Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:15:32

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2088212 пъти)

0 Потребители и 125 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31680 -: Март 19, 2023, 13:24:59 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
https://t.me/c/1231749243/4550081

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31681 -: Март 19, 2023, 13:31:38 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
https://t.me/c/1231749243/4550081
Не се отваря.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31682 -: Март 19, 2023, 13:41:41 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
https://t.me/c/1231749243/4550081
Не се отваря.
При мен се отваря. Може би трябва да станеш член на "Соловьев" в телеграм. Достъпа е свободен.
В общи линии отговора е: не бяхме готови икономически, финансово и най-вече военно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31683 -: Март 19, 2023, 13:44:52 »
И при мен не се отваря.
Иска да се присъединя към частна група.
Глупост ако наистина е със свободен достъп.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31684 -: Март 19, 2023, 13:47:23 »
Ето преразказ.
https://www.interfax.ru/russia/891798

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31685 -: Март 19, 2023, 13:50:13 »
https://yandex.ru/video/preview/4371672130266293122 Надявам се това да се отвори.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31686 -: Март 19, 2023, 15:06:11 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
https://t.me/c/1231749243/4550081


Не знам още какво е казал Путин, но понеже съм по-умна от него и ЗИПа взети заедно, знам какво не е казал и ще го допълня.
2014 все още нямаше достатъчно калинки по евроатлантическите върхове.
Путин търпеливо изчака всички мениджърски места, специалисти, военни позиции да се запълнят с трансджендъри, гинеколожки, калинаж, откровени наркомани и прочее сволочь. Защото знае много добре, че кадрите решават всичко. Даже войната.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31687 -: Март 19, 2023, 17:23:58 »
На встрече с РСПП Владимир Владимирович говорил и про элиты. Вот цитата: «У нас в общественное сознание и в оборот вошло такое словосочетание «недружественные страны». Оно неточно отражает существующие реалии. Можно сказать, вообще не отражает, потому что у нас есть недружественные элиты в определенном количестве стран, недружественные правители. (…) Их работа наносит ущерб своему собственному населению и своему собственному бизнесу».
https://www.mk.ru/politics/2023/03/19/putin-zagovoril-o-nedruzhestvennykh-elitakh.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31688 -: Март 19, 2023, 17:44:49 »
Не че нещо, но и в РФ има недружествени елити с влияние в държавата.
Вътрешните както винаги са по-опасни.
Странно ми е писаното по медиите че Путин отишъл близо до фронта за да му докладва Герасимов какво се случва.
П.П. Много ми е забавно че Медведев - видимо неуспешен опит за делегиране на права като президент, позволил оМамма да го заглавичква сега е "първия меч".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31689 -: Март 19, 2023, 17:58:45 »
2014 все още нямаше достатъчно калинки по евроатлантическите върхове.
Путин търпеливо изчака всички мениджърски места, специалисти, военни позиции да се запълнят с трансджендъри, гинеколожки, калинаж, откровени наркомани и прочее сволочь. Защото знае много добре, че кадрите решават всичко. Даже войната.

Ха-ха, като че ли наистина има нещо такова. Сегашната реколта от европейски управници е направо трагична. Незнам това естествен подбор ли е, неестествен ли е, ама на зле отиват нещата.

А Путин беше много кратък, и наблегна главно на липсата на въоръжения през 2014. Но имаше още толкова много, особено икономически и политически неизвестни -- тов. Си току-що беше избран, и не беше ясно как ще е с Китай (то даже и Белорусия не беше ясна), и нямаше тръба до Китай тоже. Русия току-що беше влязла в Сирия, и там също не беше ясно как ще се развият нещата. Само си представете, че Северния поток (номер 1) беше взривен, и Китай, даже и да искаше да купува, нямаше как. Щеше да е много по-лесно да се събори Русия икономически. Пък и руският народ беше по-положително/неутрално настроен към запада и Украйна -- не е ясно Путин дали щеше да има такава подкрепа.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31690 -: Март 19, 2023, 18:08:02 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
https://t.me/c/1231749243/4550081


