:21 »
Не знам откъде извира този детински ентусиазъм, но най-вероятно от непознаване на историята. Русия многократно е побеждавана и унижавана.

Чети повече история, Русия е губила битки, но не е завлядявана, от както е империя.

Но мисълта ми беше за друго - Русия не може да бъде победена, защото такива са реалностите днес - не е 1853г., не е  1905 г., не е 1917 г., не е 1989г., точно сега не могат да спечелят западняците, а и когато Русия е губела битки, не е завладявана, през последните 6-7 века.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30515 -: Февруари 09, 2023, 20:45:41 »
Пригожин ответил на вопрос, почему завершён набор заключённых в ЧВК «Вагнер»

Ответ Евгения  Пригожина:

«После выхода рекламы ЧВК “Вагнер”, ориентированной на американскую аудиторию, к нам пришло более 10 млн заявок от граждан США, желающих вступить в ряды ЧВК “Вагнер”, чтобы бороться против НАТО.

    В настоящий момент мы рассматриваем порядка миллиона американских граждан для приема на работу.

Поэтому временно приостановили набор добровольцев из российских тюрем, однако, если будет соответствующее обращение из Госдепа США, будем набирать из американских».

:lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30516 -: Февруари 09, 2023, 20:53:12 »
Цитат на: buratinob
Стига де!
Бъч казва какво му в на душата, с какво нашата правда е по-правда от неговата?
Верно пише обратното на това което мислим повечето тук, но не мисля че на всяко негово появяване трябва да се скача на кръв.
Такъв е, няма да промени, то и ние няма много да мръднем в друга посока.
И аз имам забележки, може би от неразбиране на това което се случва в РФ и Украйна.
Бързо ли е, бавно ли е, не знам, но не е моето темпо и на моменти направо не ми харесва.
Карайте я по-спокойно.

 :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30517 -: Февруари 09, 2023, 21:00:46 »
Не е проблемът че сме на различно мнение, а че се нагрубяваме, и в лично качество, което е непродуктивно и глупаво.

Наскоро ми бе направена забележка, от някой засегнат, но той се бе засегнал не от моя грубост, а от своя гузност, опитвам се да не коментирам личните качества на опонента си.

Българите имаме много да учим, слаби сме, защото не умеем да сме обективни и уважителни, а се засягаме от основателни критики.

За това, всеки психопат на власт, прави с нас каквото си иска!
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 21:08:25 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30518 -: Февруари 09, 2023, 21:09:53 »
Например, не казвайте на колега, колко сте глупав, кажете, глупава е позицията ви, или теорията ви!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30519 -: Февруари 09, 2023, 21:14:09 »
https://glasove.com/novini/putin-rusiya-ne-zapochna-voennite-deystviya-ot-osem-godini-kiev-vodi-voyna-za-da-iztrebi-horata-v-donbas
Дали има някой, който като си сложи ръка на сърцето и се закълне в децата си, би оспорвал това?
Много съм любопитен!
Другото са простотии.

има един олигофрен от soc.culture.bulgaria, който го оспорва - според него агресорът е русия и войната е започнала миналата година, даже се прави, че не знае какво означава АТО, но не знам дали има в какво да се закълне, когато го оспори.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30520 -: Февруари 09, 2023, 21:21:57 »
След години ще се разбере какво спря руснаците и лично Путин, след като прибра Крим, да влезе и да  вземе левобрежна Украйна след преврата в Киев. Казват не бил готов. То стана ясно, че и сега не е готов. Тогава можеше да върне законният президент. Западът можеше да "скача", но всичко щеше да е "justified". Excuse my french!
Върти ми се в главата, че руските олигарси не можаха да разделят робите с украинските. Няма друго обяснение.*

* Имаше едни донбаски въглища на "сепаратистите" които отиваха в Украйна. Като Южноафрикански (ако не се лъжа). Чудеса стават.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30521 -: Февруари 09, 2023, 21:23:38 »
има един олигофрен от soc.culture.bulgaria, който го оспорва - според него агресорът е русия и войната е започнала миналата година

Има много такива, те усещат кое е истина, но говорят това, от което си мислят че имат полза, вярват, че живеят добре и го дължат на САЩ, не мислят че са роби и градски прекариат, защото са слаби хора, нямат вяра в себе си, разчитат и се надяват на биг брадър... Всяка мисъл че Русия ще спечели войната в Украйна ги ужасява, няма лечение за тях.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30522 -: Февруари 09, 2023, 21:25:59 »
https://glasove.com/novini/putin-rusiya-ne-zapochna-voennite-deystviya-ot-osem-godini-kiev-vodi-voyna-za-da-iztrebi-horata-v-donbas
Дали има някой, който като си сложи ръка на сърцето и се закълне в децата си, би оспорвал това?
Много съм любопитен!
Другото са простотии.