Не знам още какво е казал Путин, но понеже съм по-умна от него и ЗИПа взети заедно, знам какво не е казал и ще го допълня.
2014 все още нямаше достатъчно калинки по евроатлантическите върхове.
Путин търпеливо изчака всички мениджърски места, специалисти, военни позиции да се запълнят с трансджендъри, гинеколожки, калинаж, откровени наркомани и прочее сволочь. Защото знае много добре, че кадрите решават всичко. Даже войната.
В Русия положението също не бе добро. Неолибералите държаха доста важни постове, Навални набираше сила и т. н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31691 -: Март 19, 2023, 18:08:27 »
Quote (selected)
Пък и руският народ беше по-положително/неутрално настроен към запада и Украйна -- не е ясно Путин дали щеше да има такава подкрепа.
Ще взема да си взема думите за Медведев обратно.
След първите мандати на Путин РФ се беше накукушинила, но нямаше зад себе си армия, икономика, външни приятели а вътре беше блато. Медведев успокои страховете на запада (мое лично мнение, щото е шушумига, но полезна шушумига ) и ги кашпироса.
Естественият подбор на соросоиди на запад също много помогна.
2014 нямаше толкова трансджендър, даже BLM нямаше.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31692 -: Март 19, 2023, 18:36:21 »
Не че нещо, но и в РФ има недружествени елити с влияние в държавата.
Вътрешните както винаги са по-опасни.
Странно ми е писаното по медиите че Путин отишъл близо до фронта за да му докладва Герасимов какво се случва.
П.П. Много ми е забавно че Медведев - видимо неуспешен опит за делегиране на права като президент, позволил оМамма да го заглавичква сега е "първия меч".

От себя добавлю: в число стран, где у нас есть недружественные элиты, Россия тоже входит. В воскресенье в Горячем Ключе хоронили бойцов ЧВК «Вагнер». Похороны состоялись как положено. Но перед этим местные «элиты» в лице администрации Горячего Ключа отказывали в захоронении, поскольку здесь, мол, курорт. Пригожин решил действовать в правовом поле, написал обращение в Госдуму. А вот бойцы ЧВК записали весьма эмоциональное и нецензурное обращение. Очевидно, что элитам давно пора определяться, с кем они.
https://www.mk.ru/politics/2023/03/19/putin-zagovoril-o-nedruzhestvennykh-elitakh.html
https://t.me/RVvoenkor/40851

Депутат Госдумы Евгений Первышев:
"...Хочу напомнить господину Белопольскому (главе Горячего Ключа), что эти люди сражались за Родину и отдали за неё свои жизни.
Убеждён, что господин Белопольский должен после этого оставить свою должность и отправиться добровольцем в зону СВО, чтобы занять место тех, кого он отказывается хоронить на своём курорте".

https://t.me/RVvoenkor/40851

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31693 -: Март 19, 2023, 18:41:53 »
Quote (selected)
От себя добавлю: в число стран, где у нас есть недружественные элиты, Россия тоже входит.
Това не го бях срещал.
Посипвам си главата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31694 -: Март 19, 2023, 20:07:27 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
Какво е писал Луции Аней Сенека?
Съдбата води желаещия, а нежелаещия го влачи. Volentem ducunt fata, nolentem trahunt

Съжалявам, че Русия има слаб водач в трудни времена. Оправдава се като ученичка на която е закъснял.
Да, 2014 нямаше тръба до Китай, но нямаше терминали в Северна Европа за американски газ. Дори САЩ нямаха възможност да изнасят големи количества. Европа щеше да клекне или да замръзне.
Какво му пречеше още февруари миналата година да обяви мобилизация или месеците преди това?
Закъсня с 8 месеца за мобилизацията.

Лично от мен
Остарял си бате. Дай път на някой по-корав! Твоето безволие се плаща с руски животи.
Путин, нали ме четеш? :))) Бъркаш ако не...
Дори мижитурките от Хага се гаврят с теб.
А как хубавичко им го каза Войслав Шешел?
https://www.youtube.com/watch?v=LZrK1ol8qA4
« Последна редакция: Март 19, 2023, 20:51:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31695 -: Март 19, 2023, 20:49:18 »
И сеа кат рукне един американски гаааззззз за без пари, на Русия ще ѝ увехне ...
Ти да не си отврат?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31696 -: Март 19, 2023, 20:55:06 »
...
Съжалявам, че Русия има слаб водач в трудни времена. Оправдава се като ученичка на която е закъснял.
Да, 2014 нямаше тръба до Китай, но нямаше терминали в Северна Европа за американски газ. Дори САЩ нямаха възможност да изнасят големи количества. Европа щеше да клекне или да замръзне.
Какво му пречеше още февруари миналата година да обяви мобилизация или месеците преди това?
Закъсня с 8 месеца за мобилизацията.

Лично от мен
Остарял си бате. Дай път на някой по-корав! Твоето безволие се плаща с руски животи.
Путин, нали ме четеш? :))) Бъркаш ако не...
---
---
Butch,

Лично от мен

Бях ти казал преди време, че прекаляваш с алкохола, но не ме слушаш.
Путин успя до голяма степен да се освободи от либерастката хватка и най-важното да дискредитира либерастите в РФ, да им стъжни живота, а наемниците им да ги натика на кучето в гъжъ. 
---
Оръжейният уран е доста над 60%. Могат да направят "мръсна" бомба само.
Уважавам ги персите, но малко се изсилват. Атомната бомба не е само обогатен уран.

Не се изсилват въобще, защото технологично са доста напред, не ги стряскат великите санкии, а с техните центрофуги ВЕЧЕ са достигнали необходимата за нюкове концентрация, та за това евреите квичат. За твое сведение даже са по-напред в центрофугите от САЩ! За домашно да си обясниш защо.
You can take my word for granted. I am a knowledgeable bastard.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31697 -: Март 19, 2023, 21:02:10 »
Мисля, че Путин е силен лидер, сила Бъч, не са бомбените килими на Буш и Клинтън.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31698 -: Март 19, 2023, 21:05:35 »
Лично от мен

Бях ти казал преди време, че прекаляваш с алкохола, но не ме слушаш.
:)))
Брате, аз не пия. Лятно време по някоя бира и за година не ми се събира и бутилка "огнена вода". Chivas или нещо което започва с "Glen".
Бях абсолютно сигурен, че ще се обадиш. Чак ме досмеша като ти видях името отдолу в тъмно зелено. Още преди да напишеш нещо. Ето сега...Момент!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31699 -: Март 19, 2023, 21:08:57 »
Лично от мен

Бях ти казал преди време, че прекаляваш с алкохола, но не ме слушаш.
:)))
Брате, аз не пия. Лятно време по някоя бира и за година не ми се събира и бутилка "огнена вода". Chivas или нещо което започва с "Glen".
Бях абсолютно сигурен, че ще се обадиш. Чак ме досмеша като ти видях името отдолу в тъмно зелено. Още преди да напишеш нещо. Ето сега...Момент!

Похвално, че не пиеш, защото алкохола трепе мозъчните клетки.
Странно защо тогава пишеш по някога като пиян?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31700 -: Март 19, 2023, 21:12:41 »
Butch,
Като гледам бляскавите финансови переспективи през САЩ на твое място бих започнал да се притеснявам за пенсията, имайки предвид вътрешните задължения на великото ви правителство, на чело на което стои синилна личност, а пък друга такава претендира.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31701 -: Март 19, 2023, 21:28:45 »
Пенсийката ми е най-малкият проблем. Притеснявам се за другото, извън пенсийката.
Онзи ден златото скочи с $70 унцията. Кой знае защо преди война такива му са "характерите" на Au? :smokin:
Проверяваш ли каква е имиграционната политика на New Zealand? :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31702 -: Март 19, 2023, 21:35:37 »
Quote (selected)
защото алкохола трепе мозъчните клетки.
Само когато ги има.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31703 -: Март 19, 2023, 21:44:47 »
Пенсийката ми е най-малкият проблем. Притеснявам се за другото, извън пенсийката.
Онзи ден златото скочи с $70 унцията. Кой знае защо преди война такива му са "характерите" на Au? :smokin:
Проверяваш ли каква е имиграционната политика на New Zealand? :)))
---

Пенсийката ми е най-малкият проблем. Притеснявам се за другото, извън пенсийката.
Онзи ден златото скочи с $70 унцията. Кой знае защо преди война такива му са "характерите" на Au? 


Безусловно си прав!!!

 Вложителите след като отписват юс трежър бондс се насочват към по-надеждни продукти, та били и малко  по-бавно ликвидни, ама докато съществува световната американска финансова пирамида трендът на Au in the long run е САМО НАГОРЕ!
---
Проверяваш ли каква е имиграционната политика на New Zealand

Откровено казано въобще не я следя, защото все още Виена го броят за най-добрия град в света за живеене. Освен това Виена къщи до София къщи ми отнема сума сумарно по-малко от четири часа за 100-150 евро двупосочно. Кво му плащаш?


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31704 -: Март 19, 2023, 21:47:48 »
Пенсийката ми е най-малкият проблем. Притеснявам се за другото, извън пенсийката.
Онзи ден златото скочи с $70 унцията. Кой знае защо преди война такива му са "характерите" на Au? :smokin:
Проверяваш ли каква е имиграционната политика на New Zealand? :)))
---

Пенсийката ми е най-малкият проблем. Притеснявам се за другото, извън пенсийката.
Онзи ден златото скочи с $70 унцията. Кой знае защо преди война такива му са "характерите" на Au? 


Безусловно си прав!!!

 Вложителите след като отписват юс трежър бондс се насочват към по-надеждни продукти, та били и малко  по-бавно ликвидни, ама докато съществува световната американска финансова пирамида трендът на Au in the long run е САМО НАГОРЕ!
---
Проверяваш ли каква е имиграционната политика на New Zealand

Откровено казано въобще не я следя, защото все още Виена го броят за най-добрия град в света за живеене. Освен това Виена къщи до София къщи ми отнема сума сумарно по-малко от четири часа за 100-150 евро двупосочно. Кво му плащаш?