има един олигофрен от soc.culture.bulgaria, който го оспорва - според него агресорът е русия и войната е започнала миналата година, даже се прави, че не знае какво означава АТО, но не знам дали има в какво да се закълне, когато го оспори.

Принце аз това го възприемам като покана да се появим на https://groups.google.com/g/soc.culture.bulgaria
Навремето мислех, но нещо не ми хареса структурата.
Тук е някак си по-уютно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30523 -: Февруари 09, 2023, 21:29:03 »
Казват не бил готов. То стана ясно, че и сега не е готов.

Напротив, готов е, има неизчерпаеми количества конвенционално оръжие и боеприпаси, има много пушечно месо, има предимство пред САЩ в стратегическите оръжия и САЩ скоро няма да го  настигне, МВФ предрече на Русия икономически растеж, а ако има растеж в САЩ, той ще е за сметка на Европа, върху костите на Европа, и най-важното - икономическите санкции на САЩ не нанесоха ущърб на икономиката на Русия, а съсипват икономиките на стаелитите на САЩ, питам се, до колко още ще изтърпят...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30524 -: Февруари 09, 2023, 21:30:19 »
Всяка мисъл че Русия ще спечели войната в Украйна ги ужасява, няма лечение за тях.
Батета, Няма съмнение, че Русия ще спечели войната. Знаят го и на изток и запад. Няма да спечели мира. Какво като Русия влезе в Берлин и беше победител във ВОВ? 15 години след това Германия си правеше мерцедеси и живееха нормално, а в Русия по провинцията си бяха по землянки. И накрая всичко рухна. Не, не бяха само Елцин и бялязаният и Яковлев виновни! 20+ милиона убити младежи и не само,  си тежат, нали?
Има нещо което се казва "Пирова победа".
Ако питате кой ще спечели. Ето, Китай!
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 21:36:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30525 -: Февруари 09, 2023, 21:36:35 »
това ще е зле за САЩ, защото ще обеднеят наполовина, ще има бунтове и американската перестройка е неизбежна.
Една от звездите ми го говорят, ченъл, полякина, живееща в САЩ, Барбара Марсиняк, декември на сесия, а и преди това доста пъти, ма декември уточни, че от тая пролет ще почнат размирици, нам си коя планета отива нам си къде, други нам си къде, това засяга еди си как хороскопа на щатите. Впрочем, тя твърди, че ще има масови измирания заради ваксите, недостиг на лекари, щото всички лекари задължително ваксани, на персонал и т.н. Из целия ваксан свят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30526 -: Февруари 09, 2023, 21:38:13 »
15 години след това Германия си правеше мерцедеси и живееха нормално, а в Русия по провинцията си бяха по землянки.

Не разбираш, руснака така иска да живее, всеки иска да живее по своему, но руснакът си го отвоюва, заслепен си от западния начин на мислене, че щом имаш мерцедес и голяма къща с барбекю и бяла оградка от пред , то непременно всеки по света е готов да плати цената - цял живот робия, ипотеки и дебитни карти с космически лихви, без отпуски и свободно време, и перманентния страх, да не се окажеш сред милионите бездомници в САЩ... не, мерси, а и не е естествено, да пиеш антидепресанти - означва, че не живееш добре.

Янките са ония некакени гости, които ти се натрисат и ти казват как трябва да живееш, и естествено за непоиската услуга ти пребъркват джобовете.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30527 -: Февруари 09, 2023, 21:39:35 »
Quote (selected)
има един олигофрен от soc.culture.bulgaria, който го оспорва
Дааа, сигурно ще се намери нещо такова.
Нещо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30528 -: Февруари 09, 2023, 21:42:07 »
тя твърди, че ще има масови измирания заради ваксите


Масовите измирания започнаха, може да се видят в Евростат, за наднормената смъртност сега, спрямо предковидните години.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30529 -: Февруари 09, 2023, 21:47:55 »
Янките са ония некакени гости, които ти се натрисат и ти казват как трябва да живееш, и естествено за непоиската услуга ти пребъркват джобовете.
Нали няма да твърдиш, че янките събориха СССР? Дори ЦРУ са били учудени.

Не са "дебитни" а кредитни, но това не е проблем. Проблем беше като ходих в СССР 1983 г да видя в кафето в Рига сутрин рано (тогава ни докара влака), наредени бутилки водка и чашки до тях. На рафтовете зад продавачката. И цени...
И си поркаха отзарана. Няма кафета и такива глезотии като закуски. Преди работа.
« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 21:57:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30530 -: Февруари 09, 2023, 21:50:30 »
https://glasove.com/novini/putin-rusiya-ne-zapochna-voennite-deystviya-ot-osem-godini-kiev-vodi-voyna-za-da-iztrebi-horata-v-donbas
Дали има някой, който като си сложи ръка на сърцето и се закълне в децата си, би оспорвал това?
Много съм любопитен!
Другото са простотии.