Целта на една война е да занули дълговете, но Au-то си е Au!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31705 -: Март 19, 2023, 21:55:45 »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31706 -: Март 19, 2023, 21:59:11 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
Какво е писал Луции Аней Сенека?
Съдбата води желаещия, а нежелаещия го влачи. Volentem ducunt fata, nolentem trahunt

Съжалявам, че Русия има слаб водач в трудни времена. Оправдава се като ученичка на която е закъснял.
Да, 2014 нямаше тръба до Китай, но нямаше терминали в Северна Европа за американски газ. Дори САЩ нямаха възможност да изнасят големи количества. Европа щеше да клекне или да замръзне.
Какво му пречеше още февруари миналата година да обяви мобилизация или месеците преди това?
Закъсня с 8 месеца за мобилизацията.

Лично от мен
Остарял си бате. Дай път на някой по-корав! Твоето безволие се плаща с руски животи.
Путин, нали ме четеш? :))) Бъркаш ако не...
Дори мижитурките от Хага се гаврят с теб.
А как хубавичко им го каза Войслав Шешел?
https://www.youtube.com/watch?v=LZrK1ol8qA4
Продължавай да мечтаеш, поне това е безплатно.
Този слабият лидер, за около 20 години, успя една разпокъсана и изостанала територия, да я превърне в най-силната във военно отношение държава в света. В икономическо отношение също не са зле - станаха най-големият износител на храни и суровини. Както вървят нещата постепенно ще станат самодостатъчна държава.
Добре е да се види как стоят нещата в международен план. Африка след като изгониха французите, се държат приятелски с Русия - там Вагнер са царете.
Арабите вече си позволяват да не вдигат телефона на хегемона. ОПЕК+ играе в интерес на Русия. Азия като цяло е на страната на руснаците. Дори Индия, която си назначи мин.-председателя на Англия (а покрай него и няколко министри индуси), заема неутрална позиция.
В Латинска Америка положението не е по-различно. Бразилия е в БРИКС, а Аржентина напира също да влезе там.
Но да видим какво става с тия, дето на тяхна територия е Хага. Май позатвориха доста производства, банките взеха да се клатят, социалните протести назряват с пълна сила.
А на самият хегемон също почнаха да му се клатят краката. Инфлация, банки свалят кепенците, долара вече не е харесван, дългът задушава икономиката. А какво да кажем за Афганистан, за Сирия и въобще в международен план. Май освен явните марионетки в Европа и още няколко подобни, всички останали започват да се дистанцират.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31707 -: Март 19, 2023, 22:05:45 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31708 -: Март 19, 2023, 22:09:19 »
Quote (selected)
Май освен явните марионетки в Европа и още няколко подобни, всички останали започват да се дистанцират.
Ние обаче сме твърди!
Което пък е обнадеждаващо*, вече стотина и кусур години, на чиято страна сме - се у киреча свършва.
*жалко, че само за другите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31709 -: Март 19, 2023, 22:16:19 »
Срещата на Путин със Си предизвиква голямо квичане.
Quote (selected)
Китай и Русия „са две държави, които се борят срещу този международен ред, основан на правила, който Съединените щати и толкова много от нашите съюзници и партньори са изградили след края на Втората световна война”.
„Те биха искали да пренапишат правилата на играта в световен мащаб.“
Това е според координатора по стратегически комуникации към Съвета за национална сигурност на Белия дом Джон Кърби в интервю за "Фокс нюз".
А какво може да направи хегемона. Май нищо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31710 -: Март 19, 2023, 22:17:06 »
да я превърне в най-силната във военно отношение държава в света.
Живеете в някакво зомбирано състояние.
На най-великата във военно отношение държава им потопиха флагмана в Черно море като на шега.
Взривиха им газопроводите. Отговорът беше: "Ама той не се използва".
Едва сега свалиха един безпилотник над Черно море. На врага.
Стана кон за кокошка.
Нещата се научават по-трудния начин.
Александър Македонски за колко години отиде до Индия? Чингиз хан за колко време дойде до Европа? Или Атила?
За 23 години "лидера" какво направи? Един-двама олигарси изпъди, няколко поумряха, а милиарди до 2022 (включително) се изнасяха от Русия.
Хората в Русия си го пишат. Най-омразните там са олигарсите. Какво прави Путин? Той им прави "страшни физиономии" като ги събере. Прави им "Peekaboo".
Значи не се бори с олигарсите които грабят наследството на СССР, а само е срещу някой от тях.
С две думи: Путин няма да мине Рубикон с това обкръжение.

А аз съм уморен.
« Последна редакция: Март 19, 2023, 22:27:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31711 -: Март 19, 2023, 22:25:31 »
да я превърне в най-силната във военно отношение държава в света.
Живеете в някакво зомбирано състояние.
На най-великата във военно отношение държава им потопиха флагмана в Черно море като на шега.
Взривиха им газопроводите. Отговорът беше: "Ама той не се използва".
Едва сега свалиха един безпилотник над Черно море. На врага.
Стана кон за кокошка.
Нещата се научават по-трудния начин.
Александър Македонски за колко години отиде до Индия? Чингиз хан за колко време дойде до Европа? Или Атила?
За 23 години "лидера" какво направи? Един-двама олигарси изпъди, няколко поумряха, а милиарди до 2022 (включително) се изнасяха от Русия.
Хората в Русия си го пишат. Най-омразните там са олигарсите. Какво прави Путин? Той им прави "страшни физиономии" като ги събере.
След позорното бягство от Афганистан, смачкването на джихадистите в Сирия и очакваната загуба в Украйна е по-добре да не коментираш и малко да замълчиш.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31712 -: Март 19, 2023, 22:33:08 »
Отговор на често задаван тук въпрос: Можеше ли 2014 г. Русия да започне СВО? Лично от Путин.
Какво е писал Луции Аней Сенека?
Съдбата води желаещия, а нежелаещия го влачи. Volentem ducunt fata, nolentem trahunt

Съжалявам, че Русия има слаб водач в трудни времена. Оправдава се като ученичка на която е закъснял.
Да, 2014 нямаше тръба до Китай, но нямаше терминали в Северна Европа за американски газ. Дори САЩ нямаха възможност да изнасят големи количества. Европа щеше да клекне или да замръзне.
Какво му пречеше още февруари миналата година да обяви мобилизация или месеците преди това?
Закъсня с 8 месеца за мобилизацията.

Лично от мен
Остарял си бате. Дай път на някой по-корав! Твоето безволие се плаща с руски животи.
Путин, нали ме четеш? :))) Бъркаш ако не...
Дори мижитурките от Хага се гаврят с теб.
А как хубавичко им го каза Войслав Шешел?
https://www.youtube.com/watch?v=LZrK1ol8qA4
Това не е мое мнение,ще ви помоля да се коригирате.
« Последна редакция: Март 20, 2023, 00:04:44 от Accipiter »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31713 -: Март 19, 2023, 22:45:56 »
Не съм сигурен, кой точнее живее в някакво зомбирано състояние, като не забелязва, как стои например руският президент на фона на сенилния слийпи джо, бабоебецът макрон, индиецът англо-премиер и смотаняка немски канцлер.
Като не забелязва, как САЩ нямат сила нищо друго да предприемат освен САНКЦИИ, защото проспаха напредъка на РФ в ракетната хиперзвукова техника, който обезсмисли самолетоносачите им, говореха за някакви мултики, а пък руските олигарси да се чувстват сигурни и печелят само в РФ, ако слушкат правителството.
Рублата стана със златно покритие, а САЩ са прага на финансова катастрофа.
Виж как посрещат Путин в арабско и сравни със слийпи джо!


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31714 -: Март 19, 2023, 23:41:59 »
Братът на прокурора, поискал арест на Путин за „отвличане на деца“ от фронта, е осъден педофил
https://obektivno.bg/bratat-na-prokurora-poiskal-arest-na-putin-za-otvlichane-na-decza-ot-fronta-e-osaden-pedofil/
Забележете как почти на всеки пост слагат зависими хора. Целта е ясна - лесно манипулиране.
Ето и в уикипедия за този прокурор
https://en.wikipedia.org/wiki/Karim_Ahmad_Khan

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31715 -: Март 20, 2023, 07:30:43 »
Quote (selected)
Египет и Русия обсъдиха строежа на ядрена централа
Двете страни са разгледали и възможността за създаването на руска индустриална зона в рамките на икономическата зона на Суецкия канал
https://www.vesti.bg/sviat/egipet-i-rusiia-obsydiha-stroezha-na-iadrena-centrala-6163895
Голямо изолиране на РФ от света пада.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31716 -: Март 20, 2023, 07:40:10 »
Реднеците оставиха в Афганистан оръжие за 85 милиарда долара !

 :nuts:

Крайцерът Москва едва ли е струвал повече от 200-300 милиона долара. Старо аналогово корито.

Руския флот стреля вече година и един месец крилати ракети от Черно Море и няма дори опит да бъде уцелен някой от новите кораби с композитни материали....

Всъщност тва е аргумент и срещу "съветофилите". Как така стана, че единствените поражения по флота са два кораба от съветската епоха ?

 :popcorn:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31717 -: Март 20, 2023, 07:45:01 »
Голямо изолиране на РФ от света пада.
Една група държави, дето заедно сигурно нямат и половин милиард население, са си въобразили, че са "светът". Останалите 7,5 милиарда наблюдават цирковите им номера с интерес.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31718 -: Март 20, 2023, 07:50:26 »
Всъщност тва е аргумент и срещу "съветофилите". Как така стана, че единствените поражения по флота са два кораба от съветската епоха ?