има един олигофрен от soc.culture.bulgaria, който го оспорва - според него агресорът е русия и войната е започнала миналата година, даже се прави, че не знае какво означава АТО, но не знам дали има в какво да се закълне, когато го оспори.

Принце аз това го възприемам като покана да се появим на https://groups.google.com/g/soc.culture.bulgaria
Навремето мислех, но нещо не ми хареса структурата.
Тук е някак си по-уютно.

по-добре недейте, аз май съм му достатъчен там, а и има още един-двама, които го разнасят също, така че нека го пощадим.

освен това, там сме по-малко хора, отколкото тук и нищо чудно butch да се засегне на групичка. но пък няма модератори и администратори там :smokin:

а структурата е такава, защото е правена от преди да се появят форумите (това е една от най-старите услуги в internet). интерфейсът е калпав, защото google се намесиха и там.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30531 -: Февруари 09, 2023, 21:57:29 »
Нали няма да твърдиш, че янките събориха СССР? Дори ЦРУ са били учудени.

Не, разбира се, но в ЦРУ са били учудени от успеха на операцията си, продължила от средата на 50-те, по подкупване и корумпиране на съветските апаратчици. Уверявам те, че ако имаше някой по-богат от САЩ след ВСВ, щеше още по-лесно да подкупи американста администрация и да срине Америка. Посто там са много по-алчни корупционери.

Пригожин твърди, че разглежда 1 милион заявки за работа от американски граждани. Вярвам го.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30532 -: Февруари 09, 2023, 22:00:29 »
Янките са ония некакени гости, които ти се натрисат и ти казват как трябва да живееш, и естествено за непоиската услуга ти пребъркват джобовете.
Нали няма да твърдиш, че янките събориха СССР? Дори ЦРУ са били учудени.

Не са "дебитни" а кредитни, но това не е проблем. Проблем беше като ходих в СССР 1983 г да видя в кафето в Рига сутрин рано (тогава ни докара влака), наредени бутилки водка и чашки до тях. На рафтовете зад продавачката. И цени...
И си поркаха отзарана. Няма кафета и такива глезотии като закуски.
Нека да измират щото тогава са пили водка без кафе.
Абе що не си изчистите тиквите?
Идиоти.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30533 -: Февруари 09, 2023, 22:05:23 »
Абе що не си изчистите тиквите?
Идиоти.
Да беше писал, че това са балтите, а не руснаци!
Нещо което съм видял с очите си. Влязох да пия кафе и ми се отвориха очите.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30534 -: Февруари 09, 2023, 22:06:22 »
Жива да не бях!
кхм
Ако не бехме се виждали наживо, щех те питам кой пол си...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30535 -: Февруари 09, 2023, 22:08:05 »
Абе що не си изчистите тиквите?
Идиоти.
Да беше писал, че това са балтите, а не руснаци!
Нещо което съм видял с очите си. Влязох да пия кафе и ми се отвориха очите.

Ево ти БГ ресторант в Москва.
https://babamarta.ru/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30536 -: Февруари 09, 2023, 22:08:53 »
И си поркаха отзарана.

И в САЩ поркат яко, но в САЩна  всеки пет минути някой умира от свръхдоза - DW, това как ти е?! Но докато на руснаците пиенето им е от гена на варягите, имат го в цяла Скандинавия - там са още по-тежки пияници, за американците ми е жал - без дрога, не се издържа на нечовешката робия, а транквилантите и антидепресантите предписани от доктор, също са дрога. 
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30537 -: Февруари 09, 2023, 22:13:41 »
Абе що не си изчистите тиквите?
Идиоти.
Да беше писал, че това са балтите, а не руснаци!
Нещо което съм видял с очите си. Влязох да пия кафе и ми се отвориха очите.

За сръбските кръчми няма да пиша.
Не мога да избера.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30538 -: Февруари 09, 2023, 22:14:10 »
Нда!
Тук всеки ден се появява по един, който да поразбърка главиците. Ей така, за адреналин на публиката.
Ак не е отврат, ще е детогонема. Ако не е немащото, ще е буч
Добре, че вече не се появяват накуп, а си предават смяната, че то тук стари хора, ще вземе някой да инфарктиряса

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #30539 -: Февруари 09, 2023, 22:16:14 »
Попытка майдана в России апрель-июнь 2023.
1. Деньги через религиозные организации и посольства.
2. Основная движущая сила молодежь и подростки.
3. Основной лозунг "За любовь, а не за войну"
4. Основная опасность- снайперы западных ЧВК на крышах и расстрел мирных подростков.
5. Резонанс в обществе через показ умирающих детей-подростков.
6. Обвинение власти в расстреле детей-подростков.
7. Предательство и бездействие силовых ведомств.
8. Давление мирового сообщества в лице Папы Римского и ООН.