а защо задаваш отговори? сам казваш - старо аналогово корито.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31719 -: Март 20, 2023, 08:19:31 »
Срещата на Путин със Си предизвиква голямо квичане.
Quote (selected)
Китай и Русия „са две държави, които се борят срещу този международен ред, основан на правила, който Съединените щати и толкова много от нашите съюзници и партньори са изградили след края на Втората световна война”.
„Те биха искали да пренапишат правилата на играта в световен мащаб.“
А какво може да направи хегемона. Май нищо.
Не е въпросът само в това , какво може да направи хегемонът. А в парадигмата, че светът е идеално място за живеене, понеже правилата в него са изградени от "САЩ и толкова много съюзници". И сега, видите ли, някои се осмеляват да поставят под съмнение справедливостта и устойчивостта на този вечен  ред ... Това нещо хегемонът, самоназначил се за световен законодтел, полицай, следовател, прокурор, съдя и екзекутор не може да допусне...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31720 -: Март 20, 2023, 09:21:19 »
Пъченето с приказки за катурване на хегемони е за пред своята си публика.
Ако може да не обръща внимание на това, което става в действителност, например следното.
– Русия продължи участието си в „зърнената сделка“ (с цел финансиране на Украйна).
– От 1 април се въвежда, засега успоредно с рублата, т.нар. „цифрова рубла“. Нататък чакай „свободи“ като в Китай.
– Вкарват учениците в „цифрова образователна платформа“. Че за какво им е истинско образование?
– В училищата въвеждат изучаване на африкански езици – та няма африканските скакалци да учат руски, я!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31721 -: Март 20, 2023, 09:36:28 »
Пъченето с приказки за катурване на хегемони е за пред своята си публика.
Ако може да не обръща внимание на това, което става в действителност, например следното.

Това са бели кахъри. Положението на фронта е смущаващо. Вече е ясно, че така няма как да го направят. И тъй като не правят даже и намек, че ще го направят както трябва, не се знае как изобщо ще го направят.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31722 -: Март 20, 2023, 09:42:04 »
Големи очаквания от днешното посещение на председателя Си.

Понякога големите очаквания не се оправдават, но все пак инсайд.

Цялото политбюро идва плюс военния министър. Твърдения за "100 милиарда долара инвестиции".Вавилов твърди, че според негови китайски източници "Си щял да скочи в окопа на Путин".....

 :m1329:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31723 -: Март 20, 2023, 09:51:11 »
Ексклузивно!

Джак Съливан: Посещението на Си е ратификация на руската завоевателна политика!

 :popcorn:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31724 -: Март 20, 2023, 09:57:32 »
Това са бели кахъри. Положението на фронта е смущаващо.
На 29 т.м. се навършва година, откакто започна да става ясно, че войната няма нищо общо с уж заявените цели, а е прикритие за нещо друго: преобразуването на света, в което поне големите държави трябва да участват задължително (другите зависят от тях). Робството, предписано от Римския клуб и прочие давоси и клаусшваби. Така че „белите кахъри“ не са никак бели – те са стъпки към тази пропаст. А скоростта, с която всички отиват там е главоломна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31725 -: Март 20, 2023, 10:20:44 »
На 29 т.м. се навършва година, откакто започна да става ясно, че войната няма нищо общо с уж заявените цели, а е прикритие за нещо друго: преобразуването на света, в което поне големите държави трябва да участват задължително

Съгласен съм, но трябва да уточним, че това преобразувание няма как да стане без категорична победа в тази война. Която отдавна можем да наричаме "войната в Русия". Украйна трябваше да бъде смазана бързо и решително. Сега зорлем ги направиха герои и успокоиха враговете си, че изобщо не са толкова страшни конвенционално. А там воюват най-добрите им войници. Моментът отдавна е изпуснат. Времето работеше и работи против Русия. Руските олигарси ще трябва задълго да забравят за Лондон и Монако. Да си търсят имоти в Шанхай и Хонг Конг.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31726 -: Март 20, 2023, 10:28:03 »
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31727 -: Март 20, 2023, 10:34:44 »
Гледам в американския сайт на български език „Дневник“ заместник главният му редактор и той топ външнополитически коментатор се опитва да завоалира краха на банковата система:
 
https://www.dnevnik.bg/sviat/2023/03/20/4462174_kato_pri_shoka_ot_covid-19_vodeshtite_centralni_banki/ 
 
За сведение на Карабоев в цитираният от него подкаст с финансовия редактор на Иконмедия Николай Стоянов нищо не обяснява, а само заглавичва и разводнява, който и сам си противоречи, защото не може да не цитира голите факти, а пък да пренебрегва логиката между тях.
Карабоев верен на себе си, понеже слабо разбира от финанси, а и го е страх да не сгреши, само цитира и пише свързващи нищо не значещи (без логика) изречения между цитатите си. Това си е неговият модус операнди.
В същност цитираната „мрежа от суап линии между тези централни банки е набор от налични постоянни съоръжения и служи“ като евфемизъм за необезпечено наливане на долари, които пък да обезпечават другите валути. Явна идиотска логика, според която липса на обезпечение обезпечава!
В глупавото си антрефиле Карабоев е насипал какви ли не разводнения, само и само да не би да отговори ЗАЩО в същност фалират банки.
Ами фалират, защото господстващата, контролирана от САЩ световно валутна система е една най-обикновена ПИРАМИДА! Защото банките балансират задълженията си по депозитите с други кредитни задължения с нищо не гарантирани – американските ДЦК, срещу които ФЕД емитира долари. Т. е. средствата от привлечените депозити служат за закупуване на ДЦК. Да бе, много сигурни средства, гарантирани само с честната дума на правителството на страната (I OWE YOU), която пък в същност дължи 130% от брутния си вътрешен продукт!
А бе хора, вие слепи ли сте? Не виждате ли, че ви вземат за канарчета? Наливането на нови долари, само разширява основата на пирамидата, не стабилизира системата, а само отлага пукането на балона. Вие пък се чудете, защо галопира инфлацията.
PAX AMERICANA е обречена! Картеген неизбежно ще бъде разрушен!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31728 -: Март 20, 2023, 10:42:13 »
Сегашната война не е за победа. Тя и ставащото по неин повод са формата, в която си сътрудничат сега големите държави, за да съсипят света – за голямо зло и на собственото си население, разбира се. Глобалният договорняк. Пишмандемии, войни – всичко каквото потрябва за победата на Новия ред. Ето още един текст в този смисъл:
http://worldcrisis.ru/crisis/4246303.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31729 -: Март 20, 2023, 11:21:57 »
Сегашната война не е за победа. Тя и ставащото по неин повод са формата, в която си сътрудничат сега големите държави, за да съсипят света

Не мога да се съглася с това. Иначе трябва да приема, че Путин иска да получи едно "евалла", от когото трябва, срещу разсипване на собствената си държава. Това не се връзва с всичко ставащо около тази война. Униженията за Русия станаха твърде много. Провал няма да значи нов световен ред, а утвърждаване на стария с елиминиране на Русия. Тоя път няма да се церемонят. Ще разпарчетосат Русия и ще приключат с вечните си страхове от "Източните орди".

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31730 -: Март 20, 2023, 11:35:28 »
Има колеги във форума, дето още не им е ясно, че ядрена държава на бойното поле се побеждава само с ядрено оръжие. И продължават да мечтаят за сегашния световен ред - еднополюсен свят със само един господар.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31731 -: Март 20, 2023, 11:59:43 »
Има колеги във форума, дето още не им е ясно, че ядрена държава на бойното поле се побеждава само с ядрено оръжие. И продължават да мечтаят за сегашния световен ред - еднополюсен свят със само един господар.

Ядрена държава се побеждава с ядрено оръжие в ядрена война. Ако изобщо след нея може да има победител. Но в конвенционална война ядрена държава може да бъде победена и с конвенционални средства. Иначе излиза, че САЩ не са загубили във Виетнам и Афганистан, нали?
А на мен ми прави впечатление, че има колеги, които могат да осмислят единствено хвалебствени дитирамби за Путин и руската олигархия. Всичко останало се примитивизира до много ниско интелектуално ниво.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31732 -: Март 20, 2023, 12:02:24 »
Абе не е баш, СССР го разсипаха отвътре. Изглежда сега положението не отива в тази посока и затова квичат псетата -Путин е слаб, мря няколко пъти, престъпник, този е двойник, аха, аха да му спретнат пуч, договорняяяяк,...квич, рев, заплахи (отдалеч), помия, край, свършил е,,еба им семамата на руснаците...
Ай завалиите, то остана ли нещо неизмислено?
Айде ония са ясни, но туземните пинчерчета от подлайват- не знам.
Може би щото не стана по тяхната рецепта и накрая трябва да се заврът сами в кучи гъз, макар че срам при тях да се очаква - забрави!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31733 -: Март 20, 2023, 12:11:23 »
Има колеги във форума, дето още не им е ясно, че ядрена държава на бойното поле се побеждава само с ядрено оръжие. И продължават да мечтаят за сегашния световен ред - еднополюсен свят със само един господар.

Ядрена държава се побеждава с ядрено оръжие в ядрена война. Ако изобщо след нея може да има победител. Но в конвенционална война ядрена държава може да бъде победена и с конвенционални средства. Иначе излиза, че САЩ не са загубили във Виетнам и Афганистан, нали?
А на мен ми прави впечатление, че има колеги, които могат да осмислят единствено хвалебствени дитирамби за Путин и руската олигархия. Всичко останало се примитивизира до много ниско интелектуално ниво.
Да,САЩ не загубиха нито във Виетнам,нито в Афганистан,изтеглиха се когато постигнаха намеренията си.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31734 -: Март 20, 2023, 12:12:46 »
Има колеги във форума, дето още не им е ясно, че ядрена държава на бойното поле се побеждава само с ядрено оръжие. И продължават да мечтаят за сегашния световен ред - еднополюсен свят със само един господар.

Ядрена държава се побеждава с ядрено оръжие в ядрена война. Ако изобщо след нея може да има победител. Но в конвенционална война ядрена държава може да бъде победена и с конвенционални средства. Иначе излиза, че САЩ не са загубили във Виетнам и Афганистан, нали?
А на мен ми прави впечатление, че има колеги, които могат да осмислят единствено хвалебствени дитирамби за Путин и руската олигархия. Всичко останало се примитивизира до много ниско интелектуално ниво.

Отвръте,
както обикновено с таядетоянема пишете откровени глупости! САЩ не са воювали с ядрена държава до сега, защото ги е страх и не случайно Путин ги предупреди, че ще удари с ядрената тояга. А тук САЩ вече са назад!
Колкото и да ви е мъчно, но той успя да изправи РФ и да се възползва от опияниението на САЩ след края на Студената войно и да ги изпревари в хиперзвуковите оръжия, а вие си плещете колкото си искате за мултики!
Да сме живи и здрави, та пак да ви се смея!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31735 -: Март 20, 2023, 12:17:10 »
Да,САЩ не загубили нито във Виетнам,нито в Афганистан,изтеглиха се когато постигнаха намеренията си.

Нямам представа какви намерения са постигнали САЩ във Виетнам и Афганистан. С 40-хиляди, или колкото там, жертви. Не спряха комунизма в Азия, Виетнам се обедини, талибаните се върнаха на власт. Но щом казваш, че са победили, нека са победили. А ние ще продължаваме да ги подиграваме.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31736 -: Март 20, 2023, 12:20:31 »
Да,САЩ не загубили нито във Виетнам,нито в Афганистан,изтеглиха се когато постигнаха намеренията си.

Нямам представа какви намерения са постигнали САЩ във Виетнам и Афганистан. С 40-хиляди, или колкото там, жертви. Не спряха комунизма в Азия, Виетнам се обедини, талибаните се върнаха на власт. Но щом казваш, че са победили, нека са победили. А ние ще продължаваме да ги подиграваме.
Къде съм писал че са победили?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31737 -: Март 20, 2023, 12:26:17 »
Още нещо, нито във Виетнам, нито в Афганистан  краварите не защитаваха себе си.Защитаваха сбърканяшкото си чувство за свръхчовеци. Е разбраха, че не са и че ще им срува скъпо чесането на егото. Калкулираха ползи /загуби и макар и насрани, си събраха партикешите.
В тази война руснаците защитават себе си, своята цялост, няма накъде да отстъпват!
Май тук некои не можаха да схванат мотото им - за какво ни е да живеем в свят без Русия?
Чудно, че е уж просто и ясно, пък определени особи аманеманачин да стоплят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31738 -: Март 20, 2023, 12:28:08 »
Не мога да се съглася с това. Иначе трябва да приема, че Путин иска да получи едно "евалла", от когото трябва, срещу разсипване на собствената си държава. Това не се връзва с всичко ставащо около тази война. Униженията за Русия станаха твърде много. Провал няма да значи нов световен ред, а утвърждаване на стария с елиминиране на Русия. Тоя път няма да се церемонят. Ще разпарчетосат Русия и ще приключат с вечните си страхове от "Източните орди".
Защо да можем да приемем, че правителствата на Германия, Франция и др., вкл. Англия и САЩ, могат да вредят на страните си, а Путин не може да го прави? Като „лидерите“ на другите държави, той е чучело, поставено и държано на съответното място, защото така е изгодно на тези, които реализират плана по преобразуването. Още слагането му начело на страната е подготвено и съгласувано, както става и другаде.
Той и богаташите в Русия, разбира се, няма да получат само „евалла" – надяват се на много повече, играейки общата игра. И изобщо не им е важно дали Русия ще се разпарчетоса или не. На фона на останалото това е най-много вторично боричкане.
И за властелините не е толкова важно дали Русия ще е цяла, доколкото в Новия ред държави няма да има или ще са без значение. Важно им е обаче никой от големите играчи да не пречи на установяването на този ред. Русия не пречи, а сътрудничи – прави, каквото е наредено и на другите.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31739 -: Март 20, 2023, 12:31:09 »
Има тотално неразбиране от някои на събитията от последните години.

С пълна сила се връща БЛОКОВОТО ПРОТИВОСТАВЯНЕ ! Има нова Студена Война.

Това е мачът реванш !

Но за разлика от първата сега двата лагера са доста по равностойни икономически.......

 :popcorn